Reklama

pondělí 3. února 2020

EU dnes: Svoboda je otroctví (George Orwell)


https://www.europarl.europa.eu/plenary/en/vod.html?mode=unit&vodLanguage=EN&startTime=20200129-16:41:18-979&date=20200129#Ivan David
3. 2. 2020   záznam prvních 10 minut ZDE

Žádné vlastní rozhodování členským státům, žádná práva veta, žádné výjimky, to říká představitel liberální frakce (!) Renew v Evropském parlamentu (členem je ANO) Guy Verhofstadt (Belgie). Podle jeho výkladu Spojené království odešlo z Evropské unie, protože mělo příliš volnosti. Tento „liberál“ doporučuje méně svobody v rámci hájení „evropských hodnot“. (Celý text - peklad - přiložen.)

Guy Verhofstadt, zpravodaj jednání o Brexitu z 29. 1. 2020. - 

Pane předsedající, kolegové, první věcí, kterou v této rozpravě chci udělat, je poděkovat jednomu muži - muži zde v této místnosti - protože v tomto boji sehrál zásadní roli. Udržoval jednotu 27, udržoval jednotu mezi třemi institucemi a každý, kdo pracuje v Evropě, ví, že to není malý úspěch. Z tohoto důvodu chci - zejména za jeho přátelství, za spolupráci - poděkovat našemu hlavnímu vyjednavači Michelu Barnierovi.

(Potlesk)

Na začátku této rozpravy, pane předsedající, chci také vzdát hold našim britským kolegům - dobře, alespoň jejich převážné většině. Musím jim říci, že vždy přinášeli důvtip, eleganci, inteligenci, tedy někteří z nich. A uznejme, někdy i určitou tvrdohlavost. Myslím, že mohu říci, jménem všech nás, ze všech skupin, mohu jen říci, že nám bude chybět v nadcházejícím čase a v nadcházejících letech.

(Potlesk)

Pane předsedající, dovolte mi, abych se vyjádřil jasně už od začátku této rozpravy. Dnešní hlasování není hlasováním pro nebo proti Brexitu; jde o hlasování o spořádaném Brexitu proti takzvanému tvrdému Brexitu, chaotickému Brexitu. Budu velmi upřímný: pokud bychom dnes mohli zastavit Brexit hlasováním „ne“, byl bych první, kdo to doporučí. Ale to dnes není tím, co je dnes na programu. To není na našem stole a o to dnes nejde. Je to opravdu smutná věc: je smutné vidět, jak odchází národ, velký národ, který nám všem tolik dal. Myslím kulturně, myslím ekonomicky, myslím politicky, dokonce i svou vlastní krev ve dvou světových válkách. Je skutečně smutné vidět odcházet zemi, která nás dvakrát osvobodila, dvakrát prolila svou krev, aby osvobodila Evropu. A myslím si, pane předsedající, v těchto rozpravách nemůžeme uniknout klíčové otázce: jak by se to mohlo stát? Jak je možné, že více než 40 let poté, kdy obrovská drtivá většina, téměř 70% hlasovala pro vstup do evropské rodiny, tak o 40 let později se rozhodli na základě svých svrchovaných práv opustit tento evropský projekt? Musím vám říci, že od výsledku referenda (a to je nyní před více než 3 lety) jsem o tom slyšel mnoho názorů. Každý má na to názor. Někteří lidé říkají: dobře, Britové se prostě bojí ztráty své suverenity. To je ten problém. Ale kolegové, co dnes ve skutečnosti znamená „svrchovanost“, ve světě, kterému zcela dominují mocenské síly jako Čína, jako je Indie, jako USA; ve světě, kde musíme čelit nadnárodním problémům, jako je změna klimatu a digitální nadvláda - zítra v Číně, dnes v USA?

Dovolte mi říci, že to možná trochu zásadnější: co ve skutečnosti nejvíce ohrožuje suverenitu Británie - pravidla našeho jednotného trhu nebo skutečnost, že zítra tam bude možná stavění čínských stožárů 5G na britských ostrovech? Krutou realitou, kterou musíme dnes v této rozpravě zvážit, je to, že evropské země ztratily svrchovanost již dávno, a že Evropa je právě způsob, jak tuto suverenitu znovu získat v nadcházejících letech.

Byli i jiní lidé, kteří mně a Michel Barnierovi řekli: Podívejte, nerozumíte tomu. Je to všechno o migraci, proto došlo k Brexitu: migranti pracující v britských nemocnicích, migranti pracující na britských univerzitách, migranti pracující na staveništích v Londýně. Ve skutečnosti, vážení kolegové, tito migranti jsou evropskými občany přesně jako britští občané: platí Británii daně a ve skutečnosti přispívají k budoucnosti britské společnosti.

Pak jsou konečně další názory, ale dnes budu v tomto ohledu stručný. Jsou jiní, kteří říkají a ukazují prstem na nás a říkají: ano, důvod pro Brexit je jednoduchý. Panu Cameronovi jste nedali dost, když přišel do Bruselu a když požádal o nové výjimky pro Británii: výjimky týkající se volného pohybu, výjimky týkající se otázky politické unie. 

Musím vám dnes, pane předsedající a kolegové, říci, že jako zpravodaj, je to můj osobní názor a pevné přesvědčení, že opak je pravdou. Brexit začal ne před třemi a půl lety. Brexit začal už dávno a já osobně si myslím, že Brexit začal přesně v den, kdy jsme začali udělovat výjimky: s výjimkami, s rabaty. To je podle mého názoru okamžik, kdy Unie přestane být jednotnou. A právě nyní, kolegové, začala nespokojenost s Evropou. Všechny tyto výjimky, podle mého názoru, všechna tato veta unii činí neschopnou jednat efektivně:  jednat příliš málo, příliš pozdě. A podle mého názoru tato nedostatečná účinnost vede k ještě větší nespokojenosti. Je to jako sebenaplňující proroctví, kdy členové jsou jednou nohou v Unii a druhou nohou vně Unie - hledají pouze výhody, nikoli dodržování závazků.


Takže podle mého názoru: ano, Brexit je také selháním Unie. Je to také naše selhání: musíme to uznat v této rozpravě. A ano, je tu ponaučení, ze kterého se můžeme poučit, vážení kolegové, nemá se zrušit unie, jak někteří tvrdí; ne, tato lekce je - a musíme se poučit z Brexitu – nás musí vést k hluboké reformě unie, aby se v příštích letech stala skutečnou unií. To znamená unii bez opt-ins, opt-out, rabatů, výjímek a především bez pravidel jednomyslnosti a práv veta. Teprve pak můžeme jednat, a teprve pak budeme hájit své zájmy a teprve pak budeme hájit své hodnoty. Právě tento nedostatek účinnosti je problémem, který se projevil Brexitem.
Musím vám říci - a to bude můj závěr, pane předsedající - v posledních několika dnech jsem obdržel - možná jako vy - stovky e-mailů od britských občanů, že zoufale chtějí buď zůstat, nebo se vrátit. A musím vám to říct jednou - obvykle je to pro mě snadné - ale tentokrát nevím, jak reagovat, protože není v našich možnostech rozhodnout. To však neznamená, že nemáme odpovědnost zajistit, aby Unie, do které se vrátí, byla jiná, účinnější a demokratičtější Unie. Takže - a to je moje poslední věta zpravodaje, pane předsedající,děkuji za podporu): toto hlasování není adieu (sbohem); toto hlasování je podle mého názoru pouze au revoir (naviděnou).


70 komentářů :

 1. Za posledních třicet let jsem nabyl dojmu, že čím větší pitomec, tím lepší a výnosnější koryto. Člověk se zdravým rozumem jaksi přestává mít v tomto světě šanci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravý rozum přináší dar autokontroly a sebekritiky Je vidět, že tento pán si ji nepřipouští. Nejhorším zištěním je, že takových je v Bruselu přesila a nejen v Bruselu.

   Smazat
  2. To není o blbcích a o korytech!!! to je VEŘEJNÁ DEKLARACE OSUDU, který čeká celou EVROPU, ovšem za předpokladu, ŘE SE STÁTY SNAD DOBROVOLNĚ VZDAJÍ SVÉ SVRCHOVANOSTI, JINAK K TOMU BUDOU DONUCENY SILOU!!!!!!!!! toto je memmento, které by měl mít na paměti KAŽDÝ OBČAN EVROPY.

   Chudáci mladí a střední(vrstva), těm to dojde až bude pozdě.

   Smazat
  3. Jo jo, jelita si mysli, ze lidi maji roupy, a ze je tipne. Ale at to vic a vic lidi vidi... oni se s tim uz vubec netutlaji.

   Smazat
 2. Pustil bych si video, ale musel bych se pozvracet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby si učesal patku, tak by byl jako Hitler říznutej Himmlerem.
   Helanov

   Smazat
  2. Novy kandidat na presidenta Venezuely Guidoo
   /s obrovskou hubou na obrovske jeceni/ odejel ted do britanie , kde doufa byt "zvolen" novym presidentem Venezuely. To je zajimave pri nejmensim...
   Mozna i "predsednictvo" /jinak stado teroristu/ ,bylo zvoleno jinde. Treba ,urcite v kanclerstvi Berlina..
   Jednani novych fasistu tomu presne naznacuje...
   Uz zase kradou kleptomani prispevky...

   Smazat
  3. 3:59 To byla bota s tím Guaidóem, to není žádnej vůdce! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!!

   Smazat
 3. Není třeba se divit. Zastáncům eurokřesel a prebend nic jiného nezbývá, než utužit eu-disciplinu a nastolit diktát, těch osvícenějších, západních duchů. V druhém případě se EU rozloží, a to brzy. Zavedení diktátu nezbývá už žádný čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ...nejde o nic mensiho nez jejich zivobyti

   Smazat
  2. 12:56 "... Zastáncům eurokřesel a prebend..." - Od
   těchto zástánců EUROHODNOT jsem dosud neslyšel jmé
   na jako např. Voltaire, Franklin, Mozart und viele andere (aby mi tedy bylo rozuměno i v těch nejnej
   kruzích nejvyBruslenějších), podivné! sck

   Smazat
  3. Ale postavili dojemny pomnik Marxovi....

   Smazat
  4. To postavili slušní a uznalí Němci svému rodákovi.

   Smazat
 4. Kdo dosud trpěl nějakými iluzemi o "svobodě", "demokratickém společenství" a podobných nesmyslech musí mít po vystoupení toho nácka jasno! Téma bylo jasné a vůbec ne nové. Vše už tu bylo "Jeden národ, jedna říše jeden vůdce"! Každý, kdo do tohoto celku vlezl má prostě smůlu! Ano, před 40 a více lety to byla jiná Evropa, jiná EU, byla jiná pravidla, ale to už prostě není jejich věc, nemají do toho co kecat. Právo máme my a my budeme rozhodovat. A komu se to nebude líbit, s tím zatočíme! Proto potřebujeme i tu Evropskou armádu! Není cesty zpět! Že nás nikdo nevolil? No to je právě dobře, protože nás tedy ani nemá kdo odvolat. Tedy žádné povolování, žádný prostor pro rozhodování! Tedy k čemu potom nějaké volby? Třeba do Evropského parlamentu, který nemá vůbec žádné pravomoci. A všechny národní státy v EU mají povinnost přijímat evropské zákony a zavádět je na svém území,to mají povinně ve svých ústavách!! A protože všechny zákony vydává nikým nevolená komise, je nad slunce jasné, že jspou volby zbytečné i v těch státech! Nemohou si zvolit nikoho jiného, než naše poskoky. A i kdyby si zvolili někoho jiného, my si z něj posoka uděláme. Ale už i iluze nějakých práv by nohla vyvolat touhu po nějakých námi nenařízených změnách. A to ukazuje, že volby jsou vlastně škodlivé a nebezpěčné. Vůdce myslí za vás! Jediné, co tomuto projevu chybělo k dokonalosti bylo bujaré: "Sieg heil!" Je zde nutno konstatovat, že i v takových "žalářích národů" za jaké jsou notoricky líčeny třeba Rakousko - Uhersko nebo i SSSR měli více občané a jejich národní celky více práv a svobod, než požaduje tenhle Goebbels dněšních dnů. Už je jasné, proč Putin do Ústavy RF prosadil nadřazenost ruského práva nad mezinárodním. Pryč a rychle!! Co nejrychleji!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:06...Připodepisuji!
   Helanov

   Smazat
  2. Ja taky. Pekne to pan rekl.

   Smazat
  3. Jo přesně tak pryč od eufašistů co nejrychleji.

   Smazat
  4. Ano EU byla před lety jiná, protože kdyby ukázala svoji pravou tvář, nikdo by tam nevlezl. Potřebovala dostat postsocialistické země pod svou kontrolu a už se s tím nepáře. Nepochybně dnešní cesta byla v plánu odjakživa. Ale teď již nastal vhodný čas, kdy pamětníci umírají a novým generacím se naleje do hlavy jiná historie a oni jí uvěří. Nemohou přeci jinak. Perspektiva je nulová.

   Vždycky tu bylo stejné schéma. Faraon a otroci. Bez Faraona by nevyšlo slunce. Bez EU bychom zahynuli. I oni si hrají na bohy. Vytvářejí nového člověka, novou rasu. I to už tu bylo. Situace je beznadějná, jako u těch otroků. Lůza nemá šance. Může jen přežívat, bude-li poslušná. Neposlušným se zatne tipec. Je to velmi jednoduché.

   Smazat
 5. Ten clovek se dlouho jevi jako cvok...Drive by ho diagnostikovali a pomohli mu....dnes mu tleskaji

  OdpovědětSmazat
 6. Liberalismem v EU by se neměli zabývat politologové, ale psychiatři a psychologové

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pánové v Bruseli by měli otevřít slovník a zjistit si, co to ten liberalismus vlastně je.
   V jejich podání mi to slovo zní jako výhrůžka.
   Helanov

   Smazat
 7. To je strašný, ten chlap se snad nestačil nasnídat a mele z hladu...
  Šmankot, už nás ohrožuje i mocnost Indie...
  Daně by migranti platili, to jistě!
  Ale britský instalatér asi nejásá, když mě ten polský dumpuje cenu práce.
  Takže chyba byla v tom, že se Albion málo přiškrtil, aha...
  Takže teďka utáhnout provazy a fšecko bude OK.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:22 "Ten chlap" je především v obrovském střetu zájmů. Pro Brusel a Belgii je sídlo EU nesmírně výnosnou "fabrikou". Jen si představte, jaké bezpečné a trvalé příjmy mají z ubytování, stravování, dopravy a dalších služeb pro několik tisíc poslanců, asistentů, expertů, členů různých komisí a jejich pomocného personálu. Samozřejmě, vše na té nejvyšší cenové úrovni.
   Docela by mě zajímalo, jestli by Gey Verhofstadt byl stejným zastáncem "nerozborné jednoty EU", kdyby sídlo EU bylo jinde. Třeba v Praze. Už tak ho musí štvát, že se o toto "podnikání" musí dělit se Štrasburkem.

   Smazat
 8. Liberasti jsou pro lidi nepřijatelní, proto rychle pryč od nich referendem, stejně jako to bylo domluveno při vstupu k nim. Třetí říše byla fašistická, proč by tomu mělo být jinak u Čtvrté říše, když (pro ty, co ještě nevědí):
  https://www.databazeknih.cz/knihy/nacisticke-koreny-bruselske-eu-347808

  OdpovědětSmazat
 9. Guy Verhofstadt vypadá jako idiot,mluví jako idiot tak to bude asi idiot.
  To,že je to nepřítel obyčejných lidí je běžnému občanovi snad jasné a číst nebo poslouchat jeho výblitky je pro mne stráta času.
  Osovně si myslím,že tito hajzlové chtějí vyvolat konflikt ze kterého by měli tito hajzlové užitek.
  Na druhé straně,pokud se najde ve státě EU dost občanů,kteří těmto idiotům dají svůj hlas je nutné toto respektovat.Má někdo jiné nenásilné řešení tohoto stavu ?

  OdpovědětSmazat
 10. Pan Guy by měl tuto pravdu kázat pokud by před tím prohlásil.Vyrovnáme životní úroveň všem stejně,to znamená příjmy a vše ostatní.Ale v rozdílné úrovni přikazovat a rozhodovat je na úrovni Adolfa a třetí říše.To jsme n ikdy nechtěli!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:46 Normální lidé nikdy nechtěli do toho bordelu vstoupit. Po tom toužilo pouze pár vychcánků, kteří tušili kořist. Zbytek vyznavačů, to byli nechápající blbci.

   Smazat
 11. Je to důsledek toho, že většina bohatství se koncentruje v málo soukromých rukou.
  Někdo tomu už říká korporátní fašismus, někdo to považuje za jeho zárodek, ale přinejmenším trend už je dlouho jasný.
  Ti 'majitelé všeho' se zákonitě snaží ovlivňovat každé dění ve prospěch svých zájmů a ve prospěch dalšího upevnění své moci a vlivu. Jejich moc běžně není nucena se otevřeně projevit, kromě když např. narazí na odpor. Slouží jim totiž instituce krmené z veřejných peněz: od (pseudo-)demokratických orgánů, přes rozpočtové a neziskové organizace až po média. Hrají hru na demokracii, jakoby hájili zájmy veřejnosti, ale ve skutečnosti je hájí jen tehdy, když to je i zájmem vládců. Vlastníci korporací k jejich uplácení nepotřebují své prostředky, protože jim přes nadace, granty a veřejné rozpočty odklánějí peníze veřejné.

  (inspirováno článkem HSP - Korporátní fašismus klepe na dveře, 8.9.2017, pravyprostor.cz)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu se říká vážený pane kapitalismus-ten fašismus je jeho zplozenec!!!

   Smazat
  2. No jo, ale jak na to? Znarodneni a socialismus uz jsme vyzkouseli. Vede to k frontam na hajzlpapir.

   Smazat
  3. Ano - tak. O moc lepší jsou fronty na pracáku na sociální dávky. A k tomu hafo harantů, a řev, a černo, a tak pořád dokola. A taky jsou o moc lepší umrzlí a umrzající bezdomovci, a tlupy žebráků. A zvěrstva exekutorů a uměle vytvořené dluhy tak vysoké, že je hromada chudáků platí už dvacet let, a ještě nejsou zaplaceny a hned tak nebudou. To je novodobý Jáchymov - Český gulag a vyhlazovací tábor pro hromadu lidí. Ale furt byly horší fronty na hajzlpapír, který byl nedostatkový proto, že vyhořela továrna ve Veverské Bitýšce, kde se vyráběl. Ale hrdinství kritiků je obdivuhodné!

   Smazat
  4. 20:36 Já to taky zažila. A myslela jsem si, že už nic odpornějšího než byl zmiňovaný režim nemohu poznat. Obávám se, že už poznávat začínám....

   Smazat
 12. Ve snu by mně nenapadlo, že cinkání klíčů za svobodu v 89 se
  promění v budoucnu jako umíráček svobody. Mysleli jsme, že ji máme málo a netušili, že ji bude ještě méně a rozhodovat o nás bude někdo cizí.

  OdpovědětSmazat
 13. EU je zlá, je to plán na vytvoření komunismu! Neděle 2. února 2020.

  https://beforeitsnews.com/economy/2020/02/x22report-weekend-eucentral-bank-loses-manufactures-questioning-china-great-video-2992918.html

  TOTO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ, KDYŽ VÁS PŘEČTETE ČTĚTE Stránka usavsus.info podrobně vysvětlí, jak jsme byli podvedeni a pod kontrolou zla od roku 1871, je to dlouhé čtení, ale je nezbytné, aby se co nejvíce lidí učilo a rozumělo pravdu a vědět, co se opravdu děje, prosím, podělte se o to s tolika lidmi, kolik můžete na Twitteru atd.

  Tři strany pyramidy, které ovládají svět (viz odkaz níže), jsou City of London, Washington DC a Vatican City, nejsou součástí Británie, USA nebo Itálie, ale jsou samostatnými společnostmi s vlastními zákony. Od roku 1871 jsou USA pod kontrolou korporace Washington DC, a proto dokázaly beztrestně uzurpovat svá práva a ústavu. Horší je, že doslova vlastní USA, od narození jsou naši rodiče podvedeni, aby podepsali svá rodičovská práva a stali jsme se doslovným otrokem systému. Když Q (qmap.pub) uvedl, že je to poprvé v historii, kdy byla jedna strana trojúhelníku vyřazena, mnozí věřili, že Q odkazuje na Saúdskou Arábii, ale odkazovali na Washington DC a Trump, kteří vyhráli volby. Generální ředitel společnosti DC je prezidentem U. S a on má konečnou moc, která zahrnuje armádu jako v Commander in Chief. [Nikdy] si nemysleli, že by ztratila naprostou paniku a proč se ji zoufale snaží obvinit od prvního dne. [Jejich] největším strachem je veřejné probuzení a musí odstranit prezidenta Trumpa, než se příliš mnoho lidí probudí a naučí pravdu, nemohou nás všechny zabít.

  Když prezident Trump říká, že dává vládě zpět lidem, kterým to opravdu myslí, problém je, že velká většina lidí netuší, co to ve skutečnosti znamená a co je to obrovská dohoda, vlastenci jsou ve válce proti pyramidě aka Globalists , dobrý vs. zlý a je to opravdu biblické, jste živými svědky toho, co je možná největší událostí v historii lidstva. Osvobozujeme nás od zla a poprvé se chystáme zjistit, co to znamená být skutečně svobodnými lidmi a národem. Podívejte se, čeho jsme dosáhli, zatímco jsme pod jejich řetězem otroctví, a pak si jen představte, co můžeme a dosáhneme jako skutečně svobodní lidé. Vítejte ve Velké probuzení a užijte si show!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunismus znaci kazdemu podle jeho potreb...tedy vse zadarmo...Myslite,ze k necemu takovemu smerujeme?;-)

   Smazat
  2. Určitě ne. V Americe jsou komunistmi nazýváni demokraté, jako největší škůdci skutečné demokracie.

   Smazat
  3. Nevzdelanost a ignorance Americanu se hvezd dotyka, vseobecne znamo...

   Smazat
  4. Proč "směřujeme"? Politická sebranka, jejich kámoši, rodiny, protekční šmejdi, a další kopce parazitů mají komunizmus pořád. Berou si co chtějí, kdy chtějí, a kolik chtějí, o hodně víc než mají pracující občané - a berou si to jen za to, že existujou. Takové prachy, které si drze přisvojují, by si nikdy žádnou prací nevydělali, berou to jen za žvanění, a že se vyskytujou.

   Smazat
 14. Soudobá realita ukazuje, že EU nebyla stvořena k ekonomické spolupráci států Evropy, ale jako policejně-politické do guláše sešrotované soustátí, které má pomoci ustát "nálady" občanů, které by mohly směřovat proti v EU vládnoucí diktatuře kapitálu. Proto absolutní nezájem o ochranu zevních hranic EU, ale maximální zájem na generálním fízlování občanů, jejich myšlení, jejich telefonátů, jejich rozhovorů, styků, místa pohybu a pobytu. Pokud jsme si snad stýskali na odposlechy za socíku, tak to byla směšná drobnost, proti současnosti. A věřím, že fízlové čtou i korespondenci, lezou do našich postelí a pod ně, očuchávají snad i nočníky. Jo, stb, srábkové! Dnes jste dámy a pánové v hrsti kmotrů a ti zase kapitalistického velkopanstva. Každý váš pšouk je registrován fyzikálně i chemicky a založen do databáze, co kdyby!? Vláda lidí, kde kdo ji kdy viděl a zažil? Vláda stvůr ve službách peněz. A pak když se vyskytne někdo, kdo by byl rád, aby to nebylo až tak okaté, sprosté a surové, jako třeba Babiš, tak je hned denuncován poskoky kapitálu, podívejte se co dnes a denně žvaní stoka čété, stoka seznam.cz, respekt. Dříve za socíku bylo heslo na pšouky gramové negramotnosti heslo "rudé prdy Jana Drdy" (ten byl RP šéfredaktorem). Dnes by to byly "černohnědě prdy jako Brdy", demoblok je na ně hrdý". Jak dlouho budou občané snášet teror bachařského dohledu? A ten kdo se vzepře? Na to má kapitál metodu "kuciakování". So, meine Lieber: Maul halten und weiter dienen dem euronacistischem Herrenvolk!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:28 ve své podstatě jste to sice emotivně popsal,ale vystihnul naší současnost.A to vše má být korunováno podrobným sledováním aut,řidičů a spolucestujících na dálnicích.

   Smazat
  2. 17:38...Moc hezky shrnuto...
   Zkrátka NĚKDO použil evropské obyvatelstvo, aby si splnil velký sen...
   A že ten NĚKDO sakra dobře ovládá manipulaci s davy je jisté...Předvedl to už jednou, když rozpoutal VŘSR.
   Tentokrát se (zřejmě) rozhodl zrušit národy, aby zůstal jen ten jediný, pro jehož slávu jsou ochotni zbourat celý svět.
   Helanov

   Smazat
  3. Boha jeho! Už jednou jsem tady žádal tu neúnavnou babku z Prahy, která dřepí u PC celé dny, aby vysvětlila, kdo podle ní "rozpoutal" VŘSR! Její NĚKDO! KDO? Nějaký záhadný duch? Samozřejmě mi neodpověděla, ale už tu kravinu na diskuzích píše podruhé. Takže - kdo "rozpoutal" VŘSR? To vám vyšlo v kartách? Poučte nás.

   Smazat
  4. 22:08...Těžko odpovídat někomu, kdo asi neví, že v politbyru které odstartovalo VŘSR byl jenom jeden, JEDINÝ Rus...(Nějaký Dubnov)...A jeden Gruzínec, nějaký Džugašvili.
   Ti zbylí bylo od nich.
   Helanov

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 22:08
   Boha jeho!
   Už jednou jsem vám, na stejně pitomý dotaz odepisoval, že VŘSR financovali, rukou společnou a nerozdílnou USA, Velká Británie a Německo!
   V čem máte problém? Chcete tvrdit, že nejste schopný nakliknou si You Tube:
   "Wall Street a bolševická revoluce"
   kde vás prof. A. C. Sutton, britský a americký ekonom a historik poučí?
   Nebo spíš, maje palici vymytou kavárnou a prohulenou marjánkou, nejste schopen pochopit zákulisí VŘSR? Trockij a Lenin byli placeni Západem - co na tom, sakra, nechápete?! Co nechápete na tom, že nebýt chechtáků ze Západu žádná VŘSR by se, zkrátka a jednoduše, nekonala? Už jednou jsem vám na přesně stejný dotaz na p. Helenu odpověděl KDO - to máte v PC uloženou šablonu: "Jak srát Helanov", kterou pak hodíte v doslovně přesně stejném znění do placu?
   Opakuji - v čem máte problém? Jestli nenávidíte ženy (jako že ano, bezpečně vaše příserky rozpoznám) tak se sakra dejte k bukvicím a nezasírejte svou hloupostí střiženou nenávistí prostor k diskuzi!
   Takže - proč stejnou kravinu házíte opakovaně a v doslovném znění do placu?

   Smazat
  7. To neni zadne vyplnovani snu, to jsou zvrhle masturbace uchylu..

   Smazat
  8. 7:32 A cos tu čekal jinýho než obvyklé prdění malomocných, žlučovitých socek v pracovní době? Tihle zapšklí, na Putlerových prdech zcela závislí neproduktivní odulci*) by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 15. Poučení z krizového vývoje ... po XIII. sjezdu KSČ je proti projevu G. Verhofstadta navýsost liberální dokument...
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Husák se musí v hrobečku vrtět závistí c:-DDD
   Helanov

   Smazat
  2. A vy? Vy se u PC určitě vrtíte potěšením, když u toho dřepíte celé dny.Nevěřím vám, že diskuzní příspěvky opravdu čtete, a pokud ano, chápu, že už jste na tom závislá, akorát je třeba dát pozor, abyste se z toho nepomátla. Myslím, že to má způsobilost udělat ze závisláků na PC a diskuzních blafech pomatence. Myslela jste našeho bývalého prezidenta pana Gustáva Husáka? Nebo jde o jakéhosi Husáka od vedle, který už je v hrobě?Taky byl jeden známý herec jménem Husák, docela dobrý, ale zemřel poměrně mladý, neboť se uchlastal.

   Smazat
  3. 20:44
   To je trouba ten misogyn nade mnou, co? Co jste mu udělala, že to nedokáže rozchodit? Nebo je takovej od přírody?

   Smazat
  4. 22:15 Omyl herec husák byl přepaden a na následky zranění zemřel

   Smazat
  5. 1:19...Je to trouba, všeobecným vzděláním nedotčený.
   Je mi ho docela líto, v jeho věku by měl spíš prohánět slečny, než se tady cásat 7/24 a montovat se do stařenky :-DDDDDD
   Helanov

   Smazat
 16. Hele, já už mám splníno, pracovně i biologicky.
  Proto si tady mohu dřepět jak dlouho chci.
  Což se rozhodně nedá říci o vás, jednou jste tady napsal, že pěstujete jen vztahy "Adie Marie".
  Takže se čiňte, ať na vás má jednou kdo makat, jinak si na stará kolena u internetu nepohovíte.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm... Jak ho tak sleduji, pěstuje spíše vztahy Já a Já. Nebo to napsal, aby to tak blbě nevypadalo, v obráceném gardu. Ve skutečnosti on, resp. to, volá: "Mariééé...!" a ona, prchajíc do dálav:"Adiééé...!"

   Smazat
  2. 1:26...:-DDDDDDDDD
   To bude asi vono :-)
   Helanov

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. Po odchodu VB Brusel ještě razantněji a více přitvrdí.Fašismus hadra!

  OdpovědětSmazat
 19. Takouto drzost neměli dokonce ani bolševici. Opatrně, skoro šeptem by se mi chtělo říct, vypustili do světa doktrínu o omezené demokracii, ale k takovéto neuvěřitelné drzosti měli daleko.
  Úplně vážně - nadvláda EU začíná být horší než byla nadvláda bolševika. A to je, pokud ji nezarazíme, teprve na začátku své cesty! Přitom se nedá říct že začíná tam kde bolševik skončil, ale už na samém svém začátku ho předehnala.

  OdpovědětSmazat
 20. Jiří Vyvadil4. února 2020 5:42

  Verhofstadt je jak známo největší fanatik v EU. Bohudík platí, že může vyhrožovat, může spílat, ale podstatu nezmění. Evropská unie je ve skutečnosti chromá kachna a své cíle -totální centralizaci - bohudík neuskuteční. Vždycky se najde několik zemí, které rebelují. A samozřejmě to znamená, že EU se bude dál drolit. Ovšem, jak správně řekl britský velvyslanec v ČR. Británie je v jiné situaci než Česko. Vy jste ze všech stran obklopeni zeměmi, které jsou v EU. A já bych doplnil to důležité. Na rozdíl od nás, Poláci,Maďaři,Rakušané i Němci v podstatě nedají na EU dopustit, a kdybychom se chtěli samostatně - opakuji samostatně trhnout, tak by se z přátel rázem stali nepřátelé a dávali by nám pěkný záhul.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. king kongu 11:07, ani to podsouvání, ani to urážení, ani ta vaše práce s vulgaritami nemá valnou úroveň. Jak jinak, když namísto s alespoň průměrným poznáním, pracujete s fekáliemi a bůhvíjak motivovanou nenávistí. Pokud jste mazán, jste podle zdejších pravidel mazán právem. JiH

   Smazat
 22. Ale byla bezprostředně na to, co ten eurototalista řekl, nějaká veřejná protestní reakce? Vystoupil aspoň jeden europoslanec a veřejně řekl něco ve smyslu: Pane kolego, to, co jste právě prohlásil, jsou totalitní metody, směřuje k totalitě a to odmítáme?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi to není tak jednoduché, určitě to má nějaký důvod.
   Možná je lepší se na takovém vystoupení nejdříve domluvit v rámci své frakce, než jednat jako osamělý pistolník....Třeba...
   Helanov

   Smazat
 23. Opičáka asi nechtěli ani v ZOO, tak co naplat. Zavoláme deratizátora. K hlavnímu téma, u pana Verhofstadta jsou obsah i forma v jednotě. Jak vypadá, tak myslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však! Kdyby Hitler nebyl tak připosraným humanistou (zakázal v rámci boje za práva zvířat dokonce i tehdy tolik oblíbená "lidská ZOO" - sic!) a místo vymýšlení nepraktických kravin typu podzemních megakanónů či tankových kolosů věnoval stejnou péči vývoji jaderných zbraní a tyto v kombinaci s raketami V-2 a V-3 pak dokázal efektivně použít ve prospěch naší rasy, kde jsme dneska mohli být?!

   Smazat
 24. co si ten krypl o sobě myslí ,že je bůh nebo co !!!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.