Reklama

sobota 1. února 2020

Absolutní výsměch, zlatokopové, vysoká škola lhaní. Vy budete ucpávat lidem hubu? Všichni rozebírají Veselého a Lipovskou, Žantovský připomněl úplně jiné kandidáty


Petr Žantovský
1.2.2020 ParlementníListy
Volba šesti nových členů Rady České televize vyvolala rojení nejen mezi kandidáty, kterých bylo nominováno nevídaných devadesát, ale i mezi mravokárci typu Martina Fendrycha. Ten svým novým komentářem, v němž hází slovy jako ucpat hubu či vyhnat elity, přinutil Petra Žantovského k zamyšlení, jakou elitu představuje kupříkladu stávající radní Zdeněk Šarapatka. Přitom mu je smutno ze seznamu adeptů i z toho, že je nominují občanská sdružení jako Český klub zlatokopů, Náruč nebo Každý koš pomáhá.


Článkem Roberta Schustera „Lipsko sužují střety radikálů s policií, magnetem pro extremisty z celého Německa se stala čtvrť Connewitz“ z úterních lidovek začíná pravidelný mediální přehled. „Pojednává o tom, že v Lipsku, největším saském městě, dochází už několik týdnů k pravidelným rvačkám mezi levicovými radikály, tedy spíše jenom gaunery, kteří si šli na ulici vybít svoji přebytečnou energii a mohli by být trestáni podle běžných trestných zákonů za výtržnictví, a policisty. Zajímavé je, co tento problém odstartovalo. Spolkové ministerstvo vnitra totiž zakázalo internetový portál Linksunten.Indymedia, který je součástí mezinárodní sítě podobně zaměřených webů Indymedia. To je radikálně levicový internetový názorový portál. Jeho úřední zákaz vyvolal v řadách příslušníků názorově blízkých tomuto médiu radikální pouliční aktivitu,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

To samo o sobě by za zvlášť zajímavou zprávu nepovažoval, protože střety radikálů s policisty v ulicích nijak vzácné nejsou. „Mě na tom nezajímá vlastně ani ten portál Indymedia, ale ten samotný fakt úředního zákazu. Je něco naprosto nepředstavitelného v demokratické zemi – a Německo o sobě říká, že je demokratické – aby zakázali portál pouze proto, jaké názory se na něm vyskytují a jaká agitace provozuje. I když toto je mezinárodní a organizované a má to nějakou ideologickou platformu, tak mi to silně připomíná svého času příběh patnácti či šestnáctiletého nadšence pro komunismus tady v Česku, který byl soudně stíhán. Vybavuji si, že dostal podmínku za to, že provozoval jakýsi prokomunistický web. Už tehdy jsem byl velice pobouřen, protože něco takového rozhodně nepatří do demokratického světa, protože názor je názor a každý může zastávat takový, jaký se mu zamane,“ tvrdí mediální analytik.

Médium jako prostor pro sdělování myšlenek Němci nerespektují

Je přesvědčen o tom, že tímhle to začíná. Nejdříve se zakážou portály, které jsou radikální, ať už levicově nebo pravicově. „To je jedno, kdo tomu dá jakou nálepku. Samozřejmě jsou postihovány aktivity různých třeba i neonacistických nebo jiných úderek, jsou rozháněny privátní mejdany nějakých holohlavých hajlujících hlupáků někde v restaurantu, který si pronajali. Ale to považuji za stejně nebezpečné a stejně hloupé od našich či jakýchkoli orgánů činných v trestním řízení nebo územních administrativních orgánů. Tím, že něco zakážete, to jenom glorifikujete. Funguje to vždy a zcela bezchybně. Na téhle primitivní úrovni, která je vidět na první pohled, zakázali nějaký portál, a tím vyhnali lidi od počítačů do ulic, dali jim do rukou dlažební kostky a na druhou stranu postavili policii, která si na nich trénuje svaly. To je zcela neproduktivní a nesmyslné,“ upozorňuje Petr Žantovský.

Takto to funguje na všech úrovních, jak ukazuje událost z roku 2017, kdy pár měsíců před volbami vyhodil tehdejší premiér Bohuslav Sobotka z vlády Andreje Babiše. „Dopadlo to tak, že pan Babiš zvítězil ještě drtivěji, než mu prorokovaly předvolební průzkumy, protože mu Sobotka nasadil jednak gloriolu, tak trnovou korunu. A obojí se u nás oceňuje sympatiemi a případnou přízní bez ohledu na nějaké třeba i věcné výhrady vůči tomu či onomu člověku či myšlence. No a v Německu zakázali internetový portál, tedy médium, což je prostor pro sdělování myšlenek a jako takový by neměl být podroben žádné restrikci. Maximálně lze přijmout myšlenku, že autoři textů, kteří vyzývají k trestným činům, budou podle občanského nebo trestního zákona souzeni za nabádání k trestným činům. Ale není to důvod k tomu, aby se zakázal nějaký portál. Navíc se dá čekat, že hned poté vznikne sedm podobných,“ poznamenává mediální odborník.


Kdo neslouží liberálně demokratické ideologii, je solí v očích


Navíc vtip je v tom, že Indymedia je mezinárodní portál a značka, kam jsou zvyklí chodit lidé určitého názoru. „Takže německá vláda ukázala prostředníček určitému typu lidí. Nepatřím k nim, to v žádném případě, ale štve mě to z principu, že si někdo dovolí hodnotit, rozlišovat, kastovat. To je rasismus naruby. Nelíbí se nám levicový radikální server, tak ho zakážeme. Zakážeme všechny ty lidi v něm, jako by nebyli, překážejí naší slavné liberální demokracii. Obávám se, že to je příklad pro některé české orgány, které by mohly podobně zatočit nejen s levicovými, ale i úplně jinými portály včetně Parlamentních listů. Když by si někdo dal tu práci a chtěl na ně přilepit tu nálepku, tak mu ji prostě dá. Portály tohoto všeobecného zaměření, které neslouží výhradně a pouze jedné liberálně demokratické ideologii, jsou solí v očích těch, kteří vládnou nebo vládnout chtějí. Je to velmi nebezpečné jako precedens pro naši zemi,“ varuje Petr Žantovský.

Před týdnem Český filmový a televizní svaz rozdal svým zasloužilcům ceny Trilobit 2020, což by zcela ušlo zájmu veřejnosti, pokud by si k tomu nevymyslel anticeny Zlatý citron. Neuděluje je však lidem z branže, ale nepohodlným za „za styl moderování“. Nutně ji tedy musel vyfasovat i Luboš Xaver Veselý. „To, že si pro ni Xaver přišel souvisí samozřejmě s jistou excentričností jeho povahy. Ocenil jsem to, líbilo se mi, že si pro cenu přišel, stejně jako to, co tam řekl, protože měl absolutní pravdu. Tedy to, že lidé z jedné názorové skupiny, kteří si navzájem přihrávají kšefty v České televizi, rozhodují o kvalitách a nekvalitách jiných za asistence kamer České televize. To jde proti smyslu existence veřejnoprávních médií. Podle § 2 zákona č. 483/1991 Sb. o České televizi smysl a fungování téhle televize spočívá v tom, aby spojovala a poskytovala pluralitní podklady pro vytváření názorů občanů,“ připomíná mediální analytik.

Rozdají si ceny a utvrzují se, že jsou jediní oprávnění hodnotit


Občany a své diváky má navzájem propojovat, nikoli rozdělovat, nemá sloužit jednomu názoru v politickém ani náboženském směru. „Má posilovat toleranci všeho druhu. To je něco, co Česká televize po celou dobu svého vysílání pošlapává. Každou minutou svého vysílání snad kromě časomíry a zpravodajství o počasí a občas o sportu pošlapává podstatu zákona o České televizi. A Xaver Veselý tam toto řekl jinými slovy, ale velice správně. Zdůraznil také, že jeho projekt nikdo neplatí pod pohrůžkou exekuce, které by byli vystaveni ti, kteří by neživili molocha z Kavčích hor. A doporučil koncesionářům, ať si sami udělají obrázek. To, že si zprivatizovali názor na kvalitu či nekvalitu lidé jako Vladimír Just, značí, že je v tom prostředí něco strašlivě nezdravého. A to ať už jde o FITES, ARAS či další organizace tohoto typu,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

41 komentářů :

 1. Xaver z nich ze všech udělal svým klidným moudrým projevem totální idioty. Včetně slavné poroty v čelem s Justem. Pamatuji si dobře toho parazita, jak se po revoluci navážel do Karla Kryla, od té doby ho nemohu ani vidět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:57 No,asi nevíte, že ten váš Xaver dostal cenu kyselý citron,jako velký manipulátor a totální blb.

   Smazat
  2. 16:15 Omyl, citrony jsou zdravé a Xaver se jen přišel podívat na ty brebtající hnidy

   Smazat
  3. Copak Xaver, ten je splachovací a získává si stále více sledovatelů a to se jim samozřejmě nelíbí, aby jim viděl do karet. Toho trotla Fendrycha snad nemohou nikam pustit, vždyť je to křupan a jeho psaní to potvrzuje.

   Smazat
  4. Fendrych prý před Plyšákem tahal v Ruzyni na letišti kufry a občas se do nich i podíval. Zlí jazykové tvrdí, že je vykrádal. Asi to nebude pravda. Spíš si nechal vykrást makovici.

   Smazat
  5. Bagážista na Ruzyni, to bývala kasta. Fendrych prázdnou makovici ukázal po sametu, kam nastoupil, tam si ukazovali na čelo. A nyní to potvrzuje svými makovicovými výlevy.

   Smazat
  6. Xaver je kámoš novotného a tím se degradoval na nedůvěryhodného, aspon u mě.

   Smazat
  7. Vždyť je to maximální pocta - dostat od téhle squadry anticenu.

   Smazat
  8. 16:58 dej fakta a něco čemu se věřit, jinak lžeš a mlátíš slámu na prázdno. Jó, a prej ti vojíždí manželku soused,,,

   Smazat
  9. 9:03
   A ty onanuješ u diskuse, z čehož máš chlupaté dlaně a hnědku v trenkách.

   Smazat
  10. Joooo komunisté..., slabý to odvar dnešní totalitní žumpy ve všech složkách a odvětvích.
   Užijte si toho svatováclavští cinkači.

   Smazat
 2. Tak tomuto prirudlemu blabolistovi nevěřím ani slovo. Kdo dostane metál od geronta z hradu je pro mě naprosto nedůvěryhodny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan prezident zvolený většinou občanů České republiky, není žádný geront. To si zapamatuj ty jedna zakomplexovaná, hloupá osobo.

   Smazat
  2. Za trolení tady na NR, metál hochu nedostaneš... závist, je také lidská vlastnost.

   Smazat
  3. Ty šmejde co trolíš na všech diskusích, Komouš Pavel ti nevadí, nemáš to v notách od neziskovky? Dojde na vás na všechny, internet archivuje!

   Smazat
  4. 16:00 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  5. Velmi dobre. Verit ,ze GERMANI NEKDY POCHOPI , co je demokracie, bez valek masakru a okupaci i tech vlastnich a jejich radost z toho ,kdyz to opakuji kazdych nekolik let, je zcela nad jejich sily a vira v to same tech ostatnich ve svete je take nad jejich sily a moznosti.
   Je to neco jako si sednout holou prdeli na led a zpivat, prijde jaro prijde..
   Jsou to opravdovy ZOMBIE VYSKOC z hrobu a zabijej..

   Smazat
  6. 20:49 A co bude dál? Jenom vítr z prdele, z prdele téhle opice! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vašnosti, co to plácaj o levičácích ? Jak si dovolujou furt se otírat o pana Dvořáka. Depresivni je akorat jejich mentální úroveň a to je tak asi všechno.

   Smazat
  2. A to ještě nevíme, co o tom bude říkat cenzor čsl.televize nyní ministr kultury a bývalý ministr zahraničí Zaorálek. Ten nyní kádruje Lidický památník, na to se ještě troufne.

   Smazat
 4. Kdyby tenkrát rozprášili ty mnichovské pivnice, mohlo to v Evropě vypadat jináč. Ačkoli má Petr Žantovský rozumné názory, nikdo nejsme prorokem.

  OdpovědětSmazat
 5. 16:19 - kdyby tenkrat rozprasili mnichovske pivnice (hnede) , tak berlinske pivnice (rude) by zalozili dalsi sovetskou republiku, coz vy znamenalo dalsich 40 millionu zabitych v Gulagu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kam na ty blbosti chodíš? 4O milionů - no to jsi při zdi. Při troše demagogické vůle by to mohlo být i 80 milionů. Tak koukej přidat. Jinak příště na náš sraz nesmíš, Sie verstehen, Parteigenose?!

   Smazat
  2. 17:04 - to pise ruska emigrace !
   Vy nechcete nic slyset protoze se vam to nehodi.

   Smazat
  3. 16:25 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. 20:47 Jedinej kdo tu zamečí budeš ty, až po koupeli v bílým fosforu s omotaným drátem na hnátě budeš suplovat věřejný osvětlení, Lenere Putlerýči! A s tím se špatně skáče:-)))

   Smazat
 6. 16:23 - vy vubec nevite, co se zde deje.
  Vy jste slepy, nebo hloupy, nebo zamereny...

  OdpovědětSmazat
 7. Příběh České televize a všeho toho co se kolem ní děje, svědčí o skutečnosti, že ČT již dávno je vším jiným, je ne veřejnoprávní televizí. Jak ve smyslu zákona, tak ve smyslu veřejné služby pro všechny vrstvy společnosti. Toto je ta hlavní zpráva pro ty co s tím mají kompetence něco udělat, pro poslance. Vzpomínám, jak se za Sobotkovy vlády ve sněmovně licitovalo, když se měly prohlasovat kompetence NKU ke kontrole ČT a mj. díky ČSSD to nedopadlo. Pevně věřím, že nyní už poslanci takovou chybu neudělají. Jak pokud jde o NKU, tak pokud jde o nové členy Rady ČT a případnou novelu Zákona o ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udělají, protože jsou tam stále ty stejné politické strany.

   Smazat
 8. Je sice pravda, že o historii je třeba hovořit, zejména pokud se účelově přepisuje. Důležité ale je, řešit dlouhodobý neutěšený stav v ČT. Všichni zloději přisátí na tučný nekontrolovatelný cecík 7-mi miliard, samosebou řvou jak pominutí. Jakýkoliv sebemenší náznak toho, že přísun té many nebeské, která jim štědře padá do nenasytných chřtánů by mohl skončit, je vytáčí do nepříčetnosti. Je to ostuda zejména našich politiků, kteří tolerováním této prasečiny a nečinností se řadí na úroveň těchto zlodějů v čele s Dvořákem. České televize se bojí a proto nekonají. Předvolební průzkumy, to je sice hezká i když pochybná záležitost, jenomže až Babiš naštve svou chytristikou i své příznivce, pojede za potlesku svých nepřátel dolů z hrušky jako namydlenej a zastaví se až v Bratislavě. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je s podivem, že Babišovci (ANO) v PS všichni odsouhlasili zprávu o hospodaření ČT. Jinými slovy, tento "bojovník proti korupci" a jeho klan odsouhlasili tunelaření ČT. Dá se mu vůbec věřit?

   Smazat
  2. 17:35 podle činů poznáte je!

   Smazat
  3. 17.35
   Určitě! Ověřoval jsem si to. Pokaždé když řekl "Dobrý den," tak byl skutečně den a když řekl "Dobrý večer," tak byl už fakt večer.

   Smazat
  4. Blogge ANO je také strana transatlanticky soudružská a ty bláboly čt schvaluje.

   Smazat
 9. https://www.reformy.cz/protiustavni-ceska-televize/
  http://www.zvedavec.org/prispevky/2020/01/8172-takhle-pisi-o-nasem-prezidentovi-v-nemecku.htm

  OdpovědětSmazat
 10. Moc dobře si pamatuji na tu šílenou hysterii, která nastala po nástupu pí. Bobošíkové do ČT. Tenkrát jako mnohokrát předtím i potom, selhali opět naši politici, kteří nezabránili spacákové revoluci v ČT. Vsadím svou hlavu a mám jen jednu, že kdyby tam byla Bobošíková, tak by tam nikdy, opakuji NIKDY, takovýhle bordel a zlodějina nebyli a o to těm obráncům demokracie a svobody krást taky šlo. Opět a to znova opakuji, jde o to co si od té grázlovské menšiny, ta slušná většina nechá ještě líbit, podle toho pak dopadneme a stěžovat si můžeme akorát na lampárně. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bobošíková měla tehdy vyčistit Zprvodajství ČT od lidí, kteří tam vládnou dodnes. To bylo zadání. Nepovedlo se mj. i proto, že z Bobošíkové a dalších nastupujících do vedení bylo cítit silné spříznění s ODS a televizi jedné strany jsme tu už měli. TAk se nepovedlo tu nedovzdělanou nafouklou aktivistickou mládež vykopat. Mezitím zestárla a naučila se sloužit nepřátelům naší vlasti tak, že se jí bojí i většina politických stran.

   Smazat
  2. 3:18 RUDÝ Dědek nemuže chrápat, tak vymejšlí tyhla magorie. Ty jseš asi jediný, kdo podpoří a souhlasí s touhle namyšlenou krávou, co ta už toho vyzkoušela a vždy všude ji kopli do prdele. A ty rudý hlupák se ji jako jediný budeš zastávat. Dědku, o stáří se říká, že je chytré, ale ty jseš pravý opak, rudý hlupák všech hlupáku, bejvalá komoušká udavačská svině!

   Smazat
  3. Bobo to tenkrát posrala hlavně proto, že měla arogantní vystupování a diplomacie v sobě měla asi jako dobrman. Dobře si na to vzpomínám. Mezi jejím vystupováním a vystupováním současné eurobáby zakazující vlaječky žádný rozdíl. "Co je tohle za svazačku," říkal jsem si tenkrát, "už jen schází, aby je vykrákala za uši."
   Také podcenila lidskou paměť. Například foto, kde vítala soudruha Husáka s kyticí coby svazačka. Zkrátka byla nedůvěryhodná a na lidi působila jako aktivistka moci takže jí už dopředu nikdo nevěřil. To byl tenkrát hodně blbej nápad pověřit právě Bobo.

   Smazat
 11. Oprava "nebyly" HH,RD

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.