Reklama

neděle 16. února 2020

Hampl: Kam až to půjde? Vždyť to přece musí mít nějaké dno

Petr Hampl, nezávislý sociolog
-rp-
16. 2. 2020  PrvníZprávy
Takovou a podobnou otázku dostávám docela často. Zvláště, když vidíme úpadek společnosti doslova po hodinách, píše v komentáři pro PrvniZpravy.cz Petr Hampl.

Třeba v posledních dnech, kdy unikla policejní zpráva, podle níž je ve Francii již 150 non-go zón (aniž by vládu podnítilo k jakékoliv akci), u nás milionchvilkaři vystartovali proti tomu, že ombudsmanem byl v řádném hlasování zvolen plně kvalifikovaný kandidát, v Jablonci byla z práce vyhozena prodavačka, na kterou si zasedli funkcionáři Člověka v tísni, a Evropská unie rozhodla o uvalení vysokých daní na některé základní potraviny. Jak daleko to jen zajde?

Za tou otázkou je představa společnosti fungující jako mechanické těleso, které se po různých zmatených pohybech ustálí v rovnovážné poloze. Není to jen představa laická. Existují celé sociologické školy, které popisují společnost jako systém, který reguluje a opravuje sám sebe. Jakmile se společnost odchýlí od zdravého stavu, jednotlivé části na to reagují, a vše samo od sebe směřuje ke stavu, kdy společnost bude schopna dlouhodobě fungovat. Když např. společnost prochází vnějším ohrožením, automaticky se změní hodnotový systém i rodinný život, takže se lidé stanou bojovnějšími a odolnějšími.

Jenže ve skutečnosti k takovému vyvažování docházet nemusí. Argument „musí se to stát, protože by společnost jinak nepřežila“ není dost silný. No a co! Kdo říká, že společnost musí přežít? A kdo říká, že musí přežít její členové?

Ve skutečnosti to závisí na mnoha vnitřních faktorech a zejména na tom, jaké konflikty momentálně probíhají. Někdy se společnost skutečně vzpamatuje. A když ne?

Tím se začátkem 70. let zabýval americký sociolog Peter L. Berger. Ve své teorii dekadence skutečně našel bod, kdy se společnost přestává dále rozpadat. Stane se tak ve chvíli, kdy „náčelník barbarů se prohlásí králem“. V nejméně špatném případě jsou těmi barbary hrubé lidské masy. V nejhorším to, čeho se momentálně děsíme v souvislosti s růstem islámských komunit.

Kalif by si poradil velmi rychle. Každý další nápad na poškozování ekonomiky ve jménu záchrany klimatu by mohl být odměněn, řekněme, 200 ranami bičem. Aktivisté neziskovek požadující dotace by mohli být prodáni do otroctví. A o dalším raději ani nemluvíme.


135 komentářů :

 1. Na druhou stranu platí, že pouze ode dna je možné se odrazit zase vzhůru, nikdy nelze zastavit pád během pádu,pouze lze zmírnit následky pádu, aby bylo možno se zase odrazit. Na tom, aby byly zmírněny následky pádu, musíme důsledně pracovat, protože dno se neodvratitelně blíží. A abychom byli mezi prvními, kteří se odrazí vzhůru, ne zas jen čekateli až jak to dopadne, jak se to bude vyvíjet, abychom nenarazili. Bylo by to přesně jak psal J.Neruda cituji..."kdo chvíli stál, již stojí opodál".... přesně tak jsme dopadli, když jsme čučeli v osmadevadesátém, co všechno je najednou možné, a jak "ti, co nás léta trýznili, nás vyhazují z práce"...(K.Kryl) a sledovali jsme ten úprk k tučným krmelcům. A pak už jsme jen "stáli opodál" a dodnes stojíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na nutnost pádu na dno jsem nevěřil nikdy, ani když to propagoval Klaus s tím, že teprve až bude naše hospodářství zcela zdevastované a rozkradené(zřejmě až se dopracujeme na úroveň Zimbabwe), tak se odrazíme a staneme se hospodářskými tygry Evropy. Proč my ano a proč ostatní zdevastované země, včetně té Zimbabwe, ne?
   Každopádně považuji se za člověka dost inteligentního na to, abych sám řídil svůj život a nebyl v něm zmýtán jako list ve větru. Snažím se proto udržovat stabilitu svých pozic a pád vůbec nepřipustit. Pokud by však k tomu došlo, snažím se jej co nejrychleji zastavit a znovu se stabilizovat. Dost se mi to vyplácí. I když zakopnu, automaticky, od přírody, snažím se pád vybrat. Nepovažuji za nutné a už vůbec ne potřebné fláknout sebou bezvládně o zem, co nejvíc se dolámat a rozedřít do krve, abych byl poté zdravější. Takové tendence přenechávám jiným blbcům, pokud to nějaké napadne.

   Smazat
  2. Věřit nemusíte ničemu 8.52 V každém případě je to moudrost starých římských filosofů a zatím to fungovalo vždy. Ode dna je možné se odrazit, z průběhu volného pádu nikdy, nikde a nijak.Článek má na mysli společnost - nikoliv jednotlivce - vy můžete třeba vylézt na strom, chytit se první větve a tam se houpat, nebo vylézt až k vrcholu, nebo sednout k PC a psát bláboly celou noc a další den a ještě jednu noc - ale skutečnost, že se lidská společnost odrazí jedině od dna, nemůžete okecat ničím. Vždycky to tak fungovalo. Odrážela se od válek, od převratů, od prošustrování všech aktiv, ale vždycky až tehdy, když už změna v průběhu trvání nebyla možná, a o blížícím se dnu už se vědělo. Neflákejte sebou o zem a nerozdírejte se do krve - ostatně při dřepění u PC vám to nehrozí.Všechny kolem sebe máte za blbce? To svědčí o vašem obrovském IQ i vaší úžasné inteligenci.

   Smazat
  3. 11:44
   Nevím jakou moudrost starých římských filozofů máte na mysli, vzhledem k tomu jak dopadl Řím je to však možné, nicméně mně se vyplácí výše uvedená strategie. Nevím jestli římští filozofové ještě čekají na to, až se odrazí ode dna a obnoví své impérium v ještě famóznější podobě, ale já uvažuji v kratších horizontech, odpovídajících předpokládané délce lidského života.
   Takže narozdíl i od mnoha mých spoluobčanů, kteří se zřejmě rozhodli aplikovat Klausovo a vaše rozumy, prošustrovat vše a stát se frekventovanými položkami v exekutorských seznamech, já ve svém věku 43 let mám už dostatek aktiv na to, abych nemusel jako to tažné hovado každý den do práce. Oni přišli o vše, do práce sice už také nechodí, protože z výplat by jim po stržení srážek pro exekutora moc nezbylo, ale přesto mám důvod si myslet, že já mám lepší perspektivy. Nevím kde je jejich dno(nevíte to náhodou vy?), ale pokud se od něj jako (polo)mrtví bezdomovci již bez přátel odrazí a zahájí svůj raketový hospodářský vzestup, závidět jim nebudu. Mně stačí to co mám, nemusím mít všechno a mít v telefonním seznamu největší boháče planety. A co vy, také ještě hledáte své dno? Aby si vás nenašlo dříve samo. I takové už jsem poznal, kteří tak dlouho hledali dno, až ho našli jako popel vysypaný pracovníkem úřadu na rozptylové louce. Takové dno se dá skutečně považovat doslova a do písmene za absolutní, ale ono se v takovéto hmotné podstatě odráží ode dna opravdu špatně sebeodhodlanějšímu člověku. Popravdě nevím o tom, že by se to někomu. Ostatně stejně tak jako ani ten Řím zatím nevypadá, že by povstával z popela.

   Smazat
  4. 12:41
   ten z 11:44 o voze a vy o koze. Upřesním, on o celku, vy o jednotlivcích.

   Smazat
  5. 13:13
   Já bych řekl, že to platí obecně. Ani ten Řím zatím nepovstal z popela. Padnutí na dno může pomoci snad jen hlupákům, kteří neumí přemýšlet dopředu, opakují stejné chyby, nedokáží a nechtějí se z nich poučit, případně také zhýčkaným frackům, neochotným převzít za sebe zodpovědnost. Normální člověk nebo systém se snaží postupovat kupředu progresivně, plánovat krok za krokem a nevyšlápnout každé hovno.

   Smazat
  6. 11:44: Pochopitelně, že nemáte pravdu a pravdu má předkomentátor - 8:52. Díky takovému postoji jako máte Vy, již bychom zde česky nepsali, ale německy. Kdyby nebylo Jungmanna a dalších, tak bychom již česky nepsali a ve školách by běžela nemčina. 12:41 to napsal zcela správně: starý Řím je tatam. V tomto případě to nebyla žádná škoda, rozplynula se společnost, která za největší zábavu považovala boje gladiatorů a požírání lidí bestiemi. Když tu nastoupí prznitelé nezletilých dívek místo i takové, byť nepříliš zdařené společnoseti, jakou tu máme, to bude škoda, bude to krok dole - asi do Hadesu. Lidé si jaksi neuvědomují, že jejich život nezávisí od toho co je kolem nich, ale především od toho co mají v hlavě, protože jedině to, co mají v té hlavě určuje co v příštích minutách, měsících a létech budou dělat a také to je na stavu našich hlav jestli tu budou prznitelé nezletilých dívek. No jo dnešní společnost si myslí, že smyslem života jsou peníze. Jen se koukněte do knížních návodů přechytrých emerických autorů. V čem je štěstí? No ve výši bankovního konta, čili jak štěstí osedláme - bod jedna. Včas budeme chodit na obchodní schůzky. bod dva. budeme perfektně oblečení atd. Ty jednotlivé body, to by ještě šlo, to bude platit v každé společnosti. Co je ale na konci toho všeho snažení - výše bankovního konta. Věta z učebnice latiny: Viri probi divitias non cupiunt. Skuteční muži neprahnou po bohatství. Nemusím zde říkat, že to je učebnice latiny z totality. Dnes taková věta by tam nebyla. Ale prosím Vás, tato věta skutečně je vytvořena komouchy? To jste tedy na omylu. Bohužel mám ten dojem že dneska nikoho netíží stav lidských hlav.

   Smazat
 2. Oprava...když jsme čučeli v devětaosmdesátém - protože v osmadevadesátém už jsme stáli opodál zatraceně dlouho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To rikaji sportovci "hrabnout si na dno" a potom se vykon zase nevyhnutelne musi zlepsit..
   Maji sve zkusenosti.
   Tady se pocita s tim ,ze se nepritel /tedy nas souper/,unavi vycerpa i samotnou svoji neschopnosti, ale je treba prilozit ruku k dilu..Tak to pojistit.
   Lepsi neco nez nic..A ten pocit k tomu..
   Kazdy musi videt , jak v souvislosti s pronasledovanim muzu /bilych a jedinych tvurcu hodnot, novych zlepseni i vynalezu, jejich vyvoj zivotnich podminek nas vsech k zlepseni i ovzdusi ,pres prekazky,pozitivni reseni problemu NIKOLIV smerem K JEJICH TRAGICKYM VYSLEDKUM, atd./ se nejen zastavilo, ale rapidne zhorsuje do tragedii vseho druhu...
   Putin na strane jedne, Albricht,Hillary,Merkel, Clinton,Pelosi , Leyno,JouroJandova a jejich omezenosti , jejich uboha degradace do absurdnich nesmyslu a smesnosti. Konec a totalni, kultury, spolecenskeho zivota atd. Neschopnost cokoliv vyresit nebo aspon zlepsit, negativni energie do surovosti a brutality,do nekonecnych hrozeb a pouze usili k spachani zla vseho druhu atd....A jejich zlociny z kancelari pachanych denne pomoci sluhu vsehoschopnych i u nas..
   Jak Greta nesmi videt ty obrovske flotily, kazda pres 300 lodi a ponorek, nektere plovouci Cernybyly, obrovske skody na prirode a oceanech ,kolem vsech US zakladen i uvnitr USA, strileni z desitek tisicu del, z tanku , cviceni a strelba uranovych naboju vsude na svete , ktere jako kyslicnik uranu zpusobuji zhoubne vredy a rakoviny ,vyroba a sireni min, dnes jiz neodstranitelnych protoze jejich pocet v milionech, ..
   Dale tisice startu bojovych letadel tydne !!a pristani a nekonecna megacviceni s tanky, helikopterami, letectvem, flotilami obrovskych poctu valecnych lodi, a tak vypousteni vysoce toxickych plynu do ovzdusi do mori vsude , to vse primo krici o povsimnuti a aspon zmince o tom.. Dale .
   Obroske mega skody pachane korporacemi a bankami..
   To znamena jedine, PODVODY ,sireni lzi ,kdy podobni a stejni jako Greta jenom prispivaji a zakryvaji hystericky ,totalni destrukci sveta..
   Pomahaji, aby se svet dostal do situace a tak daleko ,aby cesta zpet k naprave nebyla jiz mozna...
   Miliony afroarabu jen veci jeste daleko zhorsuji..
   Nici samotne podminky k normalni praci ,tak potrebnou k reseni problemu..
   Misto usili zastavit zniceni sveta, tupe idelogoicky se se snazi Elity znicit hospodarstvi i staty, nejdriv. To je pro nejdulezitejsi !!!!
   Zhusteni a zniceni zivotniho prostoru /rostouci prelidnenost/,vedlo s ptaci chripce, nemoci silenych krav a ted k vyskytu dalsich smrtelnych viru ,kdy neni mozne aby schopni naseho sveta vedli svet od pouceni z toho, k reseni...
   Jsou naopak umlcovani a pronasledovani i vrazdami a masakry vsude.
   A tak se snad splni to vecne tisicilete usili, konecne, uz znicit svet...

   Smazat
  2. 3:52 Nikdo se nějak nevyjadřuje alespoň stručně k tomu co jste napsal. Tedy já alespoň stručně: napsal jste to dobře.

   Smazat
  3. Pane 3:52, pokud nebude svržen dosavadní vládnoucí společenský systém, planeta zahyne.

   Smazat
 3. Pane Hample,pozvali jsme vás tady mezi nás realizovat Přimou demokracii

  a to ve formě diskuse přimo s s nami občany.
  Ani vas nenapadlo se ozvat proč se diskuzi "přimo" vyhýbáte!
  Ve svých člancich totiž nepišete žadný navrh jak to vše nakupené maji občané řešit,ale jen popisujete situaci,kterou už známe.

  Objevte se mezi námi,anebo napište proč se přimé demokracii vyhýbáte..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že něco takového není možné. Jestliže tento režim není žádná demokracie, ale se vším všudy prasopes, jak by měla vypadat přímá demokracie? Jako cochcárna? Kde by nebyly zákony vůbec žádné, a každý by si demokraticky dělal co by chtěl? Pan autor popisuje situaci přesně tak, jak je a jak se jeví, ale to občané nevyřeší. Léta devadesátá byla zrovna tak zvěrská a prasečí jako léta padesátá, jen s převrácenou hodnotou. Zatímco v padesátých létech měl režim tendenci sebrat majetek žokům peněz a pracháčům ( téměř do jednoho zadluženým) a rozdělit jej mezi obyčejné lidi, kteří by jinak nikdy neměli šanci nějak uspět, léta devadesátá najela naopak na velkovýrobu zbohatlíků ze všelijakých šmejdů, podvodníků, a ksindlu, jemuž privatizovala státní majetek, a peníze, o které sprostě odrbala prosté a obyčejné občany, nacpala tomuto ksindlu -ale nejdřív politici, a takzvaní "zákonodárci" a "zástupci lidu" si zajistili nerušené nezřízené hrabání peněz ( měsíční tučné mzdy) a protože předpokládala obrovské množství křivd, za tím účelem jako první ustavila soukromou advokacii a zkorumpovala justici - stala se z toho prorežimní justiční mafie. Zatímco v padesátých létech byli někteří odsouzeni do Jáchymova ( ale to mělo začátek a konec) dnes jsou tisíce lidí odsouzeni na doživotí - k doživotnímu okrádání exekutorskými všiváky za různé pohledávky které nikdy nevznikly, a lichvu. Z občanů se stali rukojmí lichvářů - výši a princip lichvy zákon za celých třicet let nestanovil nikdy, a nestanoví, protože kdyby tak učinili, museli by odškodňovat tisíce poškozených - a toho se bojí jak čert kříže! Tak proto nechávají oběti zločinné privatizace chcípat na ulicích nebo živořit z minima do smrti -protože to, co by vydělali, jim exekutorské svině ukradnou - posvěceno a legalizováno soudy. Takže - co lze udělat? Jen další převrat by to zablešené svinstvo změnil - ale kdo by do toho šel, když skoro polovině lidí to přesně takhle vyhovuje, ti si na chudobě nahrabali a zbohatli, a výčitky svědomí nemají?

   Smazat
  2. Nechci vzbuzovat předsudečnou pokakanost, ale možná nedostatek masa nás ještě nerozhází, ale když vidím reakce WHO na průšvih s šířením viru z Číny, tak si držme klobouky. Výsledkem jejich jednání po 14 ti dnech je uzákonění názevu viru, který opravdu nikoho nedehonestuje. EU se taky zrovna nezachovala jako jeden muž. Každý se stará jen za své a o své. Proto nelze očekávat nějaké společné řešení, ale musíme se připravit jako stát sami. Vzhledem k situaci, by se měli upozadit hádky o bábovičky mezi levicí a pravicí na politickém písečku a připravit se na krizová řešení (zdravotnické minimum do ČT a škol, dobrovolníky nadchnout pro domobranu, pokusit se o samostatnost ve výrobě základ. potravin a doplnit stát. hmot.rezervy). Doufám, že corvir se tentokrát podaří zvládnout, ale je to varování. Poučíme-li se nebude nám to určitě na škodu.

   Smazat
  3. To občané nevyřeši proto,že GŘ TV je neinformuje,ale ohlupuje

   proč domorodci pobiraji jen třetinu platu ve srovnáni se sousedy.
   Proč tu vlastně trpime 30 let kapitalismus bez přivlastků vycházejici z gangsterismu a umožnujici vyrábět vadnè exekučni a jiné rabijátské zákony.
   Proč se nikdo nezeptal byvaleho pana presidenta ODS co to znamená kapitalismus BEZ PŘIVLASTKŮ,on dobře vi co provedl a co dá provádět dál svému uřvanému synátorovi,který je uplně se svým programem Trikkolony vedle atd.
   Proč se i tady mezi nami mláti prázdná slama a neni žadná diskuse kromě toho,že NIC NEJDE?
   Dokonce ani Helanov nevi co se mysli tou "přimou demokracii"!?

   Tož tak!

   Smazat
  4. Pane 20.30. Velmi dobre, diky.

   Smazat
  5. Pro 0.19

   Diky za pochvalu.
   Ono by to mohlo začit tim,že se tu přimými dotazy vytvoři otæzky na vedeni SPD,které sotva má zajem o přimou demokracii IHNED.
   Spiše jde o PR a tedy nikdy nevysv3tli nikdo z vedeni jak to vlastně má fungovat!
   Proto takový katalog otázek by mohl začit dotazem Nr. 1.na př.

   Co za systém bude požadovat SPD.Bude to
   _________________________________________
   -současný systèm kapitalismu bez přivlastků,který bude dál rabovat ČR

   NEBO

   -navrat k socialismu,což prosazuje KSČM ovšem pro něho je zapotřebi nového znarodněni výrobnich prostředků

   NEBO

   -jiný systèm a jaký?

   Smazat
  6. Kdo z vás lidových komentátorů by dokazal diskutovat k této otázce č.1 a to ve vlastnim zájmu.

   Protože se tu nikdo z vedeni mezi námi neobjevil kromě pana doktora a pana Dvořaka bylo by zajimavè kdyby na tento katalog otázek,které by takto mohly vzniknout žadali za nas voliče odpověďi od vedeni SPD ,aby jsme se dověděli koho máme volit a co bude prosazovat, anebo taky ne!

   Smazat
  7. 20.30 Na obranu pana Hampla chci napsat, že se asi přímé demokracie až tak nevyhýbá, neb se zúčastňuje diskusí a besed(vis zde pozvánky)s občany. Naopak, co já vím, nebývá připuštěn na akademickou půdu, nezvou ho moc mezi studenty. Podle mne to není strach z jeho myšlenek a názorů ale z toho, že se proti němu těžko protiargumentuje(kde je na VŠ půda k svobodnému myšlení a disputacím o všem možném, to přeci posunovalo vývoj!) Můj názor. M.R.

   Smazat
  8. 2030
   seznam veřejných vystoupení na
   www.petrhampl.com

   Smazat
  9. Jak to vše nakupené řešit? Co třeba takhle.

   Návrh (rozpracovaný)
   osvobozovacího a demokratizačního návodu
   Návod je určen pro iniciativní občany obcí a měst.

   Úvod.
   Demokracie je realizací politické svobody - je společným (kolektivním) a kontinuálním rozhodováním o věcech společných. Je uplatňováním přírodního zákona – zákona pregnance (seberegulace), zákona vytváření nejlépe možného tvaru/útvaru organismu/organizace, v našem případě lidské společnosti - její tvůrčí přizpůsobování se vnějším i vnitřním okolnostem. Ze své přirozené neideologické podstaty stojí proti nepřirozeným - „elitami“ vytvořenými a přijatými řády. Seberegulace sama je tím přirozeným řádem. Díky tomu postrádá zárodek chaosu, jenž je každému nepřirozenému řádu vlastní a který způsoboval a stále způsobuje nezměrná utrpení lidstva. Demokracie je přirozeným kolektivismem. Jeho odmítáním odmítáme současně své bezpečí a vystavujeme se existenčnímu ohrožení. Proto je pro nás přirozený kolektivismus tak životně důležitý.
   Východiskem pro manuál je absence politické svobody a demokracie a z toho vyplývající bídný stav společnosti. Stále se nesmíme starat o věci společné! K ozdravění společnosti vede jediná cesta – začít se starat společně – kolektivně o věci společné. K tomu má sloužit tento návod.


   1. Část osvobozovací.
   Současný stav společnosti
   Společnost je politicky nesvobodná - nesmíme společně (kolektivně) rozhodovat o věcech společných. Ve stavu politické (kolektivní) nesvobody se nacházejí nejen všechna územní společenství (města, obce, regiony) ČR, ale i organizace spolkového charakteru, mezi něž patří i politické strany a hnutí.
   Žádoucí stav společnosti
   Žádoucím stavem je politicky svobodná společnost. Stav, kdy každý její územní i zájmový celek může společně (kolektivně) rozhodovat o svých věcech společných.   Politické sebeosvobození
   Politické sebeosvobození znamená dosažení takového stavu, kdy o věcech společných mohou rozhodovat sami občané způsobem a podle pravidel, které si sami stanoví.
   Společnost mohou politicky osvobodit jen její iniciativní občané. Sebeosvobozování musí započít v těch nejmenších teritoriích (obce, menší města). V nich mají největší sebe osvobozovací a mocenský potenciál, v nich jsou jejich současní vládci – zastupitelé nejslabší. Jen v nich mohou získat potřebné zkušenosti a dovednosti k následnému osvobozování a demokratizaci větších územních celků.

   Sebeosvobozovací proces
   1. krok - Iniciativní občané se sejdou a
   stanoví strategii politického osvobození své obce (města).
   2. krok - Seznámí spoluobčany s obsahem pojmu politická svoboda
   a potřeba její naplňování v jejich obci (městě).
   3. krok - Uspořádají veřejné shromáždění, které demokraticky -
   většinou z přítomných rozhodne o přijetí nebo nepřijetí
   realizace politického osvobození obce (města).
   4. krok - Pokud bude realizace osvobozovacího procesu přijata, zvolí
   veřejné shromáždění facilitátory (usnadňovatele,
   osvobozovacího procesu. Ti vytvoří návrh způsobů a zásad
   přijímání kolektivních rozhodnutí. O stavu návrhu budou
   průběžně, skrz veřejná shromáždění informovat
   spoluobčany, vést s nimi rozpravy o jeho obsahu a
   zapojovat je do jeho tvorby.
   5. krok - Konečný návrh způsobů a zásad přijímání kolektivních
   rozhodnutí předloží facilitační skupina veřejnému
   shromáždění obce (města) ke schválení.
   6. krok - Návrh schválí veřejné shromáždění obce (města).

   Smazat
  10. Pokračování Návrhu manuálu

   Poté mohou nastat dvě varianty. Současní zastupitelé:
   a) se podřídí rozhodnutí veřejného shromáždění,
   b) se nepodřídí rozhodnutí veřejného shromáždění.

   ad a) Podřízením se zastupitelů došlo k politickému osvobození -
   politickou moc získali občané obce (města). Tím je politicky
   osvobozovací proces v obci (městě) úspěšně završen.
   .
   ad b) Nepodřízením se zastupitelů nedošlo k politickému osvobození
   - politická moc zůstává v rukou zastupitelstva – odložená
   účinnost.

   Odmítnutí podřízenosti zastupitelů veřejnému shromáždění lze řešit a završit tím úspěšně politicky osvobozovací proces v obci (městě), dle platné legislativy, dvěma způsoby:
   ad a) jejich odvoláním a zvolení nových - veřejnému shromáždění
   podřízených zastupitelů,
   ad b) zvolením nových, veřejnému shromáždění podřízených
   zastupitelů v řádných komunálních volbách.


   2. Část demokratizační

   Jsme tedy v obci (městě) politicky svobodní a začínáme se učit společně své obci (městu) vládnout.

   Jak na to?

   Především je nutno znát zásady veřejného shromáždění.
   Jsou to:
   - zásada rovnosti
   - právo na iniciativu
   - mandátové pravidlo
   - pravidlo většiny

   Dále je nutno vědět:
   - že politická rozhodnutí nejsou rozhodnutími odbornými, ale
   hodnotovými a morálními. Jinými slovy: nikdo nemusí být, při
   rozhodování, v dané oblasti odborník a přesto je průměrný občan
   schopen dostatečně fundovaně rozhodnout, které z nabízených
   možností řešení dá přednost.
   - že společné rozhodnutí je řešením společného dilematu – nemá
   vítěze ani poražené. Je společným rozhodnutím a tečka. I proto,
   že většina, která rozhodne, bude při každém společném
   rozhodování jiná. Takto je nutno pojímat přijetí společných
   rozhodnutí.
   - že se změnil statut zastupitelů. Zbaveni moci se z nich stávají
   pouze facilitátoři občanské moci a vykonavatelé jejich
   rozhodnutí.
   - že k tomu nejlepšímu rozhodnutí je potřeba dospět. Že je nutné
   se, o dané problematice co nejvíce dovědět. Tok potřebných
   informací směrem k občanům i to bude, mimo jiné, povinností
   zastupitelů - facilitátorů a servismanů občanské moci.

   Důležité je že současná legislativa nebude v procesu zbavování moci zastupitelů porušována.

   Vládnout prostřednictvím veřejných shromáždění je nejsnazší a nejefektivnější způsob vlády občanů. Že to jde, ukazuje příklad Švýcarska. Učit se vládnout je nejsnazší a nejpřínosnější od těch občanů, kteří už vládnou (Švýcarsko). Referenda se má využívat jen ve výjimečných případech.
   Těžší než vládnutí bude zbavování současných vládců moci.
   Pokračování návrhu manuálu:

   Smazat
  11. Ty "manuály" rebele, znamenají, že se jedny bláboly ( to by se mělo, ono by se mělo, to bychom měli) nahradí jinými bláboly (to by se mělo, ono by se mělo, to bychom měli?) A v reálu by se zlepšilo -co? Musí se v otázce několika dnů okamžitě zrušit všechny nesmyslné exekuce, stanovit přesně co je a byla lichva, odškodnit všechny oběti této polistopadové zhovadilosti, a znárodnit všechen majetek který spadl do všivých pracek polistopadových lumpů. Poslancům zkrátit měsíční příjmy na jednu třetinu, stejně jako všem nemravným žokům peněz zastavit tok státních peněz do jejich nenažraných pupků - ředitel TV, St. drah, spousty dalších ředitelů spousty dalších státních trafik, okamžitě vyházet ze státních trafik děti členů vedení a další příbuzenstvo,a zakázat zbohatlíkům financování svých praček na špinavé peníze, různé reklamní agentury, a tiskové a distribuční společnosti, a sponzoring ( až po zaplacení daní ze zisku!!!) zakázat financování neziskovek, a další okamžité a rázné kroky! Ne že to nejde a musí se probrat tam a tam - hovno! Příjmy politických gaunerů byly odsouhlaseny okamžitě, poplatky u lékařů ze dne na den, a další a další. Prostě nekecat, nežvanit, neblábolit - konat. Ihned! Kdyby něco takového dokázal například Klaus mladší - byl by to genius a borec ale pochybuji. Zastřelili by ho jako Slováci Kuciaka a pak by se několik let hledal jeho "vrah" Tak, jak to funguje v mafiánské demokracii, respektive v českém prasopsu. Částečně komunizmus, částečně socializmus, částečně kapitalizmus, částečně rozvojovka, částečně středověk, a částečně vyhlazovací tábor.

   Smazat
  12. Východiskem by mělo být, konečně začít odmítat všechny návrhy, nařízení a diktáty zločinné EU, se kterými občané nesouhlasí, ať nám vyhrožují jak chtějí a ať to stojí co to stojí. Pořád lepší. Nejlépe ať nás vyhodí. A to je úkol pro zatímního předsedu vlády. Petříčka vyhodit a jemu podobné taky.
   Pak přežijeme.

   Smazat
  13. 12:02
   Kecy, najděte jediné místo v mém demokratizačním manuálu s "by se mělo". Samozřejmě ho nenajdete, protože v žádném manuálu se nevyskytuje. Manuál slouží k tomu aby lidé, kteří chtějí osvobodit a demokratizovat svou obec/město věděli jak na to. Toť vše.

   Smazat
  14. 7.36
   Samozřejmě všichni vime,źe pan Hampl je odvážný válečnik.
   Důkazy vidite na př.jak udělal tu schůzku v Sokolovně Řeporyje.
   Všimněte si,že všichni tam zůčastněni byli šťastni a nechybělo mnoho a začali by zase cinkat kliči.

   CO VŠAK STALE CHYBI JE OPRAVDOVÝ NAVRH ŘEŠENI!

   Teprve ten bude zuřivě ničen a jeho nositelè dohonestováni k smrti.
   Jde totiž o penize,mnoho peněz a zastaveni bitvy ostrými myšlenkami mezi námi a nic nepřinášejici kritiky předsedy a jeho současnèho režimu..

   Je dovoleno kritizovat režim ,strašit občany a oni tomu budou ještě tleskat!!
   Běda však,když někdo navrhne OPRAVDU jak z toho ven a občane uvidi proč jsou už dlouho rabováni a placeni jen jednou třetinou mezd.!

   Proto je tu otázka č. 1.a bez vyřešeni odpovědi nelze dále pokračovat a nepomohou žadné manuály.
   Domorodcům se totiž NESMI řici jak z toho ven a jaký jiný systém použit na budouci nápravu.
   Pokud mi nezablokuji počitač zkusim vypsat metody jimiž se ovládaji ČR domorodci,kteři informováni být NESMI a to i zde na alternativě.
   I vy když je budete před sebou vidět nebudete tomu věřit až do doby, kdy budete jimi sami doslova "odděláni"a svleeni do naha!
   Pak bude vydrancovaná republika nazvaná BANÁNOVÁ!

   Smazat
  15. 10:18 Jakákoliv demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem tvůrců historie, velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! I rozum je velkou mantrou masonů! Nadčlověk se svou morálkou pánů liší od podčlověka. Morálka podlidí se projevuje jako duševní společenská choroba zvaná levicovost, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."
   Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti neobolševismu a zahájil boj s tímto rudým lejnem a neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života nejen Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali výsadní postavení na Zemi darem, nýbrž si ho museli za cenu nesmírné brutality vybojovat!

   Smazat
 4. Co s tím má sakra co dělat v Jablonci vyhozená prodavačka? Já bych takové vymatlané tele také vyrazil. Bez rozmýšlení, bez ohledu na názor či přání kohokoli.
  A pokud s tím měla uvedená neziskovka co do činění, pro jednou spáchala dobrou věc.
  Znechutil jste mě, pane Hample. A, aspoň pro mě, touto zbytečností znehodnotil celý článek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za co byla vyhozena ta prodavačka? Proč byla podle vás vymatlané tele - oni už jí protáhli mediální žumpou asi jako tu zdravotní sestru, o níž se rok psalo že je vražedkyně, a přišla o práci, msuela se odstěhovat atd. a přitom jí nic nebylo prokázáno. Tak bacha - aby až vyrazí z práce vás, o vás někdo nepsal že jste vymatlaný vůl. Já po PC nelozím, a nic konkretního o tom nevím - takže - zač byla vyhozena z práce ta prodavačka, a jak v tom fungovala ta neziskovka? Já tuto informaci za zbytečnou nepovažuji, a není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem. Pište články sám, třeba budete lepší autor - a neurážejte autory, kteří sem píší články k nimž lidé diskutují. Kdyby články napsal nikdo, co by si diskuzní závisláci počali? Čím by se zabývali a zabavili?

   Smazat
  2. A ještě bych k tomu dodal, že Člověk v tísni má pečovat o lidi v tísni, aby v tísni nebyli, a ne je naopak do tísně vmanévrovat. Myslím, že kdo se ocitne bez práce, ocitne se v tísni - to není jako být "neziskovka", dřepět na zadku, zaměstnávat stejným dřepěním hafo známých, příbuzných a členů rodiny, a brát za to slušné peníze od "státu"? Od koho? Ono všechno, nač se člověk podívá, je dnes nějak nakřivo. Narovnat to nepůjde, a pokud to někdo zkusí, bude to zatraceně skřípat.

   Smazat
  3. Milane souhlas!
   Ta prodavačka byla tele a ten malér si vykoledovala.
   To ať se na mě nikdo nezlobí, doma si můžu říkat co chci, ale nepolezu do veřejného prostoru s HODNĚ kontroverzním názorem.Třeba v Bille pracuje hodně šikovných a milých kikánek.
   Asi by jim nebylo příjemné číst si takový cint.

   Smazat
  4. 21:21... Člověci v plísni jsou bonzáci a hajzlové.
   Ale v tomhle případě si to ta káča zavinila sama.
   Nikdo nemůže za odstín svojí pleti.

   Smazat
  5. 21:09
   Tak bacha. Když nic konkrétního nevíte tak se nevyjadřujte a netahejte do toho zdravotní sestru. Zadejte si "vyhozená prodavačka v Jablonci" a budete vědět. Pak mudrujte. Prodavačka byla vyražena plným právem, o tom píšu, proto byla zmínka o neziskovce zavádějící a účelová ať už se angažovala či ne.
   Protože vám to musím, zdá se, vysvětlit polopaticky, všechny politické neziskovky považuji za zhoubu. To však neznamená, že se nechám oblbovat - od kohokoli. Já Hampla neurážím! Jen tvrdím, že přimontovat neziskovku do oprávněného vyhození rasistického telátka ze zaměstnání je účelová manipulace. A tu neberu od nikoho!
   A jo. Kdybych byl jako ona prodavačka, byl bych nejen vymatlaný vůl, ale kretén.
   Vy onu informaci za zbytečnou nepovažujete a nic konkrétního nevíte? Tak to mluví samo za sebe.
   P.S. Nemohu za to, že jste si to vyložil tak, že fandím politickým neziskovkám. Nefandím. Jen z duše nesnáším manipulaci. Uráží mě. Howgh!

   Smazat
  6. 23:13
   No právě, Heleno. Jak k tomu přijdou normální, pracovité Cikánky (konstrukt Róm zásadně nepoužívám. Jak řekla jedna moje cikánská kámoška: "Narodila jsem se jako Cikánka a jako Cikánka umřu!" Pejorativum je cigoš - ne Cikán)? Ta prodavačka na zácvik určitě nechtěla být nalepená na erární cecek, jakým právem se pak na ni taková kravka vyvyšuje? Že je bílá? No a? K čemu jí to je, když je ještě pitomější než Banga?

   Smazat
  7. 0:13...No právě...Nikdo si nevybírá v jaké komunitě se narodí.
   Jsem k nim HODNĚ obezřetná, raději se jim vyhnu, když můžu, mám s nimi pár mizerných zkušeností.
   Ale určitě to není žádný med být podezřelý už v peřince.
   Je to těžký.Udělali si blbou firmu a ti slušní tím musej hodně trpět.

   Smazat
  8. Myslim si,že takové debaty o někom,který byl vyhozen z práce a neni tu,aby se bránil by neměly existovat v právnim státě ani tady.

   Od toho by měl být pracovni soud a přislušné zákony.
   Pokud to neexistuje, pak dojde k takovým koncům.
   Pani by se měla zeptat na svá práva pana obmundsmana doktora Křečka a pokud to v pořadku nebylo jit k soudu.
   Jinak stači,aby jste se přiště nékde v šatne vyjádřili a kdosi vás udal a tvrdil,že je člověk v tisni,který tiseň způsobuje a to bude váš konec snad do konce života!.

   Smazat
  9. Teprve 7.1.1918 Lenin napsal clanek pozadujici "revolucni prikaz" o vycisteni Ruska od skodlivych hmuzu. Vseho druhu.
   Vycet hmyzu zahrnoval pracujici , kteri ve vetsine udajne malo pracuji v praci.
   Tak se vitezna delnicka trida nezavdecila ihned po svem vitezstvi a zbesile tresty nasledovaly.
   "Kde nejsou ve mestech, vesnicich v tovarnach Saboteri"? pta se Lenin dale ,kteri musi byt zmasakrovani ,zniceni...
   Ze je sam nejlepsi priklad fanatickeho nenavistneho parasitickeho sabotera ,ktery znici vse na co prijde to jaksi nevadilo..
   To se dnes opakuje ...
   Navrhl aby skupiny soutezily ve zniceni tech nahore jmenovanych a jinych , kteri jim prijdou pod ruku..
   Nepricetna pathologicka nenavist vsech moznych druhu parasitu , kteri nemaji nikdy dost ani vrazdeni tak zvitezila..
   Dnes podobne parasiti vseho druhu nemaji nikdy dost a pozvali si udernicke katy aby take "soutezili" pod vedenim elit a jejich vlad a EU a NATO a brutalnich policii vsude.
   Tak se veci dopracovaly pomoci sluhu ke dvema druhum populace pracujicich.
   -Zamestnani, kterych rychle ubyva a jsou nahrazeni pracujicimi , kteri nepracuji..Vidim je vsude kazdy den, postavaji telefonuji, sedi na lavickach atd..
   Navic maji vsechny vyhody totalne rovnopravnych..
   Protoze jeste prezivaji nektere socialni vymozenosti , zaplacene stovkami milionu mrtvych , vzrusta pocet zamestnanych ,nezamestanych, ti sice racuji ale musi pobirat nezamestnanecke davky, protoze plat nestaci na existenci..
   Vsude pak na verejnosti jsou vsichni premlouvani aby utraceli jako miliardarsky Saudi princove, kteri kdyz cestujou , berou sebou harem, desitky aut, obsadi dva, tri hotely a potrebuji aspon 3 letadla a jachty atd..Utracejte jako princove z platu zebraku..
   To samozrejme vede k hladu a bide a nespokojenosti. Ale parasiti /a jejich sluhove/ spolehaji ,ze se doziji vysokeho veku s miliardami a zemrou v prepychu. Bez trestu za jejich bestialni zlociny..

   Smazat
  10. 1:52...Jenžeže ona se nevyjádřila v šatně ( to by nebylo nic proti něčemu) ale ve VEŘEJNÉM PROSTORU na fb.
   To je přecijen malinký rozdíl.Aspoň já to tak vnímám.
   Nic hrozného se jí nestalo, dostala padáka z knihkupectví, po šikovné prodavačce všude rádi hrábnou...Možná si ještě platově polepší.

   Smazat
  11. Takže - jestli to vy uklízečko správně chápu, máte zase mnohem více informací z pavlačových drbů a bulváru, než mají pracující lidé, kteří nemohou dřepět od rána do večera u PC. Ta paní prodavačka někde vyjádřila ( na fb?) veřejně svůj názor a za to byla vyhozena z práce? Skvělé! A kdo vyhází od počítačů všechny ty zmetky a zmrdy, kteří veřejně v diskuzích nadávají prezidentovi ( a jak neuvěřitelně sprostě!) sprostě nadávají i premiérovi - jak budou potrestáni? Nebo veřejně psát sprosté urážky se někde smí, a někde nesmí? Aha - už chápu. To je to stejné jako za tykadla na plakátě následuje trest kriminálu, za podělané trencle vyvěšené na hradě následují jen přitroublé dohady? A jestli chápu úplně nejlépe, diskuzní smečce u PC, hltající bulvár všeho druhu, se takové pokrytectví náramně líbí? Tak to se neshodnem! Já pokrytectví nenávidím, když je něco trestné, musí přijít trest, ať je pachatel Petr nebo Pavel, a zákony, normy a pravidla musí platit, padni komu padni - a protože v ČR byl zvrácen pořádek a řád, je z naší společnosti pokrytecký bordel, nárůst kriminality a násilí je logický, budou přibývat loupeže a mordy, a jiný film už nikdo nenatočí než jen o policajtech, mordech, lumpárnách a bordelu. Už nemáme šanci na nic normálního a pozitivního. Fat se vám to líbí? Jen když je u PC na co nadávat? Ještě že každodenní nadávací struktura je už na odchodu - nová generace má tohle blbství na háku, nebo byste byla ráda, kdyby vaše ňoučata dřepěla u PC a sprostě nadávala prezidentovi?

   Smazat
  12. Návrat idiota aneb Ještě větší blbec,než jsme doufali!!!!!

   Smazat
  13. Asi vám dám za pravdu, že uvést ten případ vyhozené prodavačky bylo relevantní, protože jak správně poukazujete, pojí se na to vážný problém dvojího metru uplatňovaného často právě za účasti všelijakých ziskovek. Ať už se dotyčná zachovala svým vyjádřením jakkoli nehezky nebo hloupě.

   Smazat
  14. 12.28 - ohlašujete tímto svůj návrat na diskuze? Dobře, budeme počítat s tím, že se vám diskuze často nepovedou, od idiotů samozřejmě nemůžeme očekávat jakoukoliv inteligenci, ale jsme tolerantní, omluvíme vás, hlavně když vaše příspěvky nebudou sprosté a oplzlé -ale to snad zvládnete - ne?

   Smazat
  15. 12,58
   Rozumět psanému v českém jazyce je pod tvojí rozlišovací schopností,že imbecile s ÍÁ?!

   Smazat
  16. 20.47 PRÁVĚ TAKOVÁHLE VYMATLANÁ TELATA VYHAZOVALI PŘED LISTOPADEM 1989 Z PRÁCE... a poslali je dělat rukama... tak raději místo práce disidentovali.

   Měl byste se té dámě, která napsala pravdu tak, jak ji osobně poznala, POKORNĚ OMLUVIT!

   Smazat
  17. 12.37
   Až na to, že to má ještě jednu rovinu. Ten atak na neziskovku v souvislosti s předmětnou jalůvkou má totiž, jako každý meč, ještě jedno ostří.
   Ale polopaticky, když to uniklo i panu Hamplovi.
   Druhá strana totiž může zareagovat a vyřvávat do světa, že se pan Hampl zastává prokazatelné rasistky a že je tudíž rasista atd. atd. a že je tím pádem rasistická i NR a její čtenáři a že je pro pana Hampla typické kydat špínu na neziskovky bojující za dobrou věc a dokladovat to tím, že se zastali menšiny a jak na ně pan Hampl proto zaútočil a pod.
   Proto jsem napsal, že tím svůj článek znehodnotil, protože tu pitomst (Plíseň v souvislosti s právem vyhozenou rasistickou jalůvkou) lze obrátit proti němu. A znechutil mě proto, že ač je sociolog nedocvaklo mu to.
   P.S. Pokud se teď do mě hodlá někdo nazout že jakým právem se tady vyvyšuju nad pana Hampla tak jen chutě do toho. Je mi to totiž šumák. To proto, že každý má právo udělat blbost a já zas mám právo říct: "To a to je škodlivá blbost."
   Nehledě k tomu, že můj příspěvek který rozpoutal tuto diskuzi byl pouhým vyjádřením názoru. Že jsem to musel takto rozmatlat není mou vinou.

   Smazat
  18. 12.15
   Ty že nenávidíš pokrytce Libore?
   Tak to aby sis to mrsknul, protože tenhle tvůj příserek byl snad nejpokrytečtější ze všech cos tu kdy spáchal.
   Mimochodem, víš že kyberšikana je také trestná, když už se tu oháníš tresty? A ničím jiným tvé ataky na Helenu nejsou, i když je maskuješ, jako teď, morálním pobouřením.
   Akorát to má ten nedostatek, že morálky v sobě máš, jak jsem tě už vícekrát upozornil, jako já v prdeli medu.
   Zalez do nory, duše nešťastná zakomplexovaná.

   Smazat
  19. 21:04, 16. února: To co zde píši je bohužel psaní důchodce, jemuž je 68 let, důchodce, jak jej někteří charakterizují prdicího u počítače, nutně tedy bez kontaktu s praktickým životem, bez nadhledu. Do těch svinstev, které jsou zřejmě ve tvaru pyramidy s tím, že člověk by si měl uvědomít, že blížice k vrcholu pyramidy, rozsah svinstva roste, tato svinstva se dějí zřejmě všude i na urovni obce. Můžu Vám říci, že o svinstvech v obci nevím nic.
   Tohle jsem chtěl říci uvodem. Následné je krátké. Jeví se mě totiž, po tom co jsem si přečetl Váš příspěvek, že a/ lidé si vůbec nejsou vědomí toho, co se stalo a co se děje b/ ten druhý bod je důležitější: Mě se zdá, že to co udělali komunisté po roku 1948 je z etického hlediska menší svinostvo, než to k čemu došlo po roce 1989. Uvažte, do jakých rukou se dostal státní majetek. Ty ruce ted řídí tento stát, protože v kapitalismu, kdo má peníze má i moc. V roce 1948 majetek soukromníků /který podle mně je majetkem všeho lidu a ti co jej tzv vlastní, jej by měli pouze spravovvat, za což by měli být patřičně odměnění a nic víc, čili můj názor na věc je asi komunistický/ se spravcovství původně soukromého majetku dostalo do rukou alespoň zčásti lidí zanícených /další část se pouze tvařila, že jsou zanícení/, kteří to mysleli dobře - chtěli něco pro společnost udělat. A v roce 1989 se majetek, který byl před rokem 1989 dostal do jakých rukou? No povětšinou do rukou lidí nepříliš počestných. Čili, jakýpak krok vpřed k lepším zítřkům.
   Došlo k podvodu a nic víc. To, že majetek v soukromých rukou je v lepších rukou, ještě nevíc bez možnosti na tyto ruce hledět, je výmysl majetníku věcí. Bez kontroly soukromníku je to tak jak to je nyní. Boj soukromníků, tedy např. nadnárodních společností s ostatní společností - boj o daně /tzv. daňové prázdniny, to je přece obyčejná zlodějina/, lživé reklamy, atd.

   Smazat
  20. Milane ze Zahrady Čech 20:47, pokud chcete vyhazovat podřízené za to, že sdělili svůj osobní názor na cokoli, jste, jak se tak říká, lidský "dobytek". Nehledě na to, že ona prodavačka, s nejvyšší možnou pravděpodobností, věrně popsala nám mnohým známou skutečnost. A to jsem z těch, kteří vždy byli a dodnes jsou, k Cikánům vstřícní. K "Cikánům" řečeno proto, že krom Romů tu jsou i Oláhové, tedy Cikáni pozorovatelně jiní. JiH
   PS komunistická ideologie svého času popírala faktor dědičnosti, kdy vlastnosti a chování lidí mělo záviset pouze na výchově a prostředí, ve kterém žili. I je realita donutila k tomu, že tuto ideu, sice potichu, ale opustili. I to bílé plemeno, nejvíc formované "civilizací", trpí atavismy. Viditelné jsou třeba i v posedlosti (idiotským) grilováním.

   Smazat
  21. Anonyme 21.20
   Jsem-li já lidský dobytek, jste vy, jak se říká, rasistické hovado. Navíc blbec.
   Napsat, že: "I procházka po brněnským Cejlu mi byla příjemnější než zaučovat v práci cikánku" (s malým c) a pak, v diskuzi, když jakýsi Piotr zareaguje: "I ty rasistko, teď si budou myslet, že to určitě není tím, že umí úplný hovno," zareagovat: "Každý přece ví, že normální barva je bílá," není vyjádřením osobního názoru, ale vyjádřením přesvědčení rasistky o nadřazenosti bílé rasy.
   Jaká tedy je "vám mnohým známá skutečnost" kterou popsala s "nejvyšší možnou pravděpodobností"? Že normální barva je bílá? Jinou skutečnost totiž jalůvka nepopsala.
   Nic o schopnosti či neschopnosti Cikánky, nic o její pracovitosti, jen a pouze o barvě pleti.
   Vy se mi tu chcete ohánět faktorem dědičnosti? A jak k tomu přijdou vaši rodiče, že zplodili blbečka, faktore? To vám uniklo, že právě ona Cikánka do něj ve vámi podsouvaném smyslu nezapadá?! Že by si jinak by si válela šunky na dávkách?!
   Nesnažte se mi tu plácat hovadiny, jako že vám je známa nějaká skutečnost která je mě, na rozdíl od vás přihnědlý bezmozku, utajená. Jsem Severočech a těžko mi může být ohledě Cikánů co utajené.
   A přesto, přes všechny zkušenosti které s nimi mám, tvrdím: Jalůvka byla vyhozena právem! Tvrdím, že já bych ji vyrazil také. Proč? Protože zaměstnankyně která svou kolegyni neposuzuje podle schopností ale podle barvy pleti by u mě neměla co dělat. A jen tak naokraj - když jsem před 30ti roky soukromě podnikal, vyrazil jsem prodavače který si spočítal kolikrát se musí sehnout a chtěl proto přidat (500 kč za 6 hod. práce v roce 1990 mu bylo málo!) a přijal místo něj sousedku ob ulici - pracovitou, inteligentní Cikánku která měla problém sehnat práci - ne že by byla neschopná, ale že "normální barva je bílá".
   Na závěr - v sousední vsi bydleli za totáče tři rodiny Cikánů; cca 70 lidí. A tak jednou, dvakrát do roka, vždy když krádeže slepic, brambor a česneku ze zahrádek přesáhly míru naší tolerance, jsme si vzali obušky, kabely a klacky, a uspořádali tam výpravu. A seřezali to na jednu hromadu i s ženami a odrostlými smrady. No a tímto způsobem humánní domluvy ve smyslu že krást se nemá soužití fungovalo celý totáč. Takže si své známé skutečnosti strčte do prdele anonyme; znám mnohem je lépe než vy.
   Ale, na rozdíl od přihnědlých kreténů vašeho formátu (nazval jste mě dobytkem, takže jakýpak šanování) přes všechny negativní zkušenosti rozlišuji ne dle barvy, ale dle osobnosti. A jiný už, zaplaťpánbůh, nebudu. Než být bílý rasistický kretén, raději zůstanu bílým důchodcem s vlastním úsudkem. Tečka.
   Sbohem, přihnědlý blbečku.

   Smazat
  22. 11:31 Ňák si se nám tu rozepsal Zliťáku, což se mi moc nezdá ... přiznej se, kdo za tebe usedl ke kompu, co? Tys přece nebejval vždy tolik zdegenerovanej, dokud si ještě pátek co pátek hajloval po desátým rumu před Severkou, ale cos začal fetovat prdy toho škaredýho Ugrofína z Kremlu, jde to s tebou z kopce! Dneska už tě nevezmou ani v tý botanický jako žrádlo pro hmyzožravý kytky!:-))))

   Smazat
 5. Šok pro Bruselské Byrokraty! Londýn nastavuje tvrdá (australská) přistěhovalecká pravidla! https://www.youtube.com/watch?v=jVHin2bMxUk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:19 ono také není úplně normální předstírat, že není možné se proti muslimské invazi bránit, ale naopak je idiotsky< jako své katy vítat. Anglie ukazuje jak je možné se bránit. Možné je to docela jednoduše, chceš k nám no tak se nauč jazyk, ukaž svou odbornou kvalifikaci, což není jenom umění mr.at kozy a ovce a řezat hlavy, to nám asi nebude k ničemu. A je vymalováno. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Britové jsou stejně idioti. Brexit byl kvůli přistěhovalcům z východní Evropy, kvůli polským instalatérům. Ale že jim tam stále lezou a roztahují se Pákistánci a Arabové s naprosto jinou kulturou, náboženstvím, zvyky, to je jim šumák.

   Smazat
  3. 22:30...Tam už je zamusleno, z toho se nevykroutěj.
   Jo,jo...To jsou ty konce koloniální mocnosti.
   GB bude za chvíli takový pákistánský dvorek.
   Starosta Khan vyhlásil soutěž o nejvíc "diverzity" reklamu.
   Vyhrál plakát, kde nebyl ani jeden bílý Evropan.

   Smazat
  4. Rasisticke ,urazlive a nezakonne vyroky cikanu, antirepublikovych fanatickych Sorosu poslanych Ustrednim Vyborem EU-Lejno a dohlizenych spousty parasitickych udavacu proti vsem Cechum se vitaji ?
   A proc..Kde jsou zakony.
   Jakou smrdutou zumpu otevreli na naseho presidenta..Napr.

   Smazat
  5. Žasnu, jaký mají lidi od úklidu úžasný politický přehled úplně ve všem. V politice celého světa, znají všechny státy, úplně všechno a ke všemu brebentí, třeba i o půlnoci - žádnej čas pro dřepáky u PC!

   Smazat
  6. 12,18
   Bože můj,to jsou kydy!

   Smazat
  7. 12.18 To jsou vaši kolegové z vedení neziskovky? Nebo myslíte myče oken... jako třeba Dientsbier starší či jeho "Potáta"?...

   Smazat
 6. Taky by nám slušela tvrdší pravidla, k tomu ale jsou třeba osobnosti. Hodil by se nám takový W.Churchil, možná že by to vzal pan generál Blaško. Já mu fandím a lepšího nevidím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistě jistě, takový Churchill. No my Češi o něm moc radši nevíme (nebyl to ten co vyhrál válku?). Sympatický je nám, že dost chlastal, u jinejch (našich) nám to vadí.

   Smazat
  2. A kouřil a všachny zdravě žijící přežil.

   Smazat
  3. 17:45 nejen kouřil, ale i chlastal! A s "barevnými" se nepatlal.

   Smazat
 7. Jo to ti mladí nevědí co činí až bude vládnout islám tak se s nimi mazat nebude. A neziskovkážský hnůj si na tom chce namastit kapsy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Islám zde nikdy vládnout nebude - kde jste to vzala? To má být šíření poplašné zprávy, nebo zase jako obvykle jen tak žvatláte?

   Smazat
  2. Poplašná zpráva to nejspíš nebude, když je do Evropy v ohromných množstvích neziskovky dovážejí. Bude to tedy záměr. Pokud něco takového slyšíte poprvé, zadejte si do vyhledávače heslo Evropský islámský chalifát.

   Smazat
  3. 12:54 Člověče co tady děláte asi prd víte na západě už imáni vykřikují že ta země bude jejich. Stačí číst a je toho dost.

   Smazat
 8. Tak jak je to s tou prodavackou ?
  Dozvime se proc ji vyhodili z prace ?
  Milane ze zahrady Cech - ty OZRALO, ty mluvis jako knezna Libuse v tranzu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je odkaz-z článku se dozvíte podstatné :https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/knihkupectvi-kanzelsberger-twitter-rasismus_2002101522_dok

   Smazat
  2. 22:30...Sedni si, ať ti nevisí...(Tkanička od podvlíkaček.)
   :-)

   Smazat
  3. Proč jste sprostá jak kanálpucer? Anonym se slušně ptá, jak to bylo s paní uklízečkou, a šmejdi, kteří šmejdí od rána do večera po PC a vyšmejdí kde co, nedokážou slušně odpovědět na otázku? Co si to dovolujete psát komukoliv sedni si, ať ti nevisí -jste o půlnoci ožralá? A komu tady tykáte?

   Smazat
  4. 12:21
   Týká se příspěvek z 23:30
   tebe ty vemeno z amianálu????!!!!!

   Smazat
  5. Všechny příspěvky "diskuze" se týkají všech diskutujících, dokonce i drzých a sprostých prasat jako jsi ty. Co je ti do toho, co se mně týká nebo netýká? Co je ti do toho, s kým jsem se rozhodl diskutovat? Tobě do toho nic není, nejsi můj poručník - jsi jenom sprostej, nevychovanej, odpornej a drzej hajzl! Vemeno z amianálu - jak tady nadáváš sprostě, jsi jen a jenom ty a pro příště už si mně vůbec nevšímej. Nech mně na pokoji ty frustráte - vždycky musíš mít někoho, koho můžeš oplzle urážet? Ve svých diskuzích nikdy nejsem sprostej, abych někoho urážel oplzlýma vejžblechtama jako to děláš ty, a že sis k tomu vybral mně, už mě docela sere - tak toho laskavě nech!Ano, opakuji, na slušnou otázku odpověděla paní diskutující nepatřičně a sprostě, což nechápu, nemusela přece odpovídat vůbec - urážej ji a ne mně ty cvoku pitomej!

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Zmizni ty retardovanej kretené za smíchovský skládky!!!!

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 13,26
   Co to zase meleš ty hovado retardovaný???!!!!Ty seš ubohá kurva ze smíchovský skládky,česky,ani anglicky neumíš,jen tady dokola tapetuješ blbě vyčtený sračky!!!

   Smazat
  10. 13:30 Nauč se to Putlerprde! Pak sem budeš moct taky dávat místo těch svých výskřeků po vypití flašky formáče co v něm tvůj primář archivuje potracený cigorky i nějaký skutečný texty s obsahem - sic!

   Smazat

  11. Když se chceš něco dozvědět, naklikni si to, blbe.
   Zalez ke svým krysám, prosektore.

   Smazat
  12. Zaskřekal v 11:49 zdegenerovanej zřízenec litoměřický kompostárny, co ho v botanický nepřijali ani jako žrádlo pro hmyzožravý kytky!:-)))

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 10. Vážený pane Hanple, nelamte si s tím hlavu. O našem dalším osudu jsme nikdy nerozhodovali my, nýbrž naši západní "spojenci". V roce 1918, 1938 i 1945. V roce 1989 se do toho nějak zamíchal i SSSR, ale veškěrá naše "revoluce" spočívala jen v tom, že jsme se "svezli" s ostatními satelity SSSR. Horší by bylo, kdyby tu skutečně vznikl nějaký chalifát. Ne, že bychom se nedokázali přizpůsobit. To jsme dokázali i za Heydricha i za Stalina, kteří nás taky nepovažovali za rovnocenné a nejednali s námi zrovna v rukavičkách. Ale víte přece, jak nakládají naši američtí spojenci a chalífáty, jejichž vládci nespolupracují (viz Libye, Sýrie). Ale my nemáme ani ropu, ani plyn, už ani uran a v USA se nechystají na elektromobilizaci, takže nepotřebují ani naše lithium. Řekl bych tedy, že bychom přežili i vládu nějakého toho Muhammada s právem šaría místo práva EU. Tak buďte optimista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane máte pravdu.Přizpůsobili jsme se císaři pánu, Hitlerovi, Stalinovi, Havlovi(Západu), proto tu ještě jsme a na místě nejfrekventovanějším a nejlukrativnějším ve Střední Evropě(žádný východ, žádný západ ale střed!!!).Heidrich řekl o Češích památná slova: Oni jsou jak vrbový proutek, ohnou se až k zemi a pak najednou švihnou. Zřejmě ještě nejsme dostatečně ohnuti, ještě pár cm zbývá...! M.R.

   Smazat
  2. Islám je sice kvalitnější než současnou společnost degenerující liberalismus, ale pro naši Rasu je nevhodný, neb čmoudem se nikdo z nás nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! WWWII jsme tudíž prohráli my všichni. Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Smazat
  3. Protiřečíte si. Píšete, že zdegenerované rasy bývají odejíty. A přitom říkáte, že bílou nejmladší lidskou rasu nahradí právě ty, které již nesou evidentní znaky úpadku starých ras. Něco tedy evidentně v té vámi nastíněné hypotéze nesedí.

   Smazat
  4. 18:14 Páč bílá civilizace byla nahlodána a tak svět čeká pád zpět do barbarství. Tento úpadek Naší rasy započal již tzv. Velkou hrou, kterou v čele Britské říše rozehráli židozednáři! Tu hodlal premiér Salisbury, odpůrce sionistů, ukončit dohodou s Petrohradem a 25. ledna 1898 učinil Rusku neuvěřitelnou nabídku urovnání jak ve sféře Východní otázky, tak na Dálném východě. Podle tohoto návrhu mělo Rusko dostat čínské území na sever od Žluté řeky, černomořské pobřeží Turecka a oblast údolí Eufratu až po Bagdád, Británii mělo připadnout povodí Jang-c’, turecké državy v Africe, na Arabském poloostrově a oblast kolem Perského zálivu. Jelikož byl tento návrh v naprostém rozporu s dosavadní britskou politikou, vyvolal v Petrohradě pouze nedůvěru a podezření, Nikolaj II. usoudil, že jde jenom o britský trik a projekt odmítl. V Británii poté odpor proti nerozhodné politice vlády, neschopné prosazovat britské zájmy v Číně, vedl k uzavření anglo-japonské smlouvy o spojenectví proti Rusku! Výsledkem bylo to že Japonsko se mohlo vyzbrojit a poté na Rusko zaútočit a připravit ho o vliv v Koreji a Číně.

   Druhá závažná bota následovala v listopadu 1910, když ruský ministr zahraničí Sazonov doprovázel cara Mikuláše II. na státní návštěvě Německa. Výsledkem jednání byly tzv. Postupimské dohody z listopadu 1910, jimiž obě velmoci mj. dosáhly dohody o otázce železniční výstavby Bagdádské dráhy. Krátce po skončení těchto jednání zaslal nový německý kancléř Theobald von Bethmann Hollweg (od července 1909) do Petrohradu návrh případné rusko-německé dohody. Podle něj se Rusko mělo zcela zříci spolupráce s Velkou Británií výměnou za to, že Berlín přestane podporovat balkánskou politiku Rakousko-Uherska. Car Nikolaj II. však nehodlal riskovat roztržku se západními velmocemi, proto návrh nepřijal. Výsledkem bylo že se v roce 1914 ocitl proti Rakousko-Uhersku i Německu současně! A to při současně vedené válce s Turkem na Kavkaze nemohli ustát ... chazaroidi toho zneužili k zničení Ruského Impéria, tohoto jedinečného plodu státotvornosti Naší rasy a nahradili ho anti-ruským židokagalem SSSR. Dnešní Chujlostan je jen jeho hnilobným pozůstatkem!

   Smazat
 11. Jako s tou cikánkou bych asi neměl problém, kór kdyby byla pohledná a hlavně chtěla pracovat. Nevím zda se na to někdo ptal té zaučující, protože nasadit si do prodejny nevzhlednou a ještě k tomu netahavou sílu, no to je při dnešní konkurenci sebevražedné, ať už je černá nebo bílá, to už je úplně jedno. A přesně o tom tom je.
  Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak - když mediální šmejdi dokázaly vytvořit ze zdravotní sestry zabijáka ubohých pacientů, dokážou účelově vytvořit z jakékoliv osoby, která se někomu znelíbila a objednal si sprosté urážky, nevzhlednou a netahavou sílu. Nevzhledných a netahavých prodavačů je všude spousta, a úplně nejhorší jsou potomci a příbuzní majitelů nebo manažerů prodejen - a nikdy je nikdo z práce nevyhodí, ani když jsou na zákazníky otevřeně sprostí. Divil byste se jak to funguje, jenom mně překvapuje, jak jinak docela věcný a inteligentní diskutující se dovede připojit na stranu hloupé,stupidní, sprosté a hýkající smečky. Jedno není vůbec nic - nemělo by být. Jestli ano, vypadá to zde přesně tak, jak to vypadá.

   Smazat
  2. 12.27
   Bez ohledu na jakoukoli hýkající smečku, jalůvka byla vyhozena právem. To je z mého pohledu relevantní, ne názor smečky. (Divím se ostatně, že si vůbec někdo, kdo mě zná z diskuzí, o mě může myslet že bych se dal ovlivnit jakoukoli hýkající smečkou nebo hýkajícím jedincem.)
   Vám evidentně uniká, že zastávání se PRÁVEM vyhozené jalůvky se může obrátit jak proti panu Hamplovi, tak i proti NR a jejím čtenářům.
   Že pak můžou být "hloupou, stupidní, sprostou a hýkající smečkou" vláčeni co rasistický web včetně čtenářů a diskutujících. Jak už to mám vyjádřit jasněji? Že právě obavy z tohoto zneužití mě vedli k napsání toho prvního příspěvku?

   Smazat
 12. Kdyz nekdo zalozi magazin s nejakym zamerenim je to velka vec.
  Ale to neni uplne vsechno.
  Dulezity a snad nejdulezitejsi je potom KAZDODENNI kontakt se ctenari, jejichz pocet by mel stoupat ..
  Vyber clanku vzhledem k jejich kvalite, dale prehled a posouzeni komentaru k clankum ,uverejnenim nekterych by mel byt hlavnim usilim redakce..
  Nekoncici diskuse, neco kritiky a pochvaly od ctenaru ,ma rovnez svuj dulezity ucel..
  Kvalita clanku, prispevku, informaci se pak automaticky zlepsuje ..jako dusledek..
  Denni prace a povinnosti redaktoru jako aspon ,opravy prispevku , vyber, vypusteni nechutnosti aspon, upadlych nesmyslu,omezeni zaplav slov beze smyslu atd. musi byt videt.
  I zkusenosti,schopnosti redaktoru samotnych v tomhle usili se dale a nevyhnutelene zlapsuji a zkvalitnuji ...
  /Kdo chvili stal ,uz stoji opodal../ J. Neruda.
  Jakmile neco z toho schazi magazin a jeho redakce upada do prinejmensim nekvality a stava casto i zumpa se zaplavou vselijakych odpadu..
  Uroven, to nemusim zminovat jde dolu a rapidne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste to - anonyme ve tři hodiny ráno - napsal téměř přesně. To o té úrovni žurnalistiky a publicistiky - že jde dolů a rapidně! Asi to bude tím, že "mediální průmysl" se rozrostl do obrovských rozměrů, na každých sto metrů čtverečních opruzuje jeden takzvaný novinář, je to v podstatě spolek lidí navzájem známých a příbuzných, a nadání k psaní dnes nemusí mít nikdo -každý může smolit články, a psát knihy. Když si ho najde a platí "sponzor" tj. když funguje jako pračka na špinavé peníze, tam nikdy není úroveň - jen bulvár a to mohou smolit i děvečky od krav, stejně jako každá, která má genitálie, se může kvalitně a dobře živit jako kurva.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 13,13
   Oni na rozdíl o tebe můžou,ty z hovna vzešlej nečeskej ksindle!!!!!

   Smazat
  4. 13:18 Vyskřekl zdegenerovaný zřízenec teplický prosektůry po vypití další flašky formáče ve kterým primář archivuje potraty cigánskejch socek!

   Smazat
  5. Pane 12.33 , to jsou jen obecne zkusenosti ,ktere jsem trochu se pokusil sepsat aby rec nestala..
   Tady je ale okolo 3 odpoledne , v Tramtarii..

   Smazat
 13. 23:34.
  Ona jedna věc je jistě nevhodné a zbytečné vyjádření té prodavačky na síti a druhá reakce zaměstnavatele.
  Moc by mě zajímalo jakým mechanismem ukončil ten pracovní poměr. Vůbec nepřipadá v úvahu, že byl v zákoných mezích. To musí vědět každý, kdo se jen vzdáleně potkal se zákoníkem práce.
  Buď zaměstnavatel porušil flagrantně ZP, nebo nátlakem ji donutil odejít.
  Obojí považuji za mnohem horší, než její nevhodné vyjádření na síti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistěže máte pravdu Heriote, protože zcela jistě její vyjádření kdekoliv nemělo a nemohlo mít vliv na kvalitu její práce při prodeji v obchodě. V zákonných mezích to jistě nebylo, a proč se do toho montoval "Člověk v tísni" moje hlava nebere vůbec. Tato neziskovka je státem dobře placena za to, že od občanů bude tíseň odvracet.

   Smazat
 14. Tady se pořád pokrytecky šermuje muslimským nebezpečím. Jenže jádro problému tkví v něčem úplně jiném! Ale o to se tady nesmí ani zavadit. Otevřete oči, slepejši!

  OdpovědětSmazat
 15. Padáme, padáme, padáme....Lze položit otázku, zda dvoupólový Svět - kapitalistický a socialistický přece jen nebyi lepší, lidštější, produktivnější. Byl to Svět bez válek, násilí, genocidy, náboženské a rasové nenávisti. Svět, který dovedl odzbrojovat, uzavírat kompromisní smlouvy a spolupráci a dokonce Svět, kde i bílá rasa početně rostla a nevymírala. Byl to svět mužů a žen, rodin a dětí, bez problémů z pocitu tísně a bezradnosti z bezpohlavnosti, byl to svět, kde lidé se dovedli slušně pozdravit, pomoci si vzájemně, být zdvořilí, muží byli galantní k ženám, vražd i sebevražd bylo méně než polovina, nebyly teroristické války bohatých ani teroristické odvety chudých. Nevím jak v kapitalismu, ale v socíku lidé ani děti nahladověli, nebyli rozděleni na elity, lidi, podlidi, nezaěstnané a bezdomovce. Ano, v socíku byla zakázána propagace nacismu a další antihumánní výkřiky o čechomužících a šikmookých blbých Asiatech.Nemohli jsme cestovat kam jsme chtěli, ale mohli jsme cestovat neskonale více, než kdy jaká generace před socíkem. Neměli jsme jistě tolik aut, ale zato fungující státní dopravu a nebyl problém bez přesedání a koupi jízdného u půl tuctu společností cestovat do sousedního města bez potřebného přespání na půli cesty, neb spoj končí. (Dopravní maškarády nás vrátily do dob 19. století a snad ještě před "věk páry".)
  Tak co se nám podařilo od r. 1990? Od dob, kdy u nás znovu zvítězila diktatura kapitálu? Přibylo lásky a porozuměni mezi občany, přibyla zapálenost do práce a budování státu? Přibyla bezpečnost občanů?Mají občané snad více skutečného práva a spravedlnosti, také především sociální? Máme snad více toho, čemu se říká demokracie? A jak se to projevuje? Tím, že zde mohu napsat tyto řádky? Ale kdo měl odvahu a byl si jist svoji pravdou, tak ji prosadil i za socíku. Právo, spravedlnost diktují peníze - kapitál a to asi nebude demokracie. Ano,prožili jsme poválečnou a revoluční
  dobu, kteráneprojevilaskutečně žádnou laskavost vlastizrádcům, kolaborantům a konfidentům - jako dnes, kdy se objímá a laská s těmi, kteří rozkradli majetek státu a občanů za 10 tisíc miliard Kč tvrdé ještě koruny (dnes x 10). Urválci byli, jsou a budou, ti si nevybírají režim, ale povolání.
  A co tehdy nechybělo: kapitálem organizované stěhování národů z muslimských zemí Asie a Afriky a také nebylo rozvracení těchto států "civilizovaným" Západem, který dávno ztratil svoji kulturu.
  Zrak, sluch a rozum mnohých se upírá k Východu, k zemím s tisíciletoua setrvalou kulturou, které se dovedly civilizovat bez její ztráty. Které nevedou obchodní války, které neuvrhávají na konkurenci sankce ze vzteku, že jsou v něčem lepší, které nevyhrožují,neterorizují, nevedou války a které dovedou regulovati svoji populaci a nemusí se spoléhat na gastarbejtry a tím méně si pěstovat nepřizpůsobivé!
  Zkusme přemýslet, korektně hodnotit, srovnávat.....Mamon, kterému část Čechů propadla není všechno a je dnes zcela zřejmě cestou do luxusních vil a jachet, ale nakonec zcela určitě do záhuby. A ti, co si mlaskají nad svým bohatstvím,stejně a možna ijako první pohnojí svými ostatky chřadnoucí česká pole!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslední odstavec vašeho diskuzního názoru mne velice zaujal anonyme 11.05 - kéž byste měl pravdu - kéž by ta zbohatlická havěť, ti, kteří okamžitě najeli na uvolnění možnosti vykořisťování člověka člověkem a chovají se jako bezuzdná, a úplně odlidštěná chátra, všechny ty zpustlé a přiblblé hvězdy, jejich mecenáši, celý sprostý bulvár a vůbec všechno, co zde do roku 1989 nebylo ani náhodou, jako první pohnojili svými ostatky chřadnoucí česká pole! Kéž by - nějaký zázrak?

   Smazat
  2. 11:O5 souhlas, 12:41: také souhlas. Bohužel pánové ti mladí, to co jste napsali Vy oba označí za komoušské tlachy. Ti mladí nyní na youtube hltají např. video o tom, jak se chovat vůči šefovi, aby si udržet místo - návod je vlastně něco podobného jako knižka Kníže, kterou napsal Machiavelli. Co je to na celé této věci nejsmutnější je, že dokonce část těch mladých programově vůbec nečte, nevšímá si takových projevů, jak ty Vaše a někdy dokonce vyhodí vlastního otce z auta, když ten řekne, že dnešní svět je špatný - to je můj případ, důchodce, jemuž je 68 let. Já si bohužel myslím, že tento svět vůbec není lepší než ten, co jsme tu měli před druhou světovou válkou. Kdesi jsem napsal, že to, co sledujeme teď je to nejhorší, co může lidstvo potkat - je to nástup všeobecného egoismu. Uvažte jen Helsinská deklarace hlásá, že práva jednotlivce jsou nadřazená právům společnosti. Kdysi polský stát pro toho druhu, sobecký postoj, zanikl. Stačilo, aby na sněmu jakýsi poslanec zvolal: Veto! /volně přeloženo - nesouhlasím/ a celý sněm byl rozpuštěn. Lidské společenství dotrvalo do našich dnů díky reformatorům, kteří tu míru sobectví zkrotili. Jeví se mi, že v dnešní době by se měl opět objevit někdo, nebo nějaká sila, která omezí tu míru sobectví, jakou vidíme na každém kroku, zlodějiny, podvody atd. Hlupáci si pomyslí, že si žádám nového Hitlera.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Drž hubu ty kokote retardovanej!!!!!

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovado bez mozku!!!!!

   Smazat
  2. 13:46 Vím Putlerprde. Tys přeci nebejval vždy tolik zdegenerovanej. Dokud si ještě pravidelně pátek co pátek hajloval před Severkou, tak to s tebou ušlo, ale cos místo piva s rumem začal chlastat formáč, ve kterým primář teplický prosektůry archivuje potraty cigorek a taky prznit v márnici komoušský gerontky, ba časem i geronty - jde to s tebou z kopce! A jak se ti přitom ještě navíc blejská ta tvá pleška mezi rachitickými ramínky, která odráží slaboučký svit mrtvolně blikajících zářivek chodby, po níž den co den před sebou tlačíš tu svou vrzající káru, jen pokaždé s jinou rudou zdechlinou!!!!!

   Smazat
  3. Ad 16:53. Chřadnete na mozku a srdci hrozí infarkt. Zkuste jednou bez vzteku a pěny u úst napsat něco smysluplného, jistě jste absolvoval aspoň základní školu. Takto jste pro svůj úpadek rozumu k politování.

   Smazat
  4. oprava času: Ad 13:46, sorry ... Jeho Vysokoblahorodí v 16:53 naopak toho zdegenerovanýho kreténa z teplický prosektůry dokonale popsal.

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na amiokupanty se Čech může z VYSOKA!!!!!!!!

   Smazat
  2. oprava: na mý (rozuměj putleroffský) okupanty ...

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14;36
   Matěj ty svoje slinty prskat do papundeklu SRAČKO že skládky!!!!!A to,že jsou amiokupanti svině,vrazi a KURVY zlodějský ví celej svět,imbecile!!!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Ejhle, bratr hovnocuc #2

   Smazat
  4. Ejhle, zas obyklé skřeky Putlerprda, které jen dokazují, že Adolf měl pro potřeby Říše zlikvidovat v první řadě místním odulcům*) podobnou chátru. Bohužel se navážel do Židů a začal válku se Západem. To byla veliká chyba. Hitler nepochopil, že tím etnikem na likvidaci jsou Slované jako celek, ne Židé, jelikož už jeho vědci dokázali, že tahle část lidstva ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat zdegenerovanou populaci proti sobě, aby se vyničila. Stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou, jelikož je nutno eliminovat cca 80-85% populace na území východní Evropy a připravit pro nové kolonisty.Jen tak může svět dojít ke konečnému a trvalému míru!

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolule zkus jednou napsat slušný příspěvek, který nikoho neuráží a i ty tvoje přihlouplé názory tu zůstanou. Vsaď se! Ale nemocnému psychoušovi raď. Hurvínek

   Smazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.08 Ano, pane Honolulu. Amerikány, polsky INDYKI, podle Asterixe Hudryhudráky - česky krocany, MÁ DOOPRAVDY KAŽDÝ RÁD - KROMĚ BÝLOŽRAVCŮ Z PŘESVĚDČENÍ! Ovšem žádný z přivandrovalců - běženců černých, bílých či žlutých, je neumí v USA připravit tak lahodně jako PRAVÁ AMERIČANKA z Oglala v teepee na ohništi. A medělá je na víně, ale na mezcalu z Oaxsca...

   Smazat
  2. Pane Honolulu, u vás, v USA, proběhla anketa, zda mají být ve školách vaše děti (ano, dorost a budoucnost USA) v matematice učeni ARABSKÉ ČÍSLICE... většina respondentů JE PROTI VÝUCE ARABSKÝCH ČÍSEL! EUROZPRÁVY 17.2.2020 Mají se ve školách učit arabská čísla...?" jenom 29% dotázaných je pro... V ješivách se tedy neptali.

   To je ale BLBISTÁN AMERICANA plný mafoukaných polovzdělaných ješitů. Nedivím se, že nad ně vzděláním vyčníváte jako Hoble Frank nad pastičkáře...

   Dají-li "Američané" přednost zápisu čísel po římsku, nebo čínskými znaky, americký zdroj neuvádí. Bože potěš koštrě, to kapitalistické školství pro prostný lid je teda KLASA!

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 26. Musíš pořád tu těžkou mentální retardací dávat na odiv ty poblbanej podřadnej idiote ze smíchovský skládky????!!!!!

  OdpovědětSmazat
 27. Východiskem by mělo být, konečně začít odmítat všechny návrhy, nařízení a diktáty zločinné EU, se kterými občané nesouhlasí, ať nám vyhrožují jak chtějí a ať to stojí co to stojí. Pořád lepší. Nejlépe ať nás vyhodí. A to je úkol pro zatímního předsedu vlády. Petříčka vyhodit a jemu podobné taky.
  Pak přežijeme..... Pane Bubáku, kde to mám podepsat?

  OdpovědětSmazat
 28. Ten stupidni retard to zde ma pronajate a nebo co? Kdo ma ty slinty porad preskakovat vzdyt je to uplne podradny pablb

  OdpovědětSmazat
 29. Pane Hample, připadá vám normální koupat se ve vaně s vaší dospívající dcerou ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. naprosto, pan Hampl se koupe ve vane aby usetril vodu a otop a vubec jste snad pedofil obludoo??

   Smazat
 30. I kdyby 20:38, co je vám do toho? Šťouro?

  OdpovědětSmazat
 31. Některým tady diskutujícím by prospělo přečíst si J. F. Kennedyho (ať už je napsal on, nebo pro něho kdokoli jiný) „Profily odvahy“. Zvlášť oněm propagátorům „přímé demokracie“ chci připomenout, že komunisty organizovaná pohoda pro průměráky a podprůměrné nutně musela, a také měla, průměrné a podprůměrné výsledky v rozvoji. To by nemuselo nutně být nijak špatné, nebýt ve světě převládajícího, dravčího systému bezohledné (řekněme) konkurence, ať už je maskován jakýmikoli hesly a mystifikacemi (jen tak připomenu, že ti průměráci a podprůměrní ten systém vlastního pohodlí s nadšením omezenců také bourali).
  Jestliže a například, jeAndrej Babiš v řízení státu úspěšnější než většina jeho předchůdců, není to jen a jen důsledkem příznivých podmínek dobíhajícího ekonomického cyklu, ale jeho silné osobní pozice ve vítězném politickém hnutí, vlastně politické straně, samozřejmě i jeho manažerských a komunikačních schopností. Tedy v tom že představuje praktické, ideově dostatečně kryté vedení, schopné rozpoznávat priority s dostatečným výhledem pro společenské potřeby i v dohledné budoucnosti. I když ani to není dost, ale ani to, ze zcela objektivních důvodů, nelze od obecného shromáždění, tedy od davu, očekávat. Kdo tvrdíte, že ano, nemáte tušení o životě, ani o politické praxi za komunistů, ani o politické praxi současnosti.
  A mohl bych vyprávět. Jenže, kdopak by se s tím četl, že?

  OdpovědětSmazat
 32. 23:05: Propagujete ty tzv. schopné, tak jsem pochopil. Toho druhu uvažování - mám ten dojem, že jste nad tím uvažoval, stejně ostatně jako já nad podobnými otázkami bez nebo s minimální teoretickou nádstavbou, to jest bez přečtení nějaké literatury, ve které byste se dozvěděl, co si o podobných otázkách mysleli nějací lepší myslitelé, než jste Vy nebo já.
  Vemte si na příklad axiom: vše soukromé je lepší než státní a položte si otázku, jestli toto platí pro zdravotnictví a přečtěte si někde, jak vypadá zdravotnictví v USA, které je soukromé. Myslím si, že pouze lidé co o zdravotnictví nic neví, Vám řeknou že je na nejvyšší úrovni ve světě. Tento způsob přesvědčování ostatních je typický pro politiky a to včetně těch nejuspěšnějších v dějinách, byť krátkodobě - viz např. Adolf Hitler. Já bych tu ostatně jmenoval skoro všechny - Churchilla, Rooswelta atd. Myslíte si, že Hitler četl nějaká pojednání o lidské společnosti, která napsali chytřejší než on? Já si myslím, že nikoliv, stejně jako ti další. Na paměť mě tane pouze jeden politik, který byl více vzdělán než ti ostatní - byl to Marek Aurelius. Zbytek těch mocných, když se už k moci dostane, na vzdělávání nemá čas. Jsou to inteligentní pragmatici. Dá se je přirovnat ke kavarenským šachistům. Škoda, že nehrajete šach. Pochopil byste o čem mluvím. Bez soustavného studia šachové literatury Vaše pokroky budou velmi malé a o nějaké vyšší úrovni se Vám pouze může zdát. Nezlobte se, nemínil jsem Vás urazit. Většina lidí, včetně mně, kteří zde diskutují, to jsou právě ti kavarenští šachisté. Ti, co opravdu něco o světě vědí, sem nezabruslí. Asi podobné diskuse považují za ztrátu času.
  Je spousta lidi a mezi ně jsem patřil i dlouhou dobu i já, kteří o sobě mají zkreslené představy - považují se za nadprůměrně schopné, což vynesli asi nejpravděpodobněji ze základní školy, kde patřili mezi nejlepší žáky ve třídě. Lidé si neuvědomují, že jejich schopnosti jsou zavislé od času věnované určité činnosti, ne od domnělých intelektuálních schopností. A to platí i o politických znalostech, které vyžadují dle mého názoru širokou nadstavbu, letitou práci především s knihami. Dá se to přirovnat ke skutečné znalosti cizího jazyka, třeba angličtiny. Pokud jste roky se učil tento jazyk, umíte o hodně více než ostatní, kteří o Vás tvrdí, že umíte anglicky. Pouze Vy, ale víte, že dohramady neumíte nic. A stejně tak to je v případě profese doktora a dalších profesí. Nedávno jsem viděl na youtube video, pojednavající o penězích, o FED-u atd. Nerozuměl jsem tomu. Potěšilo mně, že tam bylo řečeno, ať si z toho nic nedělám, protože video chápe jeden člověk z milionu. To jsou pouze peníze. Udivuje mně sebejistota některých diskutujících, když jejich názory, jak to vidím, pramení z kavarenských znalosti šachu, pardon politidy, šířeji společenských vět. Třeba věta - a na tom je založen celý světonázor - je třeba svět uspořádat tak aby byl především pro schopné. Zdůvodnění: tak funguje příroda. Tak fungují podle mně všichni pravicoví politici. Promitněte si ty naše a zeptejte se sám sebe, kolik z nich asi skutečně něco o společnosti ví. A položte si otázku, kolik z nich ví více než Adolf Hitler a ti další. Ale hloupí lidé jim věří, což se ukázalo v roce 1989, věří jim proto, že si je vybrali za vůdce, věří jim jako např. já jsem věřil takovému Dlouhému nebo Kroupovi. Dnes těmto lidem již nevěřím.
  Toto jsem napsal nikoliv proto, abyste si pomyslel, že asi jsem nafoukaný. Již mnohokráte jsem si pomyslel, že ty moje elaboráty zde psát to je ztráta času. Navíc na mnou nadhozené náměty nikdo většinou nereaguje.

  OdpovědětSmazat
 33. Z toho že nereaguje si nic nedělejte a hlavně nedejte se odradit. Já je čtu a hej hou dědek a mnozí další sichr také.

  OdpovědětSmazat
 34. Hodně lidí se vyhne asi už jen pro délku příspěvku. Já si ten váš omylem přečetl do konce. Protože jsem ale šachy aktivně hrával, dávám vám za pravdu ohledně těch znalostí. To ale neznamená, že utváření nějakého informačního pole (odlišného od mainstreamu) činností takového webu jako je NR a následných diskusí je marná věc jen proto, že valné většině přítomných chybí špičkové znalosti politiky, dějin ap. Vždyť i ti, kteří čerpají z toho mainstreamu jsou na tom podobně a možná v nějakém statistickém průměru spíš hůř.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.