Reklama

čtvrtek 20. února 2020

Česko oslaví 400. výročí bitvy na Bílé hoře postavením repliky Mariánského sloupu

Potupa českého národa a symbol katolické netolerance
se vrací na Staroměstské náměstí v Praze.
Pozorovatelka
20. 2. 2020    Outsidermedia
Je hotovo a můžeme říct, že Praha jede – Vlasov místo Koněva, památník Němcovovi a Mariánský sloup k tomu. Internetem se šířila výzva Lenky Procházkové, ať Pražané nedovolí obnovení Mariánského sloupu, neboť ten je symbolem poroby českého národa „Výzva a prosba o pomoc: Zbývá nám posledních pět dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy.“ Jde o to, že po třiceti letech marného snažení (od revoluce v roce 1989) se v Praze konečně objevilo takové zastupitelstvo hlavního města Prahy (HMP), které postavení repliky Mariánského sloupu schválilo. Jak můžeme vidět v odkazu na pdf ZDE, tak 23. 1. 2020 bylo revokováno zamítavé rozhodnutí zastupitelstva HMP z roku 2017 a nově byla stavba Mariánského sloupu schválena.


Připomeňme, že primátorem HMP je Zdeněk Hřib (Piráti), prvním náměstkem je Petr Hlaváček (TOP 09) a náměstkem primátora je Petr Hlubuček (STAN). V rámci objektivity je nutné zdůraznit, že Zdeněk Hřib a Piráti zaujímají spíše odmítavé stanovisko, cituji: „Ještě loni v červnu odmítli zastupitelé stanovisko revokovat, učinili tak až ve čtvrtek, kdy umístění repliky podpořila většina zastupitelů Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN,a KDU- ČSL), ODS a ANO, proti byli Piráti a část zastupitelů Prahy Sobě“, zdroj ZDE.

Domácí politickou scénu už hodný čas sleduji jen velmi sporadicky, nové dění kolem Mariánského sloupu (a také kolem sochy Koněva, pomníku Vlasovcům a památníku Němcovovi, v souhrnu o roli Prahy) mě však zaujalo jakožto jeden z dalších kamínků v mozaice světového dění. Naposledy jsem v článku ZDE psala o sílící roli Rakouska v Evropě, obzvláště v rámci V4 (V5). Psala jsem, že po Brexitu budou dle mého obnoveny snahy o federalizaci EU, tzn. o vytvoření dvourychlostní Evropy s tím, že západní část zůstane pod vlivem Německa a východní pod vlivem Rakouska, obojí však s tím, že Rakousko a Německo nejsou nepřátelé! Byť to tak dnes totiž vypadá, tak jednou se dle mého mohou spojit podobně, jako když Hitler Rakousko „anektoval“ (99 % Rakušanů Hitlera vítalo s nadšením a on sám se vyznal, že nikde se mu nedostalo srdečnějšího přijetí). Kdo je v tomto směru mocnějším hráčem, těžko říct, ale připomeňme, že to byla Vídeň, kdo dal světu Hitlera. A když se řekne Vídeň, tak to jsou Habsburkové, rod, jehož kořeny sahají až k benátské šlechtě. Dále je to Otto von Habsburk, jeden ze zakladatelů EU a dále K. M. Kalergi, šlechtic z rodu rovněž sahajícího až k benátské šlechtě (více také ZDE), a společně je to projekt Panevropa. Z toho nám plyne, že vyšším hráčem je Rakousko. Jak říká Pjakin, globalisté mají dvě centra řízení: Vídeň a Prahu. V obnovení výstavby Mariánského sloupu proto vidím vyšší symboliku a vidím o to víc, že tak jako právě sílí vliv Rakouska v EU (ve V4), tak se stalo, že po cca třiceti letech marných snah dochází k postavení repliky Mariánského sloupu, a to navíc právě v roce 400. výročí od Bitvy na Bílé hoře.

A když se podíváme, kdo za obnovu Mariánského sloupu od 89. nejvíce bojuje a kdo znova jeho stavbu i inicioval, tak jsou to KDU-ČSL, ODS a především TOP 09, něco o tom ZDE. A když se podíváme blíže, tak jsou to strany, o kterých můžeme říct, že jsou proněmecké a prorakouské. Zcela zásadní postavou v tom je Karel Schwarzenberg, který je více Rakušanem z Vídně, než Čechem a který má obzvláště na Prahu vliv od doby, kdy z něj Václav Havel učinil svého kancléře (ač správnější by bylo říct, že Karel Schwarzenberg učinil Václava Havla prezidentem).

V těchto souvislostech je významné, že výzva Lenky Procházkové neprošla, že dnešním dnem výstavba už začala (ZDE, ZDE, ZDE), ale že – slovy L. Procházkové – se můžeme právě v den 400. výročí Bitvy na Bílé hoře, 8. listopadu 2020, dočkat toho, že stavba tohoto symbolu poroby českého národa bude slavnostně dokončena. Propojení Vídeň-Praha tak bude nově stvrzeno, přičemž toto propojení bylo nedávno posíleno i tím, že Praha s Vídní uzavřela smlouvu o spolupráci, viz „Praha jako Vídeň„.

Žába se vaří pomalu a obnovení Mariánského sloupu v Praze vidím jako další kamínek v mozaice globálního dění. K němu nemůžu nezmínit, že K. Schwarzenberg stojí na straně Palestiny a je tedy proti Izraeli, v čemž vidím největší potvrzení, že projekt Panevropa je ve vídeňských zájmech. Jaké jsou jeho další souvislosti, by se mi sem nevešlo, ale připomenu, že Hitler byl mj. o islámském antisemitismu a že mezi antisemitismus a rusofobii můžeme dát rovnítko.


PS: Je smutné, že alternativa (?)*/, se kterou jsem se před časem rozešla pro její oslavu S. Bannona, pro kritiku V. V. Pjakina a Putina a pro antisemitismus, se staví na obhajobu Mariánského sloupu a pražské zastupitelstvo za tento krok chválí – čas od 2.28:15 ZDE. Je to samozřejmě názor proti názoru a já ten svůj rovněž jen posílám do éteru a posílám s tím, že jsem na straně L. Procházkové.


*/ zde je jistojistě míněn Aeronet čili AE News


48 komentářů :

 1. Všeho do času. On ten sloup tam bude taky jen dočasně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom sloupu se mělo konat v Praze referendum, týká se všech

   Vymazat
  2. Bůh vyklátí katolické modly a potrestá katolické modláře včetně antikrista papeže!

   Vymazat
  3. Pozorovatelko -VK z AE je silenej jak sam o sobe napsal ze ho zachvatil demon a musel ho zachranit knez. On je katolik a katolici oslavujou marianskej sloup neb si mysli ze pana marie neni kurva a jezis je az na druhem miste

   Vymazat
  4. Jaké to tu chtějí mladí mít
   tak si to zařizují
   - pro mne národní hanba
   Tony

   Vymazat
  5. Jaké to tu chtějí mladí mít
   tak si to zařizují
   - pro mne národní hanba
   Tony

   Vymazat
 2. Hajzlové na magistrátu,kteří s touto prasárnou souhlasili jsou zrádci českého národa a kolaboranti katolických oligarchů.I Stalina na Letné odstřelili a možná to dopadne i s tímto výtvorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom sloupu se mělo v Praze konat referendum, týká se totiž všech.

   Vymazat
 3. Obnovit také hradby. Bez bran a možnosti odchodu. A pak pomalu zavážet hnojem.

  OdpovědětVymazat
 4. Defenestrací to začalo a defenestrací toho ksindlu podporující výstavbu STOUPU by to mělo skončit!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Defenestrace jsou nespolehlivé, nestojí-li pod okny odhodlaná, všehoschopná parta kopiníků. Pamatujme počátek Třcetileté války... PŘEŽILI ŠMEJDI, PŘEŽIL I PÍSAŘ FABRICIUS.

   Vymazat
  2. Defrenestrace bývají KONTRAPRODUKTIVNÍ... Tu Druhou pražskou PŘEŽILI OBA ŠMEJDI, I PÍSAŘ FABRICIUS. Následovala Třicetiletá válka a vyvraždění dvou třetin obyvatelstva KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO a DOBA TEMNA oslavovaná sloupem poroby Českého Národa cizáky za pomoci Římskokatolické církve.

   Vymazat
  3. Defenestrace jsou obvykle KONTRAPRODUKTIVNÍ. Třeba ta Druhá pražská defenestrace, kdy přežili nejenom oba ŠMEJDI, ale i kolaborant písař FABRICIUS (za pány si zlámal nohu - jediný pracovní úraz dne). Následovala první vojenská část, kdy české panstvo škudlilo na vojsku... výsledkem čehož byla i logická bojová morálka hladových, nevyplacených žoldnéřů na Bílé -hoře... Třicetiletá válka ukončená Westfálským mírem, který se na Čechy vybzdil... a z obyvatelstva zbyly sotva počty třetinové proti předválečným stavům pracovníků... v mnohonáslobně rabované a vypálené zemi. V Berouně nepřežili/neuživili se ani tehdejší bezdomovci. Nastala doba rekatolizace a zotročení zbytku Českého národa římskokatolickými cizáky. A ti si postavili Jezuitské koleje, Mariánský sloup v Praze na Staroměstském náměstí, který si po jeho odstranění roku 1918 nedovolil ve čtyřicátých letech obnovit ani Reinhard Tristan Eugen HEYDRICH.

   Vymazat
  4. Ne my to budeme oslavovat...
   Po r. 1990 tak došlo u nás fakticky o největší přerozdělení majetku od bitvy na Bílé hoře. Jen to většina z našich občanů v r. 1989 a ještě dost dlouho poté nepochopila. Ti na těch náměstích dodnes.

   Vymazat
 5. 9:23!
  A důkladně, alespoň sto stop vysoké a zvenku hradní (výkalový) příkop, protože voda se dá překonat plaváním.

  OdpovědětVymazat
 6. Taková nenápadná příprava na oficiální vládu mamá Merkel?
  Spolková republika Čechy a Morava?
  Bundesrepublik Böhmen und Mähren?
  Jak jinak si vysvětlit obnovu památníku, který naši předkové v době nabytí svobody a české státnosti vnímali jako symbol konce několika set letitého Habsburského područí?
  Nebo mám věřit tomu katolickému slintu, že je to nutné kvůli tomu, že na něm stála i Panenka Maria?
  Myslím si, že každý Čech si dobře uvědomuje to, oč tu zde jde dnes doopravdy.

  OdpovědětVymazat
 7. T. G. Masaryk 23. prosince ve zprávě vládě prohlásil: „socha byla politickou potupou pro nás“

  OdpovědětVymazat
 8. Cizácké šlechtě, která vyvraždila dvě třetiny našeho národa jsme už vrátili všechen majetek, který u nás vražděním získali. Naše potupa je dokonána. Po třiceti letech je jasné, že před rokem 1989 jsme byli samostatným, nezávislým státem a nyní jsme kolonii, která nemá na nic právo. Postavení hnusného sloupu na Staroměstského náměstí ve výročí popravení České elity je oslavou naší poroby.

  OdpovědětVymazat
 9. „Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost.“ George Orwell.
  Tož mí bratři, hádejte o co tu jde, můžete 2x.

  OdpovědětVymazat
 10. „Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost.“ George Orwell.
  Tož mí bratři, hádejte o co tu jde? Můžete 2x

  OdpovědětVymazat
 11. U odkazu v PS je chyba, o mariánském sloupu je čas od 2:08.30

  OdpovědětVymazat
 12. Tady je názorná ukázka jak by to vypadalo v celé zemi kdyby se dostali proti České síly k moci.

  OdpovědětVymazat
 13. Bude-li ten katolický symbol české poroby postaven, není přece problém onen symbol opět strhnout a rozmlátit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pojďme založit spolek Za znovuzbořeni Marianskeho sloupu

   Vymazat
 14. To je zase senilní tuposti! ...výtvor....zavážet hnojem.... ksindl podporující výstavbu.... krucinál, za těch třicet let devastace české společnosti, rozkradení státního majetku, zničení všeho, co mělo nějakou hodnotu, se pořád a neustále pár křupanů vymezuje na diskuzích proti jakémusi sousoší! Kde vidíte ten "ksindl?" V postavení sousoší, ať už připomíná jakoukoliv dějinnou etapu? Nikde jinde, a v ničem jiném "ksindl" nevidíte? To už je vážně demence! Jak může pár trubců, kteří téměř nevystrčí nos z pelechu a dřepí u PC neustále žhavit do běla nějaké sousoší? V tomhle státním bordelu, v téhle senkrůvně, z které už tečou sračky všema směry - bych se měl rozčilovat kvůli sousoší? Počkejte si, až budete muset do špitálu, jak vypadá dnešní "zdravotnictví" - až budete potřebovat opravu chrupu - připravte si nabitou peněženku, neboť to, co jste léta platili na pojištění svého zdraví jakési pojišťovně, je fuč - rozkradeno na obrovské platy a režii manažerů pojišťoven - a vůbec, co bych se rozčiloval s dementy!Vždyť je to pořád stejné mletí - sousoší - sousoší - sousoší - copak Češi už definitivně zblbli? Pořád půjde o sochy, o nějaké symboly, a podobné kraviny? Kdy půjde o kvalitu života lidí v této společnosti???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejme nechapete,jak moc spolu tyto veci souviseji.

   Vymazat
 15. Domnívám se, že v PS v závěru článku (odkaze na "alternativu") je malá "chybka" v odvolání na čas - kde VK ve svém pořadu Mariánský sloup oslavoval a dokonce chválil i pražské zastupitelstvo - správně je to v čase 2:09:30, řekl bych.

  OdpovědětVymazat
 16. Po volbách bude opět sloup stržen.

  OdpovědětVymazat
 17. 9:28 - defenestrace je uzitecna vec , ale v mezi-doby je treba ti nakopat prdel.

  OdpovědětVymazat
 18. Možná chtějí vyprovokovat lidi,aby je vyházeli od koryt.

  OdpovědětVymazat
 19. Má to určitou simboliku. Stavbou sloupu se oslavuje nejhorší a nejhloupější porážky Čechů v jejich historii. Nejhloupější proto, že jsme vlastně prohráli bitvu, kde veškeré předpoklady byly na jasné vítězství. Císařská vojska byla bez zázemí, promrzlá, hladovějící, špatně zásobovaná a v zoufalé situaci s potřebou někam se nakvartýrovat nebo prostě nutně ustupovat z Čech. Jako před tím Češi od Vídně. Na druhé straně stavovská vojska měla plně zásobené velké a opevněné město za zády s dobře vyzbrojenou a ubytovanou armádou, která do bitvy nemusela pospíchat. Stačilo jen být připravený k boji. A hle místo aby se zimní král a vedení země soustředilo na doslova doražení císařských udělalo si na hradě žranici a místo u vojsk velitelé chlemtali a juchali na hradě. Tak si byli jistí, že císařstí se nezmohou na bitvu. Ti se v zoufalství zmohli a využili mlhy, špatného počasí a zaútočili. No a jak je v Čechách tipické panstvo místo aby se hrnulo o překot k jednotkám a do boje hrnulo se do kočárů a utíkalo z Práglu kudy se dalo. Výsledek totální fiasko, národní katastrofa, která pokračovala 30 letou válkou a skoro úplným vyvražděním obyvatelstva Českých zemí. Před Bílou horou skoro 4 milióny lidí v Čechách. Po 30 leté válce ubohých 880 000 tisíc zubožených duší. A nepoučili jsme se! Stále je to stejné v roce 1938, 1968 i dnes. Ano Češi jsou srdcem lvi, ale vedou je hýkající oslové jdoucí za mrkví.

  OdpovědětVymazat
 20. Zeptal se vás někdo, zda souhlasíte cena sloupem na veřejném náměstí?

  OdpovědětVymazat
 21. Slovane prestaly bejt bratry, okamzikem kdy prijaly judeo-katolictvi z vatikanu. Havelberg a kmen Havlu byly prukopnici v 9.stoleti.a proto je srbove vykosily. Pozdeji, Husity u vas, Arijanci a Katari u nas, jeste pozdeji Martin Luter (germanizovano) z kmenu Ljutiću, utocil na ty same kostely. Nechapu ze jste se z toho nic nepoucili jako narod. Lide chteji chapat pritomnost ale nevedi jak se jmenovala jejich prababicka. Povest mate vymazanou a to co ucite, diky vseobecne neznalosti jazyku, studujete jen z ceskych prekladu nebo programu, schvalenych po Berlinskym kongresu pred 170 lety.
  Kazdej kdo ohnem a mecem prijal katolictvi, ze zapadu, je ztracen na veky veku a odsouzen na neustalej boj proti svemu lidu. Kdyby alespon arijanske krestanstvi, protestanti, katari.... ale vraceni majetek vatikanu? katolikum? Proto do Marylandu USA, posilaly blazne katoliky z Anglie. Vdztyt jenom blazen, v protetestantsky anglii, muze bejt pro papeze. Doporucuji precist neco o Thomasu Hobbesovy (jeden ze zakladatelu moderneho/zapadneho chapani spolecnosti) a jak zacal jeho zivot, a hruzu z Vatikanu. Dit koukejte na Polaky, Chorvaty a ted odtrzeny Ukrajinci a Černohorci....katastrofa. Pozdrav ze Srbska...bohuzel uz nevim jestli bratrum Čechum. Jsme na odlysnich stranach historie uz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 100% souhlas. Bohužel za katolickou církví je silný egregor, který se soustředí na to nejprimitivnější, co v lidech je. Modlářství, nejniternější strachy, obsedantní chování atd. To vše přetváří do mocného proudu bigotního fanatismu, který je pro osvícenější část lidstva velice těžké porazit.

   Vymazat
  2. Katastrofou je vas jazyk.Prznitelstvi nejvyššiho řadu.

   Vymazat
 22. tak pod ta utrousená "moudra" také jedno utrousím:
  Věc je, jak už to bývá, trochu složitější, než se nám snaží zde namluvit. Dotyčný sloup byl postaven Ferdinandem III. r. 1657 a vysvěcen byl r. 1659. A to na pmátku vítězství nad Švédy r. 1648, kteří tehdy dobyli Malou Stranu a Hradčany a ukradli co mohli, především rudolfínské sbírky. Prahu bránili a ubránili tehdy obyvatelé Prahy. Nevítali tedy protestantské osvoboditele od habsburského jha, jak by bylo lze očekávat. Tento sloup sloužil jako morový a konala se k němu procesí a lidi se u něj modlili. O nějakém symbolu vítězství nad českými stavy nebylo ani řeči. Už proto ne, protože skončila válka, kterou dnes nazýváme Třicetiletou, ale v Polsku se to mydlilo vesele dále a Švédové nebyli daleko (viz Potopa). Pobělohorské represe pomalu ustupovaly a téměř všichni přeživší vzbouřenci dostali milost včetně části vrácení majetku (Anhaltové atd.). Císař byl tedy velice rád, že je v Čechách klid a jistě by nejitřil situaci takovým imbecilním gestem jako je stavba nějakého sloupu. Kdyby to pomník vítězství byl, jistě by ho císařové nenechali zchátrat. A on zchátral tak, že jednou v r. 1874 upadla hlava Panny Marie a málem zabila okolo jdoucí hokynářku. Na to ho Magistrát chtěl nechat zbourat (a nikoliv poprvé!). Kdyby tu bábu tehdy ta hlava trefila, jistě by ho i zbourali. Takto ho na nátlak památkářů (už tehdy měli silné slovo!)opravili. Jestli někdo něco prosadil jako symbol na Staroměstském náměstí, tak to byli právě národovci. Je to pomník M. J. Husa. Nehodil se tam a nehodí. Proti byla celá řada tehdejších osobností. Ale národovci prosadili svoje. Spojitost s Bílou Horou ale sloup přece jenom měl. Byl téměř věrnou kopií jiného sloupu. A to toho který nechal postavit v Mnichově r. 1628 bavorský vévoda Maxmilián I., který velel vojskům Katolické ligy na Bílé Hoře (císařským velel Buquoy). Tam opravdu stojí na počest onoho vítězství. Ale z toho "našeho" ten symbol katolického útlaku udělali naši národovci pár dní, ale spíše hodin před převratem v r. 1918. Do té doby tak nebyl nikdy vnímán. Ostatně, onu bandu vandalů vedl známá to figurka pražských šantánů Franta ... Jsem také proti obnově tohoto sloupu. Ne však jako nějakého symbolu. Ale ptoto, že by tam překážel. Už tak je to tam samý symbol - ohořelá radnice, desky s popravenými "českými" pány (dobrá polovina byli echt Němci), poledník, pomník MJH a teď ještě sloup. Dovolím si odkázat s podrobnostmi na knihu Josefa Teige "Staroměstský rynek" z r. 1907

  OdpovědětVymazat
 23. Pýcha předchází pád!

  OdpovědětVymazat
 24. Katolická církev na sebe přivolá strašlivý hněv Boží. Preláti budou hnáni po polích jako vepři tak dlouho, dokud nevypustí duši. Modláři na místě zcepení a zešediví. Brouci se dají do katolických lesů, pole sežerou potkani a tučné balíky ukořistěných peněz zmizí na burze! Každý hřích katolíků bude Bohem desetkrát potrestán!

  OdpovědětVymazat
 25. Stalin na Letne byl daleko vetsi a sel taky do prd.le......vseho do casu.....

  OdpovědětVymazat
 26. Máme my vůbec nějaké ministerstvo vnitra, nebo vládu?

  OdpovědětVymazat
 27. Jaká oslava vztyčení Mariánského sloupu? Toto mohou slavit jen pronacističtí Pražáci a fanatičtí katolíci z východní Moravy, zejména z okresů UH a ZL, kterých tam není málo. Bylo by dobré, kdyby se hlasovalo v lidovém referendu v celé republice. Výsledky tohto referenda by ukázaly smyšlení obyvatelstva jak v Praze, tak v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Až po té, by bylo možné s oním sloupem něco činiti, či se postaví, anebo se nepostaví vůbec, anebo arcibiskupský úřad v Praze si ho postaví na církevní půdě v Praze. Osobně jsem proti postavení tohoto sloupu kdekoliv na území Česka. Pokud se bude pokračovat v tomto trendu, tak zanedlouho bude postavený pomník armádě nacistického Německa a jednotkám SS, které přinesly ochranu Českého národa podle vůle Vůdce.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 28. Existuje svět, který uniká naší realitě, ale hraje ve všem, co děláme v našem každodenním životě. Tento neviditelný svět, který Zagami nazývá neviditelným spojením, ovlivňuje náš osud a dokonce i naši politiku. Žijeme ve výjimečných dobách, přesně se učíme, co plánují Ilumináti a jejich jezuitští supervizoři a jak můžeme sabotovat jejich plán, aby nás všechny zotročili. Můžeme mít americkou renesanci 2.0. nebo občanská válka v USA, pouze čas ukáže, kterým směrem se vydáme.
  https://www.nukepro.net/2020/02/pope-benedict-prior-pope-was-first-to.html pope-benedict odvolán....
  https://www.nukepro.net/2020/02/its-time-to-impeach-this-pope-obviously.html je čas obžalovat papeže Francise

  OdpovědětVymazat
 29. Bílá Hora ke slavení určitě není! Proto, že to byl začátek tuhé Habsburské nefalšované okupace, doprovázené vyhnáním desetitisíců evangelíků ze země, barbarskými popravami českých pánů pro neúnosnost jejich pravdy, "vykonstruovanými procesy s mučením a vynuceným doznáním", zaplevelením českých zemí cizáckou šlechtou, plošnou germanizací české populace a teroristickými válkami a zase válkami a válkami, které rozvrátili vesnice, mnohé vypálili a zničily stejně jako nacisté Lidice, v mnohých po decimování české populace ji nahradili německými migranty. A přesto po století přichází obrození, čeští intelektuálové si vzpomněli na své národní kořeny - a mnozí ani česky neuměli, a co stvořilo národní obrození? A co pražská kavárna za 30 roků - poskakující dabldekry a pár prázdných rámů s pavučinovou špínou, pár zbouraných pomníků hrdinům české historie, poplivání české historie, TGM, Beneše, M.J.Husa a Žižky, Komenského a vynášení do nebes českého "Švejkspíra" a jeho zdvořile řečeno debilních proher.

  OdpovědětVymazat
 30. Takže to shrnu. Mariánský sloup je po současné, prohrané, třicetileté válce, oslavou té před čtyřmi sty lety! No to je síla k nevolení aktérů! Sami si to podepsali,...že?

  OdpovědětVymazat
 31. Dovolím si oponovat většinovému názoru zde na diskusi. Vnímám stržení Mariánského sloupu jako nešťastný akt revolučního násilí vyvolaného skupinou socialisticky a anarchisticky smýšlejících (současných i budoucích) politiků, dnes bychom asi přesněji řekli aktivistů. Mariánský sloup představoval symbol poděkování Panně Marii za pomoc při obraně proti rabujícím a vraždícím švédským vojskům. Zároveň se ovšem stal i symbolem katolicismu a pobělohorské rekatolizace. Narozdíl od (zcela legitimního) názoru většiny zdejších diskutujících ovšem vnímám rekatolizaci českých zemí velice pozitivně. Umožnila začlenění naší země do silného evropského společenství katolických zemí, přispěla k pozdějšímu industirálnímu, společenskému i vzdělanostnímu vývoji (ano, jsem si vědom často zmiňovaného odchodu J. A. Komenského a několika dalších osobností) a především vytvořila prostředí civilizované, silné (ano, navzdory problémům Habsburské monarchie, byla tato evropskou velmocí s velmocenskou politikou a ambicemi, vzpomeňme např. relativně bezproblémovou anexi Bosny a Hercegoviny v roce 1908) a politicky i kulturně vyspělé říše. Právě se zánikem monarchie a s tím spojeným stržením Mariánského sloupu jsme přišli o aristokratický řád 19. století a otevřeli se šílenství 20. století, spojenému s totalitními režimy, masovým vražděním a vládou lůzy (ať již rudé nebo hnědé). Podrobení nadnárodním kapitálem bez identity později bylo logickým vyústěním. Jako konzervativec vítám obnovu Mariánského sloupu jako symbol naděje. Naděje na konzervativní a spojenou střední Evropu s identitou, sebedůvěrou a respektem. Katolická střední Evropa může být odpovědí jak na odlidštěný svět velkého nadnárodního západního kapitálu a bruselské byrokracie, tak na vliv kulturně vzdáleného světa méně vyspělých slovanských států na jihovýchodě a východě Evropy i pokračující hrozbě islamizace. Nalezení správného poměru mezi úctou ke vzdělanosti, civilizovanosti, identitě a tradicím a národním zájmům ve fragmentované střední Evropě by mělo být naším prvořadým cílem. Mariánský sloup v tom jistě nehraje velkou roli. Ale mohl by být milým začátkem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmm, děkuji za kázání, ale nikoliv podle slov, ale podle činů poznáme je.... KATOLICKOU CÍRKEV ČESKÝ NÁROD A JEHO ZEMĚ VÍCE NEŽ MILENIUM RABUJÍCÍ, z cizákům Čechům pány dělající... z vyvolených výběrčí za podíl na lupu činící...

   Jediným milým začátkem by bylo, kdyby ŘÍMSKOKATOLICKÁ CÍRKEV se Českému Národu s biblickou pokorou omluvila, vrátila lup maskovaný jako "restituce" a poškozené Čechy odškodnila... a k témuž vyzvala své spolupodílníky "Náboženské obce" nevyjímaje. Církev by pak několik generací měla žít a pracovat v Kristovcě chudobě... a pak by snad získala částečnou důvěry lehkověrnějších z Čechů, pane 13.50.

   A vzdělaností nás neomračujte. Reinhard HEYDRICH byl vysoce vzdělaný muž, námořní důstojník hovořící plyně několika jazyky, stíhací pilot (ano, na Me 109 E), voják. Pro vaši informaci, nejenom v Japonsku a ve Velké Británii platilo, že ARMÁDA VÁM DÁ VÝCVIK, NÁMOŘNICTVO VÁM DÁ VZDĚLÁNÍ. Navíc byl výborný hudebník a řádně pokřtěný křesťan... s ním je vaše církev, předpokládám, již dávno "smířena"... Jako milý začátek (opsal jsem to správně?).

   Vymazat
 32. Jenže ten sloup vyrostl "jako náhodou na místě, kde byl rdoušen, znásilňován a popravován český národ a pokud chcete o době vědět více, popsal ji velmi podrobně francouzský historik E. Denis - a jeho popis - cizince - lze brát za objektivní, ale za rámeček si ho církev ani soudobí pražští náckové by nedali.
  Chcete smíření s katolickou církví, nic proti tomu nemám a se mnou asi i miliony Čechů. Ale to chce jiné místo třeba i na Staromáku, jinou symboliku a vyjádření právě toho smíru. Fandím papeži Františkovi a třeba by byl vhodný dík za snahy návratu ke kořenům křesťanství, k prostotě hodnostářů církve, oproštění církve od fanstického bažení po majetku, bohatství, bažení po církevním kapitalismu, který svět člověka odsuzuje jako projev zločinů proti lidskosti. Jsem pro vše, co by náš národ stmelovalo, nic nemám ani proti katolicismu a ani proti socialismu, nezdá se vám, že to i trochu patří k sobě? A věřím, že by se připojily i mnohé další církve, které mají na mysli člověka a ne vlastní hierarchii a že by se připojili i moderně myslící občané o potřebách našeho státu k přežití národa! A o to tu jde v první řadě, neb soukolí EUnacismu ani v nejmenším nepočítá se zaneřáděním Srdce Evropa nějakými "čechomužíky", jak jsme označováni těmi "neonacidemograty"!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.