Reklama

čtvrtek 2. ledna 2020

V Kyjevě proběhl pochodňový pochod na počest Stepana Bandery

- rp -
2. 1. 2020  PrvníZprávyukrinform
V Kyjevě se na počest 111. výročí narození Stepana Bandery konal pochod nacionalistů s pochodněmi. Organizátory pochodu byly nacionalistické organizace jako je Svoboda a Pravý sektor.

Jak informovala tisková služba Ukrajinské národní policie, v centru Kyjeva byla posílena bezpečnostní opatření, na místě jsou nasazeni policisté, psovodi, pyrotechnici a Národní garda.

Aktivisté nesli transparenty s portrétem Stepana Bandery a národních symbolů, hraje se vlastenecká hudba a skupina bubeníků bubnuje.

Zástupce vedoucího Svobody Andrej Illenko zdůraznil: „Dnes, stejně jako nikdy předtím, je důležité ukázat, že jsme Ukrajinci. Musíme se sjednotit a skutečně učinit Ukrajinu ukrajinskou. “

Vyzval také obyvatele Kyjeva, aby se připojili ke klidné manifestaci.

Aktivisté skandují: „Sláva Ukrajině! - Hrdinům sláva!“, „Sláva národu! - Smrt nepřátelům!“, „Ukrajina - především!“.

Podobné akce se odehrávají v Poltavě, Rivně a dalších městech Ukrajiny.

Podle Ukrinforma se odpoledne ve Lvově na náměstí Michail Kropyvnytskyi konalo shromáždění poblíž pomníku Stepana Bandery, během něhož občané Lvova položili květiny k pomníku vůdci OUN, zpívali národní hymnu a modlitbu za Ukrajinu.Stepan Andrijovič Bandera byl ukrajinský politik, jeden z vůdců ukrajinského národního hnutí na západní Ukrajině v letech 1941-1959 a předseda Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a později i Ukrajinské povstalecké armády, která po skončení II. světové války bojovala za vytvoření Ukrajinského státu. Bandera je stále považován za kontroverzní osobnost, některými považovaná za národního hrdinu a jinými za zločince.

Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyňi a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100,000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo. Některé variace mučení a úmrtí byly velmi sadistické, podobné těm německého gestapa. Polští historici napočítali 135 různých sadistických metod zabíjení. Většina z obětí byly ženy a děti. UPA brutálně vyháněla Poláky, Rusy, Čechy a Židy z Ukrajiny, přičemž údajně zahynulo až sto padesát tisíc lidí. Její partyzánský boj trval v některých oblastech až do počátku 50. let..


28 komentářů :

 1. http://novysmer.cz/index.php/historie/2890-kdybych-mel-zapomenout-na-ne-boze-na-nebi-zapomen-na-me UKr. fašisté
  No, armáda to sice nebyla, ale vyhlazovací akce estonské legie SS, pozdějí brigády a nakonec estonské divize SS o síle skoro 16 tis. mužů jsou dostatečně známy. Svatá pravda, Estonci se vrchovatou měrou zasloužili o to, že se pobaltské republiky staly juden frei. Mají na svědomí ty nejhorší możné zločiny, jejichž brutalitou šokovali i samotné Němce. Stejně tak tomu je v případě Lotyšů, Litevců a Ukrajinců. Po válce se na tyto "zásluhy" bohužel zapomnělo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po válce byl trend uklidnění poválečné situace,přednější bylo opět vybudovat funkční státy,aby byl obnoven normální život.To až nyní někdo rozfoukává starý ohýnek(možná ze zámoří,možná že západní sousedé) aby dosáhl svých neuskutečněných cílů které se nepovedly v minulosti.

   Smazat
  2. Vše je tak jako u nás i na Ukrajině zacíleno na mladé. Došlo to tak daleko, že už nepomůžou ani argumenty. A to v zemi, kde ve Velké vlastenecké válce položilo život v boji proti němcům osm milionů (!) Ukrajinců. Ze zkušenosti více na mladé platí donutit je k přemýšlení. A to jak jsme nedavno slyšeli bolí. Pokud se zeptám, jakou bitvu ten Bandera vybojoval, studenti neví, říkám, ptejte se těch různých historiků. Zeptám-li se, proti komu ten Bandera bojoval, odpověď unisono, proti moskalům (Rusům). Stačí říci - Rusové přeci už v jednačtyřicátém byli zatlačeni před Moskvu. Těm bystřejším studentům okamžitě dojde, že jim lžou. Ostatním je třeba dodat, že chlapi mobilizovali na začátku války a ve vesnicích a městech zůstali neozbrojení starci, ženy a děti ! To byli ti Banderovo protivníci ! Teror proti domácím, kteří pomáhali partizánům. To byl jeho hlavní úkol. A najednou je studentům z Bandery na zvracení, stejně tak jako z něho bylo šoufl dokonce i samotným němcům. Pak tu ovšem zbývá tak 15% studentů, (přibližně jako u nás pirátů) kteří nejsou ochotni přemýšlet. A to ani nad otázkou proč jsou jenom dvě oficiální fotky Bandery. Dodávám, podívejte se, na internetu je jich spousta, ale na všech ostatních je chlapec v uniformě SS. Odpověď je " JÁ TO NECHCI VIDĚT". To už je ovšem na nějakého psychologa, já si to vysvětlit neumím.

   Smazat
 2. Jo, jo, nacisti a pochodně, to patřilo a patří k sobě. Překvapuje mě, že tam chyběla naše delegace, když jsme tam pečení, vaření a vyjadřujeme tamnímu vedení podporu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to tak dávno, kdy v předvečer prezidentských voleb jel do Kyjeva vyjádřit podporu ministr zahraničí Petříček. Jen nevím, zda podporu Banderovcům vyjadřoval za ČSSD nebo za celou politickou reprezentaci.

   Smazat
 3. V tomto případě je jasně vidět co jsou Poláci. Pokud je to v jejich zájmu, nabídnou i vlastní manželku. Protože jinak by vybízely všechny státy euroatlantické civilizace k bojkotu státu který oslavuje masového vraha jejich občanů. Proto je závažné co veřejně oznámil Putin o jednání s německými fašisty. Polák se jednou rukou modlí a druhou krade.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spolu s nacistickým Německem se Poláci podělili o naše pohraničí a Těšínsko i část okresu Čadca nám zabrali ještě dříve než Němci. Bratři Slované.

   Smazat
 4. A byla tam taky demožumpa a pyjáti a ten tlustej vlasovec je může vést svoloč fašistická.

  OdpovědětSmazat
 5. Na Okrajině ještě žijí lidé? Uvařili jim alespoň polévku? U nás kreténi chodí na Letnou, ale nemají pochodně.

  OdpovědětSmazat
 6. Místo děje: silnice z Gorodku na Luck, Lvovská oblast, rok 1943.
  Děj: Moje maminka (tehdy 14 let) a můj děda, tedy její tatínek (39 let) jedou koňským spřežením do Lucka na trh. Náhle se z polí vynoří tlupa ozbrojených drbanů:
  "Zupynka! Chto vy?!" (Stát! Kdo jsi?!)
  "Starosta z Gorodku," děda na to. Česky.
  Dávka ze samopalu.
  "Čomu?!" (Proč?!) vrhne se na střelce maminka. Ten s ní švihne o zem a řekne jí, že na Ukrajině se mluví ukrajinsky.
  Pak ještě vyplení vůz a drbani, takto vojáci Ukrajinské povstalecké armády, tzv. Banderovci, mizí v polích.
  Takže pane Petříčku a spol: Nemáte tušení jak rád bych vás někde o samotě po jednom potkal a zavedl s vámi plodný rozhovor.
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:30 A dnes je z toho potrat jak poleno.
   Jinak nevím proč vyhrožujete panu Petříčkovi!

   Smazat
  2. No právě. Že nevíte proč. Ale nic si z toho nedělejte, nejste v tom sám. Blbců, bohužel, na světě neurekom.

   Smazat
  3. Milane, naprosty souhlas!

   Smazat
  4. Proto je ČSSD už nevolitelná,jejich politika nečitelná a v tom chaosu dají Petříčka na MZV. A nikdo ze strany snad ani neprotestuje.A že ve vládě prosadili část svého soc. programu? No to je hlavně zásluha ANO a KSČM!

   Smazat
 7. Pokud načmáráte Á tak potom i B. V rusku se pořádají pochody na oslavu zločincu Lenina a Stalina. A dokonce se těmto dvoum vrahum ještě dnes staví pomníky.
  Zameťte si nejdřív před vaším prahem!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nazdárek, Gypsohlavo! Již mi po vás bylo teskno. To máte tak. V Rusku oslavují Lenina a Stalina, na Urajině Banderu, v Čechách chtějí postavit pomník vlasovcům, a v SRN vztyčili pomník Velkému Učiteli zločinců Lenina a Stalina, který jim dodala Čína. Já vím, je to fuška, žejo. Ta bolest...

   Smazat
  2. 11:18 Ano Milánku , v bývalé NDR, tam jsou ještě stále ti rudí idioti jako ty, potom vše vypadá jak vypadá.
   Vsadím, že ty dva ruské zločince máš doma na obrázku! a každý den k nim pronášíš rudou modlitbičku, ale neboj, takových proruských blbu je víc!

   Smazat
  3. 12:28 Nečti Mayovky, gramofone, pak ty rudé vidíš všude. A hlavně inovuj, házíš rudýma, občas tam zakvrdláš nějakou tu vulgaritu a myšlenka žádná. Prostě bída.

   Smazat
  4. Jejda! Nazdárek Liborku! Vy hovádko Boží, chuděro malá pitomoučká, stále ještě vás nenavštívila myšlenka? Jen samá hovna v té hlavince pitomoučké chováte? Hele, hovne, když jsme u té NDR. Ta rudá svazačka z tama, která je ejčkon kancléřkou, co myslíte, ke komu ta se modlí? K Dolfímu? Či k Josifovi snad? A ke komu vy, nemyslící hnědý blbečku?

   Smazat
  5. Kostěj a Milánek, dva totální vygumové. Vy dva tady připomínáte Pata a Mata, dělají věci které dopadnou jejich neohrabaností katastrofálně, ale nevadí, aspoň se nad nima zasměji, to je taky učel, ale na vás dva mám jen dotaz, co jste za idioty vy dva, jen k pláči!!

   Smazat
  6. Liborku, hovádko Boží nevědomé, nemohl byste k nám šoupnout ještě další idioty nám podobné? To víte, rád jsem ve společnosti myslících. Hele, a je to pravda, že jste reinkarnace Brouka Pytlíka? Ale jsem za vás rád, i když užíráte kytkám kyslík. Na kom jiném bych mohl zkoumat nížiny lidského ducha? A teď na kolena bobánku, sepnout ruce, a opakovat po mě:
   "Zdrávas Angela,
   blbosti plná
   Amík s tebou
   tupá ty mezi ženami
   a jalové lůno tvé
   Dolfí
   Mamá Merkel
   matko blbosti
   pros za nás tupé
   nyní i v hodinu smrti naší
   Amen.
   Dobrou noc, blbečku.


   Smazat
  7. 11:08 Marně přemýšlím co si nám si nám ty intelektuální žebráku chtěl říct. Meleš tu pořád dokola tu svou bídu a nic. Jedno velké obehrané NIC.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 8. Milane, někdy se lišíme v názorech, ale dnes vám rozumím. V době kotrmelců, pravd a nepravd, je důležité sdělení od rodičů. Kdo měl to štěstí na dobrou rodinu,pak ani totáč, ani dnešní agitace nemá šanci. Kéž by tato štafeta fungovala i dnes.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že se lišíme v názorech nevadí. Naopak. Z monologu ještě co je svět světem jakživ nic dobrého nevzešlo, neb monolog je, na rozdíl od dialogu, impotentní. Dokonce i my, coby entity, se musíme, abychom se dobrali nějaké myšlenky, názoru, uchýlit k jakémusi vnitřnímu dialogu. Chci říct, že dokud si vyměňujeme názory a ne nadávky a urážky, je vše v naprostém pořádku. Nemusíme spolu souhlasit, ale můžeme se respektovat. Hm... S tou štafetou je potíž. Od dětství mě nasíralo, že svobodně mohu jen myslet - ne však mluvit. Pak vypukl Hadrák a já se zaradoval. Dlouho jsem se však neradoval. Už zase vymývají dětem mozky a už zase mohou mluvit svobodně, pokud nechtějí mít problémy, jen mezi svými. Jdo od toho. Než na mě sedne chandra.

   Smazat
 9. Nejprve Ukrajinu oškubou a okradou do poslední hřivny a potom si za ty nakradené peníze celou Ukrajinu zprivatizují, ošéfují, ovládnou a nakonec koupí. A ukrajinský gój na to bude tupě civět a zírat, přičemž nebude vědět, která bije a ani to, kde je sever. Takové hezké ukrajinské “chucpátko”, o kterém se jednou budou vyprávět legendy o tom, jak mohli být Ukrajinci tak blbí.
  No, jenom aby se totéž jednou nevyprávělo o Češích, o Slovácích, o Němcích, o Polácích a o mnoha dalších, protože Ukrajina je jenom špičkou ledovce zotročených, okradených a obelhaných národů o tom, kdo řídí jejich státy a národy, kdo řídí jejich státní rozpočty, kdo řídí ekonomiky, banky, média, soudy, parlamenty, politické strany, opoziční strany, velké alternativní strany a zejména migraci.
  https://pravdive.eu/news/159395/video-ukrajinsky-parlament-schvalil-zakon-o-rozprodeji-ukrajinske-pudy-zahranicnim-investorum-a-komukoliv-kdo-slozi-na-stul-penize-limit-byl-nastaven-na-200-000-hektaru-pudy-na-jednoho-kupujiciho-velky-zajem-ma-saudska-arabie-ktera-koupila-nejvetsi-u

  OdpovědětSmazat
 10. Prodejný Bandera a jeho spolupachatelé se pokusili vybudovat ukrajinskou státnost na kostech Ukrajinců, Poláků, Rusů, Bělorusů a Židů!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.