Reklama

sobota 25. ledna 2020

Snaží se nás převychovat

Ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora
se svým 6.dítětem
Markéta Šichtařová, Vladimír Pikora
25.1.2020  SvobodnéNoviny
Hospodářské noviny tvrdí, že pokud by se 20 největších tzv. „dezinformačních serverů“ v zemi počítalo jako jedno médium, patřilo by k nejsilnějším v zemi. Neboli: O kolik peněz tím asi připravily „seriózní“ servery?


V tržní ekonomice by se novináři zamysleli, čím to je, že je lidé nechtějí číst a hledají alternativy. V centrálně řízené ekonomice by alternativy zakázali. My jsme někde mezi. Nemainstreamová média jsou povolena, ale stále víc ostrakizována. Začíná to tím, že jsou čtenáři i respondenti, kteří s nimi mluví (tedy poskytují jim rozhovory) opovrhováni.

Z pohledu obsahu mluví kritici alternativních zpravodajských serverů o míchání seriózních zpráv, senzací a dezinformací. Což je podle mne klasická definice bulváru. U bulváru taky člověk musí počítat s tím, že ne všechno musí být pravda. Řada lidí už vyhrála s bulvárem spor o nepravdivé „zprávy“ o své osobě. Ale nikdo z těchto bulvárních pomluv nedělal ruský business. Jistě, je neetické psát o nějaké celebritě zjevnou nepravdu. Je ovšem rozdíl mezi neetičností a mezi cílenou propagandou ve prospěch cizí mocnosti. Není náhodou velká část dnešních nepravdivých zpráv „jen“ z kolonky neetické namísto z kolonky dezinformace? Není náhodou fobie z dezinformací a z prokremelské propagandy v některých případech právě takovou předimenzovanou paranoiou, jako strach z pavouků či z choroboplodných zárodků na každé klice?

Lidé, kteří si u nás předsevzali boj s internetovými trolly či dezinformátory, si říkají elfové. Fungují jako dobrovolníci na „čištění internetu“ a spadeno mají právě především na proruskou propagandu. U nás jich je několik desítek, ovšem obávají se o svou bezpečnost, a proto tají svoji totožnost. Jsou to lidé všech možných sociálních i profesních skupin: vědci, vojáci, podnikatelé, studenti, učitelé, lékaři… a tak dál.

A tito elfové vysledovali, že proruská propaganda prý obsahuje čtyři body: 
 • Zaprvé boj proti NATO a vykreslování NATO jako světového agresora. 
 • Zadruhé boj proti EU. 
 • Zatřetí boj proti USA. 
 • A začtvrté proruské vidění světa a glorifikaci Vladimira Putina.

Je faktem, že tyhle čtyři body jsou celkem logickými zájmy ruské politiky. Potíž nastává, pokud se jakýkoliv z těchto bodů začne automaticky brát jako důkaz proruské propagandy. Pak se totiž dostaneme do stavu typického pro diktatury: Kdo není s námi, je proti nám. Alternativně: Přítel mého nepřítele je mým nepřítelem.

Tak například pro mnoho lidí je spojení „boj proti EU“ synonymem pro následující témata: 
 • ztráta suverenity země v rámci EU, 
 • přerozdělování migrantů podle kvót, 
 • bruselská byrokracie 
 • a další. 

A jsme u toho, proč je ten a onen označen za proruského, ačkoliv nikdy Rusko nechválil.

Ostatně platí to i pro mě – už mnohokrát jsem na různých místech psala, že Rusko je autokratická země, která představuje pro Evropu hrozbu – a současně jsem na různých místech kritizovala různé aspekty EU od nefungujícího jednotného trhu přes migrační politiku až například po její přístup k brexitu. Jenomže to je pro některé lidi neuchopitelné. Uvažují tak, že buď chválíte EU, tedy nadáváte na Rusko, anebo chválíte Rusko, tedy nadáváte na EU. A tak jsem už i já byla mnohokrát za ruského švába.

Ovšem politika, že ve strachu z Ruska se smí EU pouze chválit, má k demokracii zatraceně daleko. Bohužel takové černobílé vidění světa nás přibližuje právě k onomu vysmívanému i obávanému Rusku.

Je vskutku zajímavé, co všechno podle některých elfů může spadnout pod proruské vidění světa. Může se tu ocitnout třeba i kritika současného liberálního přístupu ke genderu (!). Takže pokud se někdo domnívá, že lidé se dělí na muže a ženy a jen zcela výjimečně se narodí jako transgender, už může být proruský. Pokud se někdo domnívá, že rodiče dítěte jsou jen otec a matka a nikoli rodič číslo jedna a rodič číslo dva, už může být označen za proruského. I s takovým názorem jsem se na sociálních sítích setkala.

Zkrátka a dobře: V celém osočování ohledně dezinformací vlastně nejde o informace, ale o to, že máte „nevhodný“ názor. Pokud máte názor, který nechválí EU, jste dezinformační. Pokud si myslíte, že manželství je jen pro muže a ženu, jste dezinformační. A pokud o nějakém elfovi řeknete, že s ním nesouhlasíte, nemáte právo na existenci ve virtuálním prostoru.

I stane se čas od času – mohla bych jmenovat několik jmen – že ten a onen se nepohodne s nějakým elfem. Třeba osobně, nemusí ani jít o politiku. Vzápětí je na danou oběť zorganizován z řad elfů hon a daný zločinec, který se provinil odlišným názorem, je hromadně nahlašován pod nějakou záminkou Facebooku, až je jeho profil definitivně zablokován a po čase smazán. Možnost dovolání či vysvětlení nulová, protože Facebook zásadně na osobní úrovni s uživateli nekomunikuje.

Někdo se nás prostě samozvaně rozhodl zařadit na černou listinu, potrestat a převychovat. Někdo, kdo si uzurpuje pravomoci státu. Tady ovšem skutečně demokracie už končí. Názory jsou opět cenzurovány.


(Tento text cituje z knihy Šichtařová & Pikora: S androidkou v posteli)

53 komentářů :

 1. Tak to už musí být opravdu moc velká krize, když tady publikujete články ultrapravicových Pikorů :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oj,oj ty blbe, jdi se raději někam napást a neser

   Smazat
  2. Co je na nich ultrapravicového???
   Zdravý rozum je ultrapravicový?
   Aha ;-)
   Helanov

   Smazat
  3. 12.58
   Ultrapravicových?! No aspoň jste byl slušný.
   "A možete mi říct Kefalín, čo si představujete pod hentakým ultrapravicovým?"
   "Jo. Aha. Nojo no."

   Smazat
  4. 13:44, 14:02, 14:22

   Minimální stát, minimální daně, minimální výdaje státu, minimální státní důchody, každý ať se stará sám od sebe... Prostě přesný opak toho co hlásají tyhle socialistické stránky.
   Vidím, že sem chodí diskutovat jen jednozávitoví tupci, kteří nemají ponětí kdo je kdo, neznají základní pojmy, vůbec se neorientují....

   Smazat
  5. 14:22 Anarchokapitalistický. Ovšem ten jejich liberalismus je stejně bezvýchodný jako byl komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit, mít Ideje. Ale ani pouhé přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani všech odstínů situaci neřeší! Lid neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat a proto potřebuje silné vedení které ho zavčas pošle na válečná pole! Neb válka je současně chléb i hra jenž dává smysl jeho existenci a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci každého druhu konečná ... a my jsme jen druhem zvířat.

   Smazat
  6. V čem je článek "ultrapravicový"?
   Je o svobodě slova, o utahování řetězu, o blbečcích - elfech, kteří nás chtějí stáhnout do nové totality.
   Tak se prosím Hekrdlo, nebo kdo jsi, uklidni.

   Smazat
  7. 14:56 máte problém s logikou, když jste přesvědčen, že skutečně nezávislý blog jakým by měla být NR, nemá publikovat názory z jakéhosi "druhého břehu". Měl byste ocenit, když se vám dostane informací a názorů z celého spektra, protože jedině tak máte naději utvořit si co nejméně blbý názor a tak zaujmout co nejméně blbý postoj. Pro vás zřejmě složité, že? JiH

   Smazat
  8. 12:58 Kádrováku sklapni. To co jsi napsal, není názor, ale jen provokace. Svoboda slova je svobodou názorů, neni svobodou pomluv a provokací.

   Smazat
  9. 14:56 Jasně moc dobře vím že to jsou pravičáci ale normální lidi vše lepší než šílený liberál. Dokonce pravici volím a kecy o socialistických stránkách si strčte za klobouk nýmande bez závitu.

   Smazat
  10. 14:46 To je popis libertarianu. Nikdy me nenapadlo o nich uvazovat jako o ultrapravici. Takovy Ron Paul nebo u nas Pert Mach by se mozna taky divil, ze je nekdo povazuje za extremisty :)

   Smazat
 2. Médiá sú jedným z koliesok fungovania mechanizmu demokracie, a myslím, že je naďalej neúnosné, aby médiá jednostranne "robili politiku" spôsobom "hlásnych trúb", bez pripustenia iného názoru na svojich stránkach.

  V revolučných časoch pred tridsiatimi rokmi veľmi silno znela požiadavka na slobodný DIALÓG, takže konečne bude potrebné dať do Ústavy základné pravidlá fungovania médií, aby skončil čas monopolu média na názor.

  Úvahy na tému médií (a mnoho ďalších) sú zverejnené v dokumente na webovej stránke www.demokracianahlas.sk

  OdpovědětSmazat
 3. Mnoho tzv užitečných idiotů za každého režimu je vlastně kontra produktivní, protože utvrzují parazity o jejich pravdách a velikosti a tím pomáhají jejich degeneraci.

  OdpovědětSmazat
 4. Článek pěkně ukazuje, že jsme si jenom v 89 přelezli z řiti do řiti...
  Zase se nálepkuje, zase "kdo nejde s námi, ten jde proti nám."...
  Co se změnilo???
  Jen jedna věc.
  Ti kteří byli před hadrákem nálepkováni, dneska sami nálepkujou, až se jim kouří od p®d@lí...
  Aneb: Rudá úderka nebo havlérka, prašť jako uhoď.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět stojíme na špatné straně, která prohraje.

   Smazat
  2. My ne, ale ČT a ČRo určitě!

   Smazat
  3. Helanov 13:59 nepozoruje žádný rozdíl mezi předchozím a současným režimem. Vyznává se, že má silné sociální cítění, ale jednoznačně pravicovou orientaci. Tuhle schizofrenii zřejmě vyřeší nadací a neziskovkou pro ožebračené. K tomu ji bude dopomáhat Bůh. Jak jinak, že?

   Smazat
  4. 18:20...Jaká schizofrenie???
   Cítím pravicově,vedou mne k tomu moje životní zkušenosti, prostě život mne uplácal takto.
   Ale na druhou stranu chápu, že toho kdo se narodil třeba ve Šluknovského výběžku asi život uplácal nějak jinak.
   Komunisti mi vadili, když měli MOC.
   Tu už dneska nemaj, tak vůbec nechápu, proč by mi měli vadit.
   Navíc dělení pravo/levo už nefunguje, ta dělící čàra dneska už probíhá ÚPLNĚ jinudy.
   Tak se hoďte do klidu a nerejpejte!
   Helanov

   Smazat
  5. Helanov 18:40, takže pravo levo dělení nefunguje a vy jste, říkáte, uplácána napravo. O komunistech nic nepíšu, pouze jsem naznačil otázku, zda a jaký pozorujete rozdíl mezi současným a předchozím režimem a dál, zda při své poněkud protichůdné životní filosofii vidíte nějaká řešení, i podle vás, neuspokojivého fungování lidského světa.
   No a nakonec, opravdu nevím, proč bych zřejmou pochybnost o logice vašich úvah měl servírovat na stříbrném tácu s fanfárami. JiH

   Smazat
 5. Obdivuju Rusko pod putinovým vedením, jak se dokázalo dostat ze sr ček a jak se rozvíjí, mám rád svou vlast a její symboly i svůj národ i s jeho chybami, nechci tady "uprchlíky" a nesnáším bruselské spydepte a nadřazenost. No a co? Porušil jsem něco? Dělám něco zakázanýho? Dostanu v bufetu o knedlík míń? A´t mi všichni políbí pr... !

  OdpovědětSmazat
 6. Tak na tomto serveru je polovina článků z Ruska, takže je celkem jasné, odkud vítr vane. Českým záležitostem se věnuje jen, aby se neřeklo.

  Takový Aeronet je mnohem mazanější, ale okruh konzumentů je rozhodně menší, než na tomto čistě prokremelském serveru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.15
   No zaplaťpánbůh! Jak jinak bychom se dozvěděli, co se děje ve světě? Jo. Aha. Já zapomněl.
   Svět není Evropa a USA, ale také Rusko a Čína, víte? Jsem rád že víte odkud vítr vane.
   Řeknu vám novinku - po přečtení vašeho příspěvku je mi taktéž jasné odkud z něj na mě vítr vane.

   Smazat
  2. To není jeden vítr, to jsou větry!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 14:12 měl byste být schopen to svoje tvrzení doložit. Udělejte to, jinak jste za hlupáka nebo za lháře!

   Smazat
  6. 18:38...Nekrmit trolla!
   Vyznačují se tím, že místo argumentů z nich padají jenom nenávistné slinty.
   A mají radost, když na ně reagují slušní lidé.
   Kdyby se chtěli zasebevraždit. tak by mohli vylézt na svoje ego a skočit na svoje IQ :-)))
   Helanov

   Smazat
  7. 14:34 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni tohodlenctoho svého škaredého fýrera! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?!

   Smazat
  8. Dík za ponechání opakovaného projevu koncentrované hlouposti z 8:22. I tací omezenci jsou mezi námi. Je dobře, že na sebe upozorňují.

   Smazat
  9. oprava: tedy nikoliv projevu, ale popisu! Výborně sedícího na místní odulce! Neb čím jiným jest ta tzv. NR, než jen prděním malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putleroffských socek v pracovní době. Tihle odporní odulci nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman. Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
 7. Demokracie, jak řekl Marek Herman, což je pedagog a lektor osobního rozvoje /člověk by čekal, že to bude při těch profesích magor, kterých v této oblasti tolik, je ale nikoliv, podle mně je to opak magora/ ve videu o tom, že je škodlivé pro dítě, aby o ně se do tří let starali muži a kde také a tvrdil, že dítě a matka mají být pořad spolu, tedy s žádnými třeba několikadenními přestávkami na nějaké /třeba radobynutné pochůzky pryč o dítěte/, čili řekl, že to pojetí demokracie, jak je nám vštěpováno, které vlastně není ničím jiným než žvaněním - viz naš parlament - je projevem pokračující feminizace společnosti. Tak nějak jsem si to vždy myslel. Společnost má fungovat na způsob armády, pokud tomu tak není, je nefunkční, stejně jako nefunkční je armáda, kde voják diskutuje /žvaní/ o kdejakém příkazu. Docela rád bych si poslechl nebo přečetl nějakou knížku, jak díky té feminizaci prohráváme bitvu za bitvou - to jest prohráváme ji ve společnosti. Nemyslím si, že by ženy neměly mít práva. Ale potom by měly mít samozřejmě i povinnosti. DAlší věc je ta, že ta současná generace chce mít co nejvíce práv, ale co nejméně povinnosti.
  To zde tak jen na okraj o té demokracii, o které je zmínka zase i v tom článku. Myslím si, že všeobecný úpadek společnosti pokračuje. Dokud to měli chlapi v rukou, tak celý vývoj někde směřoval, je pravda, že občas s obrovskými chybami /např. obě světové války/. Myslím si, že k důsledkům těch "demokratických" chyb stejně dojde. Kdo ví jestli nás ta "demokracie" nevžene do ještě větších obětí než zmíněné války.

  OdpovědětSmazat
 8. Tady místní soudruzi si zase něco vymysleli, článek o fakenews založili na základě fakenews.

  Takže soudruzi. Fakenews není když napíšete váš názor, že nenávidíte EU apod. Fakenews jsou vaše prokazatelné lži a bláboly, jako např. že Amíci zfalšovali přistání na Měsíci, oběti teroristických útoků jsou najatí herci pod režií CIA, protesty proti Zemanovi že organizovala US ambasáda, že Boeing nad Iránem sestřelili Amíci, Boeing nad Ukrajinou sestřelila ukrajinská stíhačka a podobné nesmysly.

  Takže soudruzi, méně lhát a blouznit a více používat zdravý selský rozum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tole ale nikdy Nová republika nepsala!!!
   Ty si pleteš příspěvky do diskuze od různých lidí a redakcí uveřejněné texty.

   Tak brzdi.

   To, že lajner nad Ukrajinou sestřelili sami Ukrajinci je zjevné a neplať to mezi nesmysly. A o tom, že na Tržišti nemají Zemana rádi svědčí kdákání našeho mainstreamu. Raději si něco přečti, např. Udo Ulfkotte "Uplacení novináři".

   Smazat
  2. Jasně a dvě dopravní letadla sundala tři mrakodrapy, jejichž konstrukce byla železe-betonová. A Husajn měl biologické a chemické zbraně :) :) I ty pohádkáři.

   Smazat
  3. 17:42
   Ty vole, jednou jsem hrál bowling a jednou koulí a jediným hodem jsem najednou srazil celých 10 kuželek! Dodnes to nechápu. To přece není možný. To musela být nějaká false flag operation CIA!!!!

   Smazat
  4. 18:04 - A to ses ještě při těch všech kuželkách stačil buzarem trefit do vlastní koule, že!

   Smazat
  5. Pokud jde o tzv. demonstrace, tak tedy už víme, že existuje na Západě finančně kvetoucí kapitalistická firma, která je dovede organizovat podle potřeby - např. barevných pseudorevolucí, majdanů, šmirglových kontrarevolucí, které dovede organizovat štvanice a dehonestace proti nepohodlným lidem pro diktaturu kapitálu (u nás Zeman, Babiš a dalšího půl tuctu dalších a naopak dovede vyzvedávat vlastizrádné české politruky ve službách AMÍKŮ. A dovede organizovat i "kuciakování", na Slovensku vědí své, strana Směr, Fico jako jejich oběť. Jen ten hrozný Babiš se brání a brání, copak jsou ti Češi pořád taková blbci, jako za Hitlera, že nechtějí skákat, jak soudobí hitlerčící pískají, tedy až na pražské politruky.

   Smazat
 9. Ne ,že bych s tímto článkem v globálu nesouhlasil,jen mi není jasné,v čem,jak praví autorka,je Rusko pro Evropu hrozba?Zdá se mi,že v tomto bodě je paní "mimo mísu",a nebo to zavání tzv."povinnou frází",či paranoidní rusofobií!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní není mimo mísu. Jak sama psala, několikrát už svůj názor na různých místech zdůvodnila. Jenomže články, kde se o Rusku píše jakkoli kriticky se zde zásadně nezveřejňují. Zveřejňuje se zde zásadně jen to co zapadá do ruské propagandy. A když se to zrovna hodí, můžou to být i názory jinak zde nepřijatelné ultrapravicové ekonomky.

   Smazat
  2. Ten kdo neví je ignorant, ale ten kdo ví a nic nedělá, je kriminálník.“
   Berthold Brecht
   „Svět nebude zničen těmi, kteří působí zlo, ale těmi, kteří jen přihlížejí aniž by cokoli učinili“
   Albert Einstein
   Národ, který volí korupčníky, přeběhlíky, podvodníky, zloděje a zrádce, není obětí, je spoluviníkem.“
   George Orwell
   „Smiřovatel je ten, kdo živí krokodýla a doufá, že bude poslední, koho sežere.“
   Winston Churchil
   https://beforeitsnews.com/v3/eu/2019/2650524.html EU plánuje odstranit veškerou svobodu projevu..
   https://zemavek.sk/google-manipuluje-s-vyhladavacim-algoritmom-aby-ovplyvnoval-volby/

   Smazat
  3. Tomu 15:24 doporučuji, aby si článek přečetl ještě jednou. Je to především o něm a jemu podobným.

   Smazat
  4. 15:10...Nevím, jak to paní Šichtařová s tou ruskou hrozbou myslí.
   Dneska nám z RF určitě nic nehrozí, na to bych vzala jed.
   Ale dneska je dneska a Rusové jsou zvláštní národ.
   Imperialistického choutky a jistý sklon k mesianismu je v nich jako v koze.
   Ostatně stejně jako i v jiných mocnostech, třeba ve Frantících, nebo v Britech.
   O Amících ani nemluvě.
   Po odchodu VVP (věčně tu nebude) může být všechno jinak.
   Helanov

   Smazat
 10. 15:24 - kádrováček kádruje, pod nosem si maluje...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 11. Tedy co je fobie: strach z někoho, nečeho. Mám velký okruh známých a neznám ani jediného, kdo by měl strach z Rusů, Ruska. Ale je jich několik, kteří neprošli 2. světovou válkou a jsou okouzleni mocí peněz a ti se také nebojí Rusů, ale trpí antirusismem, tedy rasismem, zcela vlastně shodným s nacistickým. Trpí nenávistí k Rusku a nedovedou svou nenávist ani dobře vysvětlit, neb ani nevěří, že by vojensky bylo Rusko pro nás nebezpečné. Uř proto ne, že má svých starostí dost, jak s nekonečným územím tak i nekonečným bohatství. Proč by si brali pak území vzdychajících po jednotkách SS, Vlasovcích, území, jejichž občané si nechali vnutit modernizovaný Mein Kampf - a i proto konference v Jeruzalémě o antisemitismu, neb ten se s tím antirusismem prostě váže.
  Takže jistě ne se souhlasem všech, ale zejména Prahu ovládl neonacimus. Co s tím?
  No a že se na NR publikují komentáře spíše proruské a tím mírumilovně laděné? Mně to nevadí, vždyť je dost diskutujících, co plivou po ruském národě a používají nejpejorativnější výrazy, stejné, jaké používal Hitler proti Slovanům, tedy i Čechům. Já jsem principiuálně proti válkám, které vedeme, neb jak praví úsloví - je to terorismus bohatých. A já nevím proč my chudí musíme být sluhy teroristů? Proč jsou rozumnější národy v Evropě, než my, Finové, Švédové, Rakušani, Švýcaři...., co se distancují od účasti na terorismu a okupaci cizích zemí! Co nechystají 3. světovou válku pro bohatství diktatury kapitálu! Proč po staletích mírumilovnosti se musíme jako národ producírovat jako krvelační válečníci? Ano války byly, jsou a budou terorismem bohatých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak kazdemu normalnimu doslo, ze rusofobie je (statem tolerovany) antisemitismus 21. stoleti. Jen s tim rozdilem, ze Rusove ziji ve vlastnim state, chranenem jadernymi hlavicemi a koristi nema byt zlato a umelecka dila, ale jejich vlast a prirodni bohatstvi.

   Smazat
  2. Rusko bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země. A nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Je to smutná realita,obzvlášť vzhledem k faktu, že ex-Rusko (dnes pouze parchanát Chujlostan) má potenciál být přímo "ekonomickým tygrem" světa! Příčinou toho že tomu tak není je dnes profláklý mizerný genofond jeho obyvatel, těhle vječně ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Až dojde k jejich výměně, tato zem se pozvedne k nevídaným v historii lidstva výšinám a pak se máte teda na co těšit! Pokud to totiž budou muslimové, stanete se jejich otroky.

   Smazat
  3. No diskutére, udělej si rodokmen a budeš patrně překvapen, koho genofond nosíš!!! Mimochodem najdi ve svých předcích nějaké Lomonosovy, Kurčatovy, Mendělejevy, Puškinovy, Dostojevské, Tupolevy, Tolsté, konstruktéry dosud nejlepších raketových motorů řady RD, atd.,,, Pak můžeš žvanit, pokud v tom rodokmenu jediného, kterého zná celý svět, najdeš; primitive!

   Smazat
  4. 15:52 Jsem rovněž Rus a vím, že vše co jsme kdy měli byly pouze západní licence. Nebyli jsme schopni sami postavit NIC! Všecko nám to dycinky spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem nám Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese bychom nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges nám postavili Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou té naší proslulé mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí našeho lidu na otroctví, které nám pomohla vydržet, aniž bychom riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se na odpor těmto svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=ZeD4pYhKX1g

   Smazat
 12. Za bolševika spousta lidí odmítalo číst Rudé právo. Ale protože byly nedostatkové Sparty, prodávali někteří trafikanti ony Sparty pouze s "přílohou". Na samotné Sparty odpovídali "nemáme". Ale pokud zájemce požádal o Sparty s přílohou, dostal (a zaplatil) Sparty s Rudým právem.
  Jenom malá vzpomínka na místo (nikoliv dobu), do kterého jsme se velkým obloukem vrátili po třiceti letech nadšeného budování demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že všeho nejvíc mi vadí návrat partajničení, kádrování a na cenzuru dlouho čekat nemusíme. Blbost nepřekvapuje, je projevem elit už od minulého století.

   Smazat
 13. To tedy bych chtěl slyšet nebo číst, jak je pro nás Rusko nebezpečné. Ano, pokud bude nám - tedy války chtivým NATO a tedy námi napadeno, musíme počítat, že odveta padne i na nás, přisluhovače militantní diktatury kapitálu. Není třeba ani mít moc rozumu, abychom věděli, že světový kapitál bez válek a hromad mrtvých nevinných civilistů nemůže přežít a že MÍR ke svému přežití naopak potřebuje Rusko a také Čína. Tak tedy snaha o světový mír, propagovaný Ruskem, je pro nás hrozbou - tedy pro diktaturu kapitálu. Jinak nevím, co by Rusko dělalo s pytlem blech, jaký dnes Evropa představuje.
  Ale máte také více strachu z válek než z míru? Tak to možná i vámi milované NATO, kolikpak již vedlo agresívních dobyvačných válek proti jiným státům a národům v posledních desetiletích? Kolik milionů mrtvých má NATO na svědomí a je vám to jedno?
  A je vám jedno, že okupujeme cizí země a že nás tam označují za teroristy velkého kalibru a považují za legální svůj partyzánský odboj proti nám, který mi označujeme také za terorismus?! Napadení válkou se podle nás nemají právo bránit? Kdopak to řekl, že "války jsou terorismem bohatých a terorismus je válkou chudých"? Ano, neterorizujme jiné a nemusíme mít ani strach z Ruska. To, co je vydáváno naší propagandou za rusofobii je ve skutečnosti sprostý rasismus, horší než kdy byl antisemitismus, antirusismus!

  OdpovědětSmazat
 14. Už dlouho si chci vymazat účet na FB!!! Konečně jsem dostal radu: "Nahlásím, prásknu, bonznu se sám!!!!!"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.