Reklama

pátek 24. ledna 2020

USA chtějí uvalit sankce na Česko

´
Alena Novotná
24.1.2020 Sputnik
Praha chce zkasírovat velké americké internetové firmy. Washington hrozí odvetnými sankcemi. Tak si Amerika představuje přátelství ze zemí, kde žije duch Václava Havla?


Česko jako druhý Írán


Jsou USA věrný spojenec a ochránce České republiky? Jen když se Praha chová submisivně a kupuje to, co Washington nabízí. A jinak? Jinak nás čekají sankce. Jak je možné, že by se Česko mohlo dostat na stejnou úroveň jako Írán? Stačí k tomu jeden zákon.

O co jde? O zavedení digitální daně, kterou chystá vláda Andreje Babiše. Ta se nelíbí Bílému domu, a tak nám hrozí sankcemi. Píší o tom česká média. Námitky k dani prý už od amerických diplomatů dostalo české ministerstvo financí.

Česká vláda sedmi procentní digitální daň pro velké internetové firmy schválila loni, včera ho začala projednávat Poslanecká sněmovna. Washington daň považuje za diskriminaci vůči firmám se sídlem ve Spojených státech. Podobný spor vedou USA i s Francií, která má tříprocentní digitální daň.

Dani by v ČR měly podléhat internetové firmy s globálním obratem nad 750 milionů eur (19,1 miliardy Kč), které budou mít na území Česka roční obrat za uskutečněné zdanitelné služby minimálně 100 milionů korun. Daň se tak dotkne hlavních globálních hráčů, jako jsou americké společnosti Google, Facebook, Amazon či Apple. Do státního rozpočtu by podle odhadů ministerstva financí mohla přinést pět miliard korun ročně.

A jakých oblastí by se americké odvetné opatření mohlo dotknout? Spojené státy byly v roce 2018 pro české exportéry dvanáctým nejvýznamnějším obchodním partnerem. Mimo Evropskou unii se dokonce staly nejdůležitějším, když na druhé místo odsunuly Rusko. Domácí firmy na trh v USA předloni vyvezly podle údajů Českého statistického úřadu zboží za 91 miliard korun. Pro srovnání, do Ruska to bylo za 90 miliard a do Číny za 56 miliard korun.

Za oceán české firmy vyváží především letecké motory, zdravotnická zařízení, mikroskopy, stroje automatického zpracování dat, ocelové trubky či pneumatiky. Významný je také podíl USA v cestovním ruchu. Američané představují pátou nejpočetnější skupinu zahraničních turistů v ČR. Jejich počet v posledních letech stoupá.

Když bude Trump chtít, citlivé místo si najde. Zmíněná Francie, na kterou Washington tlačil kvůli digitální dani, oznámila její odložení na konec letošního roku. A co Praha? Také cukne a jako omluvu přidá Američanům zakázku na výstavbu nových bloků v Dukovanech?


Proč by měly americké společnosti odvádět daň v Česku?


Na situaci okolo digitální daně a možných amerických sankcích se Sputnik zeptal poslance za KSČM a místopředsedu sněmovního podvýboru pro ICT, telekomunikaci a digitální ekonomiku Lea Luzara.

„Jsme svědky stálého popírání dohodnutých pravidel světového obchodu k získání politických bodů. Po nástupu Donalda Trumpa již WTO postrádá smysl pro velmoci. V nynější politické situaci v USA si nemůže dovolit současný americký prezident shovívavost a ukázat slabost. Proto jeho tvrdé vyhrožování pod heslem USA First,“ říká k situaci známý politik.


Pan Luzar míní, že v případě uvalení amerických sankcí na Česko kvůli digitální dani čeští výrobci, kteří exportují do USA, nebudou ohrožení, protože většina z nich a všichni velcí mají své americké dcery a tudíž se tímto vyhnou případným odvetným clům. „Výrobci automobilů jsou natolik mocní a chráněni v EU, že pokud by v tomto segmentu ke clům došlo, lze očekávat velice tvrdou reakci celé Evropské unie. Spíše bych očekával ‚odvetu‘, pokud by se k tomu USA odhodlaly v oblasti turismu, víz a byrokratické šikany. To je reálné,“ upřesňuje.

Zalekne se česká vláda amerického vyhrožování? Poslanec říká, že zatím tomuto scénáři nic nenasvědčuje. I když prý hlavně pravicové strany vysílají signály o ochotě podřídit se.

A teď otázka o věci, kvůli které se to všechno děje. Je opravdu nutné zavádět v Česku digitální daň, jinými slovy zdanit Facebook a Google?

„Digitální daň je potřebná, protože stávající stav znevýhodňuje firmy ze stejného oboru jen podle jejich sídla. Například Google a Seznam působí ve stejném internetovém segmentu a jedna platí 19% daň a druhá vlastně skoro nic, i když zisky má v řádu miliard korun realizovaných na českých uživatelích,“ říká poslanec za KSČM Leo Luzar.

72 komentářů :

 1. Jo tak by to mělo být vyděláváš tady tak plať daně a mělo by to platit pro všechny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v případě amerických soudruhů je vyjímka, ti uplatňují právo silnějšího (to je něco jako středověké právo první noci)

   Smazat
  2. ...nerozborného bratra...

   Smazat
  3. Tomu se říká dobývání renty. No a když máte takovou armádu a $$ tak vám to stačí. Nemusíte ani nic moc vyrábět.

   Smazat
  4. Včera si americký velvyslanec pozval naše vládce, srovnal je do latě. Tak že žádné daně nebudou. Jo a proti elektroautům se už připravuje protikampaň na zastavení jejich propagace. Kdo ví co je petrodolar, tomu je to jasné.

   Smazat
  5. Uvaluji sankce a obvineni ze zlocinu /bez dukazu , nebo faktu/,a hrozby nasili na vsechny americany tez , kteri nejsou presvedceni..

   Smazat
  6. USA uvalují sankce pořád na kdekoho, takže asi dojde i na nás, dokud EU a ostatní nezačnou uvalovat recipročně nějaké sankce i na americké výrobky.

   Smazat
  7. A velka radost z tech sankci a vdecnost primela Vondru aby kricel ze chce vojenskou zakladnu v CR , aby si Putim mohl namirit na nas svoje rakety.
   Na Usaky jich pak zbyde MIIIIN..
   Tak se urcite velmi zavdeci...Na nas ucet...

   Smazat
 2. Česko je krycí název pro dojnou krávu, pouze těch dojiček je příliš velký zástup. Začíná berlínskou, sudeťáckou, bruselskou, americkou a v neposlední řadě i místními dojičkami, jako je třeba církev a Kalouskův kámoš Šťáva atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .... dojičkou církevní, dojičkou stranickou, dojičkou mafiánskou ....

   Smazat
  2. Máte pravdu 10:09, je to prostě děs, ale také chyba českých občanů. Copak by například v jiných zemích prošlo Kauflandu, aby u nás zboží prodával za vyšší ceny a v horší kvalitě než v Německu? Proč se nepokusíme o organizovaný bojkot tohoto řetězce? Proč se žádná politická strana ani nepokusí snížit odliv kapitálu ze země? Proč si kdejaký hajzlík dovolí otravovat náš stát nekonečnými arbitrážemi za úplné ptákoviny, někdy dokonce úspěšně (viz NOVA, Diag Human atd.). Izraelský Mosad by např. podobným týpkům rychle vysvětlil, jak se má chovat. Česká politická reprezentace je ale zbabělá a často i zaprodaná. Stovky miliard létá z okna a parazité jsou neuvěřitelně vykrmení...

   Smazat
  3. Jo Adame - ona by stačila občanská reprezentace, protože ta politická je po třiceti létech úplně někde jinde. Ti nežijí tady,žijí ve svých představách, hádají se o kokotinách, vztyčených prostředníčcích a o komunikaci s Čínou. A občanská reprezentace, která by všechen ten nešvar mohla změnit co by dup? Značnou část to nezajímá vůbec, má docela dobré kapesné od tatíků, na každodenní pařbu, žvanění, drogy a zábavu, a ta druhá část dřepí u PC a brebtá a bouří se pouze vrbálně pomocí diskuzí. Od židle nikdy zadky neodlepí, každý čeká, že to udělá někdo jinej? Třeba vstane od PC ten napravo nebo ten nalevo? Jo - vstane - jde si pro lahváč, a zase dřepne a nadává. To českým občanům prostě stačí, to neměli 40 let a to je panečku něco!

   Smazat
  4. Adam, proc nechame nase penize, ktere jdou do rozpoctu z nasich dani pro nas, rozkradat kdekym, treba na informacni systemy a kdeco! Cech je dojen jak ta kravicka a jeste u toho spokojene buci!

   Smazat
  5. Neni to jen ze mnozstvi lidi zije v Cine pohromade natlacenych , tak vznikla i ptaci chripka u kurat a nemoc silenych krav /mnoho v jedne staji setrnych,zisku chtivych potravinovych korporaci, nedostatek prostoru a vzduchu/,zapricini rychly vznik prenos viru, ale v Australii uz davno bylo nekolik pripadu , ze pouhe skrabnuti netopyra /a jejich hodne a jsou chraneni !!!/,skoncilo rychlou SMRTI..
   Lekari jsou proti tomu bezmocni...
   A v Cine ,v Asii je je zerou !!!

   Smazat
 3. Americká rozvědka zveřejnila archivní údaje o „Hitlerově agentovi“ Banderovi:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020012411300399-americka-rozvedka-zverejnila-archivni-udaje-o-hitlerove-agentovi-banderovi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Informace o Banderostánu dnes již nikoho nepřekvapí. Mezitím budují vzorný fašistický stát i kámoši banderovců, naši severní sousedé, zcela nepoučitelní Poláci. Ale jak to souvisí s českou digitální daní?

   Smazat
  2. 10:14 K tomu jsem už svoje napsal kdo čte ví kdo nečte čumí.

   Smazat
 4. Ale vždyť jsme přátelé, přátelé... Se vstupními vízy, teď už i se sankcemi, zkrátka takový vztah rovný s rovným,že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:08 Kostěji, ty prolhaná ludro, Žádné vízum do USA jako turista nepotřebuješ, jen vyplníš formulář, třeba elektronicky, pouze pokud tam chceš strávit více jak 3 měsíce, tak potom ano.To je ovšem něco uplně jiného.
   A jáké, že ty sankce jsou, zase lžeš. Ale žádné vizum, ty prolhaný rusomrde!!!!!
   A tak je to zde se vším, jen lež a nepravdy, načuchlí tou ruskou lží, které tito pomatenci milují!

   Smazat
  2. 12:51. Važte slova příteli, at se dále neztrapňujete.

   1. "Findlay v dnešním vyjádření pro ČTK odkázal na prosincový komentář velvyslance Stephena Kinga v Lidových novinách, ve kterém diplomat zmínil, že důsledkem zavedení digitální daně v ČR by mohla být nějaká forma přiměřeného protiopatření vlády USA"
   .
   2.Zcela jistě pouhou náhodou jste zapomněl dodat, že sice jako turista vízum do USA nepotřebujete, nicméně o vstupu definitivně rozhoduje až imigrační úředník...Víte o něčem takovém na naší straně vůči USA ?
   Takže Lhář jste zase pouze vy, jak je ostatně u vás zvykem.

   Smazat
  3. A vůbec - komu ty tady nadáváš rusomrdů přitroublej unknowne ty hnusná americká filcko? A už dávno nejsi unknown, jak napíšeš nějaký ten zvratek, všichni mají jasno. Nemůžeš tu svojí posedlost americkým božstvem trochu skrývat? Vždyť jsi úplně trapnej, sprostej, oplzlej, vzteky bez sebe. Nejsi v ksichtě modrej? Přece si nemyslíš, že tímhle sprostým štvaním a urážkama někoho přesvědčíš k přítulnosti k USA? Ty každému vypadly z oka -vlastní vinou! Jen vlastní vinou! Chovají se k ostatnímu světu jako ke svým otrokům, a jak je to s vízama, jestli tak, nebo naopak, je přece úplně krajc vajc! Akorát zas máš důvod sprostě urážet a jen o to ti jde. Jsi ubožák.

   Smazat
  4. Heroine ty hlavo hloupá, a o tom , že rozhoduje imigrační uředník je snad něco špatně?? Jen si tam nepustí každou verbež, třeba zrovna tebe!
   Ty a tady většina hulákáte zadrátovat NAŠE hranice, vždyť se chováte daleko huře než ty USA
   Ty raději nic víc nepiš, vypadávají z tebe jen smradlavá houna!.

   17:23 Pozooor jdou k vám kužátka, cévky praskají už nyní co.

   Smazat
  5. 11.47 Tak tohle jste, pane Honilulu, nemusel.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 16.39 Takže už máš nakoupenou balistickou ochranu baboone?

   Smazat
  8. 14:07 Mr. Honolulu je na rozdíl od tebe, hovnere komoušiči, rozumnej chlap, kerej lecos v životě zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel taky komoušský opičáky tvýho typu u Limpopo jako škodnou! Snad už brzy to bude povolený i v čecháčkově ...

   Smazat
 5. Amerika nemá přátele. Jen nepřátele nebo vazalské státy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kdo je má? Např. takové Rusko, to bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země, ale nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Genetická struktura východní Evropy je těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně toho vašeho Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 6. Bu bu bu, dělá velký bratr s rákoskou, tak zálezeme zpět do nory?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A je tu spousta jedinců, kteří budou dál vzhlížet, i kdyby je tou rákoskou opravdu lísknul.

   Smazat
 7. Každý,kdo zde podniká, by měl taky tady platit daně.Ždímat nás,to by jim šlo.Po nás chce stát platit daně taky.Proč má mít někdo výjimku.Když se mu to nelíbí,tak podnikej jinde.Bohatí bohatnou,stále mají málo a chudí budou ještě chudší.Stát se má chovat ke všem stejně.

  OdpovědětSmazat
 8. Perme se a žerme se...!

  OdpovědětSmazat
 9. Vylezte pruhované hvězdy, slouhové strejdy Sama, a obhajujte sankce!
  Vypadne z vás relevantní obhajoba vašeho idolu, nebo zůstanete u zaprděných Čecháčků, rudých dědků, židobolševiků, lůzy, a podobných argumentů jako obvykle?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:52 A zase Milánku trochu mimo!.
   Jen hlupák jako ty, si neuchrání své investice a hned jak furianti jim dáme 7%, když je stát tak v prdel.. musí náš bordel někdo zaplatit, třeba nesmysl se slevou na vlak! Ale nevadí, těch 5 miliard nám stoj za to přijít o desítky miliard, JOOOO soudružka Schilerová, ta to někam " dotáhne", pokud poslouchá zloděje Babiše!

   Smazat
  2. Tak pro Pepka Vyskočilojc je i Schillerová soudružka. No to jsou mi ale věci.
   Pepku, slevu na dopravu si moc pochvaluji, jezdím z Prahy do Ostravy za 140-160,- Kč jen tak, abych tě naštval, autobus na chalupu mne stojí 18,- Kč, dřív 78,- Kč. Moc prima. Důchodců a studentů je víc, tady myslím voličů, že, než asociálních hlupáků jako jsi ty. Francie navrhla stejnou daň ve výši 5%. Ale na ty ušácké vydřiduchy, co nechtějí platit daně se musí šlápnou vahou celé EU. A teď se ukáže, je-li Eurosajuzi vůbec takové věci schopen. Mimochodem daň 5-7% je sranda a ne daň. Rozumíš, milánku?

   Smazat
  3. 12:48 Jen si pochvaluj, až ti sundají duchod na polovinu, tak budeš mluvit jinak troubo. Jinak mě naštvat nemuže chudák jako ty, který spolehá co mu za smradlavou kostičku odhodí stát:. Já si tam pokud budu chtít zajedu se svým BMW, v pohodlí a cena mě nezajímá, nejsem socka jako ty, ale co ve špinavé komoušské Ostravě?
   A vté Francii to není 5% ale 3% nedouku.

   Smazat
  4. Troubovi se tvá divoká reakce zamindrákovaného chasníka líbí. Já si v Pendolínu užívám internetu a baru, čtu si a těším se na Ostravu. Ty ve svém BMW si užíváš nervy na D1 a své vlastní prdy. BMW je samozřejmě výhodnější pro lidi, kteří neumějí číst výhodnější a mají malinké péro.

   Smazat
  5. 13.58 Kde ty chudáku vezmeš peníze na bar!! Já zapoměl, že všichni co jezdí Pendolínem mají véééélké péro, tak jo!!! CHIIIÍÍÍCHÁÁÁ.
   Užíváš internet, aby jsi psal ty svá " modra" sem, jinak nechápu k čemu tobě je ,tak to joo a čím tě ta rudá Ostrava tak bere, soukmenovci soudruzi horníci v duchodu?? Jak jste hrdinně fárali, to je prdel!
   Jinak, ono se dá kašpárku do Ostravy dostat i jinak, jinou cestou, ale to vysvětlovat socce jako ty nemá smysl.

   Smazat
  6. A proč ty, ubohej blbečku, kterej má hovno, jenom ten počítač, kde každej den pod ubožáckou přezdívkou "unknown" ťukáš do klávesnice jako obstarožní sekretářka svoje zvratky. Sprostoty a urážky. Pošklebuješ se ty blbečku, k ubohýmu důchodu máš ještě asi podporu na bydlení, abys ten svůj tunel zaplatil, a ještě ti zbylo na žvanec. Člověk na úrovni by nepotřeboval denně dřepět u PC a žvanit ty blbé nadávky, a to s tím BMW ? No to je sólokapr ty socko ubohá. To máš nad pelechem na plakátě? To, jak se tady předvádíš, je zcela typické pro socky. Proč tak blbě žvaníš a pošklebuješ se ostatním? Vždyť jsi chudák, vždycky jsi byl malý hovno ve vysoký trávě, a to se nezměnilo. Proč neodtáhneš do svých milovaných USA a trčíš tady mezi lidma, který nenávidíš? Protože tam bys neměl žádné sociální dávky, tam bys neměl ani na ten pelech, tam bys hnil na ulici jako poslední prašivej vořech. Takový blbečky -chudáčky - mám nejraděj.

   Smazat
  7. Ale no tak pánové, vás dialog nabírá nebezpečné Grady, chtělo by to diskutovat trošku na úrovni...

   Smazat
  8. 17:22
   Rozebral jste tu blábolící a pošklebující se poloopici na součástky. :)

   Smazat
  9. Tak za prvé ten co má to BMW, skutečný boháč si toto poruchové auto nikdy nekoupí. Kolik asi ten co se s ním chlubí na něm ještě dluží? A o dnešní důchodce nemám strach, ti to ještě dožijí a ten s tím autem to tady za ně pak vytrhne. Pak bude líp. Děkuj dnešním důchodcům, že žiješ neb už žijeme z podstaty, protože se už nic ukrást nedá. A vyměň své auto za Mercedes v něm jezdil pan prezident Havel.Já důchodce ho mám(platil jsem keš) a je fakt dobrý. Proč bych se tu taky nepochlubil?

   Smazat
  10. 17:22 Pozooor, ať ti nepraskne žilka. Nejsem socka, jak tvrdíš, jsem také v duchodu , sice rok, ale v duchodu.Vždy jsem byl ve svém oboru dobrý a velice slušně placený, proto má dnes duchod o jakém se nikomu z vás ani nesnilo! Nikdy baych se nesnížil čerpat nějakou podporu nebo dotaci od státu. Proto jsem pracoval 45 let abych nebyl nikomu na obtíž a nesomroval nějakou pochybnou dotaci v částce7 miliard na vlak!
   8:45 Nemáš s tou poruchovostí pravdu!Před koupí jsem zjišťoval reference na tohle auto a věř, že je velmi dobré! BMW MÁM 3 rok a zatím ani jeden problém. Sám jsem duchodce a nikdy jsem nikomu nic neukrad a nikomu nic nedlužím, asi mluvíš ze své zkušenosti.

   Smazat
  11. Přece když si koupíš BMV a machruješ tady s ním tak na něj nebudeš nadávat. Ještě chvíli počekej...Dnes jsou reference dobré na každou záchodovou mísu. Přece se nebude někdo chlubit tím, že dělá šmejd a ti co nalítli to samé. Zůstaň si u svého já si nechám meďoura( já mluvím ze své zkušenosti neb jsem bavoráka taky měl a musel se ho rychle zbavit). A už těch blbostí nechme, howgh. Zřejmě budeš chtít mít ještě poslední slovo.

   Smazat
  12. 17:22 Áááá, další nadržený křivohubý kleptoman či huhňavý dementní psychopat, vepřová držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval??? Jeden z Putlerových přískočů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Kdy konečně začnete prchat do svého ráje v Chujlostánu?!

   Smazat
  13. 16.43 a 17.22 Tak co myslíte, kdo je lepší? Teda já bych se vsadil, že seš pouze jeden!

   Smazat
  14. 19:31 Přesně naopak! Jsou to tu všichni! Tzv. NR je jen prděním malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putleroffských socek v pracovní době. Tihle odporní odulci nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman. Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
  15. 7.51 Tolík nenávisti, žlučovičosti, zamindrákovanosti! To se fakt nedá číst. Chodíš mezi lidi? Ti tě maj jistě rádi. Spíš věřím, že tenhle humus veřejně nereprodukuješ.Tebe by hnal i Milion chlívek. Jak seš starej tak seš blbej. Dej si alespoň nějakej malinkej nick, ať tě překročím, jako honolola. Věřím, že seš na sebe patřičně hrdej! Jistě mi ynteligentně odepíšeš to přeci nemůžeš nechat jen tak ale věř, zbytečně. S nulama, kteří se tady vybíjí kvůli své zamindrákovanosti a frustraci jako ty neztrácím čas! Jeden klad to ,,psaní"pro tebe má, je ti určitě líp a to sevření na hrudi a hučení v hlavě polevilo. M.R.

   Smazat
  16. 9:50 Kdybys znal o sobě pravdu, Lejnere Putlerýči, tak by si se dobrovolně sám rozplynul! Třeba tu, že tvým biologickým fotříkem byl zrzavej udavač Venca Flaška. To on naprcal tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   a to na mejdanu chátristů, kde vynášela popelníky! Jenže tě potratila a ten potrat souzi naložili do lihu a poslali škaredýmu kremlovoroj ke "Dni pabédy" jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral poletuješ coby shluk těkavých plynů u jeho lejnolíhně! Jéééé, pane šeditelííí! Chycht!

   Smazat
 10. Já jsem sice docela srab, ale dělal bych totéž jako Rakousko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co udělali rakušané?

   Smazat
  2. Představ si, že Rakušané se píší s velkým "R". To dělají.

   Smazat
 11. Piráti a jiní závistivci závidí lidem nad 70 levnější jízdné.
  Víte, že v Maďarsku jezdí všichni nad 70 z celé EU ve všech veřejných dopravních prostředcích pouze na občanku !!

  OdpovědětSmazat
 12. "Tak si Amerika představuje přátelství ze zemí, kde žije duch Václava Havla?"

  Nad Vltavou je cosi
  Plouží se to v rákosí
  K mé hrůze je to cosi
  Václavův duch
  Ó nech mě být
  Já už víckrát nebudu pít

  OdpovědětSmazat
 13. Mili Cesi ,snad si nemyslite, kdyz jste se dostali do onoho
  exklusivniho spolku s Juesej , budete na nich vydelavat ! Na
  vydelavani jsou tady USA a vy platite vypalne za luxus slouzit jim ! A kdyz ne , mame tady na vas sankce a tak je to s celou EU , jste vazaly ameriky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A odkud to těm "milým Čechům" píšeš? Nebo ty nejsi "milý Čech?" Ty jsi nějaký náš otrokář? No tak to buď klidnej, protože s tímhle ksindlem už brzy zameteme, zvedne se proti tomu celej svět. Smete to, a namísto toho na uvolněný a osvobozený světadíl zas nasadí bizony. A bude tam zase klid a mír. Už přemýšlej, kam zalezeš, protože exulanti to budou mít zatraceně těžký.

   Smazat
 14. Bože, USA to je taková kupa sraček. Američtí diplomaté jednají jako ubozí připosraní poskoci Google, Facebooku, Amazonu, Applu? Hned vyskakují z krabičky, když někdo chce, aby tyto "globálně zlodějské firmy" platily daně jako každý jiný? Že prý jsou daně diskriminace, takovéto zoufalé ideologické hovna musí vykládat veřejně a ztrapňovat se. Tak proč je platí celý svět a všichni občané USA? Až bude teda od daně osvobozeno obyvatelstvo USA, pak to můžeme začít brát vážně. A kdyby Babiš měl koule, tak vzkáže Američanům, že jestli budou trapně vyhrožovat, tak ať si ty svoje posrané předražené vrtulníky, kupy zastaralého šrotu, strčí za klobouk, ČR si koupí vrtulníky jinde. To by byla trumpovská odpověď a správně vrácený bumerang.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.A nezašili oni Al Capona nakonec za neplacení daní? Že měl za sebou desítky mordů, jim nevadilo, nakonec - to je jejich zemský kolorit - ale že neplatil daně, na to ho dostali. Takže - od nich to zrovna dřepí!

   Smazat
  2. 17:22 přesně tak, pokud se budeme chovat jako přizdisráči, tak s náma budou přesně tak jednat. Trochu chytrosti by neškodilo, motto my vás milujeme (Ušáky), ta vaše demokracie, svoboda je báječná, bla, bla, bla, ale za to s námi jednáte jako s onucí, nemáme jinou možnost než vrtulníky, radary koupit jinde kde je mají kvalitnější, levnější a chovají se k nám jako k sobě rovnému. A to bychom viděli ten cvrkot, buďto by Babiše sundali z hrušky dolů jako Nečase, za Temelín, ovšem pokud by místo něho přišel někdo nezkorumovaný a vlastenecký, bylo by vymalováno. Tolik zrádců k dispozici nemají. Podívejte jak dlouho likvidovali sovětskou věrchušku, než si tam dosadili zrádce Gorbačova, kterej za mohutného potlesku západu a poklepávání po rameni, sověty zlikvidoval. Tady by to bylo naopak, a proč né. Pokud budeme blbí tak to na nás budou zkoušet furt, jak jim jednou dáme stopku, bude klid. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:55 Dědku, žádný Západ žádného Gorbačova nedosadil. To mohou tvrdit jen pomatenci jako ty.Tehdejší situace v sr. byla hospodářsky neudržitelná a hlavně válka v Afghanistánu tomu pádu přispěla nejvíc. Gorbačov byl zvolen jako poslední záchrana ssr.Jinak by dopadli podstatně huře. Smrt těch 3 kašparu k tomu jen dopomohla.
   Jenom mohu napsat, že tohle byla záchrana od chcípajícího socialismu. u nás. Děkujeme pane Gorbačove a pane Havle!

   Smazat
  5. Socializmu tu chcípal na totalitu hlouposti a nepoučitelnosti, na normalizaci a vyhazování přemýšlivých a tvůrčích ze Strany. Socializmus je budoucnost. To, co jsme zažívali do roku 1989, bylo jen socialistické diluvium.

   Smazat
 15. UK chce zavest stejnou dan. Ale mozna si jen pripravuji karty pro vyjednavani obchodni dohody s US, kdo vi.

  OdpovědětSmazat
 16. Havel nehavel|!Jak se říká usa mají či nemají přátele.V první řadě mají svoje ZÁJMY!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA mají přátelé už jenom nás. Ještě kdyby alespoň věděly, kde to Čeako vůbec leží...

   Smazat
 17. 9:34 Já bych řekl, že USA na rozdíl od Rusa má mnohem více přátel po světě.Rusa ve světě mimo max 5 státu nemuže nikdo ani sejtit.Tahle zákeřná, nevěrohodná , uzemí kradoucí Putinova banda nemá ve světě moc přátel! Z USA se sypou dolárky, které každý chce, co se sype z Ruska?? bída, nouze, zaostalost, hloupost, lenost......... Asi tak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když myslíš? Už se těším jak nám Američani jednou budou taky sypat dolárky. Zatím nic nevidím. Ani tu daň nechtějí zaplatit aby nám trochu pomohli.No buďme optimisté, že? M.R.

   Smazat
  2. Ses posral, ne ?

   Smazat
  3. Tleskám 9:34 ano každý stát je miluje ale jen pod nátlakem ,sankcemi , a když ne tak vojensky zničit! Dolarky jen tisknou a tisknou a ženou se do záhuby ,to je bude Americky lid zbožňovat !

   Smazat
  4. Každý stát ušáky miluje, ale lidi, ti je upřímně nenávidí.

   Smazat
 18. Predstavte si , ze zijete v USA. A vse je takzvane normalni. Jen hloupi maly lidi se nenavidi, coz je dobre pro politiku. Premyslejte kdo na tom vydelava . Pak se podivejte jak se v te zemi pohybuji penize , a vidite vse z jneho uhlu, ne z uhlu telete.
  Pytlik

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.