Reklama

středa 1. ledna 2020

Pražská kavárna dementní: Betlém ukázal úpadek rozumu. Znát vlastní kulturu je neřešitelný problém. Kompetence místo vědomostí. Proč jsou manuálně pracující moudřejší? Svědkové degenerace. ČT v čele

Originální grafika ProtiProudu
Petr Hampl
1.1.2020 ProtiProud
PETR HAMPL na jedné příhodě ze sociálních sítích ukazuje, jakým způsobem současní intelektuálové přicházejí o zbytky rozumu
Na závěr Prolomení hradeb tvrdím, že další vývoj evropských společností bude určovat to, že úpadek elit (nazývám je novou aristokracií) bude probíhat mnohem rychleji než úpadek ostatních společenských vrstev. Postupně tak dojdeme k situaci, kdy degenerované elity nebudou schopny zabránit radikální změně. Ztráta schopností bude tak hluboká, že nepomůže ani finanční a mediální superpřevaha.Až poté bude možné zastavit momentálně probíhající výměnu obyvatelstva a islamizaci evropských zemí.

 

Ztráta maskulinity i úpadek vzdělání


Jedním z příznaků tohoto úpadku je ztráta maskulinity, kde rozdíly mezi společenskými třídami rostou až neuvěřitelně rychle. Dnešní dělnický učeň se příliš neliší od svého otce, zatímco mezi studenty víceletých gymnázií přibývá holkokluků (výstižný výraz Lucie Groene Odkolek) a vzorů chování typických historicky pro kastráty (skvělý postřeh Martina Konvičky).

Jenže ony se nemění jen povahové rysy. Dramaticky také klesá vzdělanostní úroveň. Nadále existují lidé, kteří mají na vizitkách funkce jako vysokoškolský učitel, analytik či redaktor, jenže vědomosti těch lidí jsou tak nedostatečné, že by jen obtížně mohli soupeřit s dřívějšími maturanty. Oproti tomu ale platí, že pokud se řemeslník nebo technik zajímá o společenské záležitosti, neví toho méně než jeho rodiče či prarodiče.

Logicky to vede k tomu, čeho si v posledním roce často všímám na besedách. Běžní posluchači z řad pracujících toho vědí víc než profesionální politologové. Jeden takový profesionální politolog se nedávno pohádal, protože nevěděl, že mezinárodní smlouvy mají přednost před českými zákony. Před pár týdny jsem se zase setkal s docentkou genderu, která nevěděla, co je Istanbulská úmluva. Pozoruhodné je, že nedostatek vědomostí těm lidem nedělá problémy a nekomplikuje vykonávání intelektuálně náročných povolání. Nebrání jim ani cítit se výkvětem tvorstva a nositeli světa pravého poznání.

Když televizní redaktoři neznají ani biblické příběhy pro děti

A přesně se projevilo o letošních Vánocích. Stalo se to redaktorům České televize. Právě těm, kteří dokáží celé hodiny mluvit o své intelektuální nadřazenosti a kteří navrhují, že inteligence těch druhých by měla být prověřována, než budou připuštěni k volbám. A zatím…

Když někdo chodí celé roky kolem jesliček s Ježíškem, Marií a Josefem, dalo by se předpokládat, že běžná zvědavost ho dovede aspoň k tomu, aby si přečetl knížku typu Biblické příběhy pro děti. Jenže pro dnešní vzdělanostní elitu je příliš náročné i to. Stalo se tedy, že redaktorům někdo podstrčil kreslený vtip založený na následujících předpokladech:

 • Když se to odehrává v polních podmínkách, tak to Marie s Josefem musí být uprchlíci.
 • Když Josef není Ježíšův otec, tak Marie musí být svobodná matka.
 • Když tam jsou nějaké tmavší figurky, tak tam musí být Arabové a Černoši.

Dřívější gymnazista by takový vtip za pár vteřin zahodil. Dnešní intelektuál zvyklý mechanicky opakovat poučky nic nepozná, a vtip zveřejní na svém facebookovém profilu.


Protože stále ještě žijeme v zemi s rozumnou úrovní všeobecného vzdělání, byla reakce velmi rychlá. Jednu jsem napsal já, další Lukáš Lhoťan, další Karolina Stonjeková, další Norbert Hlaváček z Trikolory, a mnoho dalších jsem určitě nevyjmenoval. I většina čtenářů Protiproudu asi ví, o co jde.
 • Josef a Maria byli v době Ježíšova narození manželé. Bible používá slovo „manželka“
 • Nebyli na útěku, nýbrž při řádném plnění administrativní povinnosti.
 • Mudrci přišli z východu (tedy na východ od Izraele). Můžeme spekulovat, zda se jednalo o Peršany nebo Indy, rozhodně to však nemohli být Černoši ani Arabové. 

Neřeším teď otázku, nakolik je Bible historicky věrohodná, jak byl Ježíš opravdu počat z Ducha Svatého a podobné otázky. Tady by se dalo diskutovat celé hodiny. Otázka, jestli model jesliček odpovídá biblickému textu, ta však žádné diskuze nepřipouští. Mohli bychom tedy čekat, že celá záležitost bude rychle uzavřena.

Spolčení hlupců v přímém přenosu


Ale kdepak. Ze stovek „vzdělanců“, kteří se museli předvést, stojí za pozornost např. toto.


Co k tomu říká Bible: „Stalo se v oněch dnech, že vyšlo nařízení od císaře Augusta, aby byl po celém světě proveden soupis lidu. Tento první majetkový soupis se konal, když Sýrii spravoval Quirinius. Všichni se šli dát zapsat, každý do svého města. Také Josef se vydal z Galileje, z města Nazareta, do Judska, do města Davidova, které se nazývá Betlém, poněvadž byl z domu a rodu Davidova…“ Marie a Josef tedy vyřizovali nějaké administrativní záležitosti.

Celý text Bible je dostupný na Internetu. Pan Kunc si mohl za řádově dvě minuty ověřit, že Marie a Josef v Betlémě opravdu vyřizovali administrativní záležitosti. Pokud je pomalý a zvídavý, mohlo mu to zjištění zabrat 5 – 10 minut. Přesto to na něj bylo příliš náročné.

Nejde přitom o běžného uživatele sociálních sítí. Petr Kunc je šéfem brněnské TOP09, nechává se fotit v motýlku, okázale vystupuje jako příslušník elity a má hezké promluvy o tom, jak je důležité, aby vládli vzdělaní lidé. Jeho příspěvek získal desítky lajků. V okruhu jeho virtuálních přátel se nenašel ani jeden (!), který by si ověřil skutečnost.

Nebo přední český profesionální bojovník proti hoaxům Jaroslav Cerman. Ten záležitosti věnoval delší text, ve kterém přinesl, kromě jiného, tvrzení, že mudrcové z východu mohli být Arabové, protože „na východ od Izraele je ještě celá řada arabských zemí.“ Jak hluboké znalosti dějepisu musí člověk mít, aby věděl, že Arabové přišli na území dnešní Sýrie, Jordánska a Iráku více než 600 let po Kristově narození?


Kompetence místo vědomostí? Tady to máte


Spor o jesličky tak ukazuje něco velice podstatného. Nikdo z myslitelů pražské kavárny se nejspíš neztrapnil schválně. Dohledat základní fakta o vlastní kultuře je pro ně neřešitelný problém.

Pamatujete, jak se při zavádění různých školských reforem tvrdilo, že děti nepotřebují vědomosti, když mají všechno na internetu? Že se jim nemají plnit hlavy fakty a místo toho se mají rozvíjet kompetence? Tady ty kompetence vidíte v praxi. Profesionální intelektuál není schopen vybrouzdat vánoční příběh.

Zkuste si představit, že by ti lidé měli něco dohledat k údajné klimatické změně. To znamená sehnat text obou stran, prostudovat články se složitou strukturou a plné cizích slov, a nakonec porovnat jejich argumentaci. Je zjevné, že to dramaticky přesahuje jejich intelektuální kapacitu. I kdyby se poctivě snažili pochopit, jak to s klimatickou změnou je, nemají odpovídající schopnosti. Ti lidé opakují přiblblé slogany proto, že jejich mozky prostě na nic jiného nestačí.

Není to samozřejmě jediný důvod, ale hraje to významnou roli.

Gréta


Logicky se nabízí hypotéza, že nižší sociální vrstvy zaměřené na manuální práci, jsou vůči této zkáze odolnější. Zedníkovi nemůžete říct: jak se kladou cihly si najdeš na internetu. Teď rozvíjej kompetence.

Přitom se mnozí dnešní intelektuálové, manažeři a aktivisté narodili s výkonnými mozky. Jenže jak řekl kdosi moudrý: „Není rozhodující, jak výkonný je váš mozek. Rozhodující je, jak ho používáte.“ A zde jsme svědky děsivé degenerace. A to se můžeme spolehnout, že ti mladší, kteří jsou vychováváni lidmi typu Fridrichové a Cempera, že na tom budou ještě mnohem hůř.

Chápete už, proč je Gréta tak snadno přijímána?25 komentářů :

 1. Jaroslav Oliverius:Svét klasicke arabske literatury.Tam se dozvite,ze nejenom Arabove zili uz 600 let pr.n.l.na Arabskem poloostrove,ale staveli tam prehradu a psali v arabstine poezii.To jen jako doplnek k vašemu "vzdélani".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět klasické arabské literatury
   kniha od: Jaroslav Oliverius

   V této populárně-naučné knize, první svého druhu v českém jazyce, podává Jaroslav Oliverius soustavný výklad o vzniku a vývojových proměnách klasické arabské literatury. Sleduje ji od prvních dochovaných kasíd básníků předislámské Arábie (6. století n. l.) až do konce islámského středověku (18. století).

   https://www.databazeknih.cz/knihy/svet-klasicke-arabske-literatury-16148

   prominte, ale nekdo si tu plete pojmy: pred nasim letopoctem a naseho letopoctu - rozdil pouze 12 stoleti

   Smazat
  2. Blbeček Bagoun, len doplnok k tvojmu "vzdelaniu": na ktorú svetovú stranu od Judska /Izraela/ je Arabský polostrov?

   Smazat
  3. Prvni kralovstvi 800 let pr.n.l.Najdete si ve Wikipedii nez oznacite nekoho blbeckem.

   Smazat
  4. Bagoun ma na mysli Nabatejske kralovstvi, ktere bylo na vychod od Palestiny a Syrie. O Nabatejcich toho moc nevime, ale velice pravdepodobne s araby toho moc spolecneho nemeli ani etnicky a uz vubec ne kulturne.

   Po smrti vladce Nabatejcu Rabbela II, oblast obsadil cisar Traianus a vytvoril zde provincii Arabia Petraea. ktera zustala soucasti Vychodorimske rise az do pocatku 7.stoleti, nez ji ovladly puvodne kocovne kmeny z nitra Arabskeho poloostrova pod vedenim Mohameda - predci nynejsich arabu.
   Ti nasledene pronikly na sever, kde v roce 630 znicili 3.legii pri obrane Bosry a Byzanska rise byla nasledne porazena 20.srpna 636 v bitve u Jarmuku.

   Tim vlastne zacala expanze Arabu do oblasti Stredomori a jejich ovladnuti Syrie a Palestiny.

   Takze jako vzdy jsou dejiny Blizskeho vychodu zamotanejsi, nez si myslime.

   Kazdopadne za casu Jezise jeste neexistovala ani provincie Arabia Petraea, ani vyraz arab a pokud by mudrcove pochazeli z Nabatejcu, tak by tak byli nejspise i oznaceni, proto lze predpokladat, ze museli prijit z vetsi vzdalenosti od hranic Rimskeho imperia.

   Smazat
  5. O mudrcich z vychodu se predpokladalo, ze to byli nejspis Persane, zatimco Baltazar (o kterem se mluvi jako o "cernem"), byl pravdepodobne Ind. Tech hypotez je hodne, ale tato mi pripada nejverohodnejsi.

   Smazat
 2. No a co jako že má někdo vzdělání tak je nadčlověk a jako elita nenechte se vysmát. Někdo na to má vlohy a někdo ne neuznávám žádné elity jen lidi co mají zájem o Český národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačila by mi pravda. Docela obyčejná pravda.
   Fridrichpvá, Wolner, Moravec, ale i Kalousek, Fiala, nebo Novotný jsou také Češi. Ale tam bych uvítal spíš zájem složek činných v trestním řízení.

   Smazat
  2. 6:53 Vy musíte mít s kriminálem letité zkušenosti, asi pěknej darebák.
   Jinak nechápu proč tyto rozumné ČECHY posíláte do vězení, za jejich názory? Soudruhu, žijeme 30 let v demokracii, zapomeň!

   Smazat
  3. Neposílal bych nikoho do kriminálu za jejich "názory". Ale za vědomou podporu fašismu ano. A když už se nedá lidem jako Kalousek dokázat vědomé rozkrádání státních peněz a majetku, tak alespoň za porušování pravidel při správě cizího majetku.

   Smazat
  4. " žijeme 30 let v demokracii "
   To je zase tendenční blábol. O demokracii a svobodě se dalo mluvit do r. 1995. Tedy do nástupu ódeesácké technologie uzurpování moci. Následný stav již je čímkoliv jiným jen ne demokracií.

   Smazat
  5. 10:55 Podpora FAŠISMU ???? to jste si spletl s kremelským pantátou Putinem, tam začíná ten pravý ruský FAŠISMUS:
   11.41 Pokud vás nikdo za tu vaši lež a pomluvu ODS nestíhá, tak je to dukaz o fungující demokracii u nás!

   Smazat
  6. 10:39
   Pane znalče fašismu, doporučuji video z Ukrajiny z nočního pochodu s loučemi k uctění výročí narození St.Bandery. Nejsem sice pamětník, ale dle filmových dokumentů, je to jako přes kopírák podobné pochodu nacistů,pozdějších fašistů v Německu z 30tých let. Proto doporučuji použít jen mozek.

   Smazat
 3. U mnohých je tupost daná skutečně nevzdělaností a vlastní hloupostí. Ale další parta jedná naprosto plánovitě.
  Nepovažuji třeba Novotného za génia, ale ani za notorického blba. Velmi pochybuji, že by nevěděl nic o angažmá vlasovců ve službách třetí říše.
  Podobně, jako Petříček musel alespoň zaslechnout něco o působení Stěpana Bandery. Oba jmenovaní pak museli alespoň tušit, že zatím ještě existují nějaké zákony, které postihují ty, kteří budou tyto skvrny lidské historie omlouvat, nebo oslavovat.
  A nyní mi někdo odpovězte, zda se jedná "jenom" o lidskou blbost, nebo o promyšlený pokus o přepsání historie?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V pripade vami jmenovanych lidi, se jedna o cisty oportunismus. Chteji tezit z toho, ze soucasna doktrina EU vede k prepisovani vysledku II.Sv.V., protoze Nemecko se, jako "porazeny" neciti dostatecne komfortne :-) a oni chteji byt prvni, kdo z toho bude mit uzitek.
   Co je na tom skutecne alarmujici je fakt, ze se citi jisti "v kramflecich" a uz vubec neuvazuji o tom, ze se ve skutecnosti dopousteji trestnych cinu, protoze nejspis nepredpokladaji, ze by se nastaly trend mohl "otocit".

   Smazat
  2. Pozor , nejsou tak blby a navic agresivni ,aby se nedodstali do vlady a moci u nas a ve svete a coz jim umoznuje pachat zlociny a okupace a skodi jiz delsi dobu. A nechali se zvolit prave temi chytrymi co dnes vedi vse a kritizuji taky vse ..Misto aby nestvury a zombie svrhli.

   Smazat
 4. Hampl, už jen to, že váš blábol vychází v prostoduché, prolhané, proruské žumpě jako " protiproud ", není potřeba tohle pomatené dílko nějak zvlášť rozebírat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Duševní gigant 9:41" se projevil klasickým způsobem. Vzorový to příklad kritického myšlení soudobé "elity"...

   Smazat
 5. Kdo si tedy vymyslel "předsudečnou nenávist"?

  OdpovědětSmazat
 6. Z tvé odpovědi vyplývá,že že jsi ten typ co popisuje pan Hampl,místo vyvrácení jeho článku,spustíš propagandu.Jsi jako komunisti v 50'tem roce.Jestli nevíš historii,pusť si černé barony,ta tvoje propaganda je jak z tohoto filmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nenávistný idiot reagující na pana Chmelarčíka byl smazán.

   Smazat
 7. Ten nepovedený kreslený vtípek a jeho šiřitelé jsou pouze jedním z mnoha přesvědčivých důkazů, že společenské vrstvy, které kdysi bývaly oprávněně považovány za elitu národa, neuvěřitelně rychle a doslova odpudivě zdegenerovaly. Občas si se sebezapřením přečtu diskuse na internetu, kde se lidé, kteří prokazatelně absolvovali vysoké školy různých typů, často vyjadřují neuvěřitelně hloupě, nepoučeně, bez respektu ke kdysi běžně dodržovaným zásadám slušnosti, vulgárně nebo s nepochopitelnou agresivitou. Samostatnou kapitolu představují veřejně známé osoby, různí politici, vědci, umělci, novináři atd. Mnohdy to prostě člověku hlava nebere, že také tito lidé neváhají oponenty veřejně urážet, mluvit sprostě nebo hlásat naprosté pitomosti. Ano, souhlasím, všeobecný úpadek tzv. elit je očividný a stále více si i já všímám, že tzv. obyčejní lidé si zachovali zdravý rozum, profesionální čest a slušné chování...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano ovšem, to všechno sedí. Jak ale v závěru článku autor uvádí - s dalším nástupem mladé generace zpracovávaného touto "elitou" to bude jen horší a horší. A bude na nás starších, abychom proti mladým nevystupovali nepřátelsky. To by bylo jako zatracovat lidstvo samo, a navíc bychom tak šli na ruku těm, kteří společnost záměrně štěpí - a to i generačně.

   Smazat
 8. http://www.nwoo.org/2019/12/24/jak-a-s-kym-ke-svetlym-zitrkum-ceskeho-naroda-anebo-pojdme-do-voleb/

  OdpovědětSmazat
 9. Prezentace jejich údajné intelektuální převahy je vskutku obdivuhodná. Může se někdo, byť jen domnívat, že je tato verbež nestranná ?.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.