Reklama

pondělí 10. února 2020

Globálne otepľovanie a zmeny na planete???

Peter Staněk
10. 2. 2020

71 komentářů :

 1. Staňka sleduji již dlouho, to je hvězda první velikosti, jenom čumím, kam na všechny ty "znalosti" ten chlap chodí!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne pane to je omyl to je nas Hovnocuc v prevleku

   Smazat
  2. 2:17 Žádnýho Hovnolulana neznám, nejsem totiž členem redakce NR, ale jedno vím, že Mr. Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu sajrajtu ...

   Smazat
  3. Milan SCHMID, diskuze Tyden:

   SELHANÍ VĚTŠINY VEDENÍ EU !!!TAK JSME DOPADLI !!??Sníh padal celou noc .

   *8:00 Postavil jsem si sněhuláka. *
   *8:10 Feministka ze sousedství šla okolo a ptala se, proč jsem raději nepostavil sněhulačku. *

   *8:15 Postavil jsem sněhulačku. *

   *8:17 Sousedka feministka se vracela domů a stěžovala si, že ta bujná prsa
   budou negativně ovlivňovat ostatní sněhulačky, které takto obdařené nejsou. *

   *8:20 Manželský pár gayů, co bydlí vedle, šel okolo a zasyčel, proč jsem
   raději nepostavil sněhuláky dva*

   *8:22 Transgender... osoba se mne zeptala, proč jsem raději nepostavil
   osobu jen jednu, ale s měnitelným orgánem. *

   *8:25 Veganská rodina z konce ulici mne obvinila z plýtvání a stěžovala si,
   že mrkev je jídlo a ne s ní zdobit postavy ze sněhu. *

   *8:28 Před chvílí mne někdo nazval rasistou, protože ti dva sněhuláci jsou bílí. *

   *8:31 Muslim, co žije přes ulici, nařizuje, že sněhulačka musí neprodleně mít burku. *

   *8:40 Dorazila policie, že prý někdo volal, že moji sněhuláci je uráží. *

   *8:42 Sousedka feministka zase vyšla ven, a že prý musím to sněhulákovo koště odstranit, protože by si to někdo mohl vysvětlovat tak, že žena má být v domácnosti. *

   *8:43 Před chvílí z radnice přijel referent, co má na starosti sexuální
   rovnoprávnost a vyhrožoval, že odtud mohu být vystěhován. *

   *8:45 Právě dorazila televize z ČT 1. Ptají se, jak se pozná rozdíl mezi sněhulákem a sněhulačkou. Říkám, že podle těch sněhových koulí. Jsem označen jako sexista. *

   *9:00 Na dopoledních zprávách jsem prezentován jako podezřelý element, potenciální terorista, rasista, homofób, necitlivý delikvent vůči viditelným menšinám, který chtěl využít obtížné povětrnostní situace dělat společenské potíže. *

   *9:10 Jsem tázán, zdali jsem měl nějaké spolupachatele. Přijeli ze sociálky o odvezli moje děti. *
   *9:29 Krajně levicoví demonstranti, uraženi vším, co jsem spáchal, nyní pochodují naší ulicí, a požadují mé okamžité zatčení, odsouzení a přísné potrestání.
   *Morální poučení : *Tento příběh žádné nemá.
   Je to jen odraz světa, ve kterém dnes žijeme a bude to ještě horší ..

   A to ještě nedorazila Gréta! :-P

   Smazat
 2. Diskuse na toto téma jsou zbytečné dokud světu budou vládnout kapitalisti a jejich zisk za každou cenu a to za cenu, že Amazonské prales měníme za zelené papírky zvané dolary. Na jaké úrovni jsou ti vytvářejí zisk, co je hlavní smysl jejich života, když dobře vědí, zelené papírky, tedy dolary nevytvoří ani gram kyslíku, ale bez pralesů, se tady na planetě Zemi udusíme. Vidíme to i na plastech v mořích, které oceány úplně zamoří, ale plasty vytvářejí zisk. Sice nebude na Zemi ani jediný člověk, ale zůstanou kapitalistické zisky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pustil jsem si video a z něho mi vyplynulo jedno. Staněk se i o tom zmínil.
   Příroda si žije svým vlastním životem a člověk na ni nemá pražádný vliv, ten se musí jen přizpůsobit. Je jasné. že "ti, kteří seohání snahou o záchranu planety" si to zaměnili za zdroj vých vysokých příjmů a k ovládání lidí.

   Tento závěr sice ve videu není, ale skoro každý, který to shlédne, tak k tomu dojde sám.

   Smazat
  2. Zachránit planetu znamená svrhnout vládnoucí elity.
   Kdo opravdu ovládá svět? Smrtící zbraně, koncentrace bohatství, firemní média.
   https://beforeitsnews.com/alternative/2019/10/the-power-elite-who-really-controls-the-world-deadly-weapons-concentration-of-wealth-corporate-media-3703466.html
   Oxid uhličitý je 0,04% zemské atmosféry. 3% z lidské činnosti. 0,001% z celkového počtu. Pondělí 30. prosince 2019.
   https://beforeitsnews.com/eu/2019/12/carbon-dioxide-is-0-04-of-earths-atmosphere-3-of-it-from-human-activity-001-of-total-2653373.html
   Nils-Axel Morner, bývalá vedoucí oddělení Paleo-geofyziky a geodynamiky ve Stockholmu, říká, že nové chladicí období pro Zemi, které je poháněno sluneční energií, není „daleko“. Sky News Australia. Antropogenní globální oteplování CO2 je nesmysl. Hladiny moře nestoupají.
   BOJ ZA KLIMA JE JEN DALŠÍ POKUS O NASTOLENÍ MARXISMU. http://www.antimeloun.cz/?p=8486
   Vždy tu bylo znečištění. Když začaly hořet lesy zapálené bleskem, uvolňovaly CO2. Vulkány uvolňují CO2. Rostliny a stromy pak CO2 potřebují k přežití. Takový je prostě božský mechanismus, jak země funguje.

   Smazat
  3. Člověk má na přírodu a planetu obrovský vliv! Chcete říci, že před dejme tomu třemi sty léty byly lesy, louky, pole, města, řeky, rybníky, moře, oceány, a další a další zasrány tak obrovskou spoustou odpadků? Dnes je zasráno komplet všechno, i ty odpadky se musejí nějak likvidovat a to ještě nemluvím o obrovských plochách autovraků! To jsou obrovské plochy zastavěné hnijícími autovraky - každý má dnes plechovou popelnici k pohybu - dříve to byl kočár a koně, a to měl málokdo.Chodilo se pěšky - prostě a zkrátka - planetu zásadně a strašně ničí lidi sami!

   Smazat
  4. 11:50-Trochu Vám to obrátím. Svrhnutím vládnoucích elit se zachraňujeme my, ne planeta. Ta má na nás na všechny jeden metr na všechny. A také stárne. Vrtochy měla v mládí, bouřila, zmoudřela. Dopřejme ji vrtochy stáří. Více mi vadí vrtochy mladých i starých lidí. Jsou jako ten nový virus v Číně. Také se šíří vzduchem a nikdo neví kde se vzal.

   Já vím, kde se vzal, Země nás práškuje jejími "antibiotiky" proti nám, protože ji vadí "prdy" naše a našich krav a telat, nikoliv skotu s krátkým u.
   Tak vzhůru na stromy, dole je dusno.

   Smazat
  5. P.S- pardon, zapomněl jsem na voly abych byl gendrově neutrální, jen nevím co s alfa samci a beta samicemi, ty přece vždycky prvým podlehnou. Kolik vlastně mají tyto rodiny vlastních potomků? Nebo promíchaných, jedná se o malé komunity kolem žump a biomasy.

   Smazat
  6. 14:36
   Jediné čím se člověk prohřešuje proti přírodě jsou umělé hmoty. Ty jediné jsou, kromě organiků Gréty a greténů, nebezpečím ohrožujícím život na naší planetě.
   Například zrovna vámi zmiňované autovraky neznamenají z hlediska zdraví planety naprosto nic. I když se ponechají, ať již na prériích, nebo v sibiřské tajze, tak jak jsou, za pár tisíciletí z nich nezbude nic. (Hádám - netvrdím, jen mě to tak teď napadlo - že takový tráboš nebo umělohmotná kanoe "přežijí" i tank.) Železo zkoroduje, vítr ho rozfouká a voda odplaví, dřevo shnije, sklo sice přežije ale za prvé ho není mnoho a za druhé je k přírodě neutrální a žádný negativní vliv to na nic mít nebude. Nehledě k tomu, že kovy i sklo se dají tavit a opět použít.
   Umělé hmoty však už však něco jiného. Není prostor zacházet do podrobností, ale ty skutečně ohrožují nejen život - míněno živé bytosti -, ale i podnebí; počasí. Prože ne vzduch, dokonce ani pralesy ne, ale oceány jsou plícemi planety. A ty plíce už teď začínají být, díky plastům, nemocné.
   Jinak samosebou souhlasím s vámi, jen vidím největší nebezpečí pro planetu v plastech. Jen taková perlička. V USA zkončila životnost některých větrných elektráren. Tož je rozbrali, kovy odvezli k druhotnému zpravování, a zůstali listy. Gigantické listy, třeba říct. Jenže listy jsou umělohmotné. Tak se amíci drbali za ušima, co s nimi, a došli k následujícímu řešení - založí skládku kde budou listy skladovat a "čekat" až jejich tvůrci přijdou na to, jak je sprovodit ze světa.

   Smazat
  7. Dle nového plánu Evropské unie by mělo zdražit maso. „Frakce Zelených (tam jsou čeští Piráti) a socialistů v Evropském parlamentu začaly projednávat klimatickou daň na maso, jejímž cílem je drasticky snížit jeho konzumaci v celé Unii,“ uvedl ve svém příspěvku na facebooku Institut 2080. Hovězí má zdražit o 117 Kč, vepřové o 90 Kč a kuřecí o 42 Kč.

   Smazat
 3. S Petrem souhlasim, no doplnil bych jedno,

  magnetosfera...

  Pouze jedina vec, umi udrzet atmosferu. A to je magneticke pole. Proto neni napr. mozny zivot na Marsu.

  Nekdy je treba jit i do detailu, od zakladu.

  Jinak, dobra prednaska, pustim si ji znovu, jednoduse Peter Stanek.
  Ohledne te vody, trefne. Ona na nemusi byt v pomeru H2O, klidne i H2O3.
  Zivot, jak jej zname, je zalozen na simbioze uhliku a vodiku.

  Ve vesmiru prevazuje vodik, jehoz frekvence, i nejdostupnejsi cast se pohybuje v L-Bandu...
  Pak je ovsem zivot, tedy ten nas, na bazi uhliku.

  Bdete,

  nobody

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (11:50):
   ... a co to, prosím vás, je - ta symbióza uhlíku a vodíku? :-) Jsou např. jednoduché uhlovodíky, jako je metan, etan, propan aj., ... již tím životem?
   Říkají, že život je souborem signálních a sebeudržovacích procesů.., které zajišťují například látkovou výměnu, dráždivost nebo reprodukci. Který z uvedených atributů svého chování vykazuje i ten nejsložitější uhlovodík? Cožpak další biogenní prvky (N, O, P ...) při tom nehrají roli?
   Bude to trochu složitější, na vás asi až přespříliš.
   Tož jak?

   Smazat
  2. Proc me osobne napadate vetou?
   "Bude to trochu složitější, na vás asi až přespříliš."

   Ja snad nekoho urazim?
   Dle principu kvantove mechaniky je i subatomarni castice s nulovou hmotnosti - zivot.

   Toz jak?
   Laskave si odpustete osobni invektivy.

   nobody

   Smazat
  3. Dodam, ze jste zapomel na butan.
   Ale co, staci i to atd., ze?

   Jinak jste vlastne nerekl nic, krome urazlivosti.
   Myslite, ze zde nikdo nezna chemickou tabulku?
   Sam sebe povazujete za toho, kdo ma opravneni jine urazet? Co jeste, chemiku?

   nobody

   Smazat
  4. Re (17:08):
   Osobně se nepohoršuji nad tím, že toho, co nevím, je mnohem víc než toho, co znám! Vím to, a nemám potřebu to utajovat. S vámi to je ovšem jinak ..
   Jsem však stále zvídavým, a proto vás prosím o (promyšlenou) odpověď na dvě prosté doplňující otázky, a sice: (a) co to je subatomární částice s nulovou hmotností? a (b) podle kterého principu kvantové mechaniky je částice s nulovou klidovou hmotností projevem života? Děkuji předem!
   Neznám totiž žádnou formu života (ve smyslu chápání živých forem jako nositelů procesu aktivního (sebe)přizpůsobování a (sebe)udržování, které se vyznačují látkovou výměnou, interakcí/reflexí nebo (sebe)reprodukcí, která by spočívala (jen a pouze) na uhlíku a vodíku.
   Nemusíte se cítit ublížen, pokud vám sděluji, že to bude složitější. Mnohem složitější ...

   Smazat
  5. Dodam ovsem, ze mate v jistem slova smyslu - pravdu.

   Ono tech prvku, ktere definuji, rekneme "organicky zivot" je skutecne mnohem vice a i cela Mendelenova tabulka je malo...

   Ja jsem popsal pouze C, H, O. Jako nejvetsi procentualni zastoupeni.
   To, co plati ve vesmiru, nekdy neplati pro nasi rodnou planetu.
   Nic ve zlem, nobody

   Smazat
  6. Asi jste myslel unknowne Mendělejevovu soustavu prvků - ne?Co je to "Mendelen" já fakt nevím.

   Smazat
  7. Frantisku,

   odlisujme prosim pojmy organicky a anorganicky - zivot.

   Subatomarni castice, ktere se pohybuji tzv. absolutni rychosti (ne rychlosti svetla), jsou znama.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Kvantov%C3%A1_mechanika

   Treba zacit zde. Hmotnost nabiraji, kdyz prochazi kvarkovym, nebo higssovym polem:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Klasick%C3%A9_Higgsovo_pole

   Kdezto kvarky (jako castice kvarkova pole), byly objeveny davno, v CERNU higssova castice, jen nedavno.

   Pote je rada castic, s ultra malou hmotnosti. Konkretne NEUTRINO. Je zajimave, ze jako jedina castice se toci "nalevo". A za jenu minutu, zkrze vas jich "projede", och...

   V Kanade jsou v mori vystavena obri centra na zachyceni neutrina. Da se chytit, no pouze pokud ma vyssi naboj, t.j. prosel zminenymi poli.

   nobody

   Smazat
  8. @17:40

   Budeme slovickarit? Tak jsem se malinko prehmatl.
   Co jste za myslenku prinesl Vy? Nic, pouze prachproste - rypani.

   A jinak, za tim otaznikem, ma byt mezera...

   nobody

   Smazat
  9. Re (17:48):
   ... unknowne alias nobody!, máte v tom dost "hokej", když dokážete napsat, že jakákoliv myslitelná částice (která je podle všeho formou hmoty) může mít nulovou(!) klidovou hmotnost a tudíž je zároveň nehmotnou!
   Stejně tak když píšete, že neutrino má náboj. Jaký náboj, prosím vás, tedy má to neutrino?
   Docela by mě zajímalo, jak bylo zjištěno, že ta částice má "levotočivý" spin, když už je nadlidským výkonem nějakou i zachytit či ulovit v těch kanadských (mega)lapačích. K jaké poměřovací soustavě je ta (domnělá) levotočivost neutrina vztažena?
   ---
   Vše, co se dnes dovídáme o formách hmoty, jsou totiž stále jen (dočasně platné) modely, tedy naše dobové představy o povaze a podstatě hmoty.
   Asi jste mnohem mladším, a tak máte větší šanci dovědět se v budoucnu víc např. i o povaze tzv. temné hmoty, jejíž existence je také jen ve fázi teoretické hypotézy či toho neutrina a jiných.

   Smazat
  10. Frantisku,

   proc mate pocit, ze Vasim jedinym ukolem na svete, je me napadat.
   Nejste fyzik, zaroven ja nejsem chemik - podejte si ruce s Kalouskem... Bum, bac, tresk, zeeee?

   Pisete na fora, pritom nevite ani jak internet funguje.

   Aaaale, k veci, kdyz uz si neumite najit informace sam:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Neutrino

   Ohledne te Kanady:
   https://www.folio.ca/new-experiments-at-canadian-neutrino-detector-confirm-one-theory-challenge-another/

   A konkretne "spin" je faze 0-1, ne otaceni...
   Vsechny subatomarni castice se toci napravo, jo no zvykejte si, chytroline. Pouze neutrino - nalevo.
   Buuuu...:)

   Spin je v prekladu prepinac. V momentu mereni, ma bud bitovou hodnotu 0, nebo 1. A jak to zmerite v nasem prostredi? Tak si priradili pulbit...

   Nijak. Je to absolutni rychlost, mame gravitaci, definovanou max. rychlost svetla, no pritom v kvantove mechanice neplati termin minulost, soucasnost, budoucnost.
   Je to proste tak, zadny definovany pulbit neexistuje (ty hodnoty, ze zaroven ma castice 0 i 1 jsou blbost, pouze neumime to zmerit ani do budoucna).

   Jinak v hlave mate take kvantovy pocitac, proc jej nevyuzivate?

   nobody

   Smazat
  11. A Frantisku,

   abych vam to jeste vice okorenil...
   Na baze subatomarnich castic se tvori atomy a pote az vznika "hmota".

   nobody

   Smazat
  12. No, pustil jsem si to znovu...

   Tak sorry za doplnek. Ona sa ta doba ledova, s tim, co mam za informace, muze opet opakovat.

   @Frantisku
   Vite, jak to muze byt rychle? Jake bylo i je pocasi na Antarktide? Co je vlaste termin "velka potopa"? Nebo doba ledova?

   Mnoho otazek, vim. No pouze spoluprace, nas muze, mozna, zachranit. Nyni to neni otazka "kdo z koho", nikdo nevyhraje... Pokud nekdo, tak valka - no ani ta nic neresi, vzdyt vite.

   A casu je malo, je treba dat kazdeho mysliciho, jeste mozna cloveka, dohromady.

   Skutecne jsme ve fazy byti - ale ne vlastni vinou, jak nam naservirovaly media a Greta, diky nasi nevsimavosti a trochu i blbosti.

   Tak co? Dame hlavy dokopy?
   Jak jste psal, teprve mi bude 48, v plne sile, se znalostmi, jit dal. A to jiz mam 8 vnoucat..., jooo, za to nejsem nejak hrrrr, ve 3 republikach.

   nobody

   Takove to male P.S.
   Pokud se budeme neustale hadat, hastercit, nooooo..., prohrajem.

   nobody

   Smazat
  13. To máte tak Nobody. On Frantík, jak jsem si všiml již dříve, rád poučuje. Nic proti poučení - Fanouš má však zároveň silnou potřebu se během poučování na poučované povyšovat a zpochybňovat jejich inteligenci. Asi si myslí, že arogance je znakem vysokého inteligence. Skoro bych se vsadil, že je středního věku a že je poznamenaný vysokoškolským titulem. Škoda. Mohl být frajer. Takhle je jenom blbej frajer. Ale třeba léty zmoudří, sestoupí se svých výšin, a naučí se lidské slušnosti.

   Smazat
 4. Hodny clovek 10. února 2020 11:32
  Také si jej rád poslechnu. Kam chodil na ty znalosti? Jednak je to trošku nepřesné - jsou to vědomosti - tedy vědomí souvislostí znalostí, a jednak se vsadím, že většinu jste také věděl. Rozdíl je v tom, že on zná zdroje, které jsou pro nás "nedostupné" především časově, kromě toho co by měl vlastně vědět každý. Mám jej rád právě kvůli tomuto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezkeee,

   p. Peter Stanek nam vsem dodal pouze informace a je na nas, jak s tim vsim nalozime.

   Kazdy ma prece moznost vzdelavat se, vstrebat a hledat dale. Ne pouze, pindat.

   nobody

   Smazat
 5. Doplněk:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/9420-mala-klimaticka-predpoved-globalni-oteplovani-konci-prispevek-ke-konferenci-osn-o-zmenach-klimatu-cop25-v-madridu-2-13-12-2019

  OdpovědětSmazat
 6. na globální změny na planetě Zemi nemá člověk žádný vliv tak tu vaši školačku vraťte do školy ať se něco naučí

  OdpovědětSmazat
 7. Tak tenhle chlap je u mě fundovaný odborník k diskusím o problematice změny klimatu a globálním změnám. Tomu říkám jasné argumenty a široký rozhled se zařazením maximálního množství známých vlivů do sféry hodnocení změn. Takovým by mělo být nasloucháno naproti zmanipulované, psychycky nemocné, hloupé záškolačce. Je spodivem, že dnešní svět neposlouchá odborníky, ale zmanipulované blázny a ještě jim navrhuje Nobelovy ceny a tleská jejich potrhlým projevům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když si koupí a vytvoří "odborníky", co jim budou jen opakovat jejich připravené texty? Na ČT přece často vystupují tak mladí odborníci, že nemohou ani zdaleka chápat ani polovinu souvislostí. Prostě nemají životní zkušenosti.Proč by pak pouštěli ke slovu ty, co říkají jinými slovy - lidé myslete sami!
   To je ale skoro neproveditelné, protože pro většinu lidí je mnohem jednodušší jen konzumovat a tvrdit, že tohle je ten pravý a správný způsob života. Za jeden z "vedlejších" produktů" dnešního pohledu na svět považuji ztrátu schopnosti chápat skutečnou ironii a satiru. K tomu musíte přemýšlet a něco prostě vědět a chápat. U nás to je zvláště markantní. Kde je ten náš "jemný až úsměvný" humor?

   Smazat
  2. Perfektni,

   @14:30
   Odborne a docela dlouho vzito, MANIPULACE.
   Lide se nejak naucili zit s tim, ze nekdo mysli za ne. Potes staci telka a vse co bylo receno, musi byt na 100% pravda.

   Jinak i trochu ironie, sarkasmu, humoru... neskodi.
   Pouze najit tu hranici, ktera je prekracova, nekdy az k absurdu.

   @12:41
   Je mi vlastne Grety i trochu lito.
   Nevim, co z ni zustane, az konecne "dospeje". Asi dozivotni neco...
   Medialni produkt, bez znalosti.

   nobody

   Smazat
  3. 14;30 naprosta pravda

   Smazat
 8. Přednáška p.Staňka je o interních souvislostech na naší Zemi týkajících se klimatu..

  Druhá část k celkovému pochopení klimatu Země jsou externí souvislosti se Sluncem a jeho aktivitou a okolním Vesmírným prostředím.
  Úplně tou největší "energetickou regulací" klimatu na naší Zemi je její otáčení a střídání dne a noci.
  Ve dne je Země ohřívána energií ze Slunce, v noci je Země ochlazována...
  To ochlazování odvrácené strany Země od Slunce probíhá "nasáváním" chladu z Vesmíru v důsledku bernouliho dynamického paradoxu vytvářeného obchozím prouděním slunečního záření kolem naší planety.
  To vede k paradoxu, že pří nižší Sluneční aktivitě
  dochází k menšímu ochlazování úvedeným způsobem a z toho důvodu k znatelnějšímu průměrnému oteplení klimatu. (nyní se nacházíme ve vyjimečném Slunečním minimu) Až se obnoví Sluneční aktivita, tak se zase mírně klima ochladí ..

  Pro představu velikosti této energetické výměny - na Měsíci za dne (trvá 14 našich dní) je asi +150 C za noci -200 C
  Naše Země je chráněna svým magnetickým polem a atmosferou, tak ten rozdíl na povrchu Země není tak rapidní .. Vesmírná teplota se blíží abs nule to je - 273 C ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Říkáte to dobře podle kýmsi předepsaných informací.Skutečnost je jiná nám lidem zamlčovaná. Nevíme ani kde bydlíme. Zda na povrchu Země nebo uvnitř.
   Abyste pochopili tvar jakéhokoli živého vícerozměrného objektu, kterým je naše Země, musíte znát základní principy fungování života ve vesmíru. Znalost těchto principů nám pomůže pochopit, že plochý tvar Země, stejně jako sférický, nemůže existovat z mnoha důvodů, ale hlavní je, že takové objekty nemají žádný vývoj a jsou duší - dokonalou božskou strukturou vesmíru. Současně naše Země žije, bohyně živá je princip konstrukce živých planet - plán rozvoje, který nám ukazuje Dutou Zemi, podobu podobnou vajíčce, která věda nazývá Geoid. Navíc existuje mnoho paralelních zemí, jejichž vývoj probíhá podle různých scénářů. Antikové věděli o 500 000 II zemích, nyní existuje důkaz, že existuje asi 4 000 000 000 možností. Naše Živá Země je zároveň vícerozměrná, a má až 12 rozměrů prostoru - jedná se o tři čtyřrozměrné země.
   Slunce se naproti tomu pohybuje a Měsíc roste a zároveň ubývá!
   https://www.youtube.com/watch?v=5OUkRoTxefQ

   Smazat
  2. Presneee.
   Diky. Jen dodam, ze je problem prave s magnetosferou, nejsou pouze ozonove diry.

   Snad, urcite vite.
   Vi vubec nekdo dalsi , ze je docela mozna neexistence magnetickeho pole a jake muzou byt nasledky? Tak at se podivaji na Mars.

   nobody

   Smazat
  3. Ozonove diry jiz nejsou.
   Globalni oteplovani nas take chrani , jinak by na zemi byla prumerna teplota -18.
   Samozrejme mimo polu a vysokych hor atd.
   A zadnej zivot nikdy by se nemoh nikdy vyvinout..
   Greta to s nama mysli dobre. Driv byly koncnetraky ..

   Smazat
 9. Toto video je jen první část, druhá je na youtube na kanále
  Naša Svetelná. Tato druhá část je podle mne ještě zajímavější!

  OdpovědětSmazat
 10. Ano, voda je skutečně vesmírným zázrakem!
  To, co je na ní onou "božskou" vzácností, díky které tato zásadně přispívá ke vzniku a uchování života, je ("anomální") teplotní závislost její hustoty.
  Totiž to, že nejvyšší hustotu nemá až ve své pevné fázi, ale v kapalné při teplotě ca. 4 °C.
  Stejně jako i její dipolarita a schopnost tvořit vodíkovou vazbu, díky čemuž stabilizuje 3D strukturu mnoha složitých sloučenin, které jsou pro život klíčové (enzymy či proteiny, biol. membrány atd. ..)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Údajně kosmonauté létají do vesmíru, ale "obyčejná" VODA ale její struktura,paměť a další možnosti dosud nejsou prozkoumány.
   Ve vesmíru je radiace o řád vyšší než v Černobylu! Měl Apollo ochranu vodiče metru? Opravdu? Kde je tento super ochranný oblek? No, ve kterém tak energicky hráli golf na Měsíci? Proč nebyl použit v Černobylu? Nemluvím o nedostatku toalety v Apollu. Proč NASA uzavřela všechny lunární programy?! Kam šla všechna lunární technologie?! Proč to dnes není možné? Nic není! Ne „konzervované“. Žádný nosič, žádný přistávací modul, žádný skafandr. Oficiálně nikdo neopustil nízkou orbitu. https://www.youtube.com/watch?v=02Rnp_de5Sc . Gagarin také nelétal do vesmíru: arracis.com.ua/vostok/ , http://igor-grek.ucoz.ru/index/kosmos/0-29

   Smazat
  2. Anonymní10. února 2020 15:48

   :-)

   Smazat
  3. Vezmete si pane Oplustil. Jen tu nahodu , ze ve vzduchu poletuji dva plyny a odlisne od sebe a ktery maji nejaky fyzikalne chemicky vlastnosti a najednou se zmeni do neceho uplne jineho, jak pisete zazracneho a s tez neuveritelnymi vlastnostmi a na tom zavisi /asi tisic procent/,nase neuveritelne nahodne zivoty..

   Smazat
 11. Nejsem expert, nevím kolik vlivu na našem podnebí pochází z rotace Země po elyptické dráze, nebo jiných kosmických vlivů a kolik ovlivňujeme zásahy do přírody my. V každém případě by bylo na místě naše negativní zásahy omezit. Nepropukám histerii ala Gréta, ale huntování zdrojů, je taky špatně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je děsivá Indie, ale Dubaj je na tom podobně.
   https://www.facebook.com/tomas.trybula/videos/2885203711525363/

   Smazat
  2. Zákldaní informace o příčinách klimatických změn zde:
   http://www.novarepublika.cz/2019/08/jak-je-to-s-klimatickymi-zmenami-aneb.html

   Smazat
  3. 13,44
   Souhlasím. Ale mělo by jít o dobře promyšlené kroky.

   Smazat
 12. Nejen ignorování gretenismu ale i jeho glorifikování je chybou. Protože pak jde jen o politiku.
  Když se chcete někoho zbavit ve společnosti a nezáleží vám na budoucích vztazích, zeptejte se ho s vážnou tváří, jestli je ochoten se vzdát svého auto a jezdit třeba do práce koňmo.
  Za největší zločin po listopadu 1989 již dlouho považuji likvidaci zemědělského hospodaření, rozprodej půdy do cizích rukou a budování "nenápadně" stále většího množství asfaltových a betonových ploch pro osobní auta a "spásonosné" montážní a skladové plochy!
  Evropská unie krachne prostě svou "unifikací" a ničením přírodních ploch. Migrace bude jen - a je - pouze katalyzátorem. A největší sranda je, že Evropu tato "vlna" stejně nezachrání.
  Za každé auto by dnes měli majitelé vysadit podle svého platu od 12 do 30 procent všech svých ročních příjmů lesních stromů (čím vyšší příjem tím více). A dost se mi líbí, že to dnešní odsuzování jehličnanů je proti přírodě mnohem více než si kdo dokázal představit.
  Sranda je taky, když ti, kdo tu pak budou žít po nás, se nechávají ve "jménu pokroku" strhnout k požadavkům, které jim to prostředí zničí mnohem spolehlivěji. Já bych nechal zničit všechny "bezpečné úkryty" těch, co se považují za vládce planety. Možná i proto je mezi nimi v popředí kult Satana, Lucifera a kanibalství.

  OdpovědětSmazat
 13. Člověk a činnost jeho technické civilizace nejsou faktorem, který by měl nějaký přímý vliv na změny pozemského klimatu. Zastánci tzv. globálního oteplování si pletou vliv klimatického optima, v němž momentálně žijeme, s vlivem průmyslové výroby. Existují lokální odchylky – např. města, plná betonových domů a asfaltových či dlážděných ulic, jsou vlivem vlastní produkce tepla a zvýšené absorpce slunečního záření většinou o něco teplejší než okolní zemědělská či lesní krajina, ale to jsou jen nevýznamné odchylky, které jsou v rámci globálního klimatu zanedbatelné.

  Velkou hrozbou pro přírodu i člověka je celosvětové ubývání orné půdy, lesů a pralesů, drancování a ničení všech druhů biotopů a specifických přírodních společenstev a především ubývání zdrojů pitné vody ve všech podnebných pásmech – to vše pod rouškou ekonomického rozvoje a růstu životní úrovně obyvatelstva.

  Další nebezpečím pro lidstvo i celý svět je znečišťování přírodního prostředí cizorodými a nepřírodními látkami – produkty lidské civilizace. Jedná se zejména o ekologické havárie a produkci odpadů všech druhů a forem (jedovaté plyny z průmyslu a dopravy, veškeré odpadní vody, pevné odpady z průmyslu a z těžby a zpracování nerostů i ropy, atd., ale i z běžné lidské činnosti – vyléváním špinavé úklidové vody do dešťové kanalizace počínaje, přes vyhazování vybitých baterií do odpadkových košů a pliváním žvýkaček na ulici konče) a jejich nekontrolované ukládání a rozptylování, které působí nevratné škody všude, kde se objeví. Znečišťují oceány, řeky i podzemní zdroje (pitné) vody, půdu i atmosféru a ničí přirozené životní prostředí všech živých organismů na Zemi, včetně člověka.

  OdpovědětSmazat
 14. Závěr?
  Jistě víme pouze to, že vlastně nic jistého nevíme. Některé věci tušíme, ale o většině přírodních procesů nevíme nic. A na základě tušení malého zlomku a neznalosti většiny zbylého, hodlají naši vůdcové přijímat likvidační kroky.
  Od samého počátku klimatického šílenství tvrdím, že místo pošetilé snahy zastavit nezastavitelné, by jsme měli vynaložit čas, finance a ducha na vyrovnání se s klimatickými změnami. A jako krok číslo jedna vidím redukci lidské populace. Ať už bude budoucnost (přechodně) horká, nebo ledová, výrazně se zmenší obyvatelné území a schopnost výroby potravin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co světoví lídři skrývají o Antarktidě, část 2.
   S Antarktidou souvisí mnoho tajemství. Antarktida byla objevena 16. ledna (28), 1820 ruskou výpravou vedenou Faddeim Bellingshausenem a Michailem Lazarevem, kteří na svazích Vostoku a Mirny, ale tento kontinent dosud nepatřil k žádné zemi na světě a nikdy k tomuto území nebyl nikdy veden válka. Je to velmi zvláštní, vzhledem k historii lidstva za poslední 2 století. Existuje však 89 stanic, 45 celoročních a mnoho sezónních stanic, které patří do všech 24 zemí světa. Civilisté mají zakázáno navštěvovat tento kontinent bez zvláštního povolení. Všechno naznačuje, že tam žije rasa vysoce vyvinutých tvorů, která je pro většinu lidí neznámá, a takzvané polární stanice nejsou ničím jiným než hraničními stanovišti a velvyslanectvími. Vůdcové různých zemí sem přicházejí, aby jednali s vůdci této vysoce rozvinuté civilizace.
   Skutečný obraz vesmíru je před námi skrytý, světová vláda ovládá všechny oblasti lidského života, prezidenti všech zemí jsou loutky, které poslušně dodržují pokyny svých pánů. Kdo jsou? Mimozemšťané? Plazi? Subjekty z paralelních světů?

   Smazat
  2. Nerikejte nic Kretenicce ,ale teplota v Antaktide se pohybuje okolo 80 Celsia, ale nedavno se priroda dohrala a dosahla 94 Celsia Ovsem MINUS. Tlustota ledu se samozrejme zvetsila o nebezpecnych 200 metru.
   Greta je nachylna dostavat zachvaty psotniku.
   Na Aids umirelo daleko vice lidi,ale to je pratelsky-demokraticka infekcni smrtelna nemoc na zapade a tak se o ni nemluvi ani trochu.
   Siri se nejvice stylem ,kdyz ja mam Aids at ho maji ty druhy taky !!! Zadnej trest za to. Uz jich chytili hodne..
   Virus v Cine se ovsem muze hystericky sirit a prehanet ,nebot jest velmi cinsky a tak nanejvyse nepratelsky..
   Taky problem s pocasim je zase hystericky lzifasistsicke povahy..
   Nedejte se vysmat ,protoze jsou dva druhu. Jedno je oteplovani a druhy Obrovsky megaproblem je nepricetne znecistovani cele nasi planety..Pravidlo c. 1 ..Nic se nevynecha..
   To jiz 200-300 let provadeji korporace /dnes oligopoly, monopoly,duopoly ,bankopoly, konglomeraty ,vladopoly jako USA a EU../vseho globalniho druhu a tak problem je nedotknutelny. Nedoporucuje se vzhledem k vlastnimu zdravi se zajimat a neco rikat.
   Vypousteni toxickych jedu do rek a mori,ovzdusi, pod zem,zniceni vody tzv. fracking , voda plna toxickych chemikalii je pod tlakem vypoustena pod zem aby rozpustila bridlice /v USA nejvice/ a spodni voda uz neni voda a tisice let tam nic neporoste.. radioaktivni voda z Japonska rovnou do more, zbesile kaceni pralesu vsude /plice sveta/ nejvice v povodi Amazonky to jsou megaskody nedotknutelne a nevyslovitelne a beda tomu kdo by se zminil na verejnosti..
   Svetova valka na lidstvo je tak upplne zbytecna...Ale to je sport zapadnich Elit tak se jim to nesmi zakazovat..Mezitim lovi zver a lidi v mensim poctu. Sem tam..
   "Ohrivani" planety zminene /jako v Antaktide se zamlci/ a propaganda na plne pecky se rozviji ,protoze to se hodi hodit na nas vsechny rasisty EU a USA...Kteri se prozatim nemohou branit..

   Smazat
  3. Ubohost dnesniho fanatismu , ktery napodobuje ty minule je formou infantility ,tedy navratu zpet do detstvi kdy dite resi sve pozadavky hlucnou casto hysterii ukajene v detailech ...
   Dobrym prikladem jsou zde obrovske svatby, jeste vetsi, nekonecne do nejmensich detailu pripravy za ucelem aby si nevesty ukajely svoji chtivost byt stredem pozornosti svatebniho davu , uradu, v kostele atd.
   Samozrejme prevzeti a zvyseni/zhorseni treba do nacismu/ diktatury EU ,fanatismus a komunismus,fasismus a podobne diktatury se musi stupnovat jinak jdou pod kytky a rychle..
   Tomu se pomaha hysterii a False Flag zlociny.
   Napr. Operace Fenix ve Vietnamu se uskutecnovala masakry desitek tisicu nevinnych vesnicanu a vlastni pachatel valecnych zlocinu USA ,to svadely na Sev. Vietnam, ktery ovsem o neco takoveho nemel zajem a naopak..
   Veci /zhorseni diktatury/ se nedelaji ani nedoporucuji formou odebrani vlajecek v zakladni skole pro choromyslene jinak parlamentu EU..Jenom to vzbuzuje zbytecny rozruch a skutecne schopny a zkuseny konspirator by vlajecek s radosti jeste pridal...Na oklamani oklamanych , kteri jeste klamou sve volice a s potesenim stedre placenych.. A jeste si spokojene ukajeji svoje hysterie ,momentalni dulezitostijako ty nevesty..
   Tech podobnych a horsich bylo miliony nikdo netusi o nich..
   Pise o tom Seifert , kdy se ptal ministra skolstvi ,zdali vi kdo byl ministr vnitra v dobe kdy zil Balzac. To ovsem nikdo nevi ze ,ale kazdy vi upozornilm Seifert ,
   kdy byl Balazac...

   Smazat
 15. Nepanikarte,

  Zkuste si vratit dusi zpet a take se budete citit jako "mimozemstane":). Ja uz fakt nevim:):)

  nobody

  OdpovědětSmazat
 16. Prof. Staněk donedávna byl předsedou SAV, ale asi byl příliš pravdivý a otevřený a tak již předsedou není. Navíc přímo od něho vím, že mu párkrát vyhrožovali ostrakizací rodiny a tak se stáhl. Jediné co dělá jsou jeho přednášky, kde faktograficky uvádí planetární ekologii do pravdivých souvislostí. I to se ekoteroristům nelíbí, ale nemají na otevřenou soutěž argumentů. Navíc Staněk neoponuje a není aktivistou, nevyzývá k boji proti ekoteroru-to nechává na čtenářích a účastnících seminářů. Holt užil si s mocenskou ekipou svoje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna předsedou SAV jistě nebyl. Jinak souhlas.

   Smazat
  2. Mne ze vseho vyplyva,ze tihle soudruzi jsou horsi nez ti pred nimi

   Smazat
 17. Prof. Staněk nikdy neřekl, co je cílem ekoaktivistů a ekoalarmistů a tak to říkám za něj.

  Cílem ekoteroristů je pomocí strachu z nevratných změn ekologie, donutit populaci planety platit ekovýpalné tajným majitelům planety (inu zrušili jsme odpustky a chystáme se zrušit úžeru, tak dostaneme náhradu - ekovýpalné za prdy, dechy, maso, benzín, studnu a komín).
  Podstatné je donutit populaci gojů otročit v maxizápřahu 20 hodin denně a pak na 4 hodiny omdlít a to po celou dobu otrockého života.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro Trulo10. února 2020 19:56
   Prosím můžete se vyjádřit, zda jste poslouchal pozorně celý projev pana profesora?
   Václav Vodrážka Plzeň

   Smazat
 18. Naprosot skvělé! A líbí se mi to, že mluví jen díky některým poznámkám na papíru tak dlouho a srozumitelně. Asi jako náš president. Přitom to není nesmyslné jako též projevy A.H. který jenom řval nenávistné výlevy proti všem jeho odpůrcům.
  Ano to by asi byl dobrý nástupce T.G.M.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, jestli si chcete vychutnat nenávistné, začasté spolu nesouvisející nesmyslné výlevy, přečtěte si Korán.

   Smazat
  2. Koran, sionismus torah bible atd. misto mozku a mate skvelou kombinaci Soros a 16leta politovanihodna Greta..Pridejte papeze navrch a do by se nezblil..
   Skvele. Na misto vedce specialisty, ktery by nas na fleku rychle a snadno presvedcil .
   Saboteri sebe samych vyberem i Grety ,psychopaticky ojizdejici horecne sami sebe, jako hermafroditi..
   Bez odpocinku..

   Smazat
 19. zmizelo mi 487 pprispevku censora je nutno eliminovat neb je to popirac

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Floriďane, je to pravda, že bydlení v "trash-trailers" (= maringotka) je v Americe také dosti drahé, protože přijde v průměru na 500 dolarů za měsíc (pronájem plochy, elektřina, voda, odpad a daň)?

   Smazat
  2. My oslavíme až ten pětistý smazaný blábol. Se sklenkou českého vína v ruce a na zdraví cenzora.

   Smazat
  3. Tento cenzor co zfetován prdy téhle židočekistické poloopice z Kremlu - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí, neb ho trápí přestava stát se součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   odtud odtáhne jen s hrstku svých odulých kumpánů poté, co přičichne k sukovici co tuna držím v ruce! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 20. 6:34 Tebe platěj od kusu a jak dlouho ty tvý fekálie vydržej než je vymažou? Že to máš tak přesně spočítaný a že tu každou chvíli kvůli vymazání kňučíš. Dobře tě maže neb jsi popírač slušnosti.

  OdpovědětSmazat
 21. Je to skutečně pozoruhodná přednáška. Pravda je, že cca v každé druhé minutě vždy pronese nějakou nelogickou blbost, ale celkově to nijak na závadu není, samotný účel vzdělávání to nenarušuje. Každý totiž se může "v zápalu boje" ukecnout. Moc dobře vím, jak příšerně člověka rozhodí, když má cosi vykládat "do oka kamery", kdy si na druhé straně může představit spíše davy nevzdělaných cyniků, než chápající lidi.

  OdpovědětSmazat
 22. Tak, viděl jsem první minutu a půl a stačilo. Čeho, že je tento žvanil profesorem?

  OdpovědětSmazat
 23. Profesora Staněk je poradcem mnoha významných lidí a členem vědeckého uskupení, které obdrželo miliardový grant. Jeho přednášky jsou apolitické a jejich účele je přesvědčit lidi aby pochopily to staré VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM. Jinak jak říkával můj děda ročník 1870: Moudrý člověk hledí omezovat své potřeby a hlupák nemá nikdy dost.

  OdpovědětSmazat
 24. Zakladni a jedina pricna Oteplovani...
  Takovej akademik, ministr, greta a spol. ynteligent, profesor, poitik,vedec co muze verejne zvanit, aktivista ,Zelena strana /green party/ ,co delaji je, ze delaji ,ze sedi porad v kancelari, kde se od rana otepluje..
  Porad sedi v mistnostech, kde se porad otepluje topenim..Potom si sednou do prepychoveho auta a ridic zapne topeni a zase se otepluje, prijede to domu a nejmene 20 pokojova vila i daleko vetsi palace ,vsude v kazdy mistnosti na chodbach Teplo. Vodjede na dovolenou z kancelare a zase je tam teplo , z auta nebo TV vidi oteplovaci pochody teplajzniku..Ani teplaky nepotrebuji...
  V televizi jenom zjandovany oteplovaci osoby a s tematem zhorsujiciho oteplovani, hovori..
  Neni divu, ze v nich vznika presvedceni, ze se vsude otepluje a jak...Zima hlavne ta ruska jest zakazana, protoze jejich propaganda lzive v ruske TV ukazuje zimu vsude i na Sibiri...
  Tak to je jasny..Rusko je nepritel oteplovani ,se zakladnou na Sibiri..Hlavne na Sibiri..
  Zima taky ubranila Rusko pred nacisty i jinymi neprately, to se nesmi zapominat...Rusko Vzdoruje strasne oteplovani...
  Nemuze bejt opravdu uz nic horsiho...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.