Reklama

pondělí 6. ledna 2020

Ranní kávička Terezy Spencerové - 6.1.2020

Tereza Spencerová
6.1.2020 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.


→ irácký parlament svým rozhodnutím vyhnat zahraniční, byť v praxi především americké, jednotky ze země, Trumpa podle všeho pěkně „vytočil“, neboť pokud prý Bagdád opravdu vyzve USA k odchodu, dopadnou na něj „sankce, jaké ještě nikdy neviděli“, a před nimiž budou „íránské sankce vypadat krotce“… Irák už byl terčem amerických sankcí od roku 1989 až do Bushovy invaze v roce 2003, přičemž si podle různých odhadů vyžádaly život asi 1,6 milionu Iráčanů… značnou část obětí tehdy tvořily děti, jak ve své době potvrzovala třebas Madeleine Albrightová… nová Trumpova hrozba nicméně nepřichází jako trest za nějaký irácký zločin, ale za to, že po letech americké „demokratizace“ tamní parlament demokraticky vyjádřil názor… fascinující… Trump přitom se sankcemi spojil i požadavek na miliardy dolarů, které by měl Irák zaplatit za „nákladnou“ americkou základnu, kterou si tam USA postavily… aneb prezident, který ještě relativně nedávno mluvil o nezbytném stahování jednotek (nejen) z Iráku a nyní svým rozhodnutím, zabít Sulejmáního „překvapil i Pentagon“… americké jednotky v Iráku pro nejbližší budoucnost zůstávají tak jako tak, neboť dohoda z roku 2014, na jejímž základě se do Iráku vrátily, aby tam bojovaly proti Daeši, předpokládá, že odsun má být dán na vědomí s ročním předstihem… dohoda ale nespecifikuje právní status amerických sil v Iráku, a tak se nyní po parlamentním hlasování Pentagon ocitá v naprostém právním vakuu… není jasné, jak se v takové situaci zachovají ostatní vojensky přítomní členové NATO, včetně České republiky… aktuálně beztak zastavily většinu svých dosavadních aktivit a soustředí se plně na obranu svých základen…

→ u Trumpů dál vymýšlejí důvody, proč bylo nutné generála Sulejmáního zabít… poté, co mu byla připsána utajovaná příprava jakýchsi utajovaných útoků na americké cíle na Blízkém východě, se ukazuje, že Sulejmání přiletěl do Bagdádu běžnou linkou z Damašku, s hodinovým zpožděním, se svým diplomatickým pasem prošel spolu s ostatními běžnými cestujícími všemi kontrolami… a druhý den měl iráckému premiérovi coby prostředníkovi předat íránskou odpověď na saúdské návrhy týkající se zmírnění napětí v jejich vztazích… byla snad vyhlídka na smír mezi Teheránem a Rijádem hlavním důvodem jeho smrti?... mimochodem, Saúdové si stěžují, že nebyli o Sulejmáního zabití informováni předem, a vysílají do Washingtonu delegaci, která podle všeho bude prosit, aby byl region ušetřen další ničivé války… Trumpův viceprezident Pence mezitím nebožtíka „mučedníka“ Sulejmáního zamotává rovnou do teroristických útoků z 11. září… ministr zahraničí Pompeo mezitím hrozí likvidací i dalších íránských nejvyšších činitelů a přitom kritizuje Evropu, že Americe „není příliš nápomocná“… fascinující… jediným, kdo „aktivně“ naslouchá přáním Washingtonu, je Británie, která je připravena začít na Írán odpalovat rakety

→ ruská opoziční Nězavisimaja Gazeta s odvoláním na nejmenované zdroje libanonského Hizballáhu tvrdí, že Írán s USA v uplynulých letech tajně vyjednával a že právě Sulejmání byl hlavní překážkou nového sbližování mezi Trumpem a Teheránem… čili, že jeho smrt se hodí oběma stranám: íránskému vedení byl odstraněn z cesty ideologicky zatvrzelý chlapík, Trump pro změnu může svým sponzorům vykázat „velký“ výsledek své politiky, načež může pomalu, hodně pomalu přijít sbližování… že by?...

→ Írán mezitím oznámil konečný odchod od obamovské jaderné dohody z roku 2015, nicméně – zřejmě k uklidnění Evropy – dodává, že bude dál plně spolupracovat s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii… i když, ta se v posledních týdnech z role rozhodčího beztak plavně přesunula do role pouhého diváka tiše sledujícího překotný vývoj… v sílící krizi izraelský Netanjahu „náhodou prozradil“ dlouholeté veřejné tajemství, tedy že Izrael je jadernou mocností…

→ madurovští poslanci nepustili opozici na zasedání parlamentu a zvolili si svého šéfa… opozice si o chvíli později na „detašovaném“ zasedání za svého šéfa znovu zvolila zapomenutého Guaidóa, kterému se předtím nepodařilo do budovy Kongresu přelézt ani přes plot... USA mu vzápětí gratulovaly, ovšem rovnou coby venezuelskému prezidentovi… chaos…

→ tři američtí vojáci/žoldáci zahynuli při útoku sunnitských islamistů na základnu v Keni…

→ Porošenkův ministr zahraničí Klimkin nevidí žádnou šanci, že by Ukrajina mohla vstoupit do EU nebo NATO…

→ po osmi letech války proti džihádu a souvisejícího vraždění i emigrace asyrská ortodoxní církev trpí akutním nedostatkem mladých mužů vhodných k uzavření sňatku, a tak zájemcům nabízí „pobídky“ ve formě finančních příspěvků, bydlení nebo financování vzdělání… fascinující…


Tož tak…

41 komentářů :

 1. Pry kultivovana demokraticka spolecnost....Tak proc se chovaji jako barbari s vetsim kyjem?

  OdpovědětSmazat
 2. Nevolím ČSSD, ale tentokrát měl v TV Zaorálek pravdu. USA dělá svinčík, nikoho se neptá a Evropa to má uklidit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně, Zaorálek bude mít tyhle zbytečné kecy, než Hamburgrovi zavolají z ambasády aby držel hubu. Ubohá trapná CSSD!

   Smazat
  2. Je zajímavé, že nejdříve se k danému incidentu vyjádřil ministr kultury. Ten k tomu má asi nejblíže. Babiš, Petříček, Metnar a spol. čekají až jaké noty jim pošlou s poza Atlantiku. Abych upřesnil, vyjádřil se i kníže z Orlíku a byl jsem jeho názorem i překvapen.

   Smazat
 3. USSA, NATO a EU mají plná ústa dodržování LIDSKÝCH PRÁV.Jaká lidská práva mají statisíce oběti, které byli těmito "demokraty a majiteli celého vesmíru brutálně zavražděni?

  OdpovědětSmazat
 4. Tak jsem si zase potvrdil, že u nás vládne ambasáda USA, a ti co jsme zvolili jsou jen trapní pohuňci. Po vraždě Iránského generála měla vláda okamžitě stáhnout naše vojáky. Jen že velký bratr to zatrhnul, tak jen trapně blekotaj nakukané hlouposti. Až tam začne válka a o vojáky přijdeme, jsem na ty jejich kecy zvědavej. A že válka tam bude je jasné. Irán musí odpovědět a i kdyby neodpověděl, amíci mají spoustu zkušeností s falešnými vlajkami. No a pak kongres který je jakoby proti válce, najednou velkou válku schválí.
  Je až zarážející, jak jednoduše dělají z Američanů pitomce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti vojáci ale musejí vědět že bojujou na špatné straně barikády.
   Svobodně se rozhodli jak si budou vydělávat na chleba,ne?
   Helanov

   Smazat
  2. svatá pravda, rudá babička

   Smazat
 5. Jedině skutečný imperialistický diktátor Trumf, současně prezident nejméně demokratického ba zločineckého státu světa se chová jako padouch, kterému nechodí na mysl nic jiného, než vyvolat válku a podmanit si všechny, "kteří nekonají tak, jak si přejí USA" - z citátu Ohavu. Co to je za nejvyspělejší demokracie v USA, která rozséva po světě smrt, kde pomalu každý týden dochází k masovým vraždám (loni jich bylo 41), jak přiznali sa mi. A za vše může Putin, dle pražské zdegenerované kavárny, nebo Číňané. Dokonce za nebezpečnou chřipku, která se v ČÍNĚ objevila může asi Putin. U nás, jak se objevilo v médiích, bude potrestán viník 15 lety vězení za to, že vyhrožoval smrtí zločincům a v USA ti, kteří způsobují po světě zvěrstva a masakry si dovolují ještě vyhrožovat "krutou" odvetou ... Kam se to řítíme ???

  OdpovědětSmazat
 6. irácký parlament svým rozhodnutím vyhnat zahraniční, byť v praxi především americké, jednotky ze země... Zavolá Bagdád o pomoc do Prahy, o pomoc skvělému diplomatovi a vyprovázeči okupačních vojsk Michalu Kocábovi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-DDDDDDDDD
   Ten je zaneprázdněnej,chystá se na prezidentování ;-)
   Helanov

   Smazat
  2. Asi neni nikdo na Str.Vychode , kdo by si nepral aby Okupanti konecne byli vykopnuti. Jejich zoldneri Chalifatu pachali udesna zverstva. Zpustosene valkami Usaku ,zeme maji jeste zaplatit jejich zakladny.
   Zadny stat nema na boj proti guerillam. Ani Izreal. Tedy zacina ethnic cleansing usaku z oblasti.
   Sejdir nemovitosti /o tech podvodech v real estate,by se daly psat cele knihy/ z Jew Yorku si podrazil vse,co jeste zbylo .
   Ale protoze se navic branil,mnozstvi urazek a hnusu a premrstene take kricel o fake mediich , kde se vydelaji, nebo ztrati jeho zasluhou miliardy rocne, musel byt Elitou zdisciplinovan a vytah se na nej impicment/to se potvrdilo kdyz se nenasla zadne zlocinne priciny a skutky Trumpa/.. Ihned se plne podridil vlade USA toho casu umistene v Izrealu.
   Aby byl zvolen opet a za kazdou cenu zase.
   A udela hodne soucasne I, aby si moznosti, znicil svoji tupou agresivni mastodontskou slabomyslnosti..

   Smazat
  3. Uz jsem o tom psal, ze nekdo zabijel velke mnozstvi vedcu v Rusku okolo 50,mimo jine vrazdy a tez v Iranu to byli izraelci,to se vi.
   General ,ktery bojoval v predni linii si ziskal velky respect ve svete v boji za zniceni Chalifatu a vyhnani Usaku ze Syrie. Asi navic znacnou zavist prohravajicich vsecko NATO generalu ciste urednickych.
   Motiv pomsty a jeho popularita mohly hrat u narcisistickeho Trumpa tez nejakou roli.Pochybuju ,ze by Trump vedel, o koho se jedna nez jeho porucnici vydali rozkazy..
   Je s podivem a stava se u statecnych lidi ,ze nedbaji o svoji bezpecnost. Takovej terorista cestuje s okolo 20 auty najednou casto meni auta. Do dalsich nacpava zeny a deti a kdyz se do nich usak trefi zacne jekot ..
   Dnes kazdej politik a urednik casto neni videt pro davy hlidacu kolem..Aby jejich zbabelost take vynikla..

   Smazat
 7. Yankee go home........( a vsude....)

  OdpovědětSmazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honím lulu, nejste vy nakonec tendlencen machometán? Já že ty výkřiky osamělého šílence v poušti mi silně připomínají súry Koránu.

   Smazat
  2. Venco uz je tady uz je tu uz je doma z vyletu .Zatrhnout,vymazat dekujeme
   A ja myslel ze je jiz na vecnem odpocinku ale zrudy maji kocici zivot

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 9. Honolulu smat se budeme my .. ty budes plakat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 10. To co řekl diktátor trumf je strašná zhovadilost rozsekají Iráku bezdůvodně zem a ještě by chtěli prachy za základnu. Jinak mám skvělou zprávu us okupanti se spojenci opouští Irák ještě že tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA z Iránu po válce neodejdou. Ti už zpracovávají plány, které oblasti budou nejvhodnější na pěstování máku a jak sladit distribuci s Afghanistánem.

   Smazat
  2. Zdalky Trump pripomina Mussoliniho..

   Smazat
 11. Že prej SS opustí Irák???Prosím Vás,nevěřte na duchy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak bylo to na seznamu a teď je tam pentagon popřel slova svého velitele. Iráčané je ze své země dostanou.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 23:29 žádná země, která má ropu se Američanů nezbaví! Ropa z břidlic je na konečné a musí ji někde nahradit, proto ji těží i v Sýrii, mají ji pod palcem v Iráku, ale ještě potřebují tu iránskou

   Smazat
 12. Dobře Babiš další plusové body:

  Je zle: Brusel a migrace. Babiš a Hamáček odhalili, co se dělo a zlobí se:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-zle-Brusel-a-migrace-Babis-a-Hamacek-odhalili-co-se-delo-a-zlobi-se-609137

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nebojte, Česko jim nedá žádné sociální dávky, ale nechá je volně loupit a přepadávat v celé zemi, nebudou zatěžovat státní rozpočet, jenom obyvatelstvo

   Smazat
 13. Mnoho gratulací Polákům k USA základně!
  P.S. A co účet, už vám ho strejda Sam předložil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bude zaplacen z plusového salda obchodu s ČR, která tak ráda nakupuje "kvalitní" polskou produkci všeho druhu :-)

   Smazat
 14. To co se mi velmi líbí v tomto článku je, že američtí ŽOLDÁCI. Je to vhodné pojmenování stejně jako u našich ŽOLDÁKU. Jenom idioti se nám snaží vysvětlit, že naši nejsou žoldáky ale - no vlastně asi pucfleky našich vládních úředníků a "záskutpů demokracie" v PS a senátu.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 15. Chtěl bych vás všechny vidět, co byste asi tak dělali být na místě Trumpa, který se po svém zvolení seznámil s pravým stavem Unie, kde má třista miliónů hladových krků, které jsou dlouhodobě zvyklé pro nadstandardní příděly oproti celému zbytku světa. Být Trumpem, tak byste také byli nuceni vyrazit do světa něco schrastit pro ty své vyžírky, i kdybyste museli eliminovat další indiány.

  OdpovědětSmazat
 16. 9:56
  Tím vlastně chceš podpořit každého zabijáka a loupežníka. Protože i i nejmenší se zaštiťují tím, že musí živit rodinu!
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten příspěvek přece žádného teroristu neobhajuje, spíše to ilustruje tragické postavení Ameriky ve světě. Země, která si pozvala do Iráku představitele Iránu k zákulisním jednáním, země, která provede tuto vraždu na mezinárodním letišti, to je evidentně země, která jede na konečnou!

   Smazat
 17. O čem se nějak nemluví ani nepíše: Je zřejmé, že ČSSD nadále intenzivně pracuje na odstranění Babiše. Fascinující Hamáček maká na Chovancově zadání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:42
   Nevím, ale asi oba obléknou zbroj, osedlají bělouše a vyrazí do Svaté války.

   Smazat
 18. Nejzábavnější je požadavek zaplatit Američanům náklady na jejich základny. Co bychom říkali Rusům, kdyby chtěli při odchodu od nás zaplatit náklady na Milovice atd.?
  Jinak Slováci přesunují své vojáky z Iráku, *iťolezec Babiš o tom samozřejmě neuvažuje. Nedávno daroval Trumpovi miliardy za několikrát předražené vrtulníky, takže si ho nechce pohněvat, když mu nacpal tolik peněz, o které mohly být například nižší schodky rozpočtů...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až odejdou amíci, tak naší zhasnou.

   Smazat
 19. 13:20
  Možná se přiučil od specialisty gumaře Kalouska a místo povodňové daně nám připraví nové zdanění pro případ nouze.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.