Reklama

pondělí 24. února 2020

Hbité obchvácení Luhačovic

Jiří Jírovec
24. 2. 2020
Například zpráva, že se připravuje silniční obchvat kolem Luhačovic. Uleví  to městu i lázním! Je však třeba odhrnout titulek: "V květnu 1988 bylo pro obchvat vydáno dokonce územní rozhodnutí. Existuje  tedy i návrh trasy, kudy by obchvat mohl vést. Pozitivní změny roku 1989 vedoucí k obnovení svobody a demokracie, bohužel měly vedlejší efekt.
 
přinesly se změnou poměrů také zpřetrhání těchto plánů, které mohly již  dávno komplikovanou dopravní situaci Luhačovic vyřešit."

V gubernii, kde bude výstavba 9km obchvatu trvat dalších 10 let, je směšné očekávat jakýkoli pokrok v čemkoli.

Pravda, jsme mistři v rychlosti bourání pomníků, přejmenovávání ulic a okopávání kotníků Rusku a Číně.

Nový předseda Senátu se dal slyšet, že "komunistická Čína nám nebude diktovat co smíme a co ne, jsme přece suverénní stát." Velmi odvážně to řekl ve stejný den, kdy americký velvyslanec varoval, že budou následky pro ČR, když si dovolí zdanit jejich korporace.

37 komentářů :

 1. Demokracie nekvete všude stejně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Demokracie v současném kapitalizmu je výsměch zdravému rozumu !!! Vládnoucí velkoburžoazie a nadnárodní koncerny si dají velký pozor, aby "demokracie" byla jen zástěrkou pro jejich sviňský pochod za světovládou !!

   Vymazat
 2. Od Luhačovic pes Čínu až k americkému velvyslanci. Dobrá bramboračka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to může připadat vám, mě osobně přijde tato forma dostatečná k tomu, aby nastínila situaci naší kolonie třicet let po vítězství tzv. svobody a tzv. demokracie. Ale je bohužel samozřejmé, že existují ještě explicitnější přirovnání, než je obchvat Luhačovic a transformace pomníků a názvů ulic.

   Vymazat
  2. Na ja, vedou to k osvětimské kuchyni. Tam se také byli ochotní poprat o bramboru a ešus polévky GaFo.
   On senát sluje od senex - starý, stařec. Ten se prý pozná v dnešní době faceliftů obličejů majetných podle SENILITY. Myšlení prý "facelitují" finance od neziskovek a z cizích ambasád a jejich povolení být volen. Takže co čekat od předsedy starého sněmu škodné z konírny...
   Za našeho mládí se "senátoři" - senioři chlubili, jak hnali kozáky přes zamrzlou řeku, dokud se jim neschovali v čerstvě vzrostlém žitě... a pak se běželo dál... jenom obráceně... jako se běží dnes, za 4. říší.

   Vymazat
  3. Výhružky od Číny a USA patří k sobě,

   Vymazat
  4. Jenomže pro srovnání hodnot, a pro poukázání na to nesmyslné, tupé a věčné pokrytectví, které předpokládá, že naši občané jsou cosi jako tupé ovce,je to perfektní. Stručné, věcné a super. A co vy máte proti bramboračce?

   Vymazat
  5. Ba naopak,...pěkně popsaný vývoj toho Gavólismu a ty jsi jedním z nich,tak se ti zježily štětiny....

   Vymazat
  6. Dobrá bramboračka má ingredience které do sebe zapadají.

   Vymazat
 3. Já nebudu velebit éru socialismu, ani současný hybrid kapitalismu. Jenom se pokusím o shrnutí několika faktů.
  Bolševík vládl čtyřicet let. Za tuto dobu stihl dokončit elektrifikaci země, postavil desítky přehrad a zajistil pro většinu obyvatelstva zásobování pitnou vodou. Postavil dvě atomové elektrárny. Postavil miliony bytů a v umožnil v nejenom v nich cenově dostupné bydlení každému, skutečně pracujícímu člověku. Zajistil potravinovou soběstačnost a vcelku úspěšnou ochranu zemědělského půdního fondu. To vše a mnohé další bez zadlužení země a jejich obyvatel a za situace, kdy na obranu vydával 6 % HDP.
  Vloni jsme "oslavili" 30. výročí nastolení svobody a demokracie. Máme sice tisíce nových a krásných domů, přibyly stovky km nových dálnic a jednu multifunkční halu v Praze. Zemědělství v rozvalu, kdy naše potravinová soběstačnost už nedosahuje ani 40 % a na nejúrodnějších polích stavíme, nebo dovolujeme stavět hypermarkety, sklady a překladiště. Drtivá většina oněch domů je zatížena hypotékami, které asi největší měrou přispívají k astronomicky zadluženým domácnostem ve výši 3,4 bilionu Kč. Dálnice na oplátku přispěly k zadlužení státu ve výši 1,6 bilionu a naše mnohde rozkvetlá města, se stále se měnícími názvy ulic a pomníků na tom nejsou, alespoň co se financí týká, o mnoho lépe.
  Myslí si někdo, že se za těch zbývajících deset let se splatí všechny dluhy, alespoň udrží současná životní úroveň většiny obyvatel a dobuduje skutečně potřebná infrastruktura, aby se alespoň vyrovnalo skóre? Aby jsme si za těch deset let mohlo říct, že jsme si skutečně polepšili?
  Byl jsem velkým kritikem komunistů. Ale můj negativní vztah k nim mi nezatemnil mozek. V roce 1989 nám bylo slibováno, že skončí klientelismus, díky politické soutěži se do vlády dostanou skuteční odborníci a ti, co budou poctivě a hodně pracovat, se budou mít výrazně lépe, než ti, co se práci vyhýbají.
  Co z toho se skutečně stalo pravdou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný pohled na Vámi uvedené skutečnosti.
   Lidé jsou naivní a málo chápou heslka typu:
   "Slibem nezarmoutíš"
   "Nikdo Vám nemůže udělat to, co my Vám můžeme slíbit"
   "Z cizího krev neteče"
   Možná by stálo k zamyšlení vyjádření Německé historičky Guerót, za souhlasného přikyvování Schultze, k problematice státních dluhů "už 5000let jsou dluhy pravidelně škrtnuty v době válek a revolucí"
   https://www.youtube.com/watch?v=Rv_uZMY8OLs

   Vymazat
  2. Jj, je řeba se probudit a vytáhnout ruku z nočníku.
   Jak ale tyto skutečnosti dostat k nastupující generaci, ze které se pod "digi pokličkou" stávají ekonomičtí otroci, nemající čas přemýšlet nad (nejen) sebou.

   Vymazat
  3. Tak tak Zhnusený. Taky jsem z toho zhnusený. Moje milovaná Zahrada Čech zošklivěla, tam kde byly sady je teď buď džungle, nebo se přeměnily v pole, které však není čím hnojit, neb nejsou krávy a čuníci, takže "chemická pole". Atd. atd.
   Za jeden z největších hříchů na občanech, resp. za jeden z nejfikanějšíš tahů nastupující "nové moci" považuji zrušení odborů. Struktura odborů měla zůstat zachována! ROH mělo být transformováno do OH - odborového hnutí -, měli být dosazeni zdola volení funcionáři atd. a zaměstnanci by byli úplně jinde kdež jsou nyní.
   A ne, nejsem tak chytrej až dnes. Řval jsem jak tur kam to povede už když se ROH rušilo. Taky sem tam pourážel někoho ze svých bližních takže to nakonec skončilo pár rvačkama ve starém stylu. To jest, když vychladly hlavy, "co jsme si to jsme si, dáme paňáka?" I tohle už zmizelo. Teď se každá facka, pokud ji nedá Falousek, řeší soudně. Ale to jsem jinde. Co je mi platné že mi tehdejší oponenti, nyní už v důchodu, dávají za pravdu? Nic. A jim také ne.
   Kdyby mládí vědělo, kdyby stáří mohlo...

   Vymazat
  4. A přidám ještě jeden poznatek, tedy jak se vzrůstající životní úrovní klesá intenzita nátlaku potřebného ke "zlomení" národa:
   Po válce, kdy tisíce lidí byly ochotné nasadit a obětovat život za pravdu a svobodu vlasti, bylo třeba poprav a desítek tisíc lidí ve vězeních a v lágrech. Po 68. roce stačil už jen vyhazov z práce a psychický nátlak. Dnes už stačí jen to pomyšlení, že by člověk mohl být z práce vyhozený, a ... je vymalováno. Zaměstnanci s hypotékami na 30 let, s desítiletými leasingy... rádi musí držet hubu a krok, protože z čeho by to jako nezaměstnaní jinak platili...
   Viki L.

   Vymazat
  5. Sliby se slibují a blázni hrkají klíčky a se radují. Je asi fakt, že se za dalších l0 roků asi těžko budeme bez dluhů jako komunisti a to je v dohledu další krize, no to tedy potěš klobás. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  6. Sliby se slibují a blázni hrkají klíčky a se radují. Je asi fakt, že se za dalších l0 roků asi těžko budeme bez dluhů jako komunisti a to je v dohledu další krize, no to tedy potěš klobás. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  7. Přidám trošku faktů:
   Z třiceti největších přehrad, které se nacházejí v ČR jich bylo 24 postaveno v dobách socializmu, 4 za 1. republiky a 2 (Slezská Harta a Hněvkovice) za stávajícího demokratického režimu, přičemž byly rozestavěny v dobách socializmu v letech 1986 a 1987. V průměru tak bylo za socializmu postaveno za deset let 6 přehrad, za současného režimu za deset let 0,66 přehrady. Sedm největších přehrad (Lipno, Orlík, Nové Mlýny, Švihov, Nechranice, Slapy, Rozkoš) bylo postaveno za socializmu. Od záplav na Moravě není stávající demokratický kapitalistický režim schopen postavit dvě přehrady – Nové Heřminovy a přehradu na Vláře. Ještě připomenu největší přehrady na Slovensku postavené za socializmu – Gabčíkovo, Oravská přehrada, Liptovská Mara, Vážská kaskáda, Domaša, Zemplínská Šírava. Tož tak a příště o výstavbě bytů, škol, mateřských školek, jeslí a fabrik.

   Vymazat
 4. "varoval, že budou následky pro ČR"... Ano budou nám "přátelsky" kroutit ruce, jak doporučil "mírový" Obama...

  OdpovědětVymazat
 5. unas už za prvni republiky radni stavěli obchvat ktery chtěl i hitler a za totače tam byla stavebni uzavěra že se pry jedou začne ulynulo pomalu sto let avysledek je pul kilometru udajneho prutahu ktery by se měl spravně nazyvat velka zacpa tak možna někdy přiště jak zpiva zupr olda

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Jírovče, pane Zhnusený, nemám co bych dodal. Trefili jste to bezvadně!

  OdpovědětVymazat
 7. Krátce řečeno hovno. A ještě k tomu rozšlápnuté. Ale máme několik desítek tisíc bezdomovců, skoro milión lidí v exekuci. Středoškolskou mládež která ani neví co se stalo v r.18,38,48,68. Denně je zhulená a agresivní. Jak to asi může dopadnout ?

  OdpovědětVymazat
 8. Srovnávat nemá cenu, protože v mainstreamu stačí napsat, že byly fronty na banány a neměli jsme mobily (a vůbec nevadí, že nebyly ani na západě) a jezdili jsme jen ve škodovkách a trabantem,....

  OdpovědětVymazat
 9. Hlavně ten konec se povedl „demokratický" bojovník proti Číně dostane od páníčků z usa přes hubu.

  OdpovědětVymazat
 10. ještě bych Vás doplnil- bolševik začínal 3 roky po válce, startovací situace v 1989 byla úplně jiná

  OdpovědětVymazat
 11. Vskutku dobrá "bramboračka", protože do pár vět shrnuje realitu idiocie posledních 30 roků.
  Výborný pohled na minulost. A jen maličkost: ti vládnoucí komouši udělali z milionů lidí kapitalisty - jsou vlastníky bytů, dnes většinou milionových hodnot. Teď jde jen o to, jak těm lidem a jejich dědicům ty byty také ukrást, ale o to se již postarají poskoci kapitálu z demobloku. Přídavek by si zasloužil jistě i rozvrat zdravotnictví a školství a vznik desítek pseudouniverzit!

  OdpovědětVymazat
 12. Pane zhnusený, nelze než s Vaším názorem souhlasit. Do převratu jsem nebyl také komunistou a přitom celý svůj profesní život jsem žil v socialismu a dokonce jako bezpartijní důstojník ČSA. A nemohu si na tu dobu stěžovat. Nespolupracoval jsem ani s StB a ani CIA. V současnosti jsme i s manželkou v důchodu a stihli jsme si po převratu koupit domek bez zadlužení, a tedy bydlíme ve vlastním co je naše velké štěstí. Nedovedu si dnes představit, že bychom bydleli v nájmu, protože asi bychom nemohli platit ty hříšné peníze za nájemné bydlení, které lidé dnes platí. Nebo kupovat dnes dům nebo byt. Když vidím ty nehorázné ceny nemovitosti a dokonce i bytů, tak skutečně se dnes nejlépe žije lumpům, poslancům, lékařům, ale nikoliv poctivému občanovi.

  OdpovědětVymazat
 13. To, co ze sebe vytrousil (a zřejmě ještě i vytrousí) nový předseda Senátu stran (komunistické) Číny, ovšem není ničím jiným, než přiznáním.
  Přiznáním slouhy, který tímto svého páníčka (či loutkovodiče) ubezpečuje o své oddanosti.
  Tradice rituálních přísah věrnosti, co jich Praha pamatuje, s těmito lokaji nezahyne.

  OdpovědětVymazat
 14. Projev, na který se nezapomíná Václav Havel

  Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, ze jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků... Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepši životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.
  V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci‚ jaké má dnes. Pro mě není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí.
  Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidi, žen, nemocných. těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů. kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují
  Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v niž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.
  Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohu potvrdit, tu stupidní dobu jsem zažil. Tohle všecko Velký mluvka nasliboval. A možná tam ještě nemáte všechno.

   Vymazat
 15. Ano,všechno byla lež a obrovská zlodějina,jakou historie nepamatuje,..jak kamarád říkal,"nalej mi toho laku na rakve nebo tě zastřelím až se z toho doereš"...

  OdpovědětVymazat
 16. Co by jste chtěli?Radujte se veselte se.I DLUHY zvyšují HDP|!To už máme co jsme chtěli!!!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Radujte se,veselte se.HDP nám stále roste.Velkou zásluhu na tom mají dluhy!!!!Tak už máme co jsme chtěli!!!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Odpověď co s dluhy států najdete na konci této diskuze.
  https://www.youtube.com/watch?v=pklnLno-h3A

  OdpovědětVymazat
 19. Jo jo, soudruzi...
  Už nikdy se nevrátí ta vaše komunistická pohádka mládí... Tak si aspoň zaláteřte bezzubou dásní. To je totiž tak všechno co s tím naděláte...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo ví co přijde, ale je jisté, že současné poměry jsou slepou uličkou. Ukazuje se stále více, že to není funkční systém a tak jako je hodnocena éra socialismu, bude hodnocen i poplyšový režim. Bude se srovnávat a to pro tento režim nedopadne dobře. My můžeme být klidní, naše generace vytvořily a předaly zemi se značným bohatstvím, ve stavu nesrovnatelně lepším, než ji převzaly. Vaše generace se zatím moc nepředvedla, se svým svědomím se budete muset vyrovnat sami a třeba se naučíte žít bez potřeby hrdosti. Ale hodnotit vás budou hlavně generace příští a já bych tedy nechtěl být ve vaší kůži. Jak jsem psal, my jsme za sebou nechali kus práce, něco, k čemu se lze hrdě hlásit. Co zbyde po vás?

   Vymazat
  2. 13:51- proto jsi bezejmenný abys nebyl bez zubů předčasně?
   PS. nejsem tvůj soudruh, to byli tví rodiče.

   Vymazat
 20. 13:51 jo,jo,prožívala se pohádka mládí.Ty se můžeš "těšit" jen na to,že bude už jen každý den hůře a hůře.Užij si to.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.