Reklama

čtvrtek 20. února 2020

„Máme více demokracie a svobody než Západ. Neziskovky proto chtějí zlomit mladé lidi.“ Profesor Budil dal Česku diagnózu

20.2.2020  Sputnik
Centrálním místem boje za budoucnost České republiky bude školství a škola, řekl profesor Ivo Budil v rozhovoru pro česká média. Generaci čtyřicátníků a padesátníků prý nepřátelé svobody už zlomit nedokážou.


„Myslím si, že česká společnost je zralejší a střízlivější než dříve. Prokazuje v mnoha směrech pozoruhodnou odolnost. Navzdory masivní propagandistické vlně živené mainstreamovými médii, progresivistickými akademickými kruhy, nevládními organizacemi a levicově liberálními politickými stranami, a to za podpory bruselských byrokratických struktur a nadnárodních korporací, se daří udržovat v České republice vyšší míru demokracie a svobody než ve většině západoevropských zemích,“ řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy.

Podle jeho názoru existují v evropském prostoru politické síly, které si nepřejí silnou a suverénní Českou republiku.

„Existují vlivné síly, které si nepřejí silnou a nezávislou Českou republiku. Snaží se ji vnitřně rozložit šířením negativních emocí, mediálními štvanicemi, podporou udavačství, omezováním osobní svobody a svobody projevu a pořádáním masových pouličních demonstrací proti demokratickým institucím a principu demokratické volby. Nepřátelé svobody již pochopili, že generaci dnešních čtyřicátníků a padesátníků, která je vesměs imunní vůči pokušení totalitarismu, nezlomí,“ uvedl.


Profesor Budil věří, že klíčovým místem boje za budoucnost České republiky bude školství, respektive základní a střední škola, a případně i terciální vzdělávací instituce. Organizacemi, které se snaží změnit chápání světa české mládeže, jsou prý neziskové vlivové organizace.

„Zaměřili se na školy, které se snaží ideologicky indoktrinovat především prostřednictvím působení neziskových organizací. Cílem je zlomit kritického ducha a získat mladé lidi pro progresivistické ideály. Nad českou společností se tak opět vznáší hrozba nové normalizace. Díky našim historickým zkušenostem bychom měli na rozdíl od Švédska, Německa či Francie v této zkoušce obstát. Ústřední půdou tohoto zásadního střetu o budoucnost svobody v naší zemi však bude škola,” myslí si vlivný profesor.

Rok 1989 údajně z československé strany neproběhl bez chyb a omylů. Jedním z nich mělo být to, že si občané tehdejšího Československa neuvědomovali sílu konkurence, která vzniká v kapitalistických hospodářských vztazích.

„Po roce 1989 jsme se dopustili jednoho závažného omylu. Neuvědomili jsme si, že západní státy sice přestaly být našimi rivaly v ideologické, politické a vojenské oblasti, ale o to více s námi budou soupeřit v ekonomické sféře. A že využijí každé příležitosti, mocenského tlaku, naší slabosti a naivity a důmyslné strategie, aby nás přeměnily v závislou ekonomickou periférii, zdroj levné pracovní síly a odbytiště vlastního zboží,“ uvedl Budil v rozhovoru.38 komentářů :

 1. Je pravdou, že starší, kteří pracovali a žili i před rokem 1989 dnes po 30 letech vidí, že socialismus byl ve všech ukazatelích kvality lidského života lepší, než současný kapitalismus a to hlavně v zajištění bydlení, zdravotnictví, školství, pracovních příležitostí, potravinářství, průmyslu. Ti kteří to můžou porovnat, jsou právě ti kteří vyrůstali a pracovali před rokem 1989 a těžko je může někdo přesvědčit, že celonárodní marasmus ve kterém se v současné době nacházíme je Ráj na zemi, jak nás někteří zloději, kteří se nacházejí u vlády této země, přesvědčují. Před rokem 1989 společnost předávala mladým rodinám až 80 tisíc bytů ročně, bez toho aby ti co byty dostávali se museli na celý život se zadlužit a to je jenom jeden z mnoha ukazatelů, který jasně svědčí o lepším socialistickém systému před tím dnešním kapitalistickým.Proto neziskové organizace se musí hlavně zaměřit na ty, kteří nemůžou nic porovnat a kterým natlučou do hlavy, že jsme v Ráji a že zadlužit se sedmi miliony na celý život za to že člověk může bydlet je ten nelepší Ráj a být zadlužený a vydělávat 18 tisícovek při placení nájemného 12 tisícovek měsíčně je to nejlepší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostá pravda.

   Vymazat
  2. Nebylo by to ani přesto tak jednoduché, kdyby všeobecně nešly do hajzlu samostatné uvažování, vzdělanost a všeobecný rozhled (a tím míním naprosto přízemně třeba prostě to, s čím v hlavě vylezl člověk z poslední třídy základky). A tak je hlavním terčem zombifikátorů, eduínů (i beduínů) škola.

   Pěkně si všiml sociolog pan Hampl, že v průměru méně blbnou mladí v dělnických profesích.

   Vymazat
  3. Mladý a slepý uvěří každé lži. My starší a vidoucí musíme udělat ty zásadní kroky a nepustit nové svazáky do škol. Jak? V tomto režimu skoro marné ale pokusit se musíme : chodit k volbám a nevolit ANO, ODS, Piráty, KDU, TOP, STAN, ČSSD.

   Vymazat
  4. 9:23 No vidíte a já si to nemyslím, je mě 65 r. a nikdy bych neměnil posledních 30 let za ty před r.89

   Vymazat
  5. Indický běžci, kdo něco umí, je šikovný, ten se neztratí v žádném režimu. Patřím k živnostníkům a nestěžuju si taky.

   Vymazat
 2. Jenom takový detail, který není úplně k jádru tématu.

  Americký svaz skautů (Boy Scouts Of America) podal dlužnický insolvenční návrh (po česku řečeno, Chapter 11 bankruptcy - v podstatě reorganizace), protože není schopen čelit žalobám a finančním nárokům v minulosti sexuelně zneužívaných skautů. A má to být ve Státech dosud zřejmě "největší insolvenční případ" "spojený se zneužíváním". Takže už i taková speciální kategorie se vytvořila: insolvence spojené se zneužíváním. Pozoruhodné.

  Nuže, sexuelní zneužívání skautů je zajisté odsouzeníhodné, stejně jako dalších, zejména z různých důvodů na útočníkovi závislejších či zranitelnějších skupin dětí a mladistvých. Příklady jsou nasnadě, v tom se nehodlám nimrat.

  Je to ale prostě takové znamení doby. Ovšem co to vlastně naznačuje ? Americký skaut - skaut, rozumíš, Karle ? Jsou to až takové soft norimberské procesy. Že by po prohrané (studené občanské) válce ?

  Samozřejmě lze vést různé úvahy, napadne vás třeba, že skauting existuje už hodně přes sto let, a bylo by dost divné, že by se tam toto nedělo nikdy dřív (a jak se to tedy asi řešilo), nebo že by se všechny případy nakumulovaly řekněme do posledních dvaceti let. Ono by to taky asi vypovídalo různé věci o stavu té společnosti v té které době, ale to tu taky nechci rozebírat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američani jsou vzor demokracie a to nedostižný vzor, kde my v ČR se musíme neustále učit těm všem demokratickým svinstvům.

   Vymazat
  2. Jo, kdy chlap nemůže otevřít ženě dveřě, nebo jí pomoci do kabátu, aby nebyl obviněn jako sexuální predátor

   Vymazat
  3. Problem je, ze onem skautum je dnes 50 + let ,podobne jako onem rvoucim silenych zelenych krav z METOOO.Cele soudnictvi je tam postaveno na hlavu, system porot ktere snima zodpovednost z ramen soudcu kteri potom vynaseji rozsudky jako treba 400 let + dozivoti Je to vsej en opet velka hra advokatu kterych je pomalu vic nezli obcanu a kteri toto vse provokujji a parasitne z toho ziji .Do detailu nemohu neb by redakce v dnesni dobe mne musela nepripustit do diskuse neb se jedna opet o prezivsi a ty, co parasituji absolutne na VSEM

   Vymazat
  4. Pane Bureši, nechci vám kazit radost, ale dnešní Skaut s tím prvorepublikovým nemá vůbec nic společného!
   Jen název a ty zelenkavé hadry.
   Ve skutečnosti jde o politickou organizaci, kterou řídí (podle mne) dýpstejt a prosazuje multikulti v nejagresivnější podobě.
   Nic není dnešním "skautům" vzdálenějšího než patriotismus!!!
   Mrkněte na výstupy posledního jamboree které se odehrávalo v USA a budete mít jasno... plačící smajlík

   Vymazat
  5. 13.19 výpvěď jedné sekretářky Trumpa co se ji přihodilo před třiceti lety. Toto řekla před novináři: Pan Trump se na mne vrhl, chytl mne za ramena a políbil na tvář!!!! Já podotýkám, ohavné!

   Vymazat
 3. A co budeme dělat my, abychom to těm neziskovkám nedovolili a naši civilizaci ubránili?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud u nás nebude modo USA a Ruské Federace platit zákon o zahraničních agentech a nebudou ty neziskovky ponechány samofinancování - bez nároku na český státní rozpočet, můžeme nesouhlasit a to je do voleb asi jediné reálné...

   Vymazat
  2. Musíte podle toho volit.
   Jen přímá účast lidí podílejících se na chodu obcí, měst, státu zaručuje určitou kontrolu
   Zájem
   Teď je asi i trochu jasnější, proč bis chce ovlivňovat výuku a proč učitelé dostávají neustále přidáno. Vymývání musí pokračovat i přes to, že mají 3 měsíce prázdnin v roce a 4-5 hod denně

   Vymazat
  3. My? Nám se bude těžko umírat s myšlenkou, jak jsme to těm našim mladým dojebali.

   Vymazat
 4. Tak to bude mít Trikolora dost hlasů aby zatrhla neziskovkám tipec a vykopala je ze škol. Měli by pomoc také rodiče a říci potomkům co je dobré a špatné.

  OdpovědětVymazat
 5. Celý rozhovor s prof.Budilem v PL

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Budil-Zapad-vyuzil-nasi-naivity-Nas-uz-nezlomi-tak-utoci-na-mlade-Hrozi-nam-zle-veci-bojujme-613983

  OdpovědětVymazat
 6. Kardinální otázka. Je to skoro marné ale přesto bych začal u voleb. Chodit, volit sociálně a vlastenecky nastavené strany. V PS jsou takové jenom dvě a mají malou sílu - díky českému voliči.

  OdpovědětVymazat
 7. Putin chce Ústavou ochránit tradiční rodinu muže a ženy. To v Česku mnozí nepřijmou:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020022011526366-putin-chce-ustavou-ochranit-tradicni-rodinu-muze-a-zeny-to-v-cesku-mnozi-neprijmou-/

  OdpovědětVymazat
 8. České národy a i Slovensko vždycky překáželi. Bohužel se mezinárodní politika našich "vždy" "dobrosrdečných" sousedů i "nesousedů" řídí tím, že kdo ovládá tento prostor, vládne Evropou. Je to sice politický bluf, ale to na postupech nic nezmění. Ale to, co vadí doopravdy je náš pro ně "nevyužitý" prostor, naše schopnosti tak dlouho se udržet na jednom místě přes obrovské problémy i velké prohry (mnohdy na rozdíl od nich). Oni, ti sousedé, nechápou, že pak přijdou na řadu oni sami.
  Neziskovky s neprůhledným financováním rovnou navždy zakázat. A ty které budou jednat v zájmu zahraničních států, či "jen" osob (i žijící naši občané v zahraničí) ze zahraničí, by měli složit účty minimálně u soudu. Zakázat jakékoliv neziskovce přístup do škol, k výchově mladých. Pokud neziskovka překročí pomyslný práh a začne vykonávat "propagandu" ke změně vztahů v rodině, sexuální orientace, začne vykládat "po svém" "doporučeně" naši minulost, měla by být celá bez výjimky odpravena do vězení s propadnutím majetku i jednotlivých fyzických osob. Jejich příznivci by měli být zařazeni na soupis potenciálních extrémistů.
  A hlavně politické zahraniční vztahy budovat na základě NAŠICH zájmů a ne jen " koupených několika" jednotlivců.

  OdpovědětVymazat
 9. Bohužel, skutečností pro ty, kteří mohou porovnávat období před a po sametové taškařici dnes je, že nepamatuji, že bych byl za svá běžná nebudovatelská rétorická slova a kritiku v pracovním prostředí tehdy nějak umlčován. A to jsme pracoval jako nestraník v zahr. obchodě, pravda "2.kategorie" - převážně socialistické země. Ano, navíc nebyl internet.
  Dnes při vyjádření názorů k současnosti a kritice posametové éry mě např. soudruzi neoestébáci z Aktuálně.cz již více jak 10x zablokovali. Je to jistě k smíchu, ale tento hlídací pes demagogie, si opravdu na diskuzních příspěvcích dává záležet, stále stejná sestava hrubě urážející zvolené představitele státu je kodexem tolerována, zatímco slušné nepoklonkování je umlčováno. Doporučuji zkusit. Pobavíte se.
  Bohužel tímto stylem je i dnes ovlivňována školní výchova dětí a mládeže, kterým je stejně jako v totalitě vnucován názor bez přívlastků. Mnohdy i "proti srsti" učitelů, kteří však nemají na výběr. A tak se z mnohých občanů vyrobili xenofobové, náckové, extrémisti, bolševici a jiní vyvrhelové… ač mají mnoho přátel v dalekém zahraničí, a jen mají smysl pro vlastenectví a základní pud sebezáchovy.

  OdpovědětVymazat
 10. Pozoruhodne štatistiky. Niet veru čo závidieť
  https://www.email.cz/download/k/AZIrRDXJOdbsa4JOBI3Ra_TZY2YvNcW1wHKFL8jFnpNHpxp6S6wrzqH0q74tADfKiAzD1nQ/Pozoruhodne%20s%CC%8Ctatistiky.%20Niet%20veru%20c%CC%8Co%20za%CC%81vidiet%CC%8C.pdf

  OdpovědětVymazat
 11. Platón před 1200 lety píše ve svém díle ÚSTAVA o cyklicky se střídajících formách společenského zřízení střídajících se vždy přesně v tomto pořadí:
  ARISTOKRACIE
  TIMOKRACIE
  OLIGARCHIE
  DEMOKRACIE
  TYRANIE
  a po zániku dotyčné civilizace znovu od začátku …

  OdpovědětVymazat
 12. Profesor Budil si myslí, že cituji:se daří udržovat v České republice vyšší míru demokracie a svobody než ve většině západoevropských zemích,“ řekl v rozhovoru pro Parlamentní listy.
  Já říkám že: demokracie, kromě Švýcarska, v západním světě ani u nás neexistuje. O jakékoliv její míře je nesmysl vůbec uvažovat. A ještě jedna věc: Samotnou míru demokratičnosti nelze vůbec stanovovat, protože více nebo méně vládnout je pitomost. Jsou jen dvě možnosti: Buď vládnu nebo ne. Stanovovat lze jen množství demokratických územních celků - obcí/měst/regionů atd. ve státě. Např. některé obce v regionu mohou být demokratické, ale samotný region, pokud v něm těch demokratický obcí není většina demokratický není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rebeli, ale meetky u nás zatím neřáděj, že?
   To musíte uznat, že se (zatím) v Česku dýchá volněji než na Západě.
   Sice VŠ chrlej masy genderistů, romistiků a velebníčků, ale (zatím) to ještě jde...Bude hůře :-(

   Vymazat
 13. Je načase neziskovky postavit mimo zákon. Neziskovky nedělají nic pro stát a naopak od státu dostávají peníze - stejně jako odbory.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:02 neziskovky nebudou u nás nikdy postaveny mimo zákon a nikdy jim nebudou odříznuty státní peníze.To naši přátelé ze západu nikdy nepřipustí.Jsou to jejich koníci.Jsme už nesvéprávní.

   Vymazat
  2. Tak to budete muset volit ty "extremisty" z SPD.

   Vymazat
  3. Tak to budete muset volit "extremisty" z SPD.

   Vymazat
  4. Mýlíte se neziskovky většinou pracují na rozkladu státních institucí potažmo celého státu.

   Vymazat
  5. Babiš se nemusí omlouvat Amnesty international. Nebylo by lepší tuto organizaci od nás vyprovodit aby nedocházelo k podobným excesům?

   Vymazat
  6. Internacional Transpareti žalují předsedu vlády Babiše. Je to vůbec možné? On jim přitom přidává na jejich činnost peníze. Nebylo by lepší tuto ,,neziskovku" z naší země vyhostit a byl by od ní klid? Co se co mají matlat do našich voleb atd. A tu naši(!) organizaci, co má v logu čůrajícího ožralu na rozbitý plot, ať vezmou sebou! M.R.

   Vymazat
 14. Ano, říkám to samé. Prohrajeme li naše děti, prohrajeme svůj národ. Náš nepřítel využívá tu nejpodlejší taktiku, útočí na naše děti. Ano, školy jsou teď naše frontová linie.
  Někdy zjednodušeně říkám: děti dejte si běh dějin pěkně do řádku a uvidíte, kde svět je ještě v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 15. Moc děkuji panu profesorovi za optimistický článek!!!
  Je to tak, aniž si to uvědomujeme, doopravdy dneska máme víc svobody, než na Západě.
  Tam liberofašouni řáděj daleko víc než u nás, dokladů je mnoho.
  Když se "pokrokovým" studentům znelíbí profesor, prostě ho nepustěj za katedru a...je vymalováno!!!
  Nápadně to začíná připomínat Čínskou kulturní revoluci, akorát ti zpátečníci (zatím) nejsou posíláni na venkov, aby si tam utříbili myšlénky česáním jahod.

  OdpovědětVymazat
 16. Myslím, že nikdo se dnes nepůjde projít Londýnem v maskáčových kalhotách se švýcarským kapesním nožíkem v kapse; natož aby vlezl do lesa na houby... A je vymalováno na jediném příkladu!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.