Reklama

neděle 9. února 2020

Jaroslav Bašta: Náboženství strachu a beznaděje

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
9. 2. 2020  PrvníZprávy
Všudypřítomná panika kolem koronaviru v Číně nám názorně ukazuje, že nejúspěšnější ideologií současné evropské civilizace je strach. Ze všeho, nejvíce z naší budoucnosti, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Nejedná se o první období naší historie, kdy se společnost z důvodů racionálních (války, epidemie, přírodní katastrofy), ale také iracionálních (změna letopočtu v roce 1000, předpovězený konec světa náboženskými blouznivci v letech 1419 a 1914) s touto obavou musela vypořádat.

Totalitní ideologie 20. století (komunismus, fašismus, nacismus) pak stejně jako náboženství kromě nutnosti zániku starého světa vždy předkládaly naději na lepší budoucnost. Lišily se jen časovou perspektivou – zda ten vysněný ráj přijde až po smrti kdesi v nebi, nebo za života nás, případně až našich dětí či vnuků. Neurčitou časovou perspektivu (někdy po vítězství...) používala jak náboženství, tak ideologie. Strach všechna využívala k manipulaci, jako základní motivaci však nabízela naději na lepší budoucnost na onom, či tomto světě.

Zhruba od poloviny dvacátého století se nejprve na Západě a pak i jinde začaly naplňovat sny o světě hojnosti a společnosti oddané konzumu. Materiální životní úroveň dosáhla dříve nepředstavitelných hodnot, stejně jako počet obyvatel naší planety. Vědci záhy vydali varování, že neomezený růst v podmínkách omezených zdrojů není dlouhodobě možný. Lidské dějiny jsou plné příkladů zaniklých civilizací, které toto pravidlo porušily.

Evropskou civilizaci charakterizuje jeden fenomen, který filosof Stanislav Komárek nazval cestou k opaku. Lidově se tomu říká od zdi ke zdi. Současný klimaalarmismus se svou snahou o bezuhlíkovou ekonomiku představuje asi nejdrastičtější příklad tohoto trendu za posledních 1 500 let, od pádu Říše západořímské. Jsme konfrontováni s vážně míněnou snahou změnit současnou evropskou společnost blahobytu, konzumu, euforie a zábavy na společenství plné strachu, pocitu viny a beznaděje.

Středobodem naší existence se má napříště stát sčítání naší uhlíkové stopy, protože největším nepřítelem pro naši existenci byl symbolicky zvolen uhlík, základní stavební kámen života. Proto musíme zcela změnit svoje chování – přestat létat, jezdit autem, jíst maso, chovat domácí zvířata, nakupovat oblečení, nadále se nemnožit a posléze ani nedýchat. V tomto všem musíme jít jako Evropané příkladem celému světu. Tato podivná ideologie nenávisti k lidem a životu nezůstala omezena jenom na podivné nazelenalé nekrofilní sekty, které ji už dlouho hlásají, ale stala se filosofií nového vedení Evropské unie.

Nový Zelený úděl v podobě, jak byl prezentován, tedy ideologicky motivovaná centrálně řízená bezuhlíková transformace evropské ekonomiky, má v historii jedinou analogii: čínský Velký skok vpřed z počátku 60. let minulého století. Tato utopie skončila rozvratem hospodářství a hladomorem. Na to pak navázala Kulturní revoluce s řáděním Rudých gard a likvidací kriticky smýšlející inteligence. Náprava škod si vyžádala přes 30 let. Podaří-li se Evropské komisi alespoň část svých apokalyptických vizí uskutečnit, leccos z těch nedávných čínských dějin si zopakujeme. Minimálně energetický hladomor.

Gretino náboženství plné strachu, beznaděje a nevzdělanosti bude jedním z rozhodujících faktorů, který umožní nahrazení původního evropského obyvatelstva již během příští generace.Související:

47 komentářů :

 1. No a teď si ještě pedstavte,že nám tu budou neomarxisté propagujici zcela zvrácenou novou "diktaturu humanismu" tj,že jsme povinni převzit naprosto nekompaktibilni kulturu afroarabů,kteři se nikdy nepřizpůsobi naši kultuře a nesou si sebou jen knihu zla,nas označujici za nevěřici a proto určené k pozabijeni!

  A ty mame ještě za to platit se svých dani v sociálnim systému do kterého nic nehodlaji přispět,ale z něho jen čerpat!

  Když chtěji majitelé velkých peněz,aby je takovi podporovali v drženi moci terorem,aby si zachovali nam ukradenou moc pak

  JE TŘEBA,ABY MAJITELE VELKÝCH PENĚz BYLI ZDANĚNI A NEDOVOLIT JIM UŽ Žadné JEJICH DAŇOVÉ RAJE!

  Ty penize at daji právě na podporu jimi podporovaných migrantú.
  Ti když se nakazi ve svých zemich chtěji,aby hory mrtvol neveřicich v EU byly jejich cilem!

  OdpovědětSmazat
 2. aktualne.cz si představuje pod pojmem svoboda slova to, že maže "nepohodlné" názory a dokonce trvale zablokuje takového diskutujícího, který vyvrací lži, mýty a pověry šířené blogery nebo diskutujícími.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmmm, to se stalo i mě. Však jsem jim napsal peprnej dopis, jak to jen já umím a jak se to někdy marně pokouší napodobit zdejší Putlerpšouk ...

   Smazat
 3. Kocáb měl na začleňování cikánů ministerstvo....
  https://pravdive.eu/page/395/b-situace-s-romy-je-neunosna-sikana-kradeze-zavsiveni-rika-starosta-rotavy-michal-cervenka-b
  Smlouvu o multikulturním soužití podepsal v roce 2009 opilý Vašek. Fakta o Havlovi - web Pravda o zrůdě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrej nápad měl Sládek.
   1 - anektovat zakarpatskou ukrajinu.
   2 - odsunou do ní cikány
   3 - odanektovat zakarpatskou ukrajinu

   Smazat
  2. V roce 2009? Jak souvisí podpis Klause s Havlem?

   Smazat
 4. Je nejvyšší čas vystoupit z EU a z NATO a přidat se k Euro-asijské unií a obranu řešit v rámci dohody s Ruskou federací. Teď je nejvhodnější čas na učení se ruštiny, nebo bude-li EU podporovat takové lidi jako je Greta, tak to bude lepší se vystěhovat do Ruska. Byl jsem tam letos na dovolené a celkově si dovedu představit že bych tam mohl v pohodě žít. Na rozdíl od EU mají naší osvoboditelé a slovanští bratři vynikajícího vůdce kterým je Vladimír Vladimírovič Putin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ se stará o ČLR i Rusko, v Číně dost vzdělaných lidí, které si s virem poradí. Až se svět dozví pravdu, bude omdlívat Západ. Kdo nebyl v Číně nemá tušení a ani představu o co tam jde. A hlavně se tam pracuje.

   Smazat
  2. To je sice od pana Bašty hezké, že nám prozradil to sladké tajemství, že strachem se nejlépe ovládá lidstvo. kdo není padlý na hlavu tak už do dávno ví. Od politika jeho formátu by bylo spíše potřeba aby nám konkrétně řekl co s tím. Ovšem je mi jasné, že politika formátu Putina u nás těžko vyhrabeme a tak buďme vděční alespoň za presidenta Zemana. Němci, ale i jiní, nám jej závidějí, jenom my jako pitomci na něho hnojíme.
   Hed hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 16;52 Rusko ale melo tu vyhodu,ze se mohlo osamostatnit...to my nemuzeme..My mame jen sanci pridat se k tem,kteri nas nebudou tolik buzerovat...V tom se nam prave snazi zabranit

   Smazat
  4. Naši osvoboditelé a bratři mají zase vynikajícího Donalda Trumpa.

   Smazat
 5. malačova za spravedlive duchody už ale neřekla že pro sebe na ni je viditelne že přiroda dokaže divy

  OdpovědětSmazat
 6. zavřeme tovarny a hura na stromy tam už to lidsto vyskoušelo

  OdpovědětSmazat
 7. S kým to žiji v jednom státě? Představte si, že takovéhle magory, jako je autor článku z odkazu, nebo někteří v diskusi pod ním pobíhají po ulici! Já se vůbec nedivím, že tento materiál v hromadném udával za války gestapu.
  O to větší čest našim hrdinným vlastencům, kteří museli v tak nebezpečném prostředí bojovat.
  To nebyli jenom Němci, to byly tyhle český skety, kdo posílal naše vlastence na šibenici a do koncentráků.

  https://www.info.cz/svet/rusko-stupnuje-valku-pameti-prekrucuje-se-druha-svetova-i-hitler-putin-chce-zavirat-huby-44276.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:58 No fajn, my už měli strach, zda nejste nemocen. Bez vašich informací bychom byli vyřízeni. Vždy perfektní a ozdrojované.
   O konkrétních Češích, co udávali, to máte odkud? Někdo z rodiny? Neberte si to tak. Vy zato nenesete odpovědnost.

   Smazat
  2. Odvádíte pozornost od tématu. Příště vás navrhnu na smazání.

   Smazat
  3. Nejenom tenhle diskutující (16.58) odvádí pozornost od tematu - tady je to docela běžný jev. Články jsou jen zneužívány k plkání zrovna o tom, co diskutující chce sdělovat, mnozí nejen články nečtou, ale ani navzájem diskuze nečtou, nebo se jen trapně hádají. Jenomže ten člověk má bohužel pravdu. Ano - to slovo "české skety" je přesné! Můj příbuzný pracoval jako advokát na plzeňském gestapu ( za protektorátu) mluvil německy jako česky a měl plnou důvěru, proto taky se zeptal nejvyššího velitele gestapa proč střílejí tolik lidí za heydrichiády, když ví, že "schvalování atentátu" je nesmysl. Ten velitel s ním souhlasil, a otevřel zásuvku psacího stolu plnou dopisů!!! a všechno byla udání, a říkal, že plno toho vyházeli. A když tedy Češi vědí, že za "schvalování" bude poprava celých rodin - viz vyhlášky - proč jich tolik udává své sousedy, a že něco tak odporného nechápe! Ani já to nechápu. Takže -asi tak.Ano, nesouvisí to s tematem článku, a když, tak jen vzdáleně, ale článek na tema "české skety" tady nebude nikdy, i když se to nezměnilo, právě například diskuze jsou plné nenávisti k vlastním spoluobčanům. Proč?

   Smazat
  4. Je velmi nepřijemné čekat až kohosi napadne dát tady článek opravdového tématu,které se tu už razně skutečně objevuji, zejména k rabováni našich peněz!.

   Pak u se snaži diskutujici využit zdejšiho mista v diskusi na webu,aby vyjádřili svobodně svůj názor v době,kdy tento web neni ještě zrušen vrchnosti!.

   Je smutné tyto občany tzv.kanalizovat,psat jim vyhrůžky a branit jim tak ve svobodě projevu a vyjadřováni !
   Nikdo nic neřekne,když sprosté podpindostniky neomarxistů pošle admin do dupy.
   Bylo by je vhodné spiše nechat stát a napsat k tomu PROČ redakce nesouhlasi a delikvent byl pak deportován dopekla k jeho Belzebubovi i když je to pracnějši!.
   Prý na tu špinu nestači GŘ TV a "ZGICHANÝ" tisk,který respektuje už jenon slepý ovčan a chce ještě snad kupovat jejich lživé bobkové listy!

   Smazat
  5. 19:43 Bejvávalo! Jenže to ještě spodina typu místních odulců tvořila mizivé procento a Češi byli v mnohem více Evropany, hlásícími se k Západní civilizaci! To až mongolský vpád v květnu 45 do toho hodil vidle a vedl k spoučasnému tristnímu stavu, kdy v významně přibyli prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci, mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie co neumí ani spravovat vlastní zemi! A přitom i ten Švajc jim mohl čučet na záda, kdyby Čechy&Morava zůstaly součástí Rakouska, nikdy by se Sudety nevzbouřily a vítězi války nemuseli nahrazovat pracovité Němce loupeživou menšinou importovanou ze Slovenska! Zaostalí Rusáci by neovládl toto území a my dneska mohli mít prosperující zemi. Místo toho máme v Evropě nejdražší vodu, telefon, elektriku, potraviny (a to je pro východní Evropu dělají ještě ošizené z náhražek) a to vše za 1/3 mzdu než má za stejnou práci Rakušan či Francouz ...

   Smazat
  6. 9.OO - mlít hovadiny, je asi vaše prokletí? My Češi jsme odjakživa byli Slované, a k Slovanům jsme se hlásili. Naši kmenoví "bratři" byli Rusové, Srbové, část Polska, ale nikdy to nebyli Germáni a "západ" -co to tehdy bylo? To jsme neznali, protože neexistovala media, která v myslích nesvéprávných jedninců udělala pořádný čurbes! Ano, jistě že byli mezi námi milovníci rodokapsů, westernů a country muziky, a bylo i množství socek, které si myslely, že "západ" z nich udělá milionáře. Plno - spousty - jich na cestách za dobrodružstvím zkapalo, a nemají nikde ani hrob, ale o tom se nepíše. Žádný trouba o tom nepíše. Trubec, zamilovaný ( z neznámých důvodů) do západních pseudohodnot ( zpustlost, nemravnost, zabíjení, ponižování lidí, bezcitnost, a ústavní právo pro každého držet zbraň? Už to je zvrhlé a zcestné, a to ještě nemluvím o deviantech, teplouších, a pedofilech - vše odtamtud) vidí jenom to pozitivní. Ale aby bratr zradil bratra? Rusové nikdy nebyli zaostalí, ruská inteligence z dob carského Ruska byla na obrovské úrovni, na jakou "Američané"( samý přivandrovalec) nikdy v životě nedosáhly a nedosáhnou. Samozřejmě že socky nemají úroveň nikde, tady ani tam. Takže psát "zaostalí" Rusáci vychází stejně, jako psát "američtí zabijáci" a pokud jde o naši zem - i za socializmu jsme byli na vysoké civilizované úrovni, školství a zdravotnictví na špičkové úrovni, totéž bydlení a potravinová soběstačnost. Viz Čína - je rovněž na vysoké úrovni, protože tam žádní zasraní zmetci posedlí touhou vlastnit majetek! neorganizují každých dvacet let převraty, po nichž vždycky jde všechno do kopru. Tak přesně je to u nás. Chybí nám zdravý vývoj společnosti, ničím nerušený - žádnými zasranými zmrdy, kteří touží jen po pytli zlaťáků - nic víc a nic méně. Tak nemelte pantem.

   Smazat
  7. 13:50 Rudocancy! I Rusko bylo řízené germánskou vrchností! Pravda, původním Rusem byl disciplinovaný, svobodomilný a spíše faustovský než fatalistický nordický árijec - stejně jako Švédové, Dánové či Němci. Ale mongolský vpád to zásadně změnil! A tak jako Ivan IV. byl po matce potomkem mongolských vládců Zlaté hordy, byla Moskovie jen ulusem říše Mongolů! Jak řekl markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara)! Zničení Novgorodské hanzovní republiky moskevsko-tatarskými hordami za jeho vlády proměnily Rus na stepní říši azijských barbarů! Hrabě Ostermann, který za pomoci mladého cara Petra zkusil vrátit Rus na evropskou trajektorii, uspěl pouze dočasně. V roce 1917 Ruské impérium zaniklo a na jeho místě se rozprostřel židokagal SSSR, jenž sice stanul na straně vítězů WWII., ale Rusové v ní byli poraženým národem! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg_orig.jpg

   Putleroffský parchanát Chujlostan je jeho hnilobným pozůstatkem!

   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou a sarmatskou krev, ale taky dost tý slovanský, která je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Dobře věděli, kdo jim přináší svobodu! - https://i.pinimg.com/originals/f9/36/59/f936594472e95789621505aabde39e3e.jpg

   Smazat
  8. Vy 16:58 napište, kde jste to urážlivé tvrzení o "masovém" udavačství Čechů za Protektorátu Čechy a Morava, tedy "za Rajchu" sebral! Je to pustá lež. Existuje statistika, že v Holandsku, Belgii, Dánsku, Norsku a dokonce i Fracii bujelo udavačství daleko víc, než v Protektorátu a Češi byli považováni z pohledu říšských bezpečnostních orgánů, za nejméně spolehlivé. Jistou roli hrálo i to, kdo se považoval, nebo byl považován, za Árijce. Já tu dobu prožil a vy zřejmě ne, takže hloupě, ve stopách protinárodní propagandy, plácáte!

   Smazat
  9. 2,45
   Nerozčilujte se a nehledejte u toho kripla postiženého F73+A52 mozek.....je od jeho zbytečného výskytu NEPŘÍTOMEN!!!!!

   Smazat
  10. 7:50 Pravda, jen kripl může nazývat skřeky místních odulců "diskusí". Ale ty si se nám tu dneska taky nějak rozepsal Lejnere Putlerýči, což se mi moc nezdá ... přiznej se, kdo za tebe usedl ke kompu, co? Že ty mu závidíš? Páč od tý doby co przníš ty zdechlý rudý geronty a chodíš primářoj uchlastávat formáč ve kterým uchovává potraty cigorek už ani ten F73+A52 chytit nemůžeš!!!!!☺

   Smazat
  11. ČSR se hlásila mezi oběma válkami k západoevropské civilizaci - hlavně politicky, v domnění, že smlouvy s Francií a Malá dohoda zachrání ČSR před expanzí Německa. Ale nacismus a ideje Adolfa Hitlera našli právě podporu a pochopení největší ve Velké Británii u lordů a královské rodiny, u Francouzů - Daladierů a Bonetů,Petainů, rodiny Kennedyů atd. a tak jediný, kdo byl ochoten dodržet smlouvu o obraně proti Německu vylo SSSR. Je to trapné pro civilizovaný, ale dávno již nekulturní Západ, ale je to pravda. Tedy dnes jsme byli politiky přetažení k tomuto zrádcovskému Západu, plném Kožených, Krejčířů, Pitrů, Janoušků, Bakalů, byly jsme totálně vykradeni, ale radujeme se, byť vyrabováni Západem, že jsme lepšími idioty či mnozí rovnou zločinci, než kdybychom byli jako "čechomužíčtí aziati" spjati se Světem míru. Ano, dali jsme se do služby Světu válek, terorismu, zabíjení, sadismu a perverze, genocidy, nacismu, náboženské a rasové intolerance a ve svém nekonečné debilitě si myslíme, že pro ten soubor zločinnosti, který si osvojujeme pod velkými žáky ještě většího ZÁPADU, že budeme SVĚTOVÍ. Fuj tajbl.

   Smazat
  12. 11:50 Tato země bývala pevnou součástí karolinského Abendlandu, tedy Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z poloslovanských divochů západní civilizací alespoň krapet dotčenými lidmi, ale tu jste vlastní vinou nevyužili! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Snad jedině za tzv. Protektorátu si trochu spravili reputaci, když s jejich nikoliv bezvýznamnou pomocí se podařilo eliminovat tisíce vlastizrádných, protievropských komunistů (bohužel ani to nestačilo)! Pravda vyděsí!!!

   P.S.: Kdyby se místo zednáře Mäsárika-Redlicha a jeho huhňavého přískoče Beneše stal prezidentem republiky pan generál Gajda, pak by naše vztahy s bratrským Polskem i méně bratrskými Maďarskem a Německem byly natolik dobré, že otázka jak polské tak i maďarské a německé menšiny by bývaly řešeny ke spkojenosti všech a v roce 38 bychom nestáli sami jak kůl v plotě proti všem, zrazeni a opuštěni západními masonskými darebáky!

   Smazat
  13. Pan Gajda - to by byl ten pravý, nacista. To by vyhovovalo ideologii MEIN KAMPF, KTEROU SDÍLÍ ZŘEJMKĚ PISATEL 7:20. Hanobení Masaryka pisateli jde, stejně jako Beneše, ale nepochybně to byly největší české osobností 20 století. Pisateli 7:20 by možná uškodilo, kdyby si přečetl něco z díla Masaryka, jde většinou o jeho vysokoškolské přednášky a také od Beneše Demokracie dnes a zítra. Jenže on je vzdělán a uchvácen nacismem, svým nadčlověctvím, svoji rasou - modré oči, blond vlasy a život nelidského parazita. Ale říše římská národa německého dávno zanikla a budoucnost lidstva a jeho IQ se daleko přesunula od Západní Evropy do Asie a proto nakonec přece jen sice méně civilizovaný Východ, ale o to kulturnější, nám, Čechům - byť s větším podílem germánské krve, než mají Bavoři a Rakušáci - bude vyhovovat. Nechceme války, nejsme národ vrahů, to je parketa zřejmě pana 7:20.

   Smazat
  14. 19:05 Mäsáryk-Redlich byl úplně stejnej žvanil jako hradní ovar Myloš! Nedávno jsem četl jeho projev k stávkujícím horníkům z počátku minulýh století kdy ještě poslancoval a to jsem se zasmál podobně jako u Zemanových "dílem brouků, dílem motýlů"! Cituju:

   "Boj tam a boj zde — ale jak veliký tu je rozdíl ! Tam dole vojsko proti lidu, který přece také vyzná se ve válčení, zde bojují hladoví mužové, ženy, děti, lidé třeba choří, nemajetní, slabí.. A bojiště je jiné. Tam dole bojiště plné romantiky. Střílí se, lvi, tygři probíhají bojištěm — a padne-li několik mužů, jdou o tom zprávy do celého světa, ale zde je klid, ticho, a přece také zde jde o životy lidí, o veliké množství životů. Ale vliv vašeho boje pociťuje se více a šíře, než ony boje násilné."

   Jasněěěěě, tygr v Africe!:-)))))

   Celý projev zde - https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=1491

   Smazat
 8. Samozřejmě, že pan Bašta jako vizionář moc dobře popsal nynější neomarxistickou sebedestruktivní EU, která pojede se zeleným bezuhlíkovým hospodářstvím po skluzavce přímo pekel.EK a EP zavřou v EU všechny výrobní sféry továren,zejména těch, co mají kouřící komíny a u nás, které ještě po divokých 90 a rozkradení, zbyly.Zlikvidují veškeré černouhelné, hnědouhelné a jaderné elektrárny ve 4.říši a v Evropě bez adekvátní náhrady.V ČR, kde se výrábí přesně jedna polovina elektrické energie z uhlí pro naši potřebu a ještě stále částečně i na vývoz např. na Slovensko, do Rakous i do 4.říše.4.říše využívá naši přenosovou soustavu k dopravě elektřiny ze severu na jih "Dojčlanddu", protože jejich soustava je poddimenzovaná.Dále EK a EP zlikvidují chov dobytka a autoprůmasl.Na autoprůmyslu dosud stojí ekonomika mnoha států, včetně ČR.Vnucují lidem nesmyslné elektrokrámy, které jsou i přes zrůdné dotace těm bohatým. šíleně předražené, nikam daleko nedojedou, není je kde nabíjet,dobíjení je příliš dlouhé, přesto neefektivní a posléze po 8 letech jako ojetina neprodejné.Pokud se podaří nahnat salámovou metodou státy EU k tomuto bodu, prudce zdraží zejména potraviny, doprava, elektřina, tudíž dobíjení elektrokrámů bude velmi drahé, dále pak voda, která nám nepatří a další odvětví, jež na toto vše navazuje.Tímto provedou ekonomickou likvidaci obyvatelstva a jeho rapidni zchudnutí.Uršula von Lejnová pak jistě bude spokojena!Louče, svíčky, koňské povozy, na zahradách využívat co největší plochu k osevu, pěstování a chovu, pokud to nezakážou.Zbydou jen montovny a sklady.Novodobí vozkové jistě spasí bezuhlíkový skanzen, který se hrdě označuje EU.Pak se sem mohou jezdit dívat lidé z třetích zemích, co že to eurosojuzní mocipáni z dlouhé chvíle, a s dříve průmyslově rozvinutými a bohatými státy světa, provedli!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudobá EU není neomarxistická, ale neonacistická. Je nadutá pocitem moci, vidí sama sebe jako nadlidi a také tak vidí i některé části národů pod jejími "křídly", u nás např. pražskou kavárnu. A co je pražská kavárna: kapitálem zkorumpovaná část lidských poskoků, kteří o sobě roztrušují, že jsou umělci a nositelé kultury. Ale je to retrogarda, která za Führera by byla kolaborantskou, konfidentskou a udavačskou smečkou. Je to retrogarda reklamních "umělců". Kde jsou časy Wolkerů, Bezručů, Halasů, Hálků, Vrchlických, Nerudů, Sovů, Nezvalů, Blatných, Čapků, Vančurů. Ale třeba se dočkáme po současné době TEMNA znovu obrození, Palackých, Dobrovských, Šafaříků, Havlíčků, Němcových, Purkyňů... ach ten výčet by byl vskutku nekončící - i ten Hašek se svým Švejkem nebyl jako dnes fejk - žvejk.

   Smazat
 9. Proste probiha treti svetova....jen se pri ni nestrili

  OdpovědětSmazat
 10. 17:19 Biozbraně si nebudou vybírat podle politického zaměření, ani podle sociální úrovně, či vzďělání. Tak bacha kámo.

  OdpovědětSmazat
 11. No, ono to docela začíná připomínat Velký skok a Čínskou Kulturní revoluci...
  Akorát že během té revoluce Číňani tavili kovový šrot v malých píckách, kdežto my budeme mít pícky zakázány...
  Kdo si postaví pícku, na toho naběhne Gréta, a (v lepším případě) mu ostře vyčiní...V horším případě...brrrr...raději nedomyslet! ;-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 12. Helo, Evropa bude Gretu poslouchat, Asie ignorovat a Trump ji pošle na smetiště dějin, ale zatím mu vyhovuje tím, že omezí výkon a konkurenci Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:32...Lišák Trump si nepochybně mne pacičky...:-)
   Helanov

   Smazat
  2. Jsem si jist, že "Greta" nikam nenaběhne, jsou to jen žvásty, jako vždycky. Z komára se dělá velbloud, protože je to čtenářsky přitažlivé. Na druhou stranu, co lidé jsou schopni naládovat do kamen a pálit, je neuvěřitelné, aby nemuseli platit za odvoz odpadu - jak jinak by bylo možné, že si v malých obcích stěžují sousedé na sebe navzájem? Všechno není Praha a Pražáci o životě lidí v malých obcích a vesnicích nemají ani šajn. Prostě - všechno má své. Pokud by chtěli být lidé skutečně - ale opravdu zdraví, museli by se vrátit o mnoho let zpět, a hlavně a především nečíst vůbec žádné internetové zpravodaje, takzvanou publicistiku, informace apod. Ani sledovat TV - prostě nic! Bavit se se sousedy, a po večerech si číst romány, jako to bylo kdysi. Nejvýš se poslouchala muzika. Dnešní media ničí lidem psychiku, drží je ve strachu - všechny články jsou negativní, nebo hnusný bulvár. Proč musíme vědět, jak si rochní bezvýznamné celebrity a modelky, kde všude se ta chátra slézá a za co rozhazují peníze? Dříve byli lidé takových zhovadilostí ušetřeni, každý dokázal vyjít s málem, slušně a dobře vychovávali své děti, a více méně byli spokojení, dovedli si vypomáhat navzájem. Dnes staví kolem svých baráků obří ploty, mají to olezlé kamerami, sousedé v domech na sebe nemluví, do bytových domů jakési agentury ládují turisty, kteří jsou bezohlední a dělají kravál. Kdo tohle dopustil, tenhle totální rozklad společnosti, je lump, šmejd, ničema, a vrah. Kdo za to bude jednou potrestán? A spousta občanů už bez medií a denního čtení, hltání publicistiky a bulváru nedovedou žít - takže jsme psychicky poškozeni, zmateni, žijeme ve strachu - a de facto žít neumíme. Jen se bát jeden druhého, navzájem se podezírat ze špatnosti, nevěřit si, nepomáhat si. Tak nikdo šťastný být nemůže.

   Smazat
 13. http://search.seznam.cz/?q=pravda+o+milad%C4%9B+hor%C3%A1kov%C3%A9&url=http%3A%2F%2Fwww.ksc.cz%2FPrecetli%2520jsme%2FMilada % 2520Hor% 25E1kov% 25E1% 2.520% 2520Prost% 25ECjovsk% 25E1% 2520Pravda.htm a v = 2 c = 1 data2 = mo4-n0tbF8oUmW8IL8eIrmHcfxAN1hjj4GWhy5_gO4I-b0kVSIR5hx8nfJhpeCG-Iixw4-kFwfzN1ildoBwmRw_RhzbO1AOOb2CiSMef7bC6meUIYh57cIkDsvUe1zSRx9j9keroflbgubDLCdzRGFyYU44
  Po februárovom víťazstve 1948 Milana Horáková otvorene vystúpila proti vtedajšej vládnej moci robotníkov, usilovala o vniknutie anglických a amerických vojsk na územie vtedajšej ČSR a o násilné zvrhnutie vtedajšej zákonnej moci robotníckej triedy. Keďže rekodifikácia zákonodarstva nebola ešte ukončená, z tohto dôvodu bola stíhaná práve pre porušenie tohto zákona o ochrane republiky a nie ako pokúša pravica demagogický presvedčiť občanov, že podľa totalitných zákonoch prijatých komunistami. Ona ako poslankyňa veľmi dobre vedela o aký zákon ide a aké následky ponesie ak bude konať v rozpore s ním. Teda logicky musela zákonite počítať, že za tento čin podľa tohto zákona bude súdená a aj odsúdená. Lenže zrejme ona ako poslankyňa a v tom čase významná osobnosť dúfala, že následky porušovania zákona sa jej netykajú (tak ako dnešní politici).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice to není v souladu s tematem článku, ale je pravda, že se Milada Horáková naštvala když nedostala místo ministryně, s čím počítala jako za to, co udělala pro stranu. Ovšem s něčím tak sprostým, jako je poprava, určitě nepočítala, protože prevítů a zrádců zde byly spousty, a ti nijak postiženi nebyli. Režim potřeboval jen nějaké ukázkové excesy, tak si je vytvořil. Proč byla popravena i její sestra a její švagrová, obě byly mladé ženy? To se nikde nepíše! Padesátá léta byla stejně tak zvrhlá jako devadesátá léta, s obrovskou spoustou obětí a genocidy slušných pracovitých lidí ve prospěch zločinné privatizace, tunelování státních firem, a velkovýroby zbohatlických zmrdů -voličské základny. Kdyby nebyly zrušeny popravy, bylo by popraveno mnohem více lidí, ale naprosto nevinných - ničím. Každý převrat znamená zvrácení hodnot, zvrhlost, a oběti nevinných lidí. Přes to nejede vlak.

   Smazat
 14. Možná to bude vypadat jako že, od tématu, ovšem jak se říká všechno se vším souvisí. Teď jsem narazil na dobré video na YouTube Nikolaje Starikova "Na Ukrajinu vyslali likvidační komando" s českými titulky, délka 5:44. Stále se dohadujeme kdo, co a proč udělal, zda to byl omyl, nepochopení, hloupost či úmysl. Zde autor za pár minut zcela jasně vysvětlí jak to je ve skutečnosti. Doporučuji. Hej hou

  OdpovědětSmazat
 15. Mluví-li se o totalitních ideologiích 20.století, neměl by být opomíjen také sionismus a apartheid.

  OdpovědětSmazat
 16. Pro toto šílenství potřebují migranty doma stejně elektriku nemají chodí pěšky a stačí jím dávky a mešita.

  OdpovědětSmazat
 17. Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rici-ze-to-ma-neco-spolecneho-s-islamem-Ve-Francii-je-to-o-krk-Profesor-z-Parize-podava-hrozive-svedectvi-606957
  Ve Francii nyní vládne intelektuální teror. Ve společnosti s existující svobodou slova by bylo možné o použití těchto termínů diskutovat, v dnešní Francii je však svoboda slova již téměř úplně potlačena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsou hlouposti a bláboly. Všude je to stejné, ve Francii je mnoho míst, kde se nezavadí o čmouda, stejně jako v Británii a jinde, čmoudi se rozlézají jen do větších měst, protože se z TV dozvěděli o životě ve městech, a po tom touží. Proto lezou po světě jen chlapi, nadržení jak stepní koza. To jim nikdy nedošlo, že shánět tady děvky nebude tak jednoduché. Stejně jako se živit dávkama, i když tam u nich by z takových dávek měli ráj, ale jejich způsob života jim přestal vyhovovat, díky mediím, TV a podobných sračkám, které tam mají v provozu dnes už na každém chodníku, z nich udělalo dobrodruhy s touhou po velkoměstském životě. Stejně jako my jsme toužili po přitroublém "západě" jen díky rodokapsům, filmům, westernům a country. My taky máme svoje cikány a spoustu problémů s nimi, ale to holt není tak čtenářsky poutavé.

   Smazat
 18. "Gretino náboženství plné strachu, beznaděje a nevzdělanosti bude jedním z rozhodujících faktorů, který umožní nahrazení původního evropského obyvatelstva již během příští generace???"

  Se vším bych souhlasil až na tuhle poslední pesimistickou větu. Podle mne to lidé prohlédnou a "nahradit" se nenechají.
  OdpovědětSmazat
 19. koronavir je americký produkt jako dárek světu za to že těm americkejm kurvám svět dovoluje žít jak dlouho ještě a co ještě musí přijít aby byl důvod ty hajzly zlikvidovat !!!

  OdpovědětSmazat
 20. V úvodu jsou vyjmenované totalitní ideologie, ale nevím proč se autoři vyhýbají té absolutně nejtotalitnější totalitě - vládnoucí diktatuře kapitálu. Je to proto, že se diktatura kapitálu nezabývá výkladem své existence? Proč by ale měla, když se považuje za samozřejmou. Samozřejmě, že mezi totality nutno zařadit i náboženství, to jsou totalitní ideologie - předchůdci těch dnes jmenovaných. Naopak je falešně a zřejmě "prorocky", uváděn komunismu, který jsme neměli čest zatím poznat - mimo židovské Kibucy. Tedy "židobolševismus"??? Ale mám dojem, že Kibucy velkým dílem pozitivně přispěly k jednotě Izraele!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.