Reklama

středa 29. ledna 2020

"Ukrajinský fašista a profesionální agent Hitlera": ministerstvo zahraničí Ruska zhodnotilo archivní dokument CIA o Banderovi


Roman Šimajev, Anastázie Rumjancevová
28. 1. 2020    russian
Moskva mnohokrát prohlašovala, že hrdinou současné Ukrajiny je profesionální agent Hitlera, nacista a válečný zločinec. Tak oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová okomentovala archivní dokument CIA o Stepanu Banderovi. Konkrétně se v něm hovoří o zavraždění "pěti tisíc Ukrajinců, 15 tisíc Židů a několika tisíc Poláků" příznivci pohlavára OUN-UPA v létě roku 1941. Dříve byl Kyjev podroben kritice ze strany Izraele a Polska v souvislosti s oslavováním zakladatelů ukrajinského nacionalismu.


Hrdinou současné Ukrajiny je profesionální agent Hitlera, nacista a válečný zločinec. O tom na svém Facebooku napsala oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová, když komentovala oznámení médií o odtajněných informacích o vůdci OUN-UPA Stepanu Banderovi.

"Kolikrát jsme o tom hovořili před publikací těchto materiálů, a kolikrát cynicky a nestydatě ukrajinští činitelé popírali zřejmé! Co ještě se musí na planetě Země stát, aby si lidé přestali tropit posměch z historie, památky předků, zdravého rozumu?", napsala Zacharová na Facebooku.

Dříve televizní kanál Zvezda informoval o zveřejněném archivním dokumentu Ústřední zpravodajské služby USA, na němž je poznámka "Pro služební potřebu". Na internetové stránce CIA zveřejněný materiál je článkem "Stepan Bandera a ukrajinský stát v roce 1941" z roku 1951 z emigrantského časopisu menševiků Socialistický věstník, který vycházel v letech 1921 -1965.

"30. června 1941 ukrajinský fašista a profesionální agent Hitlera Stepan Bandera (agenturní přezdívka Konsul-2) vyhlásil ve Lvově obnovení Ukrajinského státu na západní Ukrajině. Téhož dne byla zformována tak zvaná státní vláda v čele se zástupcem Bandery Jaroslavem Stecko jako premiérem", uvádí se v dokumentu.

V článku je uvedeno, že za pět týdnů "krátké a neslavné" existence Ukrajinského státu Bandery bylo zlikvidováno "pět tisíc Ukrajinců, 15 tisíc Židů a několik tisíc Poláků". V srpnu roku 1941 bylo ve Lvově oznámeno zahrnutí západní Ukrajiny (jako teritoriálního útvaru s názvem Distrikt Galicija) do struktury Generálního gouvernementu (státního útvaru, vytvořeného na území okupovaného Polska). Tehdy se na Ukrajině začal zavádět "nový řád", blízký hitlerovskému, vysvětluje se v článku.

"To je stručná historie nedlouhého pobytu Bandery u moci, kterou se jeho následovníci, kteří se spoléhají na lidskou zapomnětlivost, nyní pokoušejí představit jako slavnou a hrdinnou epizodu boje za osvobození Ukrajiny. Bylo by lepší, zejména pro stoupence svobodné Ukrajiny, setřít z historie jejich hnutí tohoto stoupence hitlerovců a tuto hanebnou fašistickou epizodu, která nepřinesla zemi nic, kromě ostudy a hoře", konstatuje se v článku.

Poznamenejme, že 17. ledna 2017 CIA vyložila v otevřeném přístupu více než 12 milionů stran archivních dokumentů, které byly odtajněny v letech 2004 - 2006 v souladu s americkým zákonem "O odhalování nacistických vojenských zločinců".

Ruské úřady mnohokrát poukazovaly na vychvalování přisluhovačů nacistů na Ukrajině, nicméně na Západě to nevyvolává zájem, prohlásil RT politolog Ivan Mezjucho.

"Tyto informace jsou veřejným tajemstvím, jsou to absolutně známá fakta. Ruská federace mnohokrát předkládala dokument o kolaborantství banderovců", podotkl.

Podle názoru politologa Jurije Svetova musí tyto údaje sehrát "určitou úlohu" ve sporech, které vznikly kolem těch, z nichž "dnešní Ukrajina dělá hrdiny".

"Co byl Bandera zač, to nebylo tajemstvím ani pro jednoho z prezidentů USA, ale byl to situační spojenec, proto jej používali. Je to neslýchaná situace, když Juščenko in memoriam přisvojil Banderovi titul Hrdiny Ukrajiny", zdůraznil Svetov.

Stojí za to poznamenat, že mezi dříve zveřejněnými archivními dokumenty CIA jsou informace, které dokazují, že americké zvláštní služby po skončení druhé světové války sponzorovaly OUN pro odpor proti sovětským úřadům.

Na Ukrajině se i nadále oslavují lídři ukrajinského nacionalistického hnutí z dob Velké vlastenecké války, takoví jako Bandera, Andrej Melnik, Roman Šuchevič a jejich nohsledi, kteří kolaborovali s nacistickým Německem. V roce 2020 Ministerstvo mládeže a sportu Ukrajiny vyčlení 9 mil. hřiven (375 tisíc dolarů.) na "projekty nacionální a patriotické výchovy". Převážně tyto prostředky zamíří k různým organizacím na provedení akcí na zvěčnění paměti OUN-UPA.

A také se 1. ledna v řadě ukrajinských měst, včetně Kyjeva, konaly pochodňové průvody na počest 111. výročí narození Stepana Bandery.

Tuto událost podrobili kritice velvyslanci Izraele a Polska. V odpovědi na to tisková mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Kateřina Zelenková prohlásila, že "každý národ a každý stát samostatně určuje a oslavuje své hrdiny".

Později rezort zahraniční politiky Izraele odsoudil oslavování za vraždy Židů na Ukrajině ty, kteří jsou za to odpovědní.

"Paměť o holocaustu a boj proti antisemitismu, včetně oslavování antisemitů a vrahů Židů, není "vnitřním problémem" nějaké země. Naopak, je to prvořadý dluh a povinnost každého izraelského diplomata, který představuje všeobecný morální závazek státu Izraele a jeho četných přátel po celém světě", bylo uvedeno v prohlášení ministerstva zahraničí židovského státu.

Kromě toho v polovině ledna Národní protiteroristické správa Velké Británie (NCPTN) zařadila zobrazení trojzubce, analogického tomu, co je na erbu Ukrajiny, do "Příručky pro odpor extremismu" pro britské učitele a lékařský personál. Toto rozhodnutí vyvolalo pobouření u Kyjeva. V předvečer policie Spojeného království odstranila trojzubec z příručky po konzultaci s ukrajinskými diplomaty.

"Krajně pravicové skupiny, bohužel, provádějí nezákonné přivlastňování národních symbolů jako části své identity, proto se některé národní vlajky a symboly objevují v našem dokumentu", bylo vysvětleno v NCPTN.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

123 komentářů :

 1. Jelikož jsem zatím prvním diskutujícím a mám před sebou apel redakce abychom diskutovali slušně, nenapadali
  spoludiskutující ani autory a argumentovali věcně a fakty, a tak nebudu napadat radši ani Ukrajince, protože než půjdu spát, nechci být sprostý. Já myslím že to úplně stačí. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu 0:43, zjevně a hloupě plácáte. Nikdo a nic vám nebrání vypsat tady informace, o kterých jste právem přesvědčen, že jsou pravdivé. Tedy k věci, věcně, bez urážek a vulgarit. A mimochodem, to co píšete je tady známo až notoricky. Něco skromnosti a pokory by vám prospělo.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Hned jak budu mít možnost, zeptám se pana doktora Davida, jaký-že to "vzdělanec" se skrývá za tzv. administrátorem, když mu vadí doplnění skutečností o Banderovi, které zdaleka není ani tak strašné o proti skutkům co ten chlapec prováděl. Napsal jsem :
   ... protože opravdu nemají informace, tak je i pro Vás doplním. Hitler opravdu Banderu internoval v Sachsenhausenu, ovšem ne za dráty tábora. Tam by živej nevydržel ani hodinu. Jeho zvěrstva se totiž Hitlerovi na začátku války ještě nehodily. I otrlým gestapákům bylo z Bandery šoufl. Ale jeho hvězdné hodiny přišly až, jak sám píšete, ve 44. a to v Polsku, kde na něj dodnes se slzou v oku vzpomínají. Takže v Sachsenhausenu byl umístněn ve vilce mimo tábor spolu, světe div se, s otcem Juščenka, dále s bývalým říšskoněmeckým kancléřem Lutherem, rakouským Schuschniggem, francouzským Daladierem, ... Podmínky měly odpovídající stupni zájmu nacistů o ně. Měl při ruce rádio, telefon, příruční knihovnu, noviny. Denně mléko, chléb, cukr a spojení s vnějším světem.
   Pokud je administrátor Stepanovo příbuzný a nějak se ho to dotklo, chápu a omlouvám se.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 12:27 Cenzor je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
  7. P.S.: Ale v jednom mu musím dát za pravdu a to v tom, že na ČT se dnes jeden pravdu nedozví, musí jí bohužel pracně hledat na youtube a to v ukrajinštině. Proto ani já neviděl o životě hrdinů z OUN nic jiného, než jeden biografický film o Romkoj Šuchševyčů a věru neměl lehký život! Nejdřív ho jako chlapce pronásledoval polskej hulán na koni s vytasenou šavlí a on se s partou kamarádů ukryl v železniční vlečce a pak sundal toho Poláka šutrem a tím sebe a svý kámoše spasil! A pozdějc když vypukla válka, přepadli jeho vlast Rusáci a řádili tam jak rudá hnáta! Po osvobození Wehrmachtem našel svého bratra mezi hromadami umučených ve věznici NKVD, kam ho Němci spolu se stovkami dalších zavedli k identifikaci! Tehdy už hrdě nosil mundúr OUN a vyvěsil v první osvobozené vsi ukrajinskou vlajku, jenže pak se cosi zvrtlo a sdělili mu, že tam bude "Komissariat" řízený z Berlína! A tak přímo z vlaku utek ke svým do lesů a začal boj proti Berlínu i Moskvě! Velice odvážný člověk. Po válce ho celá léta honil jeden major KGB a nemoh ho furt dopadnout, až zradou kamaráda byl obklíčen v jednom domě když navštívil svou bývalou ženu. I tak v boji ještě složil jednoho oficíra KGB! Skvělý bojovník! Kam se sere udavač Julda Fulda, kerýho tuná komouši vynášeli do nebe a točili o něm všelijaký gerojský škváry - tu s Iljou Rackem, tu dokonce s Filípkem Renčem! Škoda filmovýho materiálu ...

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není válka Kyjeva s Moskvou, ale trestná výprava Kyjeva proti občanům ruské národnosti, žijícím na Ukrajině, kteří chtěli federaci a místo toho se jim ze strany Kyjeva dostalo vraždění. Oni to nacisti ani jinak neumějí.

   Moskva se samozřejmě svých krajanů zastala a poskytla jim přístup ke zbrojnímu trhu i dobrovolníky, kteří se účastnili bojů.

   Západní mocnosti, především USA ale do konfliktu přilévají olej, hecují představitele kyjevského režimu a vyzbrojují nácky. Taková proxy-válka proti Rusům.

   Smazat
 4. V Gorodku, pidivesničce cca 10 km. od Lucka, páe metrů od místa kde ho banderovci zastřelili, postavili mému dědovi pomník.
  Celý život jsem ho chtěl mavštívit, dědovi se poklonit a položit tam kytičku polních květin - od babičky vím, že je měl rád.
  Jenže jsem to stále odkládal a namísto toho coural po Západě, pak vypukl Majdan, a už se tam asi nedostanu. A možná bych se už ani neměl kde poklonit.
  Hm... Také bych mohl skončit jako on. (To měl být vtip. Měl. Jenže pak mě zamrazilo a už mi to tak vtipné nepřijde.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud byl zastřelen, pak asi musel spáchat nějaký zločin. Během války jsou povoleny polní soudy a bývají dost tvrdé.

   Smazat
  2. 3.10
   Ano. To spáchal. Český starosta české vesnice na Volyni odpověděl, na dotaz banderovce kdo je, česky. Možná si to neuvědomil, možná z hrdosti.
   P.S. Dovolte dotaz. Jako kretén jste se narodil, nebo je to následek vašeho vzdělání a širokého rozhledu?

   Smazat
  3. 3:34

   Promiňte, ale v době války proti agresorovi je i dnes v podstatě banalita, úměrná vlastizradě. A ta se trestá smrtí. Dnes by to byl samozřejmě mnohem mírnější trest.

   Smazat
  4. 3.51
   A ten agresor byl podle vás kdo?

   Smazat
  5. 3:10
   Omlouvám se za kreténa. Porušil jsem tím svou zásadu nebýt vulgární jako první. Jinak konstatuji, že plácáte hovadiny.

   Smazat
  6. 7:40 Ano souhlas, neomlouvejte se. Děkuji za Váš komentář

   Smazat
  7. Volynští Češi byli vlastenci. Mnoho jich pobili Banderovci.
   Značný počet jich byl v 1. Čs. armádním sboru - Svobodova armáda, která se dnes moc nevzpomíná, no o to víc se českými představiteli adorujou banderovci.

   Smazat
  8. 15:09 V reálu to byl ale samej židák, co utekl naší spravedlnosti!

   Smazat
  9. 7.57 V reálu jste nácek co utekl mému kopanci do ksichtu.

   Smazat
  10. 5:40 Žvaníš rudoprde, to říkal normální pražskej Pepik! - http://www.globespin.com/noviny/sokolovo_zide.htm

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Jo Honolulu 2:13, kdybyste si odpustil ono "Zpozornete, at se uz konecne v necem vyznate", tak by ten váš, v ČR docela běžný popis věci, nejspíš prošel bez poznámek. Takhle mi přijde, že se vytahujete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, on Honím lulu dobře ví, že kolem dokola omílá buď notoricky známé věci, nebo lži, ale ježto ho žene vnitřní pnutí grafomana, musí to nějak obalit.
   Jen by mě zajímalo, zda mu dochází, že každý jen trochu normální ty jeho vykřičníkové a jinak zvýrazněné píčoviny rovnou skočí, nebo zda si myslí, že to někdo skutečně čte.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 4,00
   Tak to tady kadíte mimo mísu. Asi vám ještě nedošlo, že většina zdejších diskutérů - až na kavárenské trolíky a věrozvěsty ničeho vašeho ražení - na všechny propagandy, ať z východu, nebo západu, zvysoka sere.

   Smazat
  4. Sebestřednost, povýšenost, arogance, to je to čím si tady honolul léčí své mindráky. V tej Emerice se holt vykecat nemůže, protože by ji hned od nějakého kolegy bezdomovce nebo pasáka krav hned chyt po papuli. Možná, že někde přebývá ale bezdomovec je, bez rodné vlasti je tam nula. Nenadávejte mu ale spíš politujte tu lidskou atrapu, co si tady fouká své bolístky.

   Smazat
  5. 8:40 Naopak! Mr. Honolulu je na rozdíl od tebe hovnere komoušiči rozumnej chlap, kerej lecos v životě zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel taky komoušský opičáky tvýho typu u Limpopo jako škodnou! Snad už brzy to bude povolený i v čecháčkově ...

   Smazat
  6. 7:58

   Ne Limpopo přijde do Česka, potom nastane řežba. Tím se to tady pročistí a zůstane jediná, ta lepší rasa. Ta z Limpopa.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi buď nesmírně omezený člověk anebo arogantní cynik, který se svým cynismem baví.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 3:14, nepochopil jsi... asi budeš mít pravdu

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 3:50, nepochopil a nemá význam se už o tom bavit

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu už se nedá ani útrpně smát.
   Hele, vy nade mnou, co kdyby jste si na jednu dlaň namalovali pětku, na druhou devítku, a pak si tleskali? Plácali byste tak pátý přes devátý a nezasírali byste zbytečně prostor.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Ty gumo ukradinská, nenávistná, nacionalistická, proč nesedíš na ukradině na řiti a lezeš na NR?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 10;06 Arogantni hlupaky nema nikdo rad...V tom neni jen pan Dvorak

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. ÁÁÁÁÁ, 10:06, Pavlíku Novotnejc, dal jsi si po ránu 5g bílého, nýmande?

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Toto celé vlákno je klasickou ukázkou prdění malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.

   Smazat
 11. 4:00
  Honolulu, kde jsi přišel na tu proruskou propagandu? To už máš z té coly a hamburgerů tak sežraný mozek, že jsi naladil na notu CNN a podobných propagandistických "médií", která mažou lidem v US mozek tak, že soudruzi za totáče byli proti nim žabaři? Furt tady poučuješ, radíš a omíláš věci obecně známé a teď ještě začneš mlít o proruské propagandě.Pěkně ti tam v US ten mozek vymyli, jen co je pravda. Teď tady ale máš parťáka, 3:26, ten se fakt poved, kvalitní troll, skoro tak vtipný jako ty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:24
   Nevymyli. To by totiž muselo být co vymýt. Jenže jak chcete vymýt prázdno?

   Smazat
 12. Dnes je tu přímo invaze prolhaných banderovců nebo si tu někdo dělá legraci ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. oprava: putleroffců

   Smazat
  3. Připojme se radši konečně k organizování evropské Recoquisty, což je mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Je nám všem jasné jak tenhlencten kremelskej gauner skončí! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. ...trollíci a banderovci na linku NR jako grafomani řáděj...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, řádějí jak placení. Ale svou nacisitckou propagandou jsou směšní. Zbytečně zabírají místo pro diskuzi slušných a vzdělaných lidí. Redakce by si příště měla přivstat a mazat je dřív. Jsou jen výlevem hnusu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 9:53 Komu tu nadáváš banderovče a vlasovče táhni si na vaše fašistické stránky šupáku odpornéj. Oslavovat banderu a jeho zločiny může je naprostá spodina bez zábran.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. ...trollíci plněj zadání ústavu pro nezávislou žurnalistiku...vydělávají si tak na chleba... kdyby nebylo nenáviděnejch rusů, tak čistěj boty nějakému esesákovi nebo kopou uhlí někde za uralem,..pokud by přežili selekci

   Smazat
  8. Pane Dvořáku, prosím mažte tu fašounskou sebranku 9:40, 9:53, 10:18 v zájmu slušné diskuze. Vždyť ten retard ani neví jak se píše YouTube, jak chce pak diskutovat? Pomocí vykřičníků? Jak jsem vidět, začínají se nám tu rozmáhat, jako na ukradině a fízli mlčí. Nedivím se, že tu jsou mazáni, hnus.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 16:25
   Vy máte dojem, že s vámi někdo diskutuje, prde? To tedy o sobě máte přehnané mínění.
   Diskuze totiž předpokládá u diskutujícího oponenta jistou úroveň intelektu. A toho vy máte asi tolik, jako já v prdeli medu, blbečku.

   Smazat
  11. 20:32 Jo, to ale předpokládá mít hlavu a u tebe rudoprde by se stěží našel odvážlivec schopný ten oslizlý mozůlek co ti raší mezi tvými rachitickými ramínky tak nazvat. Ale to máš z toho formáče, ve kterým tvůj primář uchovává potraty cikánskejch socek a co mu ho chodíš potajmu upíjet!

   Smazat
  12. 8.08
   Něco byste s tím měl udělat, smrkolo. Už zase se vám protrhla hlava a vypadlo vám z ní hovno.

   Smazat
  13. 5:46 Pořád jsi na tom ještě hůř, hlavy nemaje, páč poté tě tadyhle tvá matka - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   potratila, tak tě v lihu naloženýho poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji sežral, poletuješ coby shluk těkavých plynů okolo lejnolíhně toho smradlavýho Ugrofína!:-)))

   Smazat
 15. Na Ukrajině je záměrně už hodně dlouho loutkovodiči pěstována nenávist k Rusku. Záměr západu schmlamstnout ruské území a zdroje a udělat ze zbylých Rusů otroky, kteří na ně budou dřít, nikam nezmizel a ty všechny propagandistické tanečky okolo, to je jenom taková oblbovací omáčka. Rusové ale nejsou dnešní a tohle všechno vědí a i kdyby se měli ještě hůře půjdou za Putinem. Nejúsměvnější je to, že stále platí a stále se zamlčuje, že Rusko má velké území s ještě větším přírodním bohatstvím a proto nepotřebuje nic takového nikomu krást. Tak jsem si vzpomněl na toho Radostu, vidíte jak ti rusofobové odpadají? A ti zbylí jsou o to vzteklejší a zuřivější a snaží se za každou cenu na Rusko hnojit, přepisovat historii, ale stávají se z nich jenom šaškové jako z Pavky Novotného, známého ŘepOvara a znásilňovače kongresu ODS. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10;57 Zrovna dnes jsem cetla,ze tam rocne privitaji 17 milionu lidi dojizdejicich za praci....Ta propaganda vam nejak hapruje

   Smazat
  3. 10:57 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. Nauč se gramatiku fašounský nýmande 10:57? To je zoufalství, negramotný potrate.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 14:47 O potratech na tvým místě bych radši pomlčel, kdybys tušil co netušíš, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války její komoušskou famílii navštívili ukrajinští vlastenci z UPA, kteří tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  8. 12:18 Zrovna dnes Ani lhát neumíš blbe!
   Dej odkaz!! Ubohý primitive!

   Smazat
 16. Vzácni mudrci z Plzně, Prahy, USA a z jiných měst a případně i zemí. Doporučuji Vám, zakupte si lístek na vlak nebo autobus, nejlépe v Přemyšli a jeďte do Lvova a uvidíte spálenou zem, je to lepší zapálit než kosit, vlak bez klimatizace a bez možnosti otevřít okno, autobus jedoucí rychlostí 40 km/h, protože je starý, vyrobený ještě za SSSR, navíc přetížený kontrabandem z Polska. Já se těm lidem neposmívám, ale tak to je. Lvov byl hlavní město provincie Halič, kde byla polská universita a spolu s Krakovem posilovala polský národní duch za c. a k. monarchie. Nyní je
  ošarpaný, kdysi musel být pěkný, ale je to zašlá sláva. Co je na západní Ukrajině je pěkné je Zakarpatská Ukrajina díky i tomu, že sousedí se Slovenskem, Maďarskem a Rumunskem. Dokonce i nádraží jsou zpravidla v dobrém stavu, takže tak.
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono je to také tím, že na Podkarpadě žíjí převážně Rusíni a Maďaři a ne Ukrajinci, že tam v letech 1919-1939 zažili hen tu demokráciju a la ČSR, že jezdí pracovat převážně do Čech že se nakazili pracovitostí a hen tou středoevropskou Kultůrou.

   Smazat
  2. Take uz z Ukrajiny uteklo asi 7 milionu lidi.Ten puc jim opravdu pomohl... tak do hrobu

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. A jak se žije prostým lidem na Ukrajině, užívají si svobody a demokracie, pravdy a lásky? Zdravotnictví, bydlení, důchody a pod.?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dnes už ano. Nejhorší to bylo za SSSR. Právě proto proběhla revoluce hrdosti a Ukrajina se připojila k demokratickým zemím. Tím se definitivně odpojila od Ruska a začala svobodně rozvíjet. Ukrajina byla vždy na podstatně lepší úrovni než Rusko, ale ta dnešní je již moderní evropskou zemí. Když dnes srovnáte Ruskem odtržená území, Krym a Donbas, tam uvidíte ten velký rozdíl. Zatímco mateřská Ukrajina roste a rozvíjí se, tyto části fatálně upadají. Ty rozdíly dnes uvidíte na první pohled a ještě donedávna vidět nebyly.

   Smazat
 19. Tak zdá se, že pro americký projekt Ukrajina - rozvrat a válka proti Rusku bylo vyškoleno hodně tvorů...
  Naskočili jak čertík z krabičky. Nějak jim ušlo, že projekt nevyšel, válka se nekonala a Rusko se vyprovokovat nedalo. Anebo neušlo a jsou vzteky bez sebe. Ovšem hájit Banderu a všechny zločiny banderovců, to chce fakt hodně silný žaludek.

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 14:20 Zato ty hovnere komoušíčí si už moc nezaskáčeš, zato pořádně zamečíš, až po koupeli v bílým fosforu budeš s rezavým drátem omotaným okolo hnát suplovat veřejný osvětlení!:-)))

   Smazat
 21. Polsko a tím i bývalá Okrajina Polska jsou proti Rusku cíleně vedené už více jak dvě stě let. Chazarský způsob života se jim dostal do genetické výbavy a Polsko to v minulosti stálo skoro existenci. O okrajině nemá cenu psát, protože to je umělý konstrukt. Jediný jejich záslužným činem je že prý kdysi vykopaly Černé moře.

  OdpovědětSmazat
 22. 10:58 Rus Polsku ani Ukrajině neudělal nikdy nic dobrÉho. Poláky napadl rusák 17 dní po fašounecH, v třicátých letech sebral rus Ukrajině veškeré potraviny a v následujícím hladomoru zemřelo několik milionU Ukrajincu, tak co potom muže od nich rusák čekat_

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu se vzdělej, nebyl to rus kdo Ukrajině sebral veškeré potraviny a způsobil hladomor. Strůjcem hladomoru byl jistý Kaganovič (přečti si taky něco, lebeční dutino). Spolustrůjcem nedávného okrajinského Majdanu byla jistá Victoria Nuland. Její manžel se jmenuje Kagan. Kagan je chazarský chán. Jo a s tím napadením Poláka rusem 17 dni po fašounech, v té době už polská vláda uprchla ze země a rus si vzal co bylo jeho - přečti si něco, vymaštěná hlavo, o Curzonově linii.

   Smazat
  2. 12:59 už podle projevu toho příspěvku (11:11) je přece jasné, že se jedná o mladého, hloupého a nevzdělaného blba, který papouškuje moudra z cizí ruky. Nevylučuji ani, že je to může být místní agent provokatér, Pepek Vyskoč. Prostě, v obou případech ho ignorujte :-)

   Smazat
  3. 11:11 Za účasti většiny okrajinských a jiných chazarů ve vládě a politbiru. Souvislosti netřeba hledat. Hladomor byl v tom období ve více zemích.

   Smazat
 23. Jak to zmiňoval v posledních Otázkách - odpovědích Pjakin: CIA odtajnila netajný dokument. A to asi znamená, že Nuland došly koblihy a nejspíš už si americká zahraniční politika nevystačí s "Fuck the EU" při správě Ukrajiny. A to je dobře, protože kdo by chtěl na starý kolena válku? Samozřejmě za mladé mluvit nemůžu, tam možná převládají jiné choutky.

  OdpovědětSmazat
 24. Německo: Zruš to, nebo dostaneš! AfD marně shání sál pro sjezd. A Klaus ml. mluví i o Česku:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecko-Zrus-to-nebo-dostanes-AfD-marne-shani-sal-pro-sjezd-A-Klaus-ml-mluvi-i-o-Cesku-611670

  OdpovědětSmazat
 25. Přeji Vám dobrý den,
  pokud si přečtete článek a prohlédnete si fota na níže uvedeném odkazu, tak jsem si zcela jist, že diskutovat přestanete. František

  OdpovědětSmazat
 26. Přeji Vám dobrý den,
  pokud si přečtete článek a prohlédnete si fota na níže uvedeném odkazu, tak jsem si zcela jist, že diskutovat přestanete. František
  https://www.expres.cz/zpravy/volyn-volynsky-masakr-polsko-ukrajina-ceska-televize.A180910_160140_dx-zpravy_stes

  OdpovědětSmazat
 27. Již i u nás aktivisté z neziskovek kradou rodinám děti s podporou soudu. A pak z nich dělají neomarxistické fanatiky!

  http://svobodnenoviny.eu/jiz-i-u-nas-aktiviste-z-neziskovek-kradou-rodinam-deti-s-podporou-soudu-a-pak-z-nich-delaji-neomarxisticke-fanatiky/

  Turecko přepravuje džihádisty Fronty an-Nusrá do Libye:

  http://svobodnenoviny.eu/turecko-prepravuje-dzihadisty-fronty-an-nusra-do-libye/

  OdpovědětSmazat
 28. Takze oni velebi cloveka,ktery dokazal jen zabit spoustu lidi?..Hm...A hlavne kdyz kazdemu vadi Stalin,ktery vyhral druhou svetovou a vytvoril velmoc....Dnesni doba je velmi pokrytecka

  OdpovědětSmazat
 29. 11:24 dobré je taky prohlédnout si pozorně filmový záznam pod nadpisem "Masakr na Bořislavce" Tam se píše o jakési pomstě Čechů na německých civilistech, přejížděných nákladními auty. Vidíme tam nákladní Studebaker US6, který v té době byl pouze v rukou spojeneckých armád, nikoli civilistů, jak zachytil okraj davu a kde, zřejmě regulovčík v uniformě Rudé armády sotva uskakuje, aby nebyl zachycen taky. Něco podobného prezentovala i Česká televize, aby dokumentovala rozsah násilí, kterého se Češi dopouštěli na civilistech německé národnosti. Kdybych tu dobu neprožil, nutně bych uvěřil. Já ale pamatuju, jak táhli Velkoněmeckou říší evakuovaní před postupem Rudé armády jako "národní hosté" Protektorátem, potom už Československem jako vytlačovaní z Polska, kdy nacházeli přirozenou pomoc i potom, co tady napáchala ta jejich Říše. Ale a samozřejmě, našli se mezi Čechy takoví, že na utrpěnou ztrátu reagovali okamžitě po prožitku a existovali, stejně jako dnes primitivové, násilníci a sadisté, kteří využili situace. To všechno jsou plody války. Nebo ne? Kdopak na ni rafičil a kdopak ji spustil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jejich manipulace jsou opravdu hnusne

   Smazat
  2. 12:27 Nejdůležitější je znát kdo to finančně podporoval a to platí od nepaměti do dnes. Kde bral třeba ISIL všechno co k válčení potřeboval a bylo toho hodně.

   Smazat
  3. 12:27, četl jsem jednu vzpomínku na nějakém ruském portálu a tam taky psali, že museli chránit německé obyvatelstvo před Čechy.

   Smazat
 30. Dnešní Ukrajina = Banderostán. A Česko je zcela oficiálně díky ministru Petříčkovi (a spol., jako je Štětina, Schwarzenberk, Magor z Náckova, Kolář z Prahy 6 atd.) kámošem dnešních banderovců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A současné ex-Rusko = Chujlostán! Země to dosud bohužel osídlená těmihle vječně ožralými, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčícími podlidmi! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Smazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:31 Takže si tam vybere oporu pro svojí pravdu i fašista nebo idiot. No rozděl a panuj.

   Smazat
 32. Při osvobozování Československa:
  - padlo 139 916 sovětských vojáků a zraněno jich bylo 411 514
  (v uniformách Rudé armády. 14,18% jejích celkových ztrát za celou válku mimo vlastní území SSSR)
  - padlo a bylo zraněno 66 495 rumunských vojáků svých mrtvých a zraněných příslušníků. Z celkového počtu 248 430 osob, což je staví na druhé místo po Rudé armádě na území bývalého Československa
  - v Pražské operaci padlo a bylo zraněno 1302 vojáků Druhé armády Polského vojska
  - oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob (351 bojových úmrtí, 408 raněných, 377 zajatých a 94 nezvěstní).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náš osvoboditel generál G. Patton své paní po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 toto: „Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám.“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ Němci svoje zločiny, pokud k nim občas došlo, veřejně přiznávají už více než 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, ale Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
  2. 8:15 Patton nebyl žádnej "náš osvoboditel", nýbrž neevropský dobyvatel (ne nadarmo sám sebe považoval za vtělení Hannibala)! Vždyť až do 5. května 45 tu byl klid, dokud antievropské živly, řízené zpoza kanálu, nevyprovokovaly to tzv. Pražské povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou těch Pattonem popsaných "mongolských hord"!

   Smazat
  3. 12.28 Kdybyste napsal, že se ti pražané začali konečně CHOVAT JAKO NĚMCI... ušetřil byste si práci, voni genosse.

   Smazat
  4. 12:39 Ne, má pravdu. Historik Paul Johnson v kapitole Evropský lazar ve své knize Dějiny 20. století napsal:
   "Převládající náladou roku 1945 bylo zoufalství a bezmocnost. Evropské období světových dějin skončilo. V jistém smyslu byl Hitler poslední evropský vládce schopný uvést světové události do pohybu podle eurocentristických představ. Tu schopnost ztratil koncem roku 1941. Vakuum jež vzniklo jeho kolosálním pádem, nemohlo být zaplněno evropskými soupeři. Koncem války stály dvě neevropské velmoci jakoby na okraji právě vyhaslé sopky a divaly se s pohrdáním do jejích ještě dýmajících hlubin, bez účasti na jejím konci, ale současně spokojeny, že už nikdy nebude ohrožovat lidstvo svou démonickou silou."

   „Vůdcův tragicky marný boj musíme prohlásit za poslední světlou chvíli moderních dějin.“ Rudolf Jičín

   Smazat
 33. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 34. Honolulu my víme že JUESEJ je zemí neomezených možností a jak to tam chodí víme dobře. Podvádí se a krade všude. Konstituce je pro blbce aby si myslely že mají nějakou oporu. Evropským problémům nerozumíte a natož Ruským. Braňte Trampa to je jediné co od Vás potřebujeme ale z jiného důvodu než si myslíte. Doba pokročila a Vy jste ustrnul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínej že ne USA, ale Rusko bylo vždy chudá, zaostalá země, což mu nezabránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Naštěstí pro nás ex-Rusko (dnes pouze parchanát Chujlostan) nemá potenciál být "ekonomickým tygrem" světa, neumožňuje to mizerný genofond jeho obyvatel, těhle vječně ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale jestli dojde k jejich výměně v důsledku postupného ovládnutí Čínou, reálně hrozí že se tato zem pozvedne k nevídaným v historii výšinám a pak se máme teda na co "těšit"! To se teprv staneme otroky, jako už jednou málem pod pod Batúchánem ...

   Smazat
 35. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 36. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nihil novum sub sole...to víme i bez tebe, Honolulu.

   Smazat
 37. noviczech
  ..."co ještě se musí na planetě Zemi stát, aby si lidé ....byli rozumní a moudří? Jo, milá paní Zacharová, asi se musí stát velmi hodně, velmi, velmi hodně. Až když si člověk sáhne na rozpálenou plotnu, pak pozná, že byla horká. Což je už ale pozdě!!!

  OdpovědětSmazat
 38. Tady zmizela celá vlákna bezestopy. Soudruzi demokrati, bravo!

  OdpovědětSmazat
 39. 4:25 Co také čekat od zrudy rudé Dvořáka. Ten jen číhá kdo co napíše proti rusku, nebo pochválí něco Západní a hned zasáhne a vlastně to nemusí být ani proti rusku, maže vše co není příliš rudé!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.