Reklama

sobota 4. ledna 2020

Tohle Vám v Čechách neřeknou!

František Novotný
5. 1. 2019
Když se na nedávné tiskové konferenci, kde bylo 200 zahraničních novinářů (zjevně bez Čechů), zeptal japonský novinář, co říká Putin na nastávající jadernou válku, i Putin byl překvapen tímto dotazem. Rok 2020 je jedním z nejtěžších. V tomto roce mohou všechny problémy, s nimiž se lidstvo nedávno setkalo, dosáhnout svého vrcholu. Obzvláště obtížná je druhá polovina roku. V létě a na podzim může vypuknout hospodářská krize, která zasáhne mnoho zemí tak či onak. Svět bude opět na pokraji války. Proces nátlaku na Ruskou federaci bude nejen pokračovat, ale také získá vyšší stupně. Důvodem může být touha některých území, například DPR a LPR, které chtějí vstoupit do Ruské federace. Rozbuškou pro válku bude Ukrajina. Může se stát, že se to přesně stane a naši západní partneři mohou v reakci na to vyvolat velmi nebezpečné situace. Ruská federace bude znovu vyzkoušena na politickou stabilitu a vojenskou sílu. Samozřejmě, že vydrží tento test, jak se stalo více než jednou během staletí v bezpočtu válek rozpoutaných Evropou.

Krize Evropské unie se prohloubí, obyvatelstvu těchto zemí bude jasné, že pozice politických elit nesplňují zájmy většiny. Hmotná úroveň obyvatel EU klesne, demonstrace a stávky jsou možné v zemích, jako je Francie, Německo, Španělsko a dalších státech. Situace v Anglii se po vystoupení z EU vyostří, ekonomika bude značně nestabilní. Státy jihovýchodní Asie, Číny, Ruska a Indie budou ve vzájemném obchodování prosazovat národní měnu, čímž budou ohrožovat americký dolar.

Vzniklá krize bude mít vážný dopad na Ameriku. A to nejen ekonomicky, ale i politicky. Ztráta pozice dolaru bude tak značná, že to může vyvolat i válku. Konfrontace Trumpa s odpůrci se zintenzivní a rozpor mezi americkými elitami povede ke krizi celého systému. Dojde k pokusům zcela odstranit Trumpa a Putina jakoukoliv formou. A to zase může vyvolat pokles americké měny, dolar začne ztrácet svoji pozici a jeho další pokles bude pokračovat.

Ekonomická konfrontace mezi USA a Čínou nabere na obrátkách, je dost možné, že začnou řinčet i zbraně. Bude posilovat kryptoměna, v této souvislosti dojde i k podvodům. Během několika příštích let nahradí běžné peníze, platební karty začnou plně nahrazovat hotovost. Finanční toky budou pod větší kontrolou, budou tlaky na zrušení běžných peněz, národních měn.

V několika státech dojde náboženským, politickým změnám a střetům, k rasovým nepokojům. Politici budou hlásat jedno, dělat však budou druhé. Protiruské sankce se přenesou na další státy, tato situace může negativně ovlivnit spolupráci uvnitř EU. Po zabití Kassena Suleimaniho můžeme i v Evropě očekávat mnoho teroristických útoků. Nadále bude docházet ke klimatickým změnám i za využití klimatických zbraní, ani Gréta tomu nezabrání.

autor je činný v mezinárodním obchodu


37 komentářů :

 1. NATO je banda šmejdů. Lokajové USA jásají nad vraždou Iránského generála. Je na čase nakoupit mouku a zásoby přestěhovat do sklepa. Dnes obdivují USA jen kolaboranti.

  OdpovědětSmazat
 2. 22. 6. 1941 také Stalin nechtěl věřit, jak proradný hajzl je Hitler.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě že to Stalin věděl až moc dobře, proto se důsledně připravoval. Jedno s čím nepočítal, že západ Evropy před Němci lehne jako neposkvrněná panna tak brzo.

   Smazat
 3. Bohuzel a pro cele lidstvo a vzdy byly miliony tech , kteri se tesi a nemohou dockat az dostanou povoleni, tvrdit ze cerne je bile aby se ponizene zavdecily elitam, uzkemu kruhu mocnych. A dostali povoleni jim verne slouzit.
  Jini zase citi, mysli ze by meli rict a opravit ta nespravna a rozumu odporujici a nenormalni tak nesmysly ale nyni uredne potvrzena Tvrzeni. Ty se opakuji v mediich ,TV a recech vladnich a urednich sluhu. Dobre placenych na rozdil od ponizenych sluzek...
  Tvrzeni ,ze prdel je nejdulezitejsi sexualni organ lidstva a taky dukaz ze se to vyskytuje u nekterych druhu hmyzu, nas stavi prave na stejnou uroven, a co ze se dela s hmyzem?
  Nove revolucni pravdy slouzi jako provokace a kdo odporuje na toho se besneni vystupnuje. ./I pocatky kazdeho nabozenstvi,nacismus, Leninismus jsou stejne nasilne tvrzeny a beda kdo by odporoval/.Spehovani je vsude a vse je zaregistrovane pro konecne zuctovani. Hodi se pozdeji.
  Protoze se pocita s hospodarskymi problemy a obeti budou jen a pouze nevinni jako treba ve valkach, proto se to hodi.
  Plany a pripravy na potlacovani kazdeho a udrzeni elit u moci jsou v plnem proudu. Prizvani teroristu a rozsireni a propaganda teroru vsude ,je dulezitou zbrani na pomoc fasistum tech planu. Rozsiruji se ghetta a slums v celem svete. Ve Svedsku se umistuji do rodin za ucelem totalniho ovladnuti kazdeho.
  Zavrazdeni Iranskeho generala /hrdinu boje proti terorismu a jeho porazky v Syrii /,ma zase vyprovokovat dalsi vlnu teroru ,ovsem pouze na bezbranneho cloveka na ulici.
  Kdyz to Iran neudela ztrati "tvar' a bude muset ustupovat agresorum jako se to deje vsude na svete v ruznych formach..
  Usa se zadluzuja asi ve vysi 23 trilionu/Jeden =tisic miliard=tisic milionu/ a nestara se o jejich zaplaceni.
  Usa podporujou Cina , Japonsko a bohaci na celem svete ,kteri maji zajem vydelat a hodne na udrzeni hodnoty dolaru. Ale poskytuji pujcky /vzhledem k rostoucimu dluhu/ na stale kratsi lhuty a vyssi uroky, za ucelem se napakovat na problemech USA.
  Jako v Zimbabwe po osvobozeni vytiskli 100 trilionovou bankovku, inflace v madarsku a Nemecku ,podobne v USA po dosazeni vyse dluhu, na ktery uz nikdo nepujci ,zacnou se tisknout dolary daleko vic a to nastartuje inflaci..
  Dluh treba 23 trilionu se smrskne na milionu 23.
  A kde je proble ? Akorat se zase jako predtim lide ozebraci,ztrati vse a na potlaceni protestu je vse pripraveno.. Uz od sveho zacatku jsou lidska prava tak akorat k smichu..Nikdy neexistovaly ani neexistuji. Staci si povsimnout teroru a agrese a na koho jsoui namireny a kdy treba Slovane meli najak ta prava , nebo rusove nebo lide v Syrii .atd.

  OdpovědětSmazat
 4. Hitler jako dusledek je velmi dobry priklad zde i jeho boje za lidska prava ,ale zase jenom tech vybranych..
  Pokuroval spokojene na fronte fajfku jako Svejk,byl hubenejsi, obetave slouzil a plnil rozkazy ani domu na dovolenou nejel a dostaval vyznamenani od svych velitelu a beda nekteri z nich byli zidi. Zadnej problem?
  Az pozdeji po utoku plynem ,ale zjistilo se ,ze jeho docasna slepota je v dusledku HYSTERIE.
  A hysterie hraje i dnes jako tenkrat samozrejme hlavni roli.
  Germani ochotni se vzdy obetovat i do valky bezet za penize z Wall Str. a bank Svycarskych naplnenych penezi a zlatem od zidu, kteri tydne prijizdeli ukladat hlavne ze stredni a vych. a tez zapadni Evropy a po zniceni Francie a britu
  /v I.sv.valce/, jeste vice ochotne vsemi prostredky i Leninem chteli znicit Rusko. To se pocita a kvalifikovali se a hned po valce /Vers. dohody byly pouze na uklidneni populace zdesene z obrovskych masakru a holokostu./Davesuv a Young plany poskytly z USA a odjinud mnoho prostredky na znovu vybudovani dalsi rise a zase to same, reparace zapomenuty/. Na valku a svetovou je treba nekonecne penez. Bankeri se snazili, Germani se opet cvicili na pristi valku opet plni nadseni pracovali preochotne ale ,vezmete si neco z germana po valce a pak zase po krizi.
  Kdy byly penize , bohatstvi a velke ? Pouze u vyvolencu . Padla tak na volba, aby odevzdali dobrovolne a prisli o vse, jako prispevek k planum elity , za ucelem dobyti celeho sveta.
  Porucnici Hitlera tedy v 1918 nasmerovali jeho usili tim jedinym a spravnym smerem.. Jako ojedinele hysterickej fanatik a totalne zfanatizovanej /a snad i veril tem svym teoriim/,byl navic schopen nadlidskeho ,neobycejneho , absolutne nenormalniho a kazdodenniho usili.
  A velmi spravne tak vybranej.
  Po Vycerpani Nemecka a Japonska valkami, bylo planovano je dorazit a za tim ucelem zacalo se obrovskymi leteckymi utoky britu ale hlavne USA za jedinym znicit /Japonce a Nemecko/a po porazce Ruska ,snadno ovladnout svet. Rec po napadeni P.H.v 1941 Roosewelta, tomu jen nasvedcuje..
  Usa bylo zase uplne bez viny !! a tak nadlide s ideologii , ktera trva dodnes, americane, bojovali proti germanum a japoncum za ucelem "osvobozeni" narodu , ale ve skutecnosti ovladnuti celeho sveta, coz se skoro zdarilo..
  Antisemitismus se pak dnes hodi k dalsim podobnym ucelum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je třeba to buď zkrátit anebo napsat samostatný článek. Tak to vidím já. Případně roznést své myšlenky pod článkem v několika užeji zaměřených příspěvcích. Pak to bude přístupnější k pročtění i pro takové lenochy, jako jsem já. A nedělám si iluze, že je nás tu takových málo.

   Smazat
 5. Jakpak asi zareaguji americti volici?Budou jasat nad valecnikem Trumpem?Uvidime záhy ve volbách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoun Také by to mohlo být daleko horší než Trump snad je jejich dluhy pošlou do kytek a bude na světě líp.

   Smazat
  2. Bagoune,Amíci už vyzazili do ulic a protestujou...
   Ale to protestovali proti válce ve Vietnamu taky,a jak dlouho to trvalo,než si Pentagón sbalil pingle.
   Každopádně Pelosiová a Biden jsou na koni,demokrati se budou snažit z této Trumpovy hrubky vytřískat co se dá.
   (Že jsou demokrati stejní jestřábi jako republikáni americký volič neví.)
   Helanov

   Smazat
 6. Rusko je dnes ve světě tou nejmilitantnější zemí. Není pomalu dne, kdy by se Putin nechlubil nějakou novou zbraní, není pomalu rok kdy ve svém okolí napadne nějaký stát, tak jako sebral Krym a od té doby se jen zvyšuje nebezpečí války. Za veškerou eskalací války v dnešní hledej rusa!
  A nepište, že zbrojí proti USA a Západu, ti pokud by chtěli tak Rusko schlamstnou v 90 letech totálního ruského upadku a ne dnes kdy má Rus plno zbraní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět jsi se projevil jako nenávistný hlupák. Vojenský rozpočet Ruské federace je jen zlomkem válečného rozpočtu USA. Jaký stát napadla Ruská federace za Putinovy éry? A nepiš blbosti, bez kterých ty osobně snad nemůžeš ani dýchat!. Velmi dobře víš, že Krym byl pod Ukrajinou protiprávně, a že se vrátil do Ruské federace podle vnitřního ukrajinského, krymského, ruského i mezinárodního práva zcela legálně.

   Válku eskalují pouze Spojené státy, ignorante. Poslední ukázky: Sýrie, Kurdi, Irák, zavraždění Sulejmáního, šponovaní napětí v Pobaltí atd. atd.

   Ta tvoje poslední věta je ukázkou propagadistické vypatlanosti. NATO oficiálně označilo Rusko za svého hlavního nepřítele.

   Smazat
  2. 9:22 A stále tatáž písnička, že Dvořáku.
   Něco si ty trobo přečti koho v posledních několika letech obdaroval svojí vojenskou přítomností, už jen za 13 000 mrtvých civilistu na Donbase a Luhansku muže ten tvuj Putin,Pokud by chtěl, tak do několika dnu je tam klid, ale tenhle stav baťuškovi vyhovuje a bude válčit dál víme, ale to ty proruský demagog a lizač análu Putina nikdy nepřizná.
   Civilizované Západní země se tak jako Rus nechovají, nekradou to co někomu darují, ale nevychovanému, hloupému, buranovi jako Rusko je tohle jedno, sebereme co jsme dávno darovali!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. 8:44 9:56

   Vy vypadáte jako mimořádně moudrý(ří) a vzdělaný(í) člověk(lidé) a to co píšete, jsou skutečně převratné informace. Byl(i) byste prosím tak moc hodný(í) a rozvedl(i) své proklamnace podrobněji, s uvedením zdrojů, kde jste k nim přišel(i)?
   Myslím že nejsem sám, kdo na to kouká jako na zjevení a jistě by to ocenili i ostatní čtenáři.

   Smazat
  5. Chápu, že pan Dvořák ani nemá potřebu něco dokazovat člověku tak zaslepenému, jako je Unknown 8:44. Na druhou stranu je to od takového pěkná nahrávka, která umožňuje znalému předložit jasná fakta proti té slaboduché propagandě. Tak i za to díky - oběma :-)

   Smazat
  6. Nechci a ani nemám právo soudit,ale právo na názor mám. Panu Dvořákovi musím vyslovit souhlas s porovnáním výdajů na zbrojení, jen s připomínkou, že Rusko díky nízkým mzdám a láci vlastních surovin vyrábí levněji než USA. Odhady se liší cca o 30%. Přesto ke srovnání určitě postačí počty vojenských základen mimo vlastní území. K 8:44 a 9:56 lze jen dodat nebuďte prosím odkázáni jen na domácí zdroje a nezjednodušujete si situaci. Dnes lze i se zbytky středoškolské angličtiny a díky mechanickému přepřekladači googlu, získat dostatek informaci pro vytvoření vlastních názorů. Např. teď v našich médiích nebyla zmínka o ohromném námořním cvičení USA + GB v Jihočínském moři. Přítom USA průběžně zveřejnily videa ze své letadlové lodi a z odpalu cvičných raket. Stále se cvičí na válku, nedávno bylo cvičení v Pobaltí. Taky na druhé straně byli pozvání západní pozorovatelé na odpal nové rakety RF někde u Murmanska. Informací je habeděj na obou stranách, ale zbrojení a jeho proporce mne vůbec netěší, spíše děsí. Stejně, po 3.válce se už nebude řešit - kdo si začal. Protože nebude " kdo " se ptát.

   Smazat
  7. 13:09 Tak je předlož, velice rád se poučím, ale to ty kolaloko by jsi nějaké musel mít, zoufalče, jen meleš propagandu hloupého Putina! čus

   Smazat
  8. Když už si tedy tykáme. Pokud se vrátíš k mému příspěvku, zjistíš, že děkuji tobě za nahrávku a panu Dvořákovi za smeč. Pokud se tedy chceš opravdu poučit, vrať se výše k příspěvku pana Dvořáka (9:22) a tam si ta fakta znovu přečti. Opakování je matka moudrosti!

   Smazat
  9. 15:24, Rusko nemá levné suroviny, levnější je jen jejich transport, protože vede potrubím. Výhody levnější měny a pracovní síly lze využít při výrobcích, což můžou být zbraně, zemědělská produkce a stroje, výrobky všeho druhu, prodej různé techniky a celých výrobních komplexů, služby atd.

   Smazat
  10. 9:56, soudruhu, na Ukrajině frčí regulérní občanská válka, která je zástupnou válkou. A podobně jako v Sýrii se zde jedná o podkopání tranzitu surovin do Evropy. Je až směšné, jak jsi nechápavý.

   A s tou ruskou podporou jsi to taky lehce přehnal. Tohle není jen věcí politiky, ale především byznysu. Od počátku to tak bylo. Nemluvě o tom, že Puťka by musel vyslat jednotky na Donbas, aby pozabíjely tamní již dnes regulérní armádu. A to i pitomec snad nemůže myslet vážně.

   Apropos, Ukrajina přece může použít své bombardéry, fosforovou zápalnou munici a balistiku. Hádej, proč to nedělají?

   Smazat
  11. 8:44, docela jsem se u toho ruského militarismu zasmál, i když oproti zbytku Evropy jako jaderná velmoc bezesporu mají vojenskou převahu, navzdory podstatně menším výdajům. Ale ve srovnání s USA... znovu mě to nutí k smíchu. Jestli chceš příklad militarizovaného státu, koukni na Izrael. Ale je milé vidět, že si nových ruských zbraní všiml i rusofobní ignorant jako ty, o to tady jde. A jestli chceš vidět stát, který tisíce kilometrů od svých hranic přepadává a rozkládá jeden stát za druhým, zanechává je v dezolátním stavu, rekrutuje tu nejhnusnější spodinu, nemilosrdně zabíjí tisíce nevinných, vyvolává vlny uprchlíků, a dává těmto operacím názvy jako "trvalá svoboda", to musíš chlapče obrátit stránku atlasu na západní polokouli za Atlantik.

   Smazat
  12. Rusko bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země. A nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Pokud se vytvoří viry, specifické jen pro konkrétní genetickou oblast jakou je Rusko a tuto oblast zcela vylidní, je to naprosto legitimní. Například různé typy rakovin propukající už v dětském věku a neplodnost mužů jsou vysloveně žádoucí. Taktéž těžké respirační choroby, anthrax a další, včetně pravých neštovic. Léčbou těchto chorob se rozmnožují zdegenerované národy, jakými jsou východoevropané. Není to urážka, ale vědecky dokázaný fakt. Genetická struktura východní Evropy je těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud.

   Smazat
 7. Bude válka nebo nebude?Unknown.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud nebude ARABÁK provokovat, tak nebude, pokud začne, tak dostane pořádně po tlamě. Izrael jim už několikrát ukázal kdo že je v regionu pán!
   A nesnažte se psát, že Sunité a já nevím kdo ještě není arabák, všechna tato pakáž ve světě páchá zlo a jsou pouzí teroristé.
   Díky Amíku, zase o jednoho arabského zločince méně!!

   Smazat
  2. Sunité nejsou arabák :-)) kurva to je mozek jako planeta

   Smazat
  3. 10:24 Další ňouma se chytil.
   Je naprosto jedno kdo to je. Z tohoto regionu mimo Izrael jsou všichni darebáci i tito ARABÁCI, milej zlatej mužiku, jen slovíčkaření ale v podstatě jedna arabská banda která jen uznává jiného BOHA, opravdu " velký " rozdíl, si nemájí co vyčítat!
   Kdybys nebyl hlupákem, nebyl by jsi UŽGRUNDANÝ MUŽIK!

   Smazat
  4. 10:04...Milý pane, když oni ti Arabové jsou v Orientu jaksi doma.
   Jediní kteří tam nejsou doma jsou Amíci a Izraelci.
   Izraelci=náplava z Východní Evropy a z Ruska.
   Helanov

   Smazat
  5. 11:17 To jim nikdo nebere, i když Izrael tam byl doma také, kdys dávno.
   A co ta spousta atentátu po světě za desítky let, válek rozpoutaných arabáky proti Izraeli s tisíci zabitých, ještě jim budeme podle vás děkovat že.
   Slečinka tak trochu mimo, jako vždy!

   Smazat
  6. 10:04 Ňouma si akurát tak ty, blbeček. Inak by si vedel to, čo vie každý priemerne vzdelaný človek so skutočnými vedomosťami, že peržania nie sú arabi, ani geneticky a ani mentálne.

   Smazat
  7. 11:46 Blbej jak slovák, ty jseš příklad!
   Né nejsou! jsou stejní, ale mají ty blbe pouze jiného boha ty vole., v tom jsou jiní, nic víc. Něco si nastuduj než budeš psát ty tvé slátaniny!

   Smazat
  8. 11:17...Napsal jste LEŽ!!!
   Izraelité tam sice kdysi žili,ale třeba v Česku zase žili Keltové,že?
   Chtip je v tom,že tamti (původní) Izraelci byli semité=Arabové.
   Dneska tam žije NÁPLAVA z východní Evropy a z Ruska=Chazaři,což jsou jen náboženští pošuci=konvertité.
   Zkuste si vygooglit,odkud přitáhli předkové Benjamina Netanjahua.Třeba.
   Jistě,v Izraeli žije i pár původních obyvatel-semitů.
   Ale jen jako občani 2.kategorie...Aškenázyové je tam natahali málem násilím, když potřebovali přečíslit Palestince.
   Helanov

   Smazat
 8. Značka Unknown ,je od prvopočátku provokatér.Přece nemůže předpokládat,že člověk předkládající jeho teorie bude věrohodný již ze samé podstaty předloženého.Jen dobré pro pobavení a provokace,jinak mírně řečeno podprůměrné.

  OdpovědětSmazat
 9. Chudák houpý provokatér (15:23), navíc, je-li Jana žena, tak mu chybí vychování. Na rozdíl od něj je vzdělaná, což mu chybí a je si vědom svého nedostatku, tak to dohání vulgarismy.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 11. CO SI TAK PŘÁT ,NARAZ METEORITU DO ZEMĚ : JE MI Z VÁS ZLE !

  OdpovědětSmazat
 12. Věčná škoda meteoritu!
  Nešlo by to zařídit jinak? Třeba jako za Polpota. Rozdat starým sekery, mladým krompáče a postiženým novičok (a pochopitelně někam zmizet na hoódně dlouho).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.