Reklama

pátek 31. ledna 2020

Vlaječky jsou symbol, ne hadr na podlahu

Ivan David
31. 1. 2020
Někomu se může zdát dětinské, že poslanci frakce Identita a demokracie, někteří poslanci konzervativní frakce, a také odcházející stoupenci Brexitu mají (měli) na svých stolcích vlaječky států, v nichž byli zvoleni. Demonstrují tím, že se hlásí k státní a národní identitě. Současně je to protest proti vznikajícímu superstátu EU, který státy a národy odmítá. Pokud tomu někdo nevěří, ať si přečte výroky na konci článku.


Ostatně, chcete-li udržet celek neodvratně pohromadě, musíte usilovat, aby části byly neoddělitelné, nejlépe zcela rozpuštěné v celku. Tak se přece dělá těsto… My, antiglobalisté, jsme však přesvědčeni, že národy mají smysl.

Na schůzi naší politické frakce Identita a demokracie jsem se dozvěděl, že předseda parlamentu David Mario Sassoli vydal zákaz vlaječek po vytrvalém naléhání fanatiků zejména z lidovecké frakce (za ČR jsou členy KDÚ-ČSL, TOP09 a Starostové). Zákazu vlaječek ale tleskala většina členů Evropského parlamentu od Sjednocené levice (GUE), před socialisty, Zelené, liberály (Renew, za ČR ANO) až po lidovce. Ba co víc, někteří členové předsednictva Evropského parlamentu žádali, aby byly odstraněny státní vlajky před budovou parlamentu a v jednacím sále. Je možné hloupějším způsobem odkrýt karty a přiznat, že cílem je zrušení států, potlačení národů a dosažení ideálu říše tupých spotřebitelů bez identity, a tedy bezmocného osamělého davu?


Tupost ideologické předpojatosti


Z hlediska politické taktiky jde o mimořádně idiotské rozhodnutí, protože vytahuje na světlo něco, co mělo zůstat utajeno, a sice nenávist k národům a státům. I lidé, kteří z naivity věří ve světlou budoucnost Evropské unie, většinou ctí vlastní národ a stojí za státností svojí země. A vlaječky jsou jejím symbolem. Autor zákazu musí nyní stát za svým rozhodnutím, aby se nezesměšnil, zatímco zastánci národní identity musejí trvat na svém a hájit právo na své symboly. Ostatně naše frakce se jmenuje „Identita a demokracie“.

Včera ke mně přišel uniformovaný dohlížitel a řekl mi: "Tu vlaječku musíte dát pryč, je to nařízení." Odpověděl jsem: "Já jí pryč nedám, je to vyjádření mého názoru." Chvíli se na mne díval a pak řekl: "Dělám jen svoji práci." "Já také", odpověděl jsem, a on odešel.


Vlaječky těch, kteří si je nechali na stole přes noc skončily v odpadkovém koši. Jak moc je těžké si pořídit nové? Čím nám mohou vyhrožovat? Ano, mohou nám zrušit diety. A to nepřežijeme?


Nenávist k národům

Ve středu 29. 1. 2020 probíhala v Evropském parlamentu pietní vzpomínka na 75. výročí osvobození vězňů v Osvětimi a předseda Sassoli (socialistická frakce) řekl, že židovským obětem byla upřena „identita“. A evropské národy nemají v současnosti nárok na identitu? Je v pořádku jim identitu upírat? Pak mluvil o vzmáhajícím se nacismu a významně se otáčel na stranu sálu, kde sedí poslanci frakce „Identita a demokracie“. Zjevně opravdu nechápe, že nebezpečím pro demokracii není vlastenectví. Není mu divné, že se v naší frakci zástupci různých národních delegací vzájemně respektují, protože vlastenci respektují všechny národy, které respektují je. Nacismus necharakterizovalo vlastenectví, ale nesnášenlivost a nenávist k národům, něco, co je typické právě pro stoupence globalizace a vznikajícího superstátu Evropské unie.

                                            - - - - - - - - -

Herman Von Rompuy (předseda Evropské rady 2009-2014) řekl:
"V EU již nesmí být místo pro slova jako národ a vlast ve smyslu národním. Nová Evropa musí vymazat tyto pojmy ze slovníku. V EU není pro tyto pojmy místo. Čím dříve si to všichni uvědomíte, tím lépe."

Jean Monet, zakladatel EU je autorem výroku:
"Lidé musí být vedeni k superstátu, aniž by věděli, co se s nimi děje.“

Náměstek ministra zahraničí Německa Michael Roth skromně poznamenal: "Jako největšímu členskému státu EU náleží Německu vůdčí role, i jestli si to přejeme nebo nepřejeme. Tuto úlohu musíme přijmout.“

Německá politička za stranu zelených Stefani von Berg prohlásila v Bundestagu:
"Jsem toho názoru, že během 20, 30 let už Němci nebudou tvořit většinu v našich městech. A chci vzkázat všem pravičákům – je to dobře!"

Bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz varoval:
"Potřebujeme ducha evropského společenství. A v případě nutnosti to musí být VYNUCENÉ SILOU. Nelze – a já patřím k lidem, kteří to říkají-, abychom v XXI. století globalizaci a globální problémy řešili nacionalismem. V jistém okamžiku je třeba bojovat a je třeba říct, že v případě nutnosti budeme proti jiným bojovat, abychom dosáhli svého cíle."
K Brexitu řekl: „Není filosofií EU, aby dav rozhodoval o svém osudu.“

154 komentářů :

 1. Na identitu mají nárok jenom Vyvolení a žádní jiní, a šmytec!
  Blééé
  (Dávají nám to najevo už dáávno, jenom se to neodvážili (zatím) vyslovit na plná ústa.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..prostě utahují smyčku a jdou za svým cílem. Vy na jejich místě budete stejná anebo budete převálcována.
   Ty staletí jdou ale proti větru , oni to vědí a proto jsme svědky to čeho jsme........
   Pravda věky potvrzená: " Kdo seje vítr, sklízí bouři"
   záleží pouze na (homosapiens) , než někde vzniknou ohniska a centra protiváhy , ta frakce dr.Davida je jedna z nich , Helanov zapojte se přeci také , není - liž pravda ?

   Smazat
  2. Vyvolení jsou u kniplu globalizace natolik sebejistí, že je jejich chucpe povaha ponouká, už nepokrytě nám drze plivat do očí a mlaskat do tváří. A pokrytecky brečet PROČ NÁS NIKDO NEMILUJE, PROČ NÁS NIKDO NEMÁ RÁD? Holokaust! Jenom my vždy trpíme... Proč? PROTOŽE SE VÁS BOJÍME!

   Smazat
  3. Přestoupit do EFTA a na tyhle magory se vy*rat!

   Smazat
  4. Pozor! Charanzová z ANO zakazovala české vlajky!!!

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Maval-britskou-vlajeckou-a-ona-malem-dostala-psotnik-Dal-je-zakazuji-Naposledy-Charanzova-Tohle-se-delo-behem-odchodu-Britu-hlasi-Ivan-David-611973

   Smazat
  5. 11:51 Na tu Charanzovou by měl někdo podat trestní oznámení za protistátní činnost!

   Smazat
  6. Mrkněte se na stránky europoslance Davida. Je tam jak výborný proslov Nigela Farage (Brexit Party) na rozloučenou s EU, je tam i skvělá úvaha dr. Davida o dnešním brexitu.

   https://www.facebook.com/MUdrIDavid/?ref=bookmarks

   A zítra tam bude i ta ostuda všech českých ostud futrál: Charanzová - potlačovatelka národní identity, nepřítel všech evropských vlastenců!

   BABiši, Burei - ta tvoje partaj stojí za vyližkapsu.

   Smazat
  7. Vsechny zasahy od EU, EK, jsou zmapovany.
   Napr. i to, jak nas brzdili v lodni doprave.
   Ale, ono toho je mnohem, mnohem vice. Konkretne Labsko-Vltavska vodni cesta.
   Zkuste si projit nejdrive toto, pote bude dodano vice.


   https://www.euro.cz/byznys/co-brani-rozvoji-vodni-dopravy-872077

   A pote, az budete v obraze, poslu autenticke materialy i clanky, jak Nemecko branilo vyjezdum nasich lodi z Hamburgu, samozrejme pro svuj prospech.

   Blokovani nasi prosperity (ostatne stejne jako uzavzreny pracovni trh, souvisle s okradanim nasi republiky, tzv. privatizaci...) a to vse, jeste pred vstupem do EU.

   nobody

   Smazat
  8. Tak kruci proč to není medializováno !!!

   Smazat
 2. Tak hlavně že se Izrael prezentuje jako židovský stát...
  A my Češi nesmíme mít Český stát !?!?!?
  Asi né, holt nejsme Vyvolení k vládnutí nade všemi, tak jsme předurčeni jen k šoupání nohama.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ministr Zaorálek?
   Pořád je to cenzor a mluvící "hlava". To mu zůstane napořád. Po volbách zkončil.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pani-z-Lidic-se-malem-zhroutila-modli-se-a-prosi-maminku-za-odpusteni-Ministr-Zaoralek-otevrene-popsal-co-napachali-wollnerovci-s-reditelkou-pamatniku-611918

   Smazat
  2. 1:06 To bych vubec nesrovnaval. Tvrzeni, ze Izrael je zidovsky stat je potvrzeni apartheidu. Je to stejne rasisticke jako tvrzenu, ze USA je zeme bilych americanu.

   Smazat
  3. Placate nesmysl..
   Izrael je zidovsky stat a jaky by mel byt. ??
   Arabsky nebo europsky..??
   Predpokladam ze zeme ceske jsou stat taky
   cesky a ne mongolsky..
   Neplacejte blbosti prosim..))

   Smazat
  4. 9:36...Říci že je Izrael židovský stát je STEJNÉ, jako když Daešáci řeknou že je IS islámský stát.
   Judeismus NENÍ národnost, je to NÁBOŽENSTVÍ.
   Ti kteří vládnou v Izraeli jsou východoevropští chazaři, kteří KDYSI konvertovali k judeismu.
   Zjistěte si, kde se narodili předkové B.Netanjahua, nebo členů knesetu.
   Není to až tak složité.
   Helanov

   Smazat
  5. Ad 9:36 - Lžistát Izrael je židovský teokratický stát, stejně jako Vatikán je katolický či Írán islámský stát.

   Smazat
  6. Na územní Izrálie žije několik milionů Arabů. Ti jsou pro Izraelce už mnohá desetiletí lidmi druhé kategorie! Je to apartheid.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 9:36 Izrael je stat izraelskych obcanu, tzn. zidu a arabu. Ocividne vam nedochazi ty nuance. Je rozdil si dat do nazvu jako Iran "islamska republika" a jina vec je pozadovat po ostatnich uznani Izraele jako zidovskeho statu. V pripade Izraele je to jasna deklarace, ze Izrael patri v prve rade zidum a ostatni jsou obcane druhe kategorie. Proc asi Netanyahu pred par dny prohlasil, ze Trumpova dohoda predpoklada, ze Palestinci uznaji Izrael jako zidovsky stat? Vzdyt by melo stacit, ze Palestinci uznaji Izrael samotny, tedy pravo na jeho existenci. Coz se mimochodem uz davno stalo. Uz vam to docvaklo?

   Smazat
  9. 16:29...Protože jsou to náboženští fanatici, ISIL hadr.
   A náckové ako sfiňa, NIC NEŽ NÁROD.

   Helanov

   Smazat
  10. Velmi dobre a pomysleni ze to vsecko zacalo s velkym USILIM EU , ZA LIDSKA PRAVA..
   Chces pravo , dostanes tak akorat predrzku,
   nebo horsi !!
   Evropane jsou v Evrope totiz jiz cizinci a nezadouci a proto se tak s nimi jedna..
   =========================================
   Jenom na okraj informace , jak zacaly vlastne ty lidsky prava v cele s falesnym doktorem Lutherem..
   To vse ,protesty a davy demonstrujicich organizovala US vlada a urady, protoze plany na Vietnamske valky /utoky na Jizni a pozdeji na Severni /zjistily ,ze je nedostatek ochotnych vojacku a tak osvobozeni afroamericane byli ihned zahnani v povinne vojenske sluzbe do valky..Svoboda v pojeti usaku a valky jsou uplne stejny, jako byl nacismus..Zadne zmeny..
   Existence bilych a africanu zijicich pospolu ale oddelene v USA bylo vyhlaseno jako ten nejhorsi zlocin. A tak Dnes je existence rodiny skoro zlocin,rodiny ktera zije oddelene od ostatnich rodinje take proti lidskym pravum atd..

   Smazat
 3. Ta vlaječka je jen taková drobnost, ale pro mne je stále ještě důležitá. Vyjadřuje mou identitu a příslušnost k mé vlasti. Česká republika a dříve (ještě více) Československo jsou pojmy, se kterými jsem se narodil a předpokládám, že mne bude provázet až do posledních dnů. Je znakem mojí rodiny, otce, matky, přátel i lásek. Nemyslím, že je nutné zapomínat kam patřím. Nejsme přece protektorátem, abychom zapomínali, odkud jsme přišli a kam patříme. S červenobílomodrou vlajkou umírali českoslovenští vojáci a neměli bychom se tvářit, že je nám jedno, jestli bude na stolech našich zástupců. Mně to rozhodně jedno není. Nevadí mi, když budou spolu česká vlajka a vlajka EU, ale bude mi velmi vadit, když naše vlajka bude zakazována. Pro to jsme určitě do EU nevstupovali!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oslavy v Británii začnou takto:
   24101476-7949307-London_unfurls_the_flags_for_Brexit_as_the_Mall_in_London_toward-a-63_1580422490430.jpg

   Smazat
  2. 1:07 My jsme vstupovali úplně do jiné EU než jaká je dnes. Já to vidím jako podvod ze strany EU, hlavně od jejích vůdců. Ta malá vlaječka je jediná co nás tam zviditelňuje a začíná vadit. To není rovnoprávná unie, ale novodobé ovládnutí cizích území "demokratickým způsobem".

   Smazat
  3. Jsem Čechoslovák. Moji prarodiče jsou Slováci a Rusíňi.
   Nikdy bych nezradil naši vlajku a položil bych za ni život.
   Škoda že se EU stala spolkem socialisticko-bolševického typů.
   To jsem nečekal,Karle Kryle opět ryjeme rypáky!

   Smazat
  4. EU není žádný stát a doufám nikdy nebude, proto vlajka EU je jen banner !!!

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Podivejte se ze jejich zvasty jeden pres druhy ovsem nemaji smysl ,ale veci pokrocily jiz tak daleko ze si fasisti mysli ze jejich tupa surova a brutalni arogance mit smysl nemusi , kdyz drzi pevne absolutni moc..
  Maji na nas velke zbrane ,hrozby, prostredky ,nasili bez prestavky,velke armady a ted pokracuji v ofensive ve smrtelnem zapase proti nam , jejich nepratelum a chteji nas znicit. Rikaji to kazdy den. Evropane v EU jsou cizinci a jejich osud je v rukou ISIL a Daesh. Proto vznikla "valka proti teroru" tedy proti nam , my jsme ten teror...
  Odstranenim Trumpa zacne posledni bitva..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:36...Ano, Evropané jsou v EU cizinci.
   Volantem točej jiní...
   Točili jím když spustili VŘSR,nikdy nepřestanou, jsou holt takoví tvořiví.
   Pokud se nezmátoříme, tak nás už k tomu volantu nepustí.
   Proto nás chtějí zbavit identity.
   (Tu svou si ovšem BEDLIVĚ střeží.)
   Helanov

   Smazat
  2. 10:39 Rovnou to hodit na plakát a vyrazit do ulic.
   No, ale ono to zas tak horký nebude, že?

   Smazat
  3. A kdo že to "spustil" VŘSR? Poučte mne babičko, jinak se z těch hovadin zblázním. A jestli je Izrael židovský stát nebo není? Proč se o tom smečka novinkářů zase už hádá? Není ono to úplně fuk? ČR má být český stát, ale není, ČR je to jen podle názvu, země jako taková už v podstatě není, ale PC závisláci se budou hádat o Izraeli. A to s tím spouštěčem VŘSR - mně vážně dostalo. Něco jako spouštěč elektrické trouby?

   Smazat
  4. Helanov 10:39, vy povrchními soudy už ani nepřekvapíte. VŘSR nemohl nikdo „spustit“, pokud by pro ni nebyly podmínky, tedy poměry v carském Rusku eskalované Rusko vyčerpávají První světovou válkou, když ani intervenční síly usilující o konzervaci základů režimu, nestačily k překonání mobilizující síly režimu nového. Podobné pak byly procesy v poraženém Německu a do značné míry v zemích zhroucené Rakousko Uherské monarchie.
   I po Druhé světové válce se prosazovaly podobné trendy a to ne proto, že by je někdo "spouštěl", ale proto, že samo prostředí Velké hospodářské krize ústící do hrůz Druhé světové války, vytvořilo předpoklady pro všechny ty procesy, kterých se mohli ujmout politici. A znovu se to stalo otázkou poměru sil ekonomik, potažmo sil vojenských, tedy toho, co umožňuje úspěšně realizovat takovou nebo makovou politiku. Otázkou zůstává kdo, do jaké míry a v jakém počtu na tom, nebo jiném vítězství, skutečně profituje.

   Smazat
  5. 2:45 To je pravda, žádnou VŘSR nemohl nikdo spustit, páč nic takovho se neodehrálo! Zederblum prostě jen stihnul poslední tramvaj ...

   Smazat
  6. 18.14
   No, jak tak koukám chlapče, babičce za poučení evidentně nestojíte, tož vás poučí jeden strejc když po tom poučení tak toužíte.

   VŘSR spustili bolševici za prachy Německa, Británie a USA. Jestli o tom chcete vědět víc, poučte se sám. Najeďte si na You Tube a zadejte si:
   Prof. Antony C. Sutton - Bolševická revoluce v Rusku.
   A když už v tom budete rovnou si i zjistěte kdo prof. Sutton je, byste si nemyslel že je to jakýsi "analytik" či "politolog" euruherského či naopak antiunijního střihu.
   Neodpustím si poznámku - stále ještě existují, v touze po objektivních odpovědích, nezávislí hledači příčin.

   2.45
   "...pokud pro ni nebyly podmínky..."
   A co takhle:
   "Pokud pro ni nebyly vytvořeny podmínky?"
   Kým? Odpověď je ve vaší poslední větě. Komu ku prospěchu? To si už ale zjistěte sám, KDO z toho v případě SSSR chtěl profitovat, leč Josif s nimi vychcal, a kdo po dnešní dny už celé století profituje ze všech válek co jich kdy bylo - a to včetně těch údajných kmenových v současné Africe. (Kde jim však do toho jejich snažení Číňané, a v poslední době i Rusové, házejí vidle - proto také tolik řevu o čínské a ruské propagandě.)
   A dál:
   ...ale proto, že samo prostředí Velké hospodářské krize ústící do hrůz Druhé světové války vytvořilo předpoklady... atd. atd.
   No, jenže ono to prostředí nevzniklo, nevytvořilo se, čárymáryfuk, samo od sebe, ale bylo vytvořeno. Tak jako bylo vytvořeno prostředí poslední krize. A div se světe - stejnými "zprostředkovateli krizí". Už více než sto let stále stejnými "zprostředkovateli", podotýkám. A to proto, že na každé krizi většina ukrutně ztrácí, a to nejen peníze, zato mikromenšina "zprostřekovatelů" na ní nehorázně narejžuje.
   Kdo je ta menšina si už zjistěte sám. Není to nic těžkého.

   Oběma.
   Když už chcete z někoho dělat pitomce, aspoň si ohlídejte, abyste ho neudělali ze sebe.

   Smazat
  7. 16:17 To byla neplánovaná bota! Stačilo kdyby tramvaj vykolejila a měli Němčouři po píči putel. Taklenc jim to jen krapet zkomplikoval Bronstein pracující pro Mendela Housovic, tím že se vetřel na komisariát zahraničí a s kámošem Joffem sabotovali jednání v Brestu jak se dalo! Metoda vydírání, to že z fronty nestáhnou Němci ani rotu, byla jeho první podmínka a Zederblůmoj to zdůvodnil potřebou zagitovat maximum německejch vojáčků na frontě aby pak vybudili v Německu světovou revoluci! Jenže Zederblum byl o zatím neotřesené morálce Němců na frontě informovanej a nežral mu to. Trval na uzavření separátního míru za každou cenu a dokonce pohrozil rezignací! Takže to nakonec musel Bronstein podepsat, ale pro Amíky získal dobrejch šest neděl, aby stihli přepravit do Francie dost vojáků s proviantem na odražení Ludendorfovy jarní ofenzívy!

   Smazat
 7. Vážený autore,
  ten eurohujerský hnůj, se kterým tam den co den svádíte boje, ten hnůj vás zavalí a zadusí. Nejhorší na tom je, že těm vovcím tady je to jedno, ty to to do urny naházej komukoli, kdo jim slíbí koblihu nabo internet zadarmo. A stačí jim slib, že to dostanou. Každý se točí na tom, že dotace z Eurosajuzu atd. Jenže to, co jsme tam za ty roky poslali, se nám jen přesypané z jiné kapsy vrátilo zpět. Takže kdyby ty prachy zůstaly doma, máme na všechny ty cyklostezky a koridory sami, za naše. Nemluvě o tom, že normální člověk bytostně cítí odpor ke kolektivismu, do kterýho nás eurohujeři zase uvrtávají. 41 let jsme to tu měli v narudlé podobě, půlku mého života jsem v tom prožil. Fuj, říkal jsem si na podzim 89, nikdy více. A vypadá to, že zase v kolektivní totalitě umřu. Ne, nejsem optimista, s touhle garniturou, která tam sedí a bude sedět (viz ty sliby vovcím, co jim to tam naházej) je situace beznadějná. Ale svou kůži musíme prodat co nejdráž. Já, moje žena i moje děti (rodina postaru ještě jako základ státu) všichni umíme několik cizích jazyků slovem i písmem a umíme si najít a přečíst informace o tom, co se kde děje. Ja to vlastně všady stejný. Konzervativci jako zastánci tradičních hodnot vymírají, nebo jsou přímo vybíjeni. Takže, jak říkám o několik řádků výše, svou (mentální) kůži musíme prodat hodně draho. Protože nechci skončit jako ten člověk v jednom vtipu, když dotyčný přišel na úřad a úředník říká: "Á, to je pan Nováček, morální vítěz sametové revoluce, jakou potřebujete sociální dávku?"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:59...Krásně shrnuto, dříve nám lhali komunisti, dneska nám lžou liberofašouni...
   Nejvíc nám lžou v tom, že nám něco "dávají.
   Ani jedněm, ani druhým nepadají chechtáky z nebe!
   Takže nám "dávají" jenom to, co nám v podobě všemožných daní vytáhli z kapes.
   Rozdíl je jenom v tom, že komančům při tom přerozdělování určitě nezůstalo za drápky tolik.
   Helanov

   Smazat
  2. 11:35 Komanči nám z kapes tahali podstatně víc.
   Ale to jen tak na okraj.

   Smazat
  3. Kommanči tahali více a co zbylo tak rozkradli noví demokraté.ČR republice nepatří nic a zisk je odváděn mimo republiku.Nejvíce mě mrzí,že nás zradila Slovenská
   inteligence,již podruhé.

   Smazat
  4. Lžete vy zuboený majiteli TV aparátu s jednim veřejnoprávnim programem

   GŘ TV,kterému za naše ohlupováni platme my koncesionáři 250 000 měsičně a premii ročně ve výši 12 násobku tohoto platu,aby jste mohl psat tady své lži!

   Komunisti platili jen čast ze zisku nam patřicich podniků,zbytek rozdělili na bezplatné školstvi,zdravoznictvi,vše pro děti a dalši benefity.
   Dnešni zlodějšti "majitelé" ukradnou zisk celý a nam dvě třetiny platů a aby toho nebylo málo ukradou i 500 miliard na důchody,aby důchodci byli brzy bez peněz a ostatni si musli zuby navzajem vyrážet dlažebnimi kostkami ,slyšiš ty zmetku?!!

   Smazat
  5. 12.35
   Skutečně? Když komáři po Hadráku skončili, zanechali republiku v podstatě bez dluhů, z více než 90% soběstačnou; stavěli byty atd. - ale to snad víte, ne?
   Přesto jsem se co zarytý antibolševik po Hadráku zaradoval, neb jsem to všechno měl za nedostatečné a neuměl jsem si představit pitomější hospodáře než byli komáři. To hlavně proto, jak bojovali proti Slušovicím, nebo jak vydrbali z Wichterlem a střelili patent na čočky Amíkům, načež ty si na něm vydělali miliardy adt. Prostě že každý dobrý nápad zadupali do země. A pak jsem se nestačil divit.
   Proti hospodářům posledních tří dekád byli komáři, co hospodáři, jednička z hvězdičkou. To jen tak naokraj.

   Smazat
  6. Helanov 11:35, povězte v čem nám ti komunisti lhali? Snad jen tím svým "historickým optimismem", řekl bych. To po třicetileté zkušenosti s kapitalismem. A ne proto, že bych byl zrovna socka.

   Smazat
  7. 2:56 Prakticky ve všem, bohužel. Pamatuju si z dětství, že kdekdo se odvolával na Hitlera ("Hitlera na vás!" řvával starej dědek Pokornej, když jsme dělali kravál na ulici) s tím, že "byl sice svině, ale měli ho to měli nechat dokončit" - tedy měli tím na mysli likvidaci komárů a cigorek. A tak jsme si jako děti vlivem této rudé propagandy spojovali sousloví "až to tu praskne" s tím, čím nám hrozili právě komunisti - tedy s návratem Němců, likvidací těch výše zmíněných a také s germanizací. Proto se dost z nás začalo učit německy a ve škole jsme si často ukazovali při našich hrách o přestávce, kam až dosahuje sníh v Sudetech! I ten dnes prakticky již neznámý popěvek o kamsi jdoucích židech (jemuž jsme ovšem moc nerozuměli, netušíc, kdo ti židi vlastně byli) jsme si začli autmaticky pobrukovat, kdykoliv zazněl při nějakém tom "výročí osvobození" ten jejich rudej trauermarš. Taky nám často v telce ukazovali jak v západním Německu už "řádí" jistý Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal fakt "hrozivě" - knír jak kaizr Wilhelm, kvér v pazourech a na hlavě nosil nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu a my se tu těšili až přijede na Leopardu (tank!), dokud nám syn emigrantů, který bydlel u sousedů v pronájmu neprozradil, že ten Hoffmann je jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! Ale spolýhali jsme aspoň na tu opěvovanu Ameriku. Zelenkova televize pravidelně 20. dubna vysílala záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy "Free Hess" a "Hitler was right" a my měli za to, že to přijde i sem až to "praskne"! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a pronesl památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďoury s hákošema na kapotě!". A my se tomu zasmáli. Jenže on měl pravdu, nic se nezměnilo! Jen starý žvásty o "hodných" a "zlých" Němcích nahradily kecy o "hodných demokratech" a "zlých nacistech", komouše nepověsili, sionisty rehabilitovali a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z roku 1927. Přišel ten kokot Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a místo KKK vznikla ROI! Takže nač se to dělalo? Já mám svědomí čistý, páč hned jak se začly ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s "Hrdiny práce" či co. Ale hned pár lidí z toho jejch "OF" na mě vyjelo, že to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že ohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a zatím hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! To my si tu jejich "kontrarevouci" představovali přeci jen krapet jináč! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  8. 8.15
   Jo, hnědý hrdino čistý svědomí. To jste fakt pašák. Kolikrát ještě do diskuze namontujete tenhle svůj předpřipravenej dementní blábol o vašem úžasným chlapáctví?
   Ale jen se pochvalte, jinej to za vás neudělá. Teda sorry jako - mimo fašounků vaší krevní skupiny.

   Smazat
  9. 16:28 Panečku, ňák si se nám tu rozepsal, což se mi moc nezdá ... přiznej se, kdo za tebe usedl ke kompu, co? Já si tě pamatuju krapet jináč! Furt tě vidím, jax před Severkou stál a s prackou zdviženou do noci jsi nahlas halekal: "Immr Brüüüx! Sieg Heil!" ... jenže paxi začal chlastat ten formáč co v něm primář uchovává potraty cigorek a taky si začal šukat mrtvoly těch zdechlejch gerontek (ba časem i gerontů - sic!) a skončils jako ubohej Putlerpšouk, no ...

   Smazat
 8. to je zajímavé- že neprosazují sportovní týmy EU- MS hokej? Francie? Německo? Česko? Nač...EU team- stejně mně trhá oči když vidím na dresech France, Germany, USA, Norge, Suomi, Rossija(azbukou)- ale my- aby snad nedošlo k mýlce..CZech...fuj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, Czech republic je moc dlouhž, než aby se kolem toho vešly všechny ty dyzajnový serepetičky kolem zmrzačený parodie na lva... to si myslím, že je ponížení státního symbolu non plus ultra.

   Smazat
  2. Eurobizár. Fotbal Francie-Německo. Nastoupí jedenáct černochů za Francii a jedenáct černochů za Německo!

   Smazat
  3. Český(!?) lev na dresech hokejistů? Ubíjení české hrdosti! Teda kdo na toho kocoura přišel, ten se napakoval...! M.R.

   Smazat
 9. 31.1.2020 - den, kdy započal konec Evropské unie...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3x hurá !!!!!!!

   Smazat
  2. Konec EU? Ani omylem. Ti eurodobroserové se teď zakopou ještě hlouběji. A žádné poučení z krizového vývoje se nekoná a konat nebude. Nejsem optimista. V EU sedí stejní dogmatici jako v ÚV VKS₍B₎ nebo v ÚV KSČ. Samej Vůlbricht.

   Smazat
  3. 8:30...Budou o svoje koryta bojovat až do posledního dechu.
   Aneb: Když nemůžeš někoho porazit na férovku, tak si ho kup.
   Helanov

   Smazat
 10. Ano začíná KONEC BRUSELSKÉ DIKTATURY!!!!!!!!!!!!!!!Zrůdnější ideologie od předchozí-komunistické totality.Ti nám dovolili vlaječky -vedle sovětské se pyšnila vždy Československá vlajka.Komunisti měli alergii na kříže -symbol křestanství,zakazovali nám je např.v autě při vstupu do Čech na hranicích -ale vlajky NIKDY

  OdpovědětSmazat
 11. tady bych polemizoval viz společna stražnice celniku sněmcem apolakem na našich hranicich misto aby měli každykus hranice tak se stahnou do společnych posteli i tohle je v evrohujersku možne ale určitě to neni posledni vypotek z brusele cum befel

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Rompuy je veliký chuj. V prvé řadě ať uzákoní pro všechny v EU stejné mzdy, ceny a kvalitu všeho. Jenže to se nestane nikdy. Proto čím dříve z toho žaláře národů vystoupíme tím budeme mít větší šanci na pokrok.

  OdpovědětSmazat
 13. Tak ti staří Mayové měli s tím koncem světa pravdu.
  Akorát že my, zblblá europoidní rasa zapouzdřená ve svém determinovaném myšlení ustrnulém na úrovni erekťáka, jsme neporozuměli dávnému poselství.
  Že se nejedná o jakýsi apokalyptický konec planety Země, ale o konec zvrhlé civilizace.
  Civilizace, jejíž myšlení se v duchovní oblasti za 250 000 tisíc let nezměnilo, zato technické myšlení se na úkor tohoto neúměrně rozvinulo.
  Kismet.

  OdpovědětSmazat
 14. Vlaječky jsou symbol, ne hadr na podlahu. Hadr na podlahu je mnohem užitečnější, než celá pojebaná EU.

  OdpovědětSmazat
 15. Ta skopčácká bestie se těší na to že nebude v jejich městech němců většina a to samé by udělali kavárníci u nás.

  OdpovědětSmazat
 16. Nemám Brity rád. Jsou to podlé, nabubřelé, podrazácké krysy, ale dnes jim blahopřeji od srdce. Podařilo se jim v poslední chvíli vyklouznout z té modrožluté 4. říše. Doufejme, že se o podobné pokusí i další země až se Německo-Francská říše zhroutí a skončí se svou buzerací a bláznivými nápady na smetišti dějin. Nic jiného si tenhle fašounský systém nezaslouží. Myšlenka spolupráce a prosperity svobodných národů Evropy byla sprostě zneužita a pošlapána vyžírky a fanatiky. Z EU se stal koncentrák národů stejně jako kdysi Řím, Rakousko-Uhersko, SSSR a další. Čím dřív tenhle neomarxisticko-ekologistický projekt skončí, tím lépe pro lidi v celé Evropě.

  OdpovědětSmazat
 17. Obdivuji MUDr. Davida, že tam vůbec vydrží sedět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za ty prachy bych tam klidně vydržel i stát.

   Smazat
  2. Co na tom obdivujete? Vždyť on se na to bruselské křeslo třásl. On tam nesedí za trest.

   Smazat
  3. Prachy jsou prachy, ale žaludek je žaludek. Já bych to srovnal s prací v kafilérce.

   Smazat
  4. 9:51...Vás zajímaj prachy, mne zajímá, že tam někdo KONEČNĚ zastupuje i moje zájmy.
   A pan David je pracovitý jako včelička, jestli tam někteří nežerou chleba zadarmo, tak právě on je jeden z nich.
   Helanov

   Smazat
  5. 12:21 Aha, a co už tam všechno vykonal pro Vaše dobro, že jsem tak zvědav?

   Smazat
  6. 12:23...Seznamuje v rámci ID ostatní poslance i s mými postoji.
   Můj hlas je tak slyšet.
   Oproti jiným poslancům PRAVIDELNĚ seznamuje občany s aktuálním děním v EP.
   Kdyby tam nebyl, tak by Fonlejnová nevěděla, že s jejím tlakem na evropské národy HODNĚ občanů nesouhlasí.
   A to si PIŠTE, že musí zohlednit všechny hlasy!!!
   Helanov

   Smazat
  7. King Kongu 9:51, přesně to se vám podobá. Tentokrát nekecáte.

   Smazat
 18. Finská europoslankyně: Brexit je vítězstvím obyčejných lidí nad elitou:

  http://svobodnenoviny.eu/finska-europoslankyne-brexit-je-vitezstvim-obycejnych-lidi-nad-elitou/

  OdpovědětSmazat
 19. Přečetl jsem si odchodový projev Farageho. Na můj vkus příliš emotivní. Vážený MUDr. Davide, doufám že váš projev při našem odchodu z EU bude důstojný a na úrovni. Prostě Sbohem a odpusťme si co jsme si, dál s vámi budeme rádi udržovat přátelské vztahy jako rovnoprávní partneři. Nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pevně doufám, že našeho odchodu z EU se pan MUDr. David ve svém křesle europoslance nedočká.

   Smazat
  2. Ale udělá pro to hodně. A vy - 10:29 - jste už dnes za kolaboranta typu Moravec, Mrva, Čura ...

   Smazat
 20. Verhofstadt, ten chuj odpornej měl z toho prdel! Takoví hajzli se musí jednou zodpovídat a že jich tam je!

  OdpovědětSmazat
 21. Fatální chyby tkz. "Evropské unie".

  1. Nerespektování vůle voličů. Ignorování referend a protlačení Lisabonské smlouvy za zády Evropanů. V tomto bodě došlo k delegitimizaci EU a nastoupení na kriminální dráhu.

  2. Zorganizování a podpora fašistického puče na Ukrajině a následné vypuknutí občanské války. Tady už se jedná o mezinárodní zločin nejtěžšího kalibru, včetně masových vražd (Oděsa a další) a genocidy.
  Související hysterická rusofobie, přepisování dějin ve smyslu germánské historiografie a sprostá protiruská a protislovanská propaganda.

  3. Migrace jako nástroj likvidace evropských národů. Zločin takových rozměrů, proti kterému se jeví Hitlerovy vyhlazovací tábory jako dětské hračky.

  V současné fázi v roce 2020 se jedná o krajně nebezpečnou zločineckou strukturu, která plně odkryla své karty a hraje vabank.

  OdpovědětSmazat
 22. Masová migrace: “Fatální likvidátor EU”

  https://ceskoaktualne.cz/2020/01/uprchlici-zpravy/masova-migrace-fatalni-likvidator-eu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo čéče. Já byl ráno nakoupit a hordy migrantů se valily městem. Prostě islámskej migrant kam oko dohlédne.

   Smazat
  2. 12:26 Už ses koukal třeba ty magore kolik je v Londýně mešit?

   https://mapy.cz/zakladni?x=-0.1312215&y=51.5285448&z=11&q=mešita&cat=1

   Ale můžeš se podívat kamkoli v západní Evropě, tam to je podobné. A pozor, při každém zoomu ti jich vyjede ještě desetkrát víc!

   Smazat
  3. 12:37 Nevím, kolik?
   A opravdu si myslíš, milý rozhořčený příteli, že počet mešit je rozhodující parametr?

   Smazat
  4. V Londýně je 1800 mešit. Každý rok se v UK otevírá 200 nových mešit.

   Smazat
  5. Muslimové kupují kostely a mění je na mešity, 500 londýnských kostelů zrušeno:

   https://www.protiproud.cz/politika/4554-londonistan-jeden-krestan-na-tri-muslimy-saria-soucasti-britskeho-prava-500-londynskych-kostelu-zruseno-mesit-jak-hub-po-desti-drive-sir-nyni-hadzi-islam-na-pochodu-institucemi-tohle-neskonci-dobre.htm

   Smazat
  6. No. A ta o Smolíčkovi je taky fajn. Tu mám taky rád.

   Smazat
  7. 13:23...Ve své pravdoláskařské slepotě jste směšný.
   Já bydlím v centru a denně jich potkávám desítky, možná stovky.
   (Na každém nepoznám že je muslim, pokud za ním necupitá nějaká ohidžábovaná děva.)
   Stačí že máme v ulici 4 hotely, jednu VŠ, mnoho šmejdů kteří rovozují airbnb, nonstop večerku ...a je to!
   Chvílemi je tady už pomalu kouřmo.
   Helanov

   Smazat
  8. 13.45 Klídek, sám přiznává, že má rád pohádky a nějaký muslim mu třeba dal na ulici žvejku, nebo cukrátko a pozval ho do mešity, kde bylo tolik hodných košiláčků...

   Smazat
  9. 13:45 Jak souvisí hotely, VŠ nebo vietnamské večerky s migrantama?

   Smazat
  10. 14:05...Ta "večerka" (je to prostorná samoobsuha) patří Pákistánci...Chlapíkovi, který se tady etabloval už za bolšána, mluví perfektně česky a má českou manželku.
   Během cca 1/4 století už se tam vystřídalo nejmíň 20 - 30 pákistánských "učňů", ta manželka je taková jejich máma.
   Docela by mne zajímalo, kam asi zamířej po vyučení.
   Na studenty bohemistiky rozhodně nevypadaj.
   Dokonce ani nevypadaj že přijeli z Pákistánu, spíš z odněkud z Evropy s pasem EU v kapse.
   No a na té VŠ je to také samý inostráněc.
   Z hotelů se řinou matróny v černých hábitech, za každou houf dětí.
   Rozhodně nevypadaj že by si přijely prohlédnout pamětihodnosti.
   No a z těch airbnb vycházej grupy zarostlých mladíků, které bych nechtěla potkat ve Stromovce.
   Helanov

   Smazat
 23. Britanie odchází...To budou zase na ČT zprávy jak tamní občané odchodu litují. Ale ti dali najevo svou vůli při volbách na čí straně jsou a tím to hasne! A co takhle tam nějaká ta barevná revoluce Séreši? Už ani nevím, kdy tam nějaká byla. Snad průmyslová?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ona tvrdá ekonomická data o propadu obchodu Británie např. s Německem, nebo o propadu kurzu britské měny hovoří docela jasně.
   Tam nebudiž pochyb.

   Smazat
  2. Brtové věří, že to bude jen přechodné. Pak je čeká rozkvět, ale především svobodné rozhodování a konec hraběcích rad z Brusele. Musíme je následovat!

   Smazat
  3. :-D Já taky věřím, že vyhraju jackpot ve Sportce.

   Smazat
 24. Superstát EU byl a vždy bude cílem vrcholového korporátně-finančního managementu EU. Z čeho jiného by si mohli zajistit výnos plynoucí z ekonomické regulace, převážně východoevropských zemí, kdy ještě po 30 létech se udržuje rozdíl v životní úrovni obyvatel. Zákaz vlaječek je důležitým význakem podřízenosti, stejně, jako výhrůžka sankcí pro VB.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:35 rozdíl v životní úrovni je uměle regulován z EU???

   Smazat
 25. 12:30
  S tím propadem kurzu britské měny mi asi něco uniklo. Mně se to jeví opačně. Mohl by mi to pán vysvětlit ať nemám pochyb? Děkuji zdvořile.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:07 Za to já nemohu, že Vám unikl propad libry po vyhlášení výsledků referenda v roce 2016. Ale není to moc obtížné si to zpětně na netu dohledat.

   Smazat
  2. Čas ukáže, zda britům odchod z EU prospěje. Osobně si myslím, že ano. Británie byla koloniální velmocí. Její vliv se propadl s rozpadem koloniálního systému, nicméně krom EU je spousta států, se kterými se dá obchodovat, případně na jejich ekonomice parazitovat.
   Když nic jiného, nebudou mít britové zaplněnou hlavu spoustou nesmyslných nařízení spadlých z intelektuálních výšin vedení EU.
   Podle skutečných výsledků dosavadní práce elit EU, má tato nejlepší za sebou. Teď nastává bod zlomu a bude následovat sešup dolů. A britům to došlo.
   EU předehnala RVHP. Bohužel ne v ekonomické spolupráci, ale v ekonomickém rabování a byrokracii.
   ABC

   Smazat
  3. Pro 13:21 - a jak si vysvětlujete dnešní posílení libry.

   Smazat
  4. 19:49 Opravdu? A posílila na úroveň před referendem?

   Smazat
  5. Vy 19:53 nemáte tušení jak se chovají trhy a proč? Nenapadá vás, že poklesy měny jsou, například, vyvolávány nejistotou a naopak, jejím poklesem? Na burze to raději nezkoušejte, radím vám.

   Smazat
  6. 3:17 No, tak uvidíme. Nejistota je už dávno za námi, tak se nechme překvapit, kdy se libra vrátí na úroveň, kde byla před referendem. Můj tip je, že nikdy.

   Smazat
  7. 7:02 víte vy, na jaké úrovni byla britská libra před první i druhou Velkou válkou? Víte vy vůbec proč? Víte vy, že Británie má "přechodného" období celý jeden rok? Tušíte vy, co to znamená, že musí se současnými EU státy vytvářet nové obchodní a další smluvní vztahy? A nejen s nimi? Že si nevšímáte vývoje kurzu Eura k US dolaru a Renminbi, toho ve vztahu k šíření koronaviru? Boží prostoto.

   Smazat
 26. http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/nalijme-si-cisteho-vina-cesi-na-clenstvi-v-eu-kazdy-rok-doplaci-mnoho-miliard.html
  http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/zaplatpambu-za-kazdy-den-bez-eura.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, jakou blbku (či bábu v cizích službách) si zvolila do čela TOP09, se krásně vyjevilo krátce po volbě, kdy tato osoba prohlásila, že je třeba přijmout euro co nejdříve !

   Smazat
 27. Pane Davide, a pane Blaško, velmi si vážím vašich postojů, a vaší práce, a děkuji vám. Je jisté, že váš boj proti přesile blbosti je vysilující, ale držte se! Potřebujeme vás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím jak Vy, ale já je vůbec k ničemu nepotřebuju. Ale královsky si je platím.

   Smazat
  2. 13:25
   To je váš problém. Vlastenci je potřebují, a za jejich vysilující práci s blbci uznávají, že si tu odměnu zaslouží. Jsem z těch, kdo jim přejí úspěch, i jejich finanční ohodnocení. Ti, kdo před-po-sraně odstraňují vlaječky států naopak nezaslouží odměnu žádnou, leda tak odebrat státní občanství, neboť jsou duševními bezdomovci.

   Smazat
  3. 13.25 Nevím jak vy, ale já si zase královsky platím Vondru a ty ostatní, které nepotřebuji k ničemu, protože jenom škodí Českému národu a jeho pracujícím i důchodcům, likvidují konkurenceschopnost našich mladých generací...

   Smazat
  4. No jasan, královsky si platíme všechny europoslance, byť jejich působení v této organizaci nemá na náš život vůbec žádný vliv.

   Smazat
  5. Já jim ty nesmyslně vysoké platy nezávidím, ale já jim je nepřeju. Ta výše nemá jiné zdůvodnění, než odtržení politické třídy od prostředí, které je do těch funkcí zvolilo. Toto korupné, je nemůže nepoznamenat a nemít vliv na jejich politické postoje a intenzitu jejich prosazování. Nemyslím tím nikoho osobně, ale principiálně to takto funguje. Proto to bylo zavedeno. Je v zájmu demokracie, s tím skoncovat. P.K.

   Smazat
  6. 15:39 Do skoncování samotné EU se to nikdy nepodaří.

   Smazat
 28. Pořiďte si kravaty v barvách vlajky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak toto je vynikající nápad!
   Doufám že si to pan David přečte.

   Smazat
 29. To, že se Britové trhnuli z EU, docela chápu. Kdykoliv jsem se bavil s obyčejnými Brity (nižší střední vrstva), tak nám (kontinentální Evropě) nesmírně záviděli pro nás tak běžné věci, jako třeba sociální a důchodové zabezpečení, státní školství a zdravotnictví, ale v neposlední řadě i levný alkohol a cigarety. Tito Britové docela litovali, že se u nich za pár set let nestalo to, co ve zbytku Evropy, kterou sice převálcovaly dvě světové války a pár revolucí, ale to přispělo ke skokovému vyrovnání sociálního postavení všech obyvatel kontinentu. Británie toto díky monarchii (i odtržení církve od Vatikánu) vůbec nepoznala, rozdíly v životní úrovni jsou tam proto dodnes propastné. Třeba nemovitosti a pozemky (fakticky celou City) jsou celá staletí v držení stále stejných rodin. Taková Británie se nikdy nemohla integrovat a sžít s kontinentální Evropou, se zbytkem EU. Británie založila svou severoamerickou kolonii a v mnoha směrech se ji organizací veřejného života také blíží. S USA má Británie ještě jednu společnou věc, že totiž dokáže žít na úkor zbytku světa (USA díky dolaru) a to díky svému neokoloniálnímu systému a využití systému daňových rájů ve svých dřívějších (dnes formálně samostatných) koloniích, proto ten neuvěřitelně lítý boj právě za Hongkong. Není se proto čemu divit, že právě Londýn je hlavním městem indických maharádžů, ruských oligarchů, zbohatlíků z celého světa, ale i agentů a zrádců, kteří udržují britskou monarchii na úkor a ke škodě svých vlastních zemí (včetně Skripala, Litviněnka, ale třeba i Gorbačova). Ti všichni se odebrali do Londýna ke svým úsporám z provizí. Toto vše se děje ale skrývá za divadelními kulisami. Na pódiu před kulisami nastrkují světu i Britům na odpoutání pozornosti královskou rodinu. Každopádně většině obyčejných Britů nemáme co závidět!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbytečně dlouhé, stačilo napsat, že Anglie a USA jsou dvojčata, že v těchto zemích se mají dobře ti, kdo na to mají. EU je fakticky socialistický projekt, který se snaží, aby se tam měli relativně dobře všichni, i ti, co na to nemají :-)

   Smazat
  2. Citát: "Česko je celkově lákavou zemí pro Angličany (obecně cizince). Máme tu skvělou zdravotní péči, dopravu, pracovní podmínky, společenský život, poměr mzdy/nákladů na život, nikde to není daleko. Navíc nezaměstnanost je na historickém minimu. Jsme země, která podporuje rodinu a děti tu mají i ve škole spoustu vyžití v podobě kroužků, co si cizinci obecně chválí“ uvedla ředitelka relokační agentury FOREIGNERS Andrea Tkačuková

   Smazat
  3. Anglie má kastovní systém. To se nemůže líbit nikomu, kdo se nenarodil do vyvolené kasty. Ale vymývání mozků tam také funguje, tak se lidé proti tomu nebouří, i když se s tím neztotožňují. P.K.

   Smazat
  4. 15:46 Angličané mají jednu obrovskou výhodu, díky anglojazyčným koloniím mohou utéct prakticky kamkoliv

   Smazat
  5. Anonymní31. ledna 2020 16:23
   To je pravda, ale ještě podstatnější je, že mají ve svém „společenství“, odbytiště pro svoji ekonomiku. No a ten stát ve státě, City, to je další zlatá slepička. P.K.

   Smazat
  6. 13:56 kolikpak jste těch Britů potkal a kdy to bylo? Já vím, že při návštěvě žasli (nejen Britové) nad poměry v ČSFR, které v mnoha ohledech brali za nesrovnatelně příznivější než ty, které panují v Britanii (Belgii, Holandsku, Francii). To je ovšem dávno. Zmiňuju to ze zkušenosti hotelového provozu.

   Smazat
  7. Anonymní1. února 2020 3:30
   Je to tak. Také jsem tam měl blízké a snad ještě v šedesátých letech dostávali na turistiku do zahraničí, omezené devizové příděly, nebo povolení k vyvezení omezeného množství měny. To nebyl specielně socialistický nástroj, jak jsme si zde obecně mysleli.
   My jsme si mysleli (vzhledem ke své neinformovanosti), že je tam ráj a oni si mysleli (vzhledem ke své neinformovanosti), že je ráj zde.
   Ale po šedesátých letech, jsme začali rapidně zaostávat. To je vina vládnoucí nomenklatury, která ovšem dnes je vysmátá. P.K.

   Smazat
 30. Genera plan Ost rok 1941
  General plan Ost II rok 2021

  OdpovědětSmazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastizrádce jako ty, je horší než vrah!

   Smazat
  2. Anonymní31. ledna 2020 15:18
   Nevím, co rozumíte tím „nevidět si do huby“. Ale třeba Vás pomůže v orientaci část z posledního Politického usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci V Praze dne 28.1.2020:

   „V Iráku v ulicích demonstrují miliony lidí proti přítomnosti vojsk USA a NATO na svém území. Žádají jejich odchod v souladu s výzvou jejich parlamentu irácké vládě. Protest se samozřejmě týká i našich vojáků v rámci mise NATO. Od rezoluce iráckého parlamentu proti přítomnosti cizích vojsk žádá hnutí SPD stažení našich vojáků z Iráku. Jejich další přítomnost je možná pouze na základě souhlasu irácké vlády a parlamentu. Pokud proti vůli Iráčanů v Iráku zůstaneme, stáváme se okupační silou a je jen otázka času, kdy budou životy našich vojáků ohroženy.“

   „… Velká Británie tak na základě vůle většiny občanů vyjádřené referendem definitivně tento týden vystoupí z EU a je opět svobodná. Bude si moci sama uzavírat mezinárodní smlouvy, vytvářet svou zahraniční politiku a přijímat své zákony. Nikoliv diktát z Bruselu. Hnutí SPD v této souvislosti zastává názor, že i naši občané by měli mít právo se vyjádřit v referendech o zásadních otázkách směřování země, jako je účast v mezinárodních společenstvích – EU a NATO. Proto jsme do Sněmovny předložili návrh zákona o obecném referendu, které by bylo závazné a obsahuje možnost hlasovat i o členství ČR v EU a v NATO. Ostatní parlamentní strany ale referendu brání. EU zkrachovala a její konec je nevyhnutelný…“
   P.K.

   Smazat
 32. V oltaire - nadčasový výrok
  Francois-Marie Arouet, pozoruhodný muž, který si říkal Voltaire,
  jehož mnohé postřehy a soudy zůstaly nesmrtelné, prohlásil také toto:
  "V životě potkáte dva druhy zlodějů. Obyčejného, běžného
  zloděje, který vám ukradne peníze, vaši náprsní tašku,
  hodinky, vašeho koně atd
  Druhým typem je politický zloděj. Ten vás připraví o vaši
  budoucnost, o vaše sny, o vaše znalosti, ukradne vám váš
  výdělek, vaše vzdělání, vaše zdraví, zbaví vás síly a energie, a
  nakonec i vašeho úsměvu.
  Velký rozdíl mezi těmito dvěma druhy zlodějů spočívá v tom,
  že obyčejný zloděj si vybírá vás, aby vás připravil o to, co vám
  patří, zatímco politického zloděje, který vás pak připraví o
  všechnu vaši životní perspektivu, si vybíráte vy sami.
  Další velký rozdíl (nikoli poslední) mezi nimi je ten, že běžný
  zloděj je obvykle policií stíhán, zatímco politický zloděj je
  obyčejně policií chráněn.

  OdpovědětSmazat
 33. Britové opustili krematorium národů !!!

  OdpovědětSmazat
 34. Ta tahanice kolem vlajek je poučná. Někdo vidí ráj na zemi ve vystoupení z EU. Ale já bych ho viděl v prosazování svých zájmů. A to je možné a nutné, dělat i tady a teď. Prostě nepřijímat jejich direktivy, když jsou proti našim zájmům. Je to regulérní. Nevstupovali jsme do spolku, který by prohlašoval, že nás chce salámovou metodou zbavovat naší identity a státnosti. Pokud ty jejich direktivy mají takový cíl, měli by být dotlačeni to otevřeně říci a přiznat. Potom by i případný odchod dalších zemí, vyzněl pro ně v příznivějších barvách, ne jako zrada evropské rodiny. Sama EU, je zradou rodiny evropských států. To musí být explicitně řečeno a prokázáno. Tahanice kolem vlajek, je také takovou akcí. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to jse měli vidět včera tu husu Charanzovou, jak šla proti vlajkám! To ANO je ale hnůj!

   Smazat
  2. Každej europoslanec tam hájí zájmy svých voličů.

   Smazat
 35. Je mnoho přímých i nepřímých indicií, které JASNĚ ukazují kam směřuje EU. Kdo to dnes nevidí a nebo "přehlíží", bude s jistotou své hlouposti litovat! Stačil by původně zamýšlenývolný pohyb osob, zboží a kapitálu i jednotného cla ve všech zainteresovahých zemích! Velmi dobře (a přesně) to řekl odcházející Nigel Farage při "rozlučkovém projevu".
  Abych pravdu řekl, již před cca 3-4 lety řekla Theresa May: "VE SVÉ VLASTNÍ ZEMI SI CHCEME TVOŘIT SVÉ VLASTNÍ ZÁKONY!" Od té doby jsem věřil, že VB se bude snažit EU opustit. Nu, a už je pryč. Najde se následovník?

  OdpovědětSmazat
 36. ….dejte pryč ty vlajky, dejte pryč ty vlajky! Už jsem jen čekal, kdy zvolá ta hydra, jak kdysi Václav Vydra, v jedné české pohádce: tatínek vám vyhlásí válku, tatínek vám vyhlásí válku ! No, více se EU zesměšnit nemohla. Ale nebyla slova dementních lidí, byla to slova nepřátel !!!

  OdpovědětSmazat
 37. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  Pane doktore, schválně jsem to zarámoval, neb to stojí za to.
  Jeden diskutující zde měl geniální nápad - kravaty v národních barvách.
  To by snad stálo za realizaci. Napřed si postavit na stůl vlaječky, až by baba začala nadskakovat a kárat vás tak se omluvit, vlaječky schovat do kapsy, a z druhé vylovit kravatu a uvázat si ji.
  A babu by, přinejmenším ze smíchu dalších "vlaječkářů", trefil šlak.

  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo nášivky; jedna na rukávu, jedna na hrudi. Něco na způsob trampské domoviny. Holt byste museli mít jedno sako pro pohyb na veřejnosti navíc.

   Smazat
  2. Panebože, on to zas takovej vynález není. Já mám doma kravatu v národních barvách už spoustu let. Ty ne?

   Smazat
  3. To je červeno-modro-bílá trikolora? No fuj! To jsou barvy slovanů: Rusů, Srbů, Slováků... o je přece zakázané. My pod vedením našich slavných politických stran, Milionů chvilek a neziskových Sorošovek budeme barvy měnit na černo-zlato-červenou případně jen na černo-žlutou. A žádná SPD se svým Samurajem nám to nemůže překazit.

   O tom jsme přesvědčen já - Pepa Vyskočilů

   Smazat
  4. Ale to já přece vím že to není vynález. Já psal o nápadu jak to použít!
   Například Číňani sice vynalezli a používali střelný prach, ale až husity napadlo jeho masové využití v pěším vojsku.
   Kosa byl vynález známý a starý půl tisíciletí než se v Čechách začala používat. Atakdále atakdále.
   Hm... A to jako má znamenat co, že vy máte už spoustu let kravatu v národních barvách? Co to má společného s meritem věci?
   P.S. Já sice kravatu v národních barvách nemám, zato mám doma na stěně pověšeného už od rozdělení republiky českého lva - a opět - co jako? Co to má společného s čs vlaječkami v europarlamentu?
   Nic. Asi tolik co vaše kravata.

   Smazat
  5. Beru naší vlajku vážně a když nám ji někdo začne zakazovat, tak si just výzdobím i auto, to jsem po Naganu nedělal. Protesty v Bruselu by podle mne měly být vážné, na úrovni premiérů. Určitě by se mohla dohodnout V4 a možná by se přidali další. Nevím jestli kravaty a odznačky nejsou jen dětskou reakcí. Ještě čekám, že někdo návrhne Dr.Davidovi nosit Kyjovský kroj.Sohlasím se seriozním protestem a o to důraznějším.

   Smazat
 38. Ještěže nám odchod z EU nehrozí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trpělivost.

   Smazat
  2. 19:54 Hm, z toho strach nemám ani do budoucna.

   Smazat
  3. Euročípku, nemaluj si to v růžových barvách. Komoušové tu taky byli navěky a hle ... sklapli ze dne na den. Dnešní doba má velký fofr. Drž si klobouk, kolaborante!

   Smazat
  4. Jsem kolaborant, protože tvrdím, že nám, naštěstí, odchod z Unie nehrozí?
   No, ono ani nejde o to, co tvrdím já. Ale výsledky několikerých voleb to říkají jasně.

   Smazat
  5. 20:00 Nezapomeň že naprostou většinu u nás netvoří místním odulcům podobná individua, čili všelijací rudý teroristi a putleroffci - těch je naopak mizivá menšina!

   Smazat
  6. 8:18 Vašnosti, voni jsou hlava, nechaj si to patentovat.

   Smazat
  7. 11:58 Vidíš i v tom tě převyšuju neboť sotva by se našel odvážlivec, schopný ten oslizlý mozůlek co tobě omylem vyrašil mezi těmi rachitickými ramínky hlavou nazvat. Ale to máš z toho formáče, ve kterým tvůj primář uchovává potraty cikánskejch socek a co mu ho chodíš potajmu upíjet!

   Smazat
 39. O půlnoci odchází Británie z EU, nebude ohňostroj? Musí být krásné, když si s nařízeními EU můžou .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S jakým nařízením EU máš problém ty osobně?

   Smazat
 40. Brity nemusím, podepsali se na naší zemi podrazem v Mnichově víc než dost, ale už jen za to, co prožili za ponižování a podrazy při odchozích jednáních za strany bruselských sračkometů, jim ten odchod z celého srdce přeju a gratuluju. Ještě je třeba, aby si tam zkrotili slimáky, který se tam fakt roztahujou extrémně, ale teď, když už jim do toho eurokriplové nebudou kecat, můžou si tam pořádek udělat sami a na nikoho nebrat ohled. Já si myslím, že brexit je totiž jen začátek většího plánu na záchranu Spojeného království. Bude to běh na dlouhou trať, ale něco mi říká, že budoucí král princ William to s babičkou Bětkou upekli, a k tomu se museli zbavit tý poloopicoidní Meghan a nelegitmního levobočka Harryho. Vůbec bych nepodceňoval sílu a vliv členů "Rodiny". Myslím, že se za pár let ještě budeme divit a budeme Britům tiše závidět.

  OdpovědětSmazat
 41. „Soros je ukázkou spojení neomarxismu s neoliberalismem.“ Fiala přišel s ohromujícími údaji o globální nerovnosti:

  https://cz.sputniknews.com/byznys/2020013111337881-soros-je-ukazkou-spojeni-neomarxismu-s-neoliberalismem-fiala-prisel-s-ohromujicimi-udaji-o-globalni/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, sputnik fakt ne...

   Smazat
  2. 1:11 Chápu, loutky placené Sorosem přece něco takového nesmějí číst. Mohly by se o sobě dozvědět pravdu, jaké to jsou loutky.

   Smazat
 42. 9:21 Jen totální idiot jako ty může něco blábolit o Sorosovi.Blahopreji ke tvé debilite

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vás 16:26 nenapadlo, že pokud jednotlivec vkládá miliardy do organizování všemožných akcí a vzdělávacích systémů, vždy s určitou politickou orientací, že ovlivňuje politické děje prostřednictvím svého majetku, tedy nedemokraticky, když jako jediná osoba si touto cestou přivlastňuje víc voličských hlasů, než by tomu bylo bez jeho aktivit? A nebudu vám připomínat systém prezidentských voleb v USA, kde o naději na vítězství rozhodují dolary víc, než jakákoli idea.

   Smazat
 43. Pro naše poučení vyplynulo, situace reprezentuje špatný výběr kandidátú pro poslance do EU. Na poslední chvíli se vytisknou seznamy, kde obvykle jakeštakeš poznáváme 1/3 z navrhovaných. Proto navrhuji "primárky", kde budou mít možnost reprezentace před občany,jak formou shromáždění, či v ČTV live s dotazy diváků (vhodnou by byla aktivní moderátorka p.Jílková). Toto období může trvat 1/4 -1/2 roku, bude to sice stát i něco peněz, ale dává to šanci vyhnout se volbě omezených amatérů a následné ostudě. Vím, že tento návrh nebude pochuti naším elitám, protože v současné situaci o obsazení Bruselu rozhodují oni. Možná by to mohly prosadit neelitní strany v Parlamentu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.