Reklama

čtvrtek 27. února 2020

Co ovlivňuje cenu vody? Jaké priority mají vodárny v rukou koncernů a jaké městské vodárny? Co lidé? (VIDEO)

Radek Novotný
27. 2. 2020 Pravda O Vodě
Zdražili vodu, prý vodárnám chybí peníze! Opravdu? Vždyť si v polovině roku z vodáren vyplatili miliardy! Opravdu schází peníze? Pokud ano, pak jak je toto možné? Lidé přece již v ceně vody zaplatili 21.938.368.000 Kč a ty místo v obnově trubek skončily na účtech koncernů v zahraničí!

15 komentářů :

 1. Zavřít všechny starosty a STAN nevolit!!! To je hlavní příčina ztráty vodních zdrojů!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtělo by to zase nějakou fundovanou reportáž o tom hrozném suchu. Je zajímavé že o něm dokola melou jen vybraní reportéři ČT a politici ČSSD. Vypadá to na pěkný tunel pro zahraniční firmy a jejich pohuňky u nás.

   Vymazat
 2. Podobný problém s vodní mafií je v celé Evropě...

  OdpovědětVymazat
 3. To neni jenom voda ale i elektrika a plyn. Opravy a údržba jsou státu a zisky skrytých akcionářů, které nebudeme nikdy znát. Jo teď když máme co jsme chtěly do hajzlu z vesela.

  OdpovědětVymazat
 4. Kapitalismus je ekonomický systém, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a jsou provozovány v prostředí tržní ekonomiky za účelem dosažení užitku. Akumulací (části) zisku vzniká kapitál, který je znovu investován do výroby za účelem navýšení zisku. Vyskytuje se však více pojetí kapitalismu závisející na historické době a osobě, která jej používá. Termín také zpravidla nezahrnuje jen ekonomický, ale i společenský a politický význam.
  Stát si většinou ponechává možnost takový ekonomický systém regulovat zákony, např. zákoníkem práce či obchodním zákoníkem.
  Anarchokapitalismus je pak název pro systém kapitalismu bez přítomnosti jakékoli státní regulace. Ekonomiky takových států, kde stát zasahuje do ekonomiky, jsou smíšené; tržní principy fungují v určitých oblastech, v jiných však vládne monopol či monopson státu.
  Tolik definice z Wiki.

  A nyní můžeme přemýšlet, jak se projevuje výše uvedené v praxi. V případě, kdy defici doplníme o hlavní cíl činnosti kapitalisty, kterým je zisk a připustíme rozmělnění hranic morálky, můžeme dospět k daleko horším projevům kapitalismu, než je pouhé zmocnění se zisku z vody malou skupinou, při ponechání celkových nákladů provozu celého systému té větší (méně schopné) skupině uživatelů.
  Základem zdravé společnosti je morálka a snaha eliminovat pro společnost neprospěšné a škodlivé činnosti. Mezi takové řadím korupci, šmelinu, práci pro zájmy zahraničních subjektů, neschopnost odpovědných pracovníků atd.
  Kudy vede cesta? Tak jako se sjednocují firmy do nadnárodních monopolů, musí se opět sjednotit obyvatelstvo do velké skupiny občanů, tvrdě hájících své zájmy, které je nutné předem definovat.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 5. Od bývalého starosty jedné nejmenované obce v krušných horách jsem slyšel, že se z technických důvodů připojili k vodovodu a kanalizaci sousední německé obce a platí vodné a stočné ve výši cca 60Kč/m3. V nás ve Frýdlantu, kde je vlastníkem vodovodů a kanalizací obec platíme téměř 2x tolik ( a platy zaměstnanců třetinové)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:15 To není jen voda ale skoro vše je předražené. Je to špatné protože vodu a další energie k životu potřebujeme.

   Vymazat
 6. Je třeba vodu dostat zpátky, toť jasná věc!!!Zrovna tak zdanit
  banky, mediální společnosti Google, Twitter, Amazon, Facebook,
  došlápnout si na hypermarkety a pod. Babiš se však musí probrat a rozhodnout kam vlastně patří. Je třeba odmítat
  srač.y z EU, které nechceme a nečekat, až se ta stvůra sama
  zhroutí!! Jít naproti, máme na to. Volit SPD:

  OdpovědětVymazat
 7. Nebylo mi otištěno, tak ještě jednou. Vodu je třeba dostat zpět, to je jasné. Třeba zdanit společnosti Google, amazon, Facebook, Twitter, banky obdažit sektorovou daní a nespekulovat /pane Babiši/, že nám to uškodí. Nám totiž už víc škodit nejde. Z ničemné EU nepřebírat nic, co je proti zájmům občanů ČR a tak jít naproti jejímu neodvratnému
  zhroucení. Nečekat, na samodestrukci, ale jednou se taky zapsat do dějin jako hrdý a svobodný národ. Pan Babiš se už musí rozhodnout, čím chce být zapsán v historii. Volím SPD.

  OdpovědětVymazat
 8. JE VŮBEC V LIDSKÝCH SILÁCH dát 30ti leté rozkrádání do pořádku?
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/1361-jak-to-ze-olaf-a-statni-zastupci-nezatkli-kalouska-za-vetsi-zlociny-predlozme-dukazy
  https://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-financi-odtajnilo-komu-prominulo-miliony-za-dotacni-chyby-143-/domaci.aspx?c=A110817_120527_domaci_cen
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3012-zaplati-senator-wagenknecht-pirati-obrovske-naklady-za-hon-na-babise-z-platu-nebo-to-zaplatime-zase-my

  OdpovědětVymazat
 9. ABC chtít na parazitech morálku je nesmysl. Morálku už nemá šanci zavést žádný systém. Pan profesor Bárta to vysvětluje ve videu Jak civilizace vznikají. Čeká nás ARMAGEDON.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když přemýšlím o morálce, napadá mě, co by se stalo, pokud bychom se v roce 1989 nevydali na cestu návratu k minulosti. Bohužel, drtivá většina lidí vůbec nepochopila, jak strašný je nesmysl tvrzení "stát nesmí nic vlastnit, protože není dobrý hospodář" a kam až může hospodářství založené na této poučce dospět.
   Jakákoliv kumulace moci a majetku v rukou jednotlivce nebo úzké skupiny vedla a opět povede k otřesům ve společnosti. Pokud dříve nenarazíme na potíže způsobené vnějším prostředím, kdyt se velmi rychle odkryje pravý stav naší společnosti.
   Proti tomuto pesimismu stojí skutečnost, že stále mezi námi žije spousta lidí, ochotných pomoci druhému v nouzi a doslova se "rozdat" svému okolí.
   Budeme-li se chovat všichni jako ti egoisti(naše vrchnost), nežilo by se nám moc dobře.
   Po tisíci letech naší existence, člověk stále nedozrál, což může být někdy v budoucnu příčinou jeho vyhynutí a nahrazení jiným, perspektivnějším druhem.
   ABC

   Vymazat
  2. Řešením by býval švédský model kapitalismu, který ovšem Zeman neměl šanci prosadit.

   Vymazat
 10. Stát by měl za každou cenu a neprodleně získat nejméně 30 % podíl ve vodě od frantíků, 30% z plynovodů a zásobníků (SRN) a 30 % z EONu ČR (SRN ). Následně činit kroky v dalším roku na získání celkově min 51%. A to i za cenu zvýšení státního dluhu. Jinak v tom nebude pořádek a půjde to s ČR (námi) od 10 k pěti. Pěkný večer.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.