Reklama

pondělí 20. ledna 2020

Předlistopadová versus polistopadová ČT: ŠOK

Radim Valenčík
20. 1. 2020    RadimValenčíkPíše
Už dlouho jsem se tak nepobavil. Uveřejnil jsem odkaz na článek o zrušení ubohého pořadu v ČT: reflex. Doprovodil stručným komentářem: Takto bude postupně odcházet celá slavná ČT... K tomu jsem dodal svoji analýzu zrušeného pořadu, kterou jsem uveřejnil hned po prvním dílu: radimvalencik.pise


Přišla tato reakce:

Richard Pesik: Hlavně že komunistická ČT stála za všechny peníze - jaký kriticism komunistické ČT nám soudruh Radim Valenčík nabídne?

Radim Valenčík Ale i tak: Jak j to 1989 = versus 1989+ Vysílací časy a sledovanost? Měloby to být podle Pesíka 0 : 100 %. Ale je to hodně jinak. I v té cinknuté ČT.

Richard Pesik Radim Valenčík vaše myšlenka má fallacy - před 1989 dva televizní kanály díky komunistické kontrole po roce 1989 100+ díky demokracii

Radim Valenčík Richard Pesik Pokud umíte používat mozek, tak v tom případě by na ČT měl být poměr ještě víc v neprospěch předlistopadové ČT. A skutečnost?! Jen se podívejte na program ČT a sledovanost?

Richard Pesik Radim Valenčík opravdu? A na co by se v té době měli lidi dívat?

Radim Valenčík Richard Pesik Umíte používat mozek? Neprodělal jste nějakou nemoc?! Já mluvím o dnešním televizním programu.Tak pro pobavení jen dnes (19. 1.) a jen na ČT 1, uvádím postupně:

TV.SEZNAM.CZ 19. 1.

Za jeden jediný den na hlavním programu České televize (jedničce) PĚT velkých filmových děl (slavný seriál, dvě pohádky, drama, detektivka):

F. L. Věk (3/13)

Klobouk, měšec a láska
Jak se ševcem šili čerti

Jehla (režisér Jirka Svoboda, polistopadový předseda KSČM)

Kde alibi nestačí (krimi o práci sboru národní bezpečnosti)

Viz: https://tv.seznam.cz/program/10596613
Přes sedm hodin vysílacího času. Mám takový dojem, že si tuto skutečnost ne vždy dostatečně uvědomujeme.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7498-predlistopadova-versus-polistopadova-ct-sok.html

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7498-predlistopadova-versus-polistopadova-ct-sok.html

45 komentářů :

 1. Jo, a kdyby ti předlistopadoví točili aspoň vícero než tak jak bylo. Jenže to by asi nebylo tak solidní i po třiceti a více letech ... tak toho dávají více.
  Za třicet let toho moc nepředvedli s "novým impulsem", kdy nám "slibovali" Oscary div ne každý rok. Jenže Oskara získáte jen za to, co se líbí tamní porotě, a ne vždy to znamená kvalitu.
  Ba dokonce se to nedá ani vzdáleně přirovnat k produkci První republiky. Tehdy byly položeny základy čs. filmového Umění, ale dnes mi to připadá, že se zmůžou ještě tak natočit nějakou tu reklamu, ale VŮBEC nemyslí na diváka. O dokumentech, či zprávách ani nemluvě. Dnes ASI MUSÍME mít pocit, že svět je hraně své existence, kolik je tam zločinů, pochmurných činů, katastrof, válek a všeho toho, co je sice senzací, ale za dva dny po tom neštěkne ani Papoušek. A na závěr dají třeba něco pro zasmání.
  Já bych měl návrh. Změnit Zprávy a vůbec zpravodajství z dnešní Evropy (a to zcela určitě) na komické skeče, ale ne v podobě Comedy clubu! Určitě by ten rejting raketově vzrostl! A svět by byl hned veselejší. Jen si to představte, že třeba Gretu by nám předložili jako parodii na vystoupení známého frajtra, Brexit jako šou souboje o ovládnutí tropického ostrova ... zprávu o milionové demonstraci by četl klaun s červeným nosem ...
  Ovšem můj názor asi není pročétéčkářský, takže zcela určitě nebude "demokratický". Díky Bohu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak fakt je,že před hadrákem hráli ve filmech převážně herci,né ideologové,jako dneska.I když byly i výjimky, třeba Švorcová.
   Já jsem si chtěla pustit Sedmero krkavců,ale zvednul se mi kufr z té aktivistky,tak jsem to raději vypla.
   V Ordinaci kozatá Štěpánová,Geislerka všude... Ách jó
   Za chvíli bude scénáře psát team okolo Mináře a role přidělovat sám velký miliónchlívkař :-)
   Helanov

   Smazat
  2. Švorcová nebyla rozhodně špatná herečka. Kromě ní všichni "angažovaní" umělci L.p. 1989 v panické hrůze provedli důkladnou sebekritiku a někteří zahazovali, vraceli nebo pálili i tituly národní umělec. V té době mne zklamal třeba F. Filipovský (myslel, že není národní?) a naopak potěšil Karel Gott, který nějaké odmítnutí titulů vyloučil s tím, že se nemá za co stydět. Švorcovou, která mnohým včetně kolegyně Jiráskové pomohla, její "kamarádi" vyhnali z divadla a ani je nenapadlo, že by si za ni pálili prstíky. Ale jinak máte pravdu. V období před rokem 1989 a ještě chvíli dál dožívala generace velkých herců, z jejichž díla žije ČTv dodnes. Dnešní komedianti dělají všechno pro prachy a tak se jim alespoň v Praze žije nad míru dobře, ale stačí vyjet 50 km daleko a herci v oblastních divadlech mají tak akorát na stravu a byt. Do televize se ale nedostanou, protože tu má zamluvenou partička kámošů z pražských kaváren. Kdo se nezařadí, je vyhnán a dán do klatby horší než ta zmíněná Švorcka. A tak pokud chce pražský herec hrát, musí chodit na Letnou, nadávat na Babiše a Zemana a kamrádit se s kavárníky. Je to horší než před devětaosmdesátým. Vlastně je mi těch chudáků líto. Šmíra...

   Smazat
  3. Švorcová byla velmi dobrá herečka, rozhodně nebyla o nic moc horší než další známé herečky. Také hodně projektům pomohla, byť třeba "jen" přímluvou. Dělala to, co by stejně musel někdo dělat a dělala to nejlépe jak mohla. Nemusím s ní třeba souhlasit, ale takového člověka je možno si vážit, protože má to co mnoho lidí ani nikdy nepozná - charakter.Možná se spletla párkrát, rozhodně v některých kolezích, ale byla aspoň čestná. Nechápu, proč ji chcete - Helanov - urážet. Mám takový pocit, nezkoušela jste to už minimálně jednou? Pokud ne, tak se omlouvám. Ale v opačném případě ne.

   Smazat
  4. Švorcová byla normalizační zapálená komoušská svině.
   A obhajovat ji může jen podobné hovado.

   Smazat
  5. 21:59 svině a hovado. Na něco oduševnělejšího nemáte?

   Smazat
  6. 21:59 To je herečka, neměla žádnou reálnou moc. Když jsem vytloukal ty výklady s hrdiny práce na náměstí v listopadu 89 a vyčkával u toho rádia kdy zatknou a ačnou vyslýchat a mučit Bilaka, Štěpána a další skutečný svině, vůec mě nepřišlo na mysl nějak trestat tyhle bezvýznamný tváře režimu - to je zbabělost! Zato jsem počítal s rychlým spojením z Bundeswehrem a dalšími armádami a konečným skoncováním s prohnilým a nenáviděným bolševickým impériem! Jak budek ty zkurvený stalinčíky, bývalý enkáveďáky i současný kágebany vozit od lesů za Moskvou a tam je střílet nad jámama ranou do týlu, jak to oni prováděli jiným ... to by bylo statečné!

   Smazat
  7. Roztomilý vrahu 8.12 - jak rozkošné vize. A jinak jsi taky takový roztomilý úchyl - nebo spíš perverzní?

   Smazat
  8. 18:45 Na tom nic úchylnýho není, leda ty komoušský žvásty lhavý. Nás komouši učili o Západě samý lži, bohužel. Pamatuju si dodnes z dětství, že mnozí se odvolávali na Hitlera s tím, že byl svině k sokolům, legionářům a jiným vlastencům, ale na druhou stranu projevovali sympatie pro jeho schopnost potírat šmelináře (z nichž gro tvořili Židi), potulný lemply (většinou cikáni) a komouše. Často jsem slýchával větu "že ho to měli nechat dokončit" apod. A tak jsme si jako děti vlivem této propagndy spojovali sousloví "až to u nás praskne" s tím, čím nám hrozili komunisti - s návratem Němců, likvidací těch výše zmíněných a také s poněmčením. Proto se nás hodně začalo učit německy a ve škole jsme často ukazovali při našich hrách o přestávce, kam až dosahuje sníh v Sudetech! Dokonce si matně již vzpomínám na popěvek "užjdoužidižidijdoudoplynu,vícekrátneuvidísvojírodinu ...", kterýžto jsme si začli pobrukovat, kdykoliv začli u pomníku Neznámýho vojína při nějakém jejich "výročí osvobození" hrát ten rudej trauermarš!:-) Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal fakt "hrozivě" - knír jak kaizr Wilhelm, kvér v pazourech a na hlavě nosil nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu a my se tu těšili až přijede na Leopardu (to je tank!), dokud nám syn emigrantů, který bydlel u sousedů v pronájmu neřekl, že ten Hoffmann je jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! Ale spolýhali jsme aspoň na Ameriku. Přávě ČST pravidelně 20. dubna vysílala záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy "Free Hess" a "Hitler was right" my měli za to, že právě to přijde sem "až to praksne"! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o "hodných" a "zlých" Němcích nahradily kecy o údajných nacistech, komouše nakonec nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... to my si tu jejich "kontrarevouci" představovali krapet jináč! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 2. Hahahahahahahaha :-DDD
  Ta televizní tvorba která vznikla před hadrákem je stále velice dobře koukatelná.Hlavně seriály.
  Akorát není ideologicky tak vychytaná. Dodatečně se holt už do F.L.Věka nějaký reprezentant LGBT ani černoušek vsadit nedá.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za komančů se točily politické agitky , nebo filmy které byly na úrovni - ostatně to že jsou koukatelné i dne svědčí o jejich kvalitě - což se o současné tvorbě říct nedá - tam hrajou jen "správně politicky angažovaní" komedianti - ti co nelezou "demokratické opozici" do řiti si neškrtnou

   Smazat
 3. Jediné štěstí je, že existuje NFA, jinak se není na co dívat v současné nabídce čt. Stačí pořady během vánoc, vše z doby totality, nové pohádky jsou pohádkami jen jménem, obsah a děj děti nezaujme. Během roku, samí Bakaláři, silvestry z Kavčích hor atd., to se lidi ještě uměli bavit. Dnes jsou i na čt reklamy(sponzoři programů), vůbec už nedodržují časový harmonogram, proto je štěstí, že to jde přepnout jinam, ale výpalné jim musí člověk zaplatit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad jenom Troškovy pohádky jsou koukatelné,jinak je to bída.
   Líbil se mi jen Anděl páně, ale třeba Tři bratři byli STRAŠIDELNÍ, hlavně ty "chtipné" vstupy už zcela senilního Svěráka.
   Helanov

   Smazat
 4. Že soudobá ČT přes chvástání nic kloudného nesesmolila, je fakt. Ale není jediná, snad občas se dá koukat na ZOOM, ale i tam a na ČT2 si potrpí až příliš na pořadech, jak zabíjet lidi, aby to bylo laciné a masové, prostě "naučné" válečné filmy, jako propagace násilí, rasismu a náboženské nesnášenlivosti. Pak detektivky - opět propagace sofistikovaného vraždění - většinou - a konečně nějaké to porno a perverze. Za socíku byly kanály dva, ale aspoň na jeden se dalo koukat bez zhnusení. Tak ještě stará tvorba z 1. republiky, ze socíku po r. 1960, Menšík, Bohdalová, Janžurová ...veselohry - kam se na ně dnes hrabou naši scenáristé, kde vidíte nějakého Dietla? A pak ta stupidní propaganda dalece pod úrovní Josepha Goebbelse, tak to by se měla TV stydět. A ke všemu do toho míchá reklamy, reklamy a reklamy, jakoby ji těch 7 miliard, co vydundá jako daň na občanech ČR, na ten tvůrčí paskvil nestačilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:01...Prima zoom je super, tam se skoro nikdy nezklamu.Za mne: nejlepší kanál.
   Helanov

   Smazat
  2. 19:45 - tam často pomocí pořady o superzbraních soudruhů z SS propagujou války

   Smazat
  3. 19:50...Já bych to jako propagaci války nebrala.
   Spíš jako doku,to je jejich parketa.
   Doku,příroda,historie.
   Helanov

   Smazat
 5. Díky za možnost výletu do Reflexu (ten jinak nemusím), tam mne překvapily roční výdaje ČT např. mzdové = 2 miliardy, žel není uveden počet zaměstnanců. Politické programy v ČŤ neřeším, poslouchám satelit. Co se nové vlastní tvorby ČT týče, tak po dlouhé době mne mile překvapil seriál Marie Terezie. Jinak nic. Průšvihem jsou večerníčky, krom recyklovaných z totáče je to hrůza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:03. Tak já našel tabulku, že zaměstnanců je 2900 a průměrná mzda je 42 tisíc/měsíc. V roce 2018.
   Otázka je, zda je to klasicky údaj v hrubé mzdě, nebo opět klasicky, zda se ten údaj nepokusili zkreslit, tím, že ho takto uvedli ve mzdě čisté.

   Smazat
 6. ČT v současnosti produkuje většinou špičkovou tvorbu. To za komoušů v televizi nebylo nic, jen kraviny. Štěstí, že jsme na Jižní Moravě chytali Vídeň i když jsme tomu prd rozuměli.

  Třeba zrovna včera jsem dokoukal špičkovou miniserii "Stockholmský syndrom". Před nedávnem Polsko-česko-ukrajinský seriál "Princip slasti" a minisérii "Jak si nepodělat život". Vše velmi kvalitní.

  Dokumenty? Specialně pro vás teď běží cyklus "Rusko z výšky".

  Nevím. Připadáte mi to jako zapšklí dědci a babky, kteří jen vzpomínají na své úžasné mládí a pro něž vše dnešní stojí za hovno a jsou tak rozežraní že jim není nic dost dobré.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jinymi slovy...vytvorili z vas nenarocneho divaka...No vida,co se jim povedlo

   Smazat
  2. 19:16
   Z takových diváků, jako jsi ty a tobě podobní,
   musí mít politbyro ČT radost.
   Daří se jim totiž
   vyrábět pro prostoduché diváky
   ŽÁDOUCÍ VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ.
   Joseph Goebbels by jen tiše záviděl...

   A to není vůbec o tom, zda je ten, či onen film, nebo seriál úspěšný a má vysokou sledovatelnost.

   Že do vás ta sebranka hustí informace, které vydávají za zprávy, lžou o vzniku a průběhu ukrajinského majdanu, lžou o vzniku válek a zločinech amerických válečníků v Libyi, Iráku,Afghanistánu, Sýrii, Jugoslávii a nespočtu dalších revolucí a převratů,
   to vás s vymytými mozky propagandou ani nenapadne...

   Smazat
  3. Ad 19:16. Co jeden považuje za kvalitní, jiný za hrůzu a běs mentálního stavu soudobých TV producentů. Prostě TV nemohou vyhovět vkusu a vzdělání všech, tak se prostě museli přiklonit k jedné straně a že si zvolil ty mentálně skromnější a snadno podléhající geblsovské propagandě, je celkem logické, vyjde to levněji a mohou být vyšší platy těch "tvůrců" pořadů. Jen nevím k čemu je Rada, že by i ona byla sestavena z těch mentálně retardovaných, aby programy dobře ladily většinovému posluchačstvu?

   Smazat
  4. 19:16 kámo jdi se vycpat. Dokumenty věšinou nakupují. Do dědka mám možná dál než ty, proto taky postrádám kvalitní sportovní přenosy.

   Smazat
 7. 19:16...Myslete si co chcete, když si ňoučata vybírají pohádku, tak vidím, po které sáhnou.
  Je jím 7-10-12, tak snad zapšklá nejsou.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neomlouvejte se mu za to,co si myslite...trubcovi jednomu hloupemu....

   Smazat
  2. 20:03 Co mě nadáváš, ty hajzle? Ani "Rusko z výšky" se ti nelíbí? Co vlastně chceš?
   No jo, ty vlastně nechceš nic, jen prostě nadávat. Starý, zapšklý, zbytečný vůl.

   Smazat
  3. 20:32...Nevím co chce on.
   Jà bych chtěla tvorbu,ve které se to jen nehemží různými obskurními minoritami.
   Kdyby dneska natočili Babičku,tak by byla komtesa černoška ,Kudrnovi kikáni a Barunka lesba právě prodělávající comingout ;-)))
   Helanov

   Smazat
 8. Před 89 byly v ČT jazykové kurzy angličtina, francouzština, španělština, italština, kvalitní vzdělávací pořady Okna vesmíru dokořán od r. 1981 - tam se stal veřejně známým a oblíbeným pan RNDr. Jiří Grygar (mohl účinkování odmítnout).
  Teď propaganda, agresivita, vraždy, plytké seriály, ...
  Několikanásobné opakování již zaplacené tvorby z doby před 89.
  Jen pár výjimek: Marie Terezie, dokumenty o přírodě a jedna pohádka.
  Současnou tvorbu ČT zakódovat, ať si zaplatí, kdo chce. Tvorbu před 89 zdarma, už jsme ji několikrát zaplatili!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Ať rada ČT v procentech vyčíslí, kolik hodin z programové nabídky za celý rok tvořila díla vytvořená po roce 89 a před rokem 89.
  Proč za to platíme stále dokola.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady máte dnešní program, když vás to tak zajímá tak není nic jednoduššího než si to sám spočítat. Tipuju, že to budou tak 2%.
   Co tam máte dál za "problém"?

   Smazat
  2. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/podle-data-vysilani

   Smazat
 10. http://www.skrytapravda.cz/domaci/2917-zaloba-na-ceskou-televizi-za-mozne-rozkradani-koncesionarskych-poplatku
  Však byl nejvyšší čas. 30let poslouchat prozápadní propagandu a ještě za to platit-neuvěřitelná demokratůra.

  OdpovědětSmazat
 11. Aspoň jeden vidí, jak celá řada těch polistopadových odbojářů "nemohla hrát" . U některých to fakt pobaví.

  OdpovědětSmazat
 12. Ještě chybí "pan vajíčko" a původní hlasatelé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten tam neopruzoval tak, jako dnešní reklamy, které už pomalu přesahují čas připitomělých seriálů, a dalších debilizujících swaček. Pro mě důsledkem osvobození od sledování TV.

   Smazat
  2. Proto jsem si něj s láskou vzpomněl.

   Smazat
 13. Je škoda že čt je pod vlivem transatlantických soudruhů protože tam nejsou reklamy.

  OdpovědětSmazat
 14. Máme sice cca 40 programů, ale k čemu to je. Většinou se nápady jedné tel. prodávají na dalších. Vemte si Barandov jak majitel začíná otáčet. Kdopak ho ale "umoudřil". Ať vzkvétá DEMOKRATŮRA-how.

  OdpovědětSmazat
 15. Fandím Zárybnické a Augustové, těm prosím nenadávejte. Jo a chybí mi i Zákopčánik.

  OdpovědětSmazat
 16. Ta střelená bába z Prahy -Helanov - opravdu jen dřepí u počítače a neúnavně píše svoje slinty. Pod všechno! Neúnavně! To musí být praštěná ženská, samozřejmě bez chlapa, a taky si tu rozkoš vynahrazuje tím diskuzním skřehotáním. Není článek, aby pod ním neskřehotala "Helanov" alespoň ve dvaceti vydáních. Je fakt jak škodlivej virus ta bába.

  OdpovědětSmazat
 17. 18:48 proč paní Hele nadáváte? To s Babičkou je vtipné, ale vašich 6 řádek, krom nadávek neobstahuje nic, natož vtip. Helo píštndál s ironií a úsměvem, fandím vám Tomáš.

  OdpovědětSmazat
 18. Za totace byla CST, ne CT.

  OdpovědětSmazat
 19. 15:46 chytrulíne, původně to byla ČT, až po prohlášení federace se Slovenskem tam přibylo to S a byl to stále totáč.

  OdpovědětSmazat
 20. Rozdíl mezi herci za socíku a za dnešního kapitalismu? Tedy za socíku, aby si vydělali, tak byli většinou členy KSČ a mnozí velice poctivě věřili v humanismus a že cesta sociální spravdelnosti je pokrokem proti kapitalismu. Dnes stejná garnitura herců je přesně na opačné straně. Aby si vydělala, podlézá diktatuře kapitálu a asi málo kdo z nich věří, že je tato cesta spravedlivá, ale ví, že hodně vynášející, daleko více, než ta trnitá za socíku. A tak se z nich naformovala protilidová fronta, kterou dnes označujeme jako "pražskou kavárnu".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.