Reklama

úterý 7. ledna 2020

Zabitím Sulejmáního Trump konečně rozmetal falešnou kauzu Russiagate

Neil Clark
7.1.2020 ICH, překlad Zvědavec
Trumpem nařízený atentát na generála Kásima Sulejmáního, velitele íránských elitních jednotek Quds, které jsou součástí Islámských revolučních gard, neznamená jen nebezpečnou eskalaci napětí s Íránem, ale také skoncování s výmyslem, že tuto zemi ovládá Rusko.


Jen si představte... že by íránský prezident Rúhání schválil novoroční dronový útok na generála Marka Milleyho, šéfa sboru náčelníků štábů armády USA, právě když by ho vezli na letiště v Kanadě.

Mohl by vůbec někdo argumentovat tím, že k útoku došlo v „sebeobraně“? A to je přesně to, čím nás krmí ohledně zabití Kásima Sulejmáního.

Nepopiratelnou pravdou je, že nehledě na veškerou posmrtnou démonizaci ze strany neokonzervativců, kteří z něj udělali nejhoršího člověka na planetě, prošedivělý Sulejmání sehrál klíčovou roli při porážce barbarské teroristické organizace ISIS a dalších přidružených organizací Al-Káidy na Středním východě. Pomohl přežít sekulární, křesťany ochraňující Sýrii navzdory velmi pravděpodobné porážce - tváří v tvář lítému prudkému útoku ze strany několika nejmocnějších zemí na světě, které pustily z řemene nehoráznou směsici džihádistických „proxies“ a komand smrti s cílem dosáhnout násilné „změny režimu“. A jaká byla Sulejmáního odměna za boj proti těmto skupinám, jejichž cílem byli západní civilisté po celém světě - včetně amerických občanů během útoku 11. září a britských turistů v Tunisku v roce 2015? Byl vyhozen do povětří hned na začátku roku 2020. Můžete mi znovu připomenout, kdo jsou vlastně ti teroristé?

V televizních a rozhlasových pořadech se stále hovoří o pravděpodobnosti války s Íránem, ale faktem je, že boje již začaly. Trump provokativně odstoupil od smlouvy o íránské jaderné dohodě, vychloubal se tím, že jeho nové sankce proti Íránu jsou „nejvyšší, jaké kdy byly proti této zemi uloženy“, a nyní nařídil zabití člověka, kterého mnozí považovali za nejmocnější postavu v zemi. Sulejmání ohrožoval americké jednotky v Iráku, to nám tvrdí, aby se ospravedlnili. Ale nejprve je třeba se ptát, co dělají americké vojenské síly v Iráku?

Mapa rozmístění základen americké armády, letectva a námořnictva okolo Íránu


Máme zapomenout, že tam přišly v roce 2003 v rámci nelegální invaze, jež měla zničit irácké zbraně hromadného ničení, které ve skutečnosti neexistovaly. Jakým právem USA a jejich spojenci napadli před sedmnácti lety Irák? Podle mezinárodního práva na to neměli absolutně žádný nárok. Avšak irácké zbraně hromadného ničení nebyly jediným podvodným trikem. To ani zdaleka.

@joejglenton, 3. ledna 2020
Odsuzovat Írán za agresi, když jste právě zavraždili jejich chlápka v Iráku, zemi, kterou jste nezákonně napadli a stále ji vojensky okupujete, je záměrně potenciál pro Velkou válku.

V posledních letech nám tvrdili (ad nauseum, tj. stále dokola), že Donald Trump byl pod kontrolou Putina. Že to byl de facto ruský agent. Loutka Moskvy.

Alespoň nyní došlo k tomu, že ani ten nejdůvěřivější obyvatel planety Země tomu nebude věřit. Írán je klíčovým spojencem Ruska na Středním východě, důležitým strategickým partnerem. Zavražděním Sulejmáního a tím, že nás nasměroval na vojenský střet s Teheránem, Trump vyhrožuje nejen Islámské republice, ale také dloube ruského medvěda do hrudi, a také do zad a do tváře. Dnešní události ukázaly komukoli, kdo ještě jakkoliv pochyboval, že ta cizí země, která má největší vliv na americkou politiku, není Rusko, ale Izrael (a po Izraeli je to Saúdská Arábie).

Zabití Sulejmáního - a velká pravděpodobnost íránské odplaty vůči americkým cílům - nedává z pohledu USA žádný smysl, ale z pohledu Izraele to dává perfektní smysl. Tel Aviv měl na íránského generála již dlouho spadeno. Jerusalem Post uvedl (ZDE), že šéf elitních jednotek Quds „byl klíčovou součástí íránské podpory Hizballáhu během války s Izraelem v roce 2006“. Také zdůrazňoval, že Írán bude pokračovat v podpoře Palestinců.

Kdybyste byli zapřisáhlým sionistou, pravděpodobně by na světě nebyl nikdo, koho byste chtěli odstranit z cesty víc, než Sulejmání. V tom je velká pravda, o níž se zřídka kdy hovoří ve veřejných debatách v USA nebo ve Velké Británii: Priority Izraele (rozbití osy Írán-Sýrie-Hizballáh a odstranění vůdčích osobností z těchto zemí/hnutí) ve skutečnosti oslabují širší boj proti radikálním islamistickým teroristickým skupinám. Pokud by skutečně probíhala „válka proti teroru“, potom byste nelikvidovali ty, kteří udělali maximum, aby porazili ISIS a Al-Káidu, že ano? A to je právě to, co dělá Donald Trump. Celou dobu se liberálové dostávali do varu kvůli neexistujícímu „ruskému vměšování“, Izrael a jeho lobby prosazovaly přísnější kroky proti Íránu, nejsilnějšímu regionálnímu nepříteli ISIS a Al-Káidy.

V listopadu 2011 Trump „předpovídal“ na Twitteru, že prezident Obama zahájí válku s Íránem, aby byl zvolen znovu.


Oh MAGAd, @AntiHateDebate 3. ledna 2020
@realDonaldTrump Vzpomeňte si, jak jste kritizoval MOŽNOST, že by Obama vstoupil do války s Íránem v rámci „zoufalé“ taktiky, vedoucí k jeho znovuzvolení? #Iran https://twitter.com/whitehouse/sta
Donald J.Trump
@realDonaldTrump
Aby byl zvolen, @BarackObama zahájí válku s Íránem.
- 29. listopadu 2011
Nyní, když jsou předvolební čísla na chvostu - sledujte, jak zahájí útok na Libyi nebo Írán. Je zoufalý.
- 9. října 2012
Předpovídám, že prezident Obama jednou napadne Írán, aby si zachoval tvář!
- 16. září 2013
Vzpomeňte si na to, co jsem předtím říkal - Obama jednoho dne napadne Írán, aby ukázal, jak je drsný.
- 25. září 2013
The White House @WhiteHouse
Podle pokynu prezidenta podnikla americká armáda rozhodné obranné kroky, aby ochránila americké vojáky v zahraničí, a zabila Kásima Sulejmáního, šéfa jednotek Quds, jež jsou součástí Islámských revolučních gard, které USA označily za zahraniční teroristickou organizaci.
- 3. ledna 2020

Ale Obama to neudělal. Nejen to, Obamova administrativa dvakrát odradila Izrael od plánů na zabití Sulejmáního, když k tomu měli příležitost. Trump je bezpochyby nejvíce proizraelský prezident, jakého kdy Amerika měla. To znamená, že se v roce 2020 výrazně zvýší nebezpečí vypuknutí velkého konfliktu z důvodu předvolební rétoriky o ukončení válek na Středním východě.


79 komentářů :

 1. Kdo s čím zachází,tak i schází,teď jsou na řadě USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš to odnese Evropa,tady mají slimáci DALEKO větší zázemí než v USA.
   S tím se ovšem počítá,záměr je rozpoutat náboženskou válku i v EU.
   Helanov

   Smazat
  2. Žádné zázemí tady "slimáci" nemají - kecáte hovadiny babuško. Už byste se na to měla vybodnout. Jak to, že jste už v tuto dobu u PC a píšete ty nesmyslné hovadiny vy náboženská válko?Asi hodně dobrý důchod. Už máte jasno v tom, kam se svými vnoučátky zalezete, až to válečné náboženství vypukne?

   Smazat
  3. 11:01 Slepý mládenec promluvil. Stačí porovnat počet útoků v USA a v Evropě. To by nemělo být tak složité.

   Smazat
  4. Paní Helena má pravdu. Silná zázemí mají v Británii, Francii, Belgii, Holandsku...

   Smazat
  5. V devadesátých létech minulého století se i Evropa naivně opřela do politiky Izraele, ve věci nekonečného útisku Palestinců a snažila se Izraelskou vládu přesvědčit, že i oni mají právo na svůj vlastní stát, a je tudíž na čase aby zakopali válečnou sekeru a podali si ruce.

   Odpovědí tomu veškerému úsilí je, že jejich "dítě" - představená nejsilnějšího státu Evropy (madam Merkel) otevře proti všem zvyklostem a zákonům hranice těmto "chudákům" a to i přesto, že moc dobře ví, že pracovat tam nebudou a s křesťany žít nemohou (a pokud snad, tak jen za podmínek, že jim musí křesťané sloužit.

   Proč ???????????????

   Jak jednoduché.
   "Užijte si jich, ať vás zajde touha vymýšlet jim práva na vlastní stát. Jednou i vy pochopíte, proč jim nemůžeme dát právo se ani nadechnout..."

   PROTOČ !!!!!
   J.C.

   Smazat
  6. Jo - jo.Typické. A že za tím zmarem stojí vrahouni z USA, kteří si nejdřív shodili svoje vlastní baráky a nechali pod nimi pochcípat vlastní občany, aby mohli napadnout Afghanistan, že použili sprostou lež, aby mohli napadnout Irák, a zabít prezidenta, že napadli Lybii a zabili prezidenta, že byl napaden Egypt a uvězněn prezident, že byla napadena Syrie - o tom žádná? Proč se asi domorodci ze všech napadených a rozmlácených zemí rozlézají po světě? A USA přikázala, že se o ně musí Evropa postarat, proto jakýsi hajzl financuje to převážení migrantů - o tom žádná? Bohužel to celé je islámský svět. Tak oni mohou za to, že jsou celá staletí islámci, a že jim američtí hajzlové s podporou evropských hajzlů rozbili země, zabili rodiče, a teď chtějí, aby taky Evropa odsrala důsledky toho, že se srala a zapojila do štvanic proti těmto zemím? Proč melete o náboženství? To s tím vůbec nesouvisí. Když mi tady jakýsi šmejd rozbije zem a budu muset utéci, musím změnit náboženství, nebo mne zabijí tam, kam uteču? Vy fakt vůbec nepřemýšlíte.Melete a melete - a hlavní viník toho světového bordelu zatím dělá další zvěrstva - a dobrý. Zas drží Evropa hubu. Asi jsme USA něco dlužni - nebo proč se tohoto shnilého molocha každý tak bojí?

   Smazat
  7. 13:34
   Protože má zuby. Ostré, velké a ty rády koušou.
   A tak, jako se vy bojíte, že budete muset jednou změnit víru nebo utéci ze své vlastní země, tak se ne lid, ale vrchnost bojí, že je taky kousnou. A ti co se nebojí, jsou pak pokousáni. Husajn, Kaddáfí, Bašár al-Asad, Mursí... a teď už i Sulejmáni. Podařilo se jim mezi ně a nás vnést nenávist, která tu dříve tolik nebyla. I vy jste jim na to nalít.
   Nejsme jim níc dlužni. Dělají si s námi co oni chtějí. Ve svůj prospěch.
   Nikdo z těch zavšivených pokřivenců tam nahoře nemá koule se jim postavit.

   Smazat
  8. 11:37 Nejvýmluvněji to popsal David Irving slovy: „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“

   Smazat
 2. Bodejť by nebyl Trump" nejvíc proizraelský".
  Krev není voda a okolo psacího stolu mu pobíhají obřezaná ňoučata.
  Co by šťastnej děda pro svoje potomky neudělal.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to ňoučata bábuško? Neznám takové slovo - poučte mně. A vaše ňoučata nejsou obřezaná a mají jiné stoly na pobíhání?

   Smazat
  2. Slimaci -obrezani...Jdi se uz bodnout nenavistná nano

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 3. Všichni už vědí, že v USA něco jako "selský rozum" neexistuje. V USA je možné obvinit jakéhokoliv muže i po 40 letech, že se špatně podíval na ženu a tím se dopustil hrozného znásilnění a požadovat po takovém muži milionové odškodné, protože mu hrozí doživotní vězení i přesto, že jediným důkazem je tvrzení ženy, že se na ní špatně podíval. Dnes v USA si musí muži dávat velký pozor, aby dali ve dveří při vstupu, přednost ženě, protože to může být považováno za urážku ženy a okamžitě následuje žaloba na takového muže, který v důsledku této žaloby od ženy ztratí práci a existenci. Že to nesouvisí s tím co je napsáno v článku? Ale souvisí, V USA jsou schopni prohlásit, že vražda lidí na cizím území státu Iráku byla učiněná v rámci ochrany zájmů USA. V USA si tedy můžou dělat to co by jinde vyvolalo reakci ve formě klepání si rukou na čelo, ale v USA o tom budou jednat soudy a budou vynášet doživotní tresty a za vraždy budou udělovat medaile. Prostě svět na ruby v podobě USA. A naše televize nám pořád říká, že to je náš vzor. V tom se již přibližujeme USA našemu nedostižitelnému vzoru demokracie a humanitárního bombardování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:26...Moc hezky napsáno...Zdá se,že jim z dobrého bydla už j@be.
   Helanov

   Smazat
  2. A z čeho jebe vám, bábuško, že denně dřepíte u PC a píšete hloupé a stupidní výkřiky? Nebo si myslíte, že jsou to duchaplné příspěvky do diskuze na tema, že americký prezident je sprostý vrah, a i kdyby byl sympatizant kohokoliv, svět, který dovolí, aby jakási bestie zabíjela lidi, kteří se jí znelíbí, ze vzduchu, jako komáry, je svět zvrhlý a plný servilních politických hovad. A pokud servilní a ustrašená politická hovada ani teď nic neudělají ( tučné mzdy jsou asi velké pokušení být hajzl a zmetek) musí něco udělat obyčejní občané. Nasraní. Vyrazit do ulic. A všichni.Prostě konečná.

   Smazat
  3. Souhlasim. Babičcin kuchyňsky humor v teto situaci mne uz taky štve.Bezprecedentni vrazdy na civilnich letistich -to je vazne.

   Smazat
  4. 10.26 - to je ta svoboda a demokracie

   Smazat
  5. 11:08, 11:26, och vy kuchynští intelechtuálové! Kdybyste se tak raději naučili lépe číst.

   Smazat
  6. 10:26 máte tam podstatnou chybu v textu: ... musí si dávat velký pozor, aby NEDALI přednost ... V USA je přece naprostá rovnost pohlaví (ale i všech bezpohlavních jedinců všeho druhu) :-)

   Smazat
  7. Co mají v USA nás nezajímá! Ta nenažraná verbež si myslí, že planeta patří jen jim! Kdyby se chovali všichni jako oni, tak už 100 let Země nežije! Pustá, vyžraná planeta!

   Smazat
 4. Ne tak jistě. Vždyť Solejmanovy speciální jednotky přece vyvražďovaly ruské přátele - Srby v Bosně.
  Ale: "Kdo s čím zachází, tím také schází." Tentokrát byl na řadě on.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V Bosně se angažovala Saúdská Arábie a Turecko.

   Smazat
  2. Nic z toho není důvodem, aby jakýsi sviňák zabíjel ze vzduchu lidi, kterým pak dodatečně podsouvá nějaké zločiny. A zrovna Amerika? Směšné! Amerika je plná šmejdů, lumpů a zločinců, kteří zabíjejí lidi po celém světě, schvalují používání zhovadilého mučení, chčijou na zabité zajatce a ještě se u toho fotí - myslíte, že to ten muslimský svět nevidí? Co je to za negramotnou, sprostou, vojenskou verbež? Zchlastanou, zdrogovanou, protože jinak by taková hnusná zvěrstva nemohli páchat. A ty jejich filmy - a kultura! Všechno zvrácené! A zabíjí jim tam někdo ze vzduchu nějaké lidi? Tak o čem tady budeme žvanit?

   Smazat
 5. Deutschland, Deutschland über alles = America first!
  To jsme v pěkné společnosti.

  OdpovědětSmazat
 6. Slovensko už stáhlo svých 7 vojáků z Iráku. A co náš agent CIA? Opět bude mlčet.

  OdpovědětSmazat
 7. Dneškem jsou američtí Rambové legitimním cílem.Jsem zvědav kolik jich bude na výřadě!!!Lovu zdar!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Blízký východ = ropa. Saudská Arábie, coby americký kámoš, je zřejmě s ropou na dně (proto ten nenadálý prodej akcií saudsko-arapské ropné společnosti Aramco), syrská a irácká ropná pole nestačí, ve Venezuele to USA neprošlo, tak dnes je na řadě obsazení ropných polí v Iránu! Někde se přece ta americká ropa z břidlic musí vytěžit :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten, kdo ví, že se tam bude válčit, tak ten prodá akcie a něco utrží. A pak, po válce, si nechá od stávajících akcionářů převést část akcií za pomoc při obnově. Tak se dostane k více akciím a zvýší si zisk a minimalizuje riziko ztráty (držení akcií vybombardovaného závodu).

   Smazat
  2. Akcie Saudi Aramco už klesly od IPO o 10%, což je pro investory ztráta stovek miliard dolarů :-)

   Smazat
 9. Stojí za povšimnutí, jak ti co pro USA i NATO byli spojenci jsou vražděni a jejich země (státy) ničeny a to právě USA a spojenci z NATO. Nejsme náhodou součástí toho procesu na straně agresorů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. uz nemame nic,co by chteli a moc si nevyskakujeme...Krovi nechaji byt...to potrebuji

   Smazat
 10. SSA mají dost problémů vnitřně-ekonomických.Letecká technika také ni moc.
  http://pravdive.eu/news/145532/boeing-777x-explodoval-pri-zkousce-dodavky-se-zpozd
  https://www.rt.com/usa/477096-plane-spits-fire-engine-malfunction/ Osobní letoun Swift Air 737 byl nucen provést nouzové přistání poté, co jeden z jeho motorů selhal a začal plivat palbu, jak děsivé video očitých svědků pořízené na palubách ukazuje. 30. prosince 2019
  https://www.idnes.cz/technet/technika/boeing-737-max-nova-chyba-faa-vyskovy-stabilizator.A190627_092654_tec_technika_pka
  https://www.youtube.com/watch?v=cP0f1_f8nuc&feature=youtu . F-35 není připraven bojovat.

  OdpovědětSmazat
 11. 12:46 zatim nejchytrejsi prispevek !

  Vy zde placete nad kultorami, ktere jsou velmi odlisne od vasi a ktere se s vami nikdy nedokazi szit.
  Vy, s vasimi nazory jste sebedestruktivni !

  My mame presidenta Trumpa radi a budeme ho znovu volit !
  My mu rozumime a stojime za nim !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, svou hláškou jem potvrzujete svou zabedněnost.

   Smazat
  2. Nesmite byt tak sebestredny...Kdyz se ke kazdemu chovate jako prase a pritom porad vykrikujete neco o lidskych pravech...tak potom dojde na prislovi,ze na kazde prase se nekde vari voda

   Smazat
 12. Proc, my Americane, se mame starat o nekonecne valky na Middle East , kdyz nas daleko vice zajimaji uspechy Trumpovi administrace u nas doma.
  DOW je pro nas daleko zajimavejsi, nez nekonecny boj mezi Sunni a Shiite Muslimi !
  Vy stale jen moralizujete a pritom az k vam barbari, kterych se zastavate vlezou, tak budete pistet jako primati.

  Vam jde o nadavani na adresu Ameriky a lezeni do zadku jakekoliv jeji opozici i kdyz bude velmi zhoubna pro vas.
  Vy jste na tom mentalne spatne ! Vy zrusite vasi existenci sami sobe , vasim myslenim !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste opravdu tak hloupý, nebo to jen tak předstíráte? Kdyby vaši prezidenti neměli k dispozici tisícovku vojenských základen po celém světě, kterými drží v poslušnosti a v šachu své loutky ve všech klíčových oblastech světa, tak by Amerika byla zcela bez dodávek všeho, co potřebuje k přežití, včetně ropy z Middle East. Prý mají USA ropu z břidlic (mediální kecy pro hlupáky), ale bez toho troškaření v Sýrii by žádná americká ropa nebyla! Bez rozsévání sváru ve světě a bez válek za zdroje a suroviny by dnešní Amerika nepřežila ani den. Běžte se proto zahrabat do hnoje, tupče!

   Smazat
  2. Idiote 14:12, k tomu ti stačí jednoduchá odpověď a to by jsi mohl jako primát z USA pochopit. Vypadněte z Middle East a bude tam pokoj.

   Smazat
 13. Receno ciste logicky ! Kdyby drive Sadam Hussein denne nevyhrozoval Israeli, tak by nebyla zadna valka v Iraqu !
  To stejne plati i pro Libyi.

  Vsechny tamnejsi narody jsou velmi agresivni a expanzivni a vy misto, aby jste se poucili z dejin, tak touzite se stat jejich otroky, jako Krestane ve feudalni Evrope.

  V pripade, ze Trumpova agenda nebude uspesna v nasich volbach, tak poznate, co to je nasilna integrace na vlastni kuzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste opravdu tak hloupý, nebo to jen tak předstíráte? Kdyby vaši prezidenti neměli k dispozici tisícovku vojenských základen po celém světě, kterými drží v poslušnosti a v šachu své loutky ve všech klíčových oblastech světa, tak by Amerika byla zcela bez dodávek všeho, co potřebuje k přežití, včetně ropy z Middle East. Prý mají USA ropu z břidlic (mediální kecy pro hlupáky), ale bez toho troškaření v Sýrii by žádná americká ropa nebyla! Bez rozsévání sváru ve světě a bez válek za zdroje a suroviny by dnešní Amerika nepřežila ani den. Běžte se proto zahrabat do hnoje, tupče!

   Smazat
  2. Čím tady vyhrožuješ ty americkej dobytku? Jakou násilnou integrací ty hajzle? Nestydíš se? Až ti rozmlátí střechu nad hlavou, až nebudeš mít co žrát, tak konečně dáš pokoj, dědku praštěnej? Co tady pořád máš co žvanit? Teď podal americký prezident nevyvratitelnej důkaz, co je za svini zabijáckou.Jakým právem nechává zabíjet lidi v cizích zemích? Kdo mu dal k tomu právo? Kdyby americká vojenská polohovada nebyla rozlezlá po celém světě, v základnách, které mají USA rozesrané v celém světě, nikdo by američanům neubližoval. Ale jsou rozlezlí po celém světě a chovají se jako zasraný dobytek! To oni by měli všem platit ze svých základen, za pronájem pozemků a pod.Ukazuje se, že jsou to jenom hnusní okupanti. Drzí, jako jsi ty dědku! Odsud jsi utekl do té směšné zločinecké stoky plné přivandrovalců jako jsi ty, a z té dálky nám ještě drze a sprostě nadáváš hlupáků a hurvínků. Co si myslíš? Jak si to můžeš dovolit? Jsi stejnej drzej dobytek, jako je váš prezident, ale už to všechno skončilo, to si pamatuj. Americkej sajrajt pomaže ze všech zemí pěkně domů, nikdo s nima obchodovat nebude, všichni jim to dají sežrat. A pokud budou chtít pokračovat v zabíjení, tak jen ve vlastní zemi. Zabíjet lidi se budou v USA! Tak zalez ty prašivko stará a přestaň lézt diskutovat s námi - o čem? Můžeš se akorát stydět ze všechny ty svoje sprostý žvásty. My jsme ti dovolili lézt na náš web a ty? Jsi sprostej, lezeš sem pod různými názvy, urážíš, vyhrožuješ, a nadáváš. Už nejsi Čech! Jen sprostej američan. Styď se.

   Smazat
  3. Honolulu, to přece není možné, že jsi tak mimo obraz. O Izrael tady přece vůbec nejde. Raději se věnuj vaší domácí politice, zahraničí je zjevně mimo tvůj rozsah. I když nepochybuji, že bys na tom mohl být i navzdory věku mnohem lépe. Leč tys teďka ten Američan a to má vliv.

   Smazat
  4. O Izrael jde především. Na začátku celého toho arabského a později i islámského "terorizmu" je Izrael, který založil svoji státnost na násilí, krádeži arabského území, nedodržování dohod a zákeřných přepadů. Arabové se jen brání cizí nadvládě, imperiální rozpínavosti. Proti Britům a Francouzům hledali Arabové oporu u Hitlera, pak částečně u SSSR a částečně u USA, dnes i už stačí sami s Íránem. Ale na počátku bylo zřízení státu Izrael podle pravidel 5500 let staré knihy.

   Smazat
 14. CO BUDE DAL ? Dohromady NIC noveho ! Terroristicke utoky budou dale pokracovat jako drive.
  (Nemecko, Francie, Anglie !)
  Cast Floridy bude pravdepodobne nepristupna (of limit) cizim "turistum" a v nasich ocich, prestiz presidenta Trumpa dale denne poroste !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste opravdu tak hloupý, nebo to jen tak předstíráte? Kdyby vaši prezidenti neměli k dispozici tisícovku vojenských základen po celém světě, kterými drží v poslušnosti a v šachu své loutky ve všech klíčových oblastech světa, tak by Amerika byla zcela bez dodávek všeho, co potřebuje k přežití, včetně ropy z Middle East. Prý mají USA ropu z břidlic (mediální kecy pro hlupáky), ale bez toho troškaření v Sýrii by žádná americká ropa nebyla! Bez rozsévání sváru ve světě a bez válek za zdroje a suroviny by dnešní Amerika nepřežila ani den. Běžte se proto zahrabat do hnoje, tupče!

   Smazat
  2. Žádná prestiž toho vraha neporoste dědku prašivej, ten vrah skončil. A ty skončíš taky. Zrůdo mizerná. Proč jsi nelezl na NR déle než měsíc? Protože ses nechtěl přihlásit? Lezl jsi zase na Novinky Jiří Večerku, hajzle hnusnej! Ty prostě bez toho urážení Čechů nemůžeš žít. Jsi horší než vrah - jsi utečenecká bestie. Nelez na naše diskuze, o žvanění s americkými vrahy tady nestojíme.

   Smazat
  3. 14:50, to není Večerek, ale Hedvíček a nenadávejte mu, prosím. Honolulu má taky právo na názor a mazat ho může až šéf blogu, pokud to Honolulu přežene. Což se mu občas stane.

   Smazat
  4. 17:07 Ani Hedvíček, ani Večerek! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu svinstvu ...

   Smazat
 15. Dovoluji si doporučit administrátorovi, aby mazal příspěvky "honolulu". I když se nepodepíše, tak z textu vyplývá, kdy se jedná o tuto osobu. V Čechách se setkávám s Američany, kteří mají alespoň nějaké vzdělání, znalosti a rozhled. Naopak "toto", co sem píše na NR, žádnou reklamu Americe nedělá, museli bychom si myslet, že Američané (resp. Čechoameričané) jsou všichni takoví omezení hlupáci jako "honolulu", což jistě není pravda. Nebo ho tu úmyslně necháváte zaplevelovat diskusi jeho nesmysly, aby si Češi udělali obrázek o ubohé vzdělanostní úrovni v USA?

  OdpovědětSmazat
 16. 14:32 - je videt, ze neznate Ameriku ! Tato bohata zeme , je plne sobestacna, ve vsem co potrebuje.

  Americe nehrozi nejake ekonomicke vycerpani , ale my mame strach z lidi v nasich radach, kteri jsou schovani pod rouskou "demokratu" a usiluji o nejaky druh utopistickeho Socialismu, kde je pro nektere vse zdarma...

  14:32 - (Ropy / benzinu je dost ! Platil jsem $ 2.37 za Gallon (3.83 litru) minuly tyden. Zatim je cena benzinu stabilni, takze market , nam rika, ze valka nebude.)
  Budoucnost je zatim OPTIMISTICKA !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste opravdu tak hloupý, nebo to jen tak předstíráte? Kdyby vaši prezidenti neměli k dispozici tisícovku vojenských základen po celém světě, kterými drží v poslušnosti a v šachu své loutky ve všech klíčových oblastech světa, tak by Amerika byla zcela bez dodávek všeho, co potřebuje k přežití, včetně ropy z Middle East. Prý mají USA ropu z břidlic (mediální kecy pro hlupáky), ale bez toho troškaření v Sýrii by žádná americká ropa nebyla! Bez rozsévání sváru ve světě a bez válek za zdroje a suroviny by dnešní Amerika nepřežila ani den. Běžte se proto zahrabat do hnoje, tupče!

   Smazat
 17. Panove redakce zada, aby jste se chovali slusne a
  nenadavali ! Vy se slusne nechvate ! Vy se chovate jako neurotizti foxterieri, zachvaceni vzteklinou !
  (14:47, 14:50, 14:46 !)

  A nemluvte za cesky narod ! Vy ho nerepresentujete ! Vy jste flustrovana mensina ! Z vasi neschopnosti se uplatnit , vinite Ameriku !

  Musim vam to nastinit obrazne, aby jste tomu porozumeli.

  AMERIKA JE JAKO KRASNA zena , ktera jde nevsimave svoji cestou ! Je indeferetni , pysna a sebevedoma.
  A z popelnic u jeji cesty na ni pokrikuji kdejaci fickove z cachticke pani , Frankensteini , predpotopni stredoveka strasidla , potkani , Komousi , Socani, barbari z Afriky a Middle East.

  Amerika je NEVNIMA a nevi o nich !
  Tak budte radi, ze me zde mate ! Ja jsem jeji ctitel a beze me se nedovite, jak na tom jste v jejich ocich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, zase začínáš plevelit. Že tě to baví, psát a být mazán.

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste opravdu tak hloupý, nebo to jen tak předstíráte? Kdyby vaši prezidenti neměli k dispozici tisícovku vojenských základen po celém světě, kterými drží v poslušnosti a v šachu své loutky ve všech klíčových oblastech světa, tak by Amerika byla zcela bez dodávek všeho, co potřebuje k přežití, včetně ropy z Middle East. Prý mají USA ropu z břidlic (mediální kecy pro hlupáky), ale bez toho troškaření v Sýrii by žádná americká ropa nebyla! Bez rozsévání sváru ve světě a bez válek za zdroje a suroviny by dnešní Amerika nepřežila ani den. Běžte se proto zahrabat do hnoje, tupče!

   Smazat
  2. 15:48 No, už jen těch tisíc základen hovoří že nejste zrovna chytrý, pokud USA krade ropu ze Sýrie proč potom nezasáhne udatná, nepřemožitelná armáda z Ruska a Sýrie,protože to je totální lež, Amík je dnes v ropě soběstačný a muže ještě vyvážet ??? Jak čmáráte mediální kecy sputniku pro takové hlupáky jako jste vy
   Jste opravdu blbej jak trafika!
   A tihle chtějí referendum!

   Smazat
  3. Američaní kradli syrskou ropu již od samotného začátku konfliktu v Sýrii, který sami vyvolali díky své soukromé armádě s názvem IGIL. Než byli tito žoldáci Rusy rozprášeni, tak IGIL dopravoval ropu kolonami cisteren do tureckých přístavů, kde se z ní na tankerech stala americká ropa z břidlic :-)

   Smazat
  4. 17:01 Tak trochu víc lžete o IGIL píše aronet, tak to potom vzbuzuje opravdu " duvěru",ale pokud napíšete ISIL potom ano, ale s těma nemá USA nic společného. Ale o té naftě se píše nyní, tak se ptám, proč nezasáhne ruská " nepřemožitelná" armáda, protože je vše lež:
   Tak trochu pane v 17:01 čmáráte mimo co.

   Smazat
 19. Hele NICK KLÁRKU, TEĎ tady čtu, že se při té komedii toho chcíplého teroristy se ušlapalo více jak 40 místních pablbu, tak potom jeden halama zabitý USA je přece naprostá nula, co.
  A tuhle zdivočelou zvěř tady několik tupých blbu obhajuje.Co vy jste za "lidi" ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co kdyz si to same oni mysli o vas?...co vam nalilo do hlavy tu nabubrelost?

   Smazat
  2. 15:56 Pokud píšete k mému komentu v 15:51, tak nevím o žádné " nabubřelosti " jen cituji fakta!A že jen hloupý člověk obhajuje ručníkaře, to chcete popřít ?,Kolik tato zvěř pozabíjela ve světě lidí?, potom jste stejný jako oni!

   Smazat
  3. 16:09 Proc?...Hloupy clovek jim leze na uzemi a nebo vydava sve....Na svem at se chovaji,jak uznaji za vhodne

   Smazat
  4. Možná se špatně neb slušně vyjádřil k tobě 16:09. Jak chceš ty pablbe posuzovat někoho, jak to naservírují mainstreamové média, byl jsi v tom Iránu někdy, znáš místní poměry? Tak se neztrapńuj, ten blb jsi tu především ty.

   Smazat
  5. 7:54 A co konzumuješ ty idiote, kde ty bereš info, sputnik, par. listy nebo dokonce aronet? To se nedivím jakýže jseš magor!
   Nemusím navštívit Irán abych si udělal mínění. To ty jsi navštívil více jak 200 státu sveta co, hlupče!

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepiste jako hlupak...To bezne chodite do masny a divite se,ze namaji ovoce?

   Smazat
  2. Tvoje gramatika přesně ukazuje co jsi zač 16:05, zřejmě nedostudovaný idiot. Trapnost nad trapnost, kabaretní umělče.

   Smazat
 21. Trumpa nikdo nepodrazil, Trump se vzaždou Sulejmaniho podrazil sám! Na nedělním jednání iráckého parlamentu vystoupil i odstupující irácký premiér, který před poslanci prohlásil (i když se mu sunitský řídící schůze snažil vypnout mikrofon), že protesty v Bagdádu zorganizovaly samotné USA jako reakci na podpis smluv Iráku a Číny o vzájemné spolupráci a že dokonce Trump hrozil zabitím premiéra a ministra obrany Iráku a rovněž střelbou (amerických snajperů) do protestujících i policie, aby vyvolali vlnu násilí, která oslabí vládu. Toto prosím poslancům nesdělil nějaký provokatér, ale premiér země!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trumpetův vtip dne: "Američané Irák neopustí, dokud nedostanou zaplaceno za vojenskou leteckou základnu, kterou tam USA vybudovaly"

   Smazat
  2. 16:54 Amerika prý po iráckém premiérovi požadovala 50% zisku z prodeje irácké ropy (údajně na výstavbu energetických a infrastrukturních projektů). S tím premiér nesouhlasil a odjel do Pekingu podepsat smlouvy na výstavbu s Číňany. Po návratu po něm Trump požadoval zrušení podepsaných kontraktů a pohrozil masovými demonstracemi a dál už to asi všichni znají (dokonce i z ČT).

   Smazat
 22. Už aby us okupanty poslali z blízkého východu domu nemají tam co dělat.

  OdpovědětSmazat
 23. USA už zabila plno civilistů jako lékaři bez hranic a tisíce svadebčanu.
  Nikomu to v Praze nevadí.Hlavně že kvůli nekonečným čapým kravinám chodí po Václavském náměstí jak svazáci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čapí hnízdo apod. pouze slouží jako masmediální zástěrka k zakrytí daleko větších zvěrstev. Je to zakázková tvorba virtuální reality :-)

   Smazat
 24. Írán schválil zákon označující celou americkou armádu za „teroristickou entitu“

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020010711214881-iransky-parlament-schvalil-navrh-zakona-ktery-oznacuje-americkou-armadu-za-americkou-armadu-jako/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:31 Z toho se Amík asi podělá že.
   Citovat sputnik muže jen velký omezenec, gratuluji.

   Smazat
 25. Každý soudný člověk musí tento útok odsoudit. Pokud je pravda, že byl vlastně pozván na konferenci a vlastně posvědcenou USA. Tak to je opravdu nejen porušení práva, porušení všeho lidského, ale i naprostá bestialita USA a Trumpety. To by nevymyslel ani Hitler.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 26. Je mi lúto, že naši štátny predstavitelia stále vyčkávajú, alebo hovoria v zmysle ani ryba ani rak na akciu USA voči Iránu.Až dnes starý lyšiak a všetkými masťami premastený Schwarzemberg im ukázal a bolo by dobré, keby im i otvoril oči - ostrým odsouzením atentátu na íránského generála Solejmáního.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co asi tak mají dělat? Copak nevidíte, že naši "představitelé" jsou jenom loutky, které jenom plní úkoly na požádání zvenčí. Mají problém, když ze tří center (Washington, Brusel, Berlín) dostávají protichůdné povely, potom rozpačitě přešlapují na místě a nevědí, co dělat :-)

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.