Reklama

středa 19. února 2020

Koronavirus: Je to biologická zbraň? Kdo ji vytvořil? Kdo ji vypustil? Pohled na fakta

Michal Brand
19. 2. 2020
Rozmohl se nám takový nešvar – „konspirační teorie“. V současnosti nejvíce „hot“ je konspirační teorie, že koronavirus je biologická zbraň, kterou někdo pustil do světa – ať už z nedbalosti nebo úmyslně.
Facebook v čele se svým vždy správně uvědomělým (a proto vždy skrytými strukturami moci v médiích, financích i politice vřele podporovaným) šéfem a hlavním akcionářem Zuckerbergem, stejně jako Twitter, vynakládají opravdu velké úsilí, aby smazali jakékoli komentáře, které by mohly zmínit byť i jen možnost, že koronavirus nCoV2019 je biologická zbraň.


Hypotézu, že koronavirus je biologická zbraň nelze prostě a jednoduše vyloučit. Lze tuto tezi zakázat, jako nebezpečnou pro – pro cokoli. Pro stabilitu čínské vlády. Nebo pro stabilitu nějaké jiné vlády, třeba vlády USA. Nebo pro světový pořádek, protože všeobecné přijmutí takové teze jako možnosti by vyvolalo opravdu velké množství otázek – a samozřejmě také velké množství reakcí, jak od řadových občanů řady zemí, tak od politiků (kteří by třeba i mohli být tlačeni „ulicí“ k reakci na takovou možnost, kterou si ne zcela přejí).

Jako první z mainstreamu tezi, že jde o biologickou zbraň, zmínil autor americké legislativy pro oblast aplikace zákazu biologických zbraní Dr. Boyle.
https://www.youtube.com/watch?v=TsyujjitOFM

https://www.naturalnews.com/2020-02-04-transcript-dr-francis-boyle-interview-coronavirus-biological-weapon.html

Jen jeden článek ve Washington Times se věnoval tezi, že koronavirus je biologická zbraň, která se „dostala ven“. Washington Times za možný zdroj označuje čínskou bio laboratoř ve Wuhanu, laboratoř, která se zabývá vysoce rizikovými viry apod.
https://www.washingtontimes.com/news/2020/jan/26/coronavirus-link-china-biowarfare-program-possible/

Z mainstreamu politiky tuto tezi zmínil republikánský senátor USA za Arkansas Tom Cotto. Ten nejprve upozornil, že Čína lhala s vysvětlením, že se koronavirus na lidi rozšířil na trhu ve Wuhanu.

https://twitter.com/SenTomCotton/status/1226549890160963594

Mainstream nejen Číny, ale i Západu se drží teze, že se koronavirus na lidi přenesl z jídla, z divokých zvířat prodávaných na trhu ve Wuhanu. Nejprve mělo jít o netopýry a měli jsme i video Číňanky okusující v restauraci (v nějakém čínském fast foodu) křídlo netopýra.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7920573/Revolting-footage-shows-Chinese-woman-eating-bat-scientists-link-coronavirus-animal.html

https://videos.dailymail.co.uk/video/mol/2020/01/23/7155637580559829181/1024x576_MP4_7155637580559829181.mp4

Nicméně, studie zveřejněná v The Lancet ukazuje, že dokonce ani první mrtvý z epidemie koronaviru nebyl v kontaktu s trhem ve Wuhanu, stejně jako vysoké procento osob z prvních několika desítek nakažených a mrtvých, čímž je poměrně silně zpochybněna právě varianta, že trh ve Wuanu byl a je primárním zdrojem nákazy.
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30183-5/fulltext

https://www.express.co.uk/news/science/1235463/Coronavirus-patient-zero-Wuhan-market-China-virus-epicentre-coronavirus-latest-China-news

Následně byl po netopýru obviněn nějaký nespecifikovaný had, ze kterého se měl koronavirus rozšířit na netopýry a následně pak z netopýřího vývaru na lidi. A pak byl obviněn ještě luskoun jako primární zdroj nákazy. Takže vlastně oficiální verze zřejmě zní, že z Afriky dovezeného luskouna snědl na trhu ve Wuhanu had. Hada následně snědl netopýr a netopýra snědli Číňani. To je jako z pohádky o slepičce a kohoutkovi.
https://www.flowee.cz/planeta/7618-hlada-se-puvodce-koronaviru-po-kobre-a-netopyrovi-je-na-rade-luskoun

Zajímavé také je, že netopýři v zimě hibernují. Ale možná, že ho do polévky dal kuchař i v zimním spánku (myslím netopýrův zimní spánek). Ale i tak je to zvláštní, že se ten virus rozšíří z netopýrů na lidi zrovna a právě v období, kdy netopýři hibernují v jeskyních.

Další pikantnost těchto tezí je, že koronavirus by se přenášel ze studenokrevných živočichů na teplokrevné a zpět, jakoby se nechumelilo. Což by byla poměrně značná rarita i v podivném a překvapivém světě virů.

To ještě není všechno.

Americká vláda nyní žádá vědce o urychlené objasnění původu koronaviru:

https://abcnews.go.com/Politics/white-house-asks-scientists-investigate-origins-coronavirus/story?id=68807304

Samozřejmě, oficiální zdůvodnění Bílého Domu je zamezit „drbům, že byl koronavirus uměle zmanipulován“. A co když to výzkum potvrdí? Co pak?

Podle informace zveřejněné níže (PRNewswire), je část genetického kódu ze SARS včleněna do RNA koronaviru metodou používanou při laboratorní manipulaci/modifikaci DNA/RNA. (Pozn. původce tohoto oznámení nepůsobí zcela důvěryhodně - Institute for Pure and Applied Knowledge působí jako trochu dost obskurní instituce).

https://apnews.com/PR%20Newswire/ff548c99a03afb0d69bb7871f7cd4fc0

Tato informace byla ihned označena za hoax s tím, že podobnost je zcela minimální, prý jen asi v 67% dané sekvence (nebo možná trochu delší, šikovně delší vybrané sekvence?), celá argumentace je poměrně rozsáhlá, ale ani zde ne zcela přesvědčivá:

https://healthfeedback.org/claimreview/2019-novel-coronavirus-2019-ncov-does-not-contain-pshuttle-sn-sequence-no-evidence-that-virus-is-man-made/

Nelze zcela posoudit a takto „na dálku“ ověřit, zda opravdu RNA koronaviru vykazuje rysy charakteristické při laboratorních umělých modifikacích DNA/RNA. Nechávám jako zcela otevřené a neprokázané.

Ale tuto informaci podrobně rozebírá článek na naturalnews:

https://www.naturalnews.com/2020-02-03-the-coronavirus-was-engineered-by-scientists-in-a-lab.html

Další prohlášení vědců, že jde o virus uměle vytvořený:

Analýza RNA vědci z pekingské univerzity:

https://www.theepochtimes.com/scientific-puzzles-surrounding-the-wuhan-novel-coronavirus_3225405.html

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30251-8/fulltext

Podle řeckých vědců je koronavirus odlišný od ostatních známých virů přenášených netopýry a obsahuje linie RNA, které jsou zcela unikátní a řečtí vědci na základě analýzy RNA soudí, že přirozená rekombinace je velice nepravděpodobná
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.26.920249v1

Z výše uvedeného linku na www.theepochtimes.com je možné jít na celou řadu článků i studií, které poukazují na patrně umělý původ koronaviru nCoV2019. Ale není úplně namístě citovat a uvádět vše v tomto článku.

Další zajímavá informace ale přišla z jiné oblasti. Podle analýzy genetické informace koronaviru provedenému vědci v Indii (Indii je v mnoha oborech špička, Indie není jen špinavé řeky a volně se potulující krávy), obsahuje RNA koronaviru 4 sekvence, které jsou shodné nebo velice podobné viru HIV a které vzbuzují přinejmenším oprávněné podezření, že genetický kód koronaviru byl uměle laboratorně manipulován.
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.30.927871v1

Ale určitě je možné, podle oficiální verze, že z Afriky dovezený luskoun byl nakažen koronavirem. Pak luskouna snědl had na trhu ve Wuhanu. Pak hada na trhu ve Wuhanu snědl netopýr. Pak netopýr odletěl do Afriky, kde měl pohlavní styk se šimpanzem nakaženým virem HIV (opice a lidoopi jsou dle oficiální verze primární, prapůvodní zdroj nákazy HIV, přenášené buď pohlavním stykem, nebo přímým stykem krevního oběhu s infikovanou krví; vlastně mne tak napadá další možná oficiální verze – třeba ten netopýr z Wuhanu odletěl do Afriky, tam kousl šimpanze nakaženého HIV, ale protože měl v tlamičce afty nebo nějakou otevřenou ránu, tak se nakazil kromě koronaviru od luskouna-hada i virem HIV od šimpanze). No a pak ten netopýr odletěl zpět do Wuhanu do polévky, milé děti. V zimě, prosím pěkně. Nebo tak nějak to určitě bylo.

Ale co. Když dostanou Američané na Guantanámo toho netopýra, co ho snědla Číňanka ze známého videa s polívkou, tak z toho uvařeného netopýra rychle dostanou přiznání, že všechny nakazil koronavirem. A že to udělal na příkaz Putina.

A možná že ano. Možná, že se tento virus opravdu přenášel z luskouna na hada a z hada na netopýra a z netopýra na Číňany. Trochu si dělám legraci, když ironizuji oficiální vysvětlení, které se ale vážně poměrně dost komplikuje a mění.

Ale možná ten příběh byl trochu jinak.

Zkuste posoudit následující poskládání některých fakt jako dílků puzzle. Nemusíte mé hře se střípky skutečnosti věřit. Sami posuďte, zda dává smysl. Přeci nejste z kavárny ani z neziskovky, ba snad ani z České televize, takže máte mozek ;-)

Taková malá skládačka několika střípků skutečnosti

V létě roku 2019 propukl a rychle byl utlumen skandál s (údajnou) krádeží z kanadské bio laboratoře, zabývající se vysoce nebezpečnými viry.

Bezpečnostních prověrek pro kanadskou výzkumnou laboratoř pro nejrizikovější viry byli zbaveni dva pracovníci, kteří se v této kanadské laboratoři roky podíleli na výzkumu. Šlo o vědkyni Xiangguo Qiu a jejího manžela Keding Cheng. Cheng se podílel na výzkumu mj. koronaviru. Qiu – není známo, u ní zmíněna jen Ebola.
https://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/lab-researchers-nml-travel-1.5214985

https://nationalpost.com/news/canada/dismissal-and-investigation-by-rcmp-of-winnipeg-co-inventor-of-ebola-drug-stuns-colleagues

Nezávislé weby v dnešních souvislostech tvrdí, říkají, informují (zvolte sloveso dle Vašeho výběru), že oba čínští vědci byli vyhozeni a zadrženi pro krádež koronaviru.

AFP ve svém boji pátera Koniáše proti nepohodlné pravdě „vyvrací“ verzi, že by oba čínští vědci byli zapleteni do krádeže koronaviru z kanadské laboratoře:
https://factcheck.afp.com/chinese-spies-did-not-steal-deadly-coronavirus-canada

Podle „vrchního arbitra povolené pravdy“ z AFP byli oba čínští vědci z top-security kanadské laboratoře vyhozeni z neznámých důvodů, které zcela jistě nesouvisí s jakýmkoli koronavirem, natožpak s jeho krádeží. Asi čínští vědci zapomněli zaplatit v kantýně za oběd. Nebo něco takového bylo jistě důvodem k vyhození obou vědců, kde mj. doktorka Qiu byla tvůrkyní léku na Ebolu, takže si tak myslím, že musela být docela formát. A formáty se nevyhazují jen tak. Navíc byla vyhozena ona, její manžel a všichni jejich studenti. Proč? Prý „porušení procedur“. Jakých? Navíc, a to už je několikáté navíc, byli kanadští vědci z dotyčné univerzity (University of Manitoba) varováni před cestováním do Číny, dokud se nevyjasní vztahy – hrozila zřejmě například možná odveta ze strany Číny. Za co? Prozradili oba čínští vědci čínské vládě něco, co chtěla Kanada za každou cenu utajit a co se týkalo Číny? Zaspekulujeme si později...
https://www.cbc.ca/news/canada/manitoba/lab-researchers-nml-travel-1.5214985

Americké nezávislé weby spekulují, že doktorka Qiu a její manžel Cheng byli zadrženi proto, že ukradli v kanadské laboratoři koronavirus a předali jej Číně. Následují pak spekulace, že tento koronavirus byl zkoumán v laboratořích ve Wuhanu (které opravdu existují, top-security laboratoře pro výzkum virů), kde byly zkoumány možnosti využití koronaviru jako biologické zbraně, a z těchto laboratoří že se koronavirus rozšířil po Číně a celém světě.

Z důvodů, které uvedu dále, vidím tuto variantu (varianta čínská biologická zbraň nCoV2019)jako méně pravděpodobnou, ale nelze ji vyloučit.

Když už jsme se zmínili o této jediné „level 4“ (nejrizikovější) kanadské laboratoři, je zajímavá zpráva ještě starší. V roce 2009 se v této top-security kanadské laboratoři ztratilo 22 různých dávek nespecifikovaných top-zabijáckých virů. Jeden z jejích pracovníků byl zadržen v USA s těmito vzorky. Dr. Frank Plummer (zapamatujte si na chvíli tohle jméno) prohlásil, že ztráta byla nahlášena winipegské polici, ale ta o žádném hlášení neměla žádný záznam.

Zloděj top-hazard virů z top-security laboratoře byl americkým soudem odsouzen ke strašnému trestu – 17 dní vězení, které si již před vynesením rozsudku odseděl ve vazbě, a k pokutě 500 dolarů. Na vysvětlenou uvedl, že si ty vzorky (údajně jen Eboly – ale proč by kradl 22 vzorků jednoho a téhož viru?) vezl proto, aby u svého nového zaměstnavatele nezačínal od nuly. Tím novým zaměstnavatelem měla být Biodefense Research Laboratory in Bethesda, Md (Výzkumná Laboratoř Obrany proti Biologickým Zbraním, by zněl název v češtině). Ještě štěstí, že nedělal ve výzkumu jaderných zbraní, to by si ukradl a naložil do auta třeba 15 atomovek, že? ;-) Pozn.: Jeho vysvětlení je imho totální absurdní nesmysl a jedině retard ho mohl brát vážně. Nebo ten, kdo k tomu dostal příkaz. A krádež 22 vzorků (imho: různých) zabijáckých super-virů top-security laborka v Kanadě na policii nehlásila, protože to je v tomhle oboru běžná praxe. ;-)

Biodefense Research Laboratory:
https://en.wikipedia.org/wiki/National_Biodefense_Analysis_and_Countermeasures_Center

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Institutes_of_Health

Soud:
https://www.cbc.ca/news/world/charged-with-smuggling-in-u-s-ex-winnipeg-researcher-cops-a-plea-1.820854

Kdybych chtěl šířit nějaké odporné, hloupé konspirační teorie, tak bych teď napsal, že dostat 17 dní za pašování zabijáckých virů s tím, že se nikdo ani nezeptá, k čemu, za jakým účelem ty zabijácké viry ukradl a pašoval, tak to že chce hodně dobré krytí. Ale to byla čirá konspirace. To se prostě tak úplně náhodou stalo. Konan Michel Yao jen tak náhodou ukradl 22 dávek různých zabijáckých virů z top-security laboratoře. Normálně je pronesl ven, zřejmě schované v krabičce na sendvič nebo tak něco. Zodpovědné osoby tu krádež zjistily a zavolaly na policii. Běžnou, místní policii. To se běžně dělá, když někdo z top-security laboratoře ukradne top-zabijácké viry. Ještě štěstí, že ta laborka nevolala dopraváky. I když, vlastně, když policie žádné hlášení neobdržela, tak kdo ví, kam odpovědné osoby z top-security laboratoře volaly. A pak prý kdo ví kolik dní z uvedené top-security laboratoře nikoho nenapadlo zeptat se na policii, nahlásit to na skutečně příslušná místa apod. (Podobná věc se stoprocentně musí hlásit na spoustu různých míst zodpovědných za provoz podobných vysoce rizikových laboratoří). Zloděje Konana jen tak náhodou napadlo schovat ukradené zabijácké viry v autě a vyrazit tím autem na výlet do USA. Tam ho chytili, při běžné prohlídce auta. A soudce ho úúúúúplně náhodou odsoudil na 17 dní. A nikdo, ani FBI, ani DHS (Department of Homeland Security), ani CIA, ani NSA a dokonce ani soudce se ho nezeptali, proč k....a ty viry ukradl a co s nimi plánoval v USA udělat. To se běžně stává. Hledat v tom nějaké souvislosti či nějaká spiknutí by bylo trapné. ;-)

A když už lovíme v minulosti, pojďme se podívat na základní strategický plán americké geopolitiky. The Project for New American Century. Rok před 11. zářím tento institut plný tehdejších, pozdějších ba i dnešních klíčových figur americké zahraniční politiky publikoval studii Rebuilding the America‘s Defense. V této studii jednak zajímavě hovoří o tom, že – stručně řečeno - USA musí zbrojit tak, aby mohly kteroukoli zemi světa donutit k čemukoli, co si USA zamanou. Ehm, aby USA mohly prosazovat svoje zájmy. Jistě zcela nesobecké. Dále se studie zaobírá tím, že podle autorů naneštěstí bude obtížné zmanipulovat americkou veřejnost k tomu, aby akceptovala tak enormní zbrojení, ale že by mohla pomoci nějaká katastrofická událost typu nový Pearl Harbor, kterážto americkými stratégy vysněná katastrofická událost ouplně jako na zavolanou také o rok později 11.září dorazila v perfektním „tajmingu“.

Ale co je zajímavé z této studie v dnešním kontextu, jsou úvahy autorů o tom, jakým směrem musí být směřováno zbrojení USA. Hovoří zde mimo jiné o příští válce jako válce vedené bezpilotními letouny a o válce vedené „ve světě mikrobů“. A v závěru odstavce (str. 60) pak přichází opravdu velice zajímavá úvaha, kam musí dle autorů studie směřovat výzkum a vývoj zbraní a jakým směrem zbrojit:

And advanced forms of biological warfarethat can “target” specific genotypes may transform biological warfare from the realm of terror to a politically useful tool.

Tedy:
A vyspělé biologické formy biologických zbraní, které mohou cílit na specifické genomy [pozn.: tedy rasy, národy, etnické skupiny apod.] mohou proměnit biologickou válku z království terorismu na politicky užitečný nástroj.

Woooooooooooooooow! Ale s ničím to nesouvisí, to by byla konspirační teorie. Že? ;-)

To si tak prostě stratégové americké politiky sepisují spisy, které nikdo nečte a nikdo se jimi ani nenechá inspirovat. Kdepak. Dokonce ani když ti samí lidé jsou pak ve funkcích viceprezidenta, ministrů obrany, ministrů zahraničí, poradců pro národní bezpečnost apod., tak úplně zapomenou na to, co před tím jasně napsali a co hlásali a rozhodně to nezavádí do praxe.

Zdroj: https://archive.org/details/RebuildingAmericasDefenses

(Web Project for New American Century, www.pnac.org už zmizel. Asi autoři vědí proč.)

Případně zde
http://www.visibility911.org/wp-content/uploads/2008/02/rebuildingamericasdefenses.pdf

Čína byla v polovině minulého roku vyhlášena v aktualizované geopolitické strategii USA nepřítelem číslo 1. Naposledy 30. ledna tohoto roku ministr „obrany“ USA Mike Pompeo označil čínskou vládu za světové nebezpečí číslo 1 a hrozbu mnohem větší než Islámský stát. (To s tím ISILem je pravda, protože věrný spojenec a užitečný idiot USA jakým ISIL byl a je, ten opravdu není pro USA nebezpečím. To jen pro ty ostatní.)

Koronavirus nCoV2019 je vysoce účinný zejména proti asijským mužům, protože využívá receptory v plicích infikované osoby. A těchto receptorů mají právě asijští muži více než je běžné u ostatních skupin. Toto je také hlavní důvod, proč vidím jako nesmyslnou tezi, že jde o virus vyvíjený v čínských laboratořích. Ani jako zbraň proti vlastnímu obyvatelstvu nemá smysl vyvíjet zbraň, která zabíjí všechny příslušníky dané rasy/národa, a to včetně toho, kdo zmáčkl spoušť nebo k tomu dal příkaz.
https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.26.919985v1

Pozn.: Dokonce i první a zatím jediný mrtvý v Evropě je – čínský turista.
https://www.abc.net.au/news/2020-02-15/first-coronavirus-death-confirmed-in-europe/11969464

Ach, a náš milý doktor Plummer (to je to jméno, které jste si měli zapamatovat), výzkumník ze super střežené kanadské laboratoře na výzkum zabijáckých virů, kde se zabýval výzkumem koronaviru a způsobu, jak vir HIV oklamává imunitní systém, tak tedy náš milý doktor Plummer, úplně náhodou, 4. února 2020 zemřel v Keni. Příčina neznámá.
https://www.cbc.ca/amp/1.5451624

Co tu tedy máme?
Máme tu kanadskou laboratoř, s nejvyšší security, zabývající se výzkumem těch nejnebezpečnějších virů.

Z této laboratoře se čas od času ztratí třeba 20 vzorků vysoce zabijáckých virů, aniž by si toho kdo všiml nebo něco někam hlásil.

Máme tu Project for New American Century, který v zájmu zachování totální nadvlády USA nad světem volá, mj. po vytvoření biologických zbraní zaměřených na konkrétní rasové, etnické nebo národní skupiny.

Zmíněná kanadská laboratoř se zabývá mj. „výzkumem“ koronaviru.

V této laboratoři pracují mj. i významní a úspěšní čínští vědci.

Kteří jsou v létě 2019 náhle a bez jakéhokoli vysvětlení zbaveni přístupu a fakticky vyhozeni.

Máme tu doktora Plummera, který kryl krádeže zabijáckých virů (v roce 2009 zcela jistě).

Doktor Plummer se podílel na výzkumu (nebo modifikacích?) koronaviru.

Také se velice intenzivně podílel na výzkumu viru HIV, zejména toho, jak tento virus oklamává imunitní systém.

Koronavirus nCoV2019 obsahuje sekvence viru HIV a úspěšně oklamává imunitní systém.

Máme tu koronavirus, který je zcela zřejmě vysoce virulentní, úspěšně dlouho maskuje příznaky, což je důležitý faktor pro úspěšnou biologickou zbraň.

Tento koronavirus je specificky vysoce účinný zejména proti asijským mužům. Což pro případnou biologickou zbraň vůbec není špatná vlastnost, pokud chcete bojovat proti asijské zemi.

Máme tu strategickou vizi USA již z roku 2000, která v zájmu zachování nadvlády USA nad celým světem volá po vytvoření biologických zbraní zaměřených na předem určené rasy, etnické skupiny, národy.

Máme tu update americké geopolitiky, která identifikuje Čínu jako nepřítele číslo 1.

Máme tu vojenské sportovní hry, kterých se na konci října 2019 zúčastní na 10 000 armádních sportovců a další desetitisíce podpůrných (a jiných?) teamů z více než 100 zemí světa. Včetně řady zemí, které vás tak jistě napadnou. https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Military_World_Games

Tyto armádní sportovní hry skončí cca 4 týdny před zaznamenáním prvního případu koronaviru nCoV2019 v oblasti, kde se tyto sportovní hry konaly.

Tyto 4 týdny jsou sice delší než avizovaná inkubační doba až 24 dní, ale první případy mohly zůstat nepovšimnuté, nebo prostě mohla být úmyslná časová prodleva mezi koncem her a vypuštěním nákazy.

Máme tu dr. Plummera, který se podílel na výzkumu koronaviru a HIV a který jen několik týdnů po vypuknutí epidemie (ne po prvních nakažených, po propuknutí opravdu vážné epidemie) koronaviru nCoV2019 zemře za nevyjasněných okolností v Keni. https://www.cbc.ca/amp/1.5451624

Tak co třeba takovýto scénář?
Vědeckým ředitelem top-security kanadské laboratoře byl Dr. Plummer (to je fakt), který se kromě koronaviru zabýval i otázkou jak vir HIV oklamává imunitní systém (to je také fakt).

Kanadská laboratoř vyvíjela biologické zbraně, které měly být účinné zejména proti asijské mužské populaci.

Doktorka Qui a její manžel to zjistili a informovali čínské úřady.

Proto byli oba z kanadské laboratoře vyhozeni bez jakéhokoli podrobnějšího vysvětlení. (to je fakt, až na to „proto“)

Krádež koronaviru případně mohla být součástí skutečného příběhu. A ukradené vzorky koronaviru měly Číně sloužit k vývoji obrany proti této „rasově orientované biologické zbrani“.

Možná se tím vývojem obrany proti kanadskému New American Century Koronaviru zabývala i laboratoř ve Wuhanu.

A možná, že z ní nějakým nedopatřením tento virus unikl.

A nebo ten virus někdo cíleně rozšířil.

Třeba někdo ze zahraničí nebo někdo na zahraničí napojený.

Třeba Pandořina skříňka přicestovala v říjnu 2019 do Wuhanu na armádní sportovní hry.

A pak tu Pandořinu skříňku s koronavirem nCoV2019 třeba někdo otevřel po skončení her.

A chvíli trvalo, než si lékaři všimli nové nemoci a poznali, že jde o novou nemoc. Nebo někdo měl pokyn počkat s úkolem vypustit virus (což měl udělat pod jakoukoli klamnou záminkou a falešným vysvětlením, o co jde). (Asi mu nikdo neřekl, že vypustí zabijácký virus.)

Pak vypukla pandemie.

Autor viru specificky zaměřeného na zabíjení Číňanů, Dr. Plummer, vědecký ředitel pověstné kanadské laboratoř pro „výzkum“ nejnebezpečnějších virů, tedy fakticky jediný známý svědek, který by mohl mluvit o tom, jak koronavirus nCoV2019 vznikl. A po vypuknutí pandemie viru nCoV2019, Dr. Plummer zemře – jistě jen náhodou – v Keni. (to je fakt)

Čina třeba ví. Ale nemůže nic dělat. Protože by musela zahájit světovou jadernou válku. (Proti komu by asi tak Čína musela zaútočit v odvetě? Kdopak by asi tak mohl vést tuto případnou současnou hybridní válku proti Číně za pomoci biologických zbraní? Kanada jistě ne ;-)

Navíc se použití biologických zbraní pomalým rozšířením infekce v cílové oblasti, na území nepřítele („nepřítele číslo 1“) nedá vlastně ani prokázat. Jak to dokážete, že virus rozšířil někdo najatý cizí mocností?

A když je navíc dost daleko od území útočníka to území nepřítele napadeného „biologickou zbraní specificky zaměřenou na určitý genom“ (jak píše PNAC), navíc je území nepřítele oddělené oceánem a tedy snadno „odstřihnutelné“ v dopravě, to už je přímo sen.

Dream.

Dream of New American Century.

Dovětek:
Pragmatický pohled: Jako ne-Asijci můžeme být v klidu. Zatím. Mutace viru je vysoce pravděpodobná. A zmutovaný virus může pak případně infikovat Evropany (a Američany) stejně snadno jako dnes čínské muže. Nebo třeba přijde odveta. Biologická zbraň cílící na jiný než asijský/čínský genom. A to nejhorší - všichni se dozvěděli, že jsou možné biologické zbraně zaměřené na určitou rasu nebo etnickou či jinak geneticky definovanou skupinu. A také se všichni utvrdili v tom, že zjistit původce epidemie nebezpečného viru je velice obtížné. A ukázat s nezvratnými důkazy přímo na osobu pachatele je téměř nemožné.

34 komentářů :

 1. "Následně byl po netopýru obviněn nějaký nespecifikovaný had, ze kterého se měl koronavirus rozšířit na netopýry a následně pak z netopýřího vývaru na lidi. A pak byl obviněn ještě luskoun jako primární zdroj nákazy. Takže vlastně oficiální verze zřejmě zní, že z Afriky dovezeného luskouna snědl na trhu ve Wuhanu had." - Luskoun resp. po slovensky Šupinavec čínsky, zije v Afrike? Tendencne napisany clanok bez vypovednej hodnoty

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Josef G. A ve slovenčině je nějaký rozdíl mezi ironií a vážně míněným? A Vy to rozeznáváte? Q.

   Smazat
  2. Luskoun je v Číně chráněný

   Sice se nepochybně loví i v Číně, ale především se pašuje z Afriky, kde Luskouni žijí rovněž

   Viz například Wikipedie, kde byste si to - pokud byste tu nebyl za USvazáka - mohl zjistit

   Stejně byste si mohl zjistit, že luskouni se pašují do Číny a Vietnamu, kde jsou vyhledávanou "pochoutkou" ..... chvíle napětí .... právě z Afriky a pašování je hlavním zdrojem luskounů pro Čínu


   https://www.pangolin.africa/blog-can-coronavirus-save-the-african-pangolins

   https://www.msn.com/en-us/news/world/coronavirus-pangolins-endangered-by-chinese-trade-a-carrier/ar-BBZYdSj


   takže tak, USoudruhu 8-)

   Smazat
 2. Budoucnost rozhodne o tom, co je pravda a co konspirace. A podle J.C. - budoucnost patří aluminiu.

  Pořád nemohu strávit skutečnost, že v Německu stojí např. 250g másla 0,99 euro takže za průměrný plat 3100 euro si koupíte 3100/0,99= 3131 kostek másla, zatímco u nás při průměrném platu 32000 a ceně 40 CZK si koupíte (32000/40) kostek 800.

  A tak je to s veškerým zbožím i službami včetně ceny za kWh, či m3 plynu.
  Otročíme jsme zemí ekonomických otroků, které s občanů udělaly všechny vlády od r. 1989.
  To by mělo především zaznívat na všech dostupných webech.
  Takovým tématům se však všichni úzkostlivě vyhýbají a tyjí z nevědomosti občanů, které skrze zkorumpovaná média zásobují zástupnými existenčními problémy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A právě tak se v EU zajišťuje "vyšší produktivita" v Německu proti třeba ČR - za stejnou práci dostane Němec (nebo Francouz, nebo Belgičan,...) pětkrát vyšší plat než Čech a to se ukáže jako HDP. A tím je dosaženo vyššího HDP na pracovníka v Německu, což je vysvětleno jako vyšší produktivita a je to použito jako zdůvodnění pro nižší platy v ČR

   Přesně tak to funguje u jakékoli mezinárodní, nadnárodní firmy i u jejich subdodavatelů
   Německý subdodavatel automobilky dostane lepší ceny a komponenty s lepší ceny jako zakázku, český dostane ceny odřené až na krev

   A TOP09, STAN, ODS, Piráti, KDU a socani (a vlastně i celá pražská kavárna) jsou tu jen od toho, aby nadávali na "líné Čechy", kteří sice pracují více než Němci, ale je jim říkáno, že pracují méně a hloupěji...


   PS Stačí se podívat u českých centrál velkých korporací, jaký plat (a příspěvky na bydlení, na auto, na školu, na ženu, na domácnost, na cestování atd.) tam mají na stejných místech ex-pati (cizinci) a jaký plat mají na stejné nebo srovnatelné pozici Češi

   Smazat
  2. Tak to by mne zajimalo, kde se da v nemecku koupit maslo za 99centu?!Hned tam jedu!A ten prumerny plat je opravdu k smichu, rada bych vedela kdo ho ma !!! Asi mate zname ve vysokych pozicich.

   Smazat
  3. 8:11 Cena masla napr. tu https://www.clal.it/en/?section=burro_germania , veľmi zaujímavé. A čo sa týka priemerného platu, ten udáva štatistický úrad, že? Ani v Nemecku nemajú všetci oficiálny priemerný plat, pravda? Ale autor príspevku použil tieto dva relevantné údaje pre porovnanie situácie v Nemecku a Česku

   Smazat
 3. Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá.
  Zkoumejte vše, a přesvědčujte se o všem sami !
  Jan Ámos Komenský
  ......ale na dnešní celosvětové politické pletichaření , lhaní, zlodějiny by byl i Ámos krátký.
  cz/web-office/8yjNV7oLqssj9UnToigM-OF2FpU_-oruB3Lw6mtgFeS83_RU1vGp5JRLXs2g12pZnWN2z7k
  /Sametove_vyroci_30.ppsx
  .cz/web-office/8KWEH9MOJ82gh1JLlRjUwLm-3l0IJsRd9F2qlIGpV5bIMmmJDsnhrFwTJpVonzIhRSs-h4E/AA--Totalni_vymyvani_mozku.ppsx

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dekujeme Mistre za upresneni co bychom si pocali bez Vas vase Blahorodi jiste rodu vzneseneho .A co napsal nejaky blbec ,to si nevsimejte je to jem priblbly Hurvinek z male zemicky co nemaji opicky ,zato soustak slepicky a babicky

   Smazat
  2. Zatim je epidemie horsi, nez humanitarni nakazlivej virus Havel a spol a Jourova , ktera kricela obavama o sirotky , protoze, aby byl aspon nejakej duvod ji dosadit do Ustredniho Vyboru EU...Pod vedenim Merkel a Lejno. Coz je zhruba to same , jedna je obarvena peroxidem..A neni tak tucna..
   Virus EU vypada horsi ve spojeni s NATO , ktere posila masakrovat vsude po celym svete..

   Smazat
 5. Nebuďme paranoidní, ikdyž - Indiáni nějak špatně snášeli neštovice, že? Q.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Coquistadoří zase špatně snášeli lues (syfilis) - od Indiánek - původně nemoc lam - které ji snášely jako my rýmičku...

   Smazat
  2. U obou nemocí byli u původních nositelů prostě protilátky. Indiáni však na to doplatili mnohem více. A paranoia? No, zeptám se, jestli se to sem doplazí ... Chřipky se doplazili do Evropy zatím vždycky ...

   Smazat
 6. https://www.zerohedge.com/health/smoking-gun-chinese-scientist-finds-killer-coronavirus-probably-originated-laboratory-wuhan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle zdroj jsem samozřejmě znal už před psaním tohoto článku

   Upřímně, tak jak je zerohedge super web, tak tady je prostě "vlastenecký" Američan

   Když se podívate na ten samotný report obou čínských vědců, tak uvádí:

   - virus nepochází z tržiště ve Wuhanu
   - ve Wuhanu je bio laborka
   - kde se mohl virus zkoumat a odtud uniknout

   Což jistě mohl.

   A nebo taky mohl být zkoumán v laboratořích v Brně a odtud ho mohl ukrást Hřib a poslat svému komplicovi v Číně dýejčelkem ;-)

   Zajímavé je, že oba vědci uvádí, že virus vykazuje znaky umělé manipulace.

   A následně tedy tvrdí, že když jsou ve Wuhanu dvě biolaborky, jedna z nich jen 280 m od tržiště, tak (i když tržiště není zdrojem) to ukazuje, že virus může být z laboratoře ve Wuhanu

   Zerohedge, pro mne trochu smutně, při pouhém poukázání na možnost vlastenecky emericky vykřikuje "smokin' gun", nezvratný důkaz, ale žádný důkaz to není.
   Ten report je pouhé uvedení MOŽNOSTI.

   Už je btw smazán - ale já ho mám a je možné ho nalézt přes archive.org

   Takže tak 8-)

   Tenhle svůj článek jsem si fuckt odmakal a prošel sakra hodně různých zdrojů, křížových odkazů, prověření z různých zdrojů atd.

   Takže i ten váš link znám, četl jsem, prověřil, prostudoval primární zdroje - a imho je to US vlastenecké jásání a snaha při jakékoli možnosti, byť jen hypotetické možnosti ukázat okamžitě na někoho jiného než na uSA

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Navádí to na otázku, kde je etika a svědomí vědců, kteří se na tom vědomě podílí. Myslím, že ti čínští vědci v Kanadě byli vyhozeni jednak proto, že vše dospělo k "žádoucímu" výsledku a jednak - pokud to nevěděli - by hrozilo riziko úniku informace "nežádoucím" směrem. Nejspíš to bylo kombinací obou důvodů.
  Když začaly první pokusy s DNA, nikdo se "příliš" nezabýval a vlastně ani nezabývá - až na čestné výjimky - následky zásahů do DNA do třeba dalších pokolení, následky "vyzdvihování" určitých genů", které plně v zákonitosti vývoje musí jednak určité jiné geny "ubrat", jiné "jen" trochu "potlačit" a "jiné zase aktivovat". Protože se musí vytvořit "rovnováha" spojení DNA. Nebude-li vytvořena stabilita DNA, pak se musí projevit "nežádoucí" nebo nechtěné následky. A to mluvíme jen o snaze ovlivnit DNA člověka s relativně dlouhým reprodukčním cyklem. Ale viry a podobné "malé bestie" lze nejen změnit "přímo", ale také "vyšlechtit" doslova v reálném čase. Ať to bylo a bude jakkoliv, virus s pravděpodobností blížící se nejméně 80% výrazně zmutuje, podobně jako jakékoli jiné viry, které lidstvo dosud poznalo. Může se měnit odolnost, ale ne jen tak následky. Nemusí znova "zaútočit" teď hned, ale může se projevit po delší době v nové, odolnější, variantě. Zmutované "výsledky" výzkumů virů a nejen tohoto koronaviru se můžou zcela vymknout kontrole. A rozhodně bych se nespoléhal na to, že to proběhne daleko od nás.
  Ostatně jsem si vzpomněl, že po Druhé světové válce(!) dělali Američané "takovéto a podobné lékařské pokusy" i na území prakticky všech kontinentů bez jakéhokoliv vědomí "pokusných králíků".
  Jestli se jedná o úmyslně vypuštěný koronavirus, pak ten, kdo jej vypustil, rozhodně přes případné tituly a doktoráty nepobral mnoho rozumu. Taková věc je vždy potenciálně nebezpečná pro všechny, bez ohledu na to jak se "pojistíte". Když chováte třeba dostihové koně, nikdy nevíte, co i nejlepší šampioni budou mít za potomky. Výběrem jen částečně zvyšujete pravděpodobnost žádoucího potomstva, ale nikdy nebudete mít jistotu.
  Ať už se jedná o úmysl, a nebo "jen" o únik nešťastnou náhodou, je to časovaná bomba, která se může ukázat být horší morových ran ve středověku. Byť třeba ne "letos", ale "až" příští sezónu. A opakuji. Mělo by se zcela vážně mluvit o tom, že vědci by měli být voláni k mnohem větší odpovědnosti.

  OdpovědětSmazat
 9. Pokud je pravdou, že je tento vir uměle vyrobenou biologickou, navíc selektivní zbraní, zaměřenou na asiaty, resp určenou proti Číně, jak dlouho asi potrvá, než v Číně (nebo jinde na světě) vyvinou jiného prevíta zaměřeného třeba proti germánům?
  Lidi si hrají na bohy a to nedopadne dobře. To, že uzdravují, ale hlavně umožňují další reprodukci jedincům, kterým příroda původně předurčila konec, asi není dobře. Ale to, že sami vyvíjejí sebelikvidační nemoci už je hodně špatné.

  OdpovědětSmazat
 10. Jediný, kdo by byl schopen zaútočit biologickou zbraní , jsou ruští vrazi. Jenže ti nemají schopnosti na to , aby něco takového vyvinuli. Jediné , čeho jsou schopni , je loupež , a to se taky stalo. Nikde se nepíše , že polovina Sibiře je nakažená a statisíce mrtvých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://ceske-narodni-listy.estranky.cz/clanky/prispevky/historicky-exkurs---pokusy-usa-na-lidech.html

   8-)

   Smazat
  2. No tak hodte to do placu odkud to vite,taky si to rada prectu o te Sibiri!

   Smazat
  3. Blbeček trolíček 7:05 Naozaj? A neboli to amíci, čo zaútočili jadrovými zbraňami na civilné obyvateľstvo? A nielen v Japonsku, ale bombami s ochudobneným uránom v Srbsku? A Orange agentom na vietnamskú prírodu a následne na civilné obyvateľstvo? Spravili niečo také Rusi? Nie? Takže kto je tu vrah, ty blbeček?

   Smazat
 11. Neni Vám vůbec divné, když se u nás z ničeho nic objevilo jakési BSE? Pak zase prasečí chřipka, ptačí chřipka a najednou kde se vzal prasečí africký mor u volně žijících prasat? Chce snad někdo tvrdit, že úplně normálně nakažené prasátko z Afriky jen tak doputuje až do Čech a světe div se dokonce doběhlo až do Číny. A nyní opět ptačí chřipka a vybíjíme chovy drůbeže. Neni Vám vůbec divné, že nějaký Quinejský chlapeček se najednou nakazí ebolou a ta se začne šířit po celé Africe a ejhle nejen, že se ví přesně od kterého nakaženého chlapečka to začalo, ale najednou mají USA za pouhé 3 měsíce lék na ebolu a ještě v potřebně velkém kvantu. Úžasné! Ještě zajímavější je výskyt bacilu zika v Brazílii. Ne že by se tam normálně nevyskytoval, ale najednou sám od sebe zmutoval z takřka neškodné verze do typu, který způsoboval dle tvrzení odborníků mikrocefálii. A zrovna v době kdy tam byla nepohodlná prezidentka, která byla následně svržena a nahrazena tím správným a hodným prezidentem a jako zázrakem se najednou podařilo ten sajrajt ziku potlačit. No neni to náhodička a úžasné. Ještě úžasnější je prohlášení jistého prezidenta USA, nobelisty o tom jak budou USA kroutit ručičkami nepohodlným a neposlušným státům. A opravdu se sankcemi snaží kroutit ručičky kde komu. No neni to náhodou také s těmi bacilínky taková jiná verze kroucení ručičkami. Jen tak mimochodem ve kterépak zemi si to hráli se snětí slezinou (antrax), kterou pak jeden jejich vědec posílal po celých USA v obálkách? Také jen hloupá náhoda nebo konspirační teorie a ty tajné bakteriologické laboratoře po celém světě ty vlastně nedělají nic špatného. Tam si jen hodní vědci hrají s bacilínkama a vyhazuje se za to miliardy doláčů aby si měli vědci s čím hrát a farmaceutický průmysl na to produkuje kvanta léků, která pak jen tak má ležet ve skladech a projít jim expirační doba. Oni to dělají vlastně jen tak pro dobro lidí. Stejně jako pro dobro lidí a psů se u nás jen tak zavedlo zákonné čipování psů a jaksi jako bez registru. Chudáci výrobci jen potřebovali spotřebovat spousta čipů a jen tak to vyzkoušet na velkém počtu a jestli ta legislativa se dá protlačit. Jasně všechno jsou to konspirace až na to, že čím dál více se Orwel stává realitou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude válka, toto je přímo učebnicový start. Dějiny se opakují..

   Smazat
 12. Není třeba vytvářet složité konspirace. Víme že: Chemie v potravinách. Jedy v ovzduší. Chemické léky s mnoha nepříznivými vedlejšími účinky vyrábějící nové pacienty a konzumenty dalších jedů...Atd...

  OdpovědětSmazat
 13. Ještě jedna konspirace?
  https://tadesco.org/koronavirus-chemtrails-ockovani-5g/

  OdpovědětSmazat
 14. Samozřejmě, že je to biologická zbraň a ještě k tomu geneticky modifikovaná směrem k Asiatům. Copak máme věřit tomu, že je z netopýra nebo hada, nebo z nevím jaké bestie, které mají Číňani ve svém jídelníčku tisice roků a najednou jsou ve 20. a 21. století zdrojem nákazy. Blbost. Amerika musí šetřit a biologické zbraně jsou daleko levnější, než-li ty konvenční a jaderné.

  OdpovědětSmazat
 15. Dobrovolně se hlásím do říše pimprlat a beru s chutí roli Hurvajze. Chladnokrevně lze připustit jakékoliv svinstvo, už nám to dokázaly války v celé historii lidstva. Já to neberu, stále doufám v lidskost a poučení, že takovými činy si neřádi řežou sami větev pod sebou. Je to prosté : žít a nechat žít.

  OdpovědětSmazat
 16. Ten vir je tak malá potvora a trápí kontynenty.

  OdpovědětSmazat
 17. https://www.naturalnews.com/2020-02-03-the-coronavirus-was-engineered-by-scientists-in-a-lab.html

  OdpovědětSmazat
 18. Ale proces výroby koronaviru v laboratoři si nechala patentovat Čína (odkaz na patent dole), která údajně ve Wuhanu pracovala na vývoji těchto virů společně s Američany kvůli financím.
  O oné spolupráci vyšlo dost článků v čínštině včetně toho, že ve Wuhanu nebyly dodržovány přísné předpisy ohledně vypouštění odpadních látek a to svinstvo bylo vypouštěno do místní řeky. Ve wuhanské laboratoři byl také vyměněn ředitel po vypuknutí nákazy. "Hlavní generál Chen Wei, hlavní čínský odborník na biochemické zbraně, převezme laboratoř virů Wuhan P4." Článek byl ale vymazán bdělou stranou. https://twitter.com/RFI_Cn/status/1226198646409977856
  Zde citace čláku, kde je prokázán čínský patent na výrobu koronaviru:
  "Během tohoto procesu samozřejmě pShuttle zanechává jedinečný kód, „otisk prstu“ genetické modifikace . Právě tento otisk prstu byl identifikován v koronavírusu.

  Jak ukázal výzkumník genomiky James Lyons-Weiler v tomto článku https://jameslyonsweiler.com/2020/01/30/on-the-origins-of-the-2019-ncov-virus-wuhan-china/ o analýze bombardování, genetický kód pShuttle se nachází v koronaviru, který cirkuluje ve volné přírodě.

  To je důkaz, že virus byl vytvořen lidskými vědci.

  „Vědci IPAK našli sekvenční podobnost mezi vektorovou sekvencí rekombinace pShuttle-SN a INS1378,“ píše Lyons-Weiler pro IPAK:
  Další genová sekvence také ukazuje 92% shodu s proteinem Spike z koronaviru SARS
  Postup, jak toho dosáhnout, byl patentován čínskými vědci, jak ukazuje tento patentový odkaz .https://patents.google.com/patent/CN1276777C/en?q=pshuttle-SN&oq=pshuttle-SN

  Vektor pShuttle byl použit k vložení genů SARS do koronaviru, což je proces, díky němuž je pro člověka smrtící. "Samotní vědci provádějící studie o vakcínách SARS opakovaně varovali před lidskými pokusy," varuje Lyons-Weiler...
  zdroj:https://www.naturalnews.com/2020-02-03-the-coronavirus-was-engineered-by-scientists-in-a-lab.html

  OdpovědětSmazat
 19. A ja myslim ze priroda se asi brani a to nejsem zelny aktivista

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.