Reklama

neděle 2. února 2020

Globální ekonomika nás může zabít více způsoby než jen jedním

Paul Craig Roberts
2. 2. 2020    PaulCraigRoberts 

Před 61 lety vydal Walter M.Miller ml. knihu Chvalozpěv na Leibowitze. Její příběh překrývá tisíce let, po které lidé po devastující nukleární válce obnovují lidskou civilizaci. V jedné z episod knihy je líčen konflikt mezi bojovnými kočovníky a místními starousedlíky, spoléhajícími více na svoji lstivost, než na zbraně: infikují koně kočovníků chorobou, zasahující jejich tlamy a kopyta.

Vzpomněl jsem si na tuto episodu, když jsem na RT četl o zhoršující se situaci v Číně v souvislosti s koronavirem. Čínský prezident označil situaci za vážnou s tím, že šíření infekce se zrychluje.

Může jít o uměle vyrobený virus, který unikl z jedné z čínských biolaboratoří?

Nebo o biologickou válku svévolně vrženou na Čínu s cílem destabilizovat její vládu a uvést ji do takového chaosu, že se následnému útoku nedokáže ubránit?

Anebo je celá ta věc spíš mediálním humbukem?

Bylo by rozumné a přiměřené zastavit veškeré cestování do Číny a z Číny, aby se zajistilo, že lidé přijíždějící z Číny nepřivezou něco, co se vymkne jakékoli kontrole?

Globalizmus, miláček neoliberálů, ohrožuje nás všechny. A možný vývoz pandemie je další vedlejší cenou za globální ekonomiku.

Překlad: Lubomír Man

90 komentářů :

 1. V roce 2020 může proti globalizaci protestovat jen pošuk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen pošuk může globalizaci schvalovat.

   Smazat
  2. Dobrovolnou globalizaci - například propojováním informačních sítí - např. internet, mobilní telefony apod. vítám.
   Násilnou globalizaci, kterou nám chtějí diktovat z Brusele, London City či New Yorku odmítám. Té se musíme tvrdě postavit a s kretény, jako je příkladně King Kong vymést podlahu.

   Smazat
  3. Běž s tím kam slunce nesvítí my Češi chceme žít v České republice.

   11:20 Souhlas přesně tak.

   Smazat
  4. Jde o biologickou válku s Čínou. 1) poškodit Čínu 2) zastavit Čínu 3) vyvolat někde nějakou velkou válku a zatáhnout Čínu do ní! Prsty v tom mají jako obvykle UK/USA. Oni vyrábějí viry mimo svá území a šíří je !

   Smazat
  5. 18:50 Žluťákům co to přežijou pomůžeme tím, že je zbavíme komoušů, pak nám budou zase smět sloužit v tradičnější pro pro ně roli kuliů (i kuliJan - sic!) s podobně praktickou dřevěnou šálou - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 2. Doufejme,že nás hodně pošuků ještě zschrání.

  OdpovědětSmazat
 3. Parteigenosse King Kong je známý omezenec a nenávistník.
  Opět prokázal sovu duševní diskvalifikaci k jakékoli věcné diskuzi. Ale od trollů jeho typu nic podobného nemůžeme čekat. Hlavně, že byl s pitomostí první.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:16 ta opice, to je jenom nový krycí nick pro agenta pprovokatéra (proto je tu vždycky první) Pepka, který je tu dlouhodobě nasazen, aby provokoval diskusi, aby si čučkaři mohli do kolonky "nálada obyvatelstva" napsat stupeň "1.A" :-)

   Smazat
  2. Místní zapšklí, na Putlerových prdech zcela závislí neproduktivní odulci*) by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  3. toľko mentálnej dyzentérie...prehnal si to s Gutalaxom, že?

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku, ty si pleteš volný trh s globalizačním diktátem. Jsi prostě trouba.

   Smazat
  2. Typická demagogie opičáků - svinstva jako příjem invazních migrantů, Zelený úděl, Greténismus, TTIF či smlouva s Mercosurem - tohle chce prosadit jen vlastizrádce, kazisvět a protičeský spiklenec.

   Smazat
  3. 11:21 to chce klid, pozdravme všichni Pepka (11:05 a 11:20) a popřejme mu klidnou nedělní službu

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 11:20 Gorilo, není přece potřeba, aby kamiony vozily vajíčka z Francie do Španělska a jiné to vozily opačným směrem, jak se to dnes děje.

   Smazat
  7. 11:45 máte rád Pjakina, neměl byste link na jeho přednášku, ve které to podrobně vysvětluje?

   Smazat
  8. king kong2. února 2020 11:45
   Nemusím nic studovat, aby mi bylo jasné, že jakási „globalizace“, může nabýt neskonale mnoho podob. Od efektivní obchodní, výrobní, vědecké, atd. spolupráce suverénních států, až po vytvoření jednoho stáda na jedné planetě. To, že se nám zde nepozdává současný vývoj globalizace, který se snaží zlikvidovat evropské národy a státy, je naprosto regulérní. Jsou etnika, která jsou všude doma a ta to podporují. Ale žádný kulturní evropský národ s tím nemůže souhlasit, ať už o tom píše wiki cokoliv. P.K.

   Smazat
  9. 11:47 Pepku, vy jste opravdu asi dětina. Právě jste na sebe prozradil, kdo vás platí :-)

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. king kong2. února 2020 15:42
   Mě zase přijde hloupé, když jste stále nepochopil, na co jsem reagoval. Tj., že z Wiki děláte zásadní zdroj poučení, či dokonce nějakého arbitra.
   Také asi není pravda, že když si někdo něco nepřečte na Wiki, tak že o tom nic neví.
   Nevím, jaké přívlastky jsem kde dával, to možná pláčete na špatném hrobě. P.K.

   Smazat
  15. 11:24 Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen aby se vhodně rasově promísili, ale také proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. Vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjou pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
  16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  17. 8.09
   Pánečku! To se zadařilo! To je hnoje!

   Smazat
  18. 3:50 Ňák si se nám tu dneska rozepsal, což se mi moc nezdá ... přiznej se, kdo za tebe usedl ke kompu, co? Já si tě pamatuju krapet jináč! Furt tě vidím, jax před Severkou stál a s prackou zdviženou do noci jsi halekal: "Immr Brüüüx! Sieg Heil!" ... jenže paxi začal chlastat ten formáč co v něm primář litoměřický prosektůry uchovává potraty cigorek a taky si začal šukat mrtvoly těch zdechlejch gerontek (ba časem i gerontů - sic!) a skončils jako ubohej Putlerpšouk, no ...

   Smazat
  19. 17:37
   Smrkolo, to už máte z fetů řepu tak vylízanou, že musíte opakovat jeden a ten samý příserek kolem dokola? Chudáčku imboši

   Smazat
  20. 19:38 Takže tvrdíš že nejsi Putlerprd z Mostu? Co ho vyrazili z tamní prosektůry za chlast a gerontofilii a proto se přesunul do Litoměřic? Tak to sorry pak, možná došlo jen k záměně. Nicméně nějakej ten pšouk z lejnolíhně téhle škaredé ugrofínské poloopice - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   asi rovněž budeš, ne? Esi se mejlim, tak sorry, ale semtam mi to tak přijde dle výskřeků podobných těm Putlerprdovým ...

   Smazat
  21. S Putinem a Kremlem a vubec celym Ruskem to nejde uz dal. Dostali konecne nazrat a hned skodi.
   Primarni volby ve statu Iowa nedopadly !!
   Vysledky Jsou zatajovany jiz nekolik dni a jeden kandidat verejne prohlasil ,ze jiz tak byl zvolen vetsinou.. Kdo za to muze asi ?
   Uz jsem se zminil dalsi kandidat Guido chce byt zvolen presidentem Venezuely v Londyne..
   Intriky Kremlu jsou neuveritelne..
   Britska vlada napr. je pro vsemi deseti..Protoze vsichni temer volici dle prikladu EU , jsou nejen postradatelni, zbytecni a navic velmi nepratelsti pro demokraticke volby.. Bez komentare ,niz se neutaji kazdy ty Kremlofalse vidi a vi..

   Smazat
 5. 11:22 toho Švejka by měli zakázat, doufám, že už je dávno vyřazen z povinné četky na školách

  OdpovědětSmazat
 6. Ten článek je už dosti starý. Zajímavé na něm je pouze jedna věc, že P.C.Roberts (žijící ve zdravých USA), vůbec nezmínil, proč má Amerika ve světě 25 biologických laboratoří (i kolem Číny) a proč se v tom světě jakoby náhodou vynořují jedno po druhém izolovaná ohniska různých exotických nákaz právě od 60. let minulého století, kdy byly biologické zbraně zakázány.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také by mě zajímalo, jestli je v USA ptačí chřipka, prasečí chřipka, prasečí mor, či ohniska výskytu MERS, SARS, Eboly a pod.

   Smazat
  2. Anonymní2. února 2020 11:33
   Jo, to ví asi jenom vizionář Bill Gates. P.K.

   Smazat
 7. Tenhle Roberts je idiot. V otazníku napsat, že virus mohl uniknout z laboratoře v Číně je na jeho likvidaci Čínskou vládou. Já tomu rozumím, když má tato kreatura, coby zaprodanec na západě utrum,tak jeho korunavirus v peněžence má vysoký kurz. A to tenhle Roberts má být kapacita?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Kingkongu tohle jsem měl na mysli. Jasně, že vtom má prsty CIA, vždyť ta banda, co má doktorát z VUMLu a lžimánii placenou z Kremlu dokáže bodnout kudlu do zad i v ordinaci u doktora.

   Smazat
  3. king kong2. února 2020 11:49
   Vy jste byl účasten „všech teroristických útoků po celém světě“? Jistě mnohé z nich byly zaranžované. P.K.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. king kong2. února 2020 15:04
   Viděl jsem na internetu rozbor akce Charlie Hebdo a pohled z dronu na jinou akci, nějaký výbuch někde v obchoďáku. Tam zdecimovaní lidé vycházeli ven, obešli barák, znova tam vlezli a lezli opět zdecimovaní ven. Takže toto existuje, ale která akce je jaká, to nevím.
   Souhlasím s tvrzením, že za všemi teroristickými akcemi stojí západní tajné služby a jestli zvolí variantu krvavou, nebo nekrvavou je jejich volba. P.K.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. king kong2. února 2020 15:38
   Podle mého jednoduchého názoru, mají tajné služby vytipované osoby s labilní psychikou, jistého zaměření a ty využijí. Ty osoby ani nemusí vědět, že byli do akce dokopány účelově. Tutově nevědí, že ti jejich stejně smýšlející noví přátelé, byli profíci. Vy byste o tom mohl něco vědět.
   S těmi muslimy se to má tak. Když Vám někdo nabídne cestu do Evropy, kde Vám slíbí pohodlný život, tak byste to nebral? Oni to berou, tak jako bysme to brali my. Potom, když ty „chlapce“ vojenského věku a často s vojenskými zkušenostmi, tu máte na dávkách, už není problém je vybičovat k nějakým akcím. Nehledě na to, že se svými kazateli vytváří takové samonahazovací společenství, takže už to jede samo.
   Takže, více než muslimů, se bojím těch, kteří je sem navážejí. P.K.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. king kong2. února 2020 18:25
   Máte pravdu, informovanost je nízká. Proto děkujme, že existují takovéto stránky, které seznamují občany s realitou.
   „To, že trpím paranoiou, ještě neznamená že po mě nejdou.“ Tento výrok pochází od Američana. A tam si nejspíš 9,5 lidí klepe na čelo, při seznámení s realitou. P.K.

   Smazat
 8. https://www.euportal.cz/Articles/42308-nahoda-bill-gates-predpovedel-cinsky-koronavirus-ve-ktere-ma-zemrit-33-milionu-lidi-za-6-mesicu.aspx
  Americký patent na patent na koronaviry (patent č. 10 130 701) https://patents.justia.com/patent/10130701

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velké americké farmakologické koncerny samozřejmě pracují pro Pentagon i doma (nejenom mimo USA, jak zmínil 11:33) a automaticky s vývojem jedu vyvíjejí samozřejmě i protijed (smrtící virus + postup léčení), to je standardní postup, vydělají tak dvojnásobně.

   Smazat
  2. 12:15 to asi USA spolupracuje s Čínou, aby Čína na půl vymřela. Tak nějak by to vysvětlil poručík Dub.

   Smazat
 9. Nesouhlasím s globalizací je to naivní experiment tahají si do zemí slimáky a věří že jim budou vládnout. Oni jim pak ukážou kdo bude vládnout až jich bude většina. A tyto epidemie jsou nebezpečím pro celý svět doufám že Rusko a Čína co nejdřív vyzkoumají protilátku.

  OdpovědětSmazat
 10. https://www.euportal.cz/Articles/42308-nahoda-bill-gates-predpovedel-cinsky-koronavirus-ve-ktere-ma-zemrit-33-milionu-lidi-za-6-mesicu.aspx
  Americký patent na patent na koronaviry (patent č. 10 130 701) https://patents.justia.com/patent/10130701

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude hovořit z balkónu? Mimochodem, ty nejdůležitější se sdělují pouze v 19:00 a to jenom a pouze na ČT, protože je údajně veřejno-právní!

   Smazat
  2. 14:06 Půjdu si klidně vsadit do Fortuny, že zítra večer oznámí svou abdikaci (aniž bych si to přál) v souvislosti se zhoršujícím se zdravotním stavem, který mu neumožní odcestoval do Číny, ale ani do Číny nebo kamkoliv jinam.

   Smazat
  3. P.S.: oprava, mělo být "... ale ani do Ruska"

   Smazat
 14. Honolulu kašpárku četl jste THE IRON CURTAIN OVER AMERICA. Napsal to John Beaty a určitě se Vám to bude líbit.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tady jsme v ČR a váš Trump je mně poměrně odcizený, mělo to být o Zemanovi

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebezpečná komu, vygumům jako jsi ty?

   Smazat
  2. Koukám že tady zas řádil ten xindl bolševickej, cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak, známým to čichač prdů téhle židočekistické poloopice z Kremlu - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   co omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 20. Po přečtení příspěvků jsem dospěl k názoru, že jsem blb, kretén a kdo ví co ještě. Když se dozvím, že ptačí chřipka a africký mor prasat zasáhne většinou jen východní Evropu, je to podivné. A Číně je "najednou" v jedné provincii ptačí chřipka, africký mor prasat, koronavir, tak už chybí jen ebola a mor. Je v tom namočený Západ a brzy se budeme všichni divit. Čína je tak silná, ona to zvládne, ať Babiš pošle humanitární pomoc či ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je na Babišovi vidět, že mu chybí něco, co by ho dělalo velikou osobností.
   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020020211348481-zeman-poslal-svemu-drahemu-pritelovi-si-tin-pchingovi-dopis-cr-stoji-v-boji-s-timto-zlem-po-boku/

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, stačí když nám tady pal hodíš link na ten projev.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 23. Nasilna integrace z Afriky , kterou prosazuje Merkerova v Berline , ZARUCUJE, ze nektere nemoci se dostanou z Afriky do Evropy. Evropane nemaji immuni ochrany system v tele na tropicke nemoci, takze nakonec budete muset uzavrit hranice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte velkou PRAVDU.
   https://voxpopuliblog.cz/jedna-epidemie-vyvolava-hysterii-druha-se-ignoruje/ -
   Nigerijští běženci a epidemie Lasa.

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 25. H1N8, silny patogen. A do Ciny byl dovezen.

  nobody

  OdpovědětSmazat
 26. Úžasné příserky! Hlavně od Špejbla z Floridy a primáta z Konga. Lepší už je jenom pokec s mraveništěm.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není primát, to je štěnice, která dostala za úkol hrát si na rušičku.

   Smazat
 27. Cenzore, je to dva dny co Cesi napsali, ze jsi PIIIICA !
  Ja jsem proti tomu protestoval , protoze v nich mam
  zalibeni ! Ale ty, ty hnuse, ty jsi to, co Cesi psali, od prasnic.

  Milane prestan zavidet nas intelekt ! Nemel jsi vitaminy na rozvoj mozku - jsi v tom nevinne !
  Uskodil ti Husak !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná je tu reinkarnace Lula.

   Smazat
  2. 21:50 Buďme vděční, že navzdory cenzorům z NR, která je jen tlupou neobolševických podlidí*), ohrožujících bílou civilizaci, ji navštěvuje pravidelně tento vyjímečně rozumnej pán, kerej lecos v životě zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel komoušský opičáky na Limpopo a tak ví co bolševismus obnáší, ale místní přemřelá rudá sebranka si dovoluje takovýho machra cenzúrovat! Xindl kerej měl bejt popravenej nejpozdějc do Vánoc 89 a před popravou i mučenej tu dělá 30 let po Plyšáku cenzóry! To to ti "demokrati" a jiná havlistická svoloč teda dopracovala ...

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 28. PTAM SE ! Jak takova poloopice odporna, rudoprdelata, jako je cenzor si muze myslet, ze NAS , intelektualni chloubu vzeslou z Ceskeho naroda muze "vychovavat" k predepsanemu mysleni na prani nejakeho moskevskeho zakrneleho pindulika.
  NIKDY, NIKDY se to nestane !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:18 Neotravujte tu. Jste mazán na všeobecnou žádost čtenářů. Vás čte jen jedno pako, které je oblíbené zhruba tak jako vy. A taky je k všeobecné radosti mazáno. Stačí uvidět dvě tři sprostoty, kterými začínají příspěvky vás obou, a už voláme o pomoc směrem k panu Dvořákovi.
   Ergo kladívko: Budete mazán, dokud se budete tak odporně vyjadřovat, jako dosud. Howgh.

   Smazat
  2. Po přečtení většiny Vašich komentářů Vám sděluji následující: celkový souhrn Vašich odsuzujících příspěvků na téma: Čech, ČR, jakákoliv demokracie kterou Vy neuznáváte, oponentura Vašich nactiutrhačským odpovědím a příspěvkům Vás již dávno kvalifikovaly na pravého amerického občana. Závěrem mi dovolte abych Vás požádal ať již nešpiníte svými urážlivými komentáři krásný český jazyk a pro příště je zasílejte do amerických plátků jako NT atd., kde zajisté budete citován na první straně.

   Smazat
  3. 0:53 Soudruhu, to je krása číst pouze komenty vaších věrných rudých soukmenovcu že. Tak jako před r.89. Plácali jste se po ramenou jak jste dobří, jak vzkvétá socialismus, ale lide vám za tu lež v 89 r nathli prdel!! Jen si dál lžete do vlastní kapsy, ale na dnešní prozápadní politice nic nezměníte. Čus.

   Smazat
 29. To nebude Lulu, tohle je zakrnělé a chudé na duchu - má myslení na praní.

  OdpovědětSmazat
 30. Nemohu se zbavit dojmu, že pán Roberts je něco takového jako zrádce národa Vondra v našich poměrech, pouze známénka jsou opačná. On by měl působit aktivně zejména v USA a nerozlívat americký hnůj po světě. Ano mnozí mu za to jinde děkují, zrovna tak jako někteří přiblblému Vondrovi. Oba jsou zrádci!

  OdpovědětSmazat
 31. 12:33 Je opravdu dnešní doba tak polarizovaná,že existují jen zrádci a hrdinové, přiblblí a geniové, elity a socky, pravičáci a levičáci, inteligenti a negramoti ? Já sám se nedokážu zařadit co mi poradíte ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.