Reklama

sobota 25. ledna 2020

Zaslzíte, když na péči Vondry o život nás, Ostraváků, pomyslíte

Lubomír Man
25. 1. 2020
Kdyby tento hluboce poddaný strýčka Sama na posledním Kongresu ODS oznámil jen to, že navrhuje výstavbu americké základny v Mošnově u Ostravy a nic dalšího k tomu nepřipojoval, vzali by to lidé jako přirozený čin muže, který se cítí být víc Američanem než Čechem a podle toho též jedná. A třebaže by je ten návrh na nejvyšší míru popudil, protože by v něm nacházeli jistou paralelu k vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava, nemohli by popřít, že jde o návrh vůči Čechům sice zničující a brutální, ale též přímý.


Jenže takto jít na své krajany se Vondrovi jaksi příčilo a rozhodl se proto zabalit svůj návrh do čehosi jakoby lidského. Konkrétně tedy do péče a starosti o sociální dobro nás, občanů ostravského regionu. Jsme přece chudí nejen v běžném smyslu toho slova, ale jsme chudí i na pracovní příležitosti, prohlásil Vondra na kongresu. Takže výstavba i následný provoz americké základny by nám ty chybějící pracovní příležitosti poskytl, a spolu s nimi bychom se z naší současné bídy mohli krásně a bezbolestně vyvléct.

Kdo tuší jak dlouho a trpce – než tuhle svou starost dokázal i vyslovit – se asi Vondra trápil pomyšlením, jak nám pomoct. Jak dnem i mocí vymýšlel, jakými cestami by nás naší nouze zbavil – až na to jednoho šťastného dne kápl. Co tak vybudovat poblíž Ostravy americkou vojenskou základnu? Ta by přece ten problém vyřešila. Mám v USA pár známých, promluvím s nimi a uvidíme. Není boha, abychom Ostraváky z jejich bídy nevysekali.

A tak se za těmi Američany vypravil a svůj návrh jim přednesl. Pochopitelně ti se vytáčeli, co že by si prý Češi o tom, že se k nim chtějí američtí boys nakvartýrovat, pomysleli, ne, ne, na to si Čechů moc považujeme, abychom je čímsi takovým víceméně kolonizovali. Ne, nepřichází v úvahu a víc o tom nebudeme diskutovat.

Jenže on Vondra se nedal, přivezl z Ostravska fotografie nejubožejších příbytků, které se zde daly nalézt, včetně jejích bosých a nedostatečně oděných chudáků, kteří je obývají, nad osudem těch nešťastníků se mu i slzu podařilo vytlačit, a to Američany přece jen nalomilo a poté i zlomilo. Dobrá, tak ať je po tvém, ale jestliže se věc nepovede a lidi u vás nás pak nebudou mít rádi, zůstane to na triku tvém, ne našem.

Takto tedy mohla cesta k Vondrovu návrhů vést, ale je zde i možnost druhá. V ní se kupodivu vzhledem k našemu trudnému osudu nachází Vondra ve stavu nepochopitelné sociální laxnosti a lažírování, a zrovna v tomto jeho rozpoložení si jej k sobě Američané pozvou. A dobře si vědomi toho, že tento muž je už dlouhá léta mnohem víc jejich než náš, a že poturčenec vždy horší Turka, takto k němu pohovoří: „Poslouchej Lexo, co si ti lidi u vás vůbec myslí? Máme vojenské základny už skoro všude na světě a budeme je mít i u vás. V tomhle na žádné výjimky hrát nebudeme, takže buď tak laskav a doma to co nejdřív vyřiď, ano? Cože, že máte těsně před kongresem vaší strany. Výborně, tak to přednes hned tam, ať si na to ti tví Čehůni začnou zvykat. A ty samozřejmě makej na tom, aby se věc pohnula, zdržení už tak bylo dodneška až dost“.

No a tak Vondra mákl a před delegáty Kongresu ODS a vlastně i před vším naším lidem rozprostřel oslnivý obraz Ostravska poté, co na něm vyroste devítistá první americká vojenská základna mimo území USA. No a pochopitelně přitom pomlčel, že zeměpisné souřadnice místa této základny se současně s jejím případným pompézním otevřením objeví na stolech nejvyššího štábu armády RF jako první cíle, na které v případě rozpoutání válečného konfliktu dopadnou první ruské rakety tzv. odvetného úderu.

Zbývá už pohovořit jen o posledním. Amerika je dnes, jak známo, po aféře Russiagate a současně probíhajícím impeachmentu rozpolcena na dva tábory tak ostře vůči sobě ohraničené a nepřátelské, jak tomu nikdy dříve nebylo. Tábor Trumpův, republikánský, vyhlašuje ústy prezidenta, že má v úmyslu podstatnou část svých vojáků ze zahraničí stáhnout zpět do USA, radikálně omezit počet lidí zaměstnaných v amerických zpravodajských službách doma i v zahraničí, a nejpřednostněji že chce normalizovat své vztahy s Ruskem. Proti čemuž se co nejostřeji ohrazuje tábor demokratů, jehož nejpodstanější součástí je tzv. deep state (hluboký stát), složený z vojensko bezpečnostního komplexu USA, neokonzervativců a všech zpravodajských služeb USA včetně CIA a FBI – a tedy všech sil války.

Dávám laskavým čtenářům následující otázku: Kterého z těchto dvou táborů je náš krajan Vondra dnes asi exponentem?

Co myslíte?

104 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Byl, je a zůstane tím, čím ho tatík udělal.

   Smazat
  2. Není mi jasné proč se nikdo nezajímá o problémy obyčejnývh lidí,
   Jen samé zástupné nesmysly.
   Kde jsou peníze z povodňového konta
   Proč se najednou přestala řešit Jermanová, která dala z městské pokladny 10 miliónů na sjezd Harley klubu -skutečné potřebná a bohulibá akce a další a další jinde daleko potřebnější peníze mizí v "Bradavicích".

   Smazat
  3. Vondrové -> typické uvažování a jednání bývalých disidentů. Proto jim a podobným komunisté zamezovali škodit Otčině... dokud mohli.

   Smazat
  4. Paní spisovatelka Lanka Procházková vždy Otčině prospívala a prospívá. A byla přitom v disentu. Takže negeneralizujte.

   Mimochodem: většinu disentu tvořili reformní komunisté! To byli také vlastenci.

   Smazat
  5. 19:42...Bylo mezi nimi i hodně slušných.
   Teď si honem nevzpomenu, ale Jan Petránek a mnozí, kteří ovšem nebyli připuštěni do veřejného prostoru.
   Vlastně i paní Marvanová je slušná.
   Helanov

   Smazat
  6. milan Přesně tak doufám že tomu santusákovi odčerpá Trikolora co nejvíc hlasů aby tady žádné cizí základny nebyly.

   Smazat
  7. Jsem rikal, asi stehovacka.

   Proc asi dny NATO?
   A skutecne to cca 2 tydny letalo, i bez tech dni.

   Lubomire, normalne uvazuji o odchodu. Zda se, ze jsme prtavi pani a nekdo, nejaky zablbany agent CIA, rozhoduje za nas.
   Za normalnich principu, by byl jiz davno v lochu.
   I za ty minule "extempore".

   Za 2ww byly nejtezsi boje, kterych se ucastnil i deda s Rudou armadou u Hrabyne...

   Noooo, vybrali si hranicni kvotu. Ajaj.

   nobody

   Smazat
  8. Vondra je jen tlustý vyžraný(...), s dědičnou garancí na deset příštích generací. Pokud je/byl nějaká zplodit...Jím se zabývat, nemá přílišný význam. Stálo by však za to, dát dohromady seriózní studii, kdo byli a dnes jsou "jeho VOLIČI"...A kolik jich je z přesvědčení...AchAchJo

   Smazat
  9. Opet uloupena odpoved a doplneni ke clanku .
   Slusne chovani,respekt zrejme neni na miste pravdolaskaru ,spolupracujicich s EU.

   Smazat
 2. Na to je lehká odpověď, pokud víme, která strana má vyšší korupné. Ale já si myslím, že i když podle vzhledu mozek Vvondry značně ztučněl, není blbý, aby nesliboval na obě strany a bral od obou. Ostatně na tom je založena politika přemnohých českých politruků! Podívejte se na Prahu! Čím tučnější, tím lačnější, Česko je jí ukradené, jen když hrabe a hrabe pod sebe. Co takhle Prahu odstavit od vemene a dát více moci do krajů, zejména třeba, jak naložit z daněmi. Platí se tam, kde se tvoří zisk, nebo v daňových rájích. No a Praha je takový daňový ráj v rámci Česka, takže zavedla, že daně se platí, tam, kde si udělala firmy adresu tzv. sídla. Ale já vím, že v Kotěhůlkách by byli k daňovým plátcům také shovívaví. Proč ne tam hlavní město!?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JEN SI DĚLEJTE LEGRACI.
   To, že se soudr. poslanec převtělil do prasečí podoby, svědčí o jeho mimořádně labilní psychické situaci zapříčiněné mu chlastem, které v něm vyvolalo delirium posledního stádia. To je bohužel neléčitelné.
   To, že soudr. poslanec zase začíná psát zvací dopisy je už do značné míry .úser.
   Tento agent ЦРУ, celý život řízený z centrály na Tržišti, na Malé straně vypouští pokusné balonky. Zatím.
   Nedávno jsem byl v centru matičky PRAHY a jedouc kolem Rudolfína, zatočil jsem na most a co čert nechtěl,do očí mi padla změna globálního významu! Před mostem se objevila úplně nová značka. Nepamatuji, že by tam byla nejméně třicet let.. Možná i déle. Je na ní nosnost 12 tun. Normálně by to nikoho neudivilo, ale když si to dáte do souvislosti s přímo zázračným zjištěním, učiněným téměř přes noc, že v Českých zemích je v havarijním stavu přes 4.000, slovy - čtyři tisíce dálničních a silničních mostů (převážně na strategických tazích), a druhou náhodnou banální informaci, že k tomuto zjištění došlo nejspíše jasnozřivým prozřením těch šmoků za Vltavou, v podhradí a za přímé součinnosti se spanilými jízdami nepřátelských kolon obrněnců, které se prý pořádali v rámci výcviku vojáků spřátelených okupačních armád, jezdících jakoby bezhlavě křížem, krážem naší vlastí a oblažujíc přenocováním posádky naší žoldácké armády, pak jednoho začne mrazit.
   Ti pancharti si nás už dávno rozparcelovali a dělají si tu co chtějí. Bez ohledu na naší vládu. A nebo v souručenství s naší vládou?

   Smazat
  2. 6:28: V těch blahobytných, udajně historicky nejlepších zemích nejsou peníze na mosty a na spoustu jiných věcí a na nějaké hovadiny - viz filmový festival Karlovy Vary s těmi odhalenými k.....i /anebo to byl jiný festival?, pardon/ peníze jsou. Pěvci toho historicky nejlepšího režimu, přemýšlejte trochu, jestli opravdu je o čem pět, jestli prý jsme již tím dobrem tak zahlceni. Přemýšlejte než zase napíšete nějakou hovadinu.

   Smazat
 3. Že sám recyklovanec to bere chápu, ale že jej potřebují recyklovat ostatní, se divím. Možná krom politických jeslí v Řeporyjích jim chybí dorost.

  OdpovědětSmazat
 4. Mane, vy nejste volič ODS. ODS dokonce není ani vládní stranou. O stavbu nějaké základny u nás navíc není v současnosti ani blízké budoucnosti žádný zájem. Proč tedy řešíte Vondru?

  Btw, váš Trump za 3 roky své vlády nestáhl odnikud vůbec nic. Jen stačil zavraždit iránského generála a další podobné kousky. Ta o čem to tu vlastně melete?

  OdpovědětSmazat
 5. Vždy proamerický Vondra se oklepal z předchozích skandálů, stal se europoslancem a místopředsedou ODS a má tak široké pole pro posilování amerických pozic u nás. Akorát že tím, i s jeho oblíbencem, provokatérem P.Novotným, střelil svoji ODS do nohy, ta se ani nezmohla na nějakou opatrnou distanc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, tak se střelili do nohy. Takže můžete jásat. Nebo o co vám jde.

   Smazat
  2. 18:00 Dotyčný 17:53 něco konstatuje. A proč by nemohl? Od toho je tento chat.
   To je jako kdyby vám teď někdo řekl: A vy teď můžete brečet. Nebo o co vám jde?

   Smazat
  3. Promopro Vondra stejně jako Pavel Novotný z Náckova jasně deklarují oficiální politiku dnešní ODS.
   Uvědomte si, že to jsou předsunutí mluvkové opatrného politického kapouna Fialy a Ostravaka Stanjury. To je ten předseda klubu modrých strak, co se chce smažit pod ruskou atomovkou v Mošnově. Holt, prima parta.

   Smazat
  4. když mohl kulisak a přikulovač byt prasedidentem tak proč by nemohl byt sašenka s modrou knižkou a jeho šeda eminence ministrem valky vrajže odbornost predovšetkym kefalin alidi jasali jako pominuti že maji opět svobodu a cinkali acinkali až si vycinkali

   Smazat
 6. 17:34 Problém Vondry je mezi ušima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:34...Ale ten problém (vychc@nost parazita) mu docela slušně sype.
   Helanov

   Smazat
  2. 18:19 Ano, bohužel. A není , kdo by se na to podíval.......

   Smazat
  3. 17:34 Ta vychc@nost Vondry spočívá v tom, že tu základnu nechce u Prahy. Odvetný jaderný úder odnese Ostrava.

   Smazat
  4. V 80. letech, se kreslilo celkem 128 jaderných zásahů na území Československa, v prvním sledu od soudruhů z NATO. Nyní podobný počet zásahů můžeme očekávat také. Jestli si myslíte, že by to odnesla jen Ostrava, tak se musím smát!:-) Ta by dostala 10x méně, než Praha! A Vondra? Docházelo kapesné, tak dostal trafiku v Bruselu, co také s ním jiného dělat?

   Smazat
  5. 19:25
   Vondra nedostal žádnou trafiku od nikoho. Do Bruselu ho poslali sami voliči a to z nuly svými preferenčními hlasy. Tak tu nemelte blbosti, hlupáku.

   Smazat
  6. Promopro Vondra na to měl prostředky a podporu z Tržště, ty jeden preferenční hlase.

   Smazat
  7. Hlupák jste vy, když jste mu to hodil!

   Smazat
  8. 19:50
   Dokaž své žvásty nebo drž hubu!

   Smazat
  9. Potrefená husa.....:-)

   Smazat
  10. 19:25, mýlíte se pane kolego. Ostrava leží v Moravské bráně a přes tento prostor se budou přisouvat zásoby z jihoevropských přístavů. Přístavy na Baltu Rusové vybombardují okamžitě. Vondra chce pozabíjet co nejvíce Ostraváků a obyvatel Polska na opačné straně hranic. Vondra je zabiják.

   Smazat
  11. Jestli tak tu základnu na Václaváku !

   Smazat
 7. Podle Wiki Leaks je Vondra "Největší spojenec Spojených států na české politické scéně."
  Vondra,Novotný, politruk Žáček, největší ozdoby ODSky.
  Blééé
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co vám vadí Na Žáčkovi? Že uvádí historická fakta? Hmmm.
   A USA tu nemohou mít spojence?

   Smazat
  2. 18:18...Myslím si,že na přehrabování v žumpě (v tom, co nám po sobě zanechali souzi estébáci) musí mít jeden extra žaludek.
   Helanov

   Smazat
  3. 18:18 Pane: "Nebo o co vám jde"?

   Změnil jste dikci svých žvástů nebo sem nasadili "novou sílu"?

   Smazat
  4. Žáček není žádný historik s "fakty", ale novinářský propagandista. Bývalý socialistický mládežnický svazák, funkcionář, kterých jsme tenkrát měli plné zuby. Mistr v převleku a šplhu. Hovado, žádná morální autorita.

   Smazat
  5. Takový Krhounek je to, tak to táhl přes SSM, jinak by stále slyšel, aby sundal brýle!

   Smazat
  6. Sasa neni spojenec ceskych zemi
   Je to vlazdizradce ukolovany CIA
   O tom snad nepochybuje nikdo..

   Smazat
 8. Zaslzím už jen když slyším jméno Vondra a vzpomenu na jeho nepotrestanou zlodějinu Promopro. Pane Mane říkáte, "jsme přece chudí nejen v běžném smyslu toho slova"... ale naštěstí ještě nejsme chudí na duchu. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kefalín a čo vy si predstavujetě pod takým pojmom "chudí na duchu"?

   Smazat
  2. 19:00 Pokud vím tak Kefalín na tu poslední otázku taky neodpověděl. Hej hou

   Smazat
  3. 19:00 Takže nevíte. Radím vám, nepoužívejte slova a obraty, kterým nerozumíte. Pak vypadáte poměrně nechytře.

   Smazat
  4. "chudý na duchu" je v běžném pojetí něco jako blbec, hlupák, nerozuma, pitomec.

   S výkladem věty "Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské" je to poněkud složitější, jak její jazyková podoba napovídá.

   Ale co bych vám říkal, vy (19:31) jste tu jen od urážení druhých, že?!

   Smazat
  5. Nevím proč by 19:31 měl být jen od urážení druhých. Proč se má někdo nechat urážet chudým duchem? Pokud je někdo pitomej tak ho asi nebudu titulovat géniem, když si svou blbostí koleduje, tak proč mu nevyhovět. Hele a nejste vy příznivec migrantinvazistů? To by se potom ledacos vyjasnilo. Jestli se řadíte k těm druhým, tak to teda ale upřímnou soustrast. Hej hou

   Smazat
  6. 19:58
   Samozřejmě, že ten obrat pochází z toho Blahoslavenství. A není to "poněkud složitější". Je to totiž úplně jinak, než různí negramoti a Dědečkové tenhle obrat ve své nevzdělanosti, ignoranci a hlouposti používají. Jen blbec a hlupák si totiž může myslet, že Bible oslavuje, blahořečí blbce a hlupáky. Ani na sekundu je nenapadne, že stále dokola opakují nesmysl, že nechápou pravý význam a podstatu, protože hlavu mají jen na to aby jim nepršelo do krku.

   Smazat
  7. 20:27
   Opravdu nemusíte stále dokola potvrzovat, že jste úplně mimo a netušíte co plácáte.

   Smazat
  8. 21:37 je pravda, že bibli neznám a spíš narážím na citát který používal můj táta, "blahoslavení chudí duchem, neb oni volové slouti budou". To si myslím je docela srozumitelné a pokud chcete ukázat, že jste na výši, tak prosím, jak je libo. Hej hou

   Smazat
  9. Když jsem v 18 letech narazil v bibli na větu: "Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské", začal jsem se vyptávat starších a vzdělaných. Jeden z nich mi vysvětlil, že v jazyku Bible Kralické ta věta znamená, že chudí duchem jsou ti, kteří nemají majetek. To mi připadá přijatelné, protože proč by se chudáci neměli těšit, že aspoň po smrti jim bude dobře. A.Š.

   Smazat
 9. Náhodu, jestli to klapne, tak má Vondra bustu v americkém kongresu, vedle svýho kámoše, jistou. Dalším velikým adeptem je potom hrošík z Řeporyjí. Co jméno, to pojem.

  OdpovědětSmazat
 10. Žijeme ve svobodné, demokratické zemi. Pokud tady bude mezi lidem poptávka po cizích základnách, pokud Vondra, Fiala a spol s jejich programem získají od voličů dost hlasů, tak ať je tu klidně základna mimozemšťanů. Pokud ne, tak tu žádná základna prostě nebude.
  To je demokracie, soudruzi. Vůle většiny lidu. Jednou to možná pochopíte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak poptávka po cizích základnách zde naštěstí nebude, lidé mají rozum, to jen Vondra, Fiala spol. se potřebují něčím "zavděčit" občanům.

   Smazat
  2. "Žijeme ve svobodné, demokratické zemi".......
   PS: Závidím Vám.

   Smazat
  3. Ano, jeho duševní prostotu a naivitu je třeba závidět. Tomu se to spí, tomu se to jí, tomu se to píší hlouposti.

   Smazat
  4. Kdyz smlouvi SOFA predlozi obcanum v referendu, tak budiz. Urcite obcane radi odhlasuji vzdani se suverenity nad uzemim zakladny a jurisdikce nad budoucimi zlociny americke posadky. Nevydani manzelky operativce v UK, ktera jizdou v protismeru zabila motorkare, odmitnuti dobrovolneho odchodu z Iraku mirne tresty za zlociny na Okinawe jiste nikoho neodradi :)

   Smazat
  5. Pane nesoudruhu z 19:09, žít ve svobodné a demokratické zemi bychom asi chtěli všichni, mimozemšťani ani Marťané tu asi doufám nebudou, jakkoliv byste asi nebyl proti, a protože Vonda a Fiala získají akorát... jak bych to řekl slušně? Hlavně aby se vám ta demokracie líbila, až to nebude úplně podle vašeho gusta. Hej hou, rudý dědeček   Smazat
  6. "Vůle lidu" by musela být zakotvena v ÚSTAVĚ! Prozatím máme parlamentní demokracii, kdy za "vůli lidu" hovoří převážně občané, mající na mysli blaho SVÉ a ne blaho lidu!
   Není to trochu paradox, že se prohlašují za demokraty a přitom tu "demokracii" nechtějí do ÚSTAVY ani začlenit. (je to voľaaké čudné)

   Smazat
  7. 20:41 Jakákoliv demokracie, rudoprde, je fikce! Lůza nikdy nebyla předurčena k podílu na moci, není totiž schopná sebeřízení! Od toho tu existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vlastnost postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Rozum je další mantrou masonů! Nadčlověk se svou morálkou pánů liší od podčlověka. Morálka podlidí se projevuje jako duševní společenská choroba zvaná levicovost, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  8. 11:05 To proto, že vládnoucí dnes liberalismus je stejně bezvýchodný jako byl komunismus! Prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit, mít Ideje. Ale ani pouhé přerozdělení prostředků jak si to namlouvali socani všech odstínů situaci neřeší! Lid neumí se svými potřebami zacházet, neumí je ukočírovat a proto potřebuje silné vedení které ho zavčas pošle na válečná pole! Neb válka je současně chléb i hra jenž dává smysl jeho existenci a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci každého druhu konečná ... a my jsme jen druhem zvířat.

   "Štěstí generuje zbabělost a podlost. Jenom neštěstí a utrpení vychovává k velikosti.“ Joseph Geobbels

   Smazat
 11. Vondra má kostlivce ve své skříni :
  1) Promopro za stamilióny.
  2) Pandury za miliardy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dr. Rath sedí za "pár" milionů v krabici od vína... takže, troškař proti Vondrovi, studuje presidentskou fakultu jako politický vězeň...

   Smazat
  2. Ad 19:36
   3) je "tákajícím" emisarem v EU

   Smazat
 12. A co na to říkají ty statisíce návštěvníků dnů NATO z Ostravska, které každoročně obdivují v Mošnově tu skvělou americkou a jinou vojenskou techniku určenou na rozsévání "americké pravdy a lásky" a "evropských hodnot" po celém světě ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polovinu z nich tvoří Poláci, a ti hoří láskou k Velkému bratru za Velkou louží.

   Smazat
  2. 20:02 Polákům tak či onak vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 13. Vondra má zřejmě pro letiště slabost. Kdoví s kým vším na něm "přistával".

  OdpovědětSmazat
 14. Ta Ostrava, ten Mošnov, to je tak nějak sázka na lidskou hloupost. Jelikož nejsem blízko, ale i kdybych byl tak tam děti, nebo vnoučata nepotáhnu. To je skutečně sázka na lidskou blbost a bohužel a Ostraváci v tomhle absolutně zklamali. Jako záklaďák jsem sloužil u Fotoletu, draky motory a letadla mám rád a předchozí věta zobrazuje můj názor, takže sorráč. Hej hou rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dny NATO je velká pouť. Na americká letadla se tam nechodí. Je tam všehochuť od bezpečnosti. Můžete se tam setkat i s kritickými názory na stav armády a zavzpomínat staré dobré časy, kdy jsme patřili do VS. Konečně ani lidé kolem amerických letadel nejsou žádní dobyvatelé. Vyšší důstojníci mezi lidi nejdou.

   Smazat
  2. 22:23... Hlavně malí kluci se asi chtěj podívat na letadýlka.
   Je to grátis, tak tam holt vyrazí mladá rodina.
   Helanov

   Smazat
  3. Nedávno se dnů NATO zúčastnili Ruský piloti.

   Vondra a jeho ODS jde do kopru.

   Smazat
 15. Závidím Rusům, že si dělají politiku podle sebe. Žádná kreatura soros a k němu nalepené neziskovky. Žádný křivohubý vondra se dvojitým občanstvím. Kolik tady těch zběhů je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záviďte komu chcete. Ale my tady v našich končinách o autoritářství, vládu a uctívání jednoho muže, okult osobnosti, o jeden povolený názor, o pronásledování opozice, věru nestojíme.

   Smazat
  2. Zase píšeš hlouposti. Nebo snad těm pohádkám věříš?

   Smazat
  3. Rusko bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země. A nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Genetická struktura východní Evropy je těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně toho vašeho Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
  4. 9:00

   Idiote tapetářská. Zkus něco svého, tohle tady tapetuješ už pět let.

   Smazat
  5. Mám osobní problém, nechci tu vojska US, ani RF. Zdejší diskuze, jakoby nedávají šanci neutrálům. Buď musíte adorovat Bílý dům, nebo Kreml. Na tomto jen dvourozměrném prostoru se odmítám pohybovat, protože nevlastním placatý mozek.
   S pozdravem Levý centr.

   Smazat
  6. 9:00 Vy jste stejný pitomec jako...třeba Adolf Hitler přičina je stejná jako u něho, vy nejste vzdělán nebo-li dostatečně informován. Ale stejně nyní funguje, tedy živí se spousta politiků, takže buďte v klidu.

   Smazat
  7. 11:52 Nepochyně máš recht, bohužel. Kdyby Hitler nebyl tak připosraným humanistou (zakázal v rámci boje za práva zvířat dokonce i tehdy tolik oblíbená "lidská ZOO" - sic!) a místo vymýšlení nepraktických kravin typu podzemních megakanónů či tankových kolosů věnoval stejnou péči vývoji jaderných zbraní a tyto v kombinaci s raketami V-2 a V-3 pak dokázal efektivně použít ve prospěch naší rasy, kde jsme dneska mohli být?! Navzdory tomu však stále platí slova klasika:
   „Vůdcův tragicky marný boj musíme prohlásit za poslední světlou chvíli moderních dějin.“ Rudolf Jičín

   Smazat
 16. Tragikomické je, že to byl právě A. Vondra, kdo si nechal udělat „audit“ vojenských letišť a na základě této „práce“ nechal zrušit všechna vojenská letiště na Moravě, s výjimkou Náměště, která je už blíže k Čechám, než ke středu Moravy, a kteréžto letiště má pověst základny s největším počtem neletových dnů do roka v důsledku častého výskytu mlhy (že by vliv sousedního hlubokého údolí řeky Oslavy?, nebo snad páry z chladicích věží Dukovan?). Přesto do rekonstrukce tohoto letiště byly investovány miliardy jak od ČR, tak od NATO, ačkoli jeho excentrická poloha je znevýhodňuje v případě jakýchkoli bojových operací v rámci Moravy a pro účely protivzdušné obrany teritoria Moravy je svou polohou úplně nevhodné (jedině že je blízko Dukovan, jež je třeba též chránit). Zejména pak jsou podivuhodná rozhodnutí 1) úplně zrušit vojenský provoz v Mošnově, což je jediné letiště v ČR s dráhou, infrastrukturou a speciálními stojánkami pro strategické letouny, a předat letiště do majetku Moravskoslezského kraje, 2) úplně zrušit vojenskou leteckou základnu v Přerově, tedy v samém centru Moravy, což je zejména pro operace stíhaček v rámci PVO Moravy místo svou centrální polohou naprosto klíčové, základnu nechat zcela zbourat a postavit místo ní průmyslovou zónu (to svého času naštěstí zatrhnul tehdejší (civilní!!!) Branný a bezpečnostní výbor PČR, který donutil vojáky, aby tam zachovali aspoň dráhu a základní vojenské vybavení(!!!) pro letový provoz). Za první republiky by politika, který by svými rozhodnutími takto radikálně omezil obranyschopnost státu, obvinili z vlastizrady a byl by dle toho (po zbavení imunity) náležitě potrestán. Sazba byla, tuším, snad až na doživotí(!). A tenhle „expert“ chce teď tu zrušenou základnu v Mošnově nabízet Amíkům? No, pane Vondro, to letiště nepatří ani vám, ani armádě, ale kraji, tak budete muset přesvědčit všechny zastupitele MS kraje, že pro Ostravu bude výhodné, udělat z Mošnova středoevropský Bondsteel, obehnaný betonovou zdí a ostnatými dráty, kam mají vstup jen důkladně prověření v případě, že se pro některé pomocné profese nevyplatí USAF vozit příslušné civilní zaměstnance z USA, základnu, kde vše podléhá US legislativě a kde si USAF vše organizuje jen a pouze pro své potřeby, a nikoli pro potřeby nějakého zvýšení zaměstnanosti na Ostravsku. A hlavně budete muset zastupitelům i obyvatelstvu vysvětlit, proč kvůli těm pár pracovním místům pro „vyvolené“ pomocné pracovníky budou muset všichni, jak z Ostravska, tak z celé ČR, platit provoz té základny (jak dnes po svých „spojencích“ požaduje prezident Trump)!!!
  Spolu s panem Manem se tedy též ptám, v čí prospěch vlastně ten pan Vondra pracuje? Jistojistě se mi jeví, že ve prospěch ČR, potažmo MS kraje, určitě ne. Tak pro koho tedy?!?
  P.S.: Pane Vondro, a myslíte si, že na té US strategické základně bude možný civilní letový provoz jako dnes a že se uprostřed té základny budou moci pohybovat statisíce civilních cestujících jako dnes?!? Myslím, že by vás měl nějaký ostravský chachar z toho vašeho amerického snu náležitě po ostravsku probudit!
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Ostravu bude stačit letiště ve Frýdlantu. Je tam travnatá přistávací dráha. Ostraváci raději lítají z Katovic nebo z Krakova anebo z Vídně. Ty letiště se nejmenují po Havlovi. Z Mošnova se beztak nikde nedá dostat. Kdysi jsem do Prahy nejezdil vlakem, ale z Mošnova letadlem. Tehdy byla republika bohatá a prosperující. Při startu jsem viděl z okénka na stojánce desítky stíhaček, na které jsem byl hrdý.

   Smazat
  2. Pro Anon. 23:15
   Jj, 8. stíhací pluk... A taky desítky vrtulníků a dopraváků L-410, An-24/26 i An-12 smíšeného dopravního pluku, včetně toho jediného českého "AWACSu" postaveného na bázi An-26, co jsme tehdy měli...
   Mám obavu, že si nikdo, natož pak pan Vondra, neuvědomuje, že se vznikem takové strategické základny USAF by v Ostravě to civilní letiště "L. Janáčka" nejspíše zcela zaniklo. A on tam provoz není úplně zanedbatelný. V r. 2018 to bylo cca 370.000 osob a průměrně 28 letadel (ovšem všech kategorií) za den a provoz zaznamenává trvalý růst. Ovšem rozhodně ne tak, jak předpokládaly ty dřívější megalomanské a zcela nerealistické plány...
   Jenže s tím uzavřením letiště by taky zanikly nebo se odstěhovaly firmy, které na ně navazují a které se usadily v prostoru bývalých kasáren či vojenského prostoru. Takže mám obavu, že ten počet míst, o které by Ostrava přišla, by několikanásobně převyšoval počet pracovních míst, která by na tom "Bondsteelu - Mošnov" pro místní vznikla(!!!).
   Ale nakonec... třeba by se pak obnovil provoz na záložním letišti Zábřeh u Ostravy. Když se dělala GO a prodloužení dráhy v Mošnově, tak Jaky-40 ČSA na lince Praha - Ostrava létaly do Zábřeha. Dráha má 2,5 km, stojánky jsou dvě, tak teď ještě buldozérem shrnout tu skládku hnoje, co tam kdysi vznikla po odchodu armády, a můžeme z "letiště Lumíra Sakmara" létat třeba linku Ostrava - Moskva - Miněraľnyje Vody... ;-)

   Smazat
  3. Viki, já už se snad ničemu nedivím. Základna se zdůvodní zvýšením zaměstnanosti. Důchodcům v bytech, které ukrad Bakala, stejně nikdo nepomůže. Je mi Ostravy líto, letiště jim kvalitu ovzduší určitě nezlepší a z Polska průvan taky není zrovna zdravý. Pak tam mají slavná jedovatá kaliště, nevím jak to s nimi dopadlo. Tak jim přeji pestré Colors of Ostrava. Najdou se chlapi, kteří začnou Ostravu chránit ?

   Smazat
 17. Klasický případ spícího agenta. Nějaký čas dělal velvyslance v USA a pak zatupoval několik firem USA, které se zabývaly zbrojním průmyslem. Lze si dohledat.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až pojede kolona zhluboka dýchey. On už ti někdo vysvětlí proč, aby jsi byl jako oni.

   Smazat
  2. Kolik bordelů a striptýzových barů by v okolí vyrostlo! Kvetl by obchod s drogami. ODS by dodávalo pro toto podnikání pracovní síly. Vondra by dodával lehké ženy.

   Svoji nadřazenost dobře placení cizinci by dávali patřičně najevo. Afroameričané s velkými údy by rozvrátili řadu českých manželství s udřenými manžely. Kdysi bylo v kraji nasazeni špatně placení tmaví Kubánci a ženské po nich bláznily.

   Smazat
  3. To je to, co co náš půlspoluobčan Vondra opomenul zdůraznit. Jak si ekonomicky polepší naše lehké děvy a, že bude vylepšen i náš genofond. Třeba i o nějaké ty černoušky. Jako na Plzeňsku po roce 1945. S větším efektem, samozřejmě. Ti dobře placení US vojáci tu nesetrvají pouze dočasně a v kasárnách je natvrdo nikdo držet nebude. Chápu Honolulu, vám prachy zřejmě nikdy nesmrděly, když vám šlo a jde, leda o vlastní blaho.

   Smazat
 19. Robejšek: Švédská vláda lže o kriminalitě migrantů. Řídí se chybnými motivy:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020012511310060-robejsek-svedska-vlada-lze-o-kriminalite-migrantu-ridi-se-chybnymi-motivy/

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. To ze Sasa chrochta u US zlabu vy kazdy ale vypada to ze US jsou v casove tisni kdyz zaukolovali Sasu v dobe sjezdu ODS aby to vybalil takhle na tvrdo
  Ten Jidas by se takhle na rovinu nepredvedl
  Vec specha a nic se nedeje nahodou

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není nejmenších pochyb, to je věc, která je dávno připravovaná. A to, že s tím vyrukovala právě ta vlastizrádná muňka není žádná náhoda. Ten odpudivý opruz byl zaúkolován. Připravme se na brzkou mediální masáž.

   Smazat
 22. Nechci soudit naše expolitiky i když často nejsou bez hříchu, ale já nejsem Urválek. Vhodný by byl domov politických důchodců (kde by se mohli mezi sebou hašteřit do alelujah), často by se vyplatilo je poslat i do předčasného důchodu. S pozdravem pragmatik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už mají samozvaný Senát, který volí asi tak 15 % voličů.

   Smazat
 23. „Západ sebevražedně blbne.“ Advokátka Hamplová o novém probuzení v komunistickém pravěku:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020012611311062-zapad-sebevrazedne-blbne-advokatka-hamplova-o-novem-probuzeni-v-komunistic

  OdpovědětSmazat
 24. Pražák jako vyšitej, stejně jako s běženci - vemte jich tisíce a dejte je někam na Moravu!
  Dej si ty inteligente to letiště Nato sám do Práglu! Můžete jim dokonce darovat to Havlova a zase je přejměnovat třeba na Letiště Madelaine Albrightové!

  OdpovědětSmazat
 25. https://www.email.cz/download/k/F8AAKrDI1ATGEvc7OTT_Ta5jhUiyXUk-YfGK5i7mEAn9HoQL4X85yEtezaDXalmsUnbluN4/
  Vysetrovaci_spis_Karel_-_strasne.pdf

  OdpovědětSmazat
 26. Snad nikoho nepřekvapuje pan Vondra. On kdyby se oholil, tak jakoby vypadl z podoby Emanuela Moravce, nejen svým ksichtem, ale především svým protistátním a protinárodním aktivitám a zejména podlézání a rektoskopování Amíků.

  OdpovědětSmazat
 27. 9:00- Tak se na to zaostalé Rusko podívej: https://www.youtube.com/watch?time_continue=15&v=wnznPclsZxc
  http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2607-reportaz-z-ruska-putin-je-pro-rusy-druhy-taticek-masaryk-a-pouze-se-boji-ze-je-nato-zacne-bombardovat-jako-jugoslavii
  Nejlepší programátor podle google pochází z Ruska ..a vyhrál už kolikrát? https://rusvesna.su/news/1565543374
  https://cz.sputniknews.com/svet/2019081710535334-ruska-vesmirna-agentura-vynalezla-zpusob-jak-udelat-druzice-neviditelne/

  OdpovědětSmazat
 28. Putin je náš kamarád. Jeho rakety jsou zaměřeny na Polsko. Na Moravu a Slezsko ani jedna.
  Vondra je politická troska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udělejte ze Saši emisara pro Čínu a Luft Jarda tam může dělat konzula. Číňani si s nimi poradí.

   Smazat
 29. Zde něco mimo diskusní námět, to jest tento článek. Týka se to článku již v archivu, rovněž od pana Mana - jmenoval se - V politice máme i Piráty. Lze klesnout ještě niž? Napsal jsem příliš pozde, po ztažení toho článku odpověd anonymu z 20. ledna v 10:30, který si pochvaluje Vencu Flašku, že mu umožnil seberealizaci a životní úspěch. Moje reakce je napsána teprve dnes 27. ledna v 1O:32. Jestli má zájem může si to přečíst. Snad mu mé sdělení k něčemu bude.

  OdpovědětSmazat
 30. Vondra: křivohub a křivobryl...

  OdpovědětSmazat
 31. Bratia Cesi nebudte smutny,my zase mame v palaci falosnu
  rezidentku s IQ malej Grety , ktora nas predava amerike,je
  to dosadena sorosova nevestka , ktora sa odrazu odnekud
  objavila , ako kriminalnik Kiska !

  OdpovědětSmazat
 32. V jedné věci měl ten Vondra svatou pravdu. A to, když řekl, že je starý Havloid.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.