Reklama

středa 8. ledna 2020

Sulejmání a Schwarzenbergovo překvapení

Radim Valenčík
9. 1. 2019    RadimValenčíkPíše
Pro mnohé bylo překvapením Schwarzenbergovo kritické a obsáhlé stanovisko k Trumpově vraždě Sulejmáního. Už to, jak je dramaticky nazval: "Zdivočelý svět".
K tomu např. formulace jako: "Já jsem ještě vyrostl v době, kdy se válka vyhlašovala. Teď se ale začíná střílet, bombardovat a odpalovat rakety, aniž by nějaký takový formální krok proběhl. Mě tento vývoj děsí. Překračujeme všechny meze mezinárodního práva. Někteří politici jsou očividně toho názoru, že stojí nad zákonem a nad právem a že mají tak jako legendární James Bond uděleno právo zabíjet kdekoliv na světě....
 

Ovšem je něco poněkud jiného, jestli se jedná o film, nebo o skutečnost. Dle mého názoru se vydáváme na velmi, velmi nešťastnou cestu. – Samozřejmě, i jiné mocnosti páchají podobné činy, které k takovým výsledkům vedou. Zde je třeba připomenout zabití a pokus o zabití bývalých ruských rozvědčíků v Anglii. Už to bylo překročení jistých mezí, ale ještě to byla spíše válka tajných služeb. Teď se ovšem stalo to, že ten, který tento útok nařídil, tak to ještě hrdě oznámil svému národu a celému světu. Pokud si zvykneme, že můžeme kdekoliv a kdykoliv zabíjet, je to hrozivý vývoj."
A vyvrcholení: "Ale tyto činy prezidenta Trumpa podle mého názoru jsou, říkám otevřeně, zločinné... mám teď obavy, že se někteří čelní světoví politici nakazili terorismem."
Když bývalý šéf české diplomacie a jeden z nejlépe informovaných lidí u nás nazve amerického prezidenta zločincem a teroristou, to už je síla. Že by se Schwarzenberg polepšil a přestal měřit dvojím metrem? Ale kdpak! Potvrdil tím jen to, že veškeré dění ve světě i u nás je třeba číst prizmatem střetu mezi Trumpem a jádrem současné globální moci (nejperfidnější formou Deep State, jaká se kdy v dějinách US vyvinula), na jehož periferii (jako dobře informovaný přímo od pramene se Schwarzenberg nachází). Pak to celé dává logiku.
Proto jsem hned v den, kdy se vražda stala, 3. ledna, napsal na FB:
Zavraždění Sulejmáního = gangsteřina.
Riskantní. Trump tím sleduje "přenesení hry",
aby nebyl dotlačen do globální války s Ruskem.
Rozvinula se k tomu bouřlivá a hlavně poměrně kvalifikovaná diskuse. Mnozí se mnou nesouhlasili. Zde je:
Vycházel jsem z dřívějších analýz, které jsem v červnu 2018 shrnul zde:
Schwarzenberg jen "zapadl do hry". A nebylo to pro něj jednoduché. Pokud někde Sulejmání něco napáchal, tak na Kurdech, které díky historickým vazbám Schwarzenberg vždy podporoval. V souvislosti se zločiny na Kurdech stojí za zaznamenání mj. toto:
A teď Schwarzenberg hodil Kurdy přes palubu. Vazba na jádro současné globální moci je silnější.
Velmi dobrou analýzu k této kauze dal Jaroslav Štefec:
Pokud má ještě někdo pochybnosti o tom, která z her, jež byly rozehrány v této oblasti,je dominantní, ať si povšimne laxního chování Ruska, pokud jde o formulování stanovisek. A to Putin odvážně rejdí přímo v regionu, kde se vše odehrálo.
Závěr:
Kdo chce chápat současné dění včetně identifikování největších rizik a hledání cesty z velkého průšvihu, musí se opřít o svůj rozum (kterého není nikdy dost) a zkušenosti (kterých také není nikdy dost), zaměřit svoji pozornost na hlavní mocenský střet, který nyní probíhá: Mezi legitimně zvolenou administrativou US a jádrem současné globální moci.
(Pak mu mj. dojde i to, proč jsou mediálním mainstreamem vyzdvihováni nedostudovanci, exibicionističtí féťáci a patnáctileté holčičky, to jsou přece ti "praví hrdinové", kteří ví, o co jde a chtějí poučit ostatní.)
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7464-sulejmani-a-schwarzenbergovo-prekvapeni.html

62 komentářů :

 1. Opravdu 9.1.2019 ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proč děláš chytrolína a točíš se na prkotinách, Přece každý ví že to je překlep. pokud nemáš nic k věci tak mlč. Ale být první je asi taky trolí zásluha že?

   Vymazat
  2. Khárl se zase posral! Ne poprvé, ovšem tentokrát pořádně. Jediný správný názor na tu akci je tento ZDE! - https://www.epshark.cz/clanek/3906/likvidace-solejmaniho-absolutne-spravna-vec

   Vymazat
 2. Dnes 8.1. v cca byl na ČT24 přenos vystoupení Trumpa z Oválné pracovny Bílého domu. Poté byl zpovídán v ČT pan Řezníček, bývalý zpravodaj ČT v USA. Ten vystoupení Trompa zhodnotil, ale nevšiml si jednoho významného poselství. To nebylo slovní, ale obrazové. Za prezidentem Trumpem stojí armáda. To není vzkaz pouze do zahraničí, ale hlavně dovnitř USA!

  OdpovědětVymazat
 3. Trumpf je 100% agent Putina a ještě uvidite vysledky jak to roztočil

  Okamžzitě stouplo zlato na 1600 dolarů za unci.Barel šel na 69 a pojede do stropu.
  Mu-slimáci se sjednoti a bude "zabijačka".
  Putin neskutečně zbohatne a Čina povýši chujnan na světovou měnu.
  Dluh Ameru se scvrkne.
  2 000 000 000 000 korun zabunkrovaných ČNB v dolarech namisto ve zlatě, taky.

  Oj,Oj,Oj to se máme dobře!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:10..."chujnan" :-DDDDDDDDD
   Pobavilo
   Helanov

   Vymazat
  2. Diky,
   Rebelujici voliči vitaji vaše lidové komenty,el combatante Helanov,jsme na vaši straně!

   Vymazat
  3. 11:10...Kontrolní otázka:
   Bude Hřib (až se rozhodne mučit Babiše pomocí bambusu prorůstajícího spoutaným tělem vyvrhele) platit za výhonky bambusu Číňanům v chujnanech?
   Helanov

   Vymazat
  4. 12.16 HELANOV;
   Otázka bambusovch výhonků je ušita jako na tělo el combatantovi Krtečkovi hrdinovi ČR,veliteli podzemni ARMY,který právě vyhlásil před hodinou svůj program,kdy občané voliči začinaji hledat polit.subjekty k jeho uskutečněni!
   Zda objednat bambusové výhonky pro připadné vyvrhele ze Společnosti určené k jejich mučeni může být předmětem porady vedeni nepolitické ČSV.

   Vymazat
 4. Já se divím panu Valenčíkovi,že se zaobírá hnutími mysli pana Schwarzenberga.
  To je celkem jasné,že kdyby v oválné pracovně seděla Clintonová a zachovala se stejně,tak by pan knýše vrněl blahem. ;-)
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 5. Na rozdíl od pana autora si myslím,že si DJT s tím dýpstejtem oči nevydloubá.
  (Ale je to jenom můj osobní názor,třeba se mýlím a Kushner je bezva zeťák.)
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 6. Řekl bych, že postřeh pana Valenčíka, že Trump to udělal proto, aby se vysmekl z dalšího zvyšování napětí s Ruskem, je celkem pravděpodobný.
  Alternativně mě napadá, že to mohli provést generálové, bez jeho vědomí a Trump to poté vzal na sebe, jako že on vládne Americe. Vždyť v tom jejich generálském plánu, že rozbijí pět nebo sedm zemí na středním východě, byl i Irán. Navíc má Irán blíže k Rusku, než k USA, a s tím je také potřeba „něco udělat“. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně se spíš zdá,že Trump je možná dobrý byznysman,umí vydělávat prachy,ale v mezinárodní politice lítá jako nudle v bandě.
   Nevěřím tomu,že by měj nějaký koncept.
   Možná právě proto ho posadili do Bílého domu,ne?
   Je to sice starej chlap,ale stejný produkt marketingu jako Gréta Aspergrová.
   Helanov

   Vymazat
  2. Unknown9. ledna 2020 1:08
   Greta je loutka, bez jakýchkoliv životních zkušeností. Trump má za sebou roky ve velkém byznysu, takže bych je nesrovnával.
   Také věřím tomu, že Trump má koncept, kterým je stažení USA z role světového četníka. Samozřejmě to je proti vůli amerických elit, které na současné hegemonii profitují. Zejména zbrojní průmysl a armáda. P.K.

   Vymazat
  3. Anonymní9. ledna 2020 1:25
   Ještě bych opravil vyjádření „Trump má koncept“, na „Trump je součástí konceptu“ … P.K.

   Vymazat
  4. 1:25...Já vím,že hodně lidí Trumpovi věří,vkládají do něj naděje.I hodně doopravdy chytrých lidí.
   Ale já ho vnímám (ohledně mezinárodní politiky) jako třtinu ve větru.
   To musí být peklo pro ostatní vůdce jednat s někým,kdo mění názory jako fusekle.
   Ráno odněkud odchází,v poledne tam posílá posily... vždyť je to směšné!
   To že je někdo chytrej na něco, ještě neznamená že je chytrej na všechno.
   A ti co ho obklopují u jsou DĚSNÍ (třeba Pompeo).
   Helanov

   Vymazat
  5. 1:49
   Helanov na hrad, to budeme teprve koukat! Kým se obklopíte vy? Tipuji, Anča z vepřína, traktoristka Věrka z a Máňa z přátel česko-ruského přátelství!

   Vymazat
  6. Unknown9. ledna 2020 1:49
   Nevím, co myslíte tím „věřit Trumpovi“. Podle mého názoru, plní zadání mocného zákulisí a to proti silám, které mají v USA silné pozice. Tak lavíruje a prakticky nemůžeme chápat důvody jeho kroků. Na to nemáme dost informací.
   Z hlediska našeho státu, bych řekl, že mír v Evropě bude spíše za Trumpa, než za Hillary. Ale v politice je naivní někomu „věřit“. Každý prosazuje své zájmy a to bychom měli dělat i my. P.K.

   Vymazat
  7. 10:26 Ve světě je pouze několik málo státu, které budou určovat co a jak. Ostatní se musí bohu žel přispusobit, to platí i o nás. Pouze vyjímečně mužeme mít na něco ve světě vliv a něco prosadit.

   Vymazat
  8. Anonymní9. ledna 2020 10:42
   To s Vámi souhlasím. Napsal jsem, že bychom měli prosazovat své zájmy. Asi by bylo správnější napsat, že bychom si měli hlídat, nebo chránit své zájmy.
   Ale to nic nemění na podstatě. Máme jistý manévrovací prostor a ten bychom měli aktivně využívat. Nenechat jiné, aby vyjadřovali, co je pro nás dobré. Je tu jenom menší nejasnost, koho zahrnovat do té kategorie „my“. P.K.

   Vymazat
  9. Vážený P.K.!!

   Jak jste přišel na to, že otrocký protentokrát ČR má nějaké zájmy??
   S tím se nepočítalo ani za tatíčka Masaryka, protože tehdejší ČSR založili emerikánští kaubojové (Wilson) spolu s judaistickými úžerníky (rodšild), protože již měli hotové plány na II. světovou a spočítáno jak se na ní napakujou a jak zdevastují jevropeji.

   Vymazat
 7. Kdyz davali v CT televizi serial Preziji rok 2000 , netusil jsem vubec ze to neni o zviratech a je to predevsim o nas. Komunisti nekdy deformmovali zatajovali pravdu ,abychom nemeli zbytecne obavy a starostlivosti vo to /nase a jejich/ preziti ,ale vsecko dnes vyslo na povrch bajecne , nezdarilo se jim nic utajit. Ani fakt ze, samotna CT na beton demokratismus neprezije .Dnes tam mimo jine pobihaji nejake osoby pro ktere je nejdulezitejsi ze musi byt pokazde obleceny do modelovych satu za 20-50 tisic.
  Musi byt za kazdou cenu pred kamerou ,protoze hysterie vladne ideologicke hysterii a pak taky navopak.
  To je taky tak.
  Vo nametu diskusi vetsinou nevi nic a tak ty diskuse musi vest. Jak jinak tu Dele-Vyzy sprovodit.
  Pak jsou jeste jiny osoby, ktery vystupujou v televizi a ti maji skryte obrazovky,do kterych cumi a ctou z nich prikazane hrozby ,to se taji aby to divak ani nezahledl /na tech jeho/. Jde o nizke a podvodne predstirani neceho co neni a nebylo ani predtim. A z nich /obrazovak/odrikavaji a predstiraji ,ze jsou neco jineho ,ze beda mluvi z duse.
  Jako treba zak zkouseny ze zoologie. Taky predstira ze vi i kdyz nevi /vo tom pozdeji/..Ty taky neprezijeme ani svet. A naopak svet v zadnym pripade neprezije nas , na to si posviti na nas treba atomem.
  Maji jich vice nez je pisku na piskovisti..
  Ve stari se rika ze se lide vraci do detstvi a nazyva se to senilita , ktera se zhorsuje s vekem.
  Tak napriklad se vyskyt jeden dneska taky z dlouhym blond vlasem. Pripomina kdysi kurazneho generala CUSTERA pred Little Big Horn , indianskou vesnici,ktery prepadl ze zalohy pokojnou indianskou vesnici s zenami a detmi s umyslem masakrovat je vsechny..Kdyz byl obklicen a dosly naboje se chtel vzdat. Byl predan indianskym zenam ,squaw ktereho udajne indianske zeny /dnes take feministiky/, protoze indiansti muzi se neobtezovali s respektem k vyhlazovacimu nepriteli, kterej je ustavicne 9/11 prepadaval a terorizoval podle ze zalohy.. Mely si s nim poradit, ze neprojevoval patricnou, vlastne zadnou statecnost, v boji muze proti muzi a chtel se vzdat bez boje a take ani v boji muze proti squaw,/dosly mu naboje/. Dlouhy vlas jeho pak byl zenami zkracen i s trochou kuze.
  A lecos dalsiho jeste..
  To vite jak to chodi dneska mezi barbary..
  Zrejme si vyhrozujici na vsechny strany blond dnesni a tez dalekovlasovy ztucnely obr McDonaldove +Coke,vyzivy /tam bude jadro pudla, uz dokazali ,ze ta strava se neda taky jako ,CT prezit a protoze obsahuje hodne chemickych sloucenin ,pusobi silenstvi a jine neplechy v jiz prevazne zmeklem mozku.. Vzpomnel si jiste jak drive na pisecku ,mlatil deti kyblickem a lopatickou /tech kyblicku do zasoby a velky/ a ted ma vetsi a rozkopaval jim jejich hrady z pisku ,protoze byl taky vetsi,silnejsi a nasilnejsi , jinej duvod nebyl a rodice uz nejsou kolem,ani vychovavatele , nebo aspon dozor.

  OdpovědětVymazat
 8. Jeden z tech ctenaru Televiznich obrazovek je predseda vlady v Tramtarii. Kdyz Tramtarie zacala nedavno horet /lide hynuli, majetky se do popela promenily/ jako obvykle, kdyz jsou casto sucha, odjel sef vlady Morrison na dovolenou na americkou dnes Hawai, kde nehori. Mozna si myslel, ze je politik zvoleny pro starosti Hawai v USA. Nebo co, nebo neco nespravne vycet z ty obrazovky z ktery to ctou a dozvidaji se co asi jsou..Kdyz se pak vratil nikdo mu ani ruku nepodal. Vrat se na Hawai pokrikuji,jses tam potreba.Tady jsi paty nebo desaty kolo u vozu. Vuz vlady ma tech kol hodne moc. Jest viditelne obezni a to hraje jiz delsi dobu roli v tragediich. Othello,feudal, casto byva na jevistich taky..V Tramtarii, kde hori casto opet nebylo opet nic zorganizovano ,pripraveno ani naplanovano pro boj proti obrovskym pozarum. Ty se siri casto a rychle. Mozna by nekdo rekl at se stara aspon taky vladni udajne ministr pro EMERGENCY Elliot. Dost podobne jmeno vyrazu idiot .Ministerstvo bylo nedavno zalozeno by si nikdo nevsim,za dalsi parazit se prisakl, aby se ministr /a pocetny urad kolem nej /,take zvoleny v Tramtarii nasakl. Vypada uz ted tak jako mastodont/, ale aby ridil vsechny urgentni situace. O beda , ministra nebylo ,nebot si take odjel daleko od horici Tramtarie jinam, do zmrzleho Londyna na dovolenou, nikoliv na zalezitosti neodlozitelne.. Idiot a Elliot jezdi na dovolenou asi lyzovat na Trafalgar Square.
  Bylo treba vice hasicu, dobrovolniku,organizovat pro ne dopravy, jidlo piti ,vodu ,dopravu atd..Je toho vice nez dost.
  Predtim , nekolik let,nazpet kdy zahynulo asi 200 lidi v podobne tragedii /zase nebylo nic pripraveno, jako obvykle, kdyz vlada Nepricetne pecuje o sve obcany mela to na starost komisarka tez nezdrave obezni /tihle vladni osoby maji tucnost spolecnou ale tregicky casto se nevyplaci /a v prubehu se prestala starat, ridicovi rozkazala aby ji odvezl k holici, na svacinu a pak k autorovi, kterej psal jeji zivotopis. Tramtarie horela a hodne.
  Kdyz fanaticky terorista vzal 19 rukojmi v Tramtarii, hlavni komisari odesli houfne domu a spat !! protoze uz bylo kolem osme vecer.
  Kdyz je v EU a v USA zima tak tam nehori. Hasici Letadla , ktera uhasi casto vznikajici pozar, obtizny zvladnout casto daleko od silnice a zdroju vody tam tedy nejsou potreba, ale nikdo z Tramtarie nepomyslel je zajistit a pronajmout na casto suche a horke leto.
  Vlada dava a musi korporacim pudu aby staveli na zisk,ale pozemky jsou oblastech, kde casto vznikaji pozary a taky zase jindy povodne /rychle povodne protoze zem je tvrda suchem a voda se nevsakne a v takovych obastech pojistovna Nepojisti o to horsi jsou ty tragedie vladami poskytovane svym volicum/,a tak dochazi k tomu ze nekteri zahynou a jini jezdi na porad dovolene...
  Ukazalo se ze v Tramtarii je nedostatek mensiny indu. Byli privezeni Uber korporaci/vlada do toho nema co mluvit a je taky na vetsinou porad na dovolene/a v Indii je jich 1.2 miliardy . Dostali motorova kola a rozvazeji McDonaldy a pizzy vsude. Jezdi velmi rychle a myslel by nekdo omylem ze po ulicich. Chodniky a cesty jsou davno jiz preplnene mensinami a kdyz vidim australana mezi nimi skoro se leknu, nez si uvedomi,ze jest trpen pro iluzi diversity.To je omyl jezdi po chodniku a rychle , maji zaplaceno vod kusu.
  A myslel by nekdo ze aspon se divaji pred sebe ,ale to nejde , musi hledat v mobilech kudy dovezt. O Dalsi starost je postarano, nebot narody a pouze bilych vymiraji a na to vymirani existuje hodne zpusobu a metod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páwe!
   S těmi nepodpořenými hasiči je to stále lepší než když starosta Ňůjorku POMPEO poslal hasiče do dvojdomku na jistou smrt, aby tak zvýšil rating Jiřímu Křoví ve vyvolání světových konfliktů (satanismus v praxi).

   Vymazat
 9. Proč asi takto mluvil Schwarzenberg.
  Přichází doba,že se budou trestat,zrádci,zločinci,zloději apd.
  Schwarzenberg je jedním s nich,vždyť napomáhal tento zločinný režim tady zavádět

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:43 Souhlasím. Nějaké DeepState nebo globalisty bych na Kárla netahal.
   Kárl "vyrostl v době, kdy se válka vyhlašovala", ale po vyhlášení se poměřily síly a "pochcípala lůza". A nyní Trump ukázal, že nemusí umírat občané, ale že USA klidně odstraní vysoce postaveného škrtnutím pera.
   Tak to tedy prrr! Tak by to nešlo! To by za chvilku mohly být privilegované vrstvy "nedostatkovým zbožím.
   Takže Kárlův názor je:
   * bombení lůzy v Jugoslávii Ok,
   * bombení pohlavára FUJ!
   ----
   Nikterak neschvaluji mezinárodní terorismus a vraždu, které se USA svým činem na Trumpem politicky odsouzeném generálovi Sulejmání + jeho doprovodu + vítací protistraně dopustily.
   Tož tak.

   Vymazat
  2. Irák předvedl Íránu, na čí straně stojí. Írán s ním už nepočítá, doplatí na to opět obyčejní lidé. A Putin si klidně jede do Sýrie, zde vše proběhlo v klidu. Když Rusku vyhovuje prodávat plyn, tak ho prodává. On se vždy někdo najde a brzy přijde doba, kdy budou stavět plynovod do Indie či do Japonska.

   Vymazat
 10. Jen taková maličkost. Schwarzenberg nekritizoval politiku USA ale Trumpa. Nenecháme si do našeho přátelství s naším nerozborným přítelem vrazit klín a Trump je nahraditelný, volby se blíží a Hillary za rohem žmuká...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8:38
   Jak už jsem někde psal a Schwarzenberg to dokazuje.
   Zeman a Babiš jsou Trumpovi poskoci,kdežto demoblok jsou Clintonové poskoci,co prokazovali u voleb.
   Když zvítězil Trump,byly přeci proti němu.

   Vymazat
  2. 9:49 Koukám, že každý podle tebe je někoho poskok, tak by mě zajímalo čí jseš TY ten poskok!
   Zeman to řekl dobře, boj proti muslimským teroristum, s tím přece musí každy souhlasit, pro to zařval taky jeden z nejvyšších !

   Vymazat
  3. Anonymní 10:00
   A čí jste poskok Vy,já už neskáču,jen hledám nějaké řešení.Které muslimské teroristy myslel Zeman,na našem území,nebo ty,které bojují proti USA.

   Vymazat
  4. 10:24 No, vzhledem k tomu, že u nás žádný není, tak myslel ty co zabíjejí po světě, to jste nepochopil?
   Já nepsal nic o poskocích, pouze jsem reagoval, že je u vás každý poskok, tak se ptám čí jste v
   y? Já jsem přívrženec domokratického a svobodného Západu, tím se mohu pochlubit!

   Vymazat
  5. Anonymní 10:32
   Už jsem to pochopil.
   Teroristi IS jsou dobří teroristé,teroristé co bojují proti USA,jsou špatný teroristé.
   Tak se nedivím,že podporujete ty dobré teroristy.

   Vymazat
  6. 10.32
   jo to byste se divil kolik jich už u nás je a to vč. "poštovních schránek". Přijeďte do brna

   Vymazat
  7. Inu-10.32-zrovna se koná s jedním imámem soud,tak že asi tu nějací budou!že jsi pyšnej na souzvuk se Západem ti neberu,ale měl bys vědět PROČ.

   Vymazat
 11. Hádám, že se prezident USA takto rozhodnul, aby bdící Helanov měla co komentovat. JiH

  OdpovědětVymazat
 12. A propos, byla při bombardování Srbska vyhlášena válka ? Ví to někdo ? Pokud nebyla, jedná se u Schwarzenberga o pokračování dvojího metru.

  Jinak je úsměvné, jak si pan Valenčík stále plete globalisty a deep state.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:36 Válka Srbsku vyhlášena nebyla, ale to nemění nic na faktu, že bombardování splnilo svuj učel do puntíku.

   Vymazat
  2. Schwarzenberg jako jediný občan schválil uloupení Srbského Kosova teroristy a obchodníky s orgány UCK.

   Vymazat
  3. 10:36...A on je mezi globalisty/kosmopolity a dýpstejtem nějaký rozdíl?
   Pokud jste si něčeho takového všimnul, sem s tím!
   Helanov

   Vymazat
 13. Swarzenberg je dávno odkopaný škůdce českého národa. všimněte si jeho včerejšího výroku, že ČEŠI MAJÍ DRŽET HUBU. Kdo o nás takto mluví, je náš nepřítel a jeho činy a slova mluví jasnou řečí. Přesto byl volen a přesto někteří složitě analyzují jeho výroky. Měl byste, pane docente, zanalyzovat také jeho výrok, že až ČEŠI NEBUDOU MÍT CO ŽRÁT,BUDE JIM JEDNO, CO A KOMU SE BUDE VRACET.
  Jak šlechtické, opravdu, v kostce vyjádřená mentalita šlechty. Vidí lidi jako svůj dobytek, toť vše. A od roku 1918, už více než 100 let, jsme republikou. Ať drží hubu oni
  nebo po ní dostanou. A to přijde! Lidé, kteří jsou uráženi přízviskem "obyčejní", už toho mají dost!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ďereš !!!

   Vymazat
  2. Děreš znamená trestnou lavici nebo šatlavu. Tak to na mne navrhuješ? Ty na mě děreš - já do tebe palcátem ! Aby bylo jasno.

   Vymazat
  3. Anonymní9. ledna 2020 10:43
   Oni zase vylézají. Na sjezdu TOP09 řečnil Czernin a uctivě oslovil poblíž klimbajícího Schwarzenberga „Jasnosti“. Ten velkoryse na chvilku pootevřel oko. Od TOP09, nejspíš nelze demokracii očekávat. P.K.

   Vymazat
 14. 10.43 Vy nejste schopni zorganizovat nic proti Chvilkám, natož proti knížeti.
  Jen by mě zajímalo,kde jste vzal váš blábol" ČEŠI NEBUDOU MÍT CO ŽRÁT, atd...!" Máte nějaký odkaz, nebo je to zase lež!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč bychom demonstrovali proti pár liberálním zoufalců?

   Vymazat
  2. 10:51
   Google PL v 2013 Klikněte na odkaz a vyhledejte "nažrat".

   Vymazat
  3. 10:51 Řekl to (před svědkem Jiřím Polanským, tehdy ředitelem st. zámku Sychrov) r. 1990 ve své pracovně kancléře na Hradě princezně z Rohanu, když jí vyjednával rande s Havlem na sychrovském zámku, po té, co mu při loučení řekla: "Abyste pane kníže při vší té vaší důležité práci nezapomínal na restituce." (Majetek Rohanů byl zabaven na základě Benešových dekretů pro kolaboraci s nácky.) "Marguerito, buďte trpělivá. Přišla doba, v kterou jsme ani nedoufali. Uteče pár let, lidi budou mít problém se nažrat a pak jim bude jedno, co se komu vrací. Stačí? Ne? Tak si tu citaci hoďte nahoru do vyhledávače a můžete se kochat. Také řekl, že uvědomělí senioři umírají včas. Jste uvědomělý?

   Vymazat
  4. P.S. Proč proti knížepánovi? Degenerát je sice neuvědomělý, leč ještě pár výměn plenek a veze se. Jen jestli o tu jeho mrzkou duši bude Lucifer stát. To bude kvílení v kavárně...

   Vymazat
  5. 10.51:A pro knížete-škůdce se nechej třeba rozkrájet do polívky, "kterou on sam bramborófal!"

   Vymazat
  6. Hoši kníže je už v autu, tak do něho tolik nekopejte. Jediné co mne zajímá, - zda svého majetku nabyl dle zákona. Jinak nic.

   Vymazat
  7. Pro 10:51
   Toto se nemělo dostat ven: Svědectví odkrývá šokující slova Schwarzenberga

   Vymazat
  8. V rozporu s českými zákony. A ještě se - na kameru! - drze vyjádřil, že musel čs. soudy uplácet. A ovce nic! Jen stádně zabečeli.

   Vymazat
 15. Jo to ten rakouský dědek řekl a zároveň prohlásil že mají Češi držet hubu.

  OdpovědětVymazat
 16. Schwarzenberg a Havel nás zatáhli do NATO.
  Dnes zjistil knížepán to co říkali staří komouši : NATO není obranný pakt, ale ÚTOČNÝ. ��

  OdpovědětVymazat
 17. Nic tak neprokazuje, co byl Havel zač, jako to, že měl za kancléře tohoto revanšistu Schw.

  OdpovědětVymazat
 18. A to Valenčík neví, že havlista knížepán kope za clintonovce?

  OdpovědětVymazat
 19. Švarcenberkova temná minulost https://www.youtube.com/watch?v=AeRqzXotZLY&feature=youtu.be.
  Po internetu kolují doklady,že majitelem pozemků v okolí bývalého vepřína je Švarcenberk. Cena byla nízká...Toto je pravý důvod celé "taškařice". Herman a spol šli na ruku a daňový poplatník to zaplatí!

  OdpovědětVymazat
 20. Já bych v tom nehledal žádný jinotaje. Zkrátka všechno je černobílý, jak dalmatin. Tak i taková kreatura, jako ke barel ma skvělý chvilky
  ..

  OdpovědětVymazat
 21. Pravda je pravda. A je mi jedno kdo ji říká! Že je Trump gauner a terorista, neohlížející se na mezinárodní právo je prostě pravda.
  Když bude Schwarzenberg tvrdit, že v zimě mrzne, bude v tom Valenčík také hledat obezličky?
  Ono je také něco jiného, co MUSÍ říkat člověk pokud je ve vládní funkci a co si může dovolit "na volné noze". Stačí si připomenout co prohlašoval Zaorálek jako ministr zahraničí a co říká teď.
  Za mne palec nahoru pro KS. Už to schytal i od Kalouska....

  OdpovědětVymazat
 22. Dědkovi už dýchá na záda zubatá a tak se chce smířit s bohem. Nic jiného v tom není

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.