Reklama

pátek 31. ledna 2020

Rusofobie a antisemitismus jdou ruku v ruce

31. 1. 2020 sputnik
Lze dlouho přemýšlet o absenci odlišností mezi sovětským a německým totalitarismem, ale jen do té doby, dokud se nedotkneme tématu holocaustu. Dopisovatel Rostislav Iščenko vysvětluje, proč je paměť o této tragédii nevýhodná pro rusofoby.


27. leden je dnem paměti obětí holocaustu, zřízeném rezolucí Valného shromáždění OSN v roce 2005.

V Izraeli už proběhly některé akce, konkrétně, mezinárodní fórum "Uchováváme paměť o holocaustu, bojujeme proti antisemitismu". Nepřekvapuje, že tuto akci neuctili svou přítomností prezidenti Polska a zemí Pobaltí, a prezident Ukrajiny Zelenský do Izraele přiletěl, ale na světové fórum paměti holocaustu nešel. Věc zde není jenom v odedávna těmto zemím vlastním antisemitismu.

Solidární pozice Poláků a Pobalťanů, a také jim blízký postoj Ukrajiny se vysvětluje především jejich dnešním vztahem k historii. Všechny tyto státy jsou nakaženy rusofobií, a na této půdě se pokoušejí představit porážku hitlerovského Německa jako obyčejné vystřídání jedné okupace druhou – německé sovětskou. Teze o "válce na dvě fronty", proti "dvěma totalitním režimům" sjednocuje Varšavu a Vilnius, Rigu a Tallin, a také k nim přimknutý Kyjev.

Lze se samozřejmě zeptat: a jak s to souvisí s holocaustem, to znamená organizováním hitlerovci a jejich přisluhovači hromadného vyhlazování Židů? Jak se podílejí na historické paměti národů, které se zúčastnily války?

Holocaust nedovoluje přepsat historii

Jde o to, že přesně tak, jak paměť o mytické "sovětské okupaci" sjednocuje polské, pobaltské a ukrajinské rusofoby, vyznávající radikálně-nacionalistickou ideologii, holocaust sjednocuje lidí a státy, ctící pravdivou paměť o válce.

Židy vraždili bez ohledu na to, zda jsou občany zemí Osy nebo Spojených národů, zda sloužili v armádě nebo ne. Vraždili je nezávisle na pohlaví a věku, a jelikož žili Židé po celé Evropě, vraždili je všude. V každé zemi, kde třeba jen na několik dnů byla ustanovena moc nacistů, jsou oběti.

S tím, že se traktování jednotlivých událostí druhé světové války mohou lišit od země k zemi (například pro Angličany je evakuace Dunkerque mnohem důležitější než Stalingradská bitva), vztah k holocaustu je však stejný u všech. V tom není odlišnost dokonce u vítězů a poražených ve válce. Tato tragedie nedovoluje definitivně přepsat historii těm, kteří si to přejí.

Ale režimy, vládnoucí v Pobaltí, Varšavě a Kyjevě, budují svůj rodokmen na předválečných režimech Polska a Pobaltí, a také na banderovcích na Ukrajině. Všechny tyto režimy solidarizovaly s Hitlerem. Všechny tyto režimy trpí rusofobií, všechny prosazují ideu "sovětské okupace", všechny (někdo oficiálně, někdo polooficiálně) soudí, že Rusko jim z nějakého důvodu musí za tuto "okupaci" zaplatit.

Paměť o válce podkopává ideologický základ těchto režimů. Zejména paměť o holocaustu. Lze jak je libo dlouho uvažovat na téma absence odlišností mezi sovětským a německým totalitarismem, ale pouze přesně do té doby, dokud nenarazíme na holocaust. To nacisté po celém světě likvidovali Židy, ale SSSR je zachránil.

Zapomnění minulosti vede k tragedii v budoucnosti

Nejen to, kterýkoliv člověk, který se začne zajímat o historii holocaustu, se prakticky okamžitě ponoří do historie nacistických koncentračních táborů a snadno zjistí, že ke konci války Židé tvořili již menšinu vězňů, kteří se tam nacházeli (většina jejich byla likvidována hned).

Pečlivý badatel, který začne s holocaustem, rychle přichází k závěru o nejenom antisemitské, ale i antilidské podstatě nacistického režimu. A nastupuje pochopení nekorektnosti obvinění, předkládaných na adresu SSSR, neboť právě Sovětský svaz zachránil národy Evropy před hnědým morem. Osvoboditel a zachránce nemůže být okupantem. Nesmí být dáván na jednu stranu s vrahem.

Takže proto se lidé a státy, jež nechtějí uznávat úlohu SSSR ve vítězství nad nacismem, vždy budou snažit smazat i paměť o holocaustu. Je to jeden z nejkřiklavějších a nejzjevnějších zločinů nacismu, a úloha vítěze jako zachránce je zde také zřejmá.

Historická amnézie, rusofobie a antisemitismus jdou ruku v ruce, organicky se navzájem doplňují.

Takže proto je také logické, že právě v Izraeli Vladimír Putin navrhl uskutečnit setkání lídrů pěti zemí – členů Rady bezpečnosti OSN, aby projednali problémy světové bezpečnosti.

"Zapomnění minulosti, nejednotnost tváří v tvář hrozbám mohou mít za následek strašné dopady. Musíme mít dostatek odvahy o tom nejen otevřeně hovořit, ale také udělat všechno, abychom ochránili a ubránili mír", zdůraznil ruský prezident.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

183 komentářů :

 1. Tak proč jste s těmi nacisty první 2 roky aktivně spolupracovali? Proč jste s Hitlerem ruku v ruce napadali a kradli jiné státy? Proč jste Hitlerovi dodávali suroviny?
  Proč jste začali proti nacistům bojovat až v roce 1941, 2 roky po začátku války, kdy jste byli sami napadeni?
  A co ty vaše gulagy, ve kterých jste vraždili vaše vlastní spoluobčany po milionech? Podobnost s nacistickými koncentráky čistě náhodná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč Anglie, USA čile s Německem spolupracovali v 30.letech?
   Proč Británie, Polsko, Francie uzavíraly smlouvy s Hitlerem před Molotovem?
   Proč Polsko vpadlo do ČR spolu s Německem a okupovalo Těšínsko v 1939?

   Smazat
  2. 10:03
   Jak "čile spolupracovaly"? Anglie, Francie, USA snad ve spolupráci s Hitlerem napadaly a kradly jiné státy? Ve svých smlouvách s Německem si s nacisty předem naporcovaly celou Evropu a přesně podle těchto smluv první 2 roky války postupovaly tak jako SSSR?
   Člověče, víte jaké blbosti melete?

   Smazat
  3. 9.49 - doplnit si vzdělání, všichni vědí, že s Hitlerem spolupracoval Sovětský svaz, ale najděte si, jak s ním spolupracovali SS, VB či Francie. Jak "chutě" podepsali Mnichov.
   emeritní kapitán

   Smazat
  4. 11:59

   Mnichov znamenal jen to, že VB a Francie nebyly ochotny obětovávat životy svých občanů za nějaké, pro ně bezvýznamné Československo. Z dnešního pohledu krátkozrakou politikou "apeasementu" se snažily zabránit válce. Nic víc. Nikoho nenapadali a ve spolupráci s Hitlerem už vůbec ne. A už vůbec ne po začátku války.
   Jaký to nekonečný rozdíl oproti Rusákům....

   Smazat
  5. 9:49 S Hitlerem nikdo nespolupracoval, Češi se stali otroky Hitlera po Mnichovské zradě, ty demente!

   Smazat
  6. 9:49 Každý jen trochu vzdělaný člověk, který zná historii, ví o tom, že od začátku 30. let žije Západ s Hitlerem v dojemné symbióze. Smlouva s hitlerovským Německem stíhá smlouvu a všechno jsou to smlouvy o neútočení, o spolupráci. SSSR podepsalo smlouvu s Německem jako poslední. To už bylo obsazeno Rakousko, Československo a vybojováno vítězství fašistů ve Španělské občanské válce. SSSR průběžně navrhoval systém evropské bezpečnosti, které ostatní s klidem zavrhovali. Srovnávat nacisty SSSR lze dost těžko. Mimo jiné i proto, že SSSR osvobozoval území, obsazené nacisty a zachránil miliony lidí před jistou smrtí i za cenu obrovských válečných obětí, které se přenesly daleko do poválečných časů. Suroviny dodával Hitlerovi kde kdo. USA například obchodovaly prostřednictvím Standard Oil a švýcarských bank s Hitlerem ještě v roce 1943...

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 9.49
   A hele, už zpátky z džungle?
   Rád bych vám položil jiné otázky:

   A proč jsme se vzdali bez boje, když národ chtěl bojovat?
   A proč jsme dovyzbrojili Hitlera?
   A proč teď máme na triku krev mrtvých, kteří byli těmito našimi zbraněmi zabiti?
   A proč do dnešního dne od nikoho tyto otázky nezazněli?
   Já odpověď, tak jako každý s kritickým myšlením nezatíženým jakoukoli propagandou, znám.
   Znáte ji i vy?

   Smazat
  9. Když už jsem u těch otázek.
   A proč téměř nikdo nezná jméno Antonína Kaliny, od r. 1939 (!!!) vězně v Buchenwaldu, v průvodních papírech s douškou od gestapa "návrat nežádoucí", zachránce více něž tisícovky dětí, z toho dva budoucí nositele Nobelovky? Přičemž:

   Po celou dobu doslova DENNĚ riskoval vlastní život. Stačil jeden jediný práskač a večera by se nedožil.
   Přičemž jak Winton, tak Schindler, jsou známi celému světu, ač jejich riskování života, oproti dennímu riskování života Antonína po dobu 6 let, je nesouměřitelné.

   Zachránil nejen děti, ale i svého "stranického nepřítele" doktora Zenkla, ač sám soudruh, před soudruhy z ilegálního táborového vedení - čímž opět riskoval život, neb se tím zprotivil vůli soudruhů, kteří po Zenklovi šli dokonce ještě po "osvobození" koncentráku. (V uvozovkách proto, že Buchenwald se od nácků osvobodil sám - a opět s nemalým přispěním Antonína.)

   Se po válce nevrátil hned domů, ale organizoval dětem budoucí domov - kde je přijmou atd.

   Se lže, dokonce i ve Wikipedii, že dr. Zenkla zachránili kriminálníci. Není pravda - zachránil ho Antonín Kalina.

   Proč tedy o Antonínovi Kalinovi téměř nikdo neví a téměř nikdo ho neznal ani před Hadrákem, a zůstal neznámým hrdinou i v naší úžasné a pravdomluvné demokracii?

   Odpověď je jednoduchá - protože Antonín Kalina byl, krom toho že byl komunista, hlavně Člověk, a takovým zůstal až do své smrti r.1990 (88). Komárům se jako hrdina nehodil protože měl svou hlavu a své názory, navíc byl skromný, o svých činech se nešířil a o stranické posty neusiloval, no a po Hadráku se opět nehodí, neb byl komunista.
   Komunista takového ražení, že bych neměl problém zajít si s ním na pivo. Považoval bych to za čest.

   Douška pro dementy: S bolševiky jsem byl od svých sedmnácti až do Hadráku v konfliktu, byli však mezi nimi i komunisté, kterých jsem si vážil. Pokud toto někdo nechápe, nestojí ani za odplivnutí.

   Smazat
  10. Bylo tady u nas kdysi heslo "Pravda Vitezi" a ukazalo se to byt zase dalsi akademicko-profesorska sarada , kdyz mame miliony dukazu ,ze Zlo Vitezi ,vzdycky a snadno. A jsme uprostred toho az po krk..Uz vitezi dnes znasilnuji denne..
   Kazda armada znasilnuje a tak i ruskej vojacek. Rikal si za 5 minut mne asi esesak zabije tak co. Ale co kdyz slo o spiknuti velke biologicke revoluce. Vojackove se dohodli a znasilnovali za ucelem, aby konecne /jednou za 1.500 roku/ nemecke zeny porodili mirumilovnou populaci Germanu.. Cort znajet..Zadne valky ani masakry se bez germanu neobesli..Ale jiz zacali nedavno zase v Srbsku 1999. Vzdy dostavali Germani obrovske pomoci ,odmeny cokoliv potrebovali.1870 od Francie 5 miliard /dnes nejmin 5 bilionu/.
   To byl jen zacatek..
   Zadne skody i ty nenahraditelne ani nemuseli nahrazovat nebo se omluvit snazit se nejak zlehcit udel pozustalych. Cpou nam zase dalsi Germany ,jako by tech okupaci nebylo dost.
   Od 1945 dalsi odmeny od Usaku , miliardy vice nez cele Evrope dohromady..
   Tak jestlize Marsal Konev bojoval proti nacistum a je spatnej , tak jaci jsou US generalove jako Eisenhower ? Taky spatny a jak ?
   Od svych 6ti let hledam nejakou pravdu ,co vitezi ale nachazim jen trosky o ktere neni zajem. Ze skoly sem musel utikat pred lzi napr.
   Vetsina v desitkach milionu se zajima a zboznuje daleko vice nekoho kdo pobiha po hristi obcas kopne do mice a dostava skoro casti trilionu. Za co ?
   Sex , kterej je do prdele je v prdeli. Zadnej vysokoplacenej vedec neni schopen vyprodukovat neco pravdy ..
   Tisickrat vnucovana pravda i ta se opravdu otaci do lzi nebo visi nekde v neznamu na popravisti obeti zla. Nebo je aspon na seznamu zlocincu na potlaceni..Nutkani prevladlo zavadet a realizovat osobni zvrhlosti,neresti a sirit vsude. Przneni vitezi..
   Zabery z Parize nam ukazuji dalsi vymozenosti.
   Demonstrujici jsou mlaceni ,ubijeni, traumatizovani, zavirani, uslapavani ,muceni,jsou jiz mrtvi mucednici pravdy /pravda usmrcuje ovsem/, a protestujici si mohou vybrat zpusob ,bud komunisticky, fasisticky a nebo demokraticky sveho ubijeni a utrpeni..

   Smazat
  11. Brutalni Bombardovani Obusku v Parizi zrejme nekonci. Ovsem zadnej akademik tam nejde protoze ,aby si mohl vyhlasovat ty sve pitomosti.Co by si ti obelhani pocali bez tech nesmyslu. Zrovna ctu clanek o tom jak je kapitalismus bezvadnej ,ale jeste zadnej zrovna tak jako komunismus nikdy ani nebyl..
   Jeste nebylo nic dobryho pro muze z ulice, kterej tisice let vyrabi vsechny hodnoty sveta..
   Zaver : Zlo Vitezi. A nic jinyho.
   Po kazde prohrane bitve opet zlo povstane /jakobynic/a dostava netusene moznosti,prostredky zkratka vse co potrebuje na zniceni. I pravdy. K svemu vitezstvi.
   Vitezi porad i kdyz prohraje..
   I kdyz se o opaku pisi stohy knih.
   Zisky v trilionech jsou mrtva konta v bankach a jako zombie se vynoruji na zaplaceni vseho nejhorsiho co zname..
   Kdyz Trump pred volbama vyhlasil : "Grab them by their pussy",zacal jsem ihned podezirat,ze je tady neco nenormalni. Tedy muz z ulice a jiste mi date za pravdu zacina shora dolu u zen /nikoliv naopak/, jinak nema uspech ,ale ani to fyzicky neni jinak dost mozne..Priroda to tak zaridila. Mezi nami, co je tam dole k uchopeni ?
   Po 1918 dohody narizovaly zajistit suverennitu statu v Evrope. Jak to dopadlo ? Jako vzdycky , smlouvy uzavrene Usaky a /i Hitlerem predtim/ jsou ihned neplatne..Zadnej president USA nesmi splnit volebni sliby. Bud by neprezil a nebo z nejakych duvodu je aspon vlacen pres Autodafe ,tedy inkvizici za ucelem psychickych nasili i kdyz si to vetsinou zaslouzi.
   U Trumpu vede od zacatku vladu nepotisticky zet a TR.dceruska. Trump jenom zvani..
   Oba jsou clenove nejake orthodoxni sekty a nad hrobem zakladatele se konaji obrady, uctivani ,modlitby ,obrizky a Kushnerove jsou cleny /i Trump se ucastnuje /a plati hodne penez /a mozna ,nebo urcite i rozhoduji tak jak sekta rozkazuje.
   Take v Rusku je ta sama sekta casto videt na navstevach v Kremlu..
   A kdo asi tady na svete porad vitezi, kdyz to neni ani nemuze byt Pravda ?

   Smazat
  12. To poslední musím odmítnout! Dnes je tendence všecko obracet a lhát až se práší jak v poušti Gobi! V jedné věci se bolševika musím zastat. Diskuse jsou plné canců a spekulací, od koho že Němci převzali princip koncentráků! Většinou slýcháme že právě od bolševiků, semtam je nějaký jiný "nápad", třeba prý od Bulharů! Ale v realitě opět sám Hitler jasně a zřetelně řekl od koho! Jenže projev s českými titulky, kde o tom hovoří byl kretény cenzorskými s Youtube smazán!!!! Takže Hitler v tom projevu z podzimu 1940 hovoří o válce s Británií, o tom jak proti němu Churchill štval atd. atd. A pak naráží na koncentráky a říká asi toto: "Ano, převzali jsme od Angličanů koncentrační tábory, ale na rozdíl od nich, my v nich nevězníme ženy a děti!" (což v té době ještě stále platilo, neb tzv. rodinné tábory vznikly až o rok později). Fakt že sám Hitler jasně řekl kde se inspiroval se samořejmě někomu moc nehodilo, že?

   Smazat
  13. 9:49 Váš příspěvek svědčí jen a pouzé o neznalosti dějin a šblonovitém uvažování v intencích myšlenkového konceptu předkládaného mainstreemem. Jinak řečeno. Papouškujete jen to co vám bylo vloženo do hlavy. Vytrhávání jednotlivostí z kontextu je zavádějící a v následném uzití nepravdivé neboť nemůže postihnout komplexnost reálných dějů dané doby. Své samostudium začněte minimálně Brestlitevským mírem. A hlavně "své" myšlenky nikde nezveřejňujte. Zbytečně jste minimálně za hlupáka.

   Smazat
  14. Koncentrační tábory stavěla britská armáda během burské války a opravdu do nich zavírala ženy a děti.

   Dynamo

   Smazat
  15. A co ty "reservace " v USA pro miliony indianu tam nahnanych ,kde dostavali zkazena jidlo a infikovane deky. To nebyl snad Holokost ? A koncentraky ?
   Mluvi se o desitkach milionech obeti...
   V cele Severni a Jizni Americe..

   Smazat
 2. Těch a proč je mnohem více, nejenom ty co se nám cíleně hodí. Včera jsem viděl na internetu údaje o 6 největších koncentračních táborech které byli hlavně na území Polska v jeho předválečných hranicích, proč? Přečtete si knihu Hermana Wouka, "War end Remembrance", já ji mám v angličtině a je tam hooodně o 2 sv. válce, včetně problematiky holokaustu. Proč mělo Polsko dohodu s Německem, proč chtělo spolu s ním dobít Rusko a Moskvu, proč, proč, kdo koupil a vlastnil před válkou německý válečný dluh z 1. sv. války a proč?? Inu historie je mnohem více, než to co je Vám předkládáno k uvěření, je mnohem komplexnější. A jednoduchým lidem se předkládají jednoduchá vysvětlení, jinak by to nebyli schopni pochopit, Tak proč? ST

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Woukovy Vichry války, Válka a vzpomínky... vyšly i v češtině...

   Smazat
 3. První dva roky spolupracovali? - protože SSSR nebyl tak silný, aby odolal spojenému útoku Západu včetně Německa. Politika bývá poněkud složitější, než dotaz.
  -
  Proč začali až r. 1941? Protože Západ odmítal smlouvy se SSSR ještě i těsně před začátkem napadení Polska 9.1939
  -
  Smyslem německých koncentráků bylo někdy i nejhorší - vyvražďování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opravdu jen někdy! Většina tam zařvala až po válce, o čemž se cudně mlčí ...

   Smazat
  2. 8:24 - co to je za zmateninu? Většina vězňů koncentračních táborů zahynula během války. Po osvobození táborů už jen zlomek na následky nemocí a trýznění.

   Smazat
  3. 11:17 Během války občanské, tedy stalinského teroru to bylo mnohem víc. Je to vidět i na fotkách. Na těch pořízených bezprostředně po okpaci Polska bolševiky jsou baculaté dobře ustrojené dětičky, ukazující na kamery čísla co jim vytetovali na ruce. Na fotkách, pořízených bůhvíkdy, ale zcela jstě později, vidíme doslova chodící kostry těch, co přežili "péči" rudých osvoboditelů. Ani ty americký dobyvatele nijak neomlouvám! Už na počátku století při okupaci Filipín získali z vyhladověním obyvatel lágrů dobré zkušenosti, které pak uplatnili proti těm, které jejich vládci prohlásili za nadbytečné.

   Smazat
 4. Proč Francie nedodržela spojeneckou smlouvu a nebránila ČR? (Mimo jiné Francii odmítlo Polsko pomoc)
  Proč POlsko odmítlo průchod vojsk SSSR ohledně event. pomoci ČR?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. K čemuž by nedošlo, kdyby se místo Mäsárika-Redlicha a jeho huhňavého přískoče Beneše stal prezidentem republiky pan generál Gajda, páč pak by naše vztahy s bratrským Polskem i méně bratrskými Maďarskem byly natolik dobré, že otázka slovenské i německé autonomie by byla bývala dávno vyřešená a v roce 38 bychom nestáli sami jak kůl v plotě proti všem, zrazeni a opuštěni západními masonskými darebáky!

   Smazat
 5. To co píše autor, by si asi měl v hlavě srovnat každý.
  Je to hluboká pravda. Rusofobní lži na tom nic nezmění.
  Jen je autor příliž shovívavý k vině západu, který si Hitlera pěstoval, aby ho mohl poštvat proti Sovětskému svazu a neváhal obětovat kvůli tomu i řadu zemí, naší počínaje...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jasně. A proto Francie a Anglie vyhlásili nacistům 3. září, po napadení Polska 1. září válku, zatímco ti tvoji rusáčci ve spolupráci s nácky zaútočili na Polsko z východu 17. září. A 28. září uzavřeli Rusáci s nácky Smlouvu o přátelství a spolupráci. Proto taky Rusáci zanedlouho napadli Finsko atd.
   Je mi z rudých lhářů a podvodníků jako jste vy na blití.

   Smazat
  2. pro ping pong, asi se svým chlebodárcům nevyplatíte, neumíte argumentovat. Jestli umíte číst, zkuste to znovu a vraťte se. Inu každý si chránil svůj zadek. By the way, mám pocit že si Francie ani Anglie v rámci té "podivné války" ani nevystřelili. A pro Vás, polská armáda byla v době napadení Německem nejsilnější armádou snad v celé Evropě. Po porážce Polska a napadení SSSR Němci prý bombardovali celý rok sověty polskými bombami (možno i československými). Učte se, myslete a pak za dlouhou dobu i mluvte. Když mluvíte nepište, když píšete nepodepisujtea když podepíšete tak se nedivte

   Smazat
  3. Heriot Správně vytvořili hitlera aby zničil první socialistický stát na světě. Koridorem k tažení na východ měla být zaprodaná západem ČSR. A hitler měl jiné plány a v cuku letu jim nakopal zadky.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. 10:21. Vaše zažívací problémy ovšem historickou pravdu nezmění.

   Smazat
  6. 11:41

   Já nepotřebuji argumentovat vůbec nijak. Mě stačí jen dávat na stůl FAKTA. Kdežto vy máte po ruce jen "pocity" a "prý".
   Jo, a ty bomby byly "prý" vyrobeny ze surovin, které náckům dodali sami Rusi a "prý" náckové dojeli před Moskvu, Leningrad... díky ruské naftě a na pneumatikách z ruského kaučuku.

   Smazat
  7. 11:41 king kong má docela dobrou argumentaci ale ty v tom plaveš. Hochu, hochu jaká je chyba na straně Polska, že jejich zbraně, coby kořist Německa byla použita proti Rusku. Je jisté, že kořist Ruska v Polsku byla stejně podobné použita. Ta tvoje poslední věta je také ukázka blbosti všehomíra, co?

   Smazat
  8. 11:51
   Vaše "pravdy" o údajném poštvání Hitlera Západem na SSSR, jsou jen sračky. Nedokážete je podepřít vůbec ničím. Tyto vaše sračky se nevyučovaly ve školách dokonce ani za komunismu, nedovolil by si je vypustit z huby ani sám Putin. Tak se nad sebou zamyslete.

   Smazat
  9. @ 31. ledna 2020 10:21
   Proč tedy Anglie a Francie nevyhlásily válku i tomu SSSR ?

   Smazat
  10. Opičák říká nadávkám fakta. Neuvěřitelné!

   Smazat
  11. 10.21
   Primáte, to jste nás po svém neobjevování se v diskuzích doteď oblažoval coby anonym, nebo vás včera pustili z Bohnic?
   Byl jste hlupec a hlupcem jste i zůstal. Pokud by SSSR Polsko - ke všemu tu část, jejíž převážná část jim před tím patřila - neobsadil, obsadili by ho náckové. Jenže diskutovat s vámi o strategii to je jako bavit se šimpanzem o Velkém třesku. Vaše argumentace je podložená neinformovaností - resp. jednostrannou informovaností fanatika neschopného nezávislého úsudku. Tím s vámi končím, neb jakákoli diskuze s primátem vaší úrovně je ztrátou času.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Pro ping ponga a jeho spřízněné duše, H napadl Polsko první kvůli jeho zradě. Nejdříve spolu s nacistama chystali vpád do Ruska, pak to na poslední chvíli na základě rady z VBritánie odvolali. Tím rozzuřili H a získali přednost v rámci Hitlerových expanzí. Poláci nebyli nevinné oběti, sami si o to řekli, ještě jednou připomínám knihu Hermana Wouka, "War end Remembrance". Je to žid, který mimo jiné psal o holokaustu a zmiňuje se i o problematice proč byli koncentrační tábory (ty největší) umístěny na území Polska. Bohužel naši severní sousedé mají mocenské ambice, neodpovídající jejich možnostem. Několik krát v historii byl kvůli tomu polský stát zničen a území rozdeleno mezi sousedy. Schválně si všimněte co se tam děje- budování přemrštěné armády, nákupy drahých zbraňových systémů o kterých se nám ani nesní (F35), rozmístňování základen na jejich území atd. (nebo je to snad naopak a Rusko se nebezpečně a agresivně přiblížilo ke hranicím NATO a jeho základnám?). Jíž léta mám obavy, aby Polsko, Ukrajina, nedávno ještě Gruzie a dnes se k tomu blížíme i my nevyprovokovali svými provokacemi medvěda k akci. Jestli se naštve, tak si radši nachystejte pampersky.

   Smazat
  14. King Kong a ostatní jeho druhu, si neuvědomují, že fungují, jako užiteční idioti. Pracují na nenávisti vůči Rusku. Netuší, že až budou mít splněno, budou začištěni. Šéf Bílých přileb, nebo nebohý novinář Kuciak by mohli vyprávět. Nejdříve poslouží, jako živí a pak, jako mrtví.

   Smazat
  15. Německo se zvedlo po notné pomoci západu. Pomohli mu finančníci a kluci v pozadí dobře odhadli, který stát se pro realizaci jejich záměrů hodí. Ten záměr měli asi už dávno před podepsání kapitulace a postavení Německa v poválečné době mělo iniciovat jejich nacionalismus. Němci sehráli roli užitečných idiotů, což si asi v jisté chvíli uvědomil i Hitler. A pokud by nebyl Hitler, našel by se někdo jiný ...
   Válka neznamenala pouze ukončení krize v USA, zpomalení rozvoje SSSR a oslabení vlivu evropských zemí, ale hlavně umožnila rozbít dobový koloniální systém ve prospěch .... ve prospěch koho? Komu ta válka vlastně prospěla? Kdo neprodělal ani dolar? Řekl bych, čistě teoreticky, že ten kdo finacoval všechny účastníky konfliktu ....
   Proto se Češi nemohli bránit, protože měli ponechat Německu průmysl a hlavně zbraně a úkolem Německa mělo být porazit Rusko.
   Podepsané dohody a jednání jsou vrholem ledovce skutečné politiky. V pozadí jsou jednání a pletichaření tajných služeb a spolků, jejchž cíle nebývají krátkodobé .....
   ABC

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  18. Anonymní31. ledna 2020 14:17
   No konečně to bylo řečeno. Polsko je historicky problémem a zdrojem konfliktů v Evropě pramenícím z přemrštěných ambicí. Nejprv mělo ambice být velkým Polskem od moře k moři. Pak chtělo stát v čele Slovanů, protože oni jsou přeci největším a druhým vyvoleným národem. ( Co se týče kšeftu, lichvy, pančování a falšování a podrazů tak jistě ) Jenže nejdříve ta Kijevská Rus a potom prostě Rus až nakonec SSSR s výsledným opět Rusem. Oni zřejmě mají velmocenské ambice již v genetické výbavě a jsou v nich celoživotně utvrzováni. S nenávistí k Rusku díky nenaplněným ambicím se zrejmě rodí i umírají. Ale jak říkal už můj dědeček. Hlavním povahovým rysem Poláka je křiváctví a zákeřnost v celé své šířce. A tento převládající rys se svou četností přelévá i do charakteristického rysu národa. Předpokládám, že věděl o čem mluvil. Zkušenosti z bojů na Těšínsku kam byl jako četnická posila ostrahy hranic dočasně poslán v něm nechali celoživotní hluboké vzpomínky. Zejména na to jak se naši bratři Poláci chovali ohleduplně k civilnímu obyvatelstvu. Údajně si při záboru území a brutalitě vůči civilnímu obyvatelstvu nezadali s Henlainovými bojůvkami. To je však kapitola, která byla v rámci internacionálního socialismu soudruhy účelově zatajována. Jitření ran by pouze nabourávalo homogenitu tábora míru a přátelství. To, že je to tvrzení pravdivé dokládá jak historie tak současnost. Pilsduského projekt mezimoří nebyl ničím jiným než nenaplněným pokusem o velmocenskou pozici a nahrazení centrální mocnosti, kterou bylo Rakousko-Uhersko. Prostě teritoriální dominance, která nešla obejít. Nejednalo se o žadný smluvní projekt, ale o klasickou anexi požadovaných území ozbrojenou silou. K tomu však potřeboval Polák silného spojence. Nikdo z mocností si však nechtěl vybudovat v Evropě silného protivníka se kterým by musel počítat ve svých mocenských kalkulech. Tak alespoň to Rusko a vůdčí a jedinečná role Polského slovanstva ve východní župě. Proto se spojili s Hitlerem. Prostě hledali někoho kdo by byl ve své hlouposti ochoten odedřít za Polsko hlavní tíhu invaze do Ruska. Tedy SSSR. Vychytralý Polák se však přepočital, protože "blbej" Němec byl, jako vždy, chytřejší než Polák a nejenom že nepotřeboval zákeřného a křivého spojence, ale Polsko jako suverénní mocenský útvar s vlastníma ambicema nepotřeboval vůbec. Jak ostatně dokázal v prvních 14. zářijových dnech roku 39. Úděl Slovanů, včetně Poláků byl již jasně určen dílem z pera Reinharda Heydricha.

   Smazat
  19. Na základě této situace nemohl SSSR ze strategického hlediska reagovat jinak než prohloubením obrany, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor v zastavení postupu fašistů. Přsvědčil se o to Rommelv Francouzském tažení. Přesvědčila se o tom celá východní fronta a přesvědčili se o tom i Amíci v Iráku. Hloubka obrany je v tradičním pojetí pozemních operací jeden z rozhodujících faktorů. Co je nad 300km nejde logisticky zvládnout. A to ani v Iráku. Z tohoto pohledu, tedy vojensky strategického, byl pakt Ribbentrop-Molotov zajištěním dostatečné hloubky obrany a významným časovým faktorem. O čestnosti v tehdejší brutálně nacifikované Evropě nemá smysl vůbec polemizovat. "Úkol zněl jasně. Nesmí projít za žádnou cenu." A co současnost? Březinský v posledních dnech svého svého sráčského života vytáhl na světlo boží zapomenuté Pilsudského dílo mezimoří, americkým géniem dneška přejmenovaný na "Projekt trojmoří". A tak jak je v duchu anglosasských a Polských tradic zvykem, nebyla přiznána barva. O záměru Projektu trojmoří však veřejnost informovala vůdčí figura společnosti Stratfor v r., který jasně deklaroval vojensko strategické cíle tohoto projektu v duchu tézí Von Klauzevitze. Tedy vybojovat nadvládu na východním teritoriu postavením Slovanů proti sobě. Proto jsem psal sráč Březinsky. Protože on celé roky v US administrativě nemakal na ničem jiném. A teď se konečně Polákům otevřelo okno k jejich odvěkému cíli. A globálnímu hegemonovi se takovýto nadšený užitečný idiot víc než hodí. Po včerejším shlédnutí TV zpráv a svatořečení dodávky F-35 za 100 mil. dolarů Polsku s následným hřímáním Polského ministra obrany proti agresivnímu a rozpínavému Rusku je už naprosto zřejmé odkud vítr vane. Polsko je nepoučitelné. Polsko je opět problémem pro Evropu a světový mír. A Polsko má našlápnuto k další nakládačce. Sice jsou všechny parametry pro akci příznivé. Hloubka obrany byla zničena. NATO stojí přímo na hranici s RF v Polsku na Ukrajině ( Luhans a Doněck jsou proto problém), pobaltí, Finsku, Gruzii. Bělorusko stále váhá bude-li další US kolonií. V Černém moři se prohání ozbrojené jachty NATO. Ale nenávist zaslepuje. A r.2020 není r.1934 kdy Poláci podepsali pakt s fašisty i když je stále pohání stejná nenávist.

   Smazat
  20. 8:33
   Odpověď na Vaší otázku
   "15:00 Pomohl zvednout? Z čeho?!"
   Po I.sv.válce mělo Německo zaplatit jako vojenské reparace státům Dohody, Francii Anglii 132 miliard zlatých marek v přepočtené hodnotě, jako cenu za 230 tisíc tun zlata. Takové vysoké reparace byly Německu napařeny. Když si představíme současné množství zlatých rezerv u jednotlivých států zjistíme, že to byly likvidační reparace. Německo je splatilo až v roce 2010. Německo přišlo o celou armádu a bylo na huntě. Chudé zlomené, bez prostředků.
   No a teď otázce, kdo pomohl zvednout a z čeho. Kdo? Ten kdo chtěl pokračovat v další válce, jelikož původní cíl I.sv. války nebyl dosažen. Tím cílem bylo zničení Ruska.
   K otázce z čeho? Z BÍDY. Pomohl Německu vybudovat novou bojeschopnou armádu, průmysl a vyhledal novou doktrínu, která by Němce znovu obrátila nach Osten. Tj. na východ a konečně smetla z povrchu země Rusko.
   Že se Němci dají lehce infikovat nějakou doktrínou je vidět i dnes, kdy doktrínu multikulturalizmu přijímají za svou i když to znamená jejich konec, jako národa.

   Smazat
  21. Díky za příspěvky, pánové. Konečně skutečné příspěvky z nichž se možné něco dozvědět a ne bláboly dementů! Až jsem pookřál.
   P.S. Poláci nejen že nakupují letadla, ale před chvílí jsem četl, že jednají z Jižní Koreou o tancích - teď nevím zda o šesti či osmi stech kusech.
   Upřímně - od samotného vzniku V4 nevěřím Polákům a nově ani Slovákům. No, snad si s tou svou čaPuťkou poradí.

   Smazat
  22. 15:00 Naopak! Neb kdokoliv studuje dějiny hudby, literatury, chemie, matematiky, vynálezů, nebo fyziky, nemůže uniknout úžasu z množství německých jmen na seznamu. Němci tvrdě pracují, jsou produktivní, energičtí, stateční bojovníci a nade vše, velmi tvořiví. Němci celá staletí nepředstavovali pouze to nejlepší z celé naší rasy, ale byli v každém ohledu klíčovým elementem veškerého lidského rozvoje. Proč potom Německo, mohli byste se zeptat, mělo zpoždění za Francií, Španělskem a Anglií v získávání kolonií a založení svého impéria? Odpověď leží v jeho Achillově patě. Žádný národ nemůže přežít pokud je vnitřně rozdělen. A žádný jiný národ netrpěl tolika rozkoly a vnitřními spory jako právě Němci. Od dob Římanů, přes vládu Karla Velikého a po další staletí bylo Německo rozdělené na malé knížectví a království. Snad od dob pádu Babylonu nebyl nikdo tak napaden židovskými parazity jako malá knížectví v Německu. V nich se Žid opevnil a jejich vládcům - půjčujíce jim peníze - zkazil morálku a podnítil války mezi nimi. V 15. století se stále více projevovalo, že Německo se stává novou mocí v srdci Evropy a pokud ho nechají tak díky svým lidem, řemeslu a technologii jako byl např. knihtisk, brzy ovládne Evropu. Pokud existuje něco co Židé nechtějí a nemíní tolerovat, je to fakt, že by se bílí lidé jako Němci sjednotili a ovládali světovou politiku. Asi v této době začali Židé propagovat to co je v pozdější historii známé jako "Velká Schizma" tím že podporovali protestantskou reformaci a s ní i bratrovraždy neslýchaných rozměrů. Židé kteří křesťanství vytvořili, a pak ho 1500 let skrze hierarchii římskokatolické církve ovládali, církev zkazili do takové míry, až byl průměrný "Věřící" zcela znechucený výstřelky církevních prelátů a připravený povstat. Pak Židé vždy přivedli loutku, pokaždé jinou, která měla vést povstání proti církvi, která se tak měla již podruhé rozpadnout, tentokrát od Německa a Švédska přes Francii po Anglii. Po asi století tlení tyto nepokoje propukly do ohnivé bitvy Němců proti Němcům. Dnes to nazýváme Třicetiletou válkou. Po skončení tento tragický rozkol zanechal Německo rozpadlé a krvácející, 5/6 majetku bylo zničeného a 1/3 obyvatel zabita. Když toto vraždění nakonec ukončil v roce 1648 Vestfálský mír, jehož znění nenapsali Němci, ale okolní vnější síly, které nechtěly vidět sjednocené Německo, zůstalo rozdělené na 300 knížectví, tedy mnohem více než tomu bylo před válkou. Tato krvavá a odporná zkušenost sebedestrukce vrátila Němce možná o několik staletí zpět, co se týče vývoje jejich státnosti, a stála je světové vůdcovství. Taková byla situace v Německu až do příchodu Bismarcka, který německé státy sjednotil ale rozpoutal válku proti Rakousku, které v bitvě u Hradce Králové v roce 1866 porazil. Tato bitva a vítězná válka proti Francii v roce 1870 sjednotila německé státy pod vedením Pruska, a Bismarck korunoval krále Wilhelma I. za hlavu německé říše. Německo bylo opět na cestě ke sjednocení a světovému vedení i když bez rakouských Němců. Navzdory času který Německo ztratilo zatímco jiné velké evropské národy získávaly kolonie, stalo se záhy světovou velmocí s níž bylo třeba počítat a neúprosně se stávalo nejsilnějším národem Evropy a druhým na světě. V roce 1905 bylo celosvětově 95 procent vědeckých článků napsáno v němčině. Němci vládli vědě i opeře, poezii i teologii, filozofii i průmyslu. Dvacáté století mělo být německé století, a ačkoli to byl v tu chvíli národ poměrně militantní, první válku rozhodně nezačal – a druhá byla pokračováním té první ...

   Smazat
  23. A ještě doplnění k Rzeczipospolite Polske. V uplynulých 6.letech bylo ze strany Polska vyjádřeno několik prohlášení a uskutečněno několik zdánlivě nesouvisejících aktů z nichž dvě prohlášení považuji za klíčová. První bylo prohlášení Polského ministra kultury na pietní monstrakci v Osvětimi v r.2015. Akce se účastnili všichni potentáti co něco znamenají krom našeho prezidenta Zemana. Ten jel do Moskvy na oslavu 70.výročí vítězství nad fašismem čímž narušil homogenitu západního souručenství ve lži a nenávisti. ( Protože pouze lež a nenávist dokáže 100% porazit pravdu a lásku ) Za to byl hlídacími psy demokracie (jak si jistě čtenář vzpomene) po zásluze dehonestován a protahován všemi myslitelnými stokami a kanály. Je dobré si vzpomenout na vůdčí psy štvoucí smečky. A na účast Sobotky, Dienstbýra a Zaorálka na této akci. O co šlo? Na této akci totiž Polský ministr kultury vypustil testovací balónek, kterým byl de facto spuštěn další level bojovky známé pod názvem Drang nach Osten. Řekl: "Všichni máme v živé paměti jak Sovětské Rusko napadlo Německo, čímž rozpoutalo druhou světovou válku". A kluci a holky co v západním souručenství něco znamenají mu tleskali jak pominutí. A co na to hlídací psi pravdy a lásky? Nic. Ticho po pěšině. Džin byl vypuštěn a proces spuštěn. Jen ministr Lavrov si dovolil protestovat ústy mluvčí minza. Druhé významné prohlášení přišlo z velkopolska zhruba v září 2015. Bylo otištěno v novinách, prezentováno na informačních serverech, leč mainstreemem a jeho protagonisty nekomentováno. Ministr zahraničí?? Polska tehdy v interviu pronesl zhruba toto:" Musíme si zvyknout, že období míru skončilo. Mír není daný stav a dlouhé období míru od druhé světové války je v dějinách lidstva anomalitou, která nemůže trvat věčně " A co následovalo? Vzestup nacionalismu a fašismu v postsocialistickém prostoru. Strhávání pomníků, hanobení památky osvoboditelů. Glorifikace čestných německých válečníků. Rozmělňování Německé viny za zvěrstva vytvářením obrazu viny nezůčastněných (viz Lety) až po vynášení do oblak čestného Německého údělu ochránit Evropu a celý svět před bolševismem. Ano v této fázi je nastavena dnes informační smršť. A tímto lze mediálně ospravedlnit všechna zvěrstva a celé fašistické (Německé) řádění. V součsné době probíhá vzpomínková smršť holokaustní piety. Sledujte zpravodajství. Dozvíte se 1.že trpěli židé. 2.asi v táborech. 3.v táborech pracovali zejména místní obyvatelé....75.dělali to fašisté..99.mohli za to Némci. Zejména je mediální oběti podsouván pohled psychologického a fyzického traumatu, který je oprostěn od viny strůjce tohoto traumatu. Takto koncipované informace nejsou náhodou. Letos je 75.výročí konce války. Polák zbrojí jak pominutý aby zalezl co nejvíce do zadku globálnímu hegemonovi. Protože jen ten jediný disponuje  dostatečnou silou, křiváctvím, bezohledností, brutalitou a nehumánností aby pomohl velkopolsku v naplnění jeho ambicí, ve kterých je cíleně utvrzován. Okno pro úspěch gamesy Drang nach Osten se pomalu zavírá. Není moc času. Na jedné straně je třeba počkat na generační výměnu, kdy ti, kteři skládali přísahu za bolševika budou už neakceschopní a na druhou stranu je hegemon tlačen multipolárním systémem tvořeným Ruskem, které bude ochotno rozdat účinné zbraně všem, kteří procitnou ze 75.letého snu permanentní globální manipulace v zájmu hegemona a zejména 1% choromyslných jež ho ovládá. Opět se blíží konec 100 letého cyklu ve kterém je třeba jednou zkusit štěstí a táhnout opět na Rusa. Polsko se toho účastní pravidelně. Je nepoučitelné a svou tupost následně svaluje na druhé. Polsko a 4.říše jsou nebezpečím dneška. Proč chce 4.říše vlastní armádu?

   Smazat
  24. Ad 17:54. Tak mně ale vysvětlete, jak je možné, že když my Češi geneticky jsme si s Němci rovni a dokonce předčíme Bavoráky a Rakušáky, přesto zaostáváme v jejich "genialitě?" Vysvětlete mi, že Židé jsou nositeli tolika Nobelových cen (asi přes 50 a přitom tak "špatná rasa") a také Němci a také vědci, kteří přišli odjinud ze Světa do Německa s podporou nadace Alexandra von Humboldta získali už 50 Nobelových cen a nejsou to Němci? Také je mi záhadou, že o těch veleúspěších Němců se daleko méně ví už v Japonsku, Koreji, Číně tedy u Asiatů! Takže jak se mi to jeví, velký díl v tom má propaganda a zdá se, že Nobelovy ceny mají hodnotu těch někdejších cen V.I.Lenina. Proto i ta nebohá dušinka Greta ze Švédska bude ověnčena Nobelovkou. Ty už mají ale jen cenu té finanční injekce a hojností posměšků.
   A nakonec se dočítáme, že vlastně Němci jsou národ holubičí a že 1. a 2. světová válka jim byly vnuceny, koncentráky a holokaust si vymysleli bohatí židé proti chudým židům a vlastně Hitler byl demokrat a velký myslitel a humanista! Tak se dělají dějiny CZ a Světa- i v čété, EU, USA a samozřejmě stále nacizujícím Německu.

   Smazat
  25. 18:04 Demokratem nebyl v žádným případě - to je úpadkové zřízení vnucené naší rase židozednáři! Masy jsou zženštílé a potřebují být vedeny, ale nsemějí mít v čele ničemné zkorumpované panáky a czí loutky ale skutečně velkého muže, jak sám napsal:

   „Spíš projde velbloud uchem jehly, než-li se prostřednictvím voleb „objeví“ skutečně velký muž. To, co skutečně přesahuje normální míru širokého průměru, se ve světových dějinách obvykle ohlásí samo.“

   Smazat
 6. Pokud chcete ve zkratce vědět o spolupráci před 2.sv válkou mezi Evropskými národy,vše najdete na NWOORG,odtajnění dokumentů a smluv mezi státy,pak diskutujte .

  OdpovědětSmazat
 7. je ramenatej, ten king kong... nechte ho být... čím více pozornosti těm jeho vejšplechtům budete věnovat, tím více bude prudit... živí se energií vašeho rozladění ze svých žvástů... normální energetický vampýr... když si ho přestanete všímat, zadusí se vzteky... a bude klid...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak, komunikace s opicemi je pro jejich zaostalost nemožná. King kong je obrovská opice z Ostrova Lebek(https://cs.wikipedia.org/wiki/King_Kong), ti co mu přitakávají jsou jeho opičata. Dosud neslezli se stromů, nesnižujme se na jejich úroveň.

   Smazat
 8. 10:25 king kong má pravdu a vzteky se dusíš ty a tvý kámoši stejných kvalit.To,že komunisti běžně přepisovali historii bylo normální ale, když car postSSSR říše má takové názory, že většina evropských států mu vystavuje žlutou kartu, tak ta fóbie bude oprávněná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, není oprávněná. Putin má pravdu, odkryl dobové dokumenty a vám se nehodí do vašeho smrdutého propagandistického krámu. Geopolitiku poměřovat kulhající morálkou je fakt legrační.
   Stalin dohodou s Hitlerem oddálil válku proti SSR. Dodávkami nafty, obilí a surovin Německu
   podporoval přidušení Francie a Anglie - zemí, které před necelými 19 lety v Rusku surově intervenovaly.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:27
   Prosím důkaz, že Putin lže. Prosím archivní dokumenty, které tvrdí něco jiného než Putin.

   Smazat
  4. 18.49
   Neblázněte! To je jako byste chtěl od kurvy lékařské potvrzení že je panna.

   Smazat
  5. Hm, takže žádný důkaz Vašeho tvrzení. Jen sprosté hysterické plivnutí.

   Smazat
 9. Pravda je, že se Hitler netajil se svými plány..mimo likvidaci židů tak i likvidací komunistů a obsazením východního prostoru...tz. celej západ očekával po mnichovu útok na CCCP...stalin, aby útok oddálil uzavřel smlouvu M-R a získal 2roky na přípravu...hitler toho využil na obsazení západu, kterému taky nedůvěřoval...a tím, že sověti válku vyhráli, tak nám zachránili národní a fyzickou existenci...US a anglie svojí invazí půl roku před koncem války, porážce němců pouze pomohli ale bohužel také po celou dobu války řada jejich politiků a generálů/Patton/ hrála politické hry a toužili po separátním míru s hitlerem a dokonce, spolu s němci zastavit vítězné tažení rudé armády na Berlín a jak se obávali, tak do celé západní evropy... stalin se opětovné zrady západu obával...a podle toho vypadala i doba poválečná, kdy západ hrozil 3sv. a dokonce atomovou válkou !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D
   Jo, jistě. Stalin se 2 roky připravoval na útok tak intenzivně, že Němci první měsíce po spuštění operace Barbarossa procházeli Ruskem bez známek odporu jako nůž máslem a zastavili se až před Moskvou a Leningradem...
   Připravovali se 2 roku na útok ze strany Německa tak intenzivně, že nacistům dodávali naftu, železo, kaučuk a jiné suroviny...
   Připravovali se na útok ze strany Německa tak intenzivně, že ve spolupráci s nácky napadli Polsko, přinutili podepsat nevýhodné smlouvy s pobaltskými zeměmi a Finsko, které podepsat odmítlo také napadli.

   Pravda je taková, že Rus byl až do 22. června 1941 agresivní nacistický kolaborant. Velká vlastenecká válka byla pro něj jen z nouze ctnost.
   A kdyby Hitler nebyl megaloman, nepřecenil své síly a nepodrazil své do té doby ruské spojence pro Stalina šokujícím spuštěním Operace Barbarossa 22.6.1941, tak by s náckem Rus spokojeně kolaboroval na vzájemně rozdělených územích dodnes.

   Smazat
  2. Víš prdlajs, opičáku, Rusové se srdnatě bránili, ale velení dělalo jednu chybu za druhou. To se změnilo až změnou vrchního velení (Žukov).

   Smazat
 10. 12:01
  Měl by ses trochu vzdělat, není dobré dělat ze sebe veřejně šaška. Přečti si něco o tom kdo financoval Hitlera, kdo ho "směroval" na SSSR (víš co to bylo to SSSR?), kdo zradil bělogvardějce v klíčovém momentu, když už bolševikům teklo do bot, kdo vyjebal s Polákama (kolik že Angličanů a Francouzů padlo v boji proti Hitlerovi po tom, co mu ti dva "spojenci" Polska vyhlásili válku?), proč Hitler nezničil obklíčené Angličany u Dunkerque v r. 1940, jo, a nezapomeň na Curzonovu linii. To by snad stačilo, ale nevím jestli to zvládneš, Einsteine. Ty důkazy si najdi sám, je toho na internetu i v knihovnách plno. Doporučuji totéž vygumovi 11:10.

  OdpovědětSmazat
 11. Kdyby sověti neuzavřeli smlouvu M-R, tak by válka německo- rusko /pravděpodobně/ o dva roky dřív,..západ by uzavřel separátní mír/co bránilo hitlerovi v likvidaci anglické armády obklíčené u Dunkerque??-nic!/..a západní vlády by s pochopením pomáhal hitlerovi v likvidaci sovětských komunistů...a osud židů a slovanů by jim byl u zadku..

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A koho jako myslíš těmi ruskými vlezdoprdelkami? Ty, kteří mají v hlavě víc než ty sám? Koho zase ovlažuješ svými výplody, ty Jožine z floridských bažin?

   Smazat
  2. starej se o svou Floridu, hovnolulane

   Smazat
  3. King Kong nikomu nic nenakopal. Největším jeho argumentem je protiruská hysterie. Žák 1.třídy, který neumí násobilku, vykládá učiteli, jak počítat integrály.
   Rusko muselo s Německem podepsat dohodu o neútočení, protože potřebovalo čas připravit zemi na válku, která byla za dveřmi. Víte na co ty dva roky využili? Za Uralem postavili 2300 fabrik, kam se po začátku války přestěhovaly fabriky z území, které postupně obsazovali Němci. To, že ze začátku Rudá armáda ustupovala dokazuje, že SSSR válku nechtěl, ale, když už byl napaden, postupoval obvyklým způsobem.
   Má totiž svoji ověřenou strategii. Na začátku ustupuje, Rusko je velké, má kam a zároveň se připravuje na protiútok. Počká si, až nepřítel spotřebuje všechny své zdroje, počká si až mu pomůže počasí a pak udeří. Divím se, že zdejší gaučoví stratégové si toho ještě nevšimli.
   Rusko je jediný stát na světě, který je každých 100 let napadán s cílem jeho totálního zničení. Tu ho napadají Tataři a vypálí Moskvu, tu Švédové, tu Poláci také vypálí Moskvu, tu Napoleon, kupodivu Moskva je opět vypálená, tu Němci. A válka probíhá pokaždé stejně. Když si protivník myslí, že s Ruskem je konec, dostane co proto.
   Tataři byli na hlavu poraženi a jako náhradu za způsobenou škodu přišli o své území, porážka Poláků znamenala rozpad jejich státu a ztrátu území, porážka Švédů znamenala, že Rusko dostalo přístup k Baltskému moři, porážka Francouzů znamenala, že Rusko upevnilo svoji pozici ve světě a okolní státy dobrovolně vstupovaly pod ochranu Ruského Impéria, porážka Hitlera znamenala jen další zvětšení svého vlivu a zisk nových území. Tím chci říct, že Rusko nikdy nechce válku, ale když je napadeno, pak trestá.

   Rusko má dvě přísloví, které jej charakterizují. Chceš li mír, připravuj se na válku. A druhé, Rusko má jen dva spojence armádu a námořní loďstvo.
   Rusko moc dobře ví, že každá smlouva, kterou podepíše se západem, nemá ani cenu papíru, na kterém je napsaná. Ale dává mu dobrou informaci o tom co se chystá a dává mu čas, aby se připravilo. Tak to bylo v minulosti a tak je tomu i dnes. Rusko si hlídá své zájmy a vyčítat mu, že nehájí zájmy západních států je směšné. Zdejší výčitky o tom, jak je Rusko strašné a nevím co ještě s Ruskem nehnou. Rusové vědí své. Můžou se spolehnout jen sami na sebe. A takové hnidy, které mu nadávají a snaží se z něj udělat agresora, jsou jen hnidy, které se strachy a bezmocí poserou už ve chvíli, kdy jim vypnou internet.

   Smazat
  4. 14:11
   Ve hře bylo ještě Japonsko, které mělo v úmyslu napadnout SSSR na východě. Po podepsání dohody Molotov-Ribentrop Japonci od svého záměru upustili.
   Hitler asi Asiaty nebral jako partnery a nevyužil možnosti vzít SSSR do kleští. Situace by potom vypadala asi jinak.
   Ta smlouva podepsaná na poslední chvíli byla jedním z prvních kamenenů budoucího úspěchu při obraně SSSR.
   Dnes vytržena z dobového ... to je smlouva Molotov-Ribentrop. A důvod? Německo dostane opět celou evropu a tentokrát bez boje .... kdo ví, kam to spěje, za mohutného halekání o nebezpečnosti Ruska. Rusů se ale většina lidí nebojí, jsem o tom přesvěčen, ale bojí se EU a té bandy gubernátorů v Českém(?) parlamentu.
   ABC

   Smazat
  5. Japonci toho nechali už dřív. Žukov jim totiž dva roky před tím nakopal prdel u Chal-chin Golu v Mongolsku. Použil přitom taktiku spolupráce rychlých tankových jednotek a letectva - myslím, že se tomu pak říkalo Blitzkrieg, i když to slovo asi není ani rusky ani japonsky.

   Smazat
  6. 15:13
   Ta smlouva Ribentrop-Molotov měla ještě jeden obrovský důsledek a hlavní důvod křiku našich dnešních západních "spojenců" a sice, tímto krokem Stalin obrátil Hitlera směrem na západ. Místo toho, aby Hitler napadl SSSR, jak to měla VB a Francie v plánu, obrátil se právě proti nim. Když tady někdo vykřikuje, že VB a Francie vypověděly Hitlerovi válku, ať také řekne, kde tito hrdinští vojáci do té doby bojovali. Vím jen o jednom jediném "bojišti" a to u Dankerku, kde se ani nebojovalo, ale tam šlo o to , darovat další výzbroj Hitlerovi proti SSSR. Vojáci VB na lodích odpluli domů a zbraně Hitlerovi ponechali na místě. VB bojovala tak, že seděla doma na zadku a i na svoji obranu používala české piloty, aby nemuseli umírat jejich kluci. Nakonec si to ještě u Čechů nechala po válce zaplatit ve zlatě. Mimochodem, naše zlato, které bylo uskladněno ve VB, ihned po Mnichovské zradě dala k dispozici Hitlerovi a nikdy nám jej už nevrátila. Takové parádní jsme měli spojence. Takže tak pánové, na západě se bojovalo jen naoko. Podívejte se na ztráty, možná vám to otevře oči. Zajímavá byla i návštěva Richarda Hesse ve VB 10.5.1941, kdy se VB a Hitler domluvili na dalším postupu. Konkrétní údaje se zatím nedozvíme, jelikož VB prodloužila utajení na dalších 50 let. Sám Hess, po tom, co Gorbačov navrhl, aby už toho starce propustili z vězení řekl svému synovi, že je to jeho konec, že ho nenechají naživu. I tak se stalo za několik dnů bylo po něm. Pokud je západ tak čitý, jak o sobě tvrdí, ať tedy zveřejní své archivy, jak to udělalo Rusko a bude jasné, kdo je kdo.

   Smazat
  7. Sorry, Rudolfa Hesse.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. I Rusko bylo řízené germánskou vrchností! Problém je jinde, úpadek Naší rasy začpočal již tzv. Velkou hrou, kterou v čele Britské říše rozehráli židozednáři! Tu hodlal premiér Salisbury, odpůrce sionistů, ukončit dohodou s Petrohradem a 25. ledna 1898 učinil Rusku neuvěřitelnou nabídku urovnání jak ve sféře Východní otázky, tak na Dálném východě. Podle tohoto návrhu mělo Rusko dostat čínské území na sever od Žluté řeky, černomořské pobřeží Turecka a oblast údolí Eufratu až po Bagdád, Británii mělo připadnout povodí Jang-c’, turecké državy v Africe, na Arabském poloostrově a oblast kolem Perského zálivu. Jelikož byl tento návrh v naprostém rozporu s dosavadní britskou politikou, vyvolal v Petrohradě pouze nedůvěru a podezření, Nikolaj II. usoudil, že jde jenom o britský trik a projekt odmítl. V Británii poté odpor proti nerozhodné politice vlády, neschopné prosazovat britské zájmy v Číně, vedl k uzavření anglo-japonské smlouvy o spojenectví proti Rusku! Výsledkem bylo to že Japonsko se mohlo vyzbrojit a poté na Rusko zaútočit a připravit ho o vliv v Koreji a Číně.

   Druhá závažná bota následovala v listopadu 1910, když ruský ministr zahraničí Sazonov doprovázel cara Mikuláše II. na státní návštěvě Německa. Výsledkem jednání byly tzv. Postupimské dohody z listopadu 1910, jimiž obě velmoci mj. dosáhly dohody o otázce železniční výstavby Bagdádské dráhy. Krátce po skončení těchto jednání zaslal nový německý kancléř Theobald von Bethmann Hollweg (od července 1909) do Petrohradu návrh případné rusko-německé dohody. Podle něj se Rusko mělo zcela zříci spolupráce s Velkou Británií výměnou za to, že Berlín přestane podporovat balkánskou politiku Rakousko-Uherska. Car Nikolaj II. však nehodlal riskovat roztržku se západními velmocemi, proto návrh nepřijal. Výsledkem bylo že se v roce 1914 ocitl proti Rakousko-Uhersku i Německu současně! A to při současně vedené válce s Turkem na Kavkaze nemohli ustát ... chazaroidi toho zneužili k zničení Ruského Impéria, tohoto jedinečného plodu státotvornosti Naší rasy a nahradili ho anti-ruským židokagalem SSSR. Dnešní Chujlostan je jen jeho hnilobným pozůstatkem!

   Smazat
  10. 14:11 Tataři Rusko nenapadli, nýbrž asimilovali. Neboť původním Rusem byl disciplinovaný, svobodomilný a spíše faustovský než fatalistický nordický árijec - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Ale mongolský vpád to zásadně změnil! A tak jako Ivan IV. byl po matce potomkem mongolských vládců Zlaté hordy, byla Moskovie jen ulusem říše Mongolů! Jak řekl markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara)! Zničení Novgorodské hanzovní republiky moskevsko-tatarskými hordami za jeho vlády proměnily Rus na stepní říši azijských barbarů! Hrabě Ostermann, který za pomoci mladého cara Petra zkusil vrátit Rus na evropskou trajektorii, uspěl pouze dočasně. V roce 1917 Ruské impérium zaniklo a na jeho místě se rozprostřel židokagal SSSR, jenž sice stanul na straně vítězů WWII., ale Rusové v ní byli poraženým národem! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg_orig.jpg

   Smazat
 13. Je zajímavé jaká prorocká slova pronesl více než před 100 lety říšský vůdce Bismarck : " Rusko bude poraženo teprve tenkrát , až bude od něho odtržena Ukrajina .Pak je třeba tuto zemi rozeštvat postavit tam bratra proti bratrovi , otce proti synovi . Všechno ostatní je už jen otázkou času ." Asi už tenkrát věděl co říká a proč to říká . Západní jestřábi jeho odkaz plní svědomitě , protože moc dobře vědí že bez ruského přírodního bohatství nepřežijí . To svoje už dávno vyrabovali a není už kde krást .
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2607-reportaz-z-ruska-putin-je-pro-rusy-druhy-taticek-masaryk-a-pouze-se-boji-ze-je-nato-zacne-bombardovat-jako-jugoslavii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:58 Hlupák jako ty věří tomu nejprolhanějšímu vebu. Putin má dnes nejnižší podporu od doby co je VRCHNÍ VLÁDCE. 3 miliony lidí za pár let uteklo z toho ruského " ráje". Celá ekonomika jde rapidně dolu, krach medvěda na hliněných nohou se nenávratně blíží!.
   Už aby ten parchant stát zmizel ze světa! Zítra ve 14:00 začne bombardování rusa! Bože ty v 12:58 jseš dokanalej vul.

   Smazat
  2. Bóóóže, ty jsi ale tupé zvířátko. Proč meleš nesmysly? On nás odešlo procentuálně stejné množství lidí do ciziny za prací a válet si šunky. Asi proto, že jsme strašně bohatá , demokratická a svobodná země.

   Putinova podpora je stále vysoká. Takovou neměl Havel a ni na svém vrcholu sympatií.

   Rusko tu je od 9.století a bude tu stále. Bohužel se budou stále rodit i tací idioté, jako jsi ty- 15:11. .

   Smazat
  3. 15:11
   Zdá se, že jsi zamrzl v devadesátých letech. V roce 2019 se do Ruska přistěhovalo 5 mil.lidí. Mezi nimi 100 tisíc lidí ze západních států, dokonce i zoufalí farmáři z JAR. Pro ně je Rusko země zaslíbená. Je jich 15 tisíc. Pokud nevěříš podívej se tady:
   https://www.youtube.com/watch?v=RqL0RwnzqVI
   Co se týče ekonomiky, Rusko je jeden z mála států na světě, kromě Číny, který není zadlužen. Oproti USA, kde není šance splatit jejich dluh, i kdyby svou zemi rozprodali 3x.
   Bylo by dobré vzbudit se, a podívat se na svět, jak to tady chodí a nežít jen ve virtuálním světě ve své bublině. Může se stát, že najednou zjistíš, že největším hlupákem jsi ty.

   Smazat
  4. Vono lecos v lidech pretrvava a dedi se. Arogantni, koristni ,vyderacske a bez jakekoliv spravedlnosti chovani spravcu ,sluhu na panstvich "slechticu" a bohacu /ve skutecnosti silenych vydriduchu bez zabran/ , prave v tech zemich Ukrajina, Polsko ,pobaltske republiky i nekterych rusu zanechalo svoje hluboke stopy. I verici kdyz se chtel pomodlit musel zaplatit a tenkrat bylo tech vericich vetsina, ale chudych..Cele generace trpeli straslivou chudobou a nouzi ..
   A dnes na Ukrajine se opet ty same veci opakuji..Na nas se krici o nasledcich a zamlcuji vzdy priciny..
   V Nemecku to byla nejbohatsi skupina populace..
   A kde nic neni ani dabel nebere..

   Smazat
  5. Tim samozrejme nechci omlouvat, nebo tolerovat cokoliv nelidskeho co bylo spachano a pretrvava.
   Neco zlepseni, neco prace na zruseni nouze a bidy by hodne pomohlo treba od Sorosu dnesniho sveta , kteri maji miliardy ale na uplne jine ucely..
   Cina, 640 milionu osvobozeno z bidy behem nedavnych 10 let.
   V Rusku Putin /od 2000/ , osvobodil z bidy 75% populace a tak neni divu ze je povazovan za Vykupitele a zachrance . V kostelech se ti vykoupeni za nej modli..
   Skutecnost je opravdu velmi jina a dokonce i popularni v tech zemich..

   Smazat
 14. nasadili sem dalšího, má nick "kink kong", ale je také z týmu placených agentů-retardů Pepka Vyskoče

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.06
   Ále prdlajs. Primát se jen na čas odmlčel. Dle mého neodmlčel ale psal coby anonym. Nebo si pobyl čásek v lochu.

   Smazat
  2. Nebo mu měnili na pavilonu medikaci a neměl vycházky.

   Smazat
 15. Británie právě zdrhnula ze 4. říše, kterou řídí lidé, kteří ani nebyli zvoleni žádnými voliči ve svých zemích. Pro připomenutí s kým máme tu čest: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lzou-o-Osvetimi-Jan-Schneider-v-soku-z-toho-co-zaznelo-z-EU-Mazou-Rusy-z-historie-Ted-je-na-tahu-Jourova-611715

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 13:22, žádná česká SS divize nebyla. Němci čechům v tomto nevěřili. Využili ovšem zlaté české ručičky. Produkce Bohmen und Mahren šla výhradně na východní front. SS divize měli všechny ostatní státy Evropy. "Boj proti bolševikovi" byl společným úsilím celé Evropy, někdo vojensky někdo ekonomicky. A nakonec hádejte kdo dostal na budku..??? A poučení z toho plyne, né že ne. Kdo se nepoučil z historie, ...dostane na budku znovu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 15:58 Kecy, jen se nestihla doplnit na bojové stavy aby zastavila bolševickou svoloč! Nezapomeň že naprostou většinu lidu netvořila místním odulcům podobná individua, čili všelijací obřezaní žvanilové, loupeživé cigorky či ještě loupeživější rudý teroristi - tedy osoby de facto bez národnosti, kosmopoliti, těch tu byla mizivá menšina! Ovšem normální Češi byli za Hitlera výslovně uváděni jako árijský národ!

   Smazat
  5. Rudí teroristé? Ale byli to rudí, co provedli teroristický útok na Heydricha? Kdo rozhoduje, co je to terorismus? A na to je jednoduchá poučka - ne moje - "Války jsou terorismem bohatých proti chudším, terorismus je odvetou chudých". Bohužel my se účastníme na válkách bohatých proti chudým a pasujeme se na "demokraty" a dokonce lidumily. Kdysi jsme si stýskali na okupace a nyní sami okupujeme řadu států - zločin ze spoluúčasti?
   Kdopak to stále řinčí zbraněmi, kdopak to hystericky zbrojí a vyhazuje stovky miliard, místo, aby se postaral za ty miliardy o výstavbu statisíců laciných bytů pro mladé rodiny, mateřských školek, jeslí, škol, aby se postaral o zaměstnanost, odstranil bezdomovectví, vytvořii aspoň jednu televizi, jedny noviny, jeden rozhlas, kde se nebude lhát, lhát a zase jen lhát. Potřebujeme goebbelsovskou čété, čro? Komu slouží toto "zpravodajské" hnojiště, okrádající občany o 7 + 2 miliardy Kč ročně!!! Co se dá dobrého za těch 7+ 2 miliardy udělat? Pane Babiši, jste poslední nadějí tohoto národa, než za ním zaklapne rakev a TEMNO! Co uděláte pro obrodu státu, národa, jak vymetete zločince z naší země, jak vrátíte lidem právo a spravedlnost??? Zbavte nás TEMNA č. 2., zbavte nás zlodějů, otroctví, vraťte státu a národu důstojnost! Vymaňte nás z EUnacismu a odveďte z cesty do Norimberku!

   Smazat
  6. 18:39 Ale jo, s tím úvodem souhlasím! WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Smazat
 17. 13:58 z války, účastí živé síly, po boku hitlerovců se vyzuly jenom dvě evropské země - Dánsko a Československo. ČSR zejména kvůli množství zbrojovek, které vyráběly pro nacisty třetinu všech zbraní a střeliva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co Srbsko? To neměl také žádnou divizi SS.

   Smazat
  2. Jo Srbsko, vlastně s národy SSSR nejstatečnější lid tehdy i dnes. Srbové a Tito drželi svým odbojem více divizi, než slavný Západ až do vylodění v Normandii pár měsíců před koncem 2. světové. V Česku bylo vládní vojsko, tedy jakýsi druh policie, který myslím, že zasahoval někde v zázemí, ale ne na bojišti, po válce u nás pak pomáhal likvidovat vrahy Vlasovecké armády, toulající se a loupící zejména jižně od Prahy. Kdo ví, zda současní lupiči, kteří vodí policii za nos již pár měsíců v Praze a okolí, nejsou jejich potomci!

   Smazat
 18. Současní manipulátoři s historií počítají jednoduše s tím, že lidé zapomínají. Možná nebude trvat dlouho a u nás z médií zazní na půl úst teze, že Němci, tedy vlastně jacísi nacisté, opustili Osvětim před spojenci, nebo tito nacisté prošli sebereflexí, své činy nahlédli jako neevropské, netolerantní a ovlivněné nenávistí a tak jich raději zanechali, tudíž byl tento nacistický tábor osvobozen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. došlo to tak daleko, že dokonce Wikipedia maže "nežádoucí" fotky z historie, přitom si dnešní ťuplasové myslí, že objektivní historii najdou jenom tam a nechápou, že i toto je jenom nástroj v něčích službách. Nedávno dokonce jeden blb, t.č. europoslanec, dokonce podle Wikipedie citoval v plínu EP, že vlaječka je také "banner", a proto musí do koše

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. 15:04
  Prezident V.V.Putin pouze zveřejnil historické dokumenty, které jsou nezpochybnitelné. Západ to neudělá, ačkoliv s nimi také disponuje, protože by nemohl lhát, a překrucovat tak, jako darebáci tvého střihu. Až Rusko zveřejní další historické dokumenty, tak se z toho po*ereš.
  "Rusofobie a antisemitismus jdou ruku v ruce" s post-nacistickými zrůdami, kam ses zařadil. Můžeš teď tak povyprávět ještě tu o té Karkulce, ale raději v blázinci.

  OdpovědětSmazat
 21. Aloha!Honolululu!Někdy je s tebou sranda,ale poslední dobou jsi v křeči.Asi tě ničí,že tvůj bůh donald ještě nezačal vysoušet Wash.bažiny a svou práci konfrontuje s dýpstejtem!Nemám pravdu-odpadlý Hurvínku?

  OdpovědětSmazat
 22. 14:11 Je nejlepší příspěvek, který uvádí skutečná fakta. Přesně to o tom napadání Ruska každých 100 let, uvádí v posledním videu Otazka-odpověď pan Pjakin a vysvětluje i koronavirus a jiné závažné otázky. To jsou fakta a na ně ti hloupí rusofobové nemají relevantní odpověď. Pjakin ani nemusí na takové hlupáky reagovat, on řekne zdravým rozumem nevyvratitelnou pravdu a je klid. Nejdůležitější v dnešním článku Sputniku, je ten důležitý rozdíl v přístupu k židům u Rusů a u Západu. O tom Rusofobové ani nepiknou. Rusko v dnešní situaci, nedovolí nikomu přepisovat historii a znovu beztrestně napadnout jim drahou matku vlast. King Kong, no to je troll na entou, dopadne stejně jako Radosta, ale v porovnání s Radostou to je naprostý dement a skutečně ta kvalita trollů jde neuvěřitelně dolů, což je dobře. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  2. Ty ses fakt poved, co? Ví to matinka co zplodila (omylem)?

   Smazat
  3. 15:40 Řeporyje ?

   Smazat
  4. Liborku, vy kreténe nešťastná, dokud si tu svou protrženou řepu nazafačujete, aby vám z ní napadala hovna, dotud vás budou mazat.
   A hodně sliníte když vás mažou, hodně? To je dobře.

   Smazat
  5. 16.20 Ona ho nezplodila. Vyšel jí v křížovce. Luštila ji a bylo tam: idiot na sedm. Napřed napsala blbeček, ale to nepasovalo, tak napsala imbecil, a už vřískal v uhláku.

   Smazat
 24. Tak jsem rád, že jsme si tu pomocí faktů vyjasnili nezpochybnitelné, a to, že Rusové byli třetinu války aktivní kolaboranti nacistů a ve spolupráci s nacisty napadali jiné země a v nich vraždili. Na tu správnou stranu se přidali až po 2 letech války kdy byli sami napadeni a neměli na výběr.

  Dále jsme si znovu ověřili, že Rus nikdy nic nepřizná. Od tajných dodatků paktu M-R, přes vraždy v Katyni až po vraždy milionů spoluobčanů v gulazích. A když je přichycen při lži tak jen kope kolem sebe. A neštítí se napadat a obviňovat dokonce ani ty které sám napadal a vraždil.

  A v neposlední řadě jsme si ověřili, že Rusové mají v naší zemi početnou pátou kolonu kolaborantů, užitečných idiotů a vlastizrádců, kteří budou Rusa zuřivě obhajovat do poslední kapky krve, kteří Rusovi rádi dosvědčí třeba i to, že v 68 přitáhl do naší země chránit občany před fašisty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zjistil, jaký měli pocit Češi v roce 1938, když viděli, jak jejich sousedi vítali vlaječkami Německou armádu. Já bych nimi nebyl, to vím jistě, a co Vy 16:20?
   ABC

   Smazat
  2. 16:10 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  3. 16:10 nezpochybnitelné? Já tu vidím pouze jeden jediný nezpochybnitelný fakt, vaši nenávistnou a totálně zaslepenou rusofobii.

   Smazat
  4. A co jako sis tu pomocí faktů vyjasnil nezpochybnitelné, Pepku? Fakt je opravdu ten, že jsi ubohý troll nebo tomu fakt věříš! Jestli jsi troll, tak ti pomoci nelze, pokud jsi jenom omezený, tak, jak už jsem ti psal, měl by ses vzdělat ať tu nejsi za idiota. Kde máš ten tvůj tajný dodatek paktu M-R?Přečti si něco o tom kdo financoval Hitlera, kdo ho "směroval" na SSSR (víš co to bylo to SSSR?), kdo zradil bělogvardějce v klíčovém momentu, když už bolševikům teklo do bot, kdo vyjebal s Polákama (kolik že Angličanů a Francouzů padlo v boji proti Hitlerovi po tom, co mu ti dva "spojenci" Polska vyhlásili válku?), proč Hitler nezničil obklíčené Angličany u Dunkerque v r. 1940, jo, a nezapomeň na Curzonovu linii. To by snad stačilo, ale nevím jestli to zvládneš, Einsteine. Ty důkazy si najdi sám, je toho na internetu i v knihovnách plno. Možná tam najdeš i ten "tajný dodatek paku M-R".

   Smazat
  5. 16:16 Cituju:

   26. prosince 2016 15:16
   vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Za víc jak 3 roky si se naučil víc, než změnit jméno, jináč je ten tvůj nepůvodní skřek furt stejnej. Ale poradím ti jak si to ještě víc ulehčit: dej tam tohodle svýho škaredýho kremelskýho vypouštěče - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a nebudeš to muset pracně každých pár let měnit, Lejnere Debyliči!:-)))

   Smazat
  6. Tedy pokud jde o válku, tak tu vyvolal Západ s Hitlerem. Západ obětoval ČSR a Polsko ve snaze orientovat Hitlera proti SSSR. Západ v předvečer útoku na Polsko - V. Británie - odmítli uzavřít koalici proti Hitlerovi se SSSR. Takže Západ pak byl Německem hravě převálcován a zcela vojensky zesměšněn a k odporu se vlastně zmohl až otevřením 2. fronty v Normandii 11. měsíců před koncem války, kdy Západ se vylodil ze strachu, že Rudá armáda bude v Normandii dříve než oni. Po celou 2. světovou válku až do vylodění v Normandii vázali jugoslávští partyzáni s Titem na čele více německých divizí než "slavní vojevůdci" a jejich vojska na Západě, zalezlá v krytech. Tíhu války neslo SSSR samo, navíc kontinentální Evropa celá zbrojila pro Německo - včetně neutrálního Švédska a proti SSSRE a přesto to nebylo nic platné. Jakkoliv je Stalin dnes kritizován za zbytečné lidské oběti vzešlé z jeho podezřívavosti kdekoho z kolaborace s nacisty, byl to on, kdo má lví podíl na vítězství ve válce. Churchill - to byl vítěz z donucení a s velkou trpkostí, neb i ten si přál porážku SSSR, nikoliv nacismu a proto jeho snahy jaro 1945 otočit frontu esesáků s Brity v zádech znovu na Východ. Roosevelt nebyl takový velezrádce a gauner, asi jím prodělaná obrna v něm přece dala zvítězit lidství.

   Smazat
  7. 18:21 O jakým "vítězství" je tu řeč? WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Smazat
 25. 16:10 Je vidět, že jste opravdový znalec ruských reálií. Nevíte náhodou, jestli ta dvě letadla CIA (jedno spadlo v Afghanistánu, druhé v Iráku) má na svědomí Putin?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. někde to komentovali mj. jako odvetu Trumpa proti deep-state, který mu za zády udělal podraz v Iráku teroristickým útokem na bagdádském letišti, kde zavraždili právě Trumpem pověřené vyjednávače mezi Sunity a šííty (v letadlech z blízkého východu zdrhali organizátoři této akce)

   Smazat
 26. Tak vcelku se u tohoto článku ukázalo zcela jasně, že rusofobové, nebo placení trolové, nejsou schopni položit na stůl žádný relevantní fakt vycházející z dané dobové situace.
  Jen primitivní protiruská stokrát ohraná písnička.
  Nebyla mnichovská zrada, včetně zabránění pomoci od SSSR, nebyl anšlus Rakouska, nebylo bratříčkování Polska s Hitlerem, nebyla naše okupace, nebyla podivná "válka" bez válčení ze strany západu po napadení Polska, prostě nebylo nic, jen to že se si Sovětský svaz diplomaticky zabezpečil 2 roky k dobru před útokem Německa. Každá země samozřejmě má právo se chránit před napadením, jak uzná za vhodné, jen Sovětský svaz to nesměl...


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten vygum, troll 16:10 King Kong to možná ani nehraje, on si to fakt asi myslí.

   Smazat
  2. 16:46. Asi budete mít pravdu. Jeho projevy jsou typické projevy nenávistného fanatika.
   Produkt našeho školství a medií...

   Smazat
  3. "Diplomaticky si zabezpečil 2 roky k dobru"
   :-D
   Tím "diplomaticky" tedy myslíte to přepadení Polska ve spolupráci s nácky, zavraždění 20000 až 25000 polských důstojníků a intelektuálů, napadení Finska atd?
   No to je tedy hezká "diplomacie", jen co je pravda. Diplomacie v podání ruských buranů a jejich užitečných idiotů jako jste vy.

   Smazat
  4. 19:49. Velmi slabé, evidentně vám došla munice i dech...neustále omílání prastarých lživých klišé, to Vás moc dobře neškolí.

   Smazat
  5. KingKonku, ty jeden nedoučenej trollíku, jak vysvětlíš ve své nenávistné zaslepenosti, že Poláci postavili v emigraci v SSSR během války dvě armády(!!!), což je několik stovek tisíc vojáků a vojaček a spolu s Rudou armádou osvobozovali nejen Polsko, dobývali Berlín a 2.polská armáda došla až do Prahy do Čimic, na Prosek, do Bohnic a Ďáblic. Zkus konzultovat se svým řídícím orgánem a pak napiš. Moc jsme zvědavý, jak se z toho budeš vyzouvat a kroutit.

   Smazat
 27. 16:10 Jelikož jsem od Pjakina zvyklý na fakta, ještě jednou jsem znova projel diskuzi, abych si tu, jak říkáte "za pomocí faktů vyjasnil nezpochybnitelné" a opět NIC, NIc, Nic. Možná jsem nechápavej a nebo vy jste byl na jiným filmu než já. Hele byl ten film taky barevnej a byl taky z Holyúdu jako ten King Kong? Toho Ušáci zotročili a nakonec také zabili, by mnohé vysvětlovalo. Fakt jasnej Stockholmskej syndrom. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 28. Rozlišujte rusofobii a kremlofobii. To jsou úplně rozlišné věci.

  OdpovědětSmazat
 29. stejně jako King Kong se domnívám, že americká armáda je neporazitelná a nepřekonatelná, vzorem i pro tu českou, kam se na ni hrabe ta armáda ruských mužiků, ta by toto těžko nedokázala: https://twitter.com/timesofiraq/status/1222640126616129537

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to by nedokázal ani floridský holonula :-)

   Smazat
  2. Putin je momentálně nejlepší světový lídr.

   Smazat
  3. 17:08 Pochybuji, že jste King Kong i když ta růžofka to on být mohl. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  4. 17:59 A podle jakých parametrů jsi ty lídry porovnával?

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 8:55 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  7. 9:18 Jedinej kdo tu zamečí budeš ty, až po koupeli v bílým fosforu s omotaným drátem na hnátě budeš suplovat věřejný osvětlení, Lenere Putlerýči! A s tím se špatně skáče:-)))

   Smazat
  8. Mýlíš se! Ta dokáže všecko na světě. Zejména pak ten novodobej Ilja Muromec, bohatýr s tím sněžným kvérem na 1 minutě a 12 sekundě tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   A pokud mu i dojde někdy Bojaryšnik*), nastoupí mu na pomoc tato parta ruských Postradatelných! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *)sibiřská pěna do koupele

   Smazat
 30. Perfektní článek pro militantní,zdivočelou, krvelačnou smečku důchodců u počítačů. Z osmdesáti procent diskutéři z novinek, hádaví a omezení. Typičtí závisláci. Temata o válce jsou pro ně duševní rajc a pošušňáníčko, proto taky se válka, která byla před sedmdesáti lety, donekonečna omílá a přemílá - krvelační závisláci by bez toho nemohli žít. Jiné, normální občanské tema ze současnosti je nezajímá. Ale jak jsou v tom spekulace o Rusku, jak to tenkrát ti fašisti.... brc brc brc a tak dále, brebtají a brebtají svoje trapárny naprosto donekonečna. Stačí jen krátký článek, a nechat ho celý den, ani nemusí přijít jiný - a trapácké žvásty k tomu jdou do stovek. Dobrá novinářská strategie. Články o válce už jsou stokrát ožižlané, přesto je lze s malými obměnami uveřejňovat znovu a znovu - s obrovským počtem žvástů, kterým se přezdívá diskuze. Diskuze to ale nejsou - nikdo to totiž nečte - to totiž nejde. Každý by zblbnul. Lze jenom žvanit o sto péro. Dřív - o hodně dřív - bylo na NR poměrně hodně článků s různou tematikou, a leckdy jsem si početl. Dnes jsem ohromně zklamán - žvanírna o prdu - tedy tak ubohé jako novinky to není, ale dřívější pestrost, nápady a kvalita tomu chybí. Novinařina jde do kelu - zvrhává se to v komenty, a stává se z toho ubohost. Bulvár. Nalákat balíky titulkem a pak už jen obvyklé žvásty. Balíkům to nevadí. Opakuji -jsem obrovsky zklamán. Novinky jsou plné strašení s koronavirem, až je to víc než trapné, a tady válka - válka -válka - fašisti - a proč tohle a proč tamto - sedmdesát let staré srajdy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale hošánku kdyby ŘepOvar a jiní nechtěli přepisovat historii (stejně je to marné a nepovede se jim to) nikdo by o válce už nemluvil. Kdyby nechystali nový holokaust, do kterého by zahrnuli i slovany, tak proto se mluví (a bude mluvit jak dlouho bude potřeba) tím spíše že nás ti šílenci chtějí zatáhnout do další světové a o té bychom si 75 let poté už ani náhodou nepovídali. Takže chlapče doporučuji se s tím smířit a nebo jít na nějaký jiný, vašemu srdci milý, web. Jak prosté. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. 18.45
   Nemůže. Kravské Rozhledy i Kavárenské Vejblitky zrušili a tak teď bloumá, duše nešťastná, kde se dá. On je Liborek vlastně chudinka. Ondyno si mi stěžoval, že nazývat ho smrkáčem je ode mě ošklivé když je čtyřicátník. Představte si to - ve čtyřiceti a takový blb!
   Holt mu nějak uniká, že rozum mu ustrnul v pubertálním věku, pročež je neschopen vyjadřovat se a myslet úměrně svému fyzickému věku, pročež zůstal věčným smrkáčem a navíc nevychovaným hovadem. Což samosebou nepochopí, neb je to vysoko nad prahem jeho intelektu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 22.08
   Žvatlat o válce od rána do večera? Já o ní snad žvatlám? Skutečně? Tak si to projeďte, kde žvatlám o válce. Jen - občas - reaguji na neuvěřitelné kraviny které vy, bezmozci bez znalosti historie a souvislostí, šíříte prostorem, dospělý nedospělý tlučhubo.
   My, senioři, jsme vám, mladé generaci, tuto naši zem předali soběstačnou, s rozvinutým průmyslem, žijící v míru se svými sousedy. V jakém stavu ji svým potomkům zanecháte vy? A to je právě to, čeho se děsíme.
   Jo, mimochodem, je mi osmašedesát a stále ještě pravidelně obhospodařuji své přítelkyně. A to přitom ještě stíhám nasírat na PC myslitele vašeho formátu.
   Mám pro vás novinu - než se nadějete budete "starým impotentním paprikou". Zvládnete to?
   P.S. Kdybyste se opravdu díval dopředu, sakra by vás zajímalo co se ve světě vrbí. Právě proto že se bojíme toho co by mohlo být, tedy válka která by vás - tedy naše potomky, nám už konec našich dnů žíly netrhá - ze světa vyzmizíkovala, chceme být v obraze. Kvůli vám, našim potomkům, pitomče, ne kvůli nám!
   Kdežto vy si myslíte, že když strčíte hlavu do písku vše projde okolo vás - a pak se budete divit, až vám někdo tu vaši pštrosí prdel ukopne a palici do země přišlápne. Jo, a pamatujte si jedno - válku nerozpoutá nějaká plechová huba jako Trump, ani nějaký impotentní paprika, ale ti, kdo ho vodí na provázku - hluboký stát. Federální rezervní banka, chcete-li.
   Myslíte si snad, že by Trump nechal zavraždit Sulejmáního bez jejich požehnání? Jestli ano, pak si to raději nechte pro sebe. Ač-li - možná ani nemusítu. Pštrosů vašeho rozhledu je tu habakuk.

   Smazat
 31. Antirusismus a semitofobie? Jak je to správně? Nebo sionofobie a antisocialismus, sociofobie? Zkusí někdo objasnit. Byl to strach Němců z Židů, který vedl k holokaustu, nebo nenávist k Židům . To asi není totéž. A my - tedy militantní diktatura kapitálu a její poskoci -p řece nestrašíme Rusy a Čiňany ze strachu z nich, ale pro nenávist k nim, klasický rasismus, jsou to všichni Asiaté a to přece je pádný argument. Ale jak to, že i my jsme byli před vstupem do EU Asiaty a pak jsme se stali Evropany? Jaká to shoda EU s Adolfem Hitlerem. Zeptejte se pana Hřiba-Satana, kdy zbourají Husův pomník a postaví pomník Adolfa Hitlera. A to že dostudoval medicínu, fuj tajxl, ale naštěstí pro nemocné šel do politiky a za penězi! A za kterou že to partaj vůbec pan Satan Praze vládne, za desperátní Piráty? Tak to je tedy horší, než byli kdysi lapkové v dobách středověku.
  Kdo zažil válku, ten je proti ní, pro toho jsou války terorismem bohatých. A válku pokud vím zažili právě lidé, kteří jsou již dnes v důchodu. Je to ta generace, která v padesátých letech vedla Mírové hnutí. Jestli se někdo vyznačuje válkychtivostí a krvelačností, tak je to generace, která nepoznala, co je to válka a proto ji nevadí, že se spoluúčastníme na teroristických válkách, že se účastníme na genocidě jiných národů a okupaci cizích států. Nám starců toto vše vadí, i když se chystáme do hrobu, nepřejeme zkušenosti s terorem válek ani našim vnukům. Je nám ovšem dost nepochopitelné, že zde vyrostla generace jednak prodejná, poddaná kapitálu, jednak jdoucí cestou někdejší Hitlerjugend - tedy EUJugend, ale to je vcelku stejné, neb EUnacismus je pokračováním toho hitlerovského. Omladina má z toho radost a jistě se těší na atomovou válku, asi má představu, že to bude silvestrovská raketová šou. Komu není rady, tomu není pomoci, ale bude to mít omladina rychleji za sebou než trudné cesty do koncentráku - plynu - spaloven.
  Tedy ta válka, co byla před 70 roky v Evropě se skutečně omílá jako memento, snaha zabránit masovému vraždění diktaturou kapitálu: v Iráku je to bratru více než milion zavražděných civilistů USA a spol. Je to snad někomu ke cti, vandalství, vykradená mesopotamská musea...? A hlavně údiv, že na velký terorismus odpovídají námi zterorizovaní terorem partyzánským, jako za Heydricha! Neterorizujme, propagujme mír, pomáhejme slabším a zejména těm, které jsme po staletí okupovali, vykořisťovali, devastovali a vykrádali jejich země. Pak nebude terorismus chudých, pomine-li terorismus bohatých! Jsem starý a jistě pan 18:06 se těší, když lidé budou po 65 letech umírat, aby nekazili mladým radost z jejich kazisvětství. Ale i oni, pokud přežijí válku, kterou Světu chystají, možná dojdou rozumu. (To také je jistě zajímavá otázka, jak či proč kapitál potřebuje lidí bez historické paměti! Nebo potřebuje lidi s "pamětí" utvářenou lžihistorií cz., také Ústrkem. Jak taková instituce - sebrání sedmilhářů mohla vůbec kdy vzniknout - pracují v žoldu kapitálu a tedy i takové jsou výstupy jejich pavědy!!!

  OdpovědětSmazat
 32. Dokud se Rusové nebudou schopni postavit kriticky, čelem k stinným stránkám své historie, dokud budou lhát a zapírat o 100 let starých záležitostech, dokud budou vzpomínat na dobu totality na nejlepší léta své historie, dotud nebudou považováni za seriozní partnery, dotud budou vzbuzovat obavy, speciálně u zemí, které s Rusem mají velmi nepěkné historické zkušenosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl bys vysvětlit co míníš tím "...lhát a zapírat o 100 let starých záležitostech"

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Katyň je sporná, nikdo nelhal a nezapíral Gulagy (četl jsi Souostroví Gulag?) a ty tajné dodatky paktu M-R (o kterých víš akorát tak ty - mohl bys na ně dát nějaký odkaz?) A co tam máš ještě, synku, třeba pod tím atd. atd.?

   Smazat
  4. Neměl by být "kong kong" mezi opičákama? Proč neustále leze se svým nenávistným skřekem proti Rusku mezi lidi? Vždyť ten opičák je přímo nemocnej nenávistí. To už je posedlost - chorobná posedlost. DO gulagu by patřili všichni úchylní američtí producenti filmů a televizních hnusných krváků - tak hnusná, úchylná zvěrstva, co oni produkují, co mají v těch jejich úchylných makovicích, se hned tak nikde nevidí. A Rusko nech na pokoji.

   Smazat
  5. 20:30 nebudu a ani nechci nikoho napadat z neznalosti, ale jenom to dokumentuje neskutečnou manipulaci s lidstvem. Katyň není ani náhodou sporná, na Isstras se dočtete, že "Rusko nemá na svědomí vraždy v Katyni" Štrasburk Evropský soud pro lidská práva vynesl tento senzační nález. Ale bacha víte kdy? Článek vyšel 2014. Ovšem kupodivu se to v massmédiích nedozvíte, prostě embargo a že by někdo zjišťoval kdo je tedy viník? Prostě nejsou to Rusáci, tak to nikoho nezajímá. Ale dneska už je možné na netu najít cokoliv, takže otevřete oči a probuďte se, protože takhle to je se vším. Totéž Miloševič, ve vězení ho lékařskou nepéčí zavraždili ale soud vyhrál a když tady někdo začne o něm vykřikovat naučená hesla, tak se někdy až podivuji, o Stalinovi ani nebudu radši psát, to je největší blud v hlavách nepřemýšlivých a toto je ale čtení pro přemýšlivé a proto také pravidelně sleduji V.V. Pjakina a jeho videa s titulky Otázka-odpověď.
   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  6. 22:13
   Dědo, neztrapňujte se.

   https://echo24.cz/a/w5wCB/rusko-nema-katyn-na-svedomi-to-je-ruska-propaganda-v-cesku

   https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/rusko-zverejnilo-dokumenty-o-katyni-na-prikaz-kremlu_167021.html

   Smazat
  7. Echo a Týden melou propagandu. Jako zdroje bezcenné

   Smazat
  8. Ad 20:30. Právě zde a v tomto týdnu na stránkách NR bylo možné vyslechnout autenticky Putina, jak hodnotí dobu a úlohu Stalina.
   Slyšeli jste někdy omluvu a prosbu o pardon z úst politiků USA, Kanady a dalších za vyvraždění 160 milionů Indiánů, za vyvraždění 15 milionů černých otroků??? Já ne! A uznává americký lid, že tato jejich stránka bytí byla zločineckou??? A co koloniální země? Slyšeli jste někdy omluvu V. Brítánie, Francie, Belgie, Holandska, Šponělska, Portuglska.... za devastaci jiných zemí, jejich až staleté okupování, genocidu. Těch milionů povražděných koloniálním panstvem!!!(Také W. Churchillem!) Slyšeli jste snad omluvu USA ze genocidní teroristickou válku proti vietnamskému lid??? Já tedy ne. A těch agresívních válek, co USA vedly od 2. světové války bylo již na desítky, všechny byly dobyvačné k dalšímu zbohatnutí diktatury kapitálu, teroristické - i proti statisícové Grenadě, malé Panamě, Kubě..... A kde slyšíte jakou omluvu za masové vraždění, vykrádání bohatství druhých zemí, genocidu? Kdy se zločinný kapitalismus omluvil za své vandalské činy!? Jo a nyní se chystá okupace ř USA - chtějí zde válečnou leteckou základnu a ostravský hejtman touží po vyhlazení SMkraje! Jestlipak se i on umí omluvit?

   Smazat
 33. Chování (skákání, jekot, prskání, vylévání žluče, házení "sprosté" munice) nejen zdejších rusofobů a prorežimních proevropských a proněmeckých podržtašek (a je to horší u těch, co to dělají zadarmo) jasně ukazuje, že žádná logika a ani žádná fakta nefungují pro ně jako argument, protože nic jiného nechtějí znát než svou vlastní zažranou až do kolenního jablka nenávist. Je hodně zajímavé, že mnozí z nich se nejen netají svou nenávistí (nejspíš od narození) a tak je záhadou, proč hodně z nich v Rusku bylo. Pokud si dáte práci, stačí se podívat na "oficiální" veřejně známé (třeba někteří politici) rusofoby, kteří tam jezdí každou chvíli i nyní! Kdyby si tak raději zajeli pokochat se třeba Amerikou. Ale možná potřebují získat nějaké ty cizí valuty.

  OdpovědětSmazat
 34. Některé postřehy z neadekvátního postupu SSSR:

  Churchilla poslal do Londýna již počátkem osmdesátých let devatenáctého století Josif V. Stalin, aby tam měl někoho, kdo bude s ním bojovat proti Německu.
  Zákeřnost Sovětského svazu byla také v tom, že neustále nabízel mírové smlouvy Anglii, Francii a Polsku a tak je donutil spolupracovat s Německem.
  22.června 1941 Německa zahájilo obranu své země vstupem na území Sovětského svazu. Rudá armáda si vedla zcela neadekvátně. Dokonce se snažila střílet na německé mírotvorné tanky. Ba, důstojníci Rudé armády neváhali vytáhnout z pouzdra své pistole a nemorálně střílet do průzorů tanků, když jim došla munice pro děla. Letectvo Luftwaffe bylo zcela zákeřně napadeno počasím nad Sovětským svazem a muselo tak shazovat zbytečnou přítěž nad tamějšími městy.
  Vojska Rudé armády záměrně ustupovala k Moskvě a Leningradu, aby nebohým Němcům připravila osud napoleonských vojáků. Jenže Němci to včas odhalili a nenechali se vtáhnout do boje o Moskvu a pro jistotu ustoupili o několik set kilometrů zpět, aby koncentrovali svoje síly k dalšímu boji u Stalingradu.
  Zlověstná laboratoř NKVD nejen u Stalingradu a ne jednu zimu záměrně v zimě nechala padat sníh a dosáhla tam i velkých mrazů. Na jaře zase měnili cesty v blátivé potoky a znemožňovali Němcům odejet domů na dovolenou.
  Sovětští vojáci neadekvátně mlátili Němce ve stalingradských budovách polní zabroušenou lopatkou po hlavě, místo toho, aby klidně vyslechli mírové argumenty kulometů svých protivníků.
  Na rozdíl od tradice, Rudá armáda neprojevila typickou slovanskou pohostinnost, když nejprve střílela a nenabízela s rukama nahoře - na důkaz mírových úmyslů - chléb se solí a horký čaj nebo aspoň vodku.
  Dalším důkazem zákeřnosti Sovětů byla operace Bagration, kdy zcela proti válečným konvencím prošla Rudá armáda bažinami v Bělorusku a nečekaně ukončila mírotvornou činnost zdejší poklidné propartyzánské ochranné německé posádky. A vůbec navíc bojovali na dvou hlavních směrech. Fuj!
  Další důkaz zákeřnosti je v tom, že hnali své německé hosty skoro tisíc kilometrů bez patřičného odpočinku a stravy, čímž byla také narušena direktiva EU o povinném odpočinku každý den.
  Sovětský svaz zákeřně a podle donutil Rudolfa Hesse emigrovat do Anglie, ale tam ho drželi ve vězení jako ruského špióna.
  Sovětský svaz do omrzení nabízel spolupráci a spojenectví Francii a Anglii, aby mohl oficiálně zabrat bez boje celé Polsko.
  Sovětský svaz tajně a podle předával zahraniční pomoc od spojenců Japonsku, aby to nebojovalo proti němu.
  V Sevastopolu Rusové utajili Němcům, že tam jsou jeskyně a schovávali se zbaběle v nich, občas stříleje po svých nebohých hostech.
  Sovětští partyzáni se chovali jako malé děti a ničili výrobní, zbrojní a zásobovací strukturu Němců. Ti jim nabízeli možnost si odpočinout, ale partyzáni jen na oko souhlasili a mrzce likvidovali německé velitele i vojáky.
  Němci několikráte nabízeli Rudé armádě, že ji ochrání ve svém středu, ale ta nakonec téměř vždy odmítla přátelské setkání občanů obou velmocí.
  Během Jalty SSSR nepochopitelným způsobem neurvale umlčoval a potlačoval svobodu projevu německých občanů, vyslaných na toto setkání. Neumožnili jim vyslovit jejich názor. To se přece nedělá. Kde je svoboda slova!
  Během zimy Sovětský svaz podle a zbaběle nenabízel Němcům možnost se v klidu ohřát při jejich pozorovatelských misích.
  Špioni NKVD s cynickým klidem pronikali do řad Němců a zákeřně je nutili pomlouvat Sovětský svaz.
  U Kurska Sovětský svaz šílenou a lživou propagandou proměnil nezpochybnitelné vítězství Němců v jejich porážku.
  Když sověti při svých výbězích ze zákopů volali "Za Stalina!" Němci si to nesprávně přeložili tak, že jim chtějí dodat zbytek nedodané nasmlouvané oceli, pro kterou si Němci přece přišli, a tak se pochopitelně nebránili.
  V bitvě o Berlín ani jednou Sověti nevyužili nabídku Němců na remízu a na poklidný a spořádaný odchod zpět domů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Satira, legrace, ping pong a někteří souzi asi nepochopí. Já se bavím.

   Smazat
  2. 0.10
   A tak to má byt.

   Smazat
  3. 20:42, velmi hezký zpracovaný průběh geniálně připravené operace Barbarossa, především její druhé fáze, která byla následně zákeřně a zbaběle rozervána Sovětským Svazem a tím zničila světlé vyhlídky na nastupující New Order v Evropě a přilehlém okolí.

   Smazat
  4. Tak pozor, King Kong a jemu rovní by to mohli vzít vážně.

   Smazat
 35. 20.42 Až budete starší, možná pochopíte, že válku prohaje každý komu jako prvnímu dojdou tanky, letadla, děla, loďstvo, a použitelná živá síla s odpovídající ekonomikou a logistickým zabezpečením vojsk V DANÉ DOBĚ, V DANÉM MÍSTĚ,... prostudujte si třeba bitvu u Kann; de Ruyterovy a Nelsonovy bitvy...

  OdpovědětSmazat
 36. 20:42 Velice pěkný a vtipný článek. Potíž je ale dneska trochu v tom, že mladí přestávají rozumnět satiře a ironii a někteří by to mohli považovat za fakta proti Rusku. Teď jsem zkouknul pěkné video Tomorrov belongs to me HQ, je to krátká píseň, doporučuji. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň jeden pochopil :) Díky
   Ne, vážně. Vadí mi, že země, která měla chápání humoru na vysoké úrovni, je čím dál tím více podobná těm tam za Šumavou až k Barentsovu moři, kde se musí komik předem projevit nebo rovnou pitvořit, jinak ho nikdo nepochopí.

   Smazat
  2. No, blížíme se Amíkům čím dál víc. Když - a že už je to let - promítali Amíkům při nominaci na Oskara film Limonádový Joe a film skončil, seděli jak zaprdnutí. Až někoho z Čechů napadlo říct jim, že se jedná o satiru. Chvilka ticha a vzápětí nadšení. Proč o tom píšu. Mě v té době bylo 13 let a dokonale jsem chápal, zrovna tak jako mí spolužáci, že se jedná o satiru. Jen Amíkům se to muselo extra vysvětlit.
   Ale čemu se divit? Dokonce podezírám pana Dvořáka že mi vymázl jeden příspěvek - no, on to byl tak trochu příserek - právě z obav z nepochopení nadsázky.
   Humor (a především satira), je dítětem intelektu. Bez něj ho, až na primitivní fóry, neuchopíte, nepochopíte. No a podívejte se některé příspěvky. Ta primitivní placatost mě až děsí.

   Smazat
 37. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No samozřejmě - ten opičák je přesně tvoje krevní skupina ty hnusnej, drzej, vlezlej americkej exulante. Hleď si poměrů v té zabijácké senkrůvně, ve které jsi nucen žít, a nech nás na pokoji. Ten opičák by tam mohl jít za tebou - vy byste si rozuměli.

   Smazat
  2. 22:21 Naopak! Buďme vděční, že navzdory cenzorům z NR, která je jen tlupou neobolševických podlidí*), ohrožujících bílou civilizaci, ji navštěvuje pravidelně tento vyjímečně rozumnej pán, kerej lecos v životě zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel komoušský opičáky na Limpopo a tak ví co bolševismus obnáší, ale místní přemřelá rudá sebranka si dovoluje takovýho machra cenzúrovat! Xindl kerej měl bejt popravenej nejpozdějc do Vánoc 89 a před popravou i mučenej tu dělá 30 let po Plyšáku cenzóry! To to ti "demokrati" a jiná havlistická svoloč teda dopracovala ...

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 38. Web Nová republika by se měl přejmenovat. Měl by mít název "válečný magazín" nebo tak nějak, a podtitulek "co ještě nevíte o válečných hrůzách druhé světové války" takový magazín by měl obrovskou obsazenost všemi těmi trubci, kteří nic jiného než válečné zpravodajství a válečné romány neuznávají. Jiná kultura pro ně neexistuje. A mladí? Ježíšmarjá - snad byste nechtěli i ty mladé lidi zatáhnout do vašich věčných válečných matlanin? Nechte je na pokoji, oni mají snad nárok na normální život, a ne na takový potrhlý, jaký vedete vy u PC. Ale požádejte je, aby vám dali na hrob dělbuch - aby to bylo pro vás výstižné ..."žil jen válkou".... Ach bože!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:19 Běžte se bodnout my jsme zvyklí číst tak fakta víme historie je jen jedna. A mladí nečtou a poslouchají slinty co jim nakukají fašouni. Navíc je to vaše transatlantická nenávist.

   Smazat
  2. 22.19
   A čo si Kefalín predstavujete pod takým normálním životem? To ako jonta, fáro a chlast, či volačo také?
   Hele vy hlavo, krumpáčem otevřená, on vás, mladé vaší krevní skupiny, nikdo do žádných válečných matlanin zatahovat nechce a ani nemusí.
   Vy si tu válku svým sobectvím, ignorací a tupostí, na sebe přivoláte sami.
   A co se sem vůbec přisíráte, když v jednom kuse kadíte mimo mísu a normální diskutéři o vás nestojí? Zvláštní je, jak se neustále otíráte o "impotentní důchodce dřepící u PC", přičemž zdaleka nejvíc příserků vyblejete vy, Opičák, Honím lulu, a Nekrofil.
   Veďte si svůj úžasný placatý život a na náš potrhlý hoďte kakáč.
   A že jsem tak smělý - jakou knihu a od koho jste četl naposledy?
   Jaký film vás nejvíce zaujal?
   Jaké jsou vaše volnočasové aktivity?
   Co je vaším snem? (Tedy mimo toho aby penzisté vymřeli a k počítačům měli přístup jen diskutéři vaší úrovně.)
   Že bych se přiučil, jak takový normální život vypadá.
   Závěrem.
   Kde v sobě vůbec berete tu drzost otírat se o nás? My se o vás neotíráme - dokud nás nezačnete napadat, rozumí se.
   Na hrob si nechte ještě za svého života dát, až budete tím impotentním paprikou, buben (je sice prázdný, ale co rambajzu nadělá) a nápis, aby to bylo pro vás výstižné:
   "Tady jsem JÁ JÁ JÁ a jenom JÁ."
   Ach Bože!
   Těším se na odpovědi na mé otázky.

   Smazat
  3. 22:19. To máte jednoduché, někdo se zajímá o historii, i tu vzdálenou, i tu bližší, která má pořád dopady i na dnešní život.
   Jiný, jako třeba Vy, se valí v neziskovce a plive kolem sebe, protože nic neumí,nezná a učení bolí.

   Smazat
  4. 22:19, zkuste se svou taktikou jít na hydrometeorologický portál a stěžovat si, že se zaobírají jen počasím, když vy se zrovna chcete věnovat péči o koně a dostihům.

   Smazat
 39. https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-putinovy-nehorazne-lzi-alexander-tomsky-40311825

  Tak Tomského si snad ani místní ruští trotlíci nedovolí označit jako nevzdělance, sluníčkáře, dobrosera, vítače, liberálního pošahance.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Tomský ve svém historickém exkurzu opomněl zmínit, jak Polsko v roce 1618 napadlo Rusko, vypálilo Moskvu, a povraždilo tisíce obyvatel. Byla to jedna z válek, která měla za cíl zničit Rusko. Jenomže rusové Poláky ze své země vyhnali a potrestali Poláky rozdělením Polska. Jelikož se základní úkol Polákům nezdařil, přesně o 100 let se pokusil tento úkol splnit Napoleon a dopadl stejně. Copak nevidíte na cel historii Evropy jeden jediný cíl a to, zničit Rusko?
   Pan Tomský přisuzuje Rusům i zločin u Katyně, ale tu vraždu Poláků provedli Němci, a hodili to na Rusy. Vždyť kdo první ozvučil tuto událost, byl to Goebels, ministr německé propagandy a ozvučil to v roce 1943, těsně před bitvou u Kursku. Mezinárodní komise, která provedla exhumaci těl konstatovala, že to byli Němci, kteří zajatce postříleli. V této komisi byl také Český zástupce a o této exhumaci napsal rozsáhlou knihu. Navíc zajatci byli zavražděni ráži kulky ze zbraně, která se v SSSR ani nevyráběla, zato byla ve výzbroji Němců a sice pistole Walter.
   Pan Tomský se sice tváří, že ví, jak to bylo, ale to je tak vše. Sedí v Londýně, a tak zpívá píseň toho, kdo jej živí.

   Smazat
  2. 10.59
   Nojo, ale proč se potom Putin za Katyni omlouval? Jako bývalý agent KGB podle mého věděl jako to bylo. Kde jste vzal ty informace? Nejde mi o žádné pro a proti, ale o skutečnost, jak to tehdy bylo.
   Zatím se přikláním k tomu, že je tam vystříleli Sověti. Pochybuji že by se Putin Polákům jinak omluvil.

   Smazat
  3. 10:59 Rudocancy, tak to nebylo! Jsem rovněž Rus a my Rusové přeci za nic nemůžeme - dokonce ani za vznik vlastního státu! O ten se nám postarali germánští uškujnici - varjažští piráti. Vše co jsme kdy měli byly pouze západní licence. Nebyli jsme schopni sami postavit NIC! Všecko nám to dycinky spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem nám Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese bychom nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges nám postavili Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou té naší proslulé mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí našeho lidu na otroctví, které nám pomohla vydržet, aniž bychom riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se na odpor těmto svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=ZeD4pYhKX1g

   Smazat
 40. 10:59 Pan Tomský to řekl rusum podobně jako pan Novotný, asi trochu slušněji, ale pravdivě!!

  Pane pouze vám napíši, jste velký hlupák, pokud zpochybňujete RUSKOU učast na vraždách Poláku v Katyni. Zastáváte se pouze prolhaného Putina o kterém se Tomský zmiňuje.To že byli zavražděni ráží která se v sssr nevyráběla, nic neznamená. Opatřit si tyto zbraně nebyl problém a následně vše hodit na Němce taky ne. Jak píši, jste hlupák!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak v tom případě je hlupákem celá EU, která v roce 2014 potvrdila, že zločin v Katyni nespáchal SSSR.

   Nechtěl jsem tady Katyň rozebírat, ale řekněte proč by Rusové, zavraždili Poláky na území, které bylo rekreační oblasti, kde se rusové rekreovali, 20 metrů od chat? Vy byste chtěl tisíce mrtvol dvacet metrů od baráku? Při exhumaci postřílených bylo v jejich kapsách nalezeno mnoho písemností (dopisy z domova) ještě z roku 1941, kdy už měli být tito lidé dávno mrtví. A co se týče zbraní, proč by je Rusové nepostříleli ze zbraní, které měli k dispozici, ale nejdříve by si složitě obstarávali zbraně z Německa? To neměli svých pistolí dost?
   Po napadení SSSR Německem se situace vyvíjela takovým tempem, že Rusové se snažili přestěhovat do vnitrozemí hlavně své fabriky a obyvatele a polské zajatce tam, u Smolensku ponechali svému osudu. Bylo jim řečeno, ať odejdou, ale oni se rozhodli zůstat a protože, tak nenáviděli Rusy, chtěli se připojit k Německé armádě a bojovat proti Rusům. Němci je pak využili při stavbě vojenského štábu u Smolensku, a pak, když je už nepotřebovali tak je pobili.
   Je smutné, že tady různí lidé tady hází pseudoargumenty bez elementární znalosti historie a jen bezhlavě papouškují to, co jim řekne ČT. Tristní obrázek.

   Smazat
  2. 13:53
   EU samozřejmě nic takového nepotvrdila. Opět lžete, nebo tu propagujete propagandistické nesmysly, což vyjde nastejno.

   https://echo24.cz/a/w5wCB/rusko-nema-katyn-na-svedomi-to-je-ruska-propaganda-v-cesku

   Smazat
  3. Není možná! Souhlasím s King Kongem. (Snad to přežije)
   Je to nesmysl; nic takového EU nepotvrdila.

   P.S. K čemu ty dohady? Je snad takový problém najet si na: Omluva Putina Polsku za Katyň? Tak byste lehce zjistili, že ano, Katyň mají na triku Sověti a že se jim za ni omluvil Gorby, Jelcin, i Putin. Kteří by se neomluvili, nemít ji na Sověti triku.
   Jen nechápu, proč se u nás Katyň stále dokola omílá - RF je snad SSSR? U Poláků to chápu ale proč u nás? No, protože se to šikne, že. Hitler byl zkrátka lidumil, protože prosadil mateřské školky a Putin je zloduch, protože zbrojí.

   Smazat
  4. 17:46
   Vy nechápete, co je to politika? Vy se nikdy neomluvíte jen proto, aby byl klid, i když jste neudělal to z čeho Vás obviňují? V době, kdy se Putin omlouval hrál se slabými kartami. Jeho předchůdci jej dostali do situace, kdy na pokyn spolupracovníka Gorbačova Jakovleva byly vyrobeny falešné dokumenty, na základě kterých pak Gorbačov přiznal vinu SSSR. I navzdory tomu se Putin omluvil. Dnes je ale Rusko už v jiné situaci, má dostatek sil a suverenity, aby otevřel všechny archivy a pravda vyšla najevo.
   K tomu rozsudku ze Štrasburku, který jsem tady dal, tak jen vysvětlení pro ty kteří se nevyznají v právní řeči. Soudci v poměru 4:3 neoznačili SSSR za viníka Katyňského zločinu. Stěžovatelé, potomci, kteří se soudili vysoudili jen minimální odškodné za náklady soudu z důvodu, že sice jejich příbuzní bili zabiti v Katyni, ale nebylo dokázáno, že je zabili rusové. Všechny ostatní námitky Poláků soud zamítl. Howgh.

   Smazat
  5. Profesor Hájek byl v roce 1943 nacisty vyslán jako člen mezinárodní komise do Katyně, aby se podílel na vyšetřování Katyňského masakru. Komise konající pod dozorem německých okupačních orgánů stanovila příčinu smrti obětí a především dobu úmrtí, která ukazovala na vinu sovětských orgánů. Po válce ovšem Dr. Markov (další člen komise) odvolal svůj podpis jako vynucený.

   Hájek byl na přelomu května a června 1945 krátce zadržen sovětskou tajnou službou. Dr. Hájek po válce publikoval brožuru, ve které uvedl, že se své účasti chtěl vyhnout a svůj podpis odůvodnil obavami o život a vysvětluje důvody, pro které závěr komise nelze považovat za správný: stav rozkladu těl i šatstva, stejně jako zasažení larvami hmyzu neodpovídal době uvedené ve zprávě Buhtzovy komise. Podle jeho názoru těla ležela v hrobě nejvýše 1,5 roku, tedy nejvýše jedno léto (1942) s dobou úmrtí na podzim 1941. To dovozuje vinu nacistů.

   Smazat
  6. 13:53 I sám Rus dnes přiznává, že Katyň mají na svědomí vojáci sssr§, lehce dohledatelné.

   Smazat
  7. Katyň - to byla neomluvitelná pomsta SSSR NACISTICKÉMU POLSKU, KTERÉ VE VÁLCE V R. 1919 VYRÁBĚLO V BĚLORUSKU A NA UKRAJINĚ HROMADY KATYNÍ A LIDIC. A neomlouvá, že Katyň byla dílem především Banderovců, dnes oslavovaného nacisty na Ukrajině. Takže nacisté masakrovali a nacisté masakrovali jednou polští, pak ukrajinští - tam i zpět. Ani masakry pana Pilsudského, ani masakry Bandery nejsou omluvitelné!!!

   Smazat
 41. Tak si počtěte v originálu rozsudku soudu ve Štrasburku.
  https://hudoc.echr.coe.int/eng#{%22dmdocnumber%22:[%22906163%22],%22itemid%22:[%22001-110513%22]}

  OdpovědětSmazat
 42. Ne že by život byl jen procházka růžovou zahradou, ale potkávám lidi, kteří i když nemají nepřítele, tak si ho muší vymyslet.

  OdpovědětSmazat
 43. Pokud jde o holokaust, tak ten byl kolektivním dílem Německa, Polska, Maďarska, Slovenska a Pobaltských států.... Z toho se nevyvléknou, ostatně křišťálovou noc v Německu předcházely početné křišťálové noci zejména v Polsku. Polsko ani neskrývalo své sympatie s "konečným řešením židovské otázky" nacistickým Německem. Bohužel nacismus, který Polsko ovládl již za pana Pilsudského - UČITELE Adolfa HITLERA - POLSKO NEOPUSTIL ANI PO 2., SVĚTOVÉ VÁLCE, JEN BYL TUTLÁN, ABY ZNOVU VZPLANUL V PLNÉ NACISTICKÉ KRÁSE PO R. 1990. Poláci se cítí šlechtou , neuznanými pány Světa, aspoň toho obývaného "Asiaty a mužíky", jakými jsou pro ně Češi, Slováci, Srbové, Ukrajinci, Bělorusové, Lotyši, Litevci, Rusové. A tuto svoji zločineckou povahu pak kryjí nejfalešnějším katolictvím, které s křesťanskou láskou nemá nic společného. Proto i polská nenávist k současnému papeži, který odstraňuje kastovnictví, pozlátko a dehumanizaci církve svaté a vrací ji ke kořenům Ježíše Krista a plnění desatera. V Polsku se nemodlí za lidství, ale za Polské "panstvo"!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.