Reklama

neděle 16. února 2020

David (SPD): Zdražování masa se v EU chystá. Článek PL není zavádějící, jak říká Euroaktiv


Europoslanec MUDr. Ivan David,
zakladatel Nové republiky
Ivan David
16. 2. 2020
Nevím, jestli jsme v Evropě neudělali pro životní prostředí dost už tím, že vymíráme, jestli opravdu máme vymírat zdravě, než budeme nahrazeni muslimy s jinými dietními a dalšími návyky.


Portál Euroaktiv, který informuje čtenáře ve prospěch přesvědčení o blahodárnosti EU pro české občany (viz například výtka, že se Česko dostalo do pozice potížisty v důsledku „iracionálního a zbytečného“ odmítání „uprchlíků“ – k přečtení ZDE) tvrdí, že Parlamentní listy (PL) poskytly zavádějící zprávu o připravovaném zdražování masa. Odkaz na příslušný článek, jehož autorkou je Aneta Zachová na témže portálu, a na původní stať PL lze nalézt v dalších souvislostech na konci tohoto textu.


Připravuje se Zelený úděl (chudoby)


Zachová ve výše zmíněném článku opakuje, že skupina poslanců z řad sociálních demokratů a Zelených podpořila zprávu nizozemské neziskové organizace True Animal Protein Price Coalition (TAPP) představenou na půdě Evropského parlamentu (EP) v Bruselu. Navrhuje v ní zavedení vyšších cen pro masné výrobky. Zdůvodňuje to nezahrnutím škod na zdraví a životním prostředí do ceny. Namítá však, že: „Zpráva není předmětem jednání Evropského parlamentu a její výsledky nejsou součástí žádného legislativního návrhu. Skupina poslanců mimo jednání Evropského parlamentu pouze vyzvala k tomu, aby se EU ve svých plánech, konkrétně v Zelené dohodě pro Evropu (známo též jako Zelený úděl či Green Deal - pozn. red.) a v nové unijní potravinové politice označované jako Farm to Fork Strategy (F2P) – věnovala i cenám masa.“


Nebojí se pirát Peksa, co mu řeknou doma?


Podle autorky si na akci účastníci dělali starosti s tím, že profit z obchodu s masem mají spíše řetězce než zemědělci, a to by se novým cenovým systémem mělo změnit. Toto tvrzení je však nepravdivé, zmínka o nespravedlivém oceňování zemědělců byla naprosto okrajová. Cílem je podle jejich vlastního tvrzení v tiskové zprávě z 3. 2. převést Evropany na rostlinnou stravu s minimem živočišných bílkovin, protože chov zvířat prý škodí životnímu prostředí. Autorka článku tvrdí, že podle piráta Mikuláše Peksy se frakce zelených zdaněním masa nezabývá a nikdy se jimi nezabývala. To je docela možné, protože frakce se na svých jednáních zabývají organizačními a nikoli věcnými otázkami, ty se řeší ve výborech. Podobně frakce ID (členem je SPD) se nikdy nezabývala imigranty. Poslanci ve frakci Zelených však podporují „Zelený úděl“, jehož součástí má být také „spravedlivá cena masa“, o které se bude hlasovat, až přijde na pořad jednání. Poslanec Peksa podle článku konstatuje, že o daňových otázkách rozhodují členské státy jednomyslně a zelení jsou pouze ve čtyřech vládách. To je sice hezké, ale hlasují ministři financí z vlád, kde jsou také socialisté a jiní stoupenci víry svaté Gréty. Se Zeleným údělem souhlasila většina poslanců EP, když volila Ursulu von der Leyenovou, která Zelený úděl označila za hlavní cíl Evropské unie. „Strategie Farm to Fork“ je jeho součástí a k té zase patří „spravedlivé ceny masa“. Je tedy otázka nedlouhého času, kdy se nápad se „spravedlivými cenami“ objeví jako oficiální návrh mezi fanatiky ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin Evropského parlamentu. Tam nepochybně s velkou slávou projde, lehce se zadrhne ve Výboru pro zemědělství a venkov EP, aby pak prošel hlasováním v plenárním zasedání, kde mají stoupenci Zeleného údělu většinu.


Spravedlivé ceny masa? Drahota!


V akci zvané „Spravedlivé ceny masa", která proběhla 5. 2. 2020, ale nešlo o kratochvilné rozvíjení soukromých zálib čistě náhodou na půdě Evropského parlamentu. Euroaktiv.cz zamlčuje, že v předsednictvu při projednávání zprávy seděli místopředseda Výboru EP pro životní prostředí a místopředseda frakce Zelených Bas Eickhout z Nizozemska (údaje o něm jsou ZDE) a členové frakce sociální demokracie v EP Mohammed Chahim (Nizozemsko, člen Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin EP (údaje o něm jsou dispozici ZDE) a Sylwia Spurek (Polsko, členka Výboru pro občanská práva EP – její profil lze nalézt ZDE). Ta přednesla úvodní slovo. Jak uvádí tisková zpráva k tomuto jednání (k přečtení ZDE), „plán bude projednáván mnoha poslanci Evropského parlamentu“, tedy nikoli jen těmi třemi zmíněnými, kteří seděli v předsednictvu. V tiskové zprávě jsou také citovány s uvedením prokliků desítky článků o zamýšleném prosazení „spravedlivých cen masa“, jimž se desítky dobře dotovaných neziskovek zabývají dlouhodobě.


Zelený jako brčál


Proč se tedy pirát Mikuláš Peksa ohrazuje proti článku v Parlamentních listech? Proč se tak vykrucuje? Proč se snaží bagatelizovat význam jednání? Je to jednoduché. Dobře ví, že v Česku s tímto nápadem Piráti narazí, jakmile vejde ve známost, ale v Evropském parlamentu současně chce být nejméně tak zelený, jako celá frakce Zelených, Socialistů, „Sjednocené levice“, velká většina „liberálů“ a „lidovců“. Ti všichni představují nejméně 60 % Evropského parlamentu a podporují děsivý projekt „Zelená dohoda“, výstižněji rovněž zvaný Zelený úděl (Green Deal). Skutečnost, že tento perverzní návrh zatím neprojednává Výbor pro životní prostředí, neznamená, že nebude předložen. Nelze si představit, že by tolik neziskových organizací spojených do „koalice“ s jejich „řediteli a vědci“ vyvinulo tolik aktivity s úmyslem nechat celý tento projekt vyšumět do ztracena. Nikoli, plán je velmi ambiciózní, ostatně v tiskové zprávě se mimo jiné praví: „Žádáme, aby byl nový cenový model zahrnut do evropské strategie Green Deal a strategie Farm to Fork.


Jíte příliš masa. To musí skončit


„Profesor klimatu“ a předseda koalice TAPP (Koalice pro správné ceny živočišných bílkovin) Pier Vellinga má silnou důvěru v potenciál Evropy: „Zahrnutí environmentálních nákladů na živočišné bílkoviny do ceny je klíčovým prvkem pro splnění cílů EU v oblasti klimatu, biologické rozmanitosti, veřejného zdraví, zemědělství a dobrých životních podmínek zvířat. Evropa nabízí více složitosti, ale také vyšší odměny pro všechny.“ Starší projektový manažer a ředitel koalice TAPP Jeroom Remmers je přesvědčen: „Mohli bychom také každoročně ušetřit miliardy eur v nákladech na zdravotní péči, pokud klesne spotřeba masa v EU a poroste spotřeba rostlinných potravin, protože Evropané konzumují zhruba o 50 % více masa, než je doporučeno v pokynech pro zdravé stravování.“ Koalice TAPP pověřila společnost CE Delft („Nezávislá výzkumná a konzultační organizace pro rozvoj inovativních řešení problémů životního prostředí“, má 50 zaměstnanců; bližší informace jsou ZDE), aby navrhla „spravedlivou cenu“ za maso, tedy poplatek za udržitelnost založený na externích nákladech. V tiskové zprávě citují řadu organizací a koalic organizací, s nimž je jejich návrh na „spravedlivé zdanění masa“ v souladu. Je prý také v souladu s některými požadavky zemědělců.

Co když zdražování nebude stačit?


Tisková zpráva z jednání konaného 5. 2. v Evropském parlamentu tvrdí, že se spravedlivou cenou masa souhlasí v Nizozemsku 63 % spotřebitelů z 1000 oslovených. Navrhují, aby počáteční zdanění bylo 1 euro za kg masa a dále až k cílovým částkám do roku 2030. Dovoz levného masa ze zemí bez takové daně pak má být dodatečně zdaněn. Daň z masa by měla být v EU harmonizována (tedy prosazena do všech členských zemí) podobně jako minimální daň z benzínu, paliv a elektřiny. Členské státy EU budou odpovědné za přijetí „spravedlivé ceny masa.“ „Zvýšení sazeb DPH na maso by mohlo být jednou z možností, ale zvýšení cen může být příliš nízké na to, aby změnilo spotřebu masa, a zvýšení cen nebude zahrnovat všechny externí environmentální náklady…. Spravedlivé daně z masa by snížily narušení trhu.“ Současně mají být sníženy dotace na produkci masa a mléka. „Tak by se EU ujala vedení v celosvětové ekvivalenci CO2.“ Tisková zpráva připouští, že Světová organizace pro výživu FAO očekává, že celosvětová spotřeba masa naopak poroste do roku 2050 ve srovnání s rokem 2005 o více než 50 % (hovězí), 43 % (vepřové) a 125 % (kuřecí maso) a o 25 % v roce 2030 ve srovnání s rokem 2015. Globální roční spotřeba masa roste s 1,2 % (průměr 2014 –2018). „To vůbec není v souladu s Pařížskou dohodou o změně klimatu“, stěžují si experti na „spravedlivé zdanění masa“.

Jezte zrní a semena


Tři mezinárodní aliance nadací a neziskovek se již v listopadu 2019 obrátily otevřeným dopisem na Franse Timmermanse (k přečtení ZDE), který je zmocněn Evropskou komisí prosazovat Zelený úděl, se sdělením, že vítají strategii Farm to Fork (do češtiny překládáno „z farmy na vidličku“), která umožní prosadit strategii přechodu obyvatelstva EU na stravu založenou na zrninách, zelenině, ovoci, ořechách, semenech a potravinách živočišného původu z udržitelných nízkouhlíkových chovů. „Taková zdravá výživa také sníží zátěž na životní prostředí“, píší. Strategie „Farm to Fork“ by měla podpořit prosazení pokrokové udržitelné dietní pokyny a přechod na budoucí evropský potravní systém s nižší produkcí a spotřebou masa. „Úspěch strategie Farm to Fork by měl být vyhodnocován mezi jiným podle toho, jaký podíl společnosti přijal udržitelné dietní návyky. Tato strategie by měla být spojena s úsilím o přechod k ekonomice zaměřené na lidi“, domnívají se signatáři dopisu. Nevím, jestli jsme v Evropě neudělali pro životní prostředí dost už tím, že vymíráme, jestli opravdu máme vymírat zdravě, než budeme nahrazeni muslimy s jinými dietními a dalšími návyky.

Citace a jiné…


Původní článek v Parlamentních listech (PL) byl nazván: Hovězí dražší o 117 Kč, vepřové o 90 Kč, kuřecí o 42 Kč. V EU se už vážně chystá zdražení masa. Je k přečtení ZDE.

Následně byl na serveru Euroaktiv.cz publikován k PL kritický článek Anety Zachové. Vyšel pod titulkem: Zdražování masa EU nechystá. Redakce EURACTIV reaguje na zavádějící zprávu Parlamentních listů je k přečtení ZDE.

Že by měl zavádějící informace i časopis Forbes, který o tom referoval? (k náhledu ZDE)

Stránky CE Delft university jsou k náhledu ZDE.

O plánech na zdražení masa informuje i týdeník Euro ZDE.


Autorem článku je europoslanec za stranu Svoboda a přímá demokracie MUDr. Ivan David, bývalý ministr zdravotnictví v Zemanově vládě. V Parlamentu Evropské unie je členem frakce evropských vlasteneckých sil Identita a demokracie (IDE)

171 komentářů :

 1. Abych pravdu řekl, zdražování masa blbá zpráva pro měšťáky, venkov si poradí, když bude muset. Dneska ale na vesnici kde za starých časů bylo prase v každé třetí chalupě, je prase jenom jedno. Ten kapitalismus nás pěkně pokurvil, já ještě pamatuji jak se lidi hádali o příkopy, kvůli trávě pro králíky a i ve městě kdejakej větší plácek byl rozparcelován národním výborem, kvůli tomutéž. Za první republiky babky s nůšemi běhali po lese a sbírali chrastí na zátop. Jednak měli pohyb na čerstvém vzduchu, druhak to bylo užitečné a v lese byl pořádek. Dneska v lese, bordel. Taky pamatuji hesla, ani zrno nazmar, šetřte naše lesy a tak dále, současnost? Ani zrno nazdar a šetřete našeho kůrovce aby měli developeři kde stavět a mohl bych pokračovat, ale je mě z toho nějak šouflo. Kdo chcete můžete pokračovat. Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědku, babky jsou rodu ženského a proto nelogicky tvrdé Y!! A co se týče těch domácích chovů, jsi asi mladý, neznalý a naivní. Už náckové a pak i komouši měli přesnou evidenci domácích chovů, a když přesná nebyla tak chovatel šel do lágru a prasata v konzervách na frontu. Dneska s excelem (to je kalkulační program) v každém tabletu musí mít přehled starosta obce o každé myši co ji donesla micka na Tvůj práh (i to bude pytlačení a levota a půjdeš do lochu, kde tě budou ládovat penicilínem (houbičkama a plísničkama), takže se netěš na ten valašský, který sa eště dá.

   Vymazat
  2. Ďuro, já kterej jsem se nikdy češtinu neučil, protože mám pro to cit, jsem se dneska utnul, jak se říká i mistr tesař se utne a tak se omlouvám a kritiku beru. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  3. Truhlo,nas Ogary nedostrašite,

   radši táhněte včas s námi bo budeš ohryzat švrčky, jak ostatni debily!

   Vymazat
  4. Pre Ďura, keď sa za minulého režimu malo zdražiť mäso, robila sa veľká vysvetľovacia kampaň, aby to občania pochopili a neburili sa. Teraz sa mocipáni cítia tak bezpečný, že na nejakých poddaných zvysoka se a i rú. Takto vidím rozdiel medzi totalitou a demokraciou. Šťastie, že som zažil i tú totalitu a nepotrebujem nejakých trulov aby mi situáciu vysvetľovali (pre bratov čechov, trulo je v češtine nieco ako hlupák)

   Vymazat
  5. Dědo, ale čím budete toho čuníka krmit, když stojej brambory 20,- a chléb 26,- ?
   Třeba banánama, ty bývají často ve slevě...

   Vymazat
  6. Ďuro, dejte dědovi pětku, ať to napíše 100x a přinese to podepsané od rodičů.
   (Snad nejsme na základce?)

   Vymazat
  7. dostali jste přidano tak nějak to zvas vyrazit musi aby si taky mohli přidat jinak teorie nezdražovani je uplně mimo misu všech kdo tomu nezdražovani chce nějak branit to by totiž
   musela byt nějaka konkurece a volny trh nejen na naměsti ktera dneska unas nikde neni a byla naposled za cisaře pana

   Vymazat
  8. Ono už to na vesnicích pomalu začíná, i v menších městech u těch, co mají baráky. Dcera s manželem a tchyní bydlí na okraji města, mají zahradu a už tam stojí skleník, pár řádků na zeleninu a začali chovat králíky. Taky se domluvili s rodinou ve vedlejší vesnici, že si společně budou chovat prasátka. A ono to tak půjde dál, lidi to prostě přinutí vrátit se k tomu starému dobrému. My začínáme nakupovat v Polsku, maso a masné výrobky jsou tam o třetinu levnější než u nás, i jiné zboží, vždy se oplatí tam zajet na větší nákup, to jsou pak tisícové úspory. A nemyslím, že Polsko, zemědělský stát, který na tom zemědělství stojí a žije, na něco takového přistoupí.

   Vymazat
  9. Kde jsou ty časy, kdy "velký" V.Klaus st. vyprávěl, jak si soukromník se vším poradí. Na vsích, když zakokrhá kohout, tak je to zázrak, vepře nikdo nechová, až na pár starých lidí. Vepříny byli zrušeny, kravíny zlikvidovány, teď dochází na kuřata a slepice. ČR nesmí být soběstačná v potravinách. Vepřové maso za rok zdraží nejméně o 50% a pořád to není výdělečné? A nebo se nechce jen "makat". Babiš zřejmě brzy začne chovat i vepřové.

   Vymazat
  10. Pre 21:53, bezpeční nie bezpecny

   Vymazat
 2. Vynikající článek, pouze s malou chybičkou. Vyšel totiž na NR a ta má odhadem 50 000-90 000 čtenářů (ať nežeru).
  Tohle by mělo být nahlas a důrazně řečeno u hajzla a vlastizrádce moravce a ještě okořeněno informací, kdo z našich hajzlů v tom jede (od ďourové po to pirátské děcko).
  My řadoví občané máme pouze dvě možnosti:
  1) pasivní - vyrobit na balkonech chlívky, kurníky a holubníky (jak říká petruška o moskalech), nebo se naučit pytlačit (jak říkám já valašský staříček)
  2) aktivní - tím nemyslím účast ve volbách, protože ty nikdy nic nezmění (to dokáže jen študák šmít nebo kuc-kuc), nýbrž účast v akcích lidového odporu (pro jistotu neupřesňuji).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neodrazuj do voleb. Ty jediné platí. Je neustále nutné ukazovat na zemské škůdce prstem a seznamovat s informacemi další lidi.¨

   Mimochodem, dnes tentýž text vyšel na Parlamentních Listech - ty mají stoupající čtenost cca 350. - 420 tisíc denně!

   Vymazat
  2. 20:06!
   Neodrazuji od voleb, pokud budou kandidáti navrhováni zdola (z dědin a městeček - ne z germopráglu). Současné volby mi připadají jako voli volí voly! (spisovně správně). Opravdové kandidáty se nikdo ani neopováží na listinu napsat, ani na poslední místo. Kandidátky tvoří stranická grémia (největší zaprodanci z partají). Pokud nebude demoška zdola a volba-odvolání + pravomoce-zodpovědnost, tak to vždy jistí prokurátoři (pardon stání zástupci), soudci a juesej chlívky v metropoli.

   Vymazat
  3. 20:30...SPD dává na kandidátky voly?
   To se mi ňák nezdá...
   I když minule tam šoupla nějakého zednáře, to jsem skřípala zubama...Ale to byla jen výjimka, jinak dobrý.

   Vymazat
  4. Helanov,

   vypadá to,že nejste seznámena se situaci v SPD CO SE TAM DĚJE!
   Je tu nebezpeči,že management riskuje zavažné chyby o kterých se už vi!
   Ty mohou vést pod 5%.Rovněž vidite,že tu neni zajem o opravdovou přimou demokracii s provozem IHNED.
   Zdá se,že ani vy nedokážete vysvětlit co to ta přimá demokracie a la SPD je a zoufale se vyhýbáte otevřit pusu,aby jste šla této věci na klouby!

   Vymazat
  5. 22:30...Pro mne není přímá demokracie žádné téma, vlastně si ani nejsem jistá, že něco takového může fungovat.
   Pro mne je téma změna demografie, ztráta evropské kultury.
   V tomto ohledu je SPD dlouhodobě naprosto konzistentní a tak jsem spokojená.
   Beru to tak, že všechno ostatní se vsákne, nebo se to dá napravit.

   Vymazat
  6. Helčo je vidět že jste z Prahy, ty brambory si na vesnici pro sebe, ale i pro čuníky vypěstujou sami. A na rozdíl od města budou v pohodičce a my jako kreténi z města budem platit jako debliové za předražené a chemicky zušlechtěné sračky těžký prachy, pokud teda vůbec budou.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  7. Dědo, tak to ale nejdřív budou muset odstranit bazény, cizokrajné dřeviny, skalky, altánek na párty...Vidím, jak to vypadá u mladých na zahradě.
   Tam by se nevešla ani ředkvička, natož brambor :-)

   Vymazat
  8. 1:03...A navíc: I kdyby nakrásně zeťák zrušil anglický trávník a pořídil čuníka, tak co by se asi stalo?
   Děti by mu uvázaly mašli, nosily by mu pamlsky a byl by to jejich kámoš...
   Kdyby se dostavil řezník, tak by nejstarší ňučka patrně zdrhla někam do squatu, mezi milé a hodné lidi.
   Prostřední vnuk by začal koktat a ten nejmladší se rovnou počůrávat :-)))

   Vymazat
  9. Helčo je vidět že jste z Prahy. Většinou každý kdo chce, má na vesnici svůj, jak se říkalo záhumenek, ale i traktůrek, nebo traktor, někdo tam ty brambory pěstuje každý rok a ti ostatní mu pomůžou a mají brambory taky. Pamětníci vyprávěli, že za první republiky, tam ti chudí sedlákovi celej den dřeli na poli za polívku a ještě byli rádi jakej to je lidumil. Možná se k tomu vracíme. Na vesnici jsme začali jezdit po sametovém pšouku a tak to docela dobře znám. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  10. ČSSD to má ve volbách spočítané a co TOP09?

   Vymazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  12. Toť "Zelený úděl".
   Těšíte se na tu selanku, statisíce (to jsem asi skromný) nezaměstnaných ze zlikvidovaného průmyslu promíchaných s multikulti vylepšením evropského genofondu? Selanka.
   A doufám, že ta jednotná spotřební daň na chudobu bude hezky v éčkách na jednotku, ať si to ty sráči z východu užijou, když mají ty třetinový platy oproti Skopčákům. Uvidíme, jestli po něčem takovém v ČR, na Slovensku, v Polsku, Bulharsku atd konečně nevezmou tu správnou Evropu za své a rozvratní živlové (Davide pozor !) budou konečně vrženi na smetiště dějin. Pohov.

   Vymazat
 3. Nejhorší na celé věci je to, že se o nějaké životní prostředí, uhlíkovou stopu, zdraví obyvatel ve skutečnosti vůbec nejedná. Pokud by ti navrhovatelé skutečně chtěli v této věci udělat, měli by prosadit zrušení nerovných zemědělských dotací, zdanit nesmyslné převážení dotovaných potravin tisíce kilometrů Evropou, a tím podpořit regionální producenty, a regionální soběstačnost. To by mělo skutečný výsledek. To ale zrovna Vám, pane Doktore, nemusím vysvětlovat.
  Jenže to by spousta lumpů přišla o své "dobývání renty". Takže s pomocí užitečných idiotů z řad neziskovek, zelených magorů a fanatiků,prosazují další a další daňové zatížení normálních obyvatel v místě konzumace. Pořád hledají nové zdroje, jak občanům ještě něco sebrat, aby bylo jednak na ty dotace, a ještě něco zbylo do kapes byrokratů. Spravedlivé daně z masa? Spravedlivé??? Pche.... Jenže občan má smůlu. Copak někdo dovolí alespoň Vám někde v celostátních mediích něco vysvětlovat? Copak do teď někdo uznal, že nerovné zemědělské dotace jsou lumpárna? Jen možná Poláci si vynutili alespoň nějaké vyjímky. My zase sklopíme uši a.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:08... Přesně!!!!!!!!!!
   Když vidím, jakou nabídku má Billa v ovoci, tak mne přechází zrak.
   Já bych se bez těch avokád, kiwi, malin v únoru klidně obešla...
   Zase to vzali ode zdi ke zdi, za totáče byl chudý sortiment, dneska já nadměrně pestrý, nikdo se nepotřebuje ládovat v únoru borůvkama.

   Vymazat
 4. Odmitam svêt zakázaných pravd a přikazovaných lži!

  Britové prvni poznali,že jim ukradnou i bifteky a utekli hlava nehlava z EU.
  Uplně nejlepši nas tu čeká až virus bude v Africe a utečenci,které neomarxistka Makrela co už dávno měla zmizet namisto toho dale cpe do EU kupy nelegálnich migrantů přenesou nakazu a ti přenesou nakazu do Evropy!

  To EU je den ode dne nechutnějši a nebezpečnějši!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:13!
   Koronavirus se rozšíří pouze v Číně, japonsku, Thaivanu a všude kde je čínská rasa. Je laboratorně vytvořen pro likvidaci čínské populace, což je poslední možnost jak zastavit Čínu. Ví to číňani, ví to emerikánci a ví to i judai (tedy základní hráči). Proto Čína zablokla informační toky, nepouští k sobě světovou "pomoc"a likviduje nákazu totálním způsobem (co má umřít umře). Zároveň můžeme očekávat daleko krutější odpověď (zejména židé a anglosasi), pochopitelně hybridně přírodní.

   Vymazat
  2. To co pišete TRULO,je jen zbožné přani.

   I když to bylo "prý" takto ve viru koncipováno,tak takový virus mutuje.
   V Africe maji Čińane až milion lidi,plno afričanů je v Čině studuje tam.
   A Afrika nemá vůbec dostatečné možnosti obrany ani nemocnice a lékaře.
   Ďedo Valachu hledete valašku, nebo bude průser!

   Vymazat
  3. 20:39 Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Pokud se vytvoří viry, specifické jen pro konkrétní genetickou oblast jakou je Čína a tuto oblast zcela vylidní, je to naprosto legitimní. A žluťákům pomůžeme nejvíc tím, že je zbavíme toho rudýho viru, pak nám budou zase smět sloužit v tradičnější pro pro ně roli kuliů (i kuliJan - sic!) vybavení takovouto praktickou dřevěnou šálou - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Vymazat
 5. No - zatím ještě maso zdraženo není. A jestli bude, ve společnosti figuruje tolik zbohatlíků, podvodníků, vychcandírů, parazitů, úředníků, politiků, celebrit a různých praček na špinavé peníze, že všem těm to bude úplně fuk. Ti budou pořád žrát to, na co jsou zvyklí, a na obyčejné lidi už dávno okázale kašlou. Těm je úplně fuk, jak se budou živit "lidi" a čím. Ano, za války se chovali králíci na balkonech bytů v činžácích, v městských zahrádkách se chovaly slepice, kde to šlo, tam si lidi nasázeli zeleninu a brambory - prostě se snažili přežít ten švajneraj. A přežili. Vím to z vyprávění pamětníků. A pamatuju si sám, že i když za "totáče" bylo maso levné, přesto hromady lidí stály fronty u obchodů s tzv."nuceným výsekem", každá jatka měla své vlastní prodejny, kde bylo nabízeno maso a uzeniny, a u mojí babičky, kam jsem chodil na prázdniny, bylo maso k obědu jen v neděli. Ale byla spousta jídla okolo - každá hospodyně dříve uměla vařit - což dnes neexistuje. Poděláno je toho mnohem víc, skutečnost, že se eventuelně zvednou ceny masa, je jen určité procento z té podělanosti.

  OdpovědětVymazat
 6. Co proti tomu můžou rozumní lidé udělat .., bláznům se těžko odporuje a toho bláznovství se sami nezbaví ..
  Asi řešení zůstane na taťkovi Bohovi, on si už s těmi svými poblázněnými nerozumnými dětičkami nějak poradí ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neni tomu tak,že nelze nic proti zlu dělat.to je ohlupováni domorodců,kteři jsou hnáni jako dobytek informacemi GŘ TV dobře zaplaceného ohlupovatele a tim i
   zloděje hlasů voličů,aby nebylo koho volit.

   Objevila se tady skupina občanů a přišla s řešenimi,ale sami občané navrhovali,aby řešeni byly smazány.
   Je dost možné,že to byli gumaci, pracovnici režimu,kteři se lekli a dali je smazat cenzurou.!

   Kde jsou,aby nám začali znovu vysvětlovat v navrzich "jak to jde tentokrát za naši solidárni podpory?"

   Vymazat
  2. 20.52 Ti fanatiční blázni chtějí nás jako lidstvo zachránit a jsou přesvědčeni že konají to největší dobro.
   Je nepřesvědčite že slouží zlu, a zlo budou vidět jenom ve vás .., jsou pobláznění a pomatení.
   Ti blázni musejí padnout na hubu aby se vzpamatovali a rozumní lidé se musí předem připravit, aby se tomu pádu pokudmožno vyhnuli ..

   Vymazat
  3. 20:15...To je pravda, dneska už si hospodyňky odvykly vařit pracnější jídla.
   Já jsem třeba fronty před Masnou nikdy nestála, tak na mne zbylo jen mleté nebo bůček.
   Bůček by děti nepozřely, tak jsem vařila mleté 100x jinak.
   Mletá roláda plněná vejci a hráškem, pórkem, sýrem, špenátem, žampiony, salámem...Do rolády se dá zabalit cokoli.
   Mleté se dá i nacpat do všeho, do čeho jde vydlabat díra.
   Cukety plněné mletým, papriky, rajčata, žampiony, zelí, kapusta, květák,brambory...
   A to ani nemluvím o lahodné musace, milánských špagetách,hitem byla sekaná svíčková nebo mleté kuličky v rajské omáčce. :-)

   Vymazat
  4. 22.48
   Nedá mi to abych to nezved.
   Ještě za totáče vyšel stolní kalendář: "Kalendář vařících mužů". A začínal:
   Za starých časů, kdy ženy ještě nebyly líné a vařily jídla pracná...

   P.S.
   Teď by autora feministky a gendercvoci nejspíš hnali k soudu, ale tehdy byly ženy ještě normální a hlavně měly smysl pro humor.
   (Ta první věta mě tehdy před asi čtyřiceti lety dostala, tak jsem si ho koupil. Bohužel už si z těch skutečně vynikajících receptů pamatuji - a dělám si je tak dodnes - guláš na pivu a guláš zahuštěný mletým masem. Samosebou ne mletým chemohnusem napěchovaným vodou z makra, ale namletým hezky postaru doma.)
   Jojo, fronty. Mě nevadili. Vzal jsem si s sebou knížku a četl si. A bral bych je zas - radši kvalitu ve frontě, než chemohnusy nebo maso docpané vodou. V kterém je i přes 10% vody. Teď hodíte krkovičku na pánev, že si uděláte přírodní řízek, a než z ní voda vysmahne tak máte dušený řízek. A my si na to už tak zvykli že ani nedržkujem. Vážně si necháme srát na hlavu.

   Vymazat
 7. Ogaři o zelenou planetu či kdysi modrou, dneska chemotrajzlově šedou se jedná až po zaplacení posledního výpalného židům.
  Už nestačí bankovní úžera (vem si debile půjčku, už nikdy ji nesplatí ani tvoji vnuci), ani katolická úžera (restituce, odpustky, dary a dobroserství). Jediná správná úžera je ta ekoteroristická (kurva zaplať daň z masa, studny, komínu, traktoru, narození a úmrtí a pak můžeš zdechnout hlady).

  OdpovědětVymazat
 8. Kdyby ti hajzlové v EP co navrhují a vymýšlejí jak nám občanům zdražit maso měli strach,že jim někdo vpálí kulku do hlavy,tak by je to ani nenapadlo.
  Navrhuji zamyslet se nad tím, jak tyto hajzle zlikvidovat-např.Frank skončil na šibenici, Benito Musollini s prostřelenou hlavou visel dolů ti nakonec neskončili dle svých přání.

  OdpovědětVymazat
 9. EU je nepřátelská organizace a podle toho je třeba se k ní chovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně. Musíme se připravit na válku s EU, na ústrky, embarga. Diskriminaci stejně už zažíváme, tak co.

   Vymazat
 10. Úsměvné je zdůvodnění, že jde o naše zdraví a o "uhlíkovou stopu". Takže nejen, že jsme rekordmani v cenách nájmu, energii (např 1KW elektřiny v Maďarsku je za polovic) a jídlo v porovnání se sousedy taky vede. Mimochodem ceny energií se promítají i do potravin. Vadí mi, že z nás dělají blbce. Moji předkové ctili zdravou zásadu, žé na 1ha pole jsou třeba 4krávy, hnojilo se organicky a nebyla zapotřebí chemie, která ničí spodní vody. To už nezvládnu. Ale asi skončím, jak moji rodiče za války. Na naší zahrádce jsem už zrušil alpinku a nahradil ji rajčaty a salátem, pod okapem mám barel a vedle něj jednou bude kurník pro slepice a vejce. Půjde-li péče státu o mé zdraví dál, tak cena masa vyžene auto z garáže a nahradí ho pašík. Budu zvědav, zda jako za Protektorátu mne udají sousedé. Bydlím totiž v Praze, v domku se zahrádkou. Místo sekačky na trávu přemýšlím o ovečce. Jo a bioplyny celé naší ZOO i rodiny budu chytat do mongolfiery. Bude to náš záložní plyn na zimu, nebudu potřebovat Putina ani Trumpa. Nazdar!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak spodní vody...Ale ta chemie nenačechrá půdu, ta potom nestačí pojmout vydatný déšť a ono přívalová povodeň.
   Hnůj je nezastupitelný, ta sláma kypří, všechno má svůj význam.

   Vymazat
  2. 20:56
   Tu ovečku vynechte, je to chutná strava muslimů.

   Vymazat
 11. Ale jó, nejlíp všechen dobytek vymydlit a žrát jen zelený. Akorát jsem zvědavej kdo pak nasere hovna na hnůj aby to zrní mohli zelenomagoři pěstovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvažuje se o dovozu kejdy z Holandska, ovšem, jako hnojivo za moc nestojí...

   Vymazat
 12. Evropa musí přijmout až 270 000 000 uprchlíků! Brusel:Kdo je proti uprchlíkům,bude sedět,
  https://www.youtube.com/watch?v=ntFB7PLWi1E Spojenci Tomia Okamury v Evropě jeden za druhým čelí objednaným justičním procesům. Dojde i na Tomia? Británie je díky Brexitu zachráněna před objednanou justiční zvůlí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:13 Kdo pude sedět 80% Čechů? Je to důvod proč vystoupit z eu s Polskem a Maďarskem.

   Vymazat
  2. 21:13 Proč LŽETE ????
   Sám moc dobře víte že přijmout takové množství lidí je nereálné, ale vy jako dokonalý hlupák hodíte do placu nesmyslnou cifru!
   Dvořáku, proč se nemaže tato stupidní lež!!!
   Jeden za druhým proces není, jen soudí v Italii jednoho nácka a pokud budou soudit Pitomia, tak jen dobře!!!!

   Vymazat
  3. 9:28
   Ty seš holt idiot!

   Vymazat
  4. Unkhovne z 9:28!
   To nejsou lži, nýbrž citace šílených eurobohů. Je to podobné jako když v 60-tých letech sovětští vědci spočítali, že planeta uživí cca 60 miliard lidí. Ty ve své fantasmagorii umisťovali na dno oceánů pod příkrovy a do středu Sahary. Souhlasím s tím, že kdo cituje vola bez vysvětlení, sám se volem stává, ale to je úděl většiny aktivistů, které si platí páníškové světa.

   Vymazat
 13. Ten rádoby Evropan pyját peksa na Čechy kašle doufám že to Babišova vláda odmítne. A spoléhám na Poláky že to jako zemědělský stát odmítnou maso kupuji v Polsku.

  OdpovědětVymazat
 14. 20:10 Ďuro Trulo. To není nelogické.
  TY ženy běhalY
  TI muži běhalI
  TY děti běhalY
  I český pravopis má svoji logiku. Proto by bylo velmi komplikované ho zjednodušit. Ale Rudý dědeček, je už dědeček... Horší je, že pravopis neumějí dnes ani čerství maturanti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:51...To byste žasnul, kolik dětí má dysgrafii!
   Není to nic proti něčemu, jenom mají problémy s pravopisem.
   Hodně lidí má technické vzdělání, třeba i titul, ale i/y jim dělá velký problém.
   Proč by měl student trpět kvůli pravopisu, když je třeba nadaný na matiku????

   Vymazat
  2. Ďura je srandista. S tvrdým běhají dědci - tedy než zdědkovatí. Za babama. Akorát že ne s ypsilonem.

   Vymazat
  3. Milane, ve tvaru Y jsou, dle známého vtipu, rakve pro blondýnky...

   Vymazat
  4. 12.09
   A platí i na blonďáky? Já že ten vtip neznám, tak ani nevím, jestli bych se neměl urazit. Naštěstí nejsem blonďák. Ale dobrýmu fóru se rád zasměju. Vlastně i sobě, když si naběhnu.

   Vymazat
  5. Milá Helenko!
   Jako emeritní pedagog musím předeslat, že matematika , logika, čeština či hotentotština jsou jazyky určené k přenosu informací z jedné hlavičky (většinou té rozumnější) do dalších hlaviček (většinou těch toužících po poznání"schválně nepíši po vzdělání, protože vzdělání je pouze dokladem hlouposti"). A je úplně jedno jaký jazyk použijeme, jediné co je důležité je znát a ctít jeho pravidla (zákony, sémantiku, gramatiku a syntax). Kdo tohle nerespektuje kurví jazyk (jediný nástroj dorozumění a přenosu informací) a tím i přenášené informace (myšlenky, představy, výpovědi faktů). A navíc si ty zkurveniny fixuje ve vlastní hlavičce a tím blbne (gramaticky i matematicky, o logice ani tuchu). Proto jako emeritní nesnáším kurvení komunikace nesprávnými formulacemi (argot, vulgarita a sleng nic nekurví, pouze okoření). Ctěme všichni jazyk mateřský, jazyk matematický a jazyk logický (formální logika) a vždy se dorozumíme!!!

   Vymazat
  6. Ještě malý dodatek k jazyku!
   Za poslední rok se u většiny opravdu diskutujících (nemyslím troly a voly) podstatně zlepšil. Pouze gramatika trpí dvěma nedostatky:
   1) nerespektování znaků a jejich významů ve stavbě věty (Popravit nelze, oženit s princeznou).
   K tomu tolik, že i mezera je znak, oddělující slova a věty a že existují jiné oddělovače textu
   ("" , ; . : ? ! ) ( < > ). Ty se píší vždy a zásadně za posledním znakem slova (bez mezery) a pak za nimi následuje mezera oddělující slovo od dalšího slova nebo věty. Proto editor textu (automat) správně umístí tyto znaky na řádku bez tzv. vdov či sirotků.
   2) Obdobná pravidla má i matematický zápis, aby byl správně interpretovaný a kvantifikovaný. Omlouvám se všem, kteří toto znali, ale ti pochopí, že opakování je matka moudrosti. Těm, kteří to neznali odkazuji. Znát je jedna věc, respektovat druhá a dodržovat při psaní ta zásadní věc!!!
   Jinak nechtěl jsem vás nasrat, nýbrž poučit, ikdyž nevím co z toho je horší.
   Pro Helenku: kdo nezná češtinu nemůže znát matematiku - kdykoliv předložím elaborát s důkazy.

   Vymazat
 15. Největší sranda je ta, že když za prvé se jim to povede až do "všech důsledků", tak de facto vybijí stáda chovného dobytka nejen na maso, ale i na "to ostatní", čímž naprosto podivuhodnou shodou okolností ti noví "doplňující" občané západních zemí se tu taky neuživí. Protože nebude žádné hnojivo. Umělé chemické hnojivo může "fungovat" maximálně několik let. Je to podobné jako se semeny GMO. Ale dovolí nám chemii gretenismus?
  Druhá možnost je také srandovní. Dělají doopravdy všechno proto, aby je "smetla" nějaká ta "revoluce"? No, není to sranda?
  Ať udělaj co udělaj, stejně budou mít nakonec hlavu v pejru. No není to vlastně "kvalitní" humor? Dokonale černý?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naše vláda by se měla "pochlapit" a vymoci nám výjimku ze zdražování, v rámci aspoň částečného vyrovnání cen v EU.

   Vymazat
  2. 0.11
   Není to humor. Ani sranda. Protože neplatí že:
   Ať udělaj co udělaj, stejně budou mít nakonec hlavu v pejru, ale:
   Ať udělaj co udělaj, stejně BUDEME mít nakonec hlavu v pejru.

   0.14
   Tahle vláda a pochlapit? Fantasto...

   Vymazat
 16. Žádné EU nařízení není ku prospěchu občanů. Oni pokračují v rozvratu evropských států a národů na všech frontách. Jak to zdůvodňují, to jsou pouze slohová cvičení, přičemž argumenty se mohou libovolně měnit, aby Evropané jenom nečinně civěli a diskutovali o těch nesmyslech, které pro ně vymýšlí. Pravým cílem je, zbavovat nás suverenity a rozvracet naše evropské státy. Jak hodně nás musí znevolničit, než nám dojde, že je sebevražedné to jenom nečinně sledovat? P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:38 Moc by mě zajímalo čím vás EU " znevolničuje,rozvrací evr. státy,zbavuje suverenity " . Docela vážná obvinění, máte proto nějaký dukazy??

   Vymazat
  2. TY trubko 9:22 - jen si vzpomeň kolik nesmyslných přepisů jsme museli implementovat do našeho práva. Nemůžeme ani vybírat pořádnou cenu za přetížené kamiony, které ničí naše silnice a dálnice. Bez šplhavců a řiťolezů EU by nikoho z našich politiků ani nenapadlo se vzdát obchodu s Ruskem a podílet se tak na nesmyslném a nespravedlivém embargu. Řepka na našich polích a podvody s elektrovoltaikou jsou také produkt nařízení EU. Elektromobilita nám zničí celý sektor strojírenství a navazujících oborů. Opět nařízení EU! Nové náboženství - greténizmus - ničím nepodložená víra v nesmysl, že člověk a exhalace mohou za globální oteplování je nákaza, která postihla EU otravuje i naše české, tradičně rozumářské prostředí. O rovných banánech a hygienických předpisech, které my musíme plnit, ale ve Francii, Itálii a dalších členech EU se nevyžaduje,to už jsou jen detaily na dokreslení.

   Vymazat
  3. 9:48!
   Globální oteplování a klimateror nejsou nákaza EU, právě naopak - jsou účinnou a nepřekonatelnou zbraní na šíření ekoteroru a ekovýpalného na goje celého světa. Stačí vyděsit děti, pak je poslat demonstrovat místo vzdělávání a ony se o své rodiče a prarodiče již postarají. Tak jako polpotovi rudí kmérové (lopatu do každé domácnosti - lépe motorovou pilu - inu pokrok nezastavíš).

   Vymazat
  4. 9:48 Tak vy jste ale uplně, uplně mimi.
   Co věta to LEŽ:!!!!
   Za přetížené kamiony se platí mastné pokuty, neználku, akorát těch kontrol není dostatek!

   Embargo na Rusa je naprosto v pořádku. Rusák nebude obsazovat uzemí které se mu zlíbí!

   Řepka není žádné nařízení z EU.

   A věřit na zahnuté banány muže opravdu jen blb jako vy! Zase hoax který někdo hodil do placu.

   Chybí vám tam RUM a POMAZÁNKOVÉ MÁSLO, které tyto dva produkty musely změnit název a to zcela zákonitě!!

   Nevím co je špatného na elektromobilech ?
   Do města výborná věc!

   Vymazat
  5. Unknown17. února 2020 9:22
   Projevuje se to v mnoha oblastech lidské existence. Evropské právo je nadřazené našemu právnímu řádu, přičemž EU nic nečiní proti navážení migrantů, nýbrž na nás neoprávněně vymáhá jejich přijímání, tzv. soldaritu. Ztěžují možnost ekonomických aktivit, běžným občanům. Jak řemeslníkům, tak pěstitelům, nebo chovatelům. Všechno směřuje k otrávení jakýchkoliv aktivit občanů, jakémukoliv projevu suverenity a nezávislosti. Vytváří se absolutní závislost na nadnárodních korporacích a EU administrativě. To považuji za znevolničování. P.K.

   Vymazat
  6. Unkhovne, kuňkhovne 11:38!
   Máte úplně pravdu! Co věta to lež, ale ve vašem příspěvku, (nebo je to totální indoktrinace korporátně fašistickou propagandou?). Které území se tomu Rusákovi tak líbí, snad ne vaše zahrádka? Ale pokud ji ten grázl neobsadí, tak si tam udělají piknik vaši kámoši z eritreji a pakistánu a vám nezbude nic jiného než provést totální deratizaci té vaší zahrádky.
   Ach jo kuňk!!!

   Vymazat
 17. 0:38 jedenácté přikázání zní: "Nebudeš nečinně přihlížet", kdo nečinně přihlížeti bude, velice se podiví. No a tom to je, kdo si myslí, že to jen tak nějak ošulí, bude výsledkem asi velmi zklamán.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 18. Na všem zlém je třeba najít alespoň kousek dobrého. Opuštění Bruselského chomoutu má svou cenu. Nepochybuji, že i Britům bude o něco hůř, protože vyměnili momentálně vyšší životní úroveň za nižší, ale s perspektivou budoucnosti.
  Až tenhle bleší cirkus s názvem EU jednou skončí, a o tom nepochybuji, vrátí se na svět obecná matematika. Opět bude platit, že 2+2=4 a ceny zboží a služeb se vrátí na svá místa. Ceny potravin bez dotací nepochybně vzrostou, stejně jako zboží, které se bude opět vyrábět v Evropě.
  Tak že bruselští idioti nám vlastně poskytují čas na adaptaci. Na adaptaci do poměrů nekřivených bruselským gestapem. A to je ten kousek dobrého.

  OdpovědětVymazat
 19. Proč odešli z EU ,když Británie je z 30% islámská.20% africká?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cikorky asi ještě nepřesáhli 51%. Nehledě na to, že islám není jednoduchý. Sunité, šíté a mnoho dalších frakcí, které se navzájem moc nemusejí.
   Představa sociálních inženýrů, plánujících výměnu obyvatel Evropy, že po islamizaci dosáhnou "klidu na práci", se mi proto jeví, jako hodně naivní.
   Dokud bude dost nevěřících, budou muslimové mydlit je. Až dojdou, začnou se mydlit mezi sebou. A nevylučuji ani možnost vzpoury proti vrchnosti. Viz Sýrie, nebo Irák.

   Vymazat
  2. zhnusený17. února 2020 5:44
   „Opuštění Bruselského chomoutu má svou cenu“, to je pravda. Ovšem setrváním platíme také nějakou cenu. Takže v principu jde o to přijmout zodpovědnost za sebe. Nepředávat ji nějaké nadnárodní nedemokratické organizaci, která již prokázala, že naše zájmy, nebo dokonce dobro, jim jsou u zádele.
   Také se nekoná žádná adaptace. Stále více jsme omezováni na svých demokratických právech a stále se zhoršují podmínky, pro návrat naší suverenity a demokracie. P.K.

   Vymazat
  3. zhnusený17. února 2020 6:52
   „Dokud bude dost nevěřících, budou muslimové mydlit je. Až dojdou, začnou se mydlit mezi sebou.“
   Váš optimismus je neskutečný. P.K.

   Vymazat
  4. 13,53
   Nepopírám. Ale tady nejde o přijmutí zodpovědnosti za sebe samé. Tady by šlo o pomstu.
   Přizpůsobili by jsme se poměrům, kdyby šlo pouze o narovnání dotacemi a jinými nesmysly pokřivenými ekonomiku. Když sleduji přístup Bruselu k Britům, nabývám jistoty, že Brusel půjde proti Britům, i kdyby na tom měl tratit. A to je Británie ekonomický obr. Jak by si asi vytřeli prdel s námi.
   Trpělivost růže přináší. Uvalení ekologické daně na maso je pouze první krok. Bude následovat podobné zdanění paliv a energií, energeticky náročných produktů,... a samozřejmě budou následovat sankce a postihy za porušení různých pochybných pravidel. To vše vyústí v krajní nasranost obyvatel unie. Ta zase povede k růstu podpory euroskeptiků a ti ten bleší cirkus buť výrazně přestaví, nebo úplně rozpustí. A teprve potom přijde náš čas.

   Vymazat
  5. 13,56
   nepopírám, že mi už tuto situaci asi nezažijeme. Ale v můj prospěch mluví skutečnost, že v muslimském světě je sekulární stát iluzí. A nejenom to. Náboženská tolerance neexistuje ani v čistě muslimských zemích. Muslimové nevynechají jednu příležitost, kdy by po sobě nestříleli navzájem.
   Sám se v jejich odnožích těžko orientuji, ale registruji nekončící zprávy o tom, že tu šítské milice napadly sunitskou armádu, nebo sunitská armáda zmasakrovala kurdskou enklávu. A to už vůbec nemluvím o radikálních odnožích typu IS, Al Kajdy, nebo Taliban.
   Jednou z mála vyjímek je současné protivládní srocení v Iráku, kde se skamarádili dokonce i muslimové s křesťany. Dočasně, samozřejmě.

   Vymazat
  6. zhnusený17. února 2020 14:04
   Jestli půjde Brusel proti Britům, je možné. Ale že jde proti svým členům, je jisté. Takže si s námi již vytírá. Náš čas nepřijde v nějaké nejasné budoucnosti, náš čas je už nyní. Již nyní bychom měli odmítat nesmyslná nařízení a v případě uvalení peněžité sankce, ji ignorovat. Přispíváme tam dost a je zradou našich politiků, jestli ještě navíc přijímají směrnice, které neodpovídají našim zájmům. Zde je ten problém, v našich politicích. P.K.

   Vymazat
  7. 18,13
   Fajn. Snažím se volit euroskeptiky. Možná se pletu, ale naším největším nepřítelem je nyní Brusel. Ale kolik nás takových zatím je? A kolik partají má dnes v programu vystoupení, nebo alespoň odpor, proti bruselskému diktátu? V podstatě jenom SPD a Trikolora. Než tohle lidi pochopí bude ještě chvíli trvat.

   Vymazat
 20. Hajzlové v EP chtějí lidi nasrat a vyprovokovat k pokusu o jejich fyzickou tedy těch hajzlů v EP likvidaci,to je dle mého názoru jejich cílem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní17. února 2020 7:11
   EK jsme si nevolili, takže od ní nic neočekávám. Ale volili jsme si naše politiky, takže od nich očekávám ochranu našich národních zájmů. Pokud tak nečiní, nejdou proti destruktivní EU, je to jejich zrada našich životních zájmů. P.K.

   Vymazat
 21. Úloha masa a živočišných bílkovin v životě člověka je zřejmá z pokusů tragicky pomatených vegetariánek, kterým se narodilo mrtvé či těžce podvyživené dítě jako důsledek absence živočišných bílkovin v potravě (v závěru těhotenství). Až uvidíte sýkoru, zvonka, vrabce, kosa, tak vězte, že ačkoliv zimu přečkávají na rostlinné potravě, pro výživu mláďat potřebují nekompromisně živočišné proteiny (hmyz, mšice, slimáky). Podobně jsou na tom i sršňové a vosy (pro vývoj larev samců a samic jsou nezbytné živočišné bílkoviny). Omezení spotřeby masa směřuje proti chudší části populace. Nic nového: podvyživené děti pamětníci znají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zvláštní je, Vladimíre, že na rozvoji mozku mozku měla nemalý podíl živočišná strava a že se o tom cudně mlčí. Ostatně parantropus zůstal právě díky vegažrádlu po miliony let stále stejný tupec až nakonec vyhynul. (Nebo žeby ne a jeho potomky jsou Negrité a jsou teprve ve vývinu? Pro pitomé - nekorektní vtip!)

   Vymazat
 22. Podívejte se na úžasná dvě videa na You Tube: Petr Staněk. Globální oteplování ... Je to člověk neskutečných kvalit. Popisuje tam srozumitelně na základě vědeckých poznatků souvislosti. To co povídá v závěru 2 dílu mě přivedlo k myšlence že to je to co kdysi vedlo lidi k přesvědčení že musí existovat všemohoucí teda BŮH.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je - a vsaďte boty že se si o něj začnou vymytí greténi otírat tlamy.

   Vymazat
  2. Stačí první minuta a půl a i já jako člověk, který se naprosto amatérsky zajímám o astronomii vidím, že ten člověk je absolutně mimo a plácá naprosté hovadiny. Z toho mi vyplývá, že zbytek bude v podobném duchu, proto se s ním nebudu ani zdržovat.
   Ale je mi jasné, že naprostému neználkovi mohou podobné sebevědomé projevy imponovat.

   Vymazat
  3. Toho kvákala Staňka jsem před lety slyšel jak " moudře" vyprávěl o ekonomice, jaké závěry do příštích let předpovídal, ani jedna věc nevyšla, ani jedna věc z jeho předpovědí nebyla realizována. A po krátkém poslechu o oteplování to bude stejné, jen dobrý tlučhuba!

   Vymazat
  4. 9:54 nemusíte nás ujišťovat, že jste amatér v astronomii. Spíš by bylo obtížné najít něco, v čem amatér nejste. I když amatéři mohou mít někdy určitou úroveň. Ale to rozhodně není váš případ. Stačí první jedna a půl řádky a hned tu všichni víme... že nemá smysl pokračovat v četbě.
   Zajímavé snad jen je, když pod různou hlavičkou diskutuje sám se sebou.
   No až proti své vůli najedete na veganství, to teprve budete mít inspiraci. Ale nebojte se, to má být až do deseti let. Zato žádná legrace. Jenom kytičky. OVOCE a ZELENINA. Ani mléko, ani vajíčka, ani sýry. Gutten Apetit Frau Merkel.

   Vymazat
  5. 10,10
   Zato ta tvoje slátanina je duchaplnost sama!

   Vymazat
  6. 9:54 10:10
   Když už jste tak inteligentní, napište fundovaný článek sami. Nejde to? To se ani nedivím.
   Právě vy jste příklad (příklady) kam to může "dotáhnout" notorický záškolák. A neurážejte skutečné amatérské zájemce o vědu. Vy máte s vědou společného pouze peníze. Jinak vůbec nic.

   Vymazat
  7. 9.54 - 10.10
   Kucí...! Ani nevíte jakou jste mi udělali radost!
   Ani hodina neuběhla a už jste tady v plný parádě!
   Tak jen do toho telátka!

   Vymazat
 23. Nějaký zoufalec vyzvrací blábol, kterých jsou denně desítky a tady to David prezentuje za hotovou věc. Zase jen ubohá ukázka jak poplivat EU, vystrašit lidi, vnést do nich nenávist vuči EU, jiný učel v tom nevidím. Čím huře, tím lépe, to je vaše krédo v EU Davide!
  Hlavně pane Davide že to sype k 500 000, až bude tenhle nesmysl faktem, pak teprve uvěřím!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:18 - ukázka nenávistného projevu individua, který neumí pracovat s fakty a který obdivuje orwelovsky fašizující neokoloniální EU. Nechutný výpad anonyma, který nemá protiargumenty, neumí se vyrovnat se skutečností, která podkopává jeho falešnou víru a tak útočí na osobu, která přináší varovné zprávy. Ubohost trolů.

   Vymazat
  2. 9:18 psala Charanzová, nebo některý její kolega, kolaborující s bruselskou "elitou". Těm vlastizrádcům samozřejmě nic nevyčítá, vždyť paří mezi ně.

   Vymazat
  3. Možná to v 9:18 napsal osobně Ďourová. Sloh i slovník na ni ukazují.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 9;50
   Šafrovi je jinde,magore!

   Vymazat
  6. 10:52 Co? Že Šafrovi ho hulíš jinde?

   Vymazat
  7. Ve skutečnosti cenzor Wenzel Hoffstein zfetován prdy téhle židočekistické poloopice z Kremlu - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí, neb ho trápí přestava stát se součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale odtud potáhne jen s hrstku svých odulých kumpánů ihnedd poté, co přičichne k sukovici co tuna držím v ruce! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
  8. DVOŘÁKU TO ALE BYLA DOBA NEŽ JSI SMÁZNUL KOMENT V9:50 DOCELA TI ODPOVĚDĚL PRAVDIVĚ A TY VE SVÉ ZASLEPENOSTI MAŽEŠ PRAVDU CHUDÁKU!!!

   Vymazat
 24. No jó Británie, ta je za vodou, á propos, když už nebudou v EU, měli by pěkně zacálovat všechny škody spojené s nemocí šílených krav, jako jsme my museli platit za naše letce umírající za ně v Británii. Jak se říká pořádek dělá přátele. Hej hou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:27 Tak to se potom těším až Čína zacáluje celému světu za koronavir, ptačí chřipku a řadu dalších nemocí,které pochází od nich, v tom případě počítám s bankrotem Číny!

   Naši letci neumírali " za ně " ale bojovali za celkovou porážku fašounu!
   Tady je vidět, že ne vždy je stáří chytré, ale ve vašem případě duté jak bambus, že rudý dědku.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Unkhovno děláš čest svému jménu protože o co jsi mladší o to blbější, což ti tady řeklo už více lidí. Nejspíš budou mít pravdu. 11:09 Napsal jste to naprosto správně ale to debilovi nemáte šanci vysvětlit. Jak říká klasik, marnost je marnost.
   Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  4. 10:34!
   Koronavirus do číny dodali chazaři, jako poslední pokus okrást číňany o pár bilionů doláčů za protilátku. Ale oni si číňani poradí v obou případech.
   1)Protilátku za pár dnů vyvinou sami a světu vysvětlí kdo vyvinul virus.
   2)Pomocí přírodních zákonů mnohonásobně vrátí dluh anglosasům a jejich páníškům i s onou pověstnou židoúžerou (protože dluhy se platí i s úroky).

   Vymazat
  5. 22:14 Ty vole, to myslíš vážně??
   Lidská hloupost je nekonečná a v tvém případě je nekonečno malou hodnotou.
   Co chtít od TRULA, ŽE!

   Vymazat
  6. 14:11 Dědku, svou hloupost neokecáš, . Doporučím ti přestaň čmárat ty své magorárny sem, ALZHEJMR je sviňa, v tvém případě to platí dvojnásob!

   Vymazat
 25. Tak určitě věřím, že tyhle fantasmagorie okolo masa se v určitých kruzích vážně objevují. Piráti jsou arogantní hlupáci.
  Nicméně nemají šanci na úspěch. Již jen třeba francouzská zemědělská lobby je dost silná aby do toho hodila vidle. A nejen ta.
  Na dramatické snížení spotřeby masa by doplatilo zemědělství mnoha zemí, ale také zpracovatelský průmysl a v neposlední řadě mocné obchodní korporace, které mají na mase, mléce a sýrech ohromné marže.
  Nic to ovšem nemění na tom, že konzumace masa by měla být uměřená a jisté její snížení by asi na škodu nebylo.
  Ne z hlediska klimatu, ale z racionálního stravování.
  A než prát do sebe kuřata z Polska, či USA to je fakt lepší prosná kaše.

  OdpovědětVymazat
 26. Teď jste Davide na sebe pyšný? Přečtě si pár příspěvku co jsou tady hloupí lidé schopni napsat za nesmysly, jen díky vašemu blábolu o mase! To je především váš cíl, zmanipulovat a zblbnout ty jednoduší lidi!
  Je štěstí, že jich je jen tak málo!!

  OdpovědětVymazat
 27. Přečtěte si na AENEWS jak se perou v nějakém pochybném spolku NÁRODNÍ DOMOBRANA, Obrtel kolaborant vyhodí totální magorku Liskovou, to je pane spolek, to je prde... už se perou!!!
  Tam se člověk zasměje!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty seš debil,tebe rozesmál i pohled na vlastní držku v zrcadle!

   Vymazat
  2. 10:11 Výkřik ubožáka bez argumentu. Přesně jak jsem psal, jednoduchý blbeček, co tam máš dál?

   Vymazat
  3. 10,26
   Popsal ses na jedničku,havloimbecile retardovanej!

   Vymazat
  4. 10:33 ÁÁÁ náš retardovaný F-300, tak to potom jooo. magorku z prosektury!

   Vymazat
  5. 10,35
   Omyl,F73 je tvoje rodinná diagnóza havloflanděro!!!!!

   Vymazat
  6. Unknown17. února 2020 10:01
   Vy si užijete srandy. V.K. mladší se neshodoval s ODS, ČSSD kouká jak vyhnat Foldynu, samá prde… P.K.

   Vymazat
  7. 10:58 Kterej z nich že to je? - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Vymazat
 28. Nevím, zda je nebo není odměňování zemědělců spravedlivé nebo okrádající. Vím ale bezpečně, že je pokřivené dotacemi, což by bylo možné v socialismu, ale je nesmyslné v kapitalistické ekonomice. I to je asi důvod, že náklady EU na dotace rostou, připojují se dotace státní a "šikovní" zemědělci pracuji dnes již jen u počítače a kalkuluji, co je výnosnější, než jakákoliv práce s půdou a živočišnou výrobou. Lze samozřejmě unisono žádat zvyšování příjmů za nic nedělání, vždyť lékaři, kteří dnes v průměru berou kolem 80 tisíc Kč, také si žádají dorovnání se soudci, kteří si žijí bez stresu a tempem více než hlemýždím za dvojnásobek. Ale když napíši, že chci o 20 % více, pak se nesmím divit, že min. financí nutně musí odpovědět, že se musí o 20 % zvýšit daně, nemocenská, důchodové. To spíše je nutné se zamyslet, zda se zvýšením platů nutně musí růst i raketově ceny všeho zboží a tedy inflace a tedy znehodnocení přidaných peněz jejich stažením do kasy kapitálu.
  No a o tom vypěstovaném neřádu, který je předkládán občanům ke konzumaci, škoda mluvit. Ale jak jinak se vejít s náklady do ceny? Zkusme vrátit nájemné do dob socíku a zkusme tam vrátit i ceny potravin - samozřejmě poměrně. A byty? Co brání státu obnovit družstevní výstavbu, co brání státu se šmelením s byty? Diktatura kapitálu? S tou si poradit nedovedeme - ani náhodou?!"Stát" dokázal schválit takové zhovadilosti, jako jsou exekuce dětí pro neplacení odpadu v místech, kde v životě nežily!!! Proč by si jednou nemohl stát troufnout schválit něco i lidského? A nebo "stát" prezentují jen antihumanisté?
  A na okraj: Nevím proč se dnes a denně natřásá paní Maláčová v TV "se svými sociálními projekty", které jsou zcela kontraproduktivní. Stát, pokud chce být sociální, musí současně dbát nad všeobecnou a ne selektivní pracovitostí občanů. Paní Maláčová je jistě dobře vzdělávána pro potřeby kapitálu a dovede je pro méně chápavé i slušně tlumočit. Ale političkou č. 1 i nad ostatní pány ministry je jedině paní Schillerová, mluví jasně, srozumitelně a nepapouškuje nabiflované fráze mazanějších vykuků.

  OdpovědětVymazat
 29. Chce se mi zvracet, Jourová…

  http://svobodnenoviny.eu/chce-se-mi-zvracet-jourova/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:11 Jsem tu slátaninu přetl a musím říci, že Putin je lhář a demagog.
   Nikdo sovětum neodpáře, že po 14 dnech napadení Polska to byli sověti co se přidali k fašounum, své k svému. A stejně tak napadl ssssssr po několika dnech Norsko, to je podle Putina taky lež.?
   Taky se Putinovi za jeho bláboly vysmála celá EVROPA.

   Vymazat
  2. 10,44
   A že nás Pšonci zkurvený napadli dřív,než wehrmacht je taky lež????!!!!!

   Vymazat
  3. 10:44. Tak buď jste článek nečetl a rovnou vrčíte naučené a pustě lžete, nebo četl a snažíte se překroutit zjevná fakta.
   "Přidat se k fašounům", to jako táhl Sovětský svaz na Francii, či co ? Sebral jen Němcům před nosem to co mu vždycky patřilo a co potřeboval k obraně.
   Putin naprosto exaktně zformuloval posloupné dění, které vedlo k válce.
   Že by se mu "smála celá Evropa", no to tak leda ve Vaší fantazii.
   Naopak spoustě lidem otevřel jistě oči.

   Vymazat
  4. Pro 10:44: I když tady v diskuzích na Nové republice byly podobné "názory" již několikrát vyvráceny či uvedeny na správnou míru, přesto se stále objevují podobní jako vy - oběti protiruské propagandy. Tak tady.

   a/ SSSR si 17.9.1939 vzal zpět území s převažujícím ruskojazyčným obyvatelstvem, o která přišel uzavřením Brest-Litevského míru v roce 1918.

   b/ jde o území vyznačené lordem Curzonem, který definoval hranici Ruska.

   c/ dne 17.9. kdy k navrácení území do té doby spravované Polskem došlo, již neexistovala polská vláda na území Polska a polská armáda byla Němci poražena.

   d/ sovětský a nacistický režim jsou naprosto odlišné systémy. To vidí i malé děcko, ne tak nenávistný zapouzdřenec - oběť to protiruské propagandy.

   A poznámka: Putin uvedl pouze historická fakta. Každé jeho zveřejnění má svůj doložitelný archivní zdroj. Celá Evropa neexistuje. Existuje EU, což je část Evropy, podléhající propagandě NATO, své spojité nádoby. Obě pak slouží nadnárodním korporacím, které se chtějí zmocnit nerostného bohatství Ruska, což jejich představitelé občas veřejně deklarují.

   Výsměch si zasloužíte spíš vy 10:11 - málo inteligentní trolle.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 11,58
   To máš ze zápisků udavače Havla nebo jsi na tu megakokotinu přišel vlastní dutou,vychalstanou lebedou???!!!!

   Vymazat
  7. Anonymní 17. února 2020 11:09
   To nejsou oběti , to jsou placení idioti. Pokud by to dělali zadarmo, museli by být samostatným druhem HOMO. Bez mozková varianta.

   Vymazat
 30. 10:09 Tak to jste tomu dal, Schilerová mluví jasně, srozumitelně, ano, ale jeden nesmysl vedle druhého, viz.rozdílné DPH na pivo, rozdílné DPH na ruzné služby, to je majstrštyk z dílny Schilerové, opravdu nepapouškuje, takovou hloupost hned tak někdo nevymyslí.
  Maláčová dává návrhy jak lidem přilepšit, je jen otázka kde na to brát? Duchodcum přidat více jak 1 000kč, souhlas, ale kde vzít 30 miliard??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to je přece jednoduché: nekupovat předražené zbraně z USA! Neživit protistátní nátlakové skupiny parazitů - neziskové organizace. Neplatit členské příspěvky o EU. Ono toho bude víc, co neplatit.

   Vymazat
  2. Hlavně potírat danění v daňových rájích a zdaňovat i velké korporace, které vydělávají v ČR. Budovat národní průmysl a znárodnit rozvodné sítě - elektřina, plyn, voda, pohonné hmoty. Znárodnit dopravní síť - autobusy, železnice. Zvýšit poplatky za dálniční transport nákladů atd. atd.

   Vymazat
  3. 11:16 Znárodňovat by jste chtěl, to tady bylo v 48r. kdy rudý mor vše ukradl a během 40 let vše prošustroval až v 89r. byl rád že zplundrovaný stát mohl někomu předat!
   ZAPOMEŇTE.

   11:11
   Pokud bude Rus zbrojit a ohrožovat svět, tak se budou zbraně nakupovat, poděkujte vašemu Rusku!
   Jinak nevím co jsou "protistátní nátlakové skupiny " , za ta slova by se soudruhu nemusel stydět soudruh před r.89.
   Pokud myslíte Mil. chvilek, tak ty soudruhu neživí stát, ale občané, třeba jako já jim posílám peníze!
   Jinak z EU dostáváme podstatně více peňez než tam dáváme, víme.

   Vymazat
  4. 12:09 Je radost po 30 letech číst názory kovaného svazáka. Hlavně nemyslet a posílat peníze, těm co myslí za vás. Bravo, jednou z vás vyroste dobrý a kovaný soudruh.

   Vymazat
  5. 12:09
   Počty nejsou zrovna tvoje nejsilnější stránka ty havlopussynko vygumovaná!!!!
   A jedinej,kdo ohrožuje celej svět je AMIOKUPANT!!!!!

   Vymazat
  6. Ad 10:21 Růstné DPH na piva v různém podání? Také bych byl pro zařazení - stejně vína - mezi alkoholické nápoje a daň 30 % by nebyla vysoká - snad by přece jen zmírnila české prvenství v chlastu piva a i jiného alkoholu. Že se nesníží produkce a spotřeba - no aspoň bude více peněz na zdravotnictví a sociální spravedlnost. A ty rozdílné daně na různé servírování jsou prkotinou proti všem těm megazlodějinám, které nám zde servírovaly předchozí vlády. A paní Maláčová - ta by přidala, vstupujeme už do předvolebního období, ale víme, jak soc. dem. přidávala v minulosti, kdy vládla.
   Jediný problém, který vidím je v raketovém růstu cen, jako odpověď kapitulu na růst mezd a důchodů. Takže kapitál zahrál malou domů a všechno přilepšení občanům si zase - jako vždy předtím - ukradl pro sebe!

   Vymazat
  7. 12:09
   Kdyby nebylo znárodnění a pak restitucí, mnozí dnešní (nebo spíše již mnohdy většinou zase bývalí) "majitelé" by neměli už dávno nic. Ani ty peníze za prodej, pokud o to jejich někdo stál. Znárodňování také zahrnovalo trest za kolaboraci s nacisty, na to nezapomínejte.
   Poučte se u našich "sousedů" na západě o koncentraci kapitálu a výroby během období po Druhé sv. válce.

   Vymazat
  8. Ono by stačilo vrátit progresivní zdanění příjmů z devadesátých let.
   OK

   Vymazat
  9. Samozřejmě to je nutné - znárodnění sítí. Privatizace byl velký omyl. Vědí to v Německu, v Anglii, ve Francii, v Itálii. Jen naši blbečci ode-zdi-ke-zdi-sti museli všechno opět přepísknout. Po 48 zestátnili i drobné řemeslníky, prodejce a výrobce, dnes i velké fungující státem vlastněné sítě zprivatizovali. Hloupost v Čechách střídá hloupost.

   Vymazat
  10. Pro demagogického hlupáka 12:09 - "Pokud bude Rus zbrojit a ohrožovat svět!" je mantra zbrojařských koncernů, které chtějí vydělávat. Stačí porovnat rozpočet USA na zbrojení a rozpočet členských zemí NATO s tím ruským a hle: náklady na zbrojení tzv. Západu ř á d o v ě převyšují ten ruský!!! Řádově, blbečku, jestli víš, co to je.

   Vymazat
  11. 14:08
   Pokud by Rus nebyl ekonomicky tak v prdell.. jako je dnes, tak by zbrojil podstatně více, jen nedostatek peněz mu v tom brání na rozdíl od bohatých USA, víme troooobo!
   Uzbrojit zase rusa, tak jako v 90 letech, ale tentokrát padne rus totálně na držku, moc se těším!

   Vymazat
  12. 10:13 klika, že je na světě stále dost blbečků jako vy a politických loutek (jako třeba Babiš), které udržují při životě tu nenažranou válkychtivou bestii, která se nazývá USA, která má sice jenom 5% populace Země, ale spotřebovává 50% všech zdrojů Země. Bravo, troubo na entou :-)

   Vymazat
 31. Pane doktore, zvýšení ceny masa na jeho spotřebu u nás žádný podstatný vliv mít nebude. Stejně jako zvýšení ceny piva nebo tabáku nemá prakticky žádný vliv na jejich spotřebu. Zájem se přesune jen k levnějším druhům masa a sníží se spotřeba ostatních druhů potravin, respektive se rovněž přesune zájem k těm levnějším druhům potravin. Dneska si třeba můžete koupit chleba za cenu kolem 2O Kč/kg, ale taky za 40-80 Kč/kg.Podobné rozdíly jsou i v jiném pečivu, v bio a nebio zelenině a ovoci apod. No tak, se bude kupovat více toho nejlevnějšího.Z masožravců moc vegetariánů nenaděláte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:47!
   A které druhy masa budou zdražovat?? No přece všechny, ale ty nejlevnější nejvíce, takže rozdíl cen mezi kýtou a kolenem bude 3 Kč. Akorát ani jedno nebude v regálech řetězců k mání!!!

   Vymazat
 32. 11:47
  Takže to vliv mít bude. Nezavádějte. Sám jste to popsal docela dobře do určitého stupně. Jinak máte pravdu, zájem se "přesune". Jenže, když "díky tržním mechanizmům" omezíte celkovou výrobu, tak nakonec dosáhnete snížení im celkové spotřeby. To je elementární logika. Ostatně k tomu bude stačit rok dva neúrod. Díky kontrole domácí produkce masa budete omezovat i tuto možnost. Tak, jak to teda dopadne? Kdyby jste přestal vůbec vyrábět cigarety, pak dosáhnete přechodu lidí na jakékoliv náhražky, ale budete-li kontrolovat - díky úřadům a práskačům ze sousedství - zase domácí produkci, zase se dobijete svého. Co na tom, že nakonec jen "na papíře", protože lidé začnou - pokud budou moci - hledat náhražky a třeba více pít alkohol atd. Co na tom, že to bude znamenat pokles "kultury a kvality" spotřeby? Když se nad tím zamyslíte v souvislostech a směru, ve kterém se "má to "eco šílenství" ubírat", pak dostanete na konci procesu obdobu prohibičního zákona ve třicátých letech v USA. Se všemi důsledky. Na pašování bych ale tentokrát moc nespoléhal, elektronika je "zákeřná děvka".

  Na mne nejen toto, ale celková politika takzvané samozvané elitářské "EU" působí dojmem, že si "vychovávají a vytvářejí" novou poslušnou "armádu", která "konečně" rozlomí Rusko za cenu našich životů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Debilové (tzv. elita) nemůžou nic vychovávat a vytvářet, nemají na to, jenom pracují na svém znemožnění a odvrhnutí na smetiště dějin ..

   Vymazat
 33. A kde jste v článku pana Ing. Davida četl o předělání masožravců na vegetariány? On to pan Ing. David totiž nepropaguje!!! Naopak kritizuje tzv. "Zelený úděl" podporovaný i našimi zástupci ve vedení EU!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19.47 Radši ten svůj titul neuváděj ať nejsi pro srandu. Přečti se ten příspěvek ještě jednou.
   Ta poslední věta není určena osobně panu Davidovi, ale je konstatováním faktu - nic víc.
   Hele, nechceš ten svůj titul radši neuvádět? Takhle to vypadá jako že se s ním vytahuješ a jak vidíš, stejně tvé vzdělání nic neznamená, když obyčejnej sedlák se základkou chápe o co jde zatím co ty s celým svým vzděláním ne.

   Vymazat
  2. 18:32!
   Co je vám do titulů jiného člověka (jedno zda vylhaných, ukradených či zasloužených). Starejte se o vaše tituly (jedno zda vylhané, ukradené či zasloužené)!!!

   Vymazat
 34. Opět se tu předvádí konfirmační zkreslení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Simtě čeče, a na které straně se konfirmačně zkresluje?

   Vymazat
  2. Kámo, v demokracii si může každý svobodně vybrat.

   Vymazat
  3. Pro 14:09, jenž baží po poznání.
   Jedná se o vnitřní postoje nebo přesvědčení, které definuje vaše očekávání. Jste-li schizofrenik, tak se vaše Ego musí demokraticky dohodnout s vaším Alteregem. Více slov pro vás drahý - simtě čeče - je asi zbytečných.

   Vymazat
 35. Tradiční argument: Kdyby bůh chtěl, abychom zobali zrní, tak nám narostl zobák!" Kdyby k tomu zdražení mělo opravdu dojít, tak si na zahradě postavím králíkárnu pro 60 králíků a začnu chovat slepice. EU mi pak může políbit lemroucha...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych na závěr uvedl,že mi ti hajzlové v EP jsou lhostejní a přál bych si,aby pošli jako divá zvěř a to co nejdříve.

   Vymazat
  2. i Ty lemrouchu z 14:16!
   Co postavíš, to postavíš pro budoucí majitele české kotlinky. A ty kury a králíky ti starosta spočítá, zdaní a ještě nakazí nějakým virem (horší než za hitlera).

   Vymazat
 36. Je ale dost možné, že současné přehnané pojídání masa je opravdu zdraví škodící. Stačilo by 2x týdně, a jíst víc zeleniny, tento zvyk totiž v naší tradiční kuchyni chybí. Lidi jsou tlustí a nemocní...Nejhorší jsou uzeniny. Ovšem chápu, že s nikomu nelíbí direktivně ozdravovat shora.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:03 A nechtěl byste to nechat na lidech, aby se stravovali tak, jak oni uznají za vhodné? Co kdyby někdo došel k názoru, že je zdravé souložit 1x za dva měsíce, tak že to bude dobré zavést. (Ježíšmarjá, snad se toho opravdu někdo nechytne...!) Nevím, kolik je vám let, ale budete tak konat, ať je vám osmnáct nebo osmdesát!

   Vymazat
  2. Tak 28:03 má celkem rozumný názor. Už za socialismu lékaři zdůrazňovali, že nadbytek živočišných tuků škodí. Zato 20:59 má zcestne názory. Kdyby se to nechalo na lidech, tak například ještě dnes by hospody byly zahulené. Vždy když se něčemu dá volný průběh, tak to špatně dopadne, viz. Například neregulovaný trh s bydlením.

   Vymazat
  3. 22:24
   Řešení je jednoduché, potraviny na příděl dle kalorického výdeje v průběhu dne.
   Víte, tady nekde o zdraví, ale o zvýšení příjmu z DPH a budoucí omezení podpor v zemědělství.
   Ještě mi tu chybí paušální poplatek za možnost si koupit potraviny, stejně jako tomu je u energií.
   ABC

   Vymazat
  4. 22:44 Kdo jste, že si troufáte rozhodovat o tom, co je pro koho dobré? Zahulené hospody je přece něco zcela jiného. Nezakázalo se kuřákům kouřit vůbec, ale kouřit tam, kde ohrožují zdraví druhých.
   A od srdce vám přeji, aby někdo rozhodoval o vás, o vašem dobru a blahu, aniž by se zajímal o to zda vám to vyhovuje. Všechno vypadá na to, že k tomu směřuje. Zcestné názory se mi jeví právě ty vaše.

   Vymazat
  5. Moje moudrá babička říkala, že co máš v hlavě a žaludku, to ti nikdo nevezme. Proto jsem Ing s nadváhou a jsem se sebou spokojen, s okolím ne kór když mi zbytečně odepře maso. Jsem pragmatik.

   Vymazat
 37. Opravuji se 18.03: Být direktivně ozdravování příkazy shora.

  OdpovědětVymazat
 38. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19;56
   No,my si bez fotky dovedeme představit jak vypadáš ty,havlooude!

   Vymazat
  2. 20:57 Jako tvůj biologickej fotřík?

   Vymazat
 39. Á...držte už všichni hubu. Ticho léčí!

  OdpovědětVymazat
 40. K urážkám Prof. Staneka (správně po slovensky!)

  Je to erudovaný fyzik, biochemik a astronom, který narozdíl od českého bludného balvanu s vesmírem dokořán (grygarem) má páteř a svědomí. Chápu, že toto sdělení nažhaví práglkafileristické študiozy, indoktrinované gretenismem, protože ikdyž získávají zápočty za účast na sletné, tak kariera vědce jim zůstane cizí. Leda by se zapojili do korporátně fašistické aktivity, zvané ekoteror a děsili gojímy uvařením, zmrznutím, utopením v přívalu bahna nebo umlácením v hurikánu. Pokud jim gojové uvěří a dokonce zaplatí ekoterorvýpalné, stanou se tito študiozi vědeckými celebritami, podobnými těm ze středověkých klášterů, kde řešili problém kolik ďáblů (potažmo andělů) se vleze na hrot jehly (ámen s námi a zlé pryč!!!!).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:39 Až na to, že ten váš Staněk na rozdíl od pana Grygara plácá vyloženě hlouposti.
   Srovnávat v astronomii pana Grygara se Staňkem?? to jseš hochu mimo mísu.
   Několikrát jsem si poslechl Staňka, jen mlácení prázdné slámy, jeho uváhy předpovědi ( nikdy nenaplněné ), naprosto o ničem, asi tak!

   Vymazat
  2. Grygar už dávno není žádný astronom. Dal se totiž na politiku a dnes už jenom představuje zhasínající "sluníčko" pražské kavárny :-)

   Vymazat
  3. 10:19 No to je pecka! Vy máte nový Nick? Indický běžec? No to je pecka! Ale žvásty pořád stejné. Už se zase pokoušíte vytvořit na NR kolektiv, složený výhradně z vás! S vytrvalostí hodnou lepších věcí.

   Vymazat
  4. 10:19 No to je pecka! Vy máte nový Nick? Indický běžec? No to je pecka! Ale žvásty pořád stejné. Už se zase pokoušíte vytvořit na NR kolektiv, složený výhradně z vás! S vytrvalostí hodnou lepších věcí.

   Vymazat
 41. Tak začněte trénovat smažení cvrčků.

  OdpovědětVymazat
 42. 19:56 Nyní se jménem Václava Havla zaštiťují převážně ti, jejichž zášť, agresivita, netolerance a chamtivost představuje absolutní protipól kdysi deklarované pravdy a lásky.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.