Reklama

středa 8. ledna 2020

Putin přiletěl do Damašku, setkal se s Asadem a společně se prošli po Starému Damašku


8. 1. 2020 russian a russian
Na velitelském stanovišti skupiny vojsk Ozbrojených sily Ruska v Syrské arabské republice Putina přivítal prezident Sýrie. Hlavy obou států vyslechly hlášení vojáků o stavu situace v různých regionech země, načež proběhla jednání mezi delegacemi Ruska a Sýrie.


"Během rozhovorů s Asadem Putin poznamenal, že nyní lze s jistotou konstatovat, že se urazila obrovská vzdálenost na cestě k obnovení syrské státnosti a teritoriální celistvosti země", cituje tiskového mluvčího ruského prezidenta Peskova agentura RIA Novosti.

Jak Putin zdůraznil, na ulicích Damašku "je prostým okem možné pozorovat známky obnovovaného mírového života".

Prezident Ruska Vladimír Putin se spolu se syrským kolegou Bašárem Asadem prošel po ulicích Starého Damašku a také navštívil mešitu a pravoslavný chrám.

Jak oznamuje Ruská informační agentura Novosti s odkazem na tiskovou službu syrského lídra, Putin navštívil Umajjovskou mešitu a také nejstarší katedrálu panny Marie v křesťanské čtvrti Damašku.

Bylo uvedeno, že během procházky prezidenty doprovázeli ministři obrana Ruska a Sýrie Sergej Šojgu a Alí Ajjúb.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

95 komentářů :

 1. No po tom co "havarovalo" letadlo s Alexandrovci, byl zavražděn Iránský generál který byl pozván na jednání (asi jako Jan Hus do Kostnice), tak si myslím, že hazarduje s osudem Ruska. A možná cekého světa.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Země obvykle nejsou zcela závislé na osudu jediného člověka. Navíc zabití prezidenta Ruska by znamenalo nejspíš rozsáhlý světový konflikt. Takže předpokládám, že si to Trump i jeho kamarádi rozmyslí.

   Vymazat
  2. VALENČÍK RADIM: Má to jinou logiku. Překvapuje mě, že se nikdo nepozastavil nad tím, že se Putin chová velmi laxně k vraždě Sulejmáního. Proč? A proč se Schwarzenberg tak pohoršuje. Asi proto:
   http://radimvalencik.pise.cz/7464-sulejmani-a-schwarzenbergovo-prekvapeni.html

   Vymazat
  3. Pan docent
   má předimenzované IQ , což jej ale zdaleka neopravňuje,
   aby řešil pomněnky, domněnky...

   Dobře rozumí ekonomice, má skvělé analýzy pro udržitelnost důchodového systému,
   ale samozřejmě nevysloví to, co vědí lépe informovaní, totiž
   kdo tahá za nitky nadnárodního řízení světa.

   Vymazat
 2. oprava: celého světa

  OdpovědětVymazat
 3. Nyní se dostal americký terorismus, povýšený samotnou nevypočítatelnou střelou Trumpem, na daleko vyšší level, velmi populární.Aby do Damašku náhodou nepřiletěl opět obranný dron amerických zájmů a z procházky po starém Damašku náhodou nedošlo k demokratickému "odstranění" vysokých politiků a generálů ze seznamu nepřátel USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, nastala nová éra, raketová diplomacie. Američané zvedli mezinárodní politiku na nový level. Ochrana před atentátníky a teroristy je možná, ale před státem, který disponuje rozvědkou a prostředky se ubránit nedá.

   Vymazat
  2. Článek o návštěvě Putina
   uveřejnil včera pro své zglajchšaltované čtenáře
   i portál www.welt.de.
   V tom smyslu,
   že Putin překvapivě navštívil diktátora Assada a pak už následovaly ze strany německých novinářských kurviček jen spekulace, o čem asi ti dva jednali...

   Teprve v komentářích pod článkem (přes 200 komentářů), napsali ti lépe informovaní, jak ta návštěva probíhala, kde všude Putin byl, včetně procházky po Damašku.
   Když jsem dnes ráno opět pročítal komentáře pod článkem, zjistil jsem, že jich bylo mnoho smazáno,mj. ty, které označily Putina jako mírotvorce a Assada jako prezidenta a nikoliv jako diktátora.

   V Německu vládne tuhá názorová diktatura,
   Merkeljunta jako lokaj americké válečnické politiky,se nemůže vyrovnat s tím, že to v Sýrii
   vyhrál Putin a nikoliv US okupanti.

   NENECHTE se krmit lžibednou ČT, tam pouze opisují,
   co se ukuchtí v Berlíně, Bruselu a Washingtonu.


   Vymazat
  3. Vypadá to, že Putin, který pomohl Assadovi vyhrávat válku, nechce prohrát mír. Tak posiluje ruský vliv. Jenžto, Rus by nám měl být bližší, než Anglosas, tak to vnímám pozitivně. Anglosas to tam všechno rozmlátil, včetně historických památek, které nešlo ukrást. P.K.

   Vymazat
 4. No spíš to vypadá, že Putin není posera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen aby po íránském generálovi nebyl na seznamu další adspt na holení, a to ruský generál Šojgu, který je pro USA stejně nebezpečný a jistě s Putinem kuje pikle na přepadení států obranné NATO a určitě i samotných USA.

   Vymazat
  2. 0:49 doufám, že to bylo myšleno jako ironie. Rusko rozhodně nepůjde do žádného konfliktu se světem, pokud k tomu nebude donuceno. Důvod je jednoduchý - nemá co by tím získalo a s válkami má rozsáhlé zkušenosti, většinou to odskákaly miliony nevinných lidí. Navíc si Putin uvědomuje, že je slabší, co se týká konvenčních zbraní, i když by protivníkům dokázal způsobit rozsáhlé škody. V případě větší války by tak Rusko bylo nuceno nasadit jaderné zbraně. Nemá smysl rozebírat, co by tgo znamenalo pro nás i pro svět...

   Vymazat
  3. 10:33 "A k čemu by nám byl svět bez Ruska?" řekl Putin. Na to, co je za tímto vzkazem světu skryto, bychom ve svých úvahách o konvenční válce na kterou Rusko nemá, neměli nikdy zapomínat.

   Vymazat
  4. Tak je to Rus a ti se nebojí ničeho na světě, jako například tenhle novodobej bohatýr se svým sněžným kvérem (tu na 1 minutě a 12 sekundě) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   To je úplný Ilja Muromec 2! Ovšem bohužel jen do okamžiku kdy mu dojde Bojaryšnik!*):-)))

   Ale to nic, pak nastoupí další hrdinové, např tito ruští Postradatelní!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *) sibiřská pěna do koupele

   Vymazat
 5. 0:49
  Tak nás letos asi čeká stěhování do jeskyň,nebo do větví.

  OdpovědětVymazat
 6. My můžeme Rusům jenom závidět jakého mají prezidenta. Když vidím všechny ty naše americké a izraelské a bruselské ř.i.ť.o.l.e.z.c.e. ve vládě, v senátu, v parlamentu atd. chce se mi slovy majora Terazkyho zvracet. Kéž by také my jsme měli takové vlastenecké politiky a ne vlastizrádce, kteří by pro zelené papírky prodali vlastní matku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:39 Závidět co? že zabral Krym, na Ukrajině má na svědomí 13 000 mrtvých civilistu, rozpoutal vë svém okolí několik válek,v Rusku zničil veškerou svobodu jedinej autokrat, který rozhoduje o všem! tak takového " VLASTENCE " si strčte do análu!

   Vymazat
  2. A zase se nám ozval pravdoláskař z pražské nacistické kavárny. Ty Vaše lži si vykládejte doma. Bez Putina by už dávno byla třetí světová válka.

   Vymazat
  3. V 10:17 opět nás navštívil mistr lží a nenávisti. Tak hloupý může být jen obyvatel Řeporyjí.

   Vymazat
  4. 10:17 prosim Vas,vratte se zpet do skoly, aby Vam ten mozek jeste jednou poradne vymyli.

   Vymazat
  5. 10:17 IDIOTE, není zapotřebí ti nic vysvětlovat, tvůj výron vysvětluje vše - anále Džando.

   Vymazat
  6. 10:17, to je strašně nudné, jak obehraná deska.

   Vymazat
 7. Putin a Šojgu se procházej po Damašku.
  To Trump s Esperem si o procházce po městě mohou nechat jen zdát.
  Ti by mohli po Starém Damašku projíždět jedině v opancéřované limuzíně.A ještě by jim cvakaly půlky.
  Dobře jim tak.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump se bude procházet po rozvalinách Damašku, nejstaršího města světa, s pocitem dobře vykonané práce.

   Vymazat
  2. Anonyme 6:54, jsi nemyslící trouba! - Právě že Putin se Sulejmáním zachránili Damašek od zničení islámskými teroristy - džinem, kterého vypustili z flašky ti tvoji svatí Amíci.

   Vymazat
  3. 7:35
   V komentáři NN 6:45 je jasně cítit sarkasmus. Pokud by šlo vše podle Trumpa, opravdu by to dopadlo tak, že z Damašku by byly jen rozvaliny, po kterých by se mohl Trump procházet při vědomí, že se mu nic nemůže stát...

   Vymazat
  4. 7:35
   IS porazili Kurdi,teprve za nimi pochodovali amíci, to je normoš, na Monte Casino, vydlážili cestu mrtví Poláci, Indi, Gurkové a vítězně po ní cupitali Anglii.

   Vymazat
 8. Trump zabíjí Putin nese mírový rozvoj. Kdy to pražským havlistům dojde?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:22
   Netřeba natírat na růžovo, Putin nemá andělská křídla, ani mírovou ratolest, ale je pragmatik a umí hrát šachy, to dnes potřebuje svět více než samospoušť Trumpa. Propaganda je zbytečná, zrovna tak, jako provokovat kavárnu a havlísty.

   Vymazat
  2. Mnohým to jistě duchází, ale nemohou to veřejně přiznat. Dogma je u nich silnější než svobodná mysl. takoví jedinci by byli hned vyobcováni se ztrátou "výhod". Je to v Čechách zvláštní sorta lidí za každého režimu. 100 000 jim podobných přísahalo v pokleku na Václaváku před sochou sv. Václava věrnost nacistickým pánům. Jiní zase zběsile podepisovali antichartu pod dohledem bdělých kádrováků, aby v ´89 čile převlékli sako a dali se do rozkrádání národního majetku. Tož takoví jsme my češi vlastenci.

   Vymazat
 9. MYSLÍM, ŽE MŮŽETE ZÁVIDĚT UŽ JEN MRTVÝM.
  Soudruh Tramp asi ani nebude potřebovat evakuovat občany USA z Iráku. Nebude co evakuovat.

  OdpovědětVymazat
 10. Už tam lítají rakety, pár jich dopadlo na americké základny v Iráku (pardon na "irácké základny s vojáky koalice")

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.tehrantimes.com/news/443924/Over-80-U-S-forces-dead-in-Iran-missile-attack-to-targets-in

   Vymazat
 11. Trump chce ,aby Iracani zaplatili americkou zakladnu.Treba k tomu prilozi jeste účet za bomby,naboje,kulomety,letadla a drony kterymi 17 let Irak demokratizovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky platy mariňákům a celému vedení Pentagonu. To není zadarmo, to dá rozum. My jsme ještě v 60.letech cvakali ve zlatě Britům za vyprání fuseklí našich vojáků, kteří umírali za Británii a taky jsme zaplatili i ty rakve. Holt, vyšší bere, tak to bylo odjakživa. A protože stále bere, je stále vyšší a vyšší a tím víc bere.

   Vymazat
  2. To je takový ustálený zvyk. Za protektorátu také např. když někoho popravili, tak přišel pozůstalým účet za jeho věznění a výkon popravy.

   Vymazat
 12. Sešli se ruské základně, která je pod ochranou ruských protivzdušných sil. Proč asi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Procházeli se v ulicích starého Damašku, proč asi?

   Vymazat
  2. Re (09:07, 09:27):
   Ano, sešli se, zhodnotili, co se jim až dosud zadařilo, a jistě jen u toho nezůstalo. Východ té země je stále okupován US huny, kterým ta ropa - holt - tuze voní.
   Uvidíme, jestli hunům bude stejně vonět dým střelného prachu, až je budou ze Sýrie hnát jako tu škodnou ...

   Vymazat
  3. 10:07 Opluštil, už nejste to co dřív! Slabota.
   Náš přítel USA má dnes takové množství ropy, že ji muže vyvážet, tak tady nešiřte vaše bludy!
   Proč je tedy PUTLER s použitím " nejlepší,nepřekonatelné," armády nevypráská, asi proto, že vše je jedna lež.
   Jinak, už se těším jak Amíka požene rus, klacky jsou dnes málo a na víc rus nemá!! vše se mu nějak rozpadá, zvláště ten pařennník Kuzněcov a těch 5 Armat po desetiletí vývoje taky není moc.

   Vymazat
  4. 12:08

   I kdyby USA měly tolik ropy, jako že ji nemají, tak ovládnutí ostatních by mělo svůj obrovský význam: svrchované určování ceny

   Vymazat
  5. Zachráněný potrate 12:08, ty jsi ruský KGBák nebo vojenský generál, že jsi tak informovaný o stavu ruské armády? Ano, homoamík nikde nic nevyhrál, pokud si nedosadil loutky, vždy se se stáhnutým ocasem stáhnul, tak nemel nesmysly idiote. A které ropy máš na mysli, co nakradl ve světě? Položil jsi si někdy v tom oříšku bez rýh co máš v lebeční dutině, proč homopindos útočí na státy kde je ropa? Nedošlo ti to co?

   Vymazat
  6. 12:08, ani ty nejsi jako dřív. Je to slabota a ještě k tomu strašně nudná. Polepši se.

   Vymazat
  7. 12:08!
   Typuji vás na neoconského provokatéra velmi mdlého rozumu (skoro se zdráhám pojem rozum použít, abych neurazil ty co jím vládnou), který ani nevnímá, že jeho propaganda sionistické III. světové na NR je totálně profláknutá a nikomu nestojí za všimnutí. Holt budou muset korpofašouni vymyslet další provokaci, ale vražda Putina v Damašku to nebude (to by ruské zirkony rozzářily noční oblohu a dolů by padaly jenom výrobní štítky emerického šrotu).

   Vymazat
 13. Náhodou, Trump zabíjí lidi jen tam, kde potřebuje prosadit pro ty zabité lidi americkou demokracii. Je to pomalu na Nobelovu cenu míru.

  OdpovědětVymazat
 14. Podle následujícího zdroje byl Sulejmani zřejmě agentem CIA, kterého využívala Obamova administrativa, tedy demokraté a jejich deep-state. Ti jdou dnes Trumpovi po krku, tak jim to asi demonstrativně vrátil zabitím Sulejmaniho. V USA totiž vrcholí vnitřní boj i v bezpečnostních silách. https://www.dcclothesline.com/2020/01/07/intel-shows-soleimani-was-a-cia-asset-protected-by-obama-administration/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z tohoto, jak se Trump chová a koná, lze předpokládat po listopadových prezidentských volbách, že USA se řítí do chaosu na svém území.

   Vymazat
  2. 9:48... Sulejmání byl diplomat,schopný spolupracovat (v zájmu Íránu) s každým.
   Proč by ne třeba i s CIA?
   To není novinka že spolupracoval i s USA když potíral Daeš.
   Helanov

   Vymazat
  3. 9:48
   To rozhodně dává smysl, američtí tzv. demokraté jsou mírotvůrci jako Brno. Však také nobelista Obama(resp. jeho loutkovodiči, totožní s Trumpovými), vedl spoustu válek, samozřejmě mírových. Proto agenti CIA najatí "demokraty":-), kazí všechny války, jako je kazil Sulejmani, včetně té v Sýrii, která, jen tak mimochodem, byla vyrobena za Obamy. Proto všechny "demokraty" a loutkovodiče určitě strašlivě mrzí, že američané provedli teroristický útok na syrského generála. Obama z toho určitě nemůže ani spát a celé dny propláče. To byla pomsta, která Obamu a "demokraty" bolí víc, než kdyby jim někdo sáhl na majetek.
   Božínku, co všechno jsou některé mozky schopny vyplodit...

   Vymazat
 15. Putin je dobrý president ten své spojence neopustí jako jiní. Lidé v Sýrii budou Rusku vděční.

  OdpovědětVymazat
 16. Putin je prezitentem všech Slovanů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. 10:45
   Přestože nikoli geny, ale především kultura nás dělá slovany, tak i v našich genech, nadále s 20% jasně dominuje nad všemi ostatními varianta chromozomu R1a, která se vyskytuje u slovanských národů, zatímco R1b je obvyklá u lidí hovořících germánskými a keltskými jazyky.

   Klid pudlíku, nenech se tolik vláčet emocemi suplujícími rozum a zalez do boudy. To není nic pro tebe, tím ty se zatěžovat nemusíš.

   Vymazat
  5. A PARCHANT ZASE MAŽE CO BYLO ŠPATNÉHO V PŘÍSPĚVKU O SLOVANECH? NIC JEN JSEM NAPSALPRAVDU TY RUDÝ RUSKÝ HNIUSE

   Vymazat
  6. Zmiz ty buzerantský potrate 11:58 na novinky za zlodějem kufrů z Ruzyně a nezasírej tu diskuze, jsi tu jen pro smích.

   Vymazat
  7. 15:21, nechte toho, jinak se zas diskuse zvrhne. Psychopati čenichali každé pondělí, jestli se to opět neotevře a zas jsou tady. Nechte na redakci, ať ho smázne.

   Vymazat
  8. Pravdou je, že Rusko bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země. A nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Pokud se vytvoří viry, specifické jen pro konkrétní genetickou oblast jakou je Rusko a tuto oblast zcela vylidní, je to naprosto legitimní. Například různé typy rakovin propukající už v dětském věku a neplodnost mužů jsou vysloveně žádoucí. Taktéž těžké respirační choroby, anthrax a další, včetně pravých neštovic. Léčbou těchto chorob se rozmnožují zdegenerované národy, jakými jsou východoevropané. Není to urážka, ale vědecky dokázaný fakt. Genetická struktura východní Evropy je těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud.

   Vymazat
 17. 9:58 No, zatím při jakémkoliv problému stáhl Putin ocas mezi nohy. V Sýrii dělá vše jen aby se zmocnil uzemí a nadále provozoval základnu. V Sýrii mubudou opravdu " vděční ", když zemřelo jeho rukou více jak 500 000 civilistu. Vy jste slušný naiva!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (10:06):
   Píšete jak kdysi to jako rádio Jerevan.
   Ano, je pravda, že "jeho" rukou tam zahynulo hodně "civilistů", ovšem jen potud, pokud skutečně platí, že nájemní zmetci z IS(IL) a všech jeho ideových klonů jsou civilisti.
   "Civilisti", kteří tak rádi v přímém přenosu odřezávají hlavy, "civilisti", kteří tam byli, jsou a budou jen proto, aby vyvolávali chaos a nakonec svrhli legitimní (i když vzdorovitou a US hunům nepohodlnou) vládu Bašára Asada. Aby tato byla nahrazena proUS loutkovou.
   Což se jim už fakt nezadaří, a což je patrně důvodem, proč ke článku tak uboze blábolíte ...

   Vymazat
  2. 10:06 je jen koktající uhrovité děcko bez dokončeného vzdělání se dvěma inklidujícími asistenty za zády.

   Vymazat
  3. 10:54 I tak se dá vše překroutit. Je vidět, že máte ruskou školu Opluštil.

   Není pochyb, že v těch číslech jsou vojáci ISIL, ale naprostou většinu zastupují civilisti. Vy jako zelený mozek tohle moc dobře víte! Máte pravdu není tam dosazený nikdo z USA, ale Putleruv poskok a loutka jako Asad tam je, tak jaký rozdíl??

   Vymazat
  4. 10:06 Jasně a vy jste podporovatel havlismu, amerického korporátního fašismu a západní džihádista. Hlavně zemřeli vaši us džihádisti kteří tak páchali ohromná zvěrstva od středověkých poprav po moderní vraždy např přejetí tankem. Všichni z usa kdo to rozpoutali a jejich pomocníci by měli být souzeni za válečné zločiny.

   Vymazat
  5. 11:55, neztrapňuj se stále více a více ty rěporyjské jateční upocenino.

   Vymazat
  6. 11:55, opět vedle. Střílíte od boku a nedaří se vám. Civilisty přikloněné Asadovi nestřílí dokonce ani Američané. Tihle lidé nejsou cílem pro žádnou armádu, jen pro teroristy, mnohdy zástupné teroristy, kteří se snaží vyvolat zmatek. Rusko stojí za Asadem a už jen elementární logika, kterou zjevně postrádáte, napovídá, že právě těmto cílům se snaží za každou cenu vyhnout. Žádný stát nechce mít na svědomí civilisty.

   Jak je na tom Rusko vs civilní obyvatelstvo Syrie napovídají i videa z Aleppa, kde po bombardování vjely syrské jednotky, a aby se jich lidé zvyklí na různé bandy nebáli, volali na ně nejen arabsky, ale i rusky. Posléze vylézaly celé skupinky obyvatel Aleppa z úkrytů, jelikož bylo jasné, že je konec střelby a zabíjení.

   Vymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 19. 10.18
  Putin nikdy nestáhl ocas. On se jen pragmaticky vyhýbá jakémukoliv válečnému střetu, protože ví co by následovalo. Rusko nepůjde do žádné omezené války a když bude napadeno pustí na protivníka vše co má. Je tak dokonale vyzbrojen, že si dokáže spočítat jak by to dopadlo. Apokalypsa a konec.
  Ne nedarmo mají raketová ruská vojska na zástavě heslo... " A po nás jen ticho..."

  OdpovědětVymazat
 20. 10:26 A zase špatně Slávečku. V Sýrii po sestřelení dvou ruských šrotu stáhnul vocas mezi nohy a ani nepípp.
  Ty omezené války vedl a vede ve svém okolí, viz dnešní Ukrajina, kde rozpoutal konflikt, sebral kus uzemía válku vede více jak 5 let! To je tak max co si trpajzlík dovolí.
  Bylo by dobré na něj vyčlenit jeden dron a byl by ve světě konečně klid!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:38 blbečku. Ještě ještě jednou tu budeš ponižovat spoludiskutující, dostaneš zaracha. Těm tvým lžím se jen smějeme, ale urážky nepěstujeme.

   Vymazat
  2. Ty už sem raději nepiš unknowníčku 10.38. Co věta to perla. Kolik je ti prosímtě let? jestli 18 , tak to tvoji blbost ještě omlouvá, ale jestli víc jako 30 tak to už je diagnóza, bohužel v tvém případě je chronická a nic s tím neneděláš. Máme z tebe dost velikouu srandu . Putin snad po tom incidentu vyprovokovaném proamerickými silami v turecké army snad měl Erdoganovi vyhlásit válku nebo jak? Mysli ty vole co píšeš. Za zmínku stojí, ža brzy potom udělal Erdogan ve své zemi pořádné čistky. Sám měl namále, ale Putin mu včas dal cunt že po něm jdou a tak si zachránil kejhák. A teď už šlape jako hodinky. Nákup s 400, Turecký proud, základna Incirlik , obchodní dohody a j. To zase svědčí o putinově genialitě v zahraniční politice. Dobrý šachista nedělá ukvapené tahy a dobrý judista obrací sílu protivníka ve svůj prospěch. A Jako hokejista si ve svých 65 letech dělá dobrá píár to uznávám, ale rusům se to líbí.
   Stáls ty někdy na bruslích vole? Pochybuju.

   Vymazat
  3. 10:38
   To se vám opět nepodařilo pochopit záležitosti, o kterých se snažíte rozumovat. První sestřel skončil tím, že Rusko destabilizovalo vztahy mezi pachatelem(Turecko) a USA, takže Turecko je dnes blíže Rusku než USA. Druhý sestřel má na triku syrská armáda, která omylem zasáhla ruský letoun.
   S takhle blbou hlavou, jako máte vy, musí být těžký život.
   Můžete prosím při své oduševnělosti doložit, že RF rozpoutala nějakou válku ve svém okolí a že sebrala(předpokládám protiprávně) někomu nějaké území?

   Vymazat
  4. 11:04 DVOŘÁKU, asi neumíš číst, tak si znovu přečti muj příspěvek v 10:38 a napiš koho ponižuji.
   Titul BLBEČKA, jak píšeš, si říkej doma své rodině, pokud vubec rudý nok jako ty nějakou má!

   Vymazat
  5. 11:06 Slávečku a zase špatně, po kolikáte už!
   Putler prodal s-400 Turecku, opravdu Putlerova "genialita". Rus by dnes prodal i MARŤANUM, protože je ekonomicky totálně na dně.To samé turek, kde se měna propadla o desítky %, ti dva oškubanci se k sobě hodí.

   Prodat Turecku byla obrovská chyba, už jen to, že jsou v NATO. a rus nikdy neví co proradný turek udělá, opravdu" skvělá" práce Putlera. Ty už konečně vytáhní tu hlavu ze zadku rusa, smrdíš celkem dost!

   Vymazat
  6. 10.38
   už unknown šoupe nohama. ponižuje především sám sebe. už ho nechejme být protože je to marný, je to marný. Milionchvilkař už má asi absťák a tak chodí prudit sem.

   Vymazat
  7. 11:50 to (10:38) je přece placený agent provokatér Pepek Vyskoč, který je nasazen na NR :-)

   Vymazat
  8. 12:06

   Kdo by ho platil? Každý chce za své peníze výsledky a tento svou neomaleností, primitivností a hloupým fanatismem spíše popudí a odradí.
   Kdepak, tennto exemplář trousí ty nesmysly zcela sám, ze své vůle a pravděpodobně je o nich dokonce i přesvědčen.

   Vymazat
  9. 11:47, když je stát úplně na dně, tak prodává sofistikované zbraně a ještě k tomu relativnímu protivníkovi (Turecko)? Tak tohle se ti povedlo. Já jsem se dosud domníval, že to je přesně naopak, jelikož se tímto živí Spojené Státy a Izrael taky. USA dokonce tlačí na svoje tzv. spojence, aby kupovali co nejvíce jejich zbraní. Sankcionuje svoje vlastní spojence, když chtějí prodávat svoje vlastní výrobky a nacpou se tam sami.
   Rusko je na dně, tj. prodává zbraně - tohle nikdo normální nevymyslí. Ještě jsi zapomněl, že je zaostalé, protože prodává S400. S vámi patologickými rusofoby je fakt potíž.

   Vymazat
  10. 14:42 Vubec nic jsi nepochopil. Rus mimo fos.paliv a zbraní pochybné kvalit ( tak jako vše ruské )nemá světu co nabídnout, proto prodá pomalu každému zbraně jen aby získal trochu dolárku! A jak místní ruští zastuzenci hulákali proč se kupují zbraně v USA a ne z ruska, šrot nikdo z ruska nechce a podporovat válečníka Putlera už vubec ne! Ale co vysvětlovat troubum, stejně si budou tu ruskou chudou bandu obhajovat dál!

   Vymazat
 21. 10:38
  Jestli podle vás, stáhnul Putin ocas a hrdině nespustil WW3, tak já mu ďěkuji. Pokládám to za dobře uhranou koncovku v šachové partii. Kdo si začal s Majdanem nevím, ale vy jste osvícenější a máte jasno, tak vám gratuluji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/George-Soros-promluvil-Jak-je-pysny-na-prevrat-na-Ukrajine-i-o-tom-jak-platil-Caputovou-601962?fbclid=IwAR0UN7aamcHn_unmfdxxiBU0rbHpKgSivuZbo5er-XswIZ2PpvYIDLfGBwE

   Vymazat
  2. USA a NATO se již možná desetiletí připravují na válku s Ruskem. pokusů o rozpoutání této války bylo několik, stačí si vzpomenout na Ukrajinu nebo sestřelení ruského letadla nad Sýrií. Toto může být další pokus dostat Rusko do války jako vojenského spojence Íránu.

   Vymazat
 22. 10:38 Ten dron by měl doprovázet právě vás, jste takový hloupoučký fašounek, který si nevidí na špičku svého nosu. Za sestřelená letadla Turecko tvrdě zacálovalo, stejně jako USA musely zaplatit ohromné reparace, když Rusku omylem torpédovaly Kursk. Akorát se to nereklamuje pro plebs. Za všech režimů a odjakživa vedly protistrany konfliktu utajená jednání a udržovaly kontakt. Toto nepsané pravidlo porušil Trump, když nechal zavraždit jím najatého vyjednavače mezi Iránem a SA. Cituji poslance Vícha: "Pokud je pravda to, co uvedl irácký premiér v parlamentu, tedy že byl prezidentem Trumpem požádán o zprostředkování jednání s cílem snížit napětí mezi Saúdskou Arábií a Íránem, jehož součástí byla cesta generála Sulejmáního, který vezl odpověď íránské vlády na stanovisko Saúdské Arábie, tak je to vskutku „prasárna“ nevídaná v moderních dějinách mezinárodních vztahů. Jiný výraz pro to nemám." Američanům se to tisícinásobně vrátí, ještě jim ani nedošlo, jak to v daném případě podělali!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA se začaly rozkládat i zevnitř, vražda Sulejmaního je jenom vnějším projevem tohoto stavu. Psal o tom někdo u vedlejšího článku, cituji: "Podle následujícího zdroje byl Sulejmani zřejmě agentem CIA, kterého využívala Obamova administrativa, tedy demokraté a jejich deep-state. Ti jdou dnes Trumpovi po krku, tak jim to asi demonstrativně vrátil zabitím Sulejmaniho. V USA totiž vrcholí vnitřní boj i v bezpečnostních silách." https://www.dcclothesline.com/2020/01/07/intel-shows-soleimani-was-a-cia-asset-protected-by-obama-administration/

   Vymazat
  2. 12:02
   Že hnijí zevnitř je zřejmé už dávno. Tato na hlavu postavená spekulace s tím ale nemá nic společného.

   Vymazat
 23. Z pěti posledních zpráv jen dvě o Rusku? Přidejte, bývá to i 4 z 5.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepek Vyskoč (10:38) by nestíhal, mějte s ním slitování. I ty dvě jsou nad jeho síly :-)

   Vymazat
 24. Naši předci sic neměli internet, ale možná taky počítali v 30 tých letech skóre mezi Hitlerem a Stalinem. A k čemu jim to bylo ?
  Zdravím 12:08

  OdpovědětVymazat
 25. Jak může procházka dvou prezidentů po nějakém městě (Damašku) rozpoutat nekonečné bláboly o válce? Obvyklé válečné vřeštění? Normálně by to asi nebylo možné ale u počítačů v ČR je možné všechno. Neexistuje jiné tema, o které by byl ze strany nemocných psychopatů denně sedících u počítačů takový zájem, jako je válčení. Ty lidi by měl někdo posadit do letadla a odvést někam doprostřed válečné vřavy. To by si užili. Strašná nuda - každý den od rána do večera pořád stejné bláboly o možné válce - kdo chce válčit a proč, kdo nechce a proč, jestli se bude válčit, jestli se nebude válčit - normálnímu člověku by z něčeho takového ruplo v bedně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě Putin a Assad ukázali světu, že i mezistátní návštěvy mohou probíhat bez zabíjení.

   Vymazat
 26. Jenže právě ta státnost Sýrie je trnem v oku diktatuře kapitálu v USA. I když její poskoci blábolí hned nade mnou! To dá rozum, že imperialismus nemůže vzdát své jak dobývací tak rozvracecí válečná tažení, rozeštvávání lidí nejen podle rasy, ale také podle náboženského vyznání, že diktatura kapitálu stojí s válkami a zbrojením - také s nuceným nákupem vojenského braku v USA jinými státy. Migrace muslimského světa do "civilizované" Evropy je také dílem této diktatury a veškerý teror, neb na její vyhlazovací války odpovídají slabší válkami partyzánskými, které i Hitlerův režim vždy označoval za teroristické. A právě převzetí ideologie a praxe od nacistického Německa je to, co dnes moří Svět, co zplodilo Taliban, Al Kajdu a všechny další odnože sebeobrany slabších proti teroristickým válkám bohatých. Jen propaganda je mocnější než kdy dříve včetně propagandy pana Goebbelse, takže občané věří vyprodukovaným "zbraním masového ničení" v Iráku, i útokům plynem právě proti občanům Sýrie atd., které ale jsou dílem samotného tažení nové podoby nacismu Světem - asi jako se věřilo v r. 1939, že Polsko přepadlo německý vysílač v Gleiwitz...a válka nacistů byla "obranou"!!! Oč rozumnější byl Svět v padesátých letech, kdy na podobný podpalovač studené války reagovala inteligence Světa mírovým hnutím, ke kterému se přidaly nakonec i masy občanů a diktatuře kapitálu sklaplo, dočasně, zvolila jinou taktiku - "majdanismu", ale budou navždy takové kontrarevoluce úspěšné? Nebo budou překonány kapitálu posluhující po různých kavárnách či miliony poskakujících úchylek pro diktaturu kapitálu na letných?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus a nyní globalismus jsou založeny na zisku, který je jen když se něco budeje, staví, předělává. Po nějaké době je intenzita budování menší, později ještě menší. S tím klesá výše zisků. Jak je jednoduché něco zničit ve vyprovokované válce.

   Vymazat
 27. Путин, Эрдоган, Борисов и Вучич запустили „Турецкий поток“ – Россия 24

  https://www.youtube.com/watch?v=X6nIuM2pEXg

  TürkAkım’da vanayı Erdoğan ve Putin açtı

  https://www.youtube.com/watch?v=oWedTYT5Osg

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.