Reklama

pondělí 6. ledna 2020

Třetí světová válka?

Zabití Sulejmaního na Bagdádském mezinárodním letišti
Ivo Rušák
6.1.2020
Dobře si zapamatujme datum 4.1.2020.
Toho dne byla pravděpodobně zahájena globální válka USA proti všem.
A nebo tomu tak bude, pokud se proti tomu nepostaví významné státy jak Blízkého a Středního východu, tak Evropy, případně celé světové společenství.


Nikdo si již není jistý svým životem, a to nikde na této Zemi, pokud se jen odváží nesouhlasit s USA, přesněji s globální finanční oligarchií ovládající USA jako svůj nástroj globálního prosazování moci, neřkuli pokud by se jim chtěl postavit byť jen politickým prohlášením, nedejbože pak dokonce i organizováním nějakého místního odboje proti spojencům USA (nemluvě ani o US okupačních, pardon, dočasně rozmístěných spojeneckých vojscích a školicích či rekonstrukčních týmech)...

Tragicky příznačné je, že USA se již ani nesnaží své činy jakkoli zastírat a jejich „zdůvodnění“ jsou již tak formální, až banálně malicherná, že je nemůžou brát vážně už ani aktivisté Svazu přátel USA (pokud něco takového vůbec existuje).
Útok sám je pak už natolik v rozporu nejen s mezinárodním právem, ale i s jakýmikoli nejzákladnějšími ohledy na spojeneckou/hostitelskou zemi, že snad i nejpřesvědčenější přítel USA musí jen němě zírat se studem ve tváři.

Jak píše bezpečnostní analytik Štěpán Kotrba ve svém článku/rozhovoru ze 4.1.2020, viz odkaz (e) níže, útok třemi raketami vypálenými pravděpodobně z vrtulníku se odehrál na bagdádském mezinárodním letišti(!). Tedy nikoli kdesi v bojové zóně ozbrojených střetů s islamisty(!!). A gen. Kásim Sulejmání přiletěl z jednání v Libanonu na oficiální návštěvu s vědomím iráckých orgánů. V pátek se měl dokonce sejít s iráckým premiérem Mahdím(!!!), viz odkaz (f). Při útoku zahynulo dle (e) celkem 25 osob a 55 bylo zraněno, a to jak z doprovodu gen. Sulejmáního, tak z delegace, která jej přijela přivítat(!!!!).

Íránský gen. Sulejmání (velitel Islámských revolučních gard) přiletěl (rovněž dle (e)) z jednání v Libanonu s Abu Mahdi Al-Muhandisem (zástupcem velitele irácké šíitské milice Síly lidové mobilizace (MPU), která sehrála zásadní roli při vedení operací proti ISIS), čili US útok byl, jak píše Š. Kotrba (v (e)), ponížením irácké vlády a fackou všem bojovníkům proti islamistům(!!!!!).

Dále při útoku zahynuli (rovněž dle (e)) mj.: Mohamed Kawtrani (jeden z vůdců libanonského Hizballáhu), íránský generál Husajn Džafari Nyja, íránský plukovník Šahroud Mazfari Nyja, Sámir Abdullah (švagr Imáda Fajíze Mugníje, vojenského šéfa libanonského Hizballáhu), Mohamed Reda Al-Džabri (ředitel vnějších vztahů MPU), důstojníci Hassan Abdel-Hadí a Mohammed al-Šaibaní.
A dle Š. Kotrby, viz (e): To nebyla podloudná návštěva, to byl krok k míru v regionu(!!!!!!).

Jak tedy vyplývá z textu Š. Kotrby, představitelé různých vojenských a paramilitárních uskupení v blízkovýchodním regionu pravděpodobně spěli k nějaké dohodě o uklidnění situace v regionu. Takže USA touto hromadnou vraždou daly regionu (i světu) jasně najevo, že žádný mír v této oblasti nechtějí, a tedy dokud v regionu bude jediný US voják (či vrtulník), tak tu mír prostě nebude a basta!

Neméně alarmující je však také poznatek, že tato šachová partie, kterou USA na Blízkém Východě rozehrály, je vpravdě vražedná a za účelem upevnění US postavení v oblasti či pro dosažení neomezeně dominantního postavení obětují USA na blízkovýchodní šachovnici kdykoli jakoukoli figuru, byť by byla ve hře doposud sebelepším spojencem. A tak na podzim letěli ven z šachovnice Kurdové, kteří se (s podporou a souhlasem USA) nejvíce zasloužili o porážku ISIS v Sýrii, a teď právě letí ven Íránci (kteří též v boji s ISIS pomohli Sýrii) a Irácké milice, které se vyznamenaly v boji s ISIS v Iráku. Inu, pomohli jste nám, ale tím jste si upevnili své postavení v regionu a získali příliš moc sympatií místních, a tak šup s vámi pryč. Ve Washingtonu škrtem pera a v Bagdádu stiskem jedné spouště. Jak jednoduché...
Kdopak potom ale asi tak bude ještě ochoten k tomu, být v budoucnu spojencem USA?!?

Výsledkem je, že Íránci se – po etapě nedávných vnitřních protestů – opět sjednotili a cesta ke sjednocení zájmů různých komunit na území Iráku byla rovněž nastoupena. Výrazem toho je mj. i logický krok iráckého parlamentu, který odhlasoval rezoluci žádající vládu, aby požádala o odchod cizích vojsk z Iráku, viz odkaz (f).

A jak se k této situaci postaví Evropa, potažmo EU a evropské členské státy NATO?
Nacházíme se opravdu na dějinné křižovatce a jako vždy máme na takové křižovatce dvě možnosti, dvě cesty:

A) Buď se jako „k mocnému dubisku“ přimkneme k našemu největšímu spojenci, budeme oddaně (a poddaně) schvalovat veškeré jeho kroky u nás doma i kdekoli na světě, a tak podpoříme jeho úsilí o dosažení globální nadvlády nade všemi (tedy i nad námi samými) „na věčné časy a nikdy jinak“, tedy podpoříme postupné rozvinutí oné globální války vedené všemi myslitelnými prostředky (od vzdělání, sofistikované propagandy a indoktrinace mas přes prostředky ekonomického nátlaku až po ty prostředky vojenské) za ovládnutí světa a kdykoli, kdekoli a proti komukoli, kdo by se tomu chtěl jakkoli protivit, nebo

B) využijeme situace a tohoto iráckého precendentu (s globálním přesahem!) a pokusíme se kolektivně (V4, EU a další společenství) na mezinárodním fóru prosadit návrat USA do patřičných mezí, a to jak mezí rovnoprávných mezinárodních vztahů a mezinárodního práva, tak do mezí zeměpisných a pokusíme se emancipovat (V4, EU, či další společenství) a postupně vybudovat mezinárodní vztahy lépe a realističtěji odpovídající reálné mezinárodní situaci ekonomické, a tedy i politické a vojenské.

Přitom nikdo jistě nezpochybňuje, že i v alternativě B) je možná, ba žádoucí rovnoprávná hospodářská spolupráce, vzájemný obchod a hospodářská soutěž, nikdo nezpochybňuje, že i v této alternativě je možné a žádoucí spolupracovat i v oblasti vojenské, obchodovat s vojenským materiálem, který ten či onen stát právě nevyrábí, ale ke své obraně jej potřebuje, pořádat občas společná vojenská cvičení, která umožňují výměnu zkušeností, osvědčených postupů plánovacích, taktických i logistických, ale současně do jisté míry zabraňují tomu, aby si někdo z členů takovéhoto rovnoprávného společenství utajeně vytvářel pro sebe zásadní strategické výhody vůči ostatním partnerům.

Momentálně jsme však na té křižovatce a je jen na nás, občanech, občanských sdruženích, politických stranách, námi volených politicích a zastupitelích, jak a ve prospěch koho a čeho se rozhodneme.

A je při tomto rozhodování potřebné stále si opakovat, že hovoříme-li o USA, myslíme tím i globální finanční oligarchii (GFO), a hovoříme-li o GFO, myslíme tím i USA, neboť GFO a USA jedno jsou.

Připomíná vám to nějaký historický výrok? Tak to je dobře. Ještě jsme nezapomněli, a tedy jsme stále schopni rozpoznat, k jakému typu totality USA pomalu ale jistě spějí. Možná ne tak zjevně dovnitř do svého nitra, ale navenek vůči ostatním rozhodně ano a tomu je potřeba zabránit. Zavčas!

Ostatně o směrování USA dostatečně vypovídají četná prohlášení Ministerstva zahraničí nebo Ministerstva obrany USA ke všem zahraničněpolitickým, -ekonomickým a vojenským akcím USA za poslední dva či tři roky, jako příkladně oficiální prohlášení MO USA k oné akci poslední (viz (g)):
"Na příkaz prezidenta podnikly americké ozbrojené síly rozhodný obranný útok, aby zabitím Kásima Sulejmáního ochránily americké příslušníky v zahraničí. Útok byl proveden s cílem odradit Írán od dalších plánů.
Spojené státy podniknou všechny nutné akce, aby ochránily svůj lid a své zájmy kdekoli na světě."

Tato poslední věta výše (proloženě kurzívou) také již nejednou zazněla z úst ministra zahraničí USA M. Pompea. Arogance, zpupnost a pýcha z ní přímo prýští. Nevím jak ve vás, ale ve mně vyvolává nejen obavy, ale přímo děs a hrůzu to pomyšlení, co vše se za těmi slovy může v budoucnu skrývat. Hromadná vražda v Bagdádu 4.1.2020 je nejlepším důkazem navýsost nebezpečného směřování USA...

Prameny:
a)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pri-raketovem-utoku-v-bagdadu-zemrel-sef-iranskych-jednotek/r~0809ce222de911ea84c6ac1f6b220ee8/
b)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iran-americane-valka-sulejmani-josef-kraus/r~93f790542e1611eaac760cc47ab5f122/
c)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/atentat-na-solejmaniho-se-rovna-zahajeni-valky-rekl-iransky/r~52426d342ed211ea9d020cc47ab5f122/
d)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/usa-vytipovaly-v-iranu-52-moznych-cilu-pro-pripadnou-odvetu/r~4406e8fa2f7f11ea9b40ac1f6b220ee8/
e)
http://www.novarepublika.cz/2020/01/sprosta-vrazda-raketou-z-vrtulniku.html
f)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iracky-parlament-vyzval-vladu-aby-zaridila-odchod-cizich-voj/r~44b4b7be2fca11ea9b40ac1f6b220ee8/
g)
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/01/05/na-co-jsem-prisel-v-souvislosti-s-atentatem-na-generala-sulejmaniho-v-puldruhe-v-noci-az-kdyz-uz-bylo-pozde/

60 komentářů :

 1. Dnes seznam ani tv nepřipomínájí začátek pravoslavných vánoc.
  Tak: CHRISTOS VASKRES slovanský bratři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že 7/24 slavili chanuku.
   Helanov

   Smazat
  2. 22.57 A co nám je po svátku nějakých BARBARU v rusku a okolí!

   Smazat
  3. Co je nám po tvém hormonálním výlevu, porno buzno Jando 10:11.

   Smazat
  4. To je velmi výstižné, když hloupý barbar 10:11 nadává do barbarů.
   lada

   Smazat
  5. 10:11...Není nám do toho nic,ale žije jich v Česku docela dost!
   Tak proč nepřipomenout jejich svátek???
   Je to snad něco proti něčemu???
   Nevím jak vy,ale já jsem spokojená s "náplavou" z východu, rozhodně víc,než s náplavou odněkud z cizokrajných krajin.
   Helanov

   Smazat
  6. 10:48 Pokud jste spokojena s náplavou z Východu, nebylo by lepší se odstěhovat a spokojeně si tam žít!!.

   10:42 Laděnko, hloupá milko,od tebe to tak nějak beru, husa jako ty mě urazit nemuže, víme!

   Smazat
  7. Je neuvěřitelné jak hodně lidí vůbec nechápe význam sedmi ramenného svícnu a katolické vánoční svátky tímto vlastně zhanobí. Debilita světem vládne.

   Smazat
  8. Pravoslaví je vlastně křesťanství které na Rus přišlo po vyhnání žáků Cyrila a Metoděje z našeho území. Je smutné že to většina lidí v našem státě už ani neví, přesto že máme na Cyrila a Metoděje státní svátek. Máme i společnou svatou: Ludmilu.

   Smazat
 2. Kdo by si tipnul, že naši lokajíčci řeknou konečně "dost" a vypoví poslušnost?
  Já ne.

  OdpovědětSmazat
 3. Hlavné správy: Solejmáního do Iraku vylákal Trump na mierové rokovania so Saudskou Arábiou. Namiesto rokovaní ho potom zavraždili na letisku!

  Hlavným prívržencom vraždy iránskeho generála Kásima Solejmáního medzi členmi americkej administratívy bol minister zahraničia Mike Pompeo, ktorý niekoľko mesiacov prehováral prezidenta USA Donalda Trumpa, aby vydal príkaz na zavraždenie veliteľa elitnej jednotky Quds. V pondelok 6. januára o tom píšu noviny The Washington Post

  Zdroj informácií WSJ z Bieleho domu uviedol, že predchádzajúci šéf Pentagónu Jim Mattis by nikdy nepristúpil na vraždu Solejmáního. Ďalší zdroj denníku povedal, že minister zahraničia mal vždy zálusk na Irán a veľmi pozorne študuje všetky dokumenty týkajúce sa tejto témy.

  OdpovědětSmazat
 4. "Na příkaz prezidenta podnikly americké ozbrojené síly rozhodný obranný útok, aby zabitím Kásima Sulejmáního ochránily americké příslušníky v zahraničí. Útok byl proveden s cílem odradit Írán od dalších plánů.

  A vysledkem tohoto dalšiho mezinarodniho zločinu USA je hromadny uprk amiku z Iraku v dusledku obavy z nasilne odvety rozezlenych šitu vuči okupantum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na Trumpíka byla vypsána odměna 80 mil. dolarů - živého nebo mrtvého.

   Smazat
  2. To má CIA se svými zkušenostmi dobrou šanci se ho zbavit 7:42. Že by stejný scénář jako s Kenedym?

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdyby toto provedlo Rusko, tak všichni humanisté Prahy kvičí u ambasády RF. V čele by byl Novotný-ovar z Řeporyjí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi to zazene daleko vetsi pocet vlad, ktery chteji prezit k Rusku a Cine. Jestli chteji prezit..

   Smazat
  2. 23:29 Podělanej Rus by na takovou akci neměl nikdy koule. Tady zase Amík světu ukázal kdo je jasná jednička! Tak že vaše KDYBY, je opravdu jen kdyby.
   1:24 Přejít k Rusku? pokud by někdo chtěl, tak dávno přejde, ale mají strach aby vše nedopadlo tak jako na Krymu, u zrádného Rusa nikdy nevíš!

   Smazat
  3. 10:18, že jsi zachráněný potrat z milionového chlívku, co buzno Jandovic nebo prasopes v řeporyjí, který jsi?

   Smazat
  4. 10:21 Velice duchaplný přízpěvek a tak jseš blbej od narození, nebo až nyní? Jinak pan Novotný na hrad, pražský!

   Smazat
 7. Stali se globální velmocí a vrazilo se jim to do palice.
  Ale položme se do otázky!!!
  Stali by se globální velmocí kdyby to n@pos®ali soudruzi v Kremlu???
  Když se drželi vzájemně pod krkem byl klid!
  Včil mudruj.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 8. Jaký je rozdíl mezi hitlerovským německem a USA? Odpovězte si sami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump je na rozdíl od Dolfiho rasik blonďák!

   Smazat
 9. Čtenáři, POŽADUJTE od svých politiků v Parlamentu, v Senátu , aby konali tak, jak říká autor tohoto článku a jak je pro odvrácení války třeba!!! Rozesílejte tento článek svým známým s výzvou k akcím, ke kontaktu politiků občany, kolektivy, kluby, sdruženími,... Děkuji Vám ,
  Jana Václavíková , Luhačovice

  OdpovědětSmazat
 10. „Tato tabulka vysvětluje situaci v Íránu.“ Blaha přišel se šokujícím zjištěním. Všechny americké války jsou o tom, tvrdí:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020010611210994-tato-tabulka-vysvetluje-situaci-v-iranu-blaha-prisel-se-sokujicim-zjistenim-vsechny-americke-valky/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:10 Jen nesvéprávný trouba muže dávat odkaz na něco tak nevěrohodného, prolhaného jako sputnik. Kdo má dnes vojáky ve Venezuele? pokud vím tak militantní RUS tam chrání svoje zájmy, pane Blaha, nevím kdo jste, ale určitě ne moc chytrý!
   USA jsou dnes v ropě naprosto soběstačný, nepotřebují nikoho vykrádat! tak jako rusák vykradl náš URAN bez zaplacení!

   Smazat
  2. 10:33 Amerika není v ropě soběstačná.Kde jste to vzal?
   Navíc břidlicová ropa je drahá a zatěžuje životní prostředí.
   Helanov

   Smazat
  3. 11:00 Není vám trapně neustále lhát? Je velice jednoduché si dohledat, že Amík je dnes v těžbě ropy soběstačný,dokonce je schopný ji vyvážet paní nechytrá!
   Jinak každá těžba ropy je živ. prostředí škodlivá, podívejte se třeba do Ruska, jak obrovské ztráty jsou při přepravě ropy!

   Smazat
  4. 11:42 Akorát že o tu slavnou břidlicropu nemá nikdo zájem. Ani USA spojenci ne, pane třeskutě informovaný.

   Smazat
 11. HS: Prezident USA Donald Trump pohrozil Iraku sankciami, ak sa zachová „nepriateľsky“ a vyhovie požiadavke irackého parlamentu, aby americkí vojaci odišli z krajiny

  OdpovědětSmazat
 12. 23:46 - protoze jsem mazan, aniz bych se projevil , tak nemohu odpovedet na vasi otazku !

  OdpovědětSmazat
 13. Ten Raketovej Diplomat se mi začíná líbit. Poté co nasral a do budoucna sjednotil Šíity se Sunnitama je v jejich nenávisti ještě utvrzuje. Určitě by mu slušela nobelovka míru. Byl by tam, s Arafatem a Obamou, v dobrej společnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. opr. ...je v jejich nenávisti k USA

   Smazat
  2. 1:40...A s Menachemem Beginem,vynálezcem terorismu na BV.
   V hotelu Krále Davida jeho Irgun povraždil 92 hotelových hostů pomocí dynamitu ukrytého v konvích od mléka.(1946)
   Byla to úspěšná akce, Britští protektoři si fofrem sbalili fidlátka a nechali svoje "svěřence" Palestince na pospas chmurnému osudu.
   A potom že teror není bezva!!!
   Helanov

   Smazat
  3. On dostal nobelovku?

   Smazat
 14. USA je plajte. Všechny nás čeká obrovská krize, proti níž byla ta minulá nicotnou záležitostí. USA se buď musí stáhnout ze Světa, nebo udělat 3. světovou.

  OdpovědětSmazat
 15. Odpoved je po historickych zkusenostech jasna.Poslusni ratlicci zavrti ocaskem,olizou chlebodarci paticku a primknou se k silnemu dubisku.Pro nadvladu nad nerostnymi zdroji a pro lasku k Izraeli pomohou smazat kus sveta z mapy.

  OdpovědětSmazat
 16. Pomeje je evangelista verici cvok (evangeliste kazi pod hvezdou zidovou a krizem )fanatic a zastance Israhele.Plne kontroluje Trumpetu a ten zacina byt na konci sil s podporou a timto si to jeste pohorsil .Onen general byl totiz na mirove misi ,zmirnit napeti mezi araby a Iranem .Pravdepodobne Mossad orchestroval jako vzdy "duveryhodne zpravy " a poradci Krasa Vesmirna s Kuchnerem a dalsimi hvezdari lehce Trumpetu Benita presvedcili o spravnem kroku .Manekyna po jeho boku vytvari usmevy "pomocna skola obecna " a oba si mysli jak to dobre delaji .Diky nenavisti democratu se brzy dozvime jak to vse doopravdy je .
  Vidim ze pohrobek kuku opet zacina blekotat pomoz nam buh a Venca Smirak

  OdpovědětSmazat
 17. Byl jsem včera u naší malé, místní "tankštele". Koukal jsem na stojany a napadla mne taková myšlenka, že by se benzín měl přejmenovat na svobodu a nafta na demokracii.
  Vzhledem k tomu, že rapidně upadá inteligence mladé generace, dost by jí to pomohlo se orientovat v mezinárodní politice.

  OdpovědětSmazat
 18. Jejich silena nenavist a chamtivost to dopracovala az k neschopnosti si zvolit pres 50 let ,nekoho normalniho. Idiot se nezapre ,ze je dle poucky nebezpecnej ze vsech stran. A je.
  Iranci okamzite nastartovali vyrobu nuklearnich zbrani, kdyz hovado zrusilo smlouvy , predchozich vlad. Zrusil dalsi smlouvy s Ruskem a kolik usili to stalo je vyjednat a zavest !! USIdiot jenom nici a tim se pozna a je tedy na- vic internacionalni US-VANDAL a US-BARBAR. Putin zbohatne , kdyz vsichni zacnou zbrojit ,aby meli obranu a dalsi zbrane aby mohli uskodit velmi zranitelnym Usakum ,kteri se cpou vsude a hlavne kde je nikdo nechce a to znamena utoky teroristu na nevinne evropany i v EU. Sestrelovani letadel a potapeni lodi je dnes celkem jednoduche a snadne.
  Hovado uz valci sankcema, ale jak se do lesa vola sankce prijdou jako bumerang zpet na Usaka. Svet ,stejne jako dnes rusove, si zacne vyrabet vsecko uz proto aby se zbavili zavislosti na podlych a brutalnich teroristech USA. Od 1945 a predtim jak by smet.
  Nejenze neodsoudil Drump bestialni vrazdu a reznickou pilkou ctvrceni obeti na konzulatu ,ale zkopiroval tu vrazdu se snazil napodobit a zavrazdil Posla Miru. General jel do Iraku pisou ,vyjednavat podminky k mirovemu reseni problemu Iranu a Saudi Arabie. /Shia a Sunny/,zatimco v Iraku prevladaji Shia,solidarni s Iranem.
  Idioti dalsi se poznaji jak schvaluji nadsene odporny akt nasili..Ale kdo s cim zachazi..
  A bozi mlyny..Ted sjednotil Iran totalne s Irakem a vlada Iraku vyhani zoldnere a ma i velky duvod kdyz Usak je vydira v mnoha miliardach, aby zaplatili zakladny , ktere vubec nikdo po zlocinnych masakrech v Iraku nechce. Zalezi na Cine a Japonsku, dale svetovych bankach a miliardarich-investorech a kdyz prestanou podporovat USA bude brzy klid od Satana..

  OdpovědětSmazat
 19. Chtělo by to Kocába, aby vyhnal US army z Iráku, když představitelé státu už okupanty nechtějí. Samozřejmě, že žertuji se srovnání okupace sov.vojsk v Československu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:42 Za to se nemusíte stydět co jste řekl, ano pan Kocáb udělal hodně aby ta banda okupntská,zdegenerovaných IVANU vypadla od nás.

   Smazat
  2. No pan Kocáb... jestli udělal hodně nebo málo ukáže čas. Ruský generál mu řekl "abyste nás ještě nevolali zpátky" a jak to tak vypadá, asi nebyl úplně blbej (ten generál). Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 10:31 A zase ty ? rudý blázen? Tobě nemocnému člověku nemá smysl něco psát. Ale stejně mě to nedá, tak schválně, proč je volat zpátky? To raději celé peklo s LUCIFEREM, než jeden IVAN.

   Smazat
  4. To opravdu odpověděl ten pravý 9:46 a 10:38. Mněl by ses vrátit zpátky do zádele a nechat se znovu předrbat.
   lada

   Smazat
  5. 10:49 To není zrovna špatný výkon na milku. Ale nějaký argumentíček by neškodil LADĚNKO tupá!

   Smazat
 20. Útok a zásahy do suverenity země jsou strašné. USA to začali a EU to odnese? Předpokládám, že USA pak bude prijimat lidi,ze budou opoustet valkou znicenou zemi. Nebo zase zavrou hranice?...

  OdpovědětSmazat
 21. Pane Rusáku, zbytečně strašíte třetí válkou, ručníkářum vychladnou hlavy a zase se vrátí vše k normálu. Moc dobře vědí, že by dostali od USA pořádně nakopáno.
  Jo nevyplácí se dráždit hada, v posledním roce toho bylo dost, co si Irán dovolil proti USA, jen jsem čekal kdy a jaká bude odveta, ale tohle nemá chybu, velká gratulace našim přátelum do USA.

  Když tahle banda ručníkářu vraždila po celém světě a měla na svědomí tisíce živozu, tak jse pro ně něměli slušného slova, ale najednou jsou vaši bratři, jací vy jste odporní pokrytci, jenom proto, že jsou v tom zainteresované USA!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:07...Milý pane!
   Neuniklo vám nááhodou že ručníkáři si "dovolujou" ve svém vlastním regionu,čili U SEBE DOMA!?!?!?
   Což se tak úplně nedá říci o Američanech,ti si dovolujou na opačném konci zeměkoule.
   Helanov

   Smazat
  2. 11.05 A zase špatně soudružko Helenko.
   Amík jen chrání malý, demokratický, prosperující Izrael proti okolní nepřející bandě arabáku v regionu. Bezpočet utoku této chátry proti Izraelcum jen dokazuje mít za kamaráda silný stát jako je USA!
   Otázečka a co dělají dnes ruští vojáci ve Venezuele?!! Na opačném konci zeměkoule ha?

   Smazat
  3. 11:29 Pane Pejzo. Ne všichni se živí lichvou, což je
   původní povolání pejzáků a proto je tak miluješ.

   Smazat
 22. Koukám, jak se i zde američani zaangažovali a snaží se vylepšit si seběvědomí na úkor inteligence. Nějak si nepovšimli, že tento prostor je vyhražen jen pro myslící. Jděte si hrát na svůj píseček.

  OdpovědětSmazat
 23. 11:07 Dnes nejlepší for, máte zlatou oslí. Tady a myslící??? Pokud si přečtu vás a několik blábolu veš, tak bych řekl, že se vašnosto mejlíte! Pouze hysterie proti USA, nic víc nic míň.Nic inteligentního, natož myslícího!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:35 Ta poslední věta vás vystihuje. Do kamene tesat.

   Smazat
 24. Války: Ta třetí musí být, pokud se nemají USA zhroutit ekonomicky a politicky.
  Ta druhá vznikla nejen pro potřeby Německa, ale s vydatnou podporou V. Británie, Francie, Itálie, Polska! Mnichov a podlézání výše jmenovaných zemí Vůdci (Poláci byli první, co uzavřeli kamarádskou smlouvu s Hitlerem a také první nacisté, kteří napadli již v r. 1919 SSSR a pustošili tuto zemi a vraždili masově občany SSSR a vyráběli "Lidice".) A když pak přituhlo po okupaci ČSR Německem 1939, tak to byla V. Británie, která odmítla utvořit se SSSR protihitlerovskou koalici. Ano, byl to Západ, který přivedl Svět do 3. světové války a je odpovědný za 60 milionů mrtvých. Ale západ v masové výrobě mrtvých měl praxi z kolonií,jen na americkém kontinentě vyhubil 150 (údaj USA) milionů Indiánů, také 15 milionů černých otroků....až po dnešních 1,5 milionů povražděných civilistů v Iráku a kolik v Libyii, Afghanistíánu, Sýrii, Vietnamu, Srebsku, na maličké Grenadě, v Panamě - bilance nekonečná, Hitler byl vlastně proti Západu břídil! A proto jsou dnes naši politici tak Západu nakloněni "konečně jsme se vrátili do Evropy" stali se z nás nadlidé a věřím, že velká část zejména mladší populace by byla za vlády Vůdce vzorovými nacisty!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Údaj USA? V celé severní Americe bylo v době objevení Ameriky všeho všudy 3 až 5 milionů Indiánů, ve střední a jižní někde mezi 50 až 80 miliony. Jen pro pořádek. Jinak souhlas. Jen dodám, že bolševickou revoluci zafinancovali Amíci, jenže když s nimi pak bolšáni vyjebali a vyhnali americké továrníky (své si ve své nekonečné moudrosti zlikvidovali co vykořisťovatele, takže je museli požádat o pomoc) strejda Sam na ně zanevřel. No a po druhé jim to zase překazil Putin. Není divu že běsní proti Rusku.

   Smazat
  2. Rudocancy! Páč co se Severní Ameriky týče - až do vybudování železnice (1850) většinu USA i Kanady ovládali rudoši a paradoxně se jim dařilo líp jak před Kolumbem, páč už nemuseli běhat za bizonama pešo*) jako dajakí tý kokoti! Teda kojoti ...

   *) koně byli do Ameriky dovezeni z Evropy, rudoprde! Vinnetou a spol. co na pláních honili bizony v sedle byli vlastně evropská hi-tech kultura. Bez koňů byly travnaté pláně většinu USA liduprázdné.

   Dokonce tenhle vrah a skalper bezbranných žen a dětí - https://www.stoplusjednicka.cz/nacelnik-geronimo-se-svou-skupinou-vyrazel-proti-nevinnym-civilistum

   si mohl v USA vozit tu svou rudou prdel po prérii v autě! - https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=1145

   V Rusku by na něj krom mučení v Ljubjance čekala leda tak projížďka drezínou v sibiřským GULAGu!

   Smazat
 25. Jak geniálně byla dnešní situace předvedena ve filmu Limonádový Joe je až neuvěřitelné. Proto nemohu pochopit jak mohl normálně myslící člověk čekat od banditů nějakou demokracii nebo nějaká lidská práva.

  OdpovědětSmazat
 26. Což obdoba v literatuře ? - Kášňu popíliť, bášňu popíliť.
  Likvidace památek ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.