Reklama

pátek 10. ledna 2020

Z Evropských hodnot vystříklo jedovaté osivo a oplodnilo členy parlamentu

Obrázek z dnešní Číny:
vysokorychlostní železnice
Pavel Křivka
10.1.2020
Česká veřejnost dlouho postrádala kvalifikovaný zdroj informací o současné i minulé Číně. Hodnota informací od novinářů, kteří neznají čínský jazyk a leckdy ani v ČLR nikdy nebyli, se blíží nule. Existoval sice web psaný kvalifikovanými sinology „sinopsis.cz“ (Lomová et al.), ten však Čínu líčil jako zemi, kde se v zásadě neděje nic jiného, než že jsou z vězňů hromadně získávány tělesné orgány asi nějak tak, jako se vykrajují jablka na štrůdl.


Dobrá zpráva pro všechny zájemce o cestování do Číny nebo o studium, práci a podnikání v Číně přišla v loňském roce. Vít Vojta, jeden z našich největších znalců čínské mentality, kultury, historie a samozřejmě čínského jazyka, založil jako ryze soukromou iniciativu Sinoskop, institut pro současnou Čínu. Na stránkách Sinoskopu se konečně dozvídáme i něco jiného než nabízí Lomové odrhovačka o lidských orgánech, potlačených demonstracích, utiskovaných Ujgurech apod. Český čtenář si tady konečně mohl přečíst i něco o životě Čechů v Číně.

Bylo ovšem jen otázkou času, kdy „strážci černobílého světa“ (viz https://www.sinoskop.cz/analyzy-komentare/strazci-cernobileho-sveta) na projekt zaútočí. Čekání na útok netrvalo dlouho. Již po několika měsících existence Sinoskopu bylo vzneseno obvinění, že prý pan Vojta cosi fakturoval jakési agentuře, která zase cosi fakturovala firmě pana Kellnera. A pan Kellner je prý zloduch, protože v Číně podniká. A Čína prý je zloduch, protože není „našim spojencem v NATO“. A firma pana Kellnera prý musí, když už objednává něco u agentury pro vylepšování pověsti na veřejnosti (tzv. PR), objednávat jen tak, aby byl vylepšován pouze obraz firmy HomeCredit. Nesmí se prý přitom chválit země, kde firma podniká. Čili naprosto nesmyslné obvinění a snaha nařizovat podnikateli, co si smí či nesmí objednat u jiného podnikatele.

Jenže když se o této prkotině dozvěděl pan Jakub Janda, šéf tzv. bezpečnostního centra Evropské hodnoty, prohlásil, že jde o událost roku. Prý že obrovský nástroj vlivu zlé Číny na naši drahou vlast. Janda začal produkovat velmi toxické osivo, které z jeho „nevládní odborné instituce bránící svobodu a suverenitu“ stříkalo na všechny strany, až dostříklo i do Parlamentu České republiky. V Poslanecké sněmovně dopadlo na poslance strany Pirátů, kteří hned žádali zřízení parlamentní vyšetřovací komise. V Jakubu Michálkovi a Ivanu Bartošovi z Jandova osiva rovnou vyklíčila „čínská chobotnice, která roztahuje svá chapadla v České republice“. Další stříkanec dopadl do Senátu a oplodněn byl tentokrát senátor Pavel Fischer. Podá prý trestní oznámení. Z jakého trestného činu je kdo podezírán se prý zatím neví. Asi stačí, že v tom jede „zlá Čína“.

Na počátku tedy faktury za nějaké články na internetu, na konci parlamentní vyšetřovací komise a prokurátor. Český Absurdistán jako vystřižený.

Představme si na chvíli, že by se splnila nejhorší noční můra „strážců černobílého světa“, a Česká republika by se stala malou exteritoriální provincií Čínské lidové republiky. Co by se všechno změnilo? Za pár let poté by např. Brno mělo několik linek metra a v Praze by metro jezdilo na letiště. Všude v tunelech metra by byl mobilní signál 5G. Všady by se dalo platit mobilem a v hospodách by se smělo kouřit. V ulicích by sice přibylo pár set tisíc kamer, ale nikde by nebylo možné najít puberťáky posprejovanou zeď nebo vagón. Ze země by bylo možno do roka vypovědět všechny cizince. Dálnice by vedla do každého okresního města. Nejdůležitějším výsledkem by ovšem bylo okamžité zrušení bezpečnostního centra Evropské hodnoty a odsouzení Jakuba Jandy lidovým soudem k trestu smrti. Poté, co by na jeho těle byly objeveny vytetované čínské znaky, byl by mu trest smrti změněn na doživotí. Jedovaté osivo by pak už nemohlo přestříknout zdi vězení.

Čína je dnes tam, kde je, hlavně proto, že dokázala odhodit část svazující marxistické ideologie. Západ pak je tam, kde nyní je, především díky tomu, že ze své ideologie nedokázal škrtnout ani větu. Ať už jde o imbecilní ideologii lidských práv nebo třeba ideologii nedotknutelnosti soukromé držby pozemků. Čínští studenti si po návratu z cest budou dál vyprávět o tom, jak je to tam v té Evropě všechno zaostalé, zatímco v České republice bude postaven pomník farmářce Havránkové v nadživotní velikosti. Pánové Michálek, Fischer a spol. prosadí silou svých mandátů do trestního zákona nový trestný čin „Vychvalování autoritářského režimu“. Čeští psi budou štěkat a čínská karavana pojede dál.


Pavel Křivka 
Autor pracuje v ČLR jako lektor českého jazyka

64 komentářů :

 1. Jo to můžou ty pyjátský bezmozci co mají lidi v hlavě jim nevezmou. Musíme si dávat pozor aby se takový imbecilové nedostali k moci. Všichni obchodují s Čínou jezdí tam na státní návštěvy a jen Češi nemůžou. Ať už někdo z vlády konečně pošle těch pár havlofašistů k šípku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Neotravuj transatlantický soudruhu.

   Smazat
  3. 22.52 - ukázková, kvalifikovaná odpověď blbce. Na skutečně závažný problém může takhle odpovědět jenom blbec, který se pošklebuje, současný marazmus mu vyhovuje, režim mu umožnil mít se jako prase v žitě, a bojí se, že by o to mohl přijít, kdyby se lidi nasrali moc. Tak blbě žvaní.

   Smazat
  4. 23:16 A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  5. Na začátku stvořil Bůh Zemi, pak už je vše jen made in China.

   Smazat
  6. 9:44...Jestli to nebude kapku i tím,že Číňani na žádného poťapaného pámbíčka nevěřej? ;-)
   Helanov

   Smazat
  7. 8:22
   Obětoval jsem ti trochu času a ten tvůj "příspěvek" přečetl. Škoda času, protože to, co mě po přečtení napadlo, se dá shrnout do jediného slova. Vypatlanec.

   Smazat
  8. 12:24 Náhodou, já jsem to četl taky (na již zrušeném blogu jistého Ing. Bořivoje Pauka z Brna) a uchvátilo mě to! Dokonce tak, že jsem si to skopčil do svýho tapetníčku a jebu to kam se dá - tedy v případě že tak ňák cejtím příhodnost textu s prostředím a na to je NR přío ideálním místem!

   Smazat
 2. "imbecilní ideologie lidských práv"...
  Pánové jako tento Křivka by se měli z naší země urychleně pakovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P/roč? Vždyť má pravdu. Státy jsou rozvráceny americkou soldateskou pod záminkou "ochrany lidských práv". Neplatí mezinárodní právo, neplatí hranice států, neplatí nic, jen "lidská práva", a to jen ve výkladu americké administrativy.
   Z naší země by měli spíš vypakovat toho blbečka 22:49.

   Smazat
  2. 22:49
   Proč?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 22:57
   Protože ten člověk pohrdá samou podstatou naší země pro kterou umírali naši předci, pohrdá naší Ústavou, pohrdá vším. Evidentně by tento omezenec vše toto vyměnil za jakési 5G a podobné hlouposti.
   Takoví, kteří pohrdají naší zemí, by měli odtáhnout tam kam je jejich srdce táhne.

   Smazat
  5. 23:02
   Jak jste na to přišel? Tím chcete říct, že před tím, než z lidských práv udělal Reagan ideologii k politickému boji proti "neposlušným zemím", tak naše země a vlastně celý svět neměl žádnou podstatu? Lidé neměli žádná práva?
   Raději se dovzdělejte a než něco napíšete, tak o tom hodně dlouho přemýšlejte.

   Smazat
  6. Nedovedu pochopit, proč dobytek 22.58, co tady nadává lidem kreténků na diskuze leze? Proč lezeš diskutovat s kreténky ty duševní mrzáku?

   Smazat
  7. 23:09
   Vy jste další z takových, kteří se v naší zemi jen omylem vyskytli, vůbec si našich výdobytků, naší svobody, demokracie, právního státu, bohatství neváží a buď je berou jako samozřejmost nebo jimi přímo pohrdají.
   Klidně byste všechno toto šmahem vyměnil za ruské nebo čínské třpytící se pozlátko v podobě jakési 5G sítě nebo dálnice, ve skutečnosti však polobídu jak materiální tak právní.

   Smazat
  8. 23:09
   Dobrý výkřik. Asi jako z pajzlu před zavíračkou.
   K tématu byste asi nic neměl, že?

   Smazat
  9. 22:58 Skutečně? 90%? obyvatel? V jaké bublině ráčíte žít, hovado sprosté? Vězte, vymatlaný smrkolo, že obyvatelé této země už nejméně od uměle vykonstruovaného skandálu "Matiční ulice" mají lidskoprávců a toho, co se u nás vydává za lidská práva plné zuby a mít možnost, vykopali by vás z tama až do Brusele. Ale bacha - každej chvilku, tahá pilku. P.S. K jaké verbeži patříte vy? Pirát, nebo zelený přiblblík?

   Smazat
  10. 23:52

   Ano, skutečně, volku. Všechny parlamentní strany jsou na lidských právech založeny. Všechny je maj ve svém záhlaví. Dokonce i komunisti a Okamura. Lidská práva jsou základem naší Ústavy. Že to nevíte je jen důkazem jaký jste tupec a odpad. Můžete si podat ruku s islamisty. Ti k lidským právům mají stejný vztah jako vy, vy odpade.

   Smazat
  11. 0:02
   Dosud jsem měl za to, že politické partaje jsou založeny na demokracii. Až teď se dozvídám, že stojí na ideologii lidských práv z Reaganovy doktríny boje proti SSSR ideologicky, když vojensky ani hospodářsky to nejde. Jsme sice kolonií mj. SSA, ale že to tu mají podchycené až do takových detailů, to jsem netušil.

   Smazat
  12. 0:02 Zajisté že mají. Vy také máte za svým druhovým označení sapiens sapiens ač jste evidentně pitomeček bez nároku byť na jedno prťavé sapiens. Hm... hrozně se mne líbí to vaše moudro, jak jsou na nich (lidských právech) založeny. Víte, já mám v prdeli na čem jsou založeny, mě zajímá, jak s tím ty naše "parlamentní strany" naložili. S "lidskými právy" v hubě vybudovali lumpenkapitalismus. A vygenerovali blbečky s absencí kritického myšlení, jichž jste zářným příkladem. Jo, k té ústavě - všechny naše ústavy, založením čsr - vyjma protektorátní - jsem si prostudoval už v době, kdy jste ještě říkal hovnu papů, smrkolo. A teď zalezte někam na hadr a nelezte mezi myslící bytosti, prde z Havlovi řiti.

   Smazat
  13. opr. ... v preambuli lidská práva (hlava první čl. 3)

   Smazat
  14. Před převratem jsem měl užitečné lidské právo na práci a sociální jistoty. To bylo lidem zrušeno a nahradilo je pro většinu zbytečné lidské právo lhát, krást, podvádět a vydírat.

   Smazat
  15. 22:49...To jste si ještě nevšimnul,že nás ta lická práfa nejvíc mlátěj po našem VLASTNÍM hřbetě!?!?!?
   Víte,ono když má jeden práfo,tak to současně znamená, že mu ho druhej MUSÍ zajistit.
   Tudíž ten druhý má práfo jedině šoupat nohama a naplňovat opráfněné potřeby toho prvního.
   Možná je to na vás moc složité.
   Ale ujišťuji vás,že mnozí Afričané i hafo českých nepřizpůsobivých to pochopilo nadmíru vítečně.
   Helanov

   Smazat
  16. 0:46
   Milane, táhněte do prdele. Přesně takovým rudým hajzlům jako vy bych všechna vaše lidská práva zrušil, když jimi evidentně pohrdáte. To byste najednou začal kvičet jako píchlá svině.
   Vy táhněte do Čínské nebo Ruské řitě, když to tady tak nenávidíte.

   Smazat
  17. 1;38 Kdybyste alespon neco vedel........ Agendu lidskych prav podepsali i soudruzi v roce 1975...proto vznikla v roce 1977 Charta ...

   Smazat
  18. 23:02 Však ono není zas tak moc oč stát. Tato země byla součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z divochů lidma, ale tu jste nevyužili! Zbyli tu pouze prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci - mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil). Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Snad jedině za tzv. Protektorátu si trochu spravili reputaci, když s jejich nikoliv bezvýznamnou pomocí se podařilo eliminovat tisíce vlastizrádných, protievropských komunistů (bohužel však ani to nestačilo)! Pravda vyděsí!!!

   Smazat
  19. 23:22
   "... našich výdobytků, naší svobody, demokracie, právního státu, bohatství neváží..."
   Docela velká nadsázka. Pokud to tak skutečně vidíš, máš něco s hlavou.

   Smazat
 3. Domobrana může dál existovat. Lež mainstreamu a nevládek:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020011011230968-domobrana-muze-dal-existovat-lez-mainstreamu-a-nevladek/

  OdpovědětSmazat
 4. Nedivím se, že naše zem je prošpikována špiony z Číny, vždyť musí být ohromeni naším tempem růstu, budováním dálnic a rychlostí železniční dopravy. Musí se od nás ještě hodně učit. Jediné co se nám nepovedlo, byl dar bot od našeho pana prezidenta, to mu musel poradit jeho opravdový "přítel". On pan prezident má na dobré přátele neobyčejnou kliku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:05...Kde jinde by Číňani okopírovali Ťokův průsmyk,že? :-)))

   Smazat
  2. 10:43
   Hlídal bych taky technologii protipancéřových Fabií.

   Smazat
 5. Ne, že by som sa tešil, až sem dorazí "žltý mor", to teda ani náhodou nie.
  Je však pravdou, že Čína sa vysporiadala s korupciou (stačí poprosiť strýčka Google o tresty smrti za korupciu v Číne) a bude vám jasno.
  Tak isto stačí pohľadať, koľko km diaľníc, tunelov a mostov (a iné) postavili za posledných 10 r., alebo pohľadať dáta o výstavbe bytov, vybavenosti, zdravotníckych zariadení atď. Hľadajte a posúďte s ohľadom na to, čo sa za posledných 30 r. postavilo u nás (a za oko dlho - no, hrôza - ani sa to porovnať nedá). Ani nestačíme udržiavať to, sa postavilo za komančov. A je v podstate jedno, či porovnáme s dátami v SR, alebo v ČR.
  Niečo tu nie je v poriadku a isto to nesúvisí s počtom abyvateľstva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Žlutý mor?" Si děláte srandu 23.16? Dorazil sem úchylný mor ze západu, do naší slušné kultury přinesl potoky krve, úchyláky, všelijaké přitroublé svinstvo, zprostředkoval rozkradení veškerého majetku státu, i energií a vody, zničil naše zemědělství, a z našeho státu udělal ubohoučkou, všestranně závislou enklávu. A vy tady blábolíte o "žlutém moru?! Kde je? Nikde ho nevidím! Jo -myslíte ty blafy politických trapáků? No, oni vidí dávno, že je tady všechno zkurvené, tak se zabývají jehom vztahama s Čínou a Babišem. Ničím jiným. Tak - to jste měl na mysli?

   Smazat
  2. Čína sa s ničím nevysporiadala. Korupce je tam na denním pořádku. Jasno, že tresty smrti, sekání rukou zlodějům a podobné předpotopní kraviny všechno šmahem vyřeší, je jen hlupákům jako vy.

   Postavilo se tady toho za posledních 30 let dost a jen hlupáci to nevidí. A snem ještě větších hlupáku je celou zem zabetonovat dálnicemi.

   Smazat
  3. 23:28
   Korupce je tam na denním pořádku? Jako u nás? No vy to přeci musíte vědět, protože Čínu už možná umíte najít i na mapě. Hned na druhý pokus.
   Tresty smrti jistě ke korupci moc nevybízí, ale Číňané netouží po ničem jiném, než být za ni popraveni, to ví každý blb. Avšak sekání rukou(vydloubávání očí, řezání a podobné libůstky), se vám asi popletly s tibetským feudálním řádem, než jej ovládla Čína a tyto praktiky zatrhla.
   Postavily se super-hyper, překladiště a montovny, aby lidské zdroje nezahálely a aby tu almužnu odevzdaly do správných rukou. Ale když člověk potřebuje zdravotní pomoc, tak musí jet 40km daleko. Okresní nemocnice byly zlikvidovány a zbývající krajské jsou tím pádem tak přetížené, že se člověk na lékaře ani nemůže zlobit.

   Smazat
  4. 23:45
   Máte v arzenálu jen ideologické žvásty, přání otcem myšlenky. Žádná data, statistiky, fakta, prostě nic.

   https://en.wikipedia.org/wiki/Corruption_Perceptions_Index

   Dále si dejte do google čína+korupce nebo ještě lépe china+corruprion, hlupáku.

   Smazat
  5. Co se tyce vystavby v Cine ,to je neuveritelne ,temer 6000 dalnic rocne zeleznic letiste + zbrojeni .Dnes na ne nema nikdo .Dejte si do utube slovo vystavba v Cine anebo jinak hledejta spadnou vam celisti Reci jsou zbytecne ,vysledky mluvi

   Smazat
  6. Luko,oni mají ÚPLNĚ jiný systém správy státu, největší blbost je to srovnávat.
   Je to prostě jiná civilizace,nezatížená abrahámismem.
   Proto si nepotrpěj na vzletné kecy a věnují se praktickým záležitostech.
   My vyzdvihujeme jednotlivce nad kolektiv,oni to mají opačně.
   Zdá se,že jim to docela funguje.
   Bohužel,arogantní euroatlantická civilizace (která je sama dočista v pe®deli) to není schopná rozdejchat.
   Helanov

   Smazat
  7. Helenko, souhlasím s vámi.Mám jen jednu připomínku, řešením není jen kolektivizmus, nebo individualizmus, protože obojí má své přirozené místo v naší společnosti. To jen vládní elity porušují hranice mezi nimi a jen pro svůj prospěch. Mimochodem i Čína.
   S pozdravem Tomáš.

   Smazat
 6. 23:05 Šmarjááápanno! Úplně jste mě vyděsil! Aby se o nás nakonec jěště Rusko a Čína nepoprali! Musíme pro ně bejt děsně lukrativní. To je musí moc míchat, že proti nim Honibrk a BISka brojí. Těch kšeftů co jim kvůlivá tomu uteče!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, aha. Tak proto má Ruská ambasáda zde 150 zaměstnanců. Suverénně nejvíc ze všech zemí. Proto, že jsme pro ně úplně bezvýznamní. Díky za vysvětlení.

   Smazat
  2. 23:50 Také mě to nasírá. Rád bych znal pozadí, proč se s tím nic neudělalo v době kdy by se s tím možná ještě něco dělat dalo. Myslím tím když odtud Kocáb slavně pakoval sovětská vojska. (Že to bylo divadýlko, neb to bylo dohodnuté už dopředu, zcela mimo Kocába, předpokládám víte.) Obchodně jsme pro ně jasně nezajínaví, jiná otázka už je ta geopolitická. Ale i přes to - furt lepší, než aby zde takovýto počet "zaměstnanců" měl strejda Sam nebo strejda Chan. Jen můj názor, nic víc. A jinak. Osobně raději českou bídu než čínský blahobyt v představách autora článku. Ono se za všechno platí - a číňani jsou uzdatní obchodníci.

   Smazat
  3. 23:50
   Vy máte zaměstnance všech ambasás spočítané?
   Co vím, tak největší ambasáda na světě je v Bagdádu. Je pro 1200 lidí, ale Rusové to nejsou.
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/usa-otevrely-nejvetsi-ambasadu-na-svete-je-v-bagdadu/r~i:article:626314/

   Smazat
 7. Do Číny už jezdí na výlet trochu movitější důchodci. Když se vrátí, tak vyprávějí, jak nějaká bába Šámalová z ČT lže. Pošlete ji reportovat do Iráku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší jsou přesně takoví zcela povrchní "cestovatelé", kteří s naditou šrajtoflí a zpáteční letenkou jedou na 2 týdny do center metropolí jako Šanghaj a Peking a pak jsou přesvědčeni že sežrali moudrost světa a znají Čínu.
   Nebyli na venkově, nežili tam, neznají jazyk, s nikým se nebavili, nepracovali tam, nepotýkali se s úřady, nesháněli bydlení, nevychovávali děti, nebyli v nemocnici, nepobírali tam důchod atd atd. Prostě vůbec netuší co je to normální běžný život tam ze kterého není úniku. Žádná zpáteční letenka nikam.
   Jen se nechají ohromit jakýmsi povrchním pozlátkem, mrakodrapy a letišti.
   Takoví lidé ve skutečnosti ví o Číně ještě míň než ti kteří tam vůbec nebyli.

   Smazat
  2. Kasparek tam byl ?? Vse je dnes na internetu ,samozrejme tam je order -poradek a ne zamerny bordel kde se pouzivaji kasparci tveho typu ,osvedcena technika kapitalistu stejne jako vsichni presidenti USA kecy kecy a reci o nicem ,jen lzi a oblbovani obuvatelstva ktere jen dre na lzida

   Smazat
  3. Pořádek byl i za protektorátu, rudý idiote.

   Smazat
  4. Za protektoratu byl ten nejlepsi poradek .Kdo zlobil jel do Kobylis na preskoleni .Na chudy a blby musi bejt prisnost specielne na typy drze a blbe

   Smazat
 8. Už dlouho jsem si nepřečetla tak vtipně,svěže a při tom věcně napsaný článek!
  Děkuji,pane autore!!!
  "Ten,kdo zná všechny odpovědi,nedostal všechny otázky."
  (Konfucius)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 9. Vida, tak v evropských hovnotách se stříká a ještě k tomu jedovaté semeno. Copak, to bych bral, ale nepasuje mně tam oplodnění:)

  OdpovědětSmazat
 10. Jeden z nejznámějších "darů" Číně ve světové historii bylo Opiové "šílenství" darované Brity v zastoupení celé Evropy. Skutečně skvělý dárek. Za trest by nám - a především Britům - mohli darovat zadarmo síť ne 5G, ale rovnou 50G.
  Takže Evropa (a i ti, co z ní "vyšli!) má "teda skutečně právo" hodnotit jiný styl života.
  Děkujeme všem neohroženým strážcům eurohiphoptrap hodnot multi pletli kulti s kradli. A abych naštval strážce těch "našich" "nejskvělejších" hodnot, pak jim připomenu, že nás ONI berou už jenom jako Muzeum starodávných památek odlišných od jejich mnohem starších. Když my - jako ještě pomalu neandrtálci - podle "oficiální" historie jsme se učili chodit, ONI už měli tak dlouhé tradice, že je již tehdy skoro zapomněli. A navíc si už pomalu nedokážeme sami vyrobit ani obyčejnej mixér ... jenom ho smontujeme. Opravdu tu teda máme vyspělý hospodářství!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:58...Skvěle napsáno!
   Rudyard Kipling za svoje blafy o výchově domorodců v koloniích dostal Nobelovu.
   Prej "Břímě bílého muže"
   Helanov

   Smazat
 11. Nejvíc popravených v Číně je státních úředníků, korupčníků a zlodějů státního majetku. Možná, že jim pak vyříznou nějaký ten orgán aby alespoň po smrti byli užiteční. Brrrrr, já bych si od Kalouska a spol. nevzal ani brzlík...M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:18...Myslím,že mají spadeno i na náboženské fanatiky.
   Víra jim nevadí,ale její projevy ve VEŘEJNÉM PROSTORU jo...
   Kéž bychom se v tom od nich poučili!!!!!!!!!!!!!!
   My naopak synagogy a mešity vítáme.
   Helanov

   Smazat
 12. Čína není zloduch. Zloduši a nenávistní lidé jsou na radnici města Prahy.

  OdpovědětSmazat
 13. Mají v Číně ve městech s 400tis. obyv. jako Brno metro? Těžko. Metro na Ruzyň není třeba, protože by to bylo neekonomické. Dálnice do každého okresního města by zely práznotou. Signál 5G v tunelech metra je záležitost privátních společností. Rychlovlaky v ČR bez možnosti napojení na železnice sousedních států by byly vzhledem k velikosti republiky neekonomické.
  Jinak soudruzi už jste viděli čínský venkov?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, ale vysvětli mi, proč Evropská unie žene Evropu do zkázy "Zeleným údělem" a pro nekoordinuje stavby rychloželeznice po celém kontinentu? Byl´s někdy na českém venkově? Nemyslím Průhonice nebo Řeporyje, myslím opravdový český venkov!

   Smazat
  2. Nejhorší český venkov je v Sudetech - skoro všechno zanedbané, mnohde ruiny. Ale rozdíl mezi tímto venkovem a čínským je stále asi jako rozdíl mezi venkovem v bohatém Bavorsku a tímto.

   Smazat
  3. Většina států EU se "zeleným údělem" nemá větší problém. Nejhůř jsou na tom země se starým průmyslem jako Česko a Polsko. Česko je produkcí CO2 na hlavu ze států, které mají alespoň 1.5 milionu obyv. vůbec nejhorší z celé EU.
   Koordinovat stavbu rychloželeznic by jiste bylo dobré a jednou se k tomu bude muset přistoupit.

   Smazat
 14. Anonyme 23:09 co tady melete o lidských právech?Jaká práva měli Indiáni v USA,jaká měli Indové pod vládou GB a mohl bych jmenovat další,kteří neměli tehdy žádná práva.No jooo to bylo kdysi.Čo bolo,to bolo,teraz vládneme my.Jak prosté.Co jsme páchali kdysi bez ostychu,to vy si dnes nemůžete dovolovat.MY jsme ti vyvolení a nejspravedlivější!

  OdpovědětSmazat
 15. Nenažraní amíci způsobili, že jim Čína utekla o 30 let a nemůžou to vydýchat! Hlavně je tam lidový režim s platnými zákony pro všechny! A že tam buzny nemají větší práva, než ostatní, je taky v pořádku. Taky tam neporoučí parazitní neziskovky a to je taky dobře. Čína a Rusko jsou země budoucnosti, západ bude černý a muslimský! Sbohem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není tak podstatné jako fakt, že na rozdíl od Rusáků, kteří coby de facto vječně zlití divoši křepčící za bílýho dne v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   ... jsou pro civilizaci zcela nepotřební, tak žluťáci, až je zbavíme komoušů, nám můžou dál sloužit tradičně v roli kuliů i kuliJan s takovouto praktickou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.