Reklama

sobota 15. února 2020

Miluj pravdu, mluv pravdu

Lu Lina
15. 2. 2020 NonServiam
Všude čtu, že nás měl e-shop na dálniční známky špehovat a jak je to skandální. Skandální to je, což o to, ale nechápu ten překvapený povyk. Náš stát, EU, USA a jisté známé globální společnosti nás fízlují už léta a každý rok o něco více a o něco sofistikovaněji, než ten minulý. A žádného zvláštního povyku jsem si nikdy nevšiml. Všechno se to – pokud někdo prokopl buben a něco vyplavalo na veřejnost – vždycky akceptovalo bez většího rozruchu jako bezpečnostní nutnost nebo třeba jako úžasná moderní vymoženost, která velice usnadňuje a zkvalitňuje naše k uzoufání nudné proletářské životy. Nebo došlo na mnohomluvné omluvy, obětního beránka a fízlovací fičůra se následně potichu zavedla na původní místo jiným kanálem.

Díky tomu je naše soukromí dávno pouhou iluzí a matnou vzpomínkou na ve srovnání s dneškem uspokojivě anonymní životy v totalitním Československu. Skutečně si nevzpomínám, že by někdy někdo z těch, co nyní tak hlasitě vřískají o škandálu a špehování někdy v minulosti, když se zaváděly podobné praktiky, protestoval stejně hlasitě a stejně rozhořčeně. Ani na činnost našich vyhlášených mediálních investigativních týmů, co jinak jezdí kvůli škandálům na Krym nebo do Švýcarska, si ohledně bujícího domácího státního, unijního či spojeneckého fízlování občanů, nějak nemůžu vzpomenout.

Bože, chtějí nás fotit!


Tak pořizování fotek aut a jejich osazenstva na dálnici pro BIS je špatné? Ale pořizování pintlich stejných fotek téhož plus navíc i všech chodců z těch statisíců podobných kamer rozesetých všude jinde mimo dálnice a přístup tajných služeb k nim je ok? A co sledování telefonů, elektronické komunikace a platebních karet? Které běží prakticky nonstop a mám silné pochybnosti, že příkladně zrovna BISka předtím pokaždé požádá o zákonné povolení.

Co nová auta, kterými, mimochodem, politici a novináři na rozdíl od nás jezdí mnohem častěji a která jsou podle nařízení EU už nyní z výroby přímo přecpaná fízlovacími online udělátky, naposledy například online sledovačem spotřeby? A která všechna data, která nashromáždí, včetně třeba i fotek pasažérů, odesílají kdoví kam a kdoví komu?

Už teď o nás díky tomu všemu (a díky tomu, o čem nevíme) stát a množina dalších subjektů ví skoro všechno i bez těch několika kamer na „kontrolu“ dálničních známek. I bez nich je BIS – a nejen ona – nepochybně schopna mít v případě potřeby dokonalý přehled o tom čím, s kým, kam a kdy jste po jaké dálnici s tou teroristickou papiňákovou bombou jeli.

A to všechno především díky tomu, že to naše nonstop fízlování dovolili a stále téměř automaticky dovolují a schvalují aniž by se nás ptali naši zaměstnancix-xpolitici. Novináři, pokud si snad někdy všimnou, tak většinou drží basu. Protože terorismus, protože bezpečnost, protože demokracie v ohrožení, protože Putin, protože klima. A protože jsou s nimi často ve stejném elitním klubu. Klubu těch, co vědí.

Velký bratr tady dávno je, daří se mu u nás výborně a proto je stále větší a větší. A najednou se vyhlásí poplach kvůli pár kamerám navíc? Kamery na dálnicích jsou ošklivé, ale všechno ostatní už zavedené fízlování je krásné? Vážně, vy hlídací ratlíci demokracie? Takže BISka podle vás nesmí vědět čím, kam, koho, kdy a dokonce i jakým řidičským stylem jezdíte každý týden po dálnici tajně šukat, ale Brusel jo? To je v pořádku, to škandální není? Zábavné.

Já vám nelžu. Jen neříkám pravdu

Ale úplně nejzábavnější na celé věci shledávám fakt, že naprosto každý do věci zasvěcený veřejný činitel v souvislosti s ní veřejně lhal, jako když tiskl. Každý. A kdo nelhal, tak alespoň vydatně mlžil. A ti co nelhali ani nemlžili mlčeli jako hrob. Jako například poslanci z dozorčího orgánu Státního fondu dopravní infrastruktury, který to všechno podle požadavků BIS spunktoval. Takový Stanjura, jinak horlivý obhájce vdov, sirotků a demokracie byl zjevně s fízlováním spokojený a ani nepípl.

Lhal nám premiér a předváděl dojemné divadýlko, ačkoliv musel vědět, která bije. A pokud snad nelhal a skutečně nevěděl, která bije, je to ještě o mnoho horší, než kdyby nám jen lhal a dělal divadýlko. Lhal ministr Kremlík, který sotva stačil na ministerstvu za tu chvíli nasušit z platu sedm mega na byteček a odmítnout příliš malý úplatek a už byl jako nutný obětní beránek vykopnut na jiné lukrativní místečko a stále lže i ministr Havlíček. A doslova jak cikán bez uzardění lhal na twitteru i ve sněmovně předseda sněmovní komise pro kontrolu BIS Bělobrádek, údajný křesťan. Jeho loajalita k elitnímu klubu a k instituci, jíž má kontrolovat je příkladná a zjevně minimálně na stupni 1 A.

Fámy a dezinformace!

A pochopitelně lhala i BISka, sledovat vývoj vyjádření jejího mluvčího v čase je skoro stejně zábavné jako číst twíty jejího kontrolora Bělobrádka. Ale u tajné služby ani nic jiného nečekáte, ta to má v popisu práce. A touto optikou je třeba nahlížet všechna její veřejná vyjádření, včetně oněch slavných výročních zpráv.

K čemu nám jsou politici, kteří mají primárně hájit za naše peníze naše zájmy, ale kteří za naše peníze hájí zájmy tajných služeb, které jsou zpravidla z logiky věci v přímém v rozporu s těmi našimi? K čemu nám jsou politici, kteří logické požadavky tajných služeb na jejich práci velice usnadňující preventivní přístup do našeho soukromí zjevně přijímají jako oprávněné a žádoucí, místo aby je s nimi prostě poslali do prdele? Myslí si snad ti géniové politiky, že jich se to špiclování týkat nebude? Jinými slovy jsem zaujat zjištěním, že vláda neúkoluje BIS, jak praví jeden z těch milionů zákonů, co tady máme, ale BIS v podstatě úkoluje vládu.


Chceme sledovat všechny a všude, protože v Německu řádí islámský terorismus a protože Rusové a Číňani útočí. Ano, jistě, to se zařídí, pane plukovníku. Kde všude se tenhle zajímavý princip dělby moci, o kterém ústava bohužel nic neříká, asi tak ještě uplatnil?

Potvrdil to univerzální ministr Havlíček: „Ta funkce tam je proto, aby se zabránilo případným konfliktům ve smyslu teroristických útoků. Není to o špiclování, ale musíme respektovat požadavek zpravodajských služeb. Od toho tu přece jsou bezpečnostní složky, aby tohle řešily.“ Jistě, pane ministře.

My a už vůbec ne VY politici, totiž určitě nemusíme respektovat požadavky zpravodajských služeb. Naopak, z našeho občanského hlediska logicky chceme, aby jich měly co nejméně. Zvláště požadavků tohoto typu. Protože informace představují moc. A moc vždycky korumpuje a svádí ke zneužití. A i agenti jsou jenom lidi. A Havlíčka i ty ostatní klauny si platíme od toho, aby se postarali o to, že zpravodajské služby budou úkolovány a usměrňovány politiky a ne naopak.

Apropó, ten abstraktní, s ničím nesouvisející terorismus, nejoblíbenější to důvod pro každé další fízlování a další buzeraci. Taky kvůli němu celé noci nespíte?

53 komentářů :

 1. Co chtít v době kdy můžou politici veřejně lhát ale des v informačním věku jim to neprojde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dole kdosi piše o svinstvu lži pravdolásky v přednášce pana magistra Kozáka.tady to je pokud to ještě nesmazali ozvěte se jestli to funguje.
   Webu totiž chybi jednoduchá funkce-kliknete a objevi se to

   https://m.youtube.com/watch?v=S-2al9ObGwY

   Smazat
  2. Chlivaci z Letné viděli KOTFALDA v 48 jak přišel z Hradu a řval

   "PRAVĚ JSEM PŘIŠEL Z HRADU!"

   a hned na to převzal moc.Řika se,že zvitězil.
   Ti chlivaci z Letné to napodobuji a ubohý dav tentokrát necinká kliči,ale tleská rozvratu nyni se nad námi vznášejici tyranie nové tzv humanitni diktatury majitelů velkých peněz pokřivené ideologie neomarxismu,která má skončit naprostým chaosem valkou a zmarem,aby prý jsme poté s úlevou jako ovčané přijali učeni pana Marxe!!!.
   To maji být ty nové vládni sviňarny nami zvolených zástupců,kterí po vykradeni republiky jsou dál nenažrani,vedou nas do bidy vykradanim našich kapes vyplácenim jen třetiny platů ATD?

   Smazat
  3. 14.05

   Pane "buřiči" ja se mam dobře,tak nekecejte moje babička žila za 250 korun a ještě z toho zaplatila i najem.
   Pseudopodpis na toto tvzeni tu dala pani "Helanov"

   Smazat
  4. Pro14.13
   To je ohlupovaci verse pro ovčany pani provokatérky,která se za to nikdy neomluvi!.
   To samé hlasaji tzv šileni ekonomové,kteři 30 let duji do blbců, jejich voličů, za to jim tleskajicich,že si maji utáhnout ještě vice opasky a dostanou pry za to zbyvajici dvě třetiny platu,které kradou oni kdovi jak dlouho.
   Mohla tam ta pani napsat i to že mizi z republiky do daňovch ráj 500 miliard,které prý patři na výplatu penzistům a ti se dnes misto protestu jen schromažďuji před markety,kde jsou slevy ,aby se při otevřeni prý mohli ušlapat a tak vykradeným penzijnim fondům pomohli!

   Smazat
  5. 14:13...Zase lež...Moje babička žila ve vile, kterou postavil její manžel, nájem neplatila.
   Už jste s tím překrucováním docela votravnej.

   Smazat
  6. Pani Helanov to nejsem JA,ja vas mam rad a diskuse je diskuse.

   Tady plati fakta jak pišete sama.
   Dnes by vaši babičce vilu zabavil exekutor nebot za nemovitost se plati daně, anebo sociálka by snad nařidila vilu prodat a za ty miliomy by babičku kralovsky pohostila.
   Dávat takové přiklady přežiti a to 2x je podle mého nevhodné,dnes je jiná doba.
   Citite to?

   Smazat
  7. Pani Helanov je skvělá válečnice alternativy.
   Kdyby tak napsala zda souhlasi s

   PŘIMOU DEMOKRACII TYPU IHNED A BEZ ZAKAZU PARLAMENTU?

   Ono se totiž přicházi na to,že při demobstraci davů na Letné se ukazuje jejich podstatný nedostatek!

   Nelze tam vest diskusi čili dialog jako na tomto webu SPD pana doktora a jeho redaktorů.
   Tady totiž prostřednictvim internetu lze oslovit podstatně vice občanů voličů a kdyby naši zastupci opravdu chtěli tu přimou demokracii objevili by se mezi námi jejich voliči i kadry z vedeni strany SPD a my bychom jim mohli vysvětlit co chceme a tak způsobili jejich vitězstvi ve volbách MONUMENTÁLNE!!

   Tak mi napadá jak si vlastně přesně představujete vy voliči a pani Helanow tu přimou demokracii v praxi,jde to vůbec uskutečnit nebo je to celé bluff a vy to nevite,nebot diskuse o tom neni nikde vidět či ano a kde?

   Smazat
  8. Ja te přime demokracii SPD take nerozumim.to jako,kdyžněkdo bude hlasovat blbě tak ho referendem půjde vyměnit?
   To když je na referendum 30 let embargo a zakon neni se má povest takovy cirkusovy kousek a kdo rozhodne,že kdosi to odhajloval blbě.
   To mi vrta hlavou.
   Jak to vlastně je cele myšleno,kdo je ten pravý ,ktery to vi,aby se to vyjasnilo v te diskusi,nebo se to nesmi a beze stopy to zmizi?

   Smazat
  9. 15:09... Domovní daň platila teta, babička žila jen jakoby na výminku.
   Já jsem ten příspěvek napsala, abych upozornila, že se dá žít i skromně...A nefňukat .
   Ale my Češi jsme národ remcalů, tak to prostě je.
   Je to takové naše špecifikum ;-)

   Smazat
  10. Paní Helenko, nenechte cloumati svým majestátem. Sem se vnucují " přizdi psáči " a rozbíječi debat. Svobodu slova nahrazují nadávkami a provokacemi. Pravdu nám neukecají, tedy nevykomunikují a ani na to nemají. Zůstanou jen na úrovni pavlačových Plajznerek. Nás je víc a jim ani nepomůže, že dnes mají na pomoc řadu technických dělátek.

   Smazat
  11. Pani Helo a ostatni...to jsou celkem nepodstatne informace,kdyz k tomu nepripojite v ktere dobe babicka prasne zila a kolik co stalo...Kdyz u nas stal rohlik treba tricet haleru,tak v Italii, aby si mohli koupit kus peciva, museli byt milionari:-)

   Smazat
  12. Pro 16.52 překručovace a hlupaka,jeho majestátu

   Helanov ma z vas 16.52 radost a my občané taky.
   Mi se tu objevuje,že mě už zaměřila al haamajda,
   Upozorněni,že si musite utahnout opasky propagované stale pani Helanov je tedy "zakon" podporovany tajnou statni policii ČSSD al hamajdou tedy nemusim ani překládat z němčiny co to znamená,historie se má opakovat.
   Hrdinové, válečnici alternativy vpřed k věci nebo z vás zase nadělaji tak jak za komunistů jen a jen sračku!

   Smazat
  13. 18:44... Ještě jste zapomněl dodat, že skromnost propaguje i Gréta Aspergrová :-)
   Já se zas musím smát, když známá chodí doma v tílku a v kalhotkách a piští, že jsou drahé energyje...
   Já nosím dlouhé podvlíkačky, dva svetry a jenom zavlažuji.
   Proto mi energyje (teda zatím) nerve játra.

   Smazat
  14. Pani Helanov od vašeho formátu se očekává,že se tu vyjádřite,

   jak podporujete SPD a tou stranou propagovanou přimou demokracii a ne jak se obrňujete před spotřebou tepla dodávaného našim nepřitelem carem Putinem!
   To je fakt plně pod vašim majestátem.
   Doufám,že si rozumime.?

   Smazat
  15. 16:42 A tak to má byt. Žít skromě aby jiní mohli žít rozmařile.

   Smazat
  16. 19:36...SPD podporuji tak, že pravidelně volím tuto stranu.
   A každý měsíc posílám 300,- Kč na podporu tohoto plátku.
   Kolik posíláte vy, smím-li se optat?
   Doufám, že si rozumíme.

   Smazat
  17. 21:35 ???
   A když nebudu žít skromně, tak někdo nebude moci žít rozmařile?
   Vy se mi snad jen zdáte!!!
   Já žiji skromně abych vyšla s penzí, zbylo mi i na cigára a děti mě nemusely zbytečně podporovat.
   Nemám s tím ani ten nejmenší problém.
   Nevím, proč bych měla utrácet zbytečně.

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. Konečně vím, co Helanov žere. Její babička dožívala ve vile, kterou postavil její manžel. Dožívala s důchodem 240 Kčs. Chápu, že pokud její manžel stavěl vily, nejspíš nebyla a nemusela být zaměstnána. Tedy neměla odpracována léta k přiznání důchodu z "Národního pojištění", které zavedli komunisté, aby byl každý, připomínám, že každý občan, sociálně zabezpečen.
   Protože do té doby, krom "státních zaměstnanců" (případ mé matky učitelky), bylo na každém jak se na stáří a pro případ nemoci zabezpečí. Ti, kteří na to měli se pojišťovali a spořili (případ mých prarodičů), jenže dvě světové války všechnu tu snahu, cestou inflace, měnových reforem a majetkových zvratů zmarnily. Takže dožívali s důchodem necelých Kčs 500 na osobu za pomoci širší rodiny. Tu to, při tehdejším stavu morálky, psychicky nijak netrápilo. Jak se pamatuji.
   Helanov, kdo měl za komunistů odpracováno, měl důchod na úrovni 53 AŽ 57 % průměrných výdělků. Dnes to je, po všech těch zvýšeních, 43 % s pohrůžkou - pojišťujte se, spořte, hromaďte majetek. Na důchody nebude! Ba jo. Protože Helanov, teď teprv je to vono. Rádi se uskrovníme. Jezdíme do zahraničí a máme banány. A brambory málem v jejich ceně.

   Smazat
  20. Pro 22.30 pani Helanov,

   Já 19.36 podporuji SPD tim,že pokud bude chtit dostane mým prostřednictvim možná většinu v Parlamentu a tim i miliony.
   Samozřejmě,že 300 je to samé jako pro majitele velkých peněz,nebo malé a bohaté středni podnikatele třeba ekvivalent 100 000 zvlášt když poznaji z programu SPD,že jim tato skvělá partaj bude "držet štanglu" a zvýrazni to ve svém programu JAK nebot to snad nedělá z partaji nikdo a docházi tak k obirááni právě jich!!
   Prosim přijměte dobrou radu a PIŠTE k věci,hlavně ve prospěch

   PŘIMÉ DEMOKRACIE OBČANŮ,KTERÁ BY FUNGOVALA IHNED!

   Smazat
  21. Pani Helanov piše,e dává 300 korun "plátku",
   Kde to posilá ty penize,když tak se tak pohrdlive vyjadřuje,neposilá to ona kdesi neznámo kam?

   Neni to nikomu divné?

   Smazat
  22. Je podivné i to,co asi dělal Helanov dědeček,

   když v té svoji vile nechal trápit babičku,která spokojeně PRÝ chroupala kůrčičky,aby se dožila požehnaného věku.
   O co ,že pani "helanov" neodpovi na to co ji vede k tomu narušovat solidaritu boje proti neomarxismu majitelú velkých peněz a nepiče nic proti rabováni republiky 500 miliardami mizicich do daňových rájů,ačkoli i pan Soroz psal,že bohači maji dost peněz a jsou proto připraveni pustit chlup, nebot se jim cpe vyhody a kapitálni renta až po zuby zlata peněz a úlev!
   Proč ješte kradou k tomu těch 500 miliard určených prý penzistům,kteři nemaji taky snad nikde zastáni.
   Na jinych webech se už začinaji objevovat odvažne članky,ale to prý proto,že tam maji ve skutečnosti funkci mucholapky,kde je i jakysi proud nadavajici židům,což je tamni tzv.volavka, na kterou se maji chytit ",gojimi",aby je tamni admin opatřil nejen zcenzuroval,ale hned je i šoupl na tzv BLACK LISTE,kde budou sledovani jako ryby v akvariu a ani si neškrtnou bo je nikde už paka nepřipusti!
   Tak tam už teď leze jen sebevrah!

   Smazat
  23. 14:05 zřejmě o učení K. Marxe víte úplné h...o.

   Smazat
 2. No, je pravda, že nikdy v minulosti nás netočilo tolik kamer na ulici, v obchoďáku, na dálnici...
  Poloha telefonu, co si koupíte nebo vyberete na kartu, a ještě na sebe mnozí rádi prozradí přes své účty...
  Orwell měl velkou pravdu...

  OdpovědětSmazat
 3. Takto chtěji ten režim,který nyni je v Čině salamovou metodou zavést i v ČR.

  Tam přejdete křivě křižovatku a naproti se na obrazovce objevi kolik vam odečtou bodů z vašeho "sociálniho"konta a kolik budete muset odpracovat zdarma,aby jste to odčinili.
  To bude asi tem nový NEOMARXISMUS pro otroky!

  Kdesi jsem viděl přednášku kdy přednášejici jmenoval co za svinstvo je ta pravdoláska.
  Ty lži je možno vidět už v tom jak se hned poté usadil název HUMANITNI BOMBARDOVÁNI!

  Dalši protimluvy nasleduji dnes každý den v TV a ohlupovacim tisku..

  OdpovědětSmazat
 4. Právě politikům, kteří lžou většinou vše projde.... Jen občas je nějaký obětní beránek. Právě, kdo lže, ten většinou krade, nic mu není svaté a hloupé a proto "drží". A kdo s nimi nedrží basu, ten "odjede" a nebo je na něho ustavičný hon

  OdpovědětSmazat
 5. Jo, jenže v Číně je miliarda a půl lidí - občanů.
  My tady s deseti miliony máme problém, kde s čím a jsme defacto kolonií. Při takovém počtu lidí je třeba mít i trošku pochopení pro disciplínu a jakýsi kolektivní rozum. Víte, kolik je to vlastně lidí? Jako 3 Evropy. Který státník a které zřízení současnosti by to ukočírovalo?

  OdpovědětSmazat
 6. Co si myslíte? Co asi dělal předseda vlády a ředitel BIS v Centrále SSíajjej?

  OdpovědětSmazat
 7. Myslím, že ta situace v Číně, je svým způsobem prevence. Uhlídat přes miliardu lidí a nechat tam řádit ušácké tajné služby jako černou ruku, jako všude kde zařídíli barevné revoluce, by byla naprosto jasná sebevražda. Ona ta bezduchá kritika Číny je někdy až úsměvná. Možná se někdo vzpomene jak naše hrdinná veřejnoprávní ČT měla srandu z toho, že v Číně mají 1500 poslanců. Jenom jako vždy ve své blbosti Dvořákovic televize nedomyslela, že v tom případě bychom my měli mít těch poslanců 15 slovy patnáct,a ani to né. Tomu se říká kreténismus v nejčistější podobě. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:52...Připodepisuji!
   Navíc Číňani jsou jinak stavění než my, mezí čínskou a euroatlantickou kulturou je velký rozdíl.
   Oni preferují blaho celku, my blaho individua.

   Smazat
  2. Němcům se sam od sebe jejich parlament rozšiřuje a prý maji snad už 800 křesel.

   Smazat
  3. 13:52 Skvělý postřeh, těch 15 poslanců v parlamentu je akorát, senát zrušit a ministerstev by stačilo 5. Má to jeden háček, kapři si rybník nevypustí.

   Smazat
  4. Cinane byli hloupi..Kdyby vykrikovali,ze jde o boj proti terorismu, jeste je pochvali

   Smazat
  5. 18:36...Ale ono JDE o boj proti terorismu!
   Ti Ujguři terorizují nemuslimské yvatelstvo a v jednom kuse se vymezují.

   Smazat
  6. V Barmě (Mijanmar) zase terorizují barmské občany Riongové, muslimové, co do země nalezli z Pákistánu.

   Smazat
  7. Helenko, Ujguři jsou původem kočkovní a bojovní Mongolové, taky žijí v odpovídajícím pohraničí. Moc toho nevím, ale asi jde o samostatnost (na YT byl zveřejněn sklad jejich zbraní). Připomíná mi to osud Sudeťáků, pak se ani Číně nedivím. Možná je to jen drb, prodávám co jsem koupil. Pozdrav od JPP.

   Smazat
 8. No a to tam nemají Mek kártismus, různé komise a Dohled nad neamerickou(nečínskou) činností :) . Jo v Číně vadí veřejné popravy, ale jinde nevadí smrtící injekce a elektrická křesla. Vadí Ujguři a nevadí původní Indiáni, na jejichž území se těží plyn a ropa a sami žijí i teď v rezervacích.
  Vadí nám téměř dospělé děti v utečeneckých táborech a nezajímáme se o osud dětí třeba v baby boxech

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejvíc mě udivuje, že RF a Čínu by mistrovali právě junioři...Takoví Pyjáti, když slyšej Čína, tak mají pěnu u h@by...
   Že by se shlédli v Čínské kulturní revoluci???
   Tam také byla předvojem pokroku mládež.

   Smazat
  2. 13:59 Vy máte nějaký problém s dětmi v baby boxech? A v čem máte o ně strach? Ty děti jsou "právně volné" a mohou být dány okamžitě k adopci. O děti je obrovský zájem, který přesahuje nabídku. V dětských domovech jsou jen děti k adopci nevhodné. Takové, co o ně jednou za uherský rok projeví biologičtí rodiče chatrný zájem, nebo děti všelijak psychicky či fyzicky postižené, o které zase většinou nemají zájem potenciální rodiče. (Jsou samozřejmě vzácné výjimky.)
   Takže dítě z baby boxu je na tom výborně. Sice nebude naplněno jeho právo na to znát své biologické předky, zato ale neskončí v popelnici jako odpad, a současně má téměř stoprocentní šanci najít náhradní milující rodinu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19.17
   Rozhodně žádný problém s baby boxy nemám. Asi jste nepochopil , že pokud se toto dítě do tohoto boxu dostane, mají problém hlavně jeho rodiče. a díky tomu, že těch nebohých dětí jsou již stovky, tak je problém někde ve společnosti, v systému...
   a pointa byla, že se nedokážeme postarat o své vlastní rodiny a děti a budeme dělat maminku a tatínka pro sedmnáctileté mladé bojovníky.PS. velká poklona, že baby boxy existují a děti nekončí v popelnicích, jak píšete... Ale také si nemyslím, že by někdo měl tak velkou starost a věděl by, jak se kterému dítěti daří. Zato o těch migrujících bycom věděli mnoho a jak málo pro ně děláme

   Smazat
 9. To už jsou generace vymytých mozků a nových svazáčků.
  Zatím nic nedokázali, nic nezbudovali, o nic se v zásadě nepřičinili, jen škodí, moralizují a žalují.
  Oni by měli první křičet o svobodě, o svobodě slova,pohybu... Raději by měli třeba řešit uvěznění Asánže, než řešit pomníky a názvy ulic. Toto rozhodně bukanýři a ta jejich houba satan před volbami nezmiňovali. Navíc, když si zjistíte rodinné vazby, tak zjistíte, že je jich ve vedení jen prakticky rodina - příbuzní

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Nechte svazáčky chvilkovat, neb jejich jest království nebeské. Já jim ani nezávidím.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak, když už chtějí fotit obličeje v autech, tak by nám mohli taky hlídat kdy nám končí platnost dokladů a udělat rovnou nové. Fotku mít budou z kabiny a identifikační údaje mají na příslušném úřadě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je vyborny napad

   Smazat
  2. To už dlouho nebude trvat a nebude to nutné. Žádné doklady nebudou třeba. Jak dlouho může trvat vývoj takového zařízení, že na vás polda, či kdokoli jiný, namíří aparátek, a bude vás mít kompletně přečteného, sakum pikum, i s informací, že jste si ráno nečistil zuby a že jste právě na cestě za nelegitimní přítelkyní. Opusťte jednou provždy iluzi, že zbytky soukromí lze ještě nějak chránit. Nelze. Smiřme se s tím. Dokud se za názor nevrátí naši otrokáři ke kriminálům a popravám, tak jsme ještě vlastně docela svobodní a nemusíme si tak zvaně dávat pozor na pusu. Protože je to zcela zbytečné. :-)

   Smazat
 13. Kde jsou ty blahé časy STB, jejich laškovné fízlování. Tehdy pro potřeby zachování diktaturyproletariátu, dnes pro zachování diktatury kapitálu, jeho zisků, jeho vlády nad právem, spravedlností, jeho právem na teror a vraždění. A tak se nejen nemůžeme, ale nesmíme divit, nakolik nás mají uzurpátoři moci prokouknuté. I ti doktoři se svými CT a magnetickými rezonancemi neví našich útrobách tolik jako tajňáci. Ostatně oni také rozhodují o našem bytí či smrti.

  OdpovědětSmazat
 14. Justiční mafie Pavla Zemana a spol.
  https://www.youtube.com/watch?v=Bp6yKBRJNMA
  tohle je zrůdný režim kde korupce politiků korporacemi, skupinami mafiánů, je přímo legalizována a nazvána lobbysmus ..+ navíc čr je vazalská nesvobodná kolonie , Toto je systém vybudovaný J.Pospíšilem !
  Dĕkuji za video které přesně ukazuje jak zkorumpovanou máme policii,státní zastupitelství a soudy.Bohužel jsem přesně tyhle zkorumpovaný zrůdy v policejních uniformách a talárech zažil na vlastní kůži.Měl jsem být dokonce přesně tímto postupem zlikvidován a proto jsem musel opustit republiku. Příběh na YouTube:Zdenek Rubický.

  OdpovědětSmazat
 15. Dnes vytahujeme z dávné minulosti - doby prolezlé vlastizradou - Urválky, ale za čas budeme vytahovat docela jiná jména a dávat párkrát týdně ukázky z jejich "práva a spravedlnosti". Byla vůbec někdy obecně spravedlnost, nebo je to jen "pro vyvolené", kteří mají dovoleno vše - právo neprávo, jen když si zaplatí, budou očištěni jako běloskvoucí lilie! Justiční mafie - ten pojem už u nás koluje pár roků a vyřkla ho ústa nanejvýš znalá poměrů v justici a u policie.

  OdpovědětSmazat
 16. noviczech
  ...přátelé, v Německu v jednom městě zastavil u chodníku stříbrný mercedes, šli zrovna děti v pátek že školy, vyskočil muž a začal tahat násilím desetileté děvče s aktovkou do auta!!! Jen díky tomu, že se děvče bránilo a vřískalo a z dáli přibíhali náhodní chodci, muž dítě pustil, nasedl a ujeli! Ani jsem se nikde nedočetl, jestli se podařilo mercedes vypátrat! Tento hrůzný akt byla SKUTEČNOST naší demokratické doby! Kdyby na té křižovatce tehdy byla kamera a kvalitní, bylo by zlo potrestáno!!!
  A teď se rodiče hádejte o kamery.....!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.