Reklama

sobota 15. února 2020

Je to fake nebo není? Pozná to Výbor pro nedemokratickou činnost?

-rp-
15. 2. 2020 PrvníZprávy
<< FAKE NEWS??? >> Určitě by následující příspěvek měl prozkoumat Výbor pro nedemokratickou činnost. 


Výbor pro nedemokratickou činnost není ještě personálně obsazen, ale můžeme si dosadit některá jména i spolky. Tak jak je to s následujícím článkem, který dostala redakce Prvnizpravy.cz na svůj redakční mail?


Můžete i vy, naši čtenáři hlasovat, viz rubrika Anketa

A konečně článek, o kterém můžete hlasovat:

Co napsala Lenka: 17. 11. 1989 mi bylo 28 let.


Byla jsem toho dne na Albertově, na Vyšehradě, i na Národní, a prožívala jsem tu euforii. Fandila jsem pak chvíli i Havlovi a jeho družině, a vyrobila jsem si z moduritu placku OF. Do práce jsem nosila trikolóru na kabátě, účastnila se dalších demonstrací, zvonila klíči a myslela jsem si uboze a naivně, že tu jde o naši zemi - lepší a krásnější.

Dnes bych si za to nafackovala. Brzy mi spadly růžové brýle (někomu dodnes ne), a dnes je jasné, o co šlo. Šlo o majetky pro kolaboranty, kolaborantskou šlechtu, církve a sudeťáky. O prolomení Benešových dekretů. Od začátku šlo o zničení Československa, továren a podniků konkurujících těm západním, o rozdělení naší země na dvě malé bezbranné zemičky.

Lituji, že jsem nevěřila své babičce, která tehdy plakala a říkala, že tu zase bude hrstka bohatých, kteří budou mít za prachy vše, včetně práv, a zbytek lidí bude místo života bojovat o finanční přežití.
Babička zažila první republiku, 2. světovou válku, a celé období až do „sametu“, takže věděla, o čem mluví. Dnes zase mně nevěří moje děti, že ti, kdo dnes chodí na Letnou, jdou řvát jen za práva boháčů a za to, aby dosavadní korytáři a zlatá mládež nepřišli o svá koryta.

Na Letné řvou postavy stojící proti lidu, ne s lidem. Oni lid nenávidí, protože nevolí jejich loutky zaprodané západním loutkářům. Letná - milion chvilek nenávisti, pražská kavárna, sluničkáři, předskokani z pódií a tyjátrů - všichni jedno jsou: pátá kolona.

Rozvraceči státu, kteří chtějí zvrátit výsledky demokratických voleb ve svůj prospěch, ponížit a degradovat hlasy dolních deseti milionů. Dnešní Letná má plnou pusu demokracie, ačkoliv vůbec nepochopila, co to demokracie je.

Já tedy neoslavuji třicet let svobody. Je to 30 let svobody tunelářů, exekutorských mafií, podvodníků, Havlem amnestovaných zločinců, likvidátorů fabrik, podniků a zemědělství. 30 let ničitelů našeho školství, zdravotnictví, kultury a tradic, rozkradačů státu a rozdavačů peněz z našich daní. Je to 30 let svobody silných zemí EU, které v naší zemi řádí svými kvótami a diktáty. 30 let svobody developerů, kteří ničí Prahu a další města a vesnice.
Vladimír Čermák: Kdo to byl ten Havel?

30 let svobody realitních predátorů, kteří dodnes nadhodnocují ceny bytů do nehorázných výšin, a nikdo je nezastaví. Naše města už za chvíli nebudou naše, protože si v nich, ač jsme se tam narodili, nebudeme moci dovolit bydlet. Nechápu, jak někdo může slavit událost, jejímž výsledkem je zničení Československa a vše, co jsem výše vyjmenovala. Kampaň kolem výročí r. 89 mi připadá odporně hysterická, a nemůžu už to poslouchat, ani se na to dívat. Lenka.

Nikdo si tehdy nemyslel, že z Československa nezbyde ani kámen na kameni. Nikdo z nás nečekal, že se cizákům rozprodají pozemky, domy, celé čtvrti, klíčová odvětví, podniky se staletou tradicí, energie, voda. Nikdo nečekal, že co se nerozprodá, to bude vytunelováno a zlikvidováno, jako většina podniků a továren, které před "sametem" živily mnoho generací rodin (vedlejší státy přece nepotřebují konkurenci).
Nečekali jsme, že přijdeme o naši největší chloubu, na kterou sem jezdili se dívat světový podnikatelé z celého světa a to jsme přišli o cukrovary, mlékárny, masokombináty, zemědělská družstva a soběstačné potravinářství, i podniky na výrobu šicích strojů, atd. a též oděvů i obuvi atd..

Nikdo nečekal, že se budeme muset plazit pod nesmyslnými a bezbřehými diktáty EU. Nikdo nečekal ani to, že nebudeme smět chránit své hranice. A je tu někdo, kdo chtěl, abychom měli třetinové platy, ale vyšší ceny všeho, než v ostatních zemích EU?

Nečekali jsme ani to, že staří lidé po celoživotní dřině nebudou mít jistotu bydlení, lékařské péče, a že se budou muset rozhodovat, jestli mají vydat peníze za léky, nebo za jídlo, protože na oboje nemají. A nečekali jsme ani to, že většina médií, politiků, a mládeže s vymytými mozečky budou starými lidmi opovrhovat, vysmívat se jim, a nejradši by prosadili, aby neměli ani volební právo, nemohli mít řidičské průkazy a byli by pochování do společných hrobů.

Best: Výbor pro nedemokratickou činnost

Je to smutné a přitom si neuvědomuji, že ten život každému rychle letí. A že pak dojde na ně a jejich děti budou s nimi opovrhovat, tak jako to dělají oni nyní s námi. Vůbec nikdo snad nečekal, že se z naší země stane rejdiště developerů, exekutorů, a podvodných šmejdů.

Nečekali jsme, že soudy budou pracovat ve prospěch šlechty, kterou zrušil a zakázal už Masaryk, že budou vydávat majetky kolaborantům, a že se tu začnou vyzdvihovat sudeťáci. Myslím, že nikdo z nás nečekal ani to, že tu bude pátá kolona rozvracečů státu, kteří beztrestně sprostě uráží nedemokratičtěji (protože přímou volbou) zvoleného prezidenta republiky.

A že na Letné v dnešní době budou za "demokracii" demonstrovat ti, kteří vše, co jsem tady vyjmenovala, zavinili, nebo tomu napomáhají. A že tam nejvíc budou řvát ti, kteří ani neví, co to demokracie je. A přitom demokracie znamená VLÁDA LIDU.
Ne samozvaných řváčů (křiklounů) z neziskových a podivných spolků. Lituji lidi, kteří nepoznali, že ten ve skoro henleinovském mundúru není na Letné pro ně...

Jestli si to někteří uvědomí, tak už to bude velice pozdě. A pak si jen pořádně zapláčou. Děkuji Vám, že vás to napadlo si přečíst do konce a domnívám se, že jste to možná pochopili.

39 komentářů :

 1. 100% souhlas se vším v článku.

  OdpovědětVymazat
 2. Bohužel to vidím také tak

  OdpovědětVymazat
 3. Lidstvo je ta nejblbější část živočišné říše co žije na Zemi, i ty obyčejné bakterie v půdě jsou chytřejší ..
  Je na kařdém jednotlivém Člověku, aby se z té kolektivní lidské blbosti vymanil a vyrovnal se alespoň těm bakteriím v půdě (které nepoužívají individuální rozum, ale mají kolektivní vědomí).
  Když jsem u té půdy .., půda nás živí, máme v ní své kořeny, co je to za " historickou rozumovou debilitu", že půda patří jenom někomu ,, že je osobním vlastnictvím jenom někoho ..

  OdpovědětVymazat
 4. Jak je ,,demokratické" zpochybňovat rozhodnutí demokraticky zvolených činitelů, jen proto, že třeba nezvolili toho jedině správného, toho našeho kandidáta(ať je to třeba Zeman volený lidem nebo Křeček zvolený parlamentem). To přece nejde, lidi a zákonodárci si v Čechách dělají co chtějí. Tomu se musí zabránit, proti tomu se musí protestovat, to se nesmí tak nechat! Doposud jsem si myslel, že nazývat milion chvilek fašisty je trochu nadsazené a snažil jsem se být k této organizaci tolerantní(každý má přeci právo dnes si říci svůj názor). Ale takovéto prosazování svých názorů touto organizací zdá se mi už poněkud podivným. Změnil jsem názor. Ano toto je obyčejný fašismus(Tak se jmenuje film, kde komentář četl Mistr Horníček). Nebylo by na škodu se na něj dnes podívat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou to liberofašouni, fašouni nového typu.
   Jak není po jejich, tak se neštítěj ničeho, a umlátili by občany tyčema od transparentů hlásajících pravdu a lásku.
   Celá havlérka předvádí ohňostroj pokrytectví...
   Pozitivní na tom je, že je klid, lidi je prokoukli a stojej za ŘÁDNĚ zvolenou vládou, i když, co si budeme povídat, stojí taky za trus.
   Nezbývá než doufat, že se Babiš polepší a přestane být obojetník.
   Havlérka zběsile kope za Brusel, Babiš se ještě může vzpamatovat a přestat posílat do Brusele ty nejhorší parazity.

   Vymazat
  2. Moudrosti a politický rozhled uklízečky - to na diskuzích prostě chybět nesmí. Bába se musí každý den vyžvanit, to je jasný, jinak by jí praskla žluč.

   Vymazat
  3. Toto stado s nevolenymi vudci v outfitu pripominajicim hitlerjungend ma skutecne fasizujici prvky, ktere s proklamovanou svobodou a demokracii nema nic spolecneho. Ale jak vidno tupe stado se necha snadno zmanipulovat.

   Vymazat
 5. Autorka dopisu má samozřejmě pravdu, mýlí se ale v důvodech, pro které se na Letné shromáždilo zhruba padesát tisíc (žádných 300 tisíc, jak lžou chvilkaři) občanů. Jejich motivace je jediná: chtějí, aby podal demisi Babiš, to jistě, ale důvod je jediný: zavedl EET a přišlápl perka i velkým podnikatelům s cílem vybrat více peněz do státního rozpočtu. OSVČ a podnikatelé si zvykli po celých třicet let okrádat stát na daních ve velkém, ty úniky se odhadují hodně přes sto miliard Kč ročně. Spolek chvilkařů se se svým nápadem organizovat demonstrace obecně trefil podnikatelům a živnostníkům do noty. Náhodná synergie zájmů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi líto,že vás musím poopravit, ale na té Letné podle fotografií bylo skutečně 250 - 300 tisíc lidí. Tolik se sjelo do Prahy nemyslících zmanipulovaných blbců

   Vymazat
  2. Byl jsem ze zvědavosti na Letné, 250 tisíc lidí tam nebylo ani náhodou! Letná byla rozdělena na sektory a mezi lidmi byly velké rozestupy. Člověk se tam mohl pohybovat naprosto volně bez mačkanic. Takové letecké snímky by to potvrdili a ne zabíráni demonstrantů ze šikma. Tím se dav neuvěřitelně rozšíří. Můj odhad 50 - 80 tisíc, víc ani náhodou.

   Vymazat
  3. Aha, tak to se omlouvám. Já tam nebyl, nebudu jim nahánět kladnou statistiku.

   Vymazat
  4. Pane Tarasi, 300 tisíc z 10 milionů je cca 3.33% takže jsem zvědavý, jak Posseltův "dron" NEDOSTUDOVANÝ KNĚZ uspěje u voleb. TAM SE V DEMOKRACII LÁME CHLÉB!

   Vymazat
  5. 8:56 Já si myslím, že demisi premiéra chce parta toužící po moci a debata o EET se hodí (kdybych byl osvéčkář, tak taky brblám). Nevím co se to děje, ale nějak se vracíme do minulosti. Co to je Výbor pro nedemokrátickou činnost? Návrat Urválka, Dulase nebo Višinského? Zajímavá je i reinkarnace feudálů, vždyť elita EU toť Ústav šlechtičen. Desátek církvi je snad díky restitucím zaplacen a ještě se chvíli platit bude.Války o Boží hrob jsou dnes na spadnutí a možná hrozí i služba ve vojsku panovníka na 7let. Snad je jen jedna pozitivní věc obnovíme dodávku volů císaři. Hlavu vzhůru a hurá do středověku.

   Vymazat
  6. o eet až v posledni řadě předevšim o koryta ato ta nejvyšši když ty nižši se budou rozdělovat podle zasluh jak je zde ustalenym zvykem avydobytky si vždy určuje vitěz

   Vymazat
 6. Výbor pro nedemokratickou činnost tu možná zatím schází, ale máme se i tak o co opřít. Seznamy dezinformačních webů určitě nabízí zprávy BIS, mnohé ziskovky typu Evropské hodnoty, nebo třeba senátor Drahoš či manipulatori.cz. Myslím, že z jejich seznamů si může každý vybrat podle svého gusta. I když by asi nebylo úplně od věci mít ve Výboru určitého zastřešujícího garanta. Taky by bylo dobré seřadit dezinformátory podle nějaké stupnice fejkovosti, alespoň od 1 do 5. To by umožňovalo kvalitnější výběr, neboť nabídka je pro četnost webů poněkud nepřehledná.
  Já si například vybral 4 favority. Sledovat toho víc je už pomalu nad síly jednotlivce. Zda jsem ovšem vybral to nejkvalitnější si nejsem jistý. Tady by mohla být pomoc VpNČ velice žádoucí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veřejný výbor ala padesátá léta se nekoná, protože udavači a zrádci zaprodávající vlastní národ a jeho zem chtějí "pracovat" v anonymitě... jako piloti dronů vraždících např. v Levantě dřepící v teplíčku a v naprostém bezpečí mimo dostřel obránců při kafíčku, kdesi v USA...

   Vymazat
  2. :-)))
   Tak jsem si to rozklikla, že jich ale je!
   Ještě by měli vytvořit seznam pravdomluvných webů, na čele s Neviditelným psem ;-)
   To se musel pornobuk zapotit, než to sesmolil :-)

   Vymazat
 7. Co dokáže "seznam cz"
  "V pořadu Šťastné pondělí se snažíme také edukovat, proto přinášíme rozhovor s historikem. (Video: Jindřich Šídlo)"
  Kdepak "vzdělávat", to je seznamu málo.

  OdpovědětVymazat
 8. Výbor pro nedemokratickou činnost = konec demokracie! Hon na čarodějnice, něco jako výbor pro neamerickou činnost v USA...Ještě že to USA náš současný vzor je.

  OdpovědětVymazat
 9. Naprosto skvělý a pravdivý článek co je v něm napsáno je i můj názor.

  OdpovědětVymazat
 10. To jsou Češi opustí Rakousko Uhersko, aby do něj vlezli pod názvem Francouzsko Německo. Jsou zrazeni v Mnichově a po pár desetiletích se spojí s tehdejšími zrádci a pevně věří, že tentokrát to myslí upřímně. Jenom naivní člověk věřil tomu, že V. Havlovi a jeho kolektivu šlo o lidská práva a pod.. Proto si je tady nepěstovali, proto taky nebyl a nikdy nebude zveřejněn seznam tehdejších spolupracovníků západních tajných služeb. Vyšlo by totiž najevo, kdo za koho kopal a kope. V případě omluvy sudeťákům se rovněž nabízí jisté podezření a tak by bylo možno pokračovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A přitom tato země byla součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z poloslovanských divochů západní civilizací alespoň krapet dotčenými lidmi, ale tu jste nevyužili! Zbyli tu pouze prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci - mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil). Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Snad jedině za tzv. Protektorátu si trochu spravili reputaci, když s jejich nikoliv bezvýznamnou pomocí se podařilo eliminovat tisíce vlastizrádných, protievropských komunistů (bohužel ani to nestačilo)! Pravda vyděsí!!!

   Vymazat
 11. Také zcela souhlasím a i termín "pátá kolona", který jsem slýchával jako dítko v době mnichovského diktátu Západu naší zemi na adresu sudetoněmeckých nacistů. Ale kupodivu - možná jako babička pisatelky - ač jsem neměl nikdy nic společného s KSČ, sdílel jsem názory TGM na sociální spravedlnost, humanismus, právo, pravdu. A tak se stalo, že jsem nepatřil k těm jásajícím o tzv. pražském jaru, neb jsem cítil, že jde jen o podvod na občany, aby mohli být okradeni o svá práva, sociální spravedlnost a občanskou rovnost. Tak se i stalo, že jsem nepodepisoval žádné tisíce slov, které byly jen pamfletem pomýlených ve spolčení se zlosyny. Po 20 letech jakéhosi klidu, kdy národ zejména početně vzrůstal, stejně jako jeho bydlení, obživa a cestování za hubičku po vlasti československé i do zahraničí - byť ne kam si člověk usmyslel - přišel někdo s docela ničemným nápadem, zorganizovat dav a fungující stát rozvrátit a nastolit místo diktatury proletariátu diktaturu kapitálu. Nezvonil jsem klíči, zase jsem nic nepodepisoval, ale v koutku duše jsem doufal, že by to mohlo být k lepšímu pro národ a jeho občany. Bylo to k lepšímu akorát gangu zločinců, kteří rozkradli majetek státu, družstev i občanů do poslední mrtě. A dnes tito "zasloužilí" zločinci vládnou nakradenými penězi národu, občanům, státu. A daří se jim ekonomicky, občané se proti Němcům a Rakušanům ekonomicky dále propadají, národ vymírá, ale kapitál má dost peněz, aby jimi hravě ovládl tzv. veřejnoprávní media a má i dost vlastních medií, ve kterých si může goebbelsovskou propagandou lhát dle potřeb a libosti - a kdo lže ten i krade , takže obě tyto nebohulibé vlastnosti se snoubí s diktaturou kapitálu a soudobou totalitou jako bodlák s pýchavkou! Nevím zda hořekovat nad blbostí občanů ČR, že naletěli organizovanému zločinnému kapitalismu nebo se snažit o risus sardonicus? Ale slušné lidi musí držet přece jen víra, že jsou i jiné části Světa, kde zločin a teror nepanuje tak bohapustě a odkud přijde obrození člověka. "Západ", ten je skutečně civilizovaný, ale nekulturní, dehumanizovaný a ovládaný mocí peněz. A proto to vzhlížení k těm, které naši rasově modroocí blond zločinci opovržlivě označují za asiatské mužíky a prasata!

  OdpovědětVymazat
 12. No jo, naivní. Ale čemusi se chtělo tenkrát věřit. A informovanost byla velmi omezena komunistickým režimem, a naopak touha po změně byla velká. A tak není divu, že mnozí k Havlovi vzhlíželi jako k symbolu. Ano, vzalo to svůj nedobrý směr a Havel se ukázal být někým jiným, než si mnozí vysnili.
  Ale? K čemu by bylo dobré konzervovat moc jedné strany? Vlastně až po převratu se objevily (v osobní rovině určitě) nové obzory. Že ten rozpad socialistické soustavy nevedl společensky k žádoucímu, je už výsledek mravní úrovně našeho národa, potažmo celé naší civilizace. Takže prostě nové výzvy. Truchlit nad komunismem snad není třeba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:42 Truchlit na komunismen opravdu není třeba, skončila vláda jedné strany a byla nahrazena vládou jedné strany se šesti názvy...

   Vymazat
  2. Nikdo nad komunismem nemůže truchlit, neb tu žádný nebyl. Podle Platona byly náznaky komunistické společnosti již v Atlantidě a jak dopadla. Nikdo ji nemůže najít.

   Vymazat
 13. Truchlení nad komunismem musíme přenechat těm, co ho poznali - tedy Židům a jejich zkušenostem s Kibucy. Přečtěte si to, nebyl to horor, ale nesmírná oběť prostých Židů, dar za přežití holokaustu. My můžeme nanejvýš si klást otázku, zda máme nebo nemáme truchlit za socialismem ve stadiu zrodu. Je to otázka nejen filozofická, ale i praktická. Určitě nezaměstnaní se všichni neradují z diktatury kapitálu, jen ti, co se radují z toho, že je režim odnaučil pracovat a naučil je parazitovat na druhých. Radují se tedy především nepřízpůsobiví, kteří zvládnou si dojít na úřad pro peníze za nic nedělání, na vše, po čem touží a pak se poflakují kolem nákupních center. Nevím, jakouradost přinesl dnešní režim těm, co žijí pod mosty a v dírách kolem teplovodního potrubí a pod. To tedy je pokrok proti tomu hnusnému socíku, který stavěl "králikárny" o 3 pokojích s příslušenstvím za hubičku - tedy 160 Kč.- nájem za měsíc, kteří se "zadlužili", když jako kojenci v kojeňácích neplatili za svoz odpadků v místě trvalého bydliště, o kterém neměli tušení, neb neuměli ani ještě mluvit!!! Ostatně ten milion lidí, co stojí pod katovskými exekutory pro své dluhy? Také radost? A CO VYMÍRAJÍCÍ NÁROD - NEVADÍ? Za "hnusného" socíku děti měli na pobyt v přírodě se školou, na lyžařské kurzy, u každého baráku bylo dětské hřiště, stavěly setělocvičny, haly, sportovní hřiště - a z té hrůzy se národ ze 7 milionů pomnožil na 10. A co dnes v tom vzkvétajícímkrálovství totalitního kapitalismu? Zachraňují nás momentálně generace narozené v socíku a pak gastarbajtřize zahraničí. V čem ale dobýváme sdvět, to je určitě v počtech psů, ti vyjí, štěkají všude, a volně pobvíhají po parcích, které dříve patřily dětem a maminkám! Dnes jsou to hovniválová srač..viště! Pokrok v kapitalismu se nedá zastavit! Jedině MÍR je jeho záhubou, ale pokud může vést teroristické války, potud žije!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naopak to teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Prdění místních malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se rozdávalo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc či družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí (znárodní) západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu a kdyby bývali byli Poláci rozumný v roce 1939, tak civilizovaná Evropa mohla v současnosti vypadat takhle! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Vymazat
  2. Dlouhý dvojitý diskusní příspěvek - bez odstavců - těžko sledovat. Ale:
   "Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii."
   Přece nespolehlivá byla Francie! a ne naopak.

   Vymazat
  3. Žiji již velice dlouho, ale stále nerozumím pojmu "komunismus" - kde, kdy a kdo ho u nás žil, zaznamenal?Stále se mele o komunismu, který nikde mimo izraelské Kibucy neexistoval. A běžte se zeptat na Kainovská znamení, která tam zanechal. Pokud někdo ničí svět, tak je to kapitalismus - tn systém, který vykořisťuje naprosto vše, Zemi, nerostné bohatství, faunu i lidi, který si vše zotročil, bastardsky využívá, plundruje. Kainovské plody komunismu? To myslí kůrovce? Přemnožené kance, spárkatou zvěř, se kterou si věděli rady páni a pytláci za Rakouska, ale dnešní myslivci? Snad jsou všichni šilhaví, za kus prasete se platí 2 tisíce Kč a trefí se někdo??? Kde visí ty stovky zajíců, bažantů a srnčího před řeznictvími v dobách honů, jak dříve. Kde jsou divocí králíci, kde jsou koroptve, slavící, skřivánci.Ne hejna chráněných špačků, krysy, potkani a hromada zelené blbosti vnucuje lidem model Země v podobě vyhaslé sopky! Destrukce Země je dílem kapitalismu, jeho nenažranosti, perverze a sadismu, který je mu vrozen, destrukce Země je dílem teroristických loupežnických válek, bez kterých by kapitalismus zhynul. Proto musí masově vraždit, páchat genocidu, holokausty, dělit lidi na elitu a otroky, na nadnárod a podlidi, na euronacisty a natonacisty a "odporné" lidi... Vše, co nedobré je na naší Zemni, zrodil kapitalismus a až jeho panství bude překonáno lidstvím, zavládne na světě mír.

   Vymazat
  4. 11:46 Kapitalismus je de facto židovský výrobní způsob založený na podvodu zvaném "tržní chování jedince". Struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních. Proto jde o nebezpečný parazitující způsob organizace hospodářské činnosti v jehož důsledku je ohrožena především bílá Rasa - nositelka civilizace.

   Vymazat
 14. Autorovi příspěvku - není pravda, že to nikdo nečekal. Ten, kdo alespoň trochu sudoval Marxova dílo a pochopil o co jde, musel čekat co nastane. Já alespoň ano. Komunista.

  OdpovědětVymazat
 15. To že se před třiceti lety nechala část společnosti zmanipulovat je smutné,ale v kontextu s tehdejší dobou snad i odpustitelné.Ale to že se nechávají někteří manipulovat ještě dnes po všech těch zkušenostech,tak to je už neuvěřitelné.

  OdpovědětVymazat
 16. https://www.svobodny-svet.cz/8879/kdo-jsou-ti-chartiste-zac-lide-uz-vedi-obsadili-ct-a-urady.html
  http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/seznam-ceskych-neziskovek-i-prehled-jejich-cinnosti.html
  http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/nalijme-si-cisteho-vina-cesi-na-clenstvi-v-eu-kazdy-rok-doplaci-mnoho-miliard.html
  http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/zaplatpambu-za-kazdy-den-bez-eura.html

  OdpovědětVymazat
 17. Mně bylo v roce 1989 41 let a vidím to ještě větší skepsí. Když byl plebiscit ke vtupu do EU, tak mi bylo jasné, že ta otevřená náruč není z lásky k nám, ale že nás chtějí vykoupit(u nás bylo levno), vybrakovat a vyvážet k nám u nich neprodejné šmejdy. Hlasoval jsem proto proti vstupu do EU. Ukázalo se, že jsem mwl pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidíte a já byl pro! Podruhé v životě jsem kolosálně naletěl( spíše poprvé o Havlovi jsem měl své informace a názor už tenkrát). Líbila se mi představa otevřených hranic, společné měny, spolupráce unijních států na základě rovnosti a vzájemného respektu. Pane(paní) takový já byl naivní vůl!!! M.R.

   Vymazat
 18. noviczech
  ...paní Lenko, hezké a velmi pravdivé! Ale, správně jste napsala, úplně spokojeni jsme s bývalým režimem také nebyli. Chtěli jsme naši Zem vybudovat ještě hezčí. Ale ta LAVINA v Evropě "proti socialismu" se nedala zastavit.Ani u nás v Československu.Chyba byla následek, volba vychytralců a s prominutím vychcánků! Ale pozdě mluvit. Po válce se hledali a dávali před soud lidé, kteří týrali druhé v koncentračních táborech, tedy VINÍCI! Třicet let uteklo a my jen mluvíme a žádné neznáme? Soudy máme jen pro chudé hlupáky? Nemáme v zemi žádného "Šarika", který by vystopoval zločince, jenom proto, že peníze přebijí paragraf? Ale teď je na vše pozdě, opravdu, můžeme plakat, sledovat jak naši rodiče umřou v pečovatelském domě špinaví a podělaný, protože se utahují opasky a je nám to vše málo platné. Tuto třicetiletou bitvu jsme prohráli, protože jsme byli naivní hlupáci." Důvěřuj, ale prověřuj"! Holt, budeme sledovat už jen další vývoj.... a doufat!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velmi pesimistické a velmi prabvdivé...

   Vymazat
 19. Lenko napsala jste to I za mě. Jen bych do výčtu oněch kazisvětů zahrnul I mediální agenturu politbyra ÚV těch "lepších z nás" Českou televizi, ktera stejně tak dojemně pečuje o šířeni desinformací v jejich prospěch, jako o zamlčovváni těch, které se jim nehodí do krámu.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.