Reklama

středa 1. ledna 2020

Yankee go home tentokrát v Iráku

Yekta Uzunoglu
1. 1. 2019
Víc než před dvěma roky jsem napsal o nejhlasitějším sloganu , které provázelo naše nasi generaci v 60. tých a 70. tých letech a to od Vietnamu až po latinskou Ameriku mládež z celého světa křičela a pořádně hlasitě: Yankee go home! Cizinče, jdi domů! Nová republika tento můj nehorázný článek zveřejnila 5.11.2017 ZDE.


Poté jsem dostal ze všech stran hlavně od amerických a evropských diplomatů, ale i státníků, neuvěřitelné kritiky. Přitom ale jejich kritiky neobsahovaly nic věcného, co by vyvrátilo moje tušení. Čekal jsem, že nastane v Bagdadu to, co se stalo ve Vietnamu v 1975 či v 1980 Teheránu. Tehdy američtí diplomaté museli utéct ve vrtulnících a nebo byli uneseni.
 


Po těch zkušenostech patrně američtí "odborníci" na bezpečnost a na region si kreténsky vymysleli koncept, že stačí udělat z velvyslanectví pevnost a zabezpečit velvyslanectví nejmodernější technologií a nejodolnějšími zdmi a neprůstřelnějšími okny.

Velvyslanectví USA v Bagdádu je na větší rozloze než celý Vatikán a je nejmodernější a nejodolnější budovou opatřenou proti násilným útokům, bombám, požárům a násilí všeho druhu na světě!

A přesto před čtyřmi dny se stalo to, co jsem si odvážil psát před víc než dvěma roky a upozornit i Američany, že jen budovat za drahé peníze pevnost, jim v dané situaci a v dané lokalitě nepomůže!

Úřednici jsou holt tupí, ať jsou kdekoliv na světě a ať patří k jakémukoliv státu či národnosti.

Před čtyřmi dny jen pár set lidí s téměř holýma rukama (kameny a železné tyče a Molotovovy koktejly) dobylo americké velvyslanectví v Bagdádu a to přímo před bezpečnostními složkami odpovědnými za bezpečnost Iráku či dokonce s jejich aktivní podporou.

Toto je jen začátek, těm mocním dali jen najevo, že ta pevnost je k ničemu a že ji mohou dobyt kdykoliv se jim zachce a že se jim chtít bude.

Západ, ale i Rusko, chtějí-li mít svůj klid, musí celý region z gruntu změnit! Je to v zájmu jejich vlastní dlouhodobé bezpečnosti a v zájmu naší lidské civilizace. Jestliže to neučiní a nechají naši civilizaci zničit každým dnem se radikalizujícím a zesilujícím islámským terorismem, následky toho terorismu, jako je masová imigrace do Evropy, pocítí všichni.

Člověk si radši přeje nemít pravdu, už jen proto, aby se ještě chvíli mohl dívat na svět růžovými brýlemi a mít aspoň na chvíli radost z pozitivně zářící fata morgany!

23 komentářů :

 1. Tak to jsme na stejné lodi, pane Yekto. Také vždy doufám, že se budu mýlit. Hm... Oni si francouští králové také mysleli, že Bastila je nedobytná a jejich moc velká a nekonečná jako Slunce.

  OdpovědětSmazat
 2. Američani jsou neuvěřitelně nadutá, sebestředná čeládka,která si myslí, že svět patří jim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 60:46 To ses rusomile spletl. To co píšeš přesně pasuje na Rusa už desítky let! A v posledních několika letech tohle valepšil Rus válkou v Čečně, Náh. Karabach, Gruzie... a končí obsazením Krymu.Tak co ty bezduchá kostko!

   Smazat
  2. 10:16...Jj,a právě proto má Rusko v zahraničí 3 vojenské základny a Amíci nejmíň 1000...
   Příště bych prosila tu o Karkulce :-DDDDDDDDD
   Helanov

   Smazat
  3. 10:16 Sežeň si, blbe, někde globus a nech si od někoho inteligentního zjistit/vím, bude to těžké, neboť blbci tvého typu se každý inteligent vyhne obloukem/jak daleko jsou od Ruska tebou zmíněné končiny. Pak ať ti zjistí jak daleko je od USA - Irák, Afghanistán a pod.. Chtít po tobě, aby ses zamyslel co tam ti chrabří a stateční hoši dělají, kdo je tam pozval jaké tam mají historické vazby a pod.,to si opravdu netroufám. Jenom bych si přál, aby tě nějaký datel klovnul do té tvé šišky a vytáhnul ti toho červa, co máš místo mozku.

   Smazat
 3. USA už neví kam dřív skočit,všude jich mají plné zuby.
  Ještě několik kopanců,než zdechnou.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak bohužel mám špatnou zprávu usa tam budou posílat dalších 750 vojáku aby zabezpečili ambasádu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown.
   A já myslel,že pro ochranu Iráčanů!

   Smazat
  2. Ambasádu můžou zabezpečit jak chtěj,ale zabitím těch 25 vojáků REGULÉRNÍ IRÁCKÉ ARMÁDY si strašlivě n@s®ali do polobotek...
   Tohleto Turci asi nemohou ponechat bez odezvy,nedivila bych se,kdyby Amíky vypakovali z Incirliku, určitě už toho mají plné zuby.
   Nemohou si dovolit nerespektovat svoje arabské sousedy.
   Helanov

   Smazat
 5. „Dva američtí generálové stojí před mapou Evropy, kde jsou vyznačeny hranice Ruska a evropských států a jeden říká: Podívej se, kde bylo Rusko v roce 1990!!! jak daleko bylo od NATO !!! A vidíš, kde je dnes?! To je ale z jejich strany agresivní přístup!!!“

  OdpovědětSmazat
 6. Já zase znal více jak 20 let něco podobného, ale to se týkalo přímo nás - IVAN, IDI DAMOJ -.
  To jsi neznal že, UZUNGULU!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:19...No,to máte sice pravdu,ale chovali se přeci jen kapku jinak.
   Byli zalezlí v Milovicích a potkali jsme je jen když skupovali dederonky po tuctech.
   Pokud vím,tak (vyjma místních, kteří s nimi čile šmelili s naftou), nebylo o nich skoro slyšet.
   V Iráku mají cizí vojáci na triku statisíce životů a zničených osudů.
   Helanov

   Smazat
  2. Zajímavé. Ona nás okupovala Ruská federace? Já myslel že SSSR. No, jestli je RF totéž co SSSR, pak, podle téže logiky, je Třetí říše totéž co SRN - nebo snad ne? Jakým mezinárodním metrem tedy měříte děje a události? Bruselským? Či snad Řeporyjským loktem? On měl původní loket tu výhodu, že byl "gumový", závislý na "měřiteli". Takže loktem, že. Překvapuje mě, že jste, jak píšete, "znal více jak 20 let něco podobného". Nejste tedy žádný smrkola. Jak to, že jste za celý svůj život nedospěl? Že jste nenaučil používat kritické myšlení? Podle vašeho pubertálního výlevu a tykačky "To jsi neznal, že (sorry, že jsem čárku umístil na místo které ji přísluší) Uzulungu!" bych vás spíše považoval za vymatlaného smrkolu, než za dospělého muže.

   Smazat
  3. 10:51 Pokud reaguješ na muj koment, tak si nejsem vědom, že píšu o Rusku. Ale rozdíl mezi SSSR a Ruskem žádný rozdíl nevidím, stale jediný diktátor dnes Putin vládne 150 mil. lidí, tak jako před 100 lety Stalin, tak jaká změna Milánku. Třetí říší srovnávat se SRN je pohled dokanalého hlupáka, tam se na rozdíl od SSSR situace podstatně změnila,několik stran rozhoduje o osudu Němcu, ne jako jediný Putin, nikde nejsou pomníky Hitlera, tak jako v dnešním Rusku stejného vraha Stalina! Děláš ze sebe pouze vola, stojí ti tohle za to?

   Smazat
  4. 12:23 Nazdárek bezmozku! V SRN se situace vskutku podstatně změnila, to jo! Ohromný souhlas! Co nedokázal Dolfí mečem, to zkouší - a žel, díky takovým hlupcům jaké představujete vy, úspěšně - Nová Říše evropská národa Německého přes ekonomiku. O osudu Německa že rozhodují Němci? Jo - ocádle pocádle. Teď se šprajcli a kdože jim vyhlašuje sance za plynovod? Správně. Ten kdo má zato, že když schvaluje Německého kancléře, má právo rozhodovat. To nevíte, že strejda Sam schvaluje německého kancléře? Pane nedostatečno, zdali pak víte, kdo napsal německou ústavu, s platností do r. 2099? No, přece strejda Sam. Kam se na něj hrabe ruskej Méďa! Pravda, pomník Dolfího v SRN nemají - taky proč, když jim prohrál válku o světovládu, žejo - namísto něj raději vztyčili v Trevíru pomník Karlu Marxovi, Velkému učiteli Uljanova a Džugašviliho. Kterýž pomník jim dodala Čína. Já vím - myšlení bolí. Nedělejte si proto násilí a držte pevně své intelektuální pozice. Aspoň je tu nějaká prdel.

   Smazat
  5. 15.51 Milénku, tak ty máš dost, samá lež a překrucování faktu.
   USA rozhoduje o Německu, nikde tohle raději neříkej, hlavně ne před občany Něm, dostal by jsi po držce!Tím, že USA netleská plynovodu, ještě neznamená, že rozhoduje co má němec dělat, opravdu projev hloupého MILÁNKA.

   Smazat
 7. Vetřelci nebývají oblíbeni, někde je strpí, nekde ne, to je všechno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu Davide, taky vás trpí v Evr. parlamentu. A to je co říct.

   Smazat
 8. https://www.youtube.com/watch?v=L9nt1KbsW7g&t=181s
  Záhada: každý vánoční dokument Čt je sestříhán tak, že skončí u okupace 1968 a nenáviděného Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:09 Ano, správně dělá ČT, ruská nenáviděná okupace se musí připomínat každý den!

   Smazat
  2. 11:52 Ta německá ti zřejmě vyhovovala.

   Smazat
 9. Američani vtrhli do Iráku kvůli chemickým zbraním. Husajn žádné neměl. Tak svrhli alespoň Husajna a dožadovali se vděku Iráčanů. Ale o to je nikdo z této země nežádal. Auroritařský režim všude tam, kam se kolem Iráku rozhlédneš. Krutost patří k jejímu naturelu. Iráčané dodnes platí za své nechtěné osvobození Američanům dodávkami ropy zdarma.Kam vstoupí noha USA tam bordel...

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Uzunoglu. Nemám Vaše schopnosti a vzdělání ale dobré poučení od svých prarodičů: S kým se budeš kamarádit takový budeš. Co můžete čekat od zdegenerovaných zvrhlých parazitů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.