Reklama

středa 5. února 2020

Nepřekonatelné puzení k happy endu

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
5.2.2020
Adorno řekl, že americký ---happy end--- je projevem Hegelovy koncepce dějin (když to obrátíme vzhůru nohama a absolutního ducha nahradíme absolutní hmotou, dostaneme Marxovu ideu konečného řešení všech společenských běd). Zní to učeně, ale sestoupíme-li z výšin idealistické i materialistické filozofie do každodennosti obyčejného občánka, tak to platí. Filmový happy end je malá útěcha nabízená obyvateli nejpokročilejšího kapitalismu (AMERICAn capitalism FIRST!), občanovi, který zoufale, od kolébky do hrobu, touží dostat se výš a výš, až do těch nejvyšších pater nejvyšších mrakodrapů, kde sídlí bohové mamonu, úspěchu, moci. 

Není-li to uskutečnitelné v životě, ať to platí aspoň ve filmu! Lenin si přál, aby film plnil významnou úlohu v životě společenském, hospodářském, kulturním, aby zvyšoval gramotu na všech stupních, zvlášť na tom propagačním. Magnáti amerického filmového průmyslu to pochopili již dávno, ale po svém – divákovi unavenému z plahočení a nezdarů v pozemském plahočení štědře nabízejí útěchu. Nedaří-li se občánkovi dosáhnout ani zlomek toho, po čem touží, filmaři mu nabízejí uskutečnění všech snů, i těch vrcholných – když ne v reálu, tak aspoň na stříbrném plátně. Učeně se tomu říká: symbolická hodnota přebíjí tu skutečnou, nefalšovanou. Přece nenecháme našeho diváka dvě hodiny sedět ve tmě, když s napětím sleduje krkolomné zákruty životních osudů – nerozhoduje, jde-li o kovboje nebo o pojišťovací úředníky –, aby odcházel z bijáku sklíčen, zdeptán, deprimován. Takových zážitků má v životě dost, tak ho přece ti soucitní pánové Goldwyn–Mayerové nenechají na holičkách. Nejdřív je třeba nakupit haldu překážek, které hrozí, že se pod nimi hrdina zhroutí a téměř zahyne (tak krásně to dovedl předvést Buston Keaton, komik–akrobat nehybné tváře), a teprve v poslední chvíli, kdy už už se zdá, že odnikud nekyne žádná spása, v poslední přesně načasované chvíli se snese shora kouzelný obrat, bůh z nebes, deus ex machina, a zařídí šťastný konec. Finis coronat opus, to věděli již antičtí mudrci. Čím je to korunování děje nečekanější, nepravděpodobnější, tím je velkolepější, tím víc šťastných slz vyloudí na napjatých tvářích diváků všech profesí a gendrů.

O jaký typ hrdinů, prostředí a příběhů jde, není podstatné – zákon pekelného napětí korunovaného happy endem se neúprosně prosadí. Naše televize, která nás zavaluje americkými filmy (odhaduji, že svou 80% frekvencí severoatlantické zábavy odpuzuje filmy ostatních zemí světa, činí je neviditelnými), nám umožnila v posledních dnech vychutnat happy end ve dvou jak jen možno odlišných filmech – jednou ve westernu Bravados (1958) s nepřekonatelným hrdinou kamenné tváře a ostře namířených modrých očí, podruhé v Bytě z roku 1960 (naše distribuce tehdy rozumně změnila původní titul Garsonka, protože by to u nás vyvolávalo pohoršení, čemuže to za mořem říkají garsonka), kde je hrdina, vlastně antihrdina, převlečen za úředníčka–průšviháře hraného neposedným, rtuťovitým Lemmonem. Ty dva filmy nic nespojuje, jsou jiné, protikladné, ale ten nezadržitelný zákon happy endu se v obou všemu navzdory bezpečně prosadí.

Je tu ještě jeden, ne-li zákon, tak aspoň polozákon, který americké kasovní filmy dodržují nebo mají dodržet. A tím je, řekneme-li to vznešeně, morální poselství. Ve westernu s Gregory Peckem, kde o nějaké ty šibeničníky, vrahy a násilníky není žádná nouze, je zapotřebí hrdinovu ne zcela oprávněnou pomstu napravit jeho obrácením, pokáním – v závěru filmu neznaboh, ztracený syn, se pokorně vrací do lůna církve, jejíž laskavost představuje něžně kolorovaná tvář Bohorodičky na oltáři. Bravo – tak to mi být! Diváka Bytu- zase uspokojí, že hnusný nadřízený našeho průšviháčka, ten všemocný bůh podniku, sídlící pod samým vrcholem mrakodrapu, je nakonec potrestán – zachtělo se mu smetany, ale tu slízne právě ten jeho nejnižší poddaný. Ano, tak to má být, říká si spokojený divák. Happy end je vždy posvěcen tím, že darebáci jsou potrestaní, neujdou trestu, šibenici nebo jsou aspoň zahanbeni a v té složité hře na šachovnici citu a lásky dostanou nakonec nemilosrdný mat. Jako u Hegela – absolutní duch, děj se co děj, se prosadí.

Shodou okolností diváci ČT 2 nám v těchto dnech promítala také válečné drama Ponorka U–571, natočené podle skutečné události, kdy se britské ponorce podařilo zmocnit se složitou tajnou operací enigmy, kódovacího přístroje, který se nacházel na poškozené německé ponorce. Nevím, jak probíhala tato výjimečná událost ve skutečnosti, ale tvůrci americko–francouzského filmu ji použili k tomu, aby vybičovali divákovy nervy na nejvyšší míru a aby zpocenému divákovi po všech neuvěřitelných peripetiích nabídli – happy end. V závěrečné scéně se spojeneckým námořníkům podaří z ukořistěné, poškozené a nepotřebné ponorky vypálit poslední torpédo proti mohutnému německému křižníku. Poslední metry filmu ukazují, jak železná loď zježená děly rychle mizí ve vodách Atlantiku. Nádherná podívaná! Z hlediska filmové estetiky i etiky to bylo nutné, aby se divákovi dostalo po dvouhodinové dřině vrcholného uspokojení. Marná sláva – happy end, ten levný, tisíckrát obehraný a tisíckrát znovu použitý trik, ničím nenahradíš. Ať již jde o kovboje, úředníky nebo vojáky.

3.2.2020

81 komentářů :

 1. Jo mám rád dokumenty a filmy podle skutečných událostí. Když už jsme u těch ponorek:

  https://www.csfd.cz/film/7222-ponorka/prehled/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Happy endem skončila havárie Boeingu 737 v Istanbulu. Při přistání se rozlomil na tři kusy. Ze 177 cestujících se zranilo pouze 21 lidí. Fantastický Boeing ! (???)

   Smazat
  2. Co jsou ALGORYTHMY .
   Jsou to nove masiny/programy v pocitacich na jeste lepsi a masovou cenzuru tech nechtenych , nazadoucich nevyhovujich a zbytecnych ,jako my vsichni napriklad.
   Do programu se zabuduji "nepratelska slova" ,terminy, vety a jina fakta, skutecnosti ,nejvice ty pravdive ,ty pak pohodlne pro cenzory vymazavaji vse na ochranu treba Uber autoru,zarizuji poslusnost vuci novym tajnym narizenim z EU atd.
   Automatizace pak je zaprazena do sluzby obecneho blaha. Kdo nic nevi neni trapen a zaroven je oblazovan OPIEM nadeji na dalsi pristi stesti noveho raje..
   Napr. Marx a Lenin nahradili OPIUM nabozenstvi, OPIEM marxismu-leninismu ,dnes zase pro zmenu opiem Eurofasismu...
   Zakazovani postupne pak je nejlepsi metoda pro elity k zakazu uplne vseho ..Vse se pak nahradi jinym daleko uzitecnejsim , invazi napr. sirotku Ponekud Predcasne zestarlych...

   Smazat
 2. Nevím proč, ale na 7x zvolený komentář, se mi 6x zobrazil pan Grybář. K tématu - myslím si, že jde o cvik pro cévy, neb při strachu se nám zúží a při happy endu naopak. Jinak berte ty hrůzostrašné blbiny s rezervou.

  OdpovědětSmazat
 3. Jít dnes do kina na americký film se rovná duševní kastraci. Nevím čím to je, ale mne už dokáže vykastrovat dokonce i trailer. Ať se kouknu na cokoli z americké filmové produkce, dokáže mne to spolehlivě, někdy i do několika sekund, zablokovat energetické dráhy v těle.
  Tupost a impotence povýšená na kulturu. Podle mne už nejde o to točit filmy pro zábavu, poučení, nebo vystrašení, ale jde o rafinované mučící techniky, jak vykostit diváka zaživa.
  Když si vezmu takovou propagandistickou kravinu, jako byl kdysi Rambo, tak to byl ještě celkem dobře koukatelný film, oproti těm nestravitelným sračkám, co odtamtud lezou dnes.
  Pokud dneska někdo vleze do kina s IQ 80, tak vyleze s IQ 10.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. IQ 80 jsem zvolil záměrně. Nepředpokládám, že by chodil do kina na americké filmy někdo chytřejší.

   Smazat
  2. Přesto Amerika natáčí i filmové skvosty.

   Smazat
  3. 17:20 Tak to nám musíš napsat které?:)

   Smazat
  4. 17:29
   Zřejmě chtěl napsat....natáčeli;-D,třeba jako Sedm statečných nebo Tenkrát na Západě.

   Smazat
  5. 17:29, třeba Váha vody, Most osudu, Lolita, skvělé filmy Davida Lynche, Dům duchů, V kůži Johna Malkoviche, Horký měsíc, Pojídač hříchů, Anglický pacientů, 12 gramů, Zelená míle... a spousty dalších skvělých a hlavně dívatelných filmů.

   Smazat
  6. 18:29 jenže to není současná produkce.

   Smazat
  7. Ano - natáče - li! Čas minulý! Taky tyto kvalitní filmy i seriály s kvalitními herci už nikdy nikde nenajdete na DVD. Prý si USA nepřeje, aby se to zde prodávalo, ale toho odporného, surového smetí, bulvárních hovadin, zabijaček, rozmlácených ksichtů, vyhřezlých střev, děsného ponižování lidí, a bezduché kraviny bez děje - toho jsou všude v prodeji DVD hromady, mohlo by se to přehazovat vidlemi, a nikdo to samozřejmě nekupuje. To je kultura pro vyšahance, ale televizní kanály produkují jenom tyto sračky. Asi je to levné? Sbírají to v amerických kontejnerech a na smetištích? Kvalitní americký film už je v TV k vidění jen párkrát do roka, už delší dobu neuvedli například Hello Doly, nebo My fair Lady, apod. což ještě nedávno vždy v závěru roku uváděli. Zcela určitě se něco děje. Něco, co není dobré ani pozitivní, jen luza to ještě nesmí vědět - elity, a politici už to vědí.

   Smazat
  8. 18:31, ale no tak, vy jste kritizoval americkou filmovou produkci, tak jsem vám dodal seznam těch kvalitních z posledních let a vy přijdete s dětinskou výmluvou.

   Smazat
  9. ale milánku 18:54 - většina tebou jmenovaných filmů ten happy end také má.

   Smazat
  10. 19:16, jednak ani ne, a i kdyby, tak co jako má bejt? Vesnička středisková má taky happyend a je považována za vynikající film.

   Smazat
 4. Na filmy obecně chodí do kin po celém světě mládež a puberťâci. Proto ta nízká intelektuální úroveň. Říká se.tomu marketing čili přizpůsobení produktu trhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že je někdo mladý, ještě neznamená, že je hloupý.

   Smazat
  2. Jo, v 50., 60., 70.tých letech chodily do kin všechny věky, bylo dost dobrých filmů, nejen US ale i Fr, It, Šp. Švédské i Německé, i Polské.

   A bylo dost biografů, a byly levné. Když nebylo nic extra v TV (nicméně z dnešního pohledu o mnoho víc než co dávaj dnes), kouklo se do novin, vybralo se v okolí a o závod stihnout 8:15, umluvit pani v kase, že nevadí, že se přijde o týdeník.

   A opravdu většinou ty US filmy, kterých se nám dostalo, byly ty, které i dnes mají svou hodnotu.

   Holt jsme ale museli oželet takové skvosty jako Rambo a i 007...

   Smazat
  3. Já si myslím, že ještě v 90´letech točili dobrý filmy, třeba komedie mě fakt bavili, ale co odtamtud leze dneska, to se nedá zařadit mezi produkci určenou pro mentálně zdravou část lidstva.

   Smazat
  4. Ano, chodí převážně puberťáci, v počtu tak dvanáct kusů na celý sál, při promítání se baví, šklebí, a žvýkají pop - corn. To je současná filmová kultura. A přesto se vyplácí tyto pitomosti promítat, vydržovat chod těch obrovských sálů, vytápět je, zaměstnávat šatnářky a prodejce popcornu. Kdo asi financuje to rozleptávání mozků mladé generace?

   Smazat
 5. S tím "Bytem" bych to jako hnidopich nijak moc neházel na naše milé úřady. Koukal jsem na imdb.com a tam je uvedeno, že se to skoro ve všech státech promítalo v obměnách něco jako Apartamento, jedině ve Francii, v Polsku a v Řecku měli Garsonieru.

  Litva jako jediná s námi Butas, Rusko Kvartíra. Mexiko a jiné španělsko-mluvící jihoamerické státy: Piso de soltero...

  A Israel Ha'dira... ???

  Hlavní bylo, že šlo o půjčený "Byt" za jistým účelem, nezáleží kolik měl pokojů. V našem případě, když někdo potřeboval se taky někam ulejt za jistým účelem, sháněl u přátel: hele, potřeboval bych pučit "Byt". Že by si chtěl pučit "apartment"? To by asi v 60. letech těžko sehnal a asi by si teda moc neužil...

  BTW, v tom westernu Bravados si zahrál vedle slavného Pecka náš taky slavný Jiří Voskovec. A jak se o tom zmiňoval ve svých dopisech, byl na to velmi pyšný.

  OdpovědětSmazat
 6. Jen tak naokraj, americký filmový průmysl zakládali z velké části emigranti z carského Ruska.

  OdpovědětSmazat
 7. Nechápu, co má autor proti happyendu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stáváme se tím, o čem přemýšlíme. Osoba, která přemýšlí o konkrétním a hodnotném cíli, to dosáhne, protože o tom přemýšlí. Naopak ten, kdo nemá cíl, kdo neví, kam jde, a jehož myšlenky tedy musí být myšlenky na zmatek, úzkost, strach a strach, tak vytvoří život frustrace, strachu, úzkosti a strachu. A pokud o ničem nemyslí ... nestane se nic.

   Lidská mysl je podobně jako zemědělec. Země dává zemědělci na výběr. Může v této zemi zasadit, co si vybere. Země nezajímá, co je zasazeno. Je na farmáři, aby se rozhodl. Mysl, stejně jako země, vrátí to, co postoje ... lidé k životu rostliny, kterou jste vysadili, ale nezáleží na tom, co zasadíte. Pokud zemědělec zasadí dvě semena - jedno semeno kukuřice, druhé noční můra, smrtící jed, voda a stará se o zemi, co se stane

   Pamatujte, že země se nestará. Jed vrátí v tak úžasném množství jako v kukuřici. A tak přijdou ty dvě rostliny - jedna kukuřice, jeden jed, jak je psáno v Bibli: „Jak vy zasejete, vy budete také sklízet.“

   Lidská mysl je mnohem úrodnější, mnohem neuvěřitelnější a tajemnější než země, ale funguje stejným způsobem. Nezáleží na tom, co zasadíme ... úspěch ... nebo neúspěch. Konkrétní, hodnotný cíl ... nebo zmatek, nedorozumění, strach, úzkost atd. Ale to, co zasadíme, se nám musí vrátit.

   Smazat
  2. 17:39, a k tomu happyendu si mám z vašeho příspěvku vybrat co? Jakože souhlas s happyendem?

   Smazat
  3. Na rozdíl od amerických filmů život nemá happy end.

   Smazat
  4. 20:52, :D opět perla. Chlape, kam na to chodíte?

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečti příspěvek 17:39 PŘEMÝŠLEJ inteligente.

   Smazat
  2. Voni ještě existují knížky, víš? To je ta věc, kterou jsi nikdy v ruce neměl! :D

   Smazat
  3. 17:43
   Existují taky divadla, opera, balet, koncerty klasické hudby,... Kolikrát jsi byl v posledních 10 letech na výše uvedeném, ty samozvaný intelektuále?

   Smazat
  4. 17:38
   Tvůj nejoblíbenější je BLBÝ A BLBĚJŠÍ,viď?!:-)))))

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Pozor, kdyby dneska někdo natočil BLBÝ A BLBĚJŠÍ, tak by to dostalo pět Oskarů. Takovej je to dneska průser.

   Smazat
  7. 18:03
   To je fakt,takový amihovna a k tomu jako bonus hovadina od Venzla udavače Audience s Odcházením na pokračování!☺

   Smazat
  8. 17:38, možná by ses divil, ale dá se vybrat. Dokonce Írán je známý svými dobrými filmy a dobré filmy natáčí i Chile a Mexiko. Dobré filmy natáčí, přesněji natáčelo i Česko. A dobré filmy natáčí Amerika. Jen bohužel požadavek zákazníků se orientuje na tu trochu slabší produkci, takže se tady vyskytuje víc té slabší.

   Smazat
  9. Nechceš přestat lézt na diskuze mezi rozumné, normální a slušné lidi ty hnusnej opičáku -pardon king kongu - jak roztomile americké!? Jsi s tím nadáváním, pošklebováním a urážkami otravnej jak veš! Přicucnutej na diskuze - dříve jsi sem nelezl, už tě nebaví mainstream? Proč? Tam je podobných sprostých prasáků víc.Raději máš nasírání slušných lidí? Nech se vyšetřit u psychiatra, určitě to bude nějaký druh duševního zmrzačení.

   Smazat
  10. 18:55 Těma "diskusema" má být to prdění místních žlučovitých socek v pracovní době? Tihle zapšklí, na Putlerových prdech zcela závislí neproduktivní odulci*) by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravíme tě, honolulu. Doporučujeme zalézt do bazénku, namočit si kulky do vlažné vody a využít plných benefitů, které poskytuje americká vláda americkým důchodcům:DDDD

   Smazat
  2. Správně - sám jsi nekulturní, drzý, sprostý, exulantský lejno Jiří Večerku. Samozřejmě že souhlasíš s tou opičí obludou, je zrovna tak sprostá, uráží a nadává tady slušným lidem jako ty, drze sem lezeš každý den -proč? Máš pro to nějaké vysvětlení? Komu nadáváš "rudí pakoši" ty odporný americký páchnoucí výkale? Zasloužil už bys opravdu přes tlamu, abys sem lézt přestal. Ale když se způsob diskuzí změnil, a přestal být anonymní, to jsi sem lézt přestal! To na takové hajzly jako jsi ty platí - hodně jsi trpěl, že už na české diskuze nemůžeš lézt?

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:53
   Pusť tu havlosraču jménem ODCHAZENÍ a inspirující se tím...táhni do PRDELE,amikokote!:-D

   Smazat
  2. Dokumentarista V.Dvořák natočil nepřekonatelný dokument Kosovo a tady to režíruje výborně

   Smazat
  3. 18:15
   Hele ty třetíhorní imbecile,tvoje zbytečný přežívání bez mozku a rady ala Geislerová a Svěrač z Anticharty jsou leda k smíchu.....hajzpapír používá tvoje familie po generace jako zákusek!
   Dobrou chuť!☺

   Smazat
  4. Nereagujte na KK, je to troll a debil.

   Smazat
  5. Mluvím o to, americkej výkale, že kromě několika šmejdů jsou zde na diskuzích k článkům NR slušní, rozumní lidé. Ty mezi ně nepatříš, jen se neustále každý den vnucuješ se svými sprostotami, oplzlostmi a pošklebováním. Ty rozhodně mezi slušné lidi nepatříš, nepatřil jsi a patřit nebudeš exulante Večerku - jsi jen drzá, vlezlá americká veš.

   Smazat
  6. 20:34 Naopak buďme vděční, že navzdory cenzorům z NR, která není víc než platformou neobolševických podlidí*), ohrožujících bílou civilizaci ji vůbec tento vyjímečně rozumnej pán neodbytně navštěvuje! Páč na rozdíl od místních odulců)** v životě něco zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel komoušský opičáky na Limpopo a tak ví co bolševismus obnáší, ale místní přemřelá rudá sebranka si dovoluje takovýho machra cenzúrovat! Xindl kerej měl bejt popravenej nejpozdějc do Vánoc 89 a před popravou i mučenej tu dělá 30 let po Plyšáku cenzóry! To to ti "demokrati" a jiná havlistická svoloč teda dopracovala ...

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   **) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A v produkci negramotů,dementů,idiotů,hovad a imbecilů JE SKUTEČNĚ NEDOSTIŽNÁ!☺

   Smazat
  2. 18:38, v ekonomii a životní úrovni tu tvoji superiorní Ameriku trumfnou i některé ropné monarchie Blízkého Východu. V absolutních číslech možná v brzku Čína. V Evropě v každém případě Švýcarsko, Holandsko, Luxemburg, Norsko a další státy. A řekl bych, že poměrně komfortně se žije většině lidí i u nás. Malá útulná země s bohatou historií a krásnými památkami. Patřím ke střední třídě a nestěžuju si. Dokonce i černých tady máme hodně poskromnu, což se o USA mic říct nedá, zvlášť na jihu. Ačkoliv osobně proti nikomu nic nemám, ale třeba v Birminghamu bych moc bydlet nechtěl. Ale možná to v Americe vůbec nepřekáží, ještě jsem k vám nezavítal. Příště zkus diskutovat bez toho neandrtálce.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tvoje prasečí, zabijácká amerika, plná lidskýho trusu jako jsi ty, Večerku. Máš jenom kliku, žes tam utekl už dříve - dnes bys chcípl někde na ulici ty ubohej šašku. Starej a nepotřebnej.

   Smazat
  5. 18:43 Myslíš něco jako tady tvá máti kterou pár měsíců před tím než tě potratila vošukal ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popleníky?☺ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18;44
   Ty jsi titul vesmírnýho kreténa z incestu kamene a cihly dostal od Pána Boha rovnou při potratu...pardon,porodu,nic jsi u těch amihovad koupovat nemusel!☺

   Smazat
  2. 18:54 Ty potraty bys moc řešit neměl! Víš přeci jak to proběhlo s tebou, ne? Když tě tahle kurva - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   potratila, její soudruzi tě poslali coby delikatesu do Kremlu a od tý doby co ji tam sežrali, poletuješ jako shluk smradu okolo lejnolíhně téhle škaredé ugrofínské opice!☺ - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 13. Jenom naprostý idiot si může myslet, že záchrana lidstva je ve snížení vzdělanosti a v letargii. Skutečná záchrana je v tom každý bude mít možnost se vzdělávat (ale v prospěšných oborech nikoliv v našem filosofickém kecálismu) Je to můj názor a za tím si stojím. Napřed něco prospěšného udělej a potom si filosofuj v soukromí a neobtěžuj svými nedomyšlenými idealy okolí.

  OdpovědětSmazat
 14. achtung achtung -silenec uprchl z ustavu - je nebezpecny eventuelne ma zbran hlaste okamzite 911 a mista kde byl spatren
  Nazyva se honolulu a casto i cisarem rimskym nekdy take napoleonem. Poznate dle znacne velke sisate hlavy ,prasecich usi silhavych oci pajda jako Wenstein -prcackar a hlavne pozor -casto byl viden malymi detmi bez spodnich casti odevu i spodku -uplne obnazen- hlaste ho nejblizsi policii Stari 74 ,vypada vsak na 124 ,znacne sesly vekem a sexuelnim zvrhlictvim Dekujeme

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně - z té smradlavé stoky plné kreténů a šmejdů, my tady nic nechceme. Ať to sem k nám neleze. Amerika je dost velká pro takové šmejdy, naše zem je malá, pro hnusné exulantské šmejdy zde místo není ani na diskuzích. Nikdo s vámi diskutovat nechce a nebude, nikoho k tomu nedonutíš. Nechápu, proč se pořád snažíš a drze sem lezeš.

   Smazat
  2. Zase měl plnou držku vychloubání a velkohubých slibů.....ovšem s tím Marsem pobavil,to se musí nechat!:-)

   Smazat
  3. 19:06 Rudocancy! Nezapomeň že naprostou většinu amerického lidu netvoří místním odulcům podobná individua, čili všelijací ti ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných (páč Putlerem dotovaných) médiích chorobně závislí provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB kterým ke štěstí postačí vyblít se místo produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou prdel. Tihle dvořákovsko-fálmerovští obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí.Jak se takový xindl může měřit s Mr. Nickem Honlulu? Chlapem kerej lecos v životě zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel komoušský opičáky na Limpopo a tak ví co bolševismus obnáší, ale místní přemřelá rudá sebranka si přesto dovoluje takovýho machra cenzúrovat!To je hn

   Smazat
 16. zase jsem bloknutej !

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. Jak říkají sami vzdělaní a chytří Američané (kupodivu i tam jsou takoví, ale rozhodně nemají nik onolulu, ani king kong a podobná sběř) - na holywoodské filmy se dívají jen debilové, blbci, prosťáčci a CIZINCI.

  Já bych dodal, že taky mnozí "úspěšní emigranti" "od nás".

  OdpovědětSmazat
 19. Tvoji zasraný amiokupanti v čele s velkohubým Trumpetou jsou 98% lidstva u PRDELE!!!!!Z po za oceánu od těch lhářů,zlodějů a vrahů pro ZBYTEK SVĚTA NIKDY NIC DOBRÝHO NEVZEŠLO!!!!!A teď táhni otravovat krokodýli v močálu ty hovne retardovaná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se týče Mr. Honolulu, buďme vděční, že navzdory cenzorům z NR, která není víc než platformou neobolševických podlidí*), ohrožujících bílou civilizaci ji vůbec tento vyjímečně rozumnej pán neodbytně navštěvuje! Páč na rozdíl od místních odulců)** v životě něco zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel komoušský opičáky na Limpopo a tak ví co bolševismus obnáší, ale místní přemřelá rudá sebranka si dovoluje takovýho machra cenzúrovat! Xindl kerej měl bejt popravenej nejpozdějc do Vánoc 89 a před popravou i mučenej tu dělá 30 let po Plyšáku cenzóry! To to ti "demokrati" a jiná havlistická svoloč teda dopracovala ...

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   **) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 20. Ten onen od ondemo má teda nakoupíno. Jestli se maže tohle jako 19:51 pak vyjadřuji poděkování administrátorovi za ochranu našich zraků a myslí. Když tak trošku zanalyzuji jeho - to se nedá nazvat ani bláboly - pak je vidět, že je to, jak je ostatně známo, velmi smutný tvor (nechce se mi nazývat jej slovem na čé). Jeho jedinou zábavou je, kromě zdejšího zmateného koktání, donášení na své "nové" a "správné" spoluobčany FBI a CIA, kde jej však už neberou vážně ani myši v tamních sklepech i v kancelářích šerifů od Aljašky ke Golfskému proudu.. Jeho vzdělání skončilo někde u páté obecní ještě za krále Klacka. Tentokrát se však aspoň podepsal pravým nikem - Hovnocuc.
  Tohle by si měli přečíst všichni naši mladí lidé na prahu života, aby viděli kam může takového tvora škvora dostat jeho nenávist k rodné zemi. Kam vede "amerikanizované vzdělávání", které dělá takové nemyslící koronaviry, kam vede vztek na neúspěšný život. Protože mít dobrý a kvalitní život, to nejsou jenom peníze za práci Hovnocuca, ale i myšlenkové pochody, takovým škvorům absolutně neznámé. Svou nenávistí se tito "velice úspěšní" nějací prozrazují mnohem více než sami tuší. Pan David by zřejmě "postavil" dignózu za pár minut.
  Podle toho co neustále vždycky opakuje - pravda vždy jen přelétnu téměř nedotčen cestou k mnohem lepšímu příspěvku - je jeho snem, abychom se vkleče na kolenou klaněli směrem k Floridě a jeho Hovnocucové pracovní uniformě líbali "nečisté" knoflíky u obrácené strany kalhot od poklopců. Pravda, jestli si "to" nenechal přendat dozadu, jako svého času "naznačoval" kalhotami jeden ukrajinský "starosta" Saakašvili, který ostatně jednou otevřeně beze slova veřejně přiznal, že je na Ukrajině hlad, když musel silně žvýkat kravatu. Není divu, když mu plat posílal tehdy právě Hovnocucový pracovník.

  OdpovědětSmazat
 21. George Bernard Shaw řekl: „Lidé vždy obviňují své okolnosti z toho, čím jsou. Nevěřím v okolnosti. Lidé, kteří pokračují v tomto světě, jsou lidé, kteří vstávají a hledají okolnosti, které chtějí, a pokud je nemohou najít, učiní je. “
  Stáváme se tím, o čem přemýšlíme. Osoba, která přemýšlí o konkrétním a hodnotném cíli, to dosáhne, protože o tom přemýšlí. Naopak ten, kdo nemá cíl, kdo neví, kam jde, a jehož myšlenky tedy musí být myšlenky na zmatek, úzkost, strach a strach, tak vytvoří život frustrace, strachu, úzkosti a strachu. A pokud o ničem nemyslí ... nestane se nic.

  OdpovědětSmazat
 22. Kdy už pochopíte pánové,že reagováním na H., Kinga a podobné jejich stylem se dostáváte na jejich úroveň! Pokud máte nutkání, ptejte se jich bez emocí na konkrétní věci a jejich názor, uvidíte, že vám neodpoví. Pokud ano, budete mít podklad k diskusi a nebudete jistě prohrávající. Poměřujte se inteligencí, ne agresivitou.
  Velké státy mají vždy tendenci určovat co si mají ostatní myslet a zapomínají na "Davidy", tak jim to připomeňme.

  H., věříte, že Trump bude "Davidem či Goliášem" v boji se světovým Deep statem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miroslave, já věřím že zůstane tím, čím je - velkohubou loutkou. Sice plno keců, ale ještě jsem neslyšel, že by chtěl omezit například zbrojní program - naopak. Takže loutkou Hlubokého státu, čili Federální rezervní banky, která má všechno, včetně USA prezidentů, pod palcem.

   Smazat
  2. Ano Milane, H. tou loutkou je, jako my co také musíme někomu z politiků věřit. On věří Trumpovi ale nesnaží se jej "korigovat" svým názorem. Podobně dopadli Němci s Ádou. Nejsem Žid, dokonce jsem antisionista, tedy předběžně opatrný k židům a s averzí ke "křesťansko-židovské kultuře", kterou považuji za předstupeň "kapitalistické moci peněz v současnosti.

   Vrátím se k H., má prý velkou antickou knihovnu, inklinuje k New Age a přesto se chová zde jako politický aktivista nejhrubšího zrna. Chápu jeho hendikep v pozapomenuté mateřštině, prožitá trauma a nemoce v JAR, poté oblibu ochrany v USA, že si však nezachoval český pohled na Svět, to mu zazlívám. Nejvíce mu zazlívám idiotské vidění Světa ve stylu "Amerika first"

   Smazat
  3. PS.Dlouho se neozval, od protinožců? Brouk Pytlík, který skládal "puzzle" z knižních názorů a neumí vložit vlastní kousky aby zapadaly. Ale to je problém mnohých z nás ale plus za snahu.

   Smazat
  4. Tak to se vám Miroslave musím k něčemu přiznat. Já nevěřil po Hadráku ani jednomu našemu vládnímu "politikovi" který se dostal k lizu, Pravdoláskou počínaje, Vladykou konče. Tak samo to mám s premiéry. Vladykovi sice věřím, že je vlastenec a není zloděj, ale na druhou stranou krmit nám uši takovou kravinou, že naši kluci v Afghánistánu bráněj Prahu je pro mě silný kafe. Nebo že pohrdá neúspěšnými lidmi (to sedne, když byl sám neúspěšným kandidátem na prezidenta), neb mu při vší inteligenci kterou si přisuzuje uniká, že neúspěšný není totéž co neschopný. Naopak mnozí neschopní se stávají úspěšnými, neboť nejsou pro všehoschopné ohrožením, a mnozí schopní neúspěšnými, protože je všehoschopní ze strachu o koryto vyintrikovali. Zkrátka mi vadí, že občas, v potřebě tu masturbace svého ega, tu manipulace, uráží inteligenci tohoto národa.
   Takže nesouhlasím, že MUSÍME některému politikovi věřit. Nemusíme. Co musíme, je doufat, že snad, jednou, budeme moci některému politikovi věřit. A pak, až přijde čas, ho zvolit.
   Jen názor. Nic víc.

   Smazat
  5. Milane, tou vírou v nějakého politika myslím výběr u voleb z nabízeného. Apatie a nevolit je horší. Něco jiného je ve volebním mezidobí pro nás skeptiky, angažovanost mediální, jaké že by to politiky bychom si přáli, když už se nechceme angažovat přímo v jejich ringu pro stáří nebo i proto, že na to nemáme z různých důvodů. Proto zde na NR si cením názorů seniorů všech ideologií, pokud nejsou sprostí. I zastánci "závadových" ideologií by měli mít prostor k "historickému znemožnění" nebo novému nástupu pro neschopnost současného režimu. Volání po obraně demokracie je vždy zoufalá snaha vládců udržet si moc všemi prostředky v době kdy je mají a potřebují je legitimizovat.

   PS.Ti noví politici sami nepřijdou, musíme si je vychovat.

   Smazat
 23. Garsoniéra odjakživa, tedy aspoň 120 roků, vždy představovala jednopokojový byt s prostorově skromným příslušenstvím, obvykle sprchovým koutem časo s WC dohromasdy. Existovaly a existují dvougarsonky, kde podobně skromné příslušenoství slouží dvě pokojům a dvěma obyvatelům. Za socíku se garzonek pro mladé začínající zaměstnance u nás postavili desetitisíce, podniky stavěly ale i desetitisíce (nejen OKD) bytů pro rodiny zamněstnanců, školky, dětská hřiště, jesle.... Vše úspěšně soudobým kapitalismem rozkradeno a zejména proto český národ úspěšně vymírá. A proč český národ je určen soudobým kapitálem k vymření, to nevíme, ale víme, že jde kapitál větně ve šlépějích Hitlera, Himmlera, Heydricha - a chrochrá si v ranci peněz! A to tedy je k naštvání, když to takového "bohulibého" záměru přijde nějaký Babiš a hodí vidle do pro kapitál skvostného projektu. A TAK BABIŠ MUSÍ Z KOLA VEN, DĚJ SE DĚJ A VY ULIČNÍCI Z DEMOBLOKU, MUSÍ SE JAKO PACHOLCI KAPITÁLU TROCHU TUŽIT!!! Pamatujte, že kdo naskáče, jak kapitál píská, bude zkuciakován!

  OdpovědětSmazat
 24. Máme jednu úspěšnou etapu za sebou, já jsem si ji nazval výprodej hardware (prodej fabrik, zemédělské půdy, vody, bytů...) teď už je zameteno, tak teď dochází na doprodej software (levná pracovní síla, export vysokoškoláků,.., krevní plazma a dokonce i vejce pro in vitro za 40 000 kč pro zahraniční zákazníky je jich 90%), tak jak to asi skončí ? A vy se tady hádáte na téma levice & pravice, Putin & Trump a drobíte se v náhradních programech. Tak vzhůru hlavu a přemýšlejme o happy endu.

  OdpovědětSmazat
 25. Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko ? Raději si zapějme slavnou píseň - My máme ocelový ptáky, ptáky z ocele...a po vzoru Jana Žižky Češi jsou lišky...do boje jdou vždy vesele. Vyhledejte na půdách cepy, kosy,sudlice a jdeme na to..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.