Reklama

neděle 5. ledna 2020

Úřady Íránu vztyčily prapor války a pomsty po zavraždění Sulejmáního


Alexandr Nikitin
5. 1.    rueconomics
Tak zvaný prapor pomsty, symbolizující nastávající válku, je vztyčen nad mešitou ve slavném poutním místě  muslimů šíitů v íránské vesnici Džamkaran (nedaleko od města Qom).


Stejné červeno-bílé plátno svého času použili muslimové, kteří přísahali, že se pomstí za ahl al-bajta – vnuka proroka Muhammada a dalších jeho příbuzných, zabitých v bitvě u Karbalá (roku 680 n. l.). Nyní íránské úřady slíbily, že pomstí vraždu generála Kásima Sulejmáního Američany a že prapor nebude spuštěn, dokud se odplata nenaplní.

Připomeňme, že operaci na odstranění velitele sil specnazu Quds Sboru revolučních stráží islámské revoluce Íránu schválil osobně prezident USA Donald Tramp. Obvinil Sulejmáního z podpory teroristů a učinil jej odpovědným za smrt tisíců lidí.

Experti jsou si jisti, že USA se brzy přesvědčí, jak strašnou chybu učinily.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

68 komentářů :

 1. Kdo chce kam pomůžeme mu tam. To nebude poslušné ISIS , které si ušáci vypěstovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na videňskem letišťu Švechat byl dnes rano provedeny atentat na českeho generala. Při vystupovani z letadla byl stroj zasaženy třemi raketami vzduch-země z bezpilotnich letadel. K utoku se přihlasila usty sveho mluvčiho Ruska federace. „Měli zme ho zlikvidovat už davno,“ oznamil na svojem twitterovem učtu Vladimir Putin. „Jako velitel agresivniho paktu NATO se podilel přimo i nepřimo na smrti mnoha stovek a tisicu lidi.“

   Smazat
  2. USA je vztyčení nějakého praporu úplně u prdele. Pokud má Írán druhé největší světové zásoby plynu a ropy, a nechce je přenechat americkým korporacím, pak si svůj osud určil. USA tak budou mít zisk nejen z prodeje zbraní, ale i z íránské ropy. Pro se celá tahle maškaráda děje. Írán - Irák - Sýrie, Islámský plynovod, íránská ropa, kterou hojně nakupuje Čína, kontrola Hormuzského průlivu.

   K tomu dobře padnou i rezervy jejich národní banky a muzejní exponáty. Tamní historické klenoty udělají radost nejednomu sběrateli či jeho přítelkyni. Zatím Američané vyhrávají a vydělávají.

   Dokonce i EU je z nich posraná až na půdu. Dnes se představitelé Gazpromu vyjádřili, že pochybují o rentabilitě NS2, jelikož USA můžou kdykoliv vyhlásit sankce na kooperující firmy, které se s výjimkou Gazpromu celé poserou a obchod zastaví. Jó, kdyby tak Pindosové brali provizi 80% ze zisku bez jakýchkoliv nákladů rovnou na účet, to by s tím i souhlasili. Takhle ne.

   Smazat
  3. 20:07, taky jsem to slyšel. Jmenoval se Petr nebo Pavel nebo tak nějak...

   Smazat
  4. 20:07 Není pravda! Nebylo to na vídeňském letišťu, ale u nás na návsi, nebyl to generál Pavel, ale kocour jménem Frajtr Petr, nebyli to tři rakety, ale jeden kluk s prakem, a k útoku se nepřihlásila ústy svého mluvčího Ruská federace, ale babička práčete (rodiče trefil šlak když po zvolení Vladyky za prezidenta), stará Blažková. "Měl takovej divnej kukuč a plašil mi slepice," řekla k tomu. "A eště mi ten parchant tůdle nasral do holínek."

   Smazat
  5. Něco úžasného. Nemám ve zvyku zdůrazňovat, ale nyní musím.
   JEŠTĚ VČERA BYL SULEJMÁNÍ IDENTIFIKOVÁN DLE PRSTENU - VÍCE Z NĚJ NEZBYLO.
   A dnes?
   TĚLO SULEJMÁNÍHO BYLO PŘEVEZENO DO ÍRÁNSKÉ PROVINCIE CHÚZESTÁN...
   Takže pokud se bude za tři dny konat druhé zmrtvýchvstání za posledních 2000 let, nedivte se. Prostě zázrak, no.

   Smazat
  6. 8:11, a představte si, že něco podobného se děje úplně všude, třeba při leteckých nehodách. Zjevně jste ještě neslyšel o kompletizaci pozůstatků z podobných událostí. Někdy to je tak složité, že se musí použít analýzy DNA, aby se jednotlivé části daly dohromady. Tady tohle zřejmě ani potřeba nebyla. Musíte přijít s jinou teorií.

   Smazat
  7. 20:07 Dobrá glosa!

   Smazat
  8. ja by som sa ani nedivil ze prezil,tda ze poslal niekoho miesto seba,a teraz len bude toooocooo,to co amerika dokazuje vsetkym posledne roky s narastajúcou agresiou a hubou o freedom a peace uy davno prekonalo zaciatky hilerovska nemecka,to je novy fasizmuz na americky sposob

   Smazat
 2. Ani se Iráncům nedivím o jejich porážku,ovládnutí území usilují židé dlouho.Jenže tady a v této době už může dojít k třetí světové válce,už se nejedná jen o Irán.

  OdpovědětSmazat
 3. asi Trumpeta bude muset chodit kanálama aby dožil klidného stáří ,teď už jsou proti němu nejen vrahové v čele s Hitlery ale také celý muslimský svět ...

  OdpovědětSmazat
 4. Choré mozky militantních ubožáků a jejich mozkových eunuchů ukazují již otevřeně svou bezhraniční zrůdnost.

  OdpovědětSmazat
 5. Amerika VŽDYCKY nejvíc prosperovala že zbrojního průmyslu.
  Akcie amerických zbrojovek letěj nahoru jako blázen.
  Mám temné tušení,že JEDINÉ čemu Trump rozumí je byznys.
  Bůh s námi!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jediné, čemu USA rozumějí je strach o vlastní kejhák a ten by měli mít 24 hodin denně.
   Pak by je přešly choutky na rozvracení a plundrování suverénních států.

   V souvislosti s ekonomikou USA mě přichází na mysl J.Hašek a jeho Dobrý voják Švejk, kde zazněla velepravdivá věta:

   " To se nám to žije Švejku, když nám lidé půjčujou".

   Smazat
  2. 10:25...Strach o kejhák mít asi nebudou,ono je to k nim přes Atlantik poněkud z ruky.
   Strach budeme mít my v Evropě,páč slimáci to berou "křižák jako křižák".
   Ostatně mají i pravdu,Evropa stojí jako jeden muž za Bílým domem.
   Dalo by se i říci,že Amíci udatně nastavujou cizí kůži.
   PRYČ Z NATO!!!!!!!
   Helanov

   Smazat
  3. 10:46 V dnešní době raketové technologie není vzdálenost až tak rozhodující.
   A navíc,možností je mnoho. Takové malé zařízení lze přepravit i běžnými dopravními prostředky . A fanatiků se k tomuto účelu najde jako hub po dešti.

   Smazat
  4. Helanov Nasraláh má na to iný názor:
   Vôbec nepôjdu po civilistoch to je vyšší level.

   "Odpověď na atentát na Sulejmaního a Muhandise je donutit ke stažení všechny americké sily ze Středního východu," uvedl vůdce Hizballáhu Sayyed Nasrallah.

   Vůdce Hizballáhu Sayyed Hassan Nasrallah "americké síly zabily Sulejmaního a Muhandise a americké síly by měly za to zaplatit cenu, ale ne civilisté. Civilistů by se to nemělo týkat".

   " Cílem bude každý jednotlivý americký voják a důstojník na Středním východě," uvedl vůdce Hizballáhu Sayyed Hassan Nasrallah.

   https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=4&start=795


   Smazat
 6. Snad tato vražda povede ke spojení celého regionu proti největšímu agresorovi této planety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, já od toho atentátu už říkám - přiznávám že s předstihem - Trumpíkovi Raketovej Diplomat. Zavraždit Íránského narodního hrdinu na Irácké půdě a nasrat tak oba státy vůči USA je dle mého přímo diplomatický majstrštyk. No, uvidím, zda jsem se s tím Raketovým Diplomatem neukvapil. Zatím se zdá, že ne, když Iráčáné chtějí Amíky ze své země vyhnat a Irán jim vyhlásil válku. Žeby zárodek budoucí ostražité spolupráce?

   Smazat
 7. Jo už diktátor Trump vyhrožuje jestli se Írán začne mstít že zaútočí na 52 vybraných cílů.

  OdpovědětSmazat
 8. Vražda generála je naprosto nesmyslný provokativní krok. Byla to vražda protože USA a Írán nejsou ve válečném stavu. Irák je podle halasného ujišťování především USA "svobodnou a suverénní zemí", kde byl generál na oficiální návštěvě. Je to voják a místo něj nastoupí jiný voják. Ale může se to rovnat vyhlášení války. Írán bude muset něco udělat. A jistě udělá. Podle mně počká. Až bude vrcholit prezidentská kampaň. Trump se pasoval na mírotvorce, posliboval stažení vojsk atd. atp. Proto i volby vyhrál. Eskalací konfliktů těžko přesvědčí Američany, aby mu to tam znovu hodili. I tak to bylo těsné. A ani v dalších oblastech nic moc (ani s Kimem nehnul, Čína také nekapitulovala, Rusko si jede po svém...)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čakať nebudú. Emócie sú silné a reakcia musí prísť. Inak sa ľudia v Iráne obrátia proti svojim lídrom.

   Smazat
  2. Vysocí politici nejednají pod vlivem emocí, kdyby tak jednali, nestali by se vysoko postavenými.

   Smazat
  3. Chcete říci pane Davide, že vysocí politici jednají pod VLIVEM nemocí? Z Vaší lékařské praxe tušíte proč jsou vysoce postavenými (také umím létat, bohužel jenom virtuálně a tuto skutečnost vnímám reálně a zatím žiju).

   Smazat
  4. NEUVĚŘITELNÝ!

   Trump zabil Sulejmaního, když se chystal setkat s iráckým premiérem za účelem zprostředkování: „Měl jsem se setkat se Sulejmaním ráno v den, kdy byl zabit, přišel mi doručit zprávu z Íránu, reagující na zprávu, kterou jsme doručili ze Saúdské Arábie - řekl irácký premiér.

   TRUMP DAL ZABIť FAKTICKY DIPLOMATICKÚ MYSIU!

   Toto je ohromující - Irácký premiér říká priamo v parlamentu, že by americké jednotky měly odejít. Říká že Trump mu zavolal, aby ho požádal o zprostředkování jednání s Íránem, a pak nařídil úder dronu na Sulejmaního. Říká, že Sulejmaní nesl odpověď na saúdskou iniciativu, která měla snížit napětí, když byl zasažen.

   Tak to je krásne súdruhovia s Fašingtonu pekne si to pohnojili a budú sa musieť teraz stiahnúť z blízkeho východu.
   Od Iraku už majú befel parlamentu musia vypadnúť.

   Smazat
 9. Ve světě nebude klid,dokud nebude mezi Kanadou a Mexikem průplav!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Jistě každý chápe,jak si USA vytvořili podmínky,kdykoliv zaútočit na Irán,stačí i jedna provokace.

  OdpovědětSmazat
 11. Bez Izraele se na Americkém stromě nehne ani lístek. USA jsou jen rabínem z lidské hlíny uplácaný golem pro špinavou práci, kterého rabín ovládá šémem z FEDu...
  Jak už kdysi prohlásil jeden z největších teroristů 20.století "Řezník ze Sabry a Šatíly", dnes už zcela jistě v pekle, gen.Ariel Šaron: USA to jsme my židé a Američani to dobře vědí..."
  Takže je jasné, kdo za tím je. Izraele mocně touží po "Velkém Izraeli" a proto neustále všechny provokuje, je v jeho zájmu destabilizace Středního východu a exodus jeho obyvatel do Evropy a proto po likvidaci IS, jako jeho proxy-armády musí vyprovokovat pokračování chaosu a v kontextu s vítězným postupem Assada a postupného uklidňování Iráku musel zase něco vyvést a přilít olej do ohně, ale jak je jeho zvykem rukama někoho jiného a přitom se schovávat za jeho zády...A ten Trumpeta jen dokazuje, že je opravdový typicky americký vůl, který se nezastaví před ničím, jen před pořádným klackem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký Velký Izrael, člověče? Tahle země vznikla teprve 14.5.1948. V minulosti existovala jen sporadicky a první záznam o židovském státě z Merenptahovy stély začíná slovy: "rozprášil jsem stát Izrael". . Oni sice začišťují vlastní území, ale kromě Golan se nikam dál nepohli. Nikdy jsem žádné výrazy typu "Velký Izrael" neslyšel. Zato Velké Polsko, Velké Maďarsko, Velká Albánie... to ano, a mockrát. V poslední době dokonce i Velká Ukrajina. Jediný stát s přídomkem "velký" je Great Britain, která už tak velká není.

   Smazat
  2. To je jen Vaše chyba, člověče, ale můžete ji napravit a s ideou "Velkého Izraele" se obeznámit, nikdo Vám v tom nebrání, jen jakási vlastní předpojatost...

   Smazat
 12. Nesvádějme vše na Trumpa-nemá depstate pod kontrolou....
  Jak USA zničily Británii a podrobily Evropu.

  Marshallův plán byl pro americké nadnárodní společnosti většinou programem sociální péče. Druhou pravdou je, že Evropa a Anglie za tuto finanční pomoc výrazně platily. Teprve v roce 2006 zaplatila Británie konečně poslední splátku z půjček, které jí USA poskytly v roce 1945. Třetí je, že poválečné financování Evropy nebylo primárně pro rekonstrukci, ale jako základ pro drtivou politickou kontrolu, která do značné míry přetrvává dodnes.
  https://beforeitsnews.com/eu/2019/11/how-the-usa-destroyed-britain-and-subjugated-europe-2652550.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:18 nebýt M. plánu, tak západní Evropa by skončila v mordě ruského medvěda a, že Anglie splatila svůj dluh USA tak dlouho po válce jen svědčí o tom, že každý dluhy se mají platit.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 13:19
   Skutečně? No, já nevím, že by tyto dluhy Americe měly vliv na to, aby se i západní Evropa stala socialistickou... Kde jste to studoval?

   Smazat
 13. S íránskými generály bych si opravdu nezahrával, varuje poslanec Kobza, znalec této země. Krvavá americká stopa, rozvrat spáchaný protektorem Bremerem:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/S-iranskymi-generaly-bych-si-opravdu-nezahraval-varuje-poslanec-Kobza-znalec-teto-zeme-Krvava-americka-stopa-rozvrat-spachany-protektorem-Bremerem-609001

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kobza z nich má bobky, jako každej prožidovkej a prosionistickej podkuřovač. Je ostudné, jak on dovozce košer vín z Izraelem ukradených Golan hájil jejich anexi po jejím uznání Trumpetou a přitom si hraje na českého vlastence odsuzujícího Mnichovskou dohodu...Ať se jde vys...., vlastenec!!!

   Smazat
  2. 11:28...Teď si protiřečíte.Kdyby byl Kobza sionista,tak by nad vraždou generála jásal.
   Helanov

   Smazat
  3. On jásá, ale je z mohamedánů nemilujících židy a jejich poskoky, mezi něž patří, posranej až za ušima, protože je zná, Vy jedna myslitelko...

   Smazat
  4. 14:22. A jak jste přišel na to, že poslanec Kobza nad tou vraždou jásá, když ji v článku tvrdě odsuzuje ?
   To je opravdu výplod Vaší vlastní logiky, Vy jeden mysliteli, nebo Vám to někdo poradil ?

   Smazat
  5. Heriote,je to blbec,pan Kobza zná poměry v regionu a umí vyhodnotit situaci.
   Možná fandí Izraeli,ale dobře chápe,že tenhle vývoj je špatný i pro jarmulky.I když si to zatím jejich jestřábi neuvědomují.
   Helanov

   Smazat
  6. Heriote a vy nepříliš důvtipná dámo, odpověď na vaši hloupou otázku máte v 11:28..., tomu vlastenci Kobzovi jde jen od kšeft s těmi košer patoky z ukradených Golan, o nic jiného... a proto se o ten Izrael tolik bojí, že jej brání i idiotskými přílepky k proklamacím našeho knessetu...Víc ho sledujte a snad se vám rozsvítí...

   Smazat
  7. 16:45...Jeho soukromé aktivity mne nezajímají,v parlamentu je to-podle mě- možná nejužitečnější poslanec.
   Z vaší strany jde jenom o spekulaci.
   Apropó,víte že podle sebe soudím tebe? ;-)
   Helanov

   Smazat
  8. Takže Vás zajímá jen to, co se Vám hodí do toho Vašeho poněkud pokřiveného obrázku, takže je to jasné, no a co se týče těch jeho aktivit a projevů v prdlamentu, tak těm se rozhodně věnujte víc, ať si v tom uděláte pořádek...

   Smazat
  9. 16:45. Jistě, dle Vás se bojí se o Izrael, proto jásá nad vraždou Sulejmaniho, ale tajně, což Vy, jako myslitel, víte...ale veřejně ji tvrdě odsuzuje.
   To by Minář nevymyslel...

   Smazat
  10. Americe je úplně jedno, co se stane na BV, jelikož těžbu si v poho ochrání. Ameriku nikdo nemůže ohrozit, je chráněna dvěma oceány, a nikdo nemá dostatek plavidel, aby udělal výsadek po celém kontinentu. Jedině Rusko může lehce pocuchat peří raketkami, ale nikdy si na to netroufnou, i kdyby si USA vzali Sachalin. Nikdo na ně nemá. Ani Čína.

   Smazat
 14. Teď dostanou odplatu za tu svojí ,,lopatu". A bude to jedině dobře.

  OdpovědětSmazat
 15. Že je Trump kretén, bylo jasné od počátku. Jenom jsme se všichni ujišťovali, že pořád lépe než Hillary.

  Ale že je takhle nedozírnej, to asi překvapilo každého.

  OdpovědětSmazat
 16. ...a co na to chvilkaři? Ozvěte se... protestujte...nebo máte chvilkovou pauzu?..demokrati.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:17 Ty tomu tleskají pokud by usa vyhráli světovládu tak by jste se divil co by se dělo. Naštěstí to nikdy nebude.

   Smazat
 17. Prázdne táraniny, stačí jedna raketa zem-vzduch a je po "prapore"..

  OdpovědětSmazat
 18. Napoleon podobně nechal 27.3.1804 zastřelit vévodu z Enghienu když jej nechal unést z cizího území. ( Ale předtím jej postavil před soud .) Také mu radili odborníci. Trump skončí podobně?

  OdpovědětSmazat
 19. Ještě přidám toto.
  Irán by měl okamžitě požádat Rusko a Čínu,popřípadě další státy o pomoc jejich armád,jinak si Trump dovolí bombardovat samotný Irán,protože jen čeká na vhodnou situaci.

  OdpovědětSmazat
 20. Scénářů se nabízí několik. Íránci buď spáchají nějaké atentáty, nebo naruší těžbu a přepravu ropy z Perského zálivu. Na to odpoví západ přímou vojenskou akcí. Otázkou je, jak se k tomu potom postaví Čína, Rusko a třeba i Indie.
  V každém případě tuto americkou akci nechal provézt obrovský debil, kterému nešlo o osobu zabitého generála. Šlo mu o vytvoření zástupného důvodu k rozpoutání války s Íránem. Něco, jako přepadení vysílačky v Gliwicích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zhnusený.
   Sulejmán by vlákán do léčky,Trump o té schůzce věděl a věděl co se bude projednávat,tak tomu chtěl zabránit.
   Navíc chtěl zastrašit Irácké poslance,co se mu nepovedlo,dnes odpoledne Irácký parlament schválil sta stažený všech armád ze svého území,to asi bude mít Trump těžkou noc.

   Smazat
  2. 17:13-Přesně tak, Bibi chtěl zabránit postupnému uklidnění na SV a odchodu Američanů a proto zaintrikoval a ten hlupácký poskok s přehazovačkou mu na to skočil...

   Smazat
 21. Naplňuje se věštba : konec USA, konec Izraele.

  OdpovědětSmazat
 22. Irák je poraženou a okupovanou zemí, teprve teď jim to dojde. Vyzývat mohou jak chtějí, pokud amíci nebudou chtít tak se nehnou. Stejně jako v Sýrii a pod.. Ropě se teď říká demokracie a lidská práva.

  OdpovědětSmazat
 23. Ak ale nepôjdu bude sa na nich útočiť všade zo zálohy a budú opäť v Iraku umierať

  OdpovědětSmazat
 24. Kde je to pako Honolulu a jeho kladný názor na Troubu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přejmenoval se na Hohohuhu nebo tak nějak podobně nápaditě a sliní pod jiným článkem. Nebojte, však on dorazí, by nás pobavil.

   Smazat
 25. Asi je sám zaskočený tým čo sa deje

  OdpovědětSmazat
 26. Trump varoval, že odveta USA za prípadný iránsky útok bude možno „neprimeraná“

  Iracký parlament takisto žiada vládu, aby zabezpečila, že zahraniční vojaci nebudú na žiadny účel využívať irackú pôdu, vzduch ani vody.

  Takáto situácia nastala po tom, čo iracké ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo útok amerického dronu ako „nehanebné“ narušenie suverenity Iraku a ako porušenie dohody medzi Irakom a koalíciou vedenou Spojenými štátmi, pripomenula stanica Sky News.

  Ministerstvo doplnilo, že iracké územie nesmie byť použité na útoky na susedné krajiny Iraku.

  USA na to zareagovali, že ich hlasovanie irackého parlamentu „sklamalo“, a vyzvali lídrov krajiny, aby si uvedomili dôležitosť americko-irackých ekonomických a bezpečnostných vzťahov, ako aj úlohu koalície pod vedením USA v boji proti Islamskému štátu (IS).

  Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo v nedeľu pre televíziu Fox News povedal, že Irán sa pravdepodobne pokúsi zaútočiť na amerických vojakov. „Podľa nášho názoru je reálna možnosť, že Irán urobí tú chybu a rozhodne sa zaútočiť na niektoré naše vojenské sily v Iraku alebo na vojakov na severovýchode Sýrie,“ spresnil Pompeo, ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

  OdpovědětSmazat
 27. Musím se smát, jak místní rudohnědá galerka podporuje ručníkáře. Když v minulých letech vraždili tito parchanti po celém světě tisíce lidí, tak jste ječeli jak píchlá podsvinčata, ale dnes, pokud se to týká USA, tak jste schopni zabít za svou " pravdu " svoji matku, pokrytci.
  Výborně Amík, zase ukázal světu kdo je pánem, zaostalé Rusko muže zbrojit jak chce, ale Amík činí a dobře činí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš to nějak popletené ty vylizovači poševního sekretu Madeleine Albrightové...a pokud se směješ, tak to není smích, nýbrž předsmrtný škleb vola volovitýho...a jeho k shnití ve vlastní šťávě odkázaných SSA...

   Smazat
  2. Neragujte - prosím, je nemocen. (12:04)

   Smazat
 28. Co to žvaniš? Vraždili hlavně tvi umirněnu sunnitšti tenoriste pěstovani a hyčkani emerickym, saudskymi a izraelskymi tenoristy.

  OdpovědětSmazat
 29. Už vidím, jak si zakladnu za bilión dolarů odtahuji...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.