Reklama

středa 5. února 2020

ČT změní jen revoluce. Milion chvilek? Úpadek demokracie, říká veterán Václav Vlk. A obrací se ke staršímrozhovor s Václavem Vlkem
5.2.2020 ParlamentníListy
Česká televize fandí všemu, co se líbí pražské kavárně a našim přátelům v Bruselu. Od veřejnoprávní televize čekáme něco lepšího, než nám poskytuje v podobě průměru či podprůměru a neustálého uvědomělého politického školení na všech kanálech. Publicista a chartista Václav Vlk považuje za směšnou představu, že u nás existují nezávislá veřejnoprávní media a že by změnou financování nebo jiným složením Rady mohla přijít o údajnou nezávislost. Vždyť Českou televizi ve skutečnosti ovládají tzv. progresivní politické síly, různé party v jejím vedení a společnost ani vláda na ni nemají téměř žádný vliv. Ovlivnit by Českou televizi mohla jen nějaká celospolečenská revoluce.


Předseda Rady ČT Jan Bednář konstatoval, že Česká televize dosáhla v minulém roce téměř třicetiprocentní (29,99) sledovanosti a vyvozuje z toho, že definitivně předhonila svého hlavního konkurenta, televizi Nova, která si dlouho držela v tomto směru svůj primát. Dal byste mu za pravdu, že v záplavě kritiky České televize a ve vlně negativních zpráv zcela zapadá ta skutečnost, že Česká televize prožívá velmi úspěšné období, když má tak vysokou sledovanost, de facto popularitu v naší společnosti?

Jak údajně řekl Winston Churchill: „Nevěřím žádné statistice, kterou jsem sám nezfalšoval,“ také poněkud pochybuji, že Česká televize předběhla Novu, a když, tak nikoli proto, že by byla tak výborná, ale proto, že Nova od dob Železného už jen pomalu upadá. Skutečný počet diváků samozřejmě neznám, ale jedno vím určitě. Na Novu její „nováci“ moc nenadávají, zatímco na ČT nadává kdekdo. Je to tím, že jak od Ulice, tak od seriálu přezdívaného „Ordinace v růžových kalhotkách“ nikdo nic intelektuálního neočekává. Příznivci tupých nováckých seriálů jsou spokojeni, s čímkoli lepším jako Policie Modrava či Specialisté je velice spokojena i širší veřejnost. Zatímco od veřejnoprávní televize veřejnost očekává přeci jen něco lepšího. A dostává se jí průměru či podprůměru a neustálého „uvědomělého“ politického školení na všech kanálech.

Působí na vás Česká televize při informování o domácím dění, že by stranila politickým subjektům typu TOP 09, jak se o ní traduje, a naopak nebyla ani trochu nakloněna jiným, jako je třeba hnutí ANO, což dokumentovala úletem s reportáží, v níž označila Andreje Babiše třikrát za bývalého premiéra?

Česká televize prostě fandí všemu, co se líbí „pražské kavárně“ a našim přátelům v Bruselu. A když se k tomu hlásí TOP 09, tak velebí ji. A od doby televizní krize v roce 2000, kdy se zmocnili České televize takzvaní „havlisté“, kteří ovšem se skutečným Havlem nemají a ani před rokem 1989 nic společného neměli, nemají jiný program než „velebit pravdu a lásku“. Ovšem v jejich podání. Logicky tedy pomlouvají jakékoli jiné politické proudy, jedno zda ODS, KDU-ČSL, nebo ANO, které mají jiný politický názor. Například „antibabišismus“ je už úplnou obsesí jak v hlavních Událostech, tak prakticky ve všech pořadech vysílaných na ČT24. Když komentátor říká, že „Babiš je bývalý premiér“, tak je to krásná ukázka toho, kdy je přání otcem myšlenky a kdy je huba rychlejší než mozek.

Ve světě se mluví o nutnosti změnit financování veřejnoprávních médií. Týká se to i britské veřejnoprávní BBC, k níž Česká televize svého času vzhlížela. Premiér Boris Johnson dokonce zvažuje zrušení televizního poplatku, který by měl být dobrovolný. U nás se často objevuje návrh, že by televizi bylo možné platit ze státního rozpočtu a koncesionářský poplatek by byl zrušen, protože se jedná jen o další daň. Myslíte si, že by změnou financování mohla veřejnoprávní média přijít o svou nezávislost, jak také zaznívá?

Obávám se, že nikoli. V politické realitě takzvaného sociálního státu, ve které žijeme, je to vlastně jedno. Stejně tak jako ona údajná platba „státního a důchodového pojištění“ je ve skutečnosti jen jinak nazývaná daň. O jejím účelu a použití nakonec vždy rozhodne vláda a momentálně vládnoucí politická moc a z velké části také ideologický šik takzvaných „nevládek“. Zda se to vybere jako poplatek za rozhlas a televizi či jinou formou, je vlastně jedno. Představa, že u nás existují nezávislá veřejnoprávní media, je skutečně směšná. Ve skutečnosti Českou televizi a Český rozhlas ovládají tzv. „progresivní politické síly“, různé party ve vedení ČT a společnost ani vláda na ni nemají téměř žádný vliv.


Česká televize má nyní šest programů a téměř tři tisíce zaměstnanců, podobně jako BBC. U BBC přitom britští politici tvrdí, že je zbytečně velká a potřebuje zmenšit a snížit výdaje. Je to u ČT stejné? Má šest kanálů a k tomu třítisícová veřejnoprávní armáda zaměstnanců smysl, když máme širokou nabídku soukromých televizí?
Česká televize se skutečně rozrostla do neuvěřitelného molocha stejně jako BBC, a dokonce ji dokázala předstihnout. Jak správně řekl profesor Parkinson v knize „Zákony profesora Parkinsona“, takováto organizace se, pokud ji někdo nedokáže drsnou silou omezit, množí geometrickou řadou. A pak už není odnikud a nikým zvenčí řiditelná. Ona už se zaobírá vlastně jen sama sebou a vše, co přichází zvenčí, ji vlastně obtěžuje. Jejím smyslem činnosti už není cokoli reálného. Šest televizních programů v jednom jazyce a pro desetimilionový stát a řízených z jednoho politicko-organizačního centra je skutečně nesmysl.

Co čekáte od zpravodajského kanálu CNN Prima News, který má být spuštěn do konce března, a od zpravodajství Novy poté, co se jejím vlastníkem stává skupina PPF Petra Kellnera?
Nevím, co bych měl čekat. Kdybych věděl, co se od toho dá čekat, budu bohatě placeným poradcem nějaké soukromé reklamní firmy. Něco ale lze odhadnout. Voliči republikánů v USA překřtívají CNN, tedy Cable News Network, na Comunnist News Network. To je, myslím, výstižné. Rozhodně neočekávám, že by to byla politicky neutrální stanice. Ostatně, jediný známý reportér CNN u nás, pan Tomáš Etzler, neskrývá, že je progresivní levičák a nenávidí Donalda Trumpa. Asi tímto směrem lze očekávat vývoj informací na české CNN.

Co bude prezentovat Kellnerova Nova je ve hvězdách. Podle řevu našich „pokrokových“ mainstreamových novinářů je jasné, že z toho mají strach a budou do zpravodajství Novy bušit, co to půjde. Doufám, že zpravodajství Novy bude alespoň nějak korigovat politickou nalejvárnu, kterou se bez většího úspěchu pokouší na nás už 30 let realizovat Česká televize a třeba ČTK.

Bude tedy divákovi servírováno jiné zpravodajství, než je zvyklý od České televize? Budou veřejnoprávní zprávy hltat voliči TOP 09, ODS, STAN či Pirátů, zatímco voliči hnutí ANO, SPD či Trikolóry si raději přeladí na zprávy soukromých televizí?

Veřejnoprávní zprávy České televize nebude hltat nikdo. On už je nikdo nehltá. Už i starší generace je z té ubohé úrovně zpravodajství ČT otrávená. To se skládá z politických agitek, neustálého komentování statistických rozborů. Značnou část zpráv vyplňují tzv. prázdné informace. Hlasatel mele, kde a kdo jaká procenta přidal či ubral, aniž by však podal informace, které by mohly ona procenta zreálnit. Například se vykřikuje, že se nějaká procenta něčeho zvedla, v porovnání s jiným okamžikem. Ale proč se porovnává třeba 4. čtvrtletí roku 2019 s prvním pololetím naprosto jiného roku a co to skutečně znamená, se zamlčí. Redakce zřejmě nemá žádné skutečné informace, a tak vaří ideologicky z vody nějakých irelevantních statistických údajů. Jako Radio Jerevan, které porovnávalo výsledek závodu sovětského a amerického sprintera na sto metrů slovy: Sovětský závodník doběhl na krásném druhém místě, zatímco Američan byl až předposlední.

Postupuje v intencích bývalých hlášení Československé televize buď o pokroku hospodářství v tunách oceli a vytěženého uhlí, nebo o úpadku, jak firma XYZ v obci Ztracená Lhota zvýšila, či snížila výrobu o tři nebo pět procent. Což je jako informace „prázdná informace“, nic nevypovídající, která se jen jako informace tváří a slouží jako ideologická pomůcka. Diváci ČT jsou už také znechuceni z nudných jakoby rozhovorů se stále stejnými „mluvícími hlavami“, kdy se všichni navzájem přesvědčují o své jediné pravdě. A pokud někdo jen trochu uhne od redakcí vytyčeného směru, je ihned vyřazen z debaty či doslova uječen moderátorem. Nedávný konflikt komunisty Filipa a guru našich komentátorů Václava Moravce v nedělních Otázkách je toho dokladem. Komunista nekomunista, Filip měl pravdu, když se ohradil vůči způsobu, jak se nechutně snažil Moravec zabránit tomu, aby Filip mohl říci svůj názor. Jistě, že část starších diváků zůstane z pohodlnosti u zpráv České televize.

67 komentářů :

 1. Možná by pacholkům v čt by měl někdo připomenout jak skončil Benito.Poloha hlavou dolů není nic příjemného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autoři članků se NESMI kritizovat,ale přesto to udělám.

   Pozorný čtenář si všimne,že se o nás mluvi jako o sociálnim státě.
   to je zakladni nesmysl a neznalost!

   SOCIÁLNI STÁT U NÁS NIKDY NEBYL a co to je o tom je asi zakázáno psát a očividně je autor tak ohlupen GŘ TV a dalšimi medii,e tento terminus technikus použivá tam,kde NIKDY neexistoval.
   Je to bluff!

   VzV

   Smazat
  2. Prolhaná a načisto informačně zdemolovaná TV ohlupuje ovčany a krade tak hlasy občanů voličů

   VE PROSPĚCH PŘIŽIVNIKŮ Z TZV 1% "investorů",

   pak neni koho volit a parlament je jejich hračkou vyrábějici na běžicim pásu VYNUCENĚ vadné zakony jako je na př exekučni.
   Občan je držen stranou opravdového rozhodováni a ohlupován těmito nástroji opravdových "zmrdů"stojicich v černém pozadi GŘ TV,kterému platime z našich tv popplatků prý 250 000 měsině a 12 násobnou premii měs,platu ročně NEMÁ KONCE.

   O tom TV informovat nechce a nyni,kdy kasu GŘ TV vykrad bude žadat zvýšeni TV poplatku,což prý ohlupený parlament s "radosti" schváli"

   Fuj,fuj,fuj to je hnůj!

   Smazat
  3. Žádam GŘ TV,aby ten řiditel pokračoval v dalši "činnosti".

   Jen tak dojde všem voličům v ČR,že maji volit jen stranu SPD,která jediná bude mit ve svém portfoliu pana DOKTORA a pana GENERALA,kteři už dnes jsou kultovni osobnosti Republiky a zajištuji panu Okamurovi SPD,brzkou kýženou VĚTŠINU v Parlamentu.
   Zbude jediné, DÁT SI TO DO PROGRAMU SPD a napsat,že to tak chtěji voliči a vznikajici jejich DKNR (debatni klub webu NR),kde je to možné plnou parou,zcela monopolně prosazovat!!

   NO NI?

   Smazat
  4. Je pravda,že strana SPD odmitá svět zakázaných pravd a přikazovaných lži?

   Smazat
  5. Je velká škoda,e pan Okamura nemá odvahu se tu mezi námi objevit jako diskutujici!

   Okamžitě by tak totiž prosadil PŘIMOU DEMOKRACII bez peripetii v Parlamentu,tak jak to má v názvu strany SPD,nejen pro sebe ale i pro jeho voliče,přičemž by odkopl fakt ty blokujici peripetie a brzdy z Parlamentu,které se postupně diskredituji výrobou vadnych zákonů a podporou lžitelevizniho GŘ TV,který krade naše TV poplatky a lže,že tim dodržuje zákon!

   Smazat
  6. Občanům se záměrně upirá informace proč maji vyspělejši státy Evropy v zakladnim zákoně,čili Ústavě tzv SOCIÁLNI STÁT.

   Je to proto,že kdyby u nás skutečně byl a to hned v prvnim článku nemohl by NIKDY vzniknout takovyý dnešni rabijtsky vadný exekučni zákon,kdy ubohýym domorodcům jsou odňaty tzv "legálně" jejich aktiva a oni se nemohou odvolat na ÚSTAVU a ještě jim vtloukaji ohlupovadla TV A DALŠI,že jsou svou situaci vinni sami.

   Proto je možné,bylo možné a bude dále možné rabováni REPUBLIKY.

   NEPOMOHOU PROGRAMY STRAN,které se snaži tento zasadni nedostatek flikovat a tajit, ohlupovat domorodce,že prý jejich rabováni snad duch ustavy nedovoluje.

   JE TO LEŽ JAKO VĚŽ!

   Smazat
  7. Kdesi jsem tu na NR viděl članek,kde byl vyňatek ze Zakladniho zákona platicio jako Ustava v Německu,prý je to članek 20.

   To se potom divime,že nam tu chybi dvě třetiny našich platů a nikdo nepátrá proč tomu tak je!
   Hlasy,které to vi jsou zdá se 30 let umlčovány a má to prý vydržet dalšich 30 let!

   Dovede někdo ze zdejšich diskutujicich fundovaně odpovědět k věci dnes,kdy ješte je snad zbytek peněz na důchody a 500 miliard na ně nezdaněně proudi mimo republiku?

   Smazat
  8. Jestliže si chce udržet moc to 1-5% zmetků

   tzv "investorů",které drži při źivotě jejich GŘ TV ohlupovánim voličů,kteři maji platit invazi neoliberálni ideologie neomarxismu diktatury prý humanismu,okrádáni důchodců,tak at si to taky oni bohæči zaplati zdaněnim toho obolusu co si ukradnou a ročně odesilaji do daňových rájů (prý 500 miliard) ročně, namisto,aby platili zbyvajicu dvě třetiny mezd.
   A co ty žebrácké důchody na kterè stejně brzy dojdou penize nebot tu máme rozkrádačku rozměrů parniku.

   Ubozi domorodci vychováváni k poslušnosti komunisty nejsou schopni řici všem partajim,že když nedaji ten SOCIK stát do prvniko članku Ústavy, čeka vykradenou republiku finančni kolaps o jakém se partajim ani nesnilo a Babušovi taky!

   Nebojte se vystrašenci to pochopit,že chybi důležité zakony a sam Soros řikal,že bohači s pořadným zdaněnim souhlasi, nebot maji kupy peněz a cpou se jim do kapsy dalši a ovčani na to čumi jak telata na nově natřené vrata!

   Smazat
  9. Fakt je ten,že kapitalismus je o tom jak se dostat na penize a vykašlat se na ideologie i cely ka ka rám.

   Kdo tu tedy penize z nevyplacených dalšich dvou třetin mzdy nechce tak at to tu napiče a zdúvodni proč.

   Mužeme pak za ty penize co nikdo dodnes nechtěl a dale očividně nechce postavit par baraků a chudobince,aby bezdomovci nemrzli,ačkoli zas bude to otepleni, co chce ta 16 leta Gretenistka!

   Smazat
  10. Byla tu Helanov,Nobody,King kong a plno dalšich

   inteligentnich lidových komentatorů a ani jednoho snad nenapadlo,že se musime v tom proklatém kapitalismu sjednotit v boji o penize a ne o ostré myšlenky jimiž se mezi sebou budeme prát až krev bude střikat z obrazovky, do naši kuchyně.
   Nemohli bychom se fakt sjednotit v tom boji za ty penize a benefity, poučit se u bohačů,kteři dnem i noci vymýšli a přemyšleji jak vykrást naše kapsy a zterorizovat nas ovečky o kterých tu kdosi napsal,že se vydaly do kapitalismu pro vlnu a jsou tu holeny samy o tu svou vlastni vlnu,co?
   Vite vy vůbec jak vypadá oholená ovce?
   King kongu ty pitomče, ozvi se a vyplazni info jak to mame udělat,aby byl ty vole blahobyt a neser nas tu,že držiš štanglu tym kapitalistickym pohůnkům,kteři kradou svačiny i našim malym dětem!

   Smazat
  11. Kdosi tu na webu prý vi jakým mechanizmem jsme okradáni o dvě třetiny platu a ještě tomu tleskáme,jako pominuti ,že se mame dobře jako nikdy pry prasata v žitě!!
   Určitě sem to tu kdesi viděl,ale nepamatuji se přesně co tam psal.
   Zachytil to někdo? Tak totiž neušetřime nic na stáři,jak si v Ameru USA důchodci jezdi na kafe do Vidně namisto,aby se přimluvili u presidenta Trumfa,at nam povoli ten socik stat či co, jak to povolili nemecjym poraženým náckům ,tak se nam tu chodi ti důchodci vysmivat,že pry jsme blbci co penize snad nechtěji a budou radši ohryzat kůrky.
   Ještě stěsti,že ho tu na webu maznou, jinak by nas sral pořad.
   Je to kura bordel na kolečkach!

   Smazat
  12. SPD se pry ma starat jen o migranty a o penize ne!

   Když jsou bohati výkonnějši než chudina,tak musime trvat,aby nebyli sobci a solidarně přispěli statu na jehož domorodcich bohatnou.
   Takove čanky nas musi zajimat a ne čuri mury!

   https://a2larm.cz/2020/02/rovna-dan-likviduje-chude-i-ekonomiku-progresivni-zdaneni-je-spravedlivejsi/

   Smazat
  13. Pokud se vám lidovi komentátoři podaři pochopit članek

   o danich nahoře pak pochopite i proč je TRIKKOLONA tak jedině na .... a proč by dostal od fotra ten jeho synator s titulem Mgr. na holou rákoskou,kdyby chtěl OPRAVDU vyhovět rabovaným občanům voličům,kteři budou brzy doobiráni do mrtě!

   NO NI?

   Smazat
  14. Válečnici z Diskuzniho Klubu NR (DKNR) vylezte,nebojte se "NYC SE FAM NESTANE!"

   Jinak kdo mlči souhlasi a ne,e ne ANO!!!

   Smazat
 2. Já osobně řeším dilema, proč vůbec platit koncesionářské poplatky, když se na ČT vůbec nedívám, když u mě vítězí Prima, a na žádné předvolbě nemám nastaven ani ČRo. Zavřou mě, když to platit přestanu? Všechno kolem nás bylo zprivatizováno a byly to důležitější věci pro život. Proč teda nezprivatizují i ČT a ČRo, to tedy nechápu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já též se na to nedívám chci aby poplatky zrušili je kapitalismus tak mám platit jenom co chci.

   Smazat
  2. 8:37
   Asi proto, že by nemohli napřímo vybírat(vydírat) normální daň od občanů za televizi a rozhlas.

   Smazat
  3. Zavřít vás za neplacení koncesionářských poplatků? Nejdříve vás dokonale vyloupí exekutoři na základě žalob "veřejnoprávních pábitelů" soudních rozhodnutí rezortu "spravedlnosti" (podle mě spíše rezortu právničení)... a když vás neklepne a slovně či dokonce mechanicky urazíte exekutora či soudkyni (je tam žen jako ve školství)... budete možná doopravdy studovat jako neodisident vyšší presidentskou... "internátně".

   Smazat
 3. staryho psa novym kouskum nenaučiš kor když tantieny jsou jako droga a že jich maji v archlivech nekonečno a omylaji komunisticke serialy stale dokola kolem o zrušeni si muže nechat každy zdat kde jinde by každy nymad z politiky mohl takto veřejně onanovat než na všech kanalech čete ato zcela sadarmiko s patřičnym odškodněnim za svoje vypotky a genialni napady žadna politicka strana sama nedokaže zrušit tento moloch i kdyby vyhrala volby to by nam určitě v bruseli neprošlo ato ani nahodou takže zase do klidu a trpme zato co jsme si nechali přerust přez hlavu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takzvané "komunistické" seriály byly kvalitně napsané, měly předlohy na určitý vysílací čas, měly hlavu a patu, děj a slušné herce, kteří ještě k hraní museli mít talent. Dnes píše každý úchyl který má díru do zadku všelijaké slátaniny, které imitují "západ" je to stejně zhovadilé, plné násilí, bez děje, zkrátka hovadiny, kdejaký soukromý producentík si to protlačuje do vysílání ( mají ovšem PRACHY!!) a o tom to je. Že to vůbec nemá sledovanost, je nesere, a melou to dál, ta hnusná ordinace v růžové zahradě už běží asi patnáct let!!!! a pořád se připisují další sračky, najímají se k hraní protekční blbečci, úplně bez talentu, ten dnes už být nemusí. Dříve napsal hodně věcí Jaroslav Dietl, ten by jen tak ledajakou sračku nenapsal, a další skvělí autoři! Tak nemelte kraviny - věci točené do roku 1989 lze ještě sledovat, z toho dalšího jen tu a tam něco, a to současné už vůbec ne - jen sprosté lži a demagogie. Jejich "vyprávěj???" Já bych jim povyprávěl, že by jim stály vlasy hrůzou na hlavě! Ano, kulturní sračky jsme si nechali přerůst přes hlavu, a televizní vysílání rozhodně není kapitalizmus - tam co nemá sledovanost, prostě se zastaví - tady to frčí dál a dál, "stát" klopí prachy vyvoleným - to že je kapitalizmus? To je prasopes! Česká klasika.

   Smazat
  2. 13:04 To je jen přechodný řešení. Vládnoucí dnes liberalismus je stejně bezvýchodným jako býval komunismus! Ano, skutečně, prostý lid musí dostat nejen chleba, ale i hry! Musí se poté kdy je nasycen i nějak zabavit, ale nesmí to být prostoduchá zábava, národ musí vést Ideje Velkých mužů! A ani pouhé přerozdělení materiálních statků jak si to namlouvali marxističtí ideologové nic nevyřeší! Lid totiž neumí se svými potřebami zacházet a proto potřebuje silné vedení které ho zavčas pošle na válečná pole! Neb válka je současně chléb i hra jenž dává smysl jeho existenci a upouští tlak z hrnce nerovnostářské společnosti! To jsou zákony přírody a jakákoliv vzpoura proti nim je pro existenci každého druhu konečná ... a my jsme jen druhem zvířat.

   "Štěstí generuje zbabělost a podlost. Jenom neštěstí a utrpení vychovává k velikosti.“ Joseph Geobbels

   Smazat
  3. Vcelku 13:04 OK, jen prosím nepoužívejte termín "komunismus" - žádný nebyl ani úředně ani sociálně, ten minulý režim byl první pokus o budování socialismu a skončil nezdarem - ale pokud máme víru v lidstvo, je naděje, že budoucí snahy o polidštění člověka a společnosti budou úspěšnější.

   Smazat
 4. Bohužel citelně je znát jak nám dnes chybí Slávek Šimek a jeho pořady / S politiky netančím a jiné / Aspoň bychom se zasmáli za ty poplatky ČT. Teď jen platíme . Ovšem kdo si myslí , že je vše v pořádku může se smát dál .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Beznaděj má jméno Česká televize.

   Smazat
  2. "Ostatně, jediný známý reportér CNN u nás, pan Tomáš Etzler, neskrývá, že je progresivní levičák "
   =====
   nenechte se vysmát

   Smazat
 5. Počkejme si na volby do rady ČT,pokud ani to nepomůže zlikvidovat a poslat do hajzlu pacholky v čt,pak nezbývá nic jiného než u voleb do parlamentu těm co toto neprovedli a nechali stávající bandu čt u koryt dát jasně na jevo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni je tam nechají. Oni se jich napůl bojí, napůl jsou jimi zaháčkováni" ty poslanče budeš jednou za měsíc na naší obrazovce dělat "chytrého a zodpovědného", před volbami dvakrát, a za to nás - televizní ynteligenty a karaktery - necháš na pokoji a ve sněmovně nás budeš bránit do roztrhání svého dobře placeného těla.

   čili

   nedělejte si iluze, že se něco změní.

   Pánů z ANO to tak vyhovuje, "demagogické opozici také, komoušové plují s proudem, a SPD a Trikolora jsou jen slabá síla. Změnu tedy na obzoru nevidím.

   Dynamo

   Smazat
 6. ČÉTÉ ovládá diktatura kapitálu prostřednictvím svých poskoků, sluhů, kterým se obecně v Česku říká PRAŽSKÁ KAVÁRNA. Jsou to lidé zkorumpovaní kapitálem do morku kosti, jsou to většinou lidé, kteří nikdy nic nevytvořili, kteří neumí ani herectví, ani malovat a ani psát či básnit a o to více jejich zhrzené neumění a pavěda je žene do náruče kapitálu. Vždyť z něčeho živi být musí, "umělci" poskakujících dabldekrů a pod! Tak tato pražská kavárna je pak sloupem o který se opírá diktatura kapitálu u nás a kterým ovládá milion úchylek a další exhibicionisty trpící mozkovou břečkou.
  Velezrádci! Nedivím se předkům, že po r. 1948 s takovými protistátními živly a zrádci vedli tvrdé procesy a ani se nedivím, že pak Urválek neudržel své nervy na uzdě a planul kecy, podobnými, jaké dnes a denně slyšíme v čété o Rusku, Číně a dalších diktatuře světového kapitálu nepohodlným státům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:51 Výborně, za ta vaše nenávistná, urážlivá slova proti dnešním demokratum, za kterou by se nemusel stydět ani vrahoun Urválek.A co jste v životě dokázal vy? Dřepět v rudém kanclu,max. Máte toho SPOLU opravdu hodně společného, zřejmě bývalý soudruh jak poleno co.

   Smazat
  2. AD 10:05 VELICE SE OMLOUVÁM, ŽE JSEM SE VÁS PRAVDOU DOTKL. Vím, je to bolestné pohlédnout pravdě do očí a vyslechnout si ji. O jakých demokratech prosím mluvíte? Demokracie mimo to slovo neexistuje a v kapitalismu proto, že nevládne lid, ale peníze kapitálu. Za ten se kupují media, názory, demonstranti, protidemonstranti, vandalové, zapalovači auta na ulicích, vytloukači výloh a vše co potřebuje ke spokojenému vládnutí a nadýmání žoků peněz kapitál. Vždyť už na pořádání demonstrací a vandalismus existuji "výrobní" firmy, které jsou schopné sehnat potřebný počet lidí do davu, s potřebnými transparenty a hesly i vybavené baseballovými pálkami a když je potřebné jako v Kyjevě na majdanu, i střelnými zbraněmi. Kapitalismus, ten se dovede přizpůsobovat poptávce nabídkou, jen když to nese. A tak i náš milion úchylek se svou exhibicí na Letné byl dílem "firemní sofistikované práce" na objednávku! A co jsem v životě dokázal? Možná byste se divil a navíc a přesto, že jsem byl otloukánkem minulého režimu. Ale když jsem nebyl slepý a hluchý k pravdě tehdy, nevím, proč bych měl být dnes!

   Smazat
  3. anonymovi 10.05 není třeba se omlouvat. Je to nevychovaný, sprostý lump! Nesnáší pravdu, jen lži, podkuřování, pokrytectví, typický přizdisráč, podržtaška, a panský slouha. Jak může kohokoliv urážet "Urválkama" proto, že napsal pravdu? A potom -Urválek byl proti dnešní zkorumpované justiční mafii ještě zlatíčko. Byly by tisíce nevinných popravených, kdyby byli prozíravě nezrušili tresty smrti když už si tady uspořádali ten svůj papalášský puč, který jim pomohl k obřím majetkům. Velkovýroba zbohatlíků stála mnoho a mnoho obětí -asi o tom ten hulvátský anonym nic neví? A kultura a televize a tak dále - je další zkorumpovaná žumpa. Kdyby pracovali za minimální plat - to by byla panečku jiná kultura, to si pište!!!

   Smazat
 7. ÁÁÁ to už tady dloho nebylo, že. A nyní hned ČT a Mil. chvilek. Pro mě jediné dva subjekty, kterým se dá dnes věřit.
  Nevím kdo je Vlk, ale vím, že par. listy jsou ve svém vyjadřování a propagandě proti dnešní demokracii stejně tak jako sputnik!
  Nedávno byl pořad jak se pobaltské státy brání proti
  dezinformacím ze strany ruského sputniku, prostě ho vypnou. Budu velice rád pokud se tohle stane i u nás a vyřadí se veby jako par. listy nová rep a podobné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cenzura je přesně ten nástroj,kerý používají ve veřejném prostoru totalitní režimy. my se k nim suneme postřednictvím takových idiotů, jako je King Kong (dnes pod značkou 9:56).
   Pobaltské státy jsou už v tom až po uši. Vnějším projevem je oslava místních esesáků.
   U nás jsou projevem buzeranti jako Jakub Janda a podobné náckovská holota, pak ten tlustý puchýř z Náckova a mnohé totalitní projevy redaktorů Zpravodajství ČT. Ostatně obnovení "morového" sloupu na Staroměstském náměstí v Praze je také projevem katolikcé pobělohorské totality se statisíci obětí na účtu.
   Kdo píše o zdrojích jiných názorů (PArlamentí listy, Sputnik atd.) jako o dezinformačních, tak musí uznat velké mnohaleté desinformační činění "České" televize, "Českého" rozhlasu a "České"tiskové agentury.

   Smazat
  2. 9:56 horuje pro zákaz všech, kterým buď pro svou duševní omezenost nerozumí nejsou pro něj zdrojem poznání a pravdy nebo je ze stejných důvodů nenávidí. Inu, pro tohoto pravidelného čtenáře Blesku, Aha a Hovínek je návštěva na stránkách pro myslící lidi určitě šok.

   Smazat
  3. 10:04 Tak jse se vyblil a co tam máte dál.?
   ČT má ty nejlepší a pravdivé zprávy, pod dohledem rady si nemuže dovolit lhát tak jako Soukup.
   A kdo je potom podlé vás ten kdo šíří tu vaši pravdu?
   Jen totální chudáky muže rozhodit více jak století stará záležitost s morovým sloupem:
   A co mistní cenzura soudruha Dvořáka? ta vám taky jistě vadí? nebo nevadí?

   Smazat
  4. 10:08 Jste mě hodně rozesmál " MYSLÍCÍ LIDI" ?Myslíte tady?? Tak takovou srandu jsem dlouho nešetl! Tady ta partička starých zapšklých soudruhu duchodcu, kteří většinou byli STBáci, milicionáři, vrazi pohraničníci, příslušníci PS VB a já nevím jaká další rudá chátra se zde vyskytuje, tomu říkáte myslící, ach jo!

   Smazat
  5. 10.16 vemte si banán….

   Smazat
  6. Tedy diskutující svrchu zřetelně rozděluje vztah k penězům, tedy ke kapitálu a jeho vládě u nás a také nad čété a dalšími "medii". Ano, možná že občas se na čété ten malér přihodí a řekne pravdu, občas dokonce, aby nemusela tak očividně a uchoslyšně lhát, tak mlčí, neviděla, neslyšela, ale z 90 % jsou to žvásty a lži: jak směrem ke státům a osobám, vůči kterým musí podlézat, tak i v opačném směru. Za obojí je bohatě placena, jednak povinným zdaněním rodin poplatkem za TV a rozhlas (7 miliard + 2,5), jednak vykrádáním státního rozpočtu a konečně tučným korupným od diktatury kapitálu, které jako jediné věrně a do roztrhání duše slouží!

   Smazat
  7. Ale neustále mě chybí, pokud je ČT tak " špatná " kdo je potom ten komu věřit? Nic než pomluvy na ČT, dehonestace, ale nic konkrátního.
   I ti prolhaní komouši a fašounská SPD mají v ČT svuj čas, tak nevím kde je chyba?
   A TĚCH 140 KČ to je opravdu bomba co, jedno kilo bučku a jedno nekvalit pívo, soudruzi je s váma prdel!

   Smazat
  8. 11:37
   Hele Tvarůžková,zmizni agitovat na lavičky chrchloflašky,možná dostaneš vodku zdarma!☺ Tady seš v roli NEužitečnýho idiota!

   Smazat
  9. A vy jste vrah teď 10.26? Když píšete .."byli estébáci, byli vrazi" ... takže vy jste jakási protilidská špína až teď? A jste nájemní šmejd a vrah, nebo to děláte ze záliby? Kdybyste se do diskuzí nepletl se svými urážkami, udělal byste lépe.A pokud jsou zde pro vás diskutující "staří a bývalí atd." tak vy mlaďochu se seberte a sypte žvatlat sprosté urážky na mainstream, nebo jiný druh bulváru.

   Smazat
  10. 10:45
   No asi se brzy budeme živit mořskými plody (dnes jsou sice drahé) ale postupem doby budou jako naše jablka, švestky,hrušky a jiné které jsme trhali kolem cest zadarmo a dnes jsou k nám dováženy za ceny které převyšují cenu bananů). Jenže to ty idiote si nemůžeš v tom co ti vtloukli do do kebule vůbec představit. Za první války nás zachránili brambory (před hladomorem) Dnes stojí více než banány idiote.

   Smazat
  11. anonymni 10.45. Prave byl odhalen pravy umysl za nadsenou akci NAROVNAVAME /ohnute / BANANY,
   vedenim EU.
   Tyto prirodou nedostatecne plody byly /musely byt/ v zajmu usili a akci Milion Chvilek, Pychopochodujicich Jandu a spol, narovnavany. Pouzivanim bananu v rukou zminenych se beda zjistilo ze , banany jiz tak ohnute se ohybaly jeste daleko vice ,AZ, k Nepouzitelnosti.
   Dalsi pokrok / akci Porucime Bananum/, se dosahlo zlepseni dosud casto nevyhovujici prirody...

   Smazat
  12. Zná někdo jistě utajovanou statistiku, kolik nevinných obětí má na svém kontě současná policie? Z policejních honiček podle modelu Divokého západu, ze vlamování se do domů a bytů. Jistě, podle dnešních soudů jsou stejně nevinní, jako byli nevinní SNB ve své době.

   Smazat
 8. Proč není možné zkontrolovat pochybné hospodaření ČT prostřednictvím NKÚ, aby byl "klid". Přece vše mají v pořádku, tak proč se brání veřejné kontrole. Pokud si ještě dovolí mluvit o zvyšování koncesionářských poplatků, tak ať napřed předloží účty do posledního haléře. Koncesionáři na to mají právo, jinak přece mohou odmítnout platit za něco, o čem nemají přesné, konkrétní informace.
  Požadujme kontrolu Národním kontrolním úřadem, je to přece státem zřizovaná instituce.
  Účty nejsou ideologie, jsou to vše vypovídající čísla.
  Když budou poslanci hlasovat o kontrole, budeme jasně vidět, kdo chce pořádek a kdo řízený podloudný chaos.

  OdpovědětSmazat
 9. A co mi brání odhlásit Tv i rozhlas? Stačí jen zajít na nejbližší Českou poštu, vyplnit odhlášku a je to. Učinil jsem tak již před cca 8 lety a jsem max. spokojen. Národ je totiž opravdu rozdělen. Jeho část, ta menší, má info z ČT. Ta neporovnatelně větší, myslí vlastním rozumem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste 10:08 přehlédl, že zajít na poštu není leckde už tak jednoduché, jak to bývalo za blbých komunistů, ale především to, že když televizi a rozhlas odhlašujete, tvrdíte že žádné zařízení umožňující sledování televizních pořadů, ani rozhlasového vysílání nemáte! Takže se vzdáváte i sledování třeba CNN i poslechu cizojazyčného vysílání, třeba BBC. Je jedno jakou technologii, víme?

   Smazat
 10. 10:08 Aspoň vidíte co máme dnes za demokracii, mužete odhlásit televizi. Ale nějak nerozumím tomu vašemu " vlastnímu rozumu "pokud jde o info ze vzdálených zemí, tek jak vlastní rozum funguje?

  OdpovědětSmazat
 11. Kdo ještě dnes sleduje ČT, musí být slabomyslný.

  OdpovědětSmazat
 12. 10.19- Odhlášení Tv není ukázkou demokracie, zrovna tak jako banány na pultě a zájezd do USA.Vy ovšem zajímavě hovoříte- jako ze 16.stol. Jaké "vzdálené země" máte v dnešní době konkrétně na mysli? Ostrovy koření,Novou Granadu či jinou, odvážnými námořníky navštívenou, exotiku?

  OdpovědětSmazat
 13. Lipovská do rady ČT: Když bolševičtí kádrováci píší biskupům
  www.reflex.cz/clanek/komentare/99608/lipovska-do-rady-ct-kdyz-bolsevicti-kadrovaci-pisi-biskupum.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je ale "elita",která píše církevním papalášům a chtějí nevolit paní Lipovskou. Jsem starší člověk,ale věřím,že se ještě dožiji nastolení skutečně právního státu. AMERICKOU ambasádou zkorumpovaná ČT,nejvyšší SZ Zeman,Bradáčová, Ištván a další půjdou od válu. Teprve po tom dojde k prozření. Ti kdo ještě dnes obhajují ČT,ČR se hanbou budou plazit kanálama !
   https://www.reformy.cz/protiustavni-ceska-televize/
   http://www.skrytapravda.cz/domaci/2993-je-lepsi-zrusit-dobrovolne-hasice-nebo-senat-kdo-je-uzitecnejsi

   Smazat
 14. Děkuji, pánové, za článek. Panu Vlkovi za obsah, panu Davidovi za zveřejnění k diskusi. Medikolog

  OdpovědětSmazat
 15. Hloubková kontrola NKÚ v Čt. Jeden ekonom v Radě nepomůže. Co nebo kdo tomu brání? Koncesionáři mají právo jednoznačně vědět, jak je nakládáno s jejich finančními příspěvky. To přece nemůže být nijak složité, natož nedemokratické!

  OdpovědětSmazat
 16. Rada Čt doposud evidentně kontrolu nakládání s financemi v Čt opakovaně nezvládla. Před odvoláním ředitele a rady Čt je třeba napřed provést kontrolu NKÚ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdrojem krize je neexistující opozice, voni se tam nahoře "zbydlili za frkání koni" řekl by Vančura. Vono by to šlo pustit NKÚ do tajů ČTv, ale to by musel být jejím ředitelem Babiš. Začínám mít pocit, že máme opět feudalizmus, teď neřízený z Vídně, ale ze Ženevy. Ať se neskrývají roajalisti, když mají opravdu politickou sílu ve svých neziskovkách. To je oč tu běží, drazí občané a milý premiére. Jsem pro fér hru, odložte masky.

   Smazat
 17. Predpokladám, že situácia s verejnoprávnymi médiami je podobná ako na Slovensku, takže môžem odtušiť v čom je „pes zakopaný“...

  V zákone máme definíciu, že „Rozhlas a televízia Slovenska chráni a rešpektuje NEZÁVISLOSŤ svojich programových pracovníkov a spolupracovníkov...“

  Táto samotná veta už sama osebe názorne vysvetľuje problémy s dodržiavaním verejnoprávneho štatútu, lebo keď raz pracovníci majú zákonom zaručenú NEZÁVISLOSŤ, tak si viem živo predstaviť ako sa „trhajú“ aby svoju prácu vykonávali v zmysle pravidiel verejnoprávnosti, podľa predstáv a pokynov svojich nadriadených.

  V inom paragrafe nájdeme ustanovenie, že „Generálny riaditeľ ... rozhoduje o všetkých otázkach týkajúcich sa Rozhlasu a televízie Slovenska, ktoré nie sú podľa zákona vyhradené do výlučnej pôsobnosti rady.“

  Pri tejto druhej časti vety sa snažím predstaviť si rozhodnosť a akčnosť ktoréhokoľvek „generálneho“ riaditeľa, ktorý nerozhoduje o všetkých otázkach podriadenej inštitúcie, lebo tým je otázne, ako potom vlastne nesie zodpovednosť za celkovú činnosť ním riadenej inštitúcie! Do časti otázok mu „kibicuje“ rada, a keďže rada podľa zákona určuje aj odmenu generálnemu riaditeľovi, tak jasne vidím, čo môžem od organizácie s takým riaditeľom, radou a „nezávislými“ pracovníkmi
  očakávať...

  Viac aj k tejto problematike sa píše a diskutuje na http://www.demokracianahlas.sk/

  Netreba ani revolúciu, „stačí“ zásadne prepracovať zákony o médiách, aby sa procesy sfunkčnili v prospech ľudí (to však pre súčasných „majiteľov verejnoprávnych médií“ bude väčšia rana než požadovaná revolúcia)...

  OdpovědětSmazat
 18. Nominální zákon sám nefunguje, neobsahuje-li případný postih. Dalším článkem je neúplatná policie a na konci je statní žalobce a soudce. Když se podaří tento řetězec zprovoznit, tak pak to bude pro všechny " vin vin".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.skrytapravda.cz/domaci/1361-jak-to-ze-olaf-a-statni-zastupci-nezatkli-kalouska-za-vetsi-zlociny-predlozme-dukazy
   https://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-financi-odtajnilo-komu-prominulo-miliony-za-dotacni-chyby-143-/domaci.aspx?c=A110817_120527_domaci_cen

   Smazat
 19. Vin vin se nepodaří. Státní aparát narostl na čtyř násobek a jsou to všechno rodinné klany, které budou ukázněně chodit k volbám a volit ty svoje chlebodárce. Budou z tohoto důvodu vytvářet beznadějný stav aby ostatní voliči k volbám nechodily. Proto je v prvé řadě důležitý zákon o adresné volební povinnosti a proveditelném referendu. Jou to základní práva většiny a tím jakési demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:43 Souhlas, pryč s feudalizmem!

   Smazat
 20. Znovu si dovoluji připomenout, že „odhlásit televizi a rozhlas“ znamená tvrzení, že nedisponuji (možná dokonce nevlastním) žádným zařízením, které by umožňovalo sledování televizních a rozhlasových vysílání a to jakoukoli technologií (pozemní, satelitní, po kabelu ...). Tím mi je znemožněno nejen sledování veřejnoprávních provozovatelů televizní a rozhlasové produkce, ale i dalších, co jich je ve světě. Kdo tady co tvrdíte o svobodě rozhodnutí, neználci?

  OdpovědětSmazat
 21. Kdosi už prý vymýšli jak obejit 30 leté embargo na zakon o referendu

  I kdyby totiž ten zakon o referendu ti naši "zastupitelšti zmrdi"zkonstruovali

  bude to zas naprosto nepotřebný zmetek, což si mohou už předem strčit do prdele,když je naši rebelanti z řad občanů zvládnou obejit a vymysli na ně "ty zmetky§" a vyděrače něco lepšiho a co necekaji,že toho občane schopni jako dnes prý nejsou!

  OdpovědětSmazat
 22. Ppřiznám se, že denně, se železnou pravidelností sleduji od 19:00 hod. celou zpravodajskou relaci ČT 24. To abych věděl, jak se nám veřejnoprávněnci, za naše peníze, ve vymývání mozků zdokonalují, tedy spíš, jak jsou stále nechutnější. Nakonec, bavím se. Třeba jak pžežívá, pražštinou skvěle vybavená, nepostradatelná hvězda, Marcela Augustová. Blééé

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sakra,vy máte trpělivost a pevné nervy....blahopřeji☺

   Smazat
  2. 20:45 Pamatuji si ji z vysílání "Klub mladých". Drží se tam zuby nehty.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.