Reklama

úterý 18. února 2020

Provokace místo práce, to je naše agitace!

Jiří Kobza 
Jiří Kobza
18. 2. 2020
Stávající vedení hlavního města, nejviditelněji reprezentované primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti), se zjevně rozhodlo, že za svůj hlavní program a náplň činnosti – neboť prací pro obyvatele Prahy se to v drtivé většině případů opravdu nazvat nedá – zvolí zahraničně politickou provokaci. Jak jinak chápat arogantní jednání s čínskými partnery, které vyústilo nejen v naprosto neodpustitelné ukončení příprav umístění čínských pand do pražské ZOO, ale také v sérii znemožněných výjezdů pražských uměleckých souborů do Číny?


Položme si jednoduchou otázku: tuší vůbec někdo z party kolem primátora, co tím vlastně Pražané resp. všichni Češi získali? Zisky jsou v tomto případě vysoce mínusové. Ztratili především možnost vidět v pražské ZOO na vlastní oči jinak nedostupné živé zvíře (a vzhledem k tomu, co se dnes děje v Číně, je absolutně vyloučeno, že ti, kteří ji mohli obdivovat v pražské ZOO, je do konce svého života spatří jinde než v televizi). Samotná ZOO a pražský rozpočet tak přišel o těžko vyčíslitelný příjem, protože umístění pandy by zmnohonásobilo počet návštěvníků zahrady. A dále: naši umělci nemohou jezdit do Číny, ačkoli je tam naše škola klasické hudby na vysokém stupni autority. To znamená, že nejen nebudou reprezentovat naši kulturu, což by bylo impulsem k dalšímu rozvoji kulturního exportu tím směrem, ale zároveň nepřinesou do pražského rozpočtu ani korunu.

My v SPD prosazujeme, aby politik byl sám trestně i hmotně zodpovědný za škody, které způsobí. Zeptal se někdy někdo Zdeňka Hřiba, který nese veškerou zodpovědnost za všechny excesy, zda tyto škody nahradí, případně kdo bude pohnán k zodpovědnosti za toto špatné zacházení s veřejnými prostředky? Podle mého by před takovou soudní stolicí měl stát právě primátor Hřib.

A pro ty zapomnětlivé, připomeňme, jak se rozmanití opozičníci, Piráty počínaje a panem Kalouskem zdaleka nekonče, mohli ukřičet, když Prahu a hlavu našeho státu navštívil čínský prezident. Jeden by mohl nabýt pocitu, že to my, pod vedením Miloše Zemana, okupujeme Tibet. A přitom každý, kdo si umí pustit You Tube, shlédne opravdu královské přivítání, jehož se hlavě čínského státu dostalo v Británii a dalších zemích.

A další provokace - kopání do mrtvol hrdinů. Neskutečný tanec a aféry kolem sochy maršála Koněva v Dejvicích. Tam sice vládne starosta Ondřej Kolář (prominentní syn zakladatele Evropských hodnot Petra Koláře, který ještě v roce 2015 oznamoval svou kandidaturu na prezidenta a krom jiného stojí za politickou krizí zvanou Sarajevský atentát 1997 – je dobré si všechny historické souvislosti uvědomovat a připomínat). Ondřej Kolář je ve své funkci za TOP 09, což je (nejenom) na „velkém“ magistrátu celé Prahy koaliční partner Pirátů a jedná s nimi ve shodě. To se ukazuje právě kolem dalších politických provokací, tentokrát namířených proti Rusku, ve snaze poškodit úsilí prezidenta Zemana o narovnání vztahů s hegemony mimo EU. Nejprve šlo o snahu Koláře a jeho věrných zlikvidovat sochu ruského válečníka (která na stejném místě stojí od roku 1980). Jejími autory byli Zdeněk Krybus a Vratislav Růžička, socha měla symbolizovat oslavu 35. výročí konce nacistické okupace, v čemž beze vší pochyby sehrála právě Rudá armáda hlavní roli. Úpadek našeho školství dobře ukazuje stále hlasitější skupina historických analfabetů, jako je jistý Tomáš Klvaňa, který před časem prohlásil, že v pětačtyřicátém nás Rudá armáda neosvobodila, nýbrž přepadla. Ti, kdo chodili aspoň někdy ve škole na dějepis a nemají před očima ideologický závoj, znají fakta. Já je znám z vyprávění svých rodičů a dalších pamětníků.

Nyní aktuálně, opět v dojemné shodě, ruku v ruce magistrátní Piráti, TOP 09 a další takoví chtějí do konce února provést bezprecedentní krok: přejmenovat Náměstí Pod kaštany, k němuž přiléhá dejvický objekt ruské ambasády, na Náměstí Borise Němcova. Připomeňme si podivuhodnou politickou kariéru tohoto člověka: horem dolem do nás veřejnoprávní média tlačí, že byl Němcov politickým oponentem Vladimíra Putina. Ale tato vědomost nestačí, ono je tam totiž toho víc, o čem stejná média takticky mlčí: Už se nehodí připomínat, že ve dvou vládách prezidenta Borise Jelcina zastával post místopředsedy. Málokdo ví, že už v roce 1994 při návštěvě USA představil Jelcin Němcova Billu Clintonovi jako „příštího ruského prezidenta“. A už vůbec se nepřipomíná, že v roce 2001, tedy už za Putina byl Němcov dekorován jedním z nejvyšších ruských vyznamenání, Medailí Za upevňování přátelství ve zbrani. Jenomže poté byl Němcov jedním z předáků pravicové strany Svaz pravicových sil, která se dvakrát za sebou nedostala do parlamentu. Volební porážku neunesl a postavil si svou politiku na negaci Putina, za potlesku západních liberálů. Krátce na to se stal bohužel obětí atentátu. In memoriam byl vzápětí Petrem Porošenkem odměněn vysokým ukrajinským Řádem svobody, a to za protiruské postoje v období počínající občanské války na Ukrajině. Nuže tomuto ruskému opozičnímu politikovi chce pražský primátor věnovat náměstí proti ruskému velvyslanectví. A není to podobné tomu, jak jiný rádobypolitik chce stavět pomníky nacistům generála Vlasova? Což to není opět jen politická provokace?

To vnucuje otázku: dělá to všechno Zdeněk Hřib (a jemu podobní) pro vlastní „slávu“, nebo je vykonavatelem nějaké cizí vůle? A pokud platí druhé vysvětlení, pak jaké vůle a odkud vysílané? Tak jako tak jsme v unikátní situaci. Během roku a pár týdnů se podařilo pražskému primátorovi poštvat proti vlastní zemi dvě ze tří globálních mocností. To nemůže být náhoda. A mimochodem, ještě žádný polistopadový primátor hlavního města se nepletl do zahraniční politiky státu, natož aby svými kroky zcela jednoznačně vystupoval v přímém protikladu vůči oficiální doktríně státní zahraniční politiky, jak ji prezentuje prezident a vláda. Otázkou pro pirátské koaliční partnery pak je: opravdu tento megaloman mluví za vás všechny a opravdu sdílíte tezi, že tyto jeho kroky jsou ve prospěch Pražanů potažmo celých národních zájmů? A otázkou pro voliče je: opravdu jste to takhle chtěli? OPRAVDU? V minulosti se nespokojenost s výkony pražských konšelů obvykle řešila tradiční českou cestou, defenestracemi. Nyní máme demokracii a tak máme dost možností, jak se ozvat, pokud nás zvolený politik podvedl ve svých předvolebních slibech. Demokratické uspořádání dává občanům do rukou dost nenásilných, ale účinných prostředků, jak napravit věci evidentně škodlivé.

Nejhorší, co můžeme udělat, je mlčet a nechat je řádit.

79 komentářů :

 1. Co chcete po Pražácích? Narvat tašky v hypermarketu, zajet se předvést do Špindlu nebo Varů, v létě na Mallorcu nebo Kypr a hlavně plebsu ze zbytku republiky ukázat, kdo je český Ubermensch. Můj dědeček vždycky říkával: Prázdná hlava nejvíc duní. A to pražské dunění je fakt slyšet po celém světě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Prahy duní vaši zastupitelé, která jste zvolili a ti se do Prahy nasáčkovali i se svými pohůnky, souložnicemi a rodinkami. Proč nám sem do Prahy posíláte šmejdy a pak se tváříte, že to jsou Pražané.

   Vymazat
  2. Nebojte se, blbost kvete i v jiných obcích než je hlavní město. Možná i v té vaší?
   S článkem jinak samozřejmě souhlasím.

   Vymazat
  3. To není o Pražácích, ale o politické reprezentaci. Třeba v Pardubicích Rusko milují. Hokejový klub Dynamo, který je financován městem pod vedením ANO, angažoval ruského hokejistu Zacharčuka. Ten v Rusku v opilosti naboural autem jiné auto a z místa nehody utekl, aniž by poskytl zraněným první pomoc. Ruský klub ho na hodinu vyhodil. V Pardubicích ale Rusy milují a tak jej angažovali.

   Vymazat
  4. Tak konkrétně parazit Hřib vyrazil do Práglu parazitovat odněkud ze Slavičína.
   Tak se hoďte do klidu, ju?

   Vymazat
  5. Pražáci odjakživa recyklují v politice ty největší grázly. Bašta ODS, drží TOP, Stan, Štětiny, Bendy, dneska tam mají Hřiby a podobné týpky. O havlování ani nemluvě. Čím dále hůře.
   Takové ty řeči, že jsou to náplavy jsou fakt úsměvné, všude někdo odněkud je. Důležité je kde kdo bydlí a volí...

   Vymazat
  6. 18:41 ANO, v Pardubicích bude líp.

   Vymazat
  7. Odkud byla Krnda, odkud byl Hudeček a mohl bych pokračovat!

   Vymazat
  8. Souhlasím s tím, že podobné politiky lze najít všude. Nebo je lepší mít zavřené oči a slepě věřit, že ti jinde jediní jsou "idioti"? To je venkovská "logika" - ti ze sousední vesnice jsou vždycky pitomci a my jim natrhneme hubu! Tím, že všechno se "hází" na Prahu se velice mnoho lidí "oficiálně" zbavuje své spoluodpovědnosti a dělá si prostě a jednoduše alibi. Kdyby to venku bylo jiné, nebujela by tak po vlastech našich korupce ani další zločiny. Kdyby to bylo jiné, dokázali by se lidé na venkově postavit "pražským" politikům jako jeden muž (nebo spíš aspoň "jen" 0,6 muže :) to je asi tak obvyklá realita dohod). Připomínám třeba STAN a její spolupráci s TOP09. Když se podíváte pořádně, tak většina kritizovaných a "milovaných" politiků přišla z venku a také tam často především započali vstup do "velké" české politiky. To označování "pražáčtí parchanti" je nejen zavádějící, ale také nebezpečné, protože "nabízí" jednoduchá řešení. A jednoduchá řešení jsou vhodnou půdou pro taková hnutí jako je fašismus. Ale tak to v realitě nikdy nefunguje.
   Pokud považujete za důležité, kdo kde bydlí a kde dělá, pak kladu otázku - Kde kdo také získal "morální" základy svého myšlení a jednání? Do Prahy šel jako nevinný Honza a ti bastardi ho zkazili? Odsouvání problému takovým způsobem je na stejném principu, na kterém se dnes přepisuje historie. Já nic, já muzikant. Ale to jak opakuji nefunguje. Realita se na takové vytáčky nikdy neptá, ta trestá myšlenkovou a duševní pohodlnost. Právě tak nás trestá jako celek za špatné politiky. Protože každý sice má spoustu keců, ale pak skutek utek. Především u voleb a nebo postavení se nesmyslům. A také nás trestá za to, že jsme se více a rozhodněji nedokázali postavit se vyžírkům, korupčníkům, skutečným demagogům, mamonářům. Že jsme se také nedokázali rozhodněji zastat těch, co to aspoň zkusili udělat. Jen si přiznejme, kolikrát jsme se raději "v koutku duše sami pro sebe raději usmívali!" (Nechci být více expresivní ve vyjádřeních)
   Nikomu neupírám, že mnohde je to lepší než v Praze a dělá se třeba výjimečně něco jen tak pro lidi. Ale kdo někdy byl v komunální politice, dobře ví, že ani to, na čem by se lidé měli logicky a morálně shodnout v obecném zájmu nejde snadno. Vždycky se najde nějakej ten šťoura.
   Ale jedno jsem nikdy nedělal. Nerozděloval jsem lidi podle místa kde se narodili a kde žijí nebo pracují. Rozděloval jsem je, a dělám to tak stále, podle toho co umí a co jsou zač. Tomu mne učil i můj táta, tomu mne naučil i život. Nikde na světě není místo kde by nebydleli dobří lidé a plně poctiví jak jen to jde, ale také není místo, kde by nebyli blbci a to i totální, Nechci a nebudu patřit mezi ty druhé, pokud to mohu ovlivnit.
   Jen takové rýpnutí. Pro pochopení. Kde bydlí pan Ivan David, kde bydlí pan Dvořák? A aby bylo zcela jasno, já jsem původem z venkova z malé vesničky po silnici dvanáct a půl kilometru od okresního městečka uprostřed lesů a dnes jen "poloviny" polí.
   Takže i proto jsme tam kde jsme a i také proto vznikl nakonec tento článek. Každý prostě musí začít u sebe. Říkat si pravdu, byť je nepříjemná a štve.

   Vymazat
  9. pro 18.28.máte pravdu v tom že do prahy se sáčkuje kdejaká verbež ale volíte si je vy pražáci

   Vymazat
  10. 20:17- normál, plebiscit nastane, až bude ČR jeden volební obvod, města a obce též v komunální politice. Přimlouvám se i o znovuzavedení Zemských krajů Čech, Moravy a Slezska bez nesmyslného kraje Prahy, který dělí ostatní na "Pražáky a venkovany" nebo "účel světí prostředky a "občanům "Starého Města Pražského" se to vyplatí jako síto, koho z venkova připustí do vlády po "přeškolení"?
   Mají v tom "holt" staletou praxi!

   Vymazat
  11. Každej jsme vodnekad ,jak rika spravne Švejk.A k tomu Némcovovi:on to byl ,kdo byl za rozkradenim penzijniho fondu v Rusku za Gorbyho,takze se tam ocitlo nekolik milionu penzistu bez prostredku a zebrali -doslova-na ulicich o jidlo.To uznejme,takovy z.rd si namesti v Praze zaslouzi.A nehynouci slavu primatora Hřiba.A lavicku Havla za 3/4 milionu tam postavte.A jeste jeden marianskej sloup.

   Vymazat
 2. Jsem pevně přesvědčen, že pokud v dalších volbách projeví zájem o místo primátora, Pavel Novotný, tak v Praze s velikou převahou jednoznačně zvítězí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:52
   Když ty BEZmozci mohli zvolit Hřiba.....

   Vymazat
  2. Ano, v Praze se volí převážně kokoti, ale podívejte se na volební účast. Mlčící většina i v Praze k volbám nechodí.

   Vymazat
  3. 18.30 To máte jako u druhého kola senátních voleb. Volič se jako zkušený středověký zlatokop prohrabe kandidátními lístky... a když tam není nic než jedy a hlušina...

   Jaký efekt má volba mezi paviáním a šimpanzím exkrementem? Nejenže není volba PRO, ale není ani možnost volby PROTI většímu zlu... tak nač zabíjet čas a ještě si ušpinit ruce.

   Vymazat
  4. Kdepak, ten má namířeno na předsedu ODS.

   Vymazat
  5. Pane Kobza.

   V rozhovoru s voličem SPD jste naznačil,že SPD voliči nikdy nemohou od vás a vedeni SPD dostat tu přimou demokracii,kterou lze uskutečnit IHNED!

   Tak přijďte tady mezi nás osobně a vysvětlete jak si tu přimou demokracii v praxi představuje jeden z managerů SPD tedy vy..
   Připominám,že to tu v diskusi neumi snad nikdo podat tak,aby voliči tomu porozuměli!
   Nebo je tu někdo mezi námi, kdo by to doved vysvětlit?

   Vymazat
  6. 23:21 - neotravuj Kobzu. Program je na stránkách SPD. Když nerozumíš napsanému, ani osobní účast Kobzy u vás v léčebnně ničemu nepomůže.

   Vymazat
 3. 17.22
  Čímž se Praha stane autonomním územím s hlavním městem Řeporyjemi. Dobro došli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Milane, jsem shodou náhod z Prahy. Kdyby tu v 1.republice nepostavil náš děda vilku, tak už jsem dávno z Prahy vystěhován, protože bych nezaplatil nájem. Chci vám vysvětlit, že dnes v Praze žije jakási nová politickopodnikatelská naplavenina a původní obyvatelé jsou "dobrovolně" fuč. Mrzí mne, že nás původní obyvatelstvo spojujete s novošikuly, kteří si zvolili bürgermeistra Holuba. Je mi Prahy moc líto, ztrácí duši, kterou nahrazují kasina, hotely, fastfoody a supernákupní centra s párkovišti. Dám návrh, zachraňte Prahu a autonomii dejte Řeporyjím a tam přestěhujte naplaveninu i se Hřibem.

   Vymazat
  2. 0.30
   Abych byl upřímný, je mi pražanů-usedlíků líto. Na druhou stranu mám na ně vzteka, protože kdyby nekadili na volby, nemohli by být tací exoti zvoleni. Svým způsobem mi po Praze prd je, když nejsem pražák, jenže pro mě je Praha, jako pro každého českého patriota, srdeční záležitostí.
   Ale možná se mýlím a Prahu by už nezachránila ani volební disciplína starousedlíků. Míněno stoprocentní účast na volbách. Neznám totiž základní informaci - poměr starousedlíků k naplavenině. Ach jo.

   Vymazat
 4. To bych BLILA!!!
  Pyjáti jsou trubky, vůbec netušej, jak je s nimi manipulováno...
  Ve fašingtónu zavelej, a Pyjáti hrrr na Rusa a na Čínu.
  Podle mne nejde o nic menšího než o to, aby Spojené státy zůstaly světovým hegemonem, drábem.
  Pro jistou entitu v Levantě je to dost důležité, neb se tam bez podpory USA ani neup®dnou...
  Dovolila bych si připodotknout, že z prezidentských kandidátů na sesli v Bílém domě mají minimálně dva v nočním stolku srolovanou jarmulku.
  Bloomberg a Senders...
  Trump sice není "od nich" , ale v Oválné pracovně pobíhá ortodoxní kupírovaná rodinka, která se chlubí, že o šábesu nebere ani telefony.
  Zkrátka ať Evropa třeba chcípne, hlavně když si v Jeruzalému udělají dobře.
  Přeci ti hodní lidičkové kteří tam dorazili odněkud ze Lvova a z Oděsy mají nárok na kapku radosti, no ni?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PANI HELANOV,

   proč vy chcete jen pasivně pihližet na volby,kritizovat ostatni strany,třeba piráty a sama neumite dost pravděpodobně pemýšlet jak pana předsedu přemluvit,aby vyztužil svůj jak sama vidite málo dostačujici "Program"?.
   Správne z toho nedostatku můžete vinit voliče,tedy i sebe!
   Co vy na to,je to pravda nebo ne?

   Vymazat
 5. Pane Kobzo, ve všem co jste v tomto Vašem příspěvku napsal naprosto souhlasím. Je načase, aby SPD na čele s panem Tomiou Okamurou vyhrála volby a vládla ČR. Včera už bylo pozdě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdeže vyhrát volby to by muselo vedeni SPD chtit

   a ty oni by se tu museli mezi námi objevit v diskusi,jinak se nikdy nedozvi jak ty volby opravdu a pádnými argumenty VYHRÁT!!
   Škoda!

   Vymazat
  2. 23:37 - nepomlouvej. Nikdo k vám do léčebny chodit nebude, ty jeden pádný argumente.

   Vymazat
  3. 18:38 Pitomio vyhrát volby??????
   CHÍÍÍCHÁÁÁÁÁÁÁVHIIÍÍÍÍÍÍÍÍCHIÁÁÁÁÁÁÁÁCHCHCHCÍÍÍÍ
   Tak jo, prde.... dobrá a teď něco dělat šefíku!
   Zeman jednou řekl, že je u nás 30% hlupáku, podle vašeho př. a dalších mistních blábolu bych řekl 70-80%

   Vymazat
  4. Klopýtající bežče!
   Snaž se prosím nerozšiřovat řady těch, kteří ti tak mohutně leží v žaludku. Ležet v žaludku sám sobě je totiž obdoba hada požírajícího vlastní ocas (dodnes důležitý symbol satanistů).

   Vymazat
 6. To se přejmenovaly desítky ulic pojmenované po Rusech, s tím, že s Prahou neměli nic společného a pod.. A ejhle, nakonec se ukáže že pro Prahu nejvíc udělal jistý Němcov a jistě se to obejde bez vysvětlující tabulky /i když by se hodila/. Příště to bude třeba Pinochet, hlavně tedy ne, Žukov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pinocheta zval do Prahy největší křesťan Benda starší.

   Vymazat
  2. 19:12 A nebude to třeba tatíček heydrich koupil jsem si knihu a nevěřil jsem co čtu. Byla z levných knih takže sem ji nemohl prolistovat. Tam bylo psané jak byly Češi v protektorátu šťastni.

   Vymazat
  3. 22:05 Tak logicky, páč byli za Hitlera uváděni výslovně jako árijský národ s rodokmeny svých předků, z českých chlapců se měl vytvářet nový nordický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA! Rovněž tak čeští muži měli být přijímáni do řad SS a „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného lživého konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat.

   Vymazat
  4. Ty evidentní lháři 9:43, uveď průkazně, co měla kde, kdy a jak být tebou opakovaně tvrzená "NAPOLA", když už jsi přestal opakovat až příliš průkazný nesmysl, že Češi za Protektorátu měli svůj árijský původ, spolu s rodokmenem, zaznamenáván v osobních průkazech. Kdeže a jak sehnali ty svoje rodokmeny? Nežidovský (!!!) původ musili prokázat státní zaměstnanci tři generace zpět, pokud neprokázali (jejich problém), o zaměstnání přišli! V průkazu nic (moje matka byla učitelka, ty obtížně posháněné výpisy z matrik máme dodnes)!
   Je pravda, že německé válečné ztráty postupně mírnili názory na využitelnost a zacházení s českými obyvateli Protektorátu. Zejména z pohledu na možnosti jejich úspěšného poněmčení. To počínaje (nejdřív) koncem roku 1942. Proto byla posilována výuka němčiny a aktivistické organizace "Vlajka", méně "Národní souručenství" (to zprvu skutečně vlastenecké, ale později násilně i korupcí "normalizované"), zejména pak "Kuratorium pro výchovu mládeže v Čechách a na Moravě".
   Mezi mládeží byl rozběhnut německými úřady vedený a personálně krytý průzkum fysických parametrů a osobní reaktivity na němčinu. Byl jsem, spolu se spolužáky jedné "obecné školy" jedním ze zkoumaných, když jsme za tím účelem byli vypraveni do okresního města.
   Díky tomu, že tehdejší pan řídící (řídící učitel pětitřídky venkovské obecné školy) hladce komunikoval v němčině a mohl se zdát árijským typem, pod pečetí mlčenlivosti v úzkém kruhu spolehlivých známých o výsledku informoval. Už jsem to zmiňoval, vy dobytku s NAPOLO! Moc nás těch „uznaných“ za árijce zrovna nebylo. Když už jste vynechal ono árijství v osobních průkazech, nechte si i těch svých rodokmenů a NAPOLY, prolhaný demagogu!

   Vymazat
 7. Pomalu, ale jistě, souhlasím s názorem, že se ta Praha měla svého času oplotit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byste rovnou mohl oplotit všechna velká města a metropole.
   Anonymita prostě přitahuje grázly a parazity.Blbečkovi, který by v malé obci dostal po čuni, v pražské kavárně zatleskaj.

   Vymazat
  2. 19:47.
   Dobrý nápad. Nebo také, jak říká prezident Zeman o senátu - vyhladovět. Ať si Praha žije, ale za své.

   Vymazat
  3. 20:11
   Tak budete mít novou Prahu jako hlavní město. A já bych to uvítal, natáhli byste si tam nové "ty pražáky". :)
   Hodně štěstí!

   Vymazat
  4. 20:39
   A bych pravdu řekl, tak nějak nevím co jste chtěl říci. :-)

   Vymazat
  5. Ale víte to dobře.

   Vymazat
  6. 19:55
   Dnes jen VESNICE a krmička dobytka nějaká milka HELANOV udává republice ten správný ton.
   Helčo, ty se raději drž svého kopyta a neplácej, je to děs!

   Vymazat
 8. Teď už se o tom nemluví, ale za mladých let jsem se učil, že sociální demokracii založili v hospodě Pod kaštany. Nebyla ta hospoda na stejnojmenném náměstí? Nemstí se Hřib satan socanům? Pražáci, tak jak to bylo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí se podívat na mapu kde je zastávka tramvaje v Praze Pod kaštanem. A kde velvyslanectví Ruska. Jinak to stačí zadat do prohlížeče.

   Vymazat
  2. Nebydlím v Praze. Velvyslanectví Ruska míjím jen cestou na letiště. Ani nevím, že je tam náměstí Pod kaštany. Takže vám poděkuji za odpověď, že tam ta nyní obtížná hospoda je nebo není. Zdravím!

   Vymazat
  3. 21.39 Hospoda Pod kaštany byla v době založení Sociální demokracie za RU za Prahou, na úrovni Břevnovského kláštera. Na mapách cz ji najdete kde se na ulici Pionýrů, nyní podle nějakého Patočky Patočkovu, napojuje Bělohorská. Je tam muzeum Kaštan.

   Náměstí pod Kaškany je v místě, kde končí Korunovační ulice a dělí se na ulice Pod Kaštany a Wolkerovu a ano, je to u Ruského velvyslanectví.

   Mimochodem, ty kaštany, jírovce, tam jsou v počtu nepřehlédnutelném.

   Vymazat
  4. Díky. Stejně jsem si myslel, že ta hospoda je někde za Prahou.

   Vymazat
  5. Pan Hřib se ani nepodíval na mapu Prahy, tedy na primátora nic moc.

   Vymazat
  6. Hospoda U kaštanu byla v dobe zalozeni soc-dem v obci Brevnov.Ten byl pripojen k Praze pozdeji.

   Vymazat
 9. To bude dobrej prezident.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi jako Vrah Králíků a Velké Číro.

   Vymazat
 10. Můžete mít pravdu,že je v Praze hodně"náplav i z Moravy.Ale "echt"pražák Benda jistě není náplava z Moravy.Nejspíš snad zez Plzně!!!!A proto ho tak v Praze milují,že pravidelně dostává spoustu preferenčních hlasů.Kdyby ho nezvolii,kdo živil tu kupu jeho dětí.No co staly by se z nich"socky".Když ještě vydrží,budou ho muset po smrti vynést na márách i z toho parlamentu.Dobro došli!

  OdpovědětVymazat
 11. Ať si Praha žije jak chce, ale za své.

  OdpovědětVymazat
 12. S kolegy Rusy v práci jsme se tomu nápadu docela zasmáli. Docela se divili, že znám TV Dožď a podobně. Každý Rus není kremlofil, zejména ne ten, co žije v Praze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože něco nakrad a pak se musel z Ruska pakovat, že?!

   Vymazat
  2. Jsem rovněž Rus a my Rusové obdivujem jedině Ameriku! Páč vše co jsme kdy měli byly pouze západní licence. Nebyli jsme schopni sami postavit NIC, na co jsme kdy sáhli se nám vždycinky tak ňák posralo nebo nám to dokonce spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem nám Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese bychom nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges nám postavili Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou té naší proslulé mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí našeho lidu na otroctví, které nám pomohla vydržet, aniž bychom riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se na odpor svým pánům.

   Vymazat
  3. 9:46!
   Tuto tapetu jsem na NR četl u nejméně pěti článků. Navíc je hned v úvodu nepravdivá.
   V emerice se ještě proháněli komači na bizonech, portugalský kupčík kolumbus ještě sháněl piráty po přístavních krčmách a v té samé době byla Moskva a Kijev kamenná města s mosty přes řeky (a to nemluvím o Novgorodu). Dokonce i Peterburg postavil Romanovec Petr Veliký na blatech řeky Něvy o celé století dříve, než angláni za pomoci negrů vystavěli dřevěnou dědinu zvanou Ňůjork.

   Vymazat
  4. 15:58 Hovno postavili. Už Váňa Třetí musel smolit psaní do Vídně svýmu kámošoj Korvínoj vo tom jak jeho mantákům zednickejm spadla klenba na makůvky a že esli jako nemá někoho schopnýho to postavit. No a Maťa shodou okolností zaměstnával u dvora jednoho šikovnýho Taliána a tak mu ho tam poslal. Ňákej Fioravanti. No dík němu tam dodnes stojí ten chrám na Rudým rynku! Co se Pítrse tejká, tak prej to ani nebyl on, Moskali tvrděj že jim ho masoni vyměnili už někde v Amsterodámu! Navíc sám nedokázal NIC! Celej jeho rajch zvanej Ruské Impérium pstavil hrabe Ostermann. Ten pozval Frantíka LeBonda a Taliána Trezziniho, aby mu nový hlavní město postavili a to co nejdál od poloazijský Moskvy a dostali tím Rsko na evropskou trajektorii vývoje. Ale uspěl pouze dočasně. V roce 1917 Ruské impérium i kvůli slovanské lenosti a otupělosti vzalo za své a na jeho místě se rozprostřel židokagal SSSR, jehož je parchanát Chujlostan jen hnilobným pozůstatkem ...

   Vymazat
  5. 9:46 - 8:12
   Ty jsi Rus asi jako je moje hovno růže, pako kavárnou vymytý. Tolik tlačení a výsledek? Dvě hovna od Hovna.

   Vymazat
  6. Ten evidentní hlupák z 18:12 atd. prostě a jednoduše naprosto nic neví o zákonitostech kulturního rozvoje lidstva, tedy vývoji jednotlivých kultur k vrcholům a pádům, jejich teritoriích, o podmínkách umožňujících jejich vznik a rozvoj, o příčinách jejich pádu. Smutné je, že k takovému poznání nemusí být jeden žádný velký vzdělanec, obvykle stačí, že není naprostý pitomec. „Páč“ onen 18:12 (atp.) je prokazatelný omezenec.

   Vymazat
  7. 0,51
   Když tady idota CTRL-C a CTRL-V admin nechává,tak není divu,že ty nazifašosračky tapetuje durch und durch.....untermensch!

   Vymazat
 13. Pan poslanec Kobza to zase popletl, jak je již u SPD dobrým zvykem. Kdo proboha koho podvedl ve volbách? Voliči Pirátů měli navrch tak vyhráli, nelze tudíž čekat, že primátor za jinou stranu bude prosazovat nápady SPD.

  Jedná se spíš o výměnu generací, mladí a střední generace vidí svět holt jinak, než šedesátníci plus třeba právě v SPD.

  Nové generace mají jiné priority a potřeby, než různé tahanice o pseudo národní mýty a histórie pořád dokola. Žít se musí dnes a né včera!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli je priorita zničit vlastní zemi a udělat z ní protektorát, tak by tito mladí měli být zavřeni do ústavu.

   Vymazat
  2. Priorita mariansky sloup a nam.Nemcova,Koneva vzit dynamitem....Budoucnost .

   Vymazat
  3. Proč hned zavirad do ústavu ,povolat na vojnu a poslat na zahraniční mise !

   Vymazat
  4. Váš písemný projev 23:41 skutečně věrně zobrazuje hloubku myšlení, intelektuální i mravní úroveň části současné generace. Kdepak asi se to všechno z čeho vzcházíte, kdepak a proč se to vzalo?. Co takhle převzít odpovědnost za to, kam nejen pro vás, ale i pro budoucí, to celé povede? Jste natolik bezcharakterní, že si nevážíte svých předků? Jste ubožák bez kořenů? Pak mi vás je líto. JiH

   Vymazat
 14. Pro 20:17 - hodně jste toho napsal a někdy i mne to chytlo za srdce ? Vzhledem k tomu, že jsem se pohyboval v Praze v době služby v ČSLA DO ROKU 1992 A POTÉ PODNIKAL - v Praze jednal ze stovkami podnikatelů, podvodníků, zlodějů a to jak z celé řady rezortů tak na 1 000 % zde a vždy budu sdělovat, že Praha a ta většina co sedí na těch úřadech, ministerstvech, tisíců firem, neziskovek, státních polostátních, soukromých firem lze zcela poprávu prohlásit, že je to Pražská mafie, co zase z 90% jsou jen ti co podporují a žijí chozením do práce za účelem tunelování, okrádaní, jak státního rozpočtu, tak dotací jak státních tak z EU ?? To je součástí a genetickou výbavou těchto dacanů bez kontroly jak kontrolních orgánů tak politiků co tyto rezorty, firmy řídí dosazují své HAJZLÁKY do funkcí a ti týmově organizují tuto činnost?? Samozřejmě pod dohledem , POL.STRAN,justiční mafie, policejní mafie, lobistiské mafie - kteří v duchu PRAVDY a LÁSKY v zájmu osobním a v zájmu svého slouhoství těmto mafiím připravují, navrhují, řídí tyto penězovody tak jak je přikázáno a DEVASTUJÍ, DEMORALIZUJÍ většinu národa ?? I cigáni už to dávno vědí a znají tyto manipulace a podvody z našimi daněmi a tak si dovolí chovat se taky tak a jen si chodit pro prachy?? Pokud se tam ocitnou v tomto prostředí politici z venkova, tak zcela přirozeně zapadnou do tohoto zločinného spolčení proti národu ?? Protože je to model tak v Praze nastavený tak si systém koupí každého, a aby se mu tam nesmáli tak se samozřejmě zařadí do řady těchto stejných zlodějů a korupčníků ?? A to už je celé - kruh se uzavírá, tebe zvolíme a ty nám jako bilej kůň budeš sloužit a pracovat podle pokynů tady nás PRAŽSKÉ SEBRANKY ??? Mohl bych to dokládat zcela jasnými fakty z podvody v řádech stovek milionů a také i miliard ?? A to je celé - neobhájíte jediný rezort, samá zlodějina od nemocnic, armády, policii, rezorty atd?? Děnně kradete 1 MILIARDU ?? Rozkradete vše, na co oko pohlédne ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Břéťo, nebyl jste zatížen staromilstvím, že sliby a smlouvy se mají plnit i kdyby přestaly být výhodné?
   Co byste chtěl od moci právníků a světa jejich spravedlnosti včetně soudruhů v taláru? Spravedlnost? Ta nikdy nebyla za žádného režimu, ani za komunistů, smiřte se s tím a bojujte!

   Vymazat
 15. Poslanec Kobza chova kone a jako lukrativni konicek provozuje narodni politicku. A lid prosty cumi na vrata a veri.. Godot ovsem neprichazi..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SPD není proletářskou stranou. Víš proč? Protože proletáři nějak došli. Tak nevyčítej Kobzovi, že chová koně. Co chováš ty? Kočky nebo flašky?

   Vymazat
 16. No Němcov si u nás určitě náměstí zaslouží...! My totiž máme málo svých národních hrdinů a jsou třeba doplnit cizinci. No bude asi hůř. Co takhle v nějakém příhraničním městě náměstí Konráda Henleina? Alespoň to byl učitel tělocviku a občan Českoslovenka. A v zatáčce, kde zahynul Hdeidrich? Alespoň malý pomníček, že ho tam zamordovali čeští teroristé. Ano, jak na sjezdu Sudeťáků zaznělo, že to byl hanebný teroristický čin našich západních parašutistů - vlastenců! Tož Němcove, sice nevím, kdo seš ale vítám tě v Praze. P.S. Maně vzpomínám na bitvu u Malešova kde již slepý Jan Žižka porazil na hlavu Pražany, kteří u rybníka, dnes jménem Prosík, škemrali u kalašnického vojevůdce o milost! Jóóó, to byly časy. M.R.

  OdpovědětVymazat
 17. l.cz/download/k/U0cHWdfY303-q0qSyZnO_j_01Ju_PM-JkALQGF78gyt3DNAKkHeLytrJHNPmVShfw-E0688/Odsun_Nemcu_-_To_vymyslela_skutecne_Anglie.p

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:52 Doplněk- a ještě dostavět MARIÁNSKÝ sloup!!

   Vymazat
  2. 9,52 9,55
   TAK STAREJ A POŘÁD TAK BLBEJ....inu,genofond rodinné množírny se nezapře!!!!.-DDDD

   Vymazat
  3. Ad 9:52 Pravda vítězí, heslo TGM a naděje kdysi pro ČSR. Heslo rozcupované na padrť právě pražskou kavárnou a spol., do jejichž hrátek zapadají politruci vládnoucí dnes Prahou, jako hadrem na veřejných WC. Masoví vrazi, sadisté, zvrhlíci, váleční teroristé jsou vydáváni za hrdiny a naopak je nakládáno s vlastenci a bojovníky za lidství a mír. Jakou to dobu žijeme? Dobu povýšeného nacismu na úroveň EU a NATO!? To má být cesta do budoucnosti lidstva? Ne, je to cesta do hrobu lidstva a množná i konce Světa - ale jak se ze svého díla chce radovat perverzní diktatura kapitálu, když její zločinná éra skončí se Světem?. Páni psychiatři, vím, že nestiháte léčit psychiatrické poruchy, které se šíří zeměmi "nejvyšší civilizace" rychlejí než koronavirus , ale měli byste v léčbě dát přednost těm nejnebezpečnějším, co dirigují Svět do trosek.

   Vymazat
 19. Odkopání Pirátů - desperátů ukazuje jejich směřování - ostatně již definované názvem Pirát. Nebudu vysvětlovat, co znamená pirátství v soužití lidí, všichni vědí, že je to termín pro zločinné spolčení duchovních i fyzických hrdlořezů s cílem obohatit se na úkor druhých a tedy partaj se snahou vést stát a občany na hromadné popraviště. Pražští Piráti se ale v něčem odlišují: všude si vybírají do svého fýrerovství ty nejmazanější a tak je o to větší údiv, když si do čela zrovna a právě v Praze postaví někoho hodně, ale hodně mentálně podprůměrného. Nebo rovného ostatním Pražanům? Ale i šašci mají své poslání a tak berme Vůdce Prahy s úsměvem. A těšme se, že bude i jednou na paměť v Praze také náměstí Hřiba-Satana.

  OdpovědětVymazat
 20. Připojuji - Více píce republice -, potřebujeme krmit naše voly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11.34 Piráti potřebují nejméně deset kilo trávy denně... naše kráva též...

   Vymazat
 21. Fajn je číst ty unnouny z nedezinformačních pracovišť ...
  JK

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.