Reklama

neděle 2. února 2020

Nová strana Levice chce spojovat lidi v boji proti miliardářům


-KR-
2.2.2020 Levice
V sobotu 25. 1. proběhl v Praze slučovací sjezd Strany demokratického socialismu a iniciativy Skutečná levice. Byl zvolen nový Celostátní výbor a schválen nový program, stanovy, logo a nový název strany – Levice. 

Večer 28. 1. se konalo ustavující zasedání Celostátního výboru, na kterém byl zvolen kolektivní statutární orgán – předsednictvo Celostátního výboru ve složení: Milan Neubert, Petr Pávek, Vladimír Farana, Markéta Juřicová, Lubomír Ledl, Vojtěch Roček, Andrej Bóna a Mikuláš Falber. 

„O levici se často říká, že je rozhádaná a neumí se spojit. Sloučením Skutečné levice a Strany demokratického socialismu chceme ukázat, že tomu tak není. Naši členové, sympatizanti a spřátelené subjekty mají také možnost založit si u nás celostátní platformu, jako to již udělali například členové celoevropského hnutí DiEM25, nebo místní platformu, což je případ stavebního družstva ACORN. Dále vyjednáváme i s ostatními levicovými subjekty a rádi s nimi budeme spolupracovat, ať už ve volbách, nebo v ulicích,” říká člen předsednictva Levice Petr Pávek. 

Zástupce hnutí DiEM25 a člen Celostátního výboru Antonín Hořčica dodává: „Zaměření nové strany Levice je blízké skupině členů celoevropského hnutí DiEM25 (česky Hnutí za demokracii v Evropě 2025). Proto v ní založili názorovou platformu s cílem prosazovat myšlenky hnutí vyjádřené v Manifestu a sociálně zaměřené řešení klimatické krize Green New Deal pro Evropu.“ 

„Nebojíme se ukázat, že za problémy společnosti může hrstka nejbohatších. Chceme řešit zásadní chyby tohoto systému: příliš nízké mzdy, předražené bydlení, vysoké ceny za mobilní tarify, nekalé praktiky exekutorů, firmy, které vydělávají na ničení přírody, a přemrštěné výdaje na zbrojení,” uvádí za Levici Milan Neubert. 

Ve svém programu se proto Levice zaměřuje především na zastropování nájemného a cen za energie či mobilní tarify, na dostupnost zdravotní péče, na zvýšení minimální mzdy, na zrušení soukromých exekutorů a zastavení probíhajících exekucí. Chce také omezit výdaje na zbrojení a snížit platy poslancům. 

Více informací o straně Levice se můžete dozvědět na tiskové konferenci, která se koná 5. února od 9:00 v Praze, Novotného lávka 5, sál č. 418, a na kterou jste tímto srdečně zváni. 

Na tiskové konferenci vystoupí mimo jiné: 
akademický sochař Pavel Karous 
bývalý starosta severomoravské Orlové Vladimír Farana 
bývalý mluvčí Mladých zelených Petr Pávek 
dvojka kandidátky KSČM do Evropského parlamentu Andrej Bóna 

Občerstvení na místě je zajištěno.


139 komentářů :

 1. Uff...Není už to dělení pravo/levo kapku ...ehm...zastaralé???
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě není a hned tak ani nebude, Helanove. Pokud někdo kope za mocné, bohaté a privilegované, pak je pravičák. No a levičáci obhajují neprivilegované, chudší a ty méně mocné. Je to jednoduché a stále to platí. Takže je moc dobré, že tu vzniká nějaký levicoý subjekt, protože kromě dosti zprofanované KSČM tu žádný jiný nemáme.

   Smazat
  2. Je snad jiná situace než před cca 300 lety, kdy to dělení vzniklo? Řekl bych, že dělení bohatství země je ještě daleko nerovnoměrnější a ta bohatá vrstva je daleko prohnanější. Jednak se naučili držet při sobě i za cenu ekonomických ztrát (před těmi cca 300 lety drželi při sobě naopak chudí) a dále ( a hlavně!) se jim daří přesvědčit - zatím tu b****ší část chudiny, že "dělení pravo/levo" je zastaralé a nemoderní. Takže je už "nemoderní" brát se o vyšší platy stávkou atd. V těch elitních klubech si s odírané části lidstva dělají srandu, jak se snadno nechají oblbnout. Nakonec i u nás, kde ty rozdíly nejsou ještě tak velké, by Keller a spol. mohli levou zadní odstranit bezdomovectví, které tu předtím, od časů Josefa II prakticky neexistovalo (osvícenský panovník nařídil stavět pastoušky, za socialismu měly podnikové ubytovny POVINNOST ubytovat za pakatel kohokoliv, na koho jim ukázala tehdejší "sociálka"). A neudělají to... z principu...

   Smazat
  3. Přesně tak. Ti nejbohatší nemusejí zatím pro lidi v nouzi cokoli dělat, protože fakt nemusí. No a lid zhlouplý propagandou, že pravice, nebo levice je přežitek je jejich velkým pomocníkem. I proto vyniká mnoho různých pravicových stran a kandidátů a žádné levicové. Kdo bohatý by takovou stranu podporoval, kdo by ji sponzoroval? Taková strana hájící zájmy neprivilegovaných by se musela o svou existenci prát sama. I proto je autentických levicových subjektů tak málo.

   Smazat
  4. 11:06...Jo,jo...A čestným členem bude Gréta Aspergrová, bude jim pomáhat realizovat ten New Green Deal ...
   Helanov

   Smazat
  5. 11:15...No, každopádně v tzv.vyloučených lokalitách bude mít tato strana zaručený úspěch.
   Byty každému... nejlíp každý rok nový...atd....
   Po bezďákách se jenom zapráší...
   Akorát budou muset opatrně s tím Green Dealem, to by taky mohli dostat po tlamě, kdyby českým Indům zakazovali pálit PETky a papíry vlhčené vyjetým olejem.
   Helanov

   Smazat
  6. Helanov Nic není zastaralé třídní boj neustále trvá ale dnes bohužel musíme hájit národní zájmy za každou cenu.
   Na tohle se podívejte novodobá „šlechta" v ČR:

   https://prima.iprima.cz/porady/ano-sefe/restaurace-pana-septima-podebrady

   Smazat
  7. To co by chtěla "Levice"obsahuje Navrh programu voličů

   zde na Nové republice.Pokud si ho dokáži zařadit do svého Programu a přijdou mezi nás TADY o něm do diskuse a dokáži to pak uvidi hwězdu vitězstvi ve volbách a ne,že ne ANO nebo taky ne!

   NO NI?

   Smazat
  8. Hlavně aby nerozdělovali lidi proti šmejdům a zbohatlíků. Je normální, že 10% národa je v exekuci? Je to jen "dojení" peněz z lidí, kteří něco neumí. To je ta svoboda a demokracie, ale jen pro bohaté, ti si zaplatí i soud. Ukázka je Janoušek.

   Smazat
  9. V tomto máš pravdu,žádná levice-pravice neexistuje,...zase jakési zbytečné seskupení,na které se budou nabalovat další darebáci......

   Smazat
  10. 13:15 Jak "neexistuje"? Nežijem snad v tom, čemu se říká demokracie (=lůzovláda)? A to je levicová idea, neb to levice byla vždy nepřítelem tvůrců historie, velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Rozum je další mantrou masonů! Nadčlověk se svou morálkou pánů liší od podčlověka. Morálka podlidí se projevuje jako duševní společenská choroba zvaná levicovost, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  11. Kušuj a lehni, 16.55 reikarnace Hitlera

   Tobě by svědčila zona ATO ,mazej tam do prvni linie.To tobě zanechal tvůj fotr jen ty dva blesky?
   Bůh blbe milude a proto by tě tam brzy k sobě povolal!

   Smazat
  12. Spojte se a obměňte, omlaďte KSČM. Netříštějte síly. KSČM potřebuje změnu. Zabývá se hloupostmi - vadí jí kumulace funkcí Havlíčka. Měla by trvat n akorporátních a progresivních daních atp.

   Smazat
  13. KSČM nechápe,že je teba MASIVNI agitace a ne splihlé funkcionáře,kteři si vezou s ni své tlusté prdele!

   Proč neotevřou diskusni rubriky pod svymi članky na svém webu,který jim my občané platme a oni nas ženou pod kapitalistickho "zmrda" na Facebook,kde mu mame dát vydělat dalši miliardy dolarů a on namisto,aby se za svoje zakazniky postavil je dá zcenzurovat.!?
   Nestydi se KSČM za to pomahat chcipajicim kapitalistům hromadit dale jejich zisky?

   To nechápou,že by to mohlo vypadat v diskusi tak pokrokově jako tady,že by se z přivalu svých voličů posrali?

   Smazat
  14. KSČM svou nečinnosti jejich propagačnich managerů vyvolává hrozné podezřeni

   nechtěji oni sbalit kufry,prodat stranické jměni a uprchnout do Sovětského svazu?

   Smazat
  15. 18:36...To je jako kdybyste chtěl po vodě, aby tekla vzhůru...Ti gulášoví tatíci mají svý jistý, proč by se měli dělit s mladými?
   A navíc by jim to -podle mne- bylo stejnak drek platný.
   Lidi si pamatujou...
   Gottwald: Znárodňování se nedotkne malých živnostníků a drobných zemědělců.
   Zápotocký: Měnová reforma nebude.
   Novotný" Maso bude.
   :-DDD
   Helanov

   Smazat
  16. 16:55 A co s tím tady? Mezi podlidmi*) z NR? Tady se zúčastníš maximlně tak prdění místních malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době, nostalgicky opěvujících loupeživý bolševismus. Odulí čechomužyci jen žvaní – kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu. A kdyby bývali jeho vládci byli rozumný v roce 1939, tak civilizovaná Evropa mohla v současnosti vypadat takhle! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
  17. dalši mucholapka co laka obyčejne mouchy na lep ktera ma cenu jen toho že se založila daloby se řici tuctova vabnička bez te podpory jak řikal jakeš ze zdola ale hlavni duvod je že nejsou lidi kteři by chtěli vyzkoušet už vyzkoušene před 30lety možna ale dneska určitě ne

   Smazat
  18. Helanov 10:50, vy víte o nějakém výstižnějším dělení než pravo/levo? Při své výrazně pravicové orientaci? S právem na libovolně velký majetek a z toho plynoucí politickou moc? Uff JiH

   Smazat
  19. Helanov 21:55, jen tak pro přesnost, malí živnostníci znárodněni nebyli, byli ale hnáni do "komunálů" zdaněním a omezeností zdrojů pro výkon činnosti. Někteří to unesli, já například u takového krejčího šil. Levné to být nemohlo.
   Drobní zemědělci znárodněni nebyli, byli nahnáni do JZD. Znám rodinu, která to ustála. Druhá generace utekla do města. Na demokratickém západu demokraticky kolektivizovala "neviditelná ruka trhu". Kolikpak máme těch Havlových "farmiček", "kamenných obchůdků" a "nekrálikáren" k bydlení? Měnové reformy dnes netřeba, stačí inflace s nulovými popř. zápornými úroky na úložkách a se všemi na půjčkách. To vám nedošlo, že? Kdepak je krabička zápalek za 20 haléřů a rohlík za 35?

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Piráti jsou přece dorost ODS a TOP09. Tak co to sem pleteš?

   Smazat
  2. To bude asi tím, že Pyjáti karpédiémujou :-DDD
   Helanov

   Smazat
  3. Jak chtěji bojovat proti miliardářům,to by měli vysvětlit ZDE.

   A maji tam i to jak dostaneme do platu ty dvě chybějici třetiny a 500 miliard,které roně vyvážime,protože se musi nejprve olpupit důchodci?
   A co neomarxismus už si napsali do svého Programu distanc?

   Válečnici "LEVICE" pojďte mezi nás,lidové komentátory, výkvět z čertovy zahrádky pomoci hledat,kde je NAŠ biftek!!!

   NO NI? .

   Smazat
 3. https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/01/x22report-spotlight-the-people-are-waking-up-the-elite-are-no-longer-in-control-charles-hugh-smith-video-3501727.html Lidé se probouzejí! Elita už neovládají kontrolu!
  Toto probuzení je celosvětové. Lidé začínají chápat skutečnost, že jim bylo lhal, manipulovali a okrádali. Tím se změní svět. Globalizátor se brzy přestěhoval. DONALD TRUMP a ti, kteří ho přijali, překonali své nejlepší pohyby. Amerika nyní povede renesanci, která zametne svět

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika žádnou renesanci neprovede. Tu provede Rusko a má k tomu nástroje i podporu ze Shora !

   Smazat
  2. Obávám se, že na ani jednu jmenovanou stranu nemůžeme spoléhat. Musíme vykročit odvážně sami na svou cestu. V okolí máme státy, jejichž občanů cítí podobně jako my a mají i podobnou historickou zkušenost - Rakušané, Srbové, Maďaři, možná i Slováci, až se vyléčí z čaputizmu a kiskismu.

   Smazat
 4. Držím palce nově vznikající levicové straně,už byl nejvyšší čas tuto stranu založit.Bude hodně záležet na kvalitních,charismatických osobnostech ve vedení strany,ale hlavně charakteru,nenechat uplatit,sejít z levicové cesty.To hlavní co je čeká,žádná podpora od médii,spíš pomluva,osočování.až trestní stíhání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se tu jedna čučkařská dušinka - King Kong ozvala se skrytou výhrůžkou.

   Smazat
  2. 11:28 No a ještě by mohli převzít několik praktik od zločince Stalina, to tě ty troubo nenapadlo?
   Podpora od medii, ty vole a jakou měli podporu v mediich chartisti, ty se probuď.Trestní stíhání, souhlas a ještě obsadit několik volných kandelábru!!! pro ty rudé mršiny, ke kterým jistě patříš!!!

   Smazat
  3. Z českých firem odejde na Západ na 40 mld. aniž by je zdanili. Pak se divíme, že Němci mají 3x vyšší výplaty.

   Smazat
  4. 13:00 NOOOO jistě, celá Evropa z nás žije!. 40mld, je pro 65 mil Němcu 25 euro opravdu ti se na nás napakují. Prosím pana hloupého ať více nepíše bláboly.Je opravdu neuvěřitelné co sem chodí za genitálie!

   Smazat
  5. Pane 13.00
   nedělejte si z nas voly.

   Ekonomové spočitali,že to neni 40 miliard,ale 500 miliard, prý určených pro důchodce na které docházeji penize a vyhodi je brzy s kvartýru pod most!
   Maji se šťastně a dobře už ani neprotestuji a hodlaji se sami sebe ušlapat, když se budou valit na slevy!

   Smazat
 5. ale co blbnete. Vždyť se na ně koukněte. Další vykukové, kteří se snaží dostat k lizu ve vysoké politice. Lidi, vy jste nepoučitelní...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky to tak vidím, už podle složení.

   Smazat
  2. Nebudí důvěru. Nejlepší by byl většinový volební systém.

   Smazat
 6. 11:37...Se divím, že se nepřidala i Džamila z jurty a Kačka jau jau, řečená Biomasa :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown
   Bude záležet,co na ně vyhrabou,neznám ty jména,že by se doposud někde přiživovali.

   Smazat
 7. A co si ti zoufalci představují, co zmužou. Zabékají si internacionálu, budou si říkat jak to těm kapitalistum natřeli, poplácají se po rudé hrudí a pujdou domu na guláš. Tak skončí celá jejich přihlouplá schuze. Opravdu k smíchu!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo zna jejich telefon,zeptáme se jich přimo, proč se tu mezi námi boji objevit,abychom jim vysvětlili jak NA TO a ne,že ne ANO!!!

   NO NI?

   Smazat
 8. 11:53...Mnoho slimáčků, málo kapustičky, ale co by to nezkusili???
  Buď jim to vyjde, a nebo ne. :-))))))))))
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Divíte se ? U nás lepší koryto, než se nasrat do politiky neexistuje.

   Smazat
  2. 12:13... Slušný prachy, prakticky nulová odpovědnost...kdo z vás to má!?
   U státního cecku bude vždycky dobře.
   Helanov

   Smazat
  3. helanov, mohu se zeptat, co o těch stranách a o těch lidech víte???

   Smazat
  4. 14:26...Šmankot, to snad vidím, jak se chovají když se dostanou k lizu!!!
   Až na výjimky se jim dobré bydlo vrazí do hlavy, začnou hrabat a chovají se všichni stejně.
   Snad až na komanče, ti jsou rádi že jsou rádi a spokojej se s tím, že "jenom" čerpají tučné náhrady a to tak že do dna... Hlavně "na bydlení"...
   Ovšem, ta strana gulášových tatíků je poněkud za zenitem...Dneska slouží jen k tomu, že stabilizuje
   vládu a brání debilbloku aby nestřečkoval a nedělal b@®del...
   Koaliční potenciál mají nulový,to snad uznáte, ne?
   Helanov

   Smazat
  5. Pani HELANOV neni snad jejich advokát

   Marie ,vy by jste jejich aktivisty měla pozvat TADY,aby vysvětlili jak hodlaji kapitalstům vyplatit zadek hezky do ruda!

   Jak se tak na to divam mame tady stejné deklarované cile nebo si mysli někdo tady ,že NE?

   Ať to tady napiše a zdůvodni,mlčeni bude znamenat souhlas!

   Smazat
  6. Tak tak, taky to tak vidím, už jen to složení, "bývalý mluvčí Mladých zelených" atd.

   Smazat
  7. 17:32...No právě!
   S těma Mladýma zelenýma bych to viděla na nějaké filuty, kteří se nepropasírovali k Pyjátům...
   Asi šedivé hlavy, tudíž blbá image, ale taky by si rádi smočili zobák :-DDD
   Helanov

   Smazat
  8. Mě se tam moc líbí ten zelenej s rudým. Proč by se měl zelenat jen Bursík a rudnout jen Semelová, když by si mohli Bóna zarudnout a Pávek zazelenat u korejtka a ne zadara?

   Smazat
  9. 20:18...No právě! :-DDD
   Žaludek přeci maj fšichni stejnej!
   Helanov

   Smazat
 9. https://voxpopuliblog.cz/valkova-a-herman-brani-prolomeni-benesovych-dekretu-to-jako-vazne/
  MaP 225 Alena Schillerová, posílá Vaše daně na účet mafiánů!
  https://www.youtube.com/watch?v=06AB305VcWc

  OdpovědětSmazat
 10. chtějí vystoupit z utopie a nato?pokud ne,nejsou volitelní

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:59 Nevidím výstup z EU a NATO, jako dobrá myšlenka, ani jako dnešní realitu. Strýcu.

   Smazat
  2. Výstup z NATO a EU je myšlenka dobrá, diktovaná pudem sebezáchovy.

   Smazat
 11. Pokud nemají v programu znárodnění , tak to není žádná levice !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:59...Fakt jako???
   A ono to někde, kde se znárodňovalo funguje?
   Kde???
   Řekněme, že na Kubě jsou celkem v pohodě.
   Ovšem tam žijí poněkud jiní lidé než u nás.
   Jsou skromní, srovnávají se s Jižní Amerikou, my se srovnáváme se západní Evropou.
   Obávám se, že na Castrově Kubě by se Čechovi moc nelíbilo...Většinovému Čechovi asi těžko.
   Helanov

   Smazat
  2. 14.28 Ono to snad u nás za Husáka nefungovalo ? Byli tu bezdomovci , nezaměstnaní , exekuce , obstavené penze , obrovský státní dluh , neustále rostoucí ceny potravin , nájemného , bytů ? Chyběli doktoři , zdr.sestry , řemeslníci , řidiči , atd. ?

   Smazat
  3. 16:42... Když to fungovalo, tak proč to krachlo?
   Že by někdy někde krachnul dobře fungující stát???
   Nevšimla jsem si, že by občani nějak zvlášť horovali pro Husáka.
   Možná někteří jo, ale já jsem je nepotkala.
   Helanov

   Smazat
  4. Krachlo to, protože lidi nemohli cestovat, nemohli podnikat, museli poslouchat blbce z Partaje atd. atd.Lidem nedošlo, že v okamžiku změny se jí chytí svině a odvedou nás zpátky před Mnichov. Nebránili jsme se. Snad jen prof. Sviták

   Smazat
  5. 20:52...Holt se to vzalo ode zdi ke zdi.
   Helanov

   Smazat
  6. Socík hlavně krachl tím, že se nechal uzbrojit. A samozřejmě soustátí RVHP nemělo zdaleka takový finanční potenciál, jako Západ a na zbrojení musel šetřit. Nakonec neměl socík zájem hlavně o války - neb v tom je a zůstává markantní rozdíl: kapitalismus žije válkami, genocidou, sankcemi a vydíráním druhých, socík naopak žil mírem a pomocí rozvojovým zemím. A na to vše dojel. Války jsou přece jen pro občany našeho druhu výnosnější a přitažlivější, všimněte si, jak právě mladá generace u nás prahne po masovém vraždění jako prima podívané!

   Smazat
  7. Krachlo to proto, že KSČ zradila dělnickou třídu.

   Smazat
  8. Nic nekrachlo! Krach znamená bankrot- lidi byli oblbnutí vidinou planých slibů, vzdušných zámků a množstvím líbivých ale nepodstatných věcí.

   Smazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:20...Na neúnosnost situace kdy 5% boháčů ve svých rukou soustředí víc majetku než zbytek populace upozorňují i osvícení pravičáci.
   A není jich málo!!!
   To nemá nic s třídním bojem, spíš se spravedlivějším daněním.
   Mislyteli
   Helanov

   Smazat
  2. Majetek ještě neznamená štěstí - spíše naopak.....

   Smazat
  3. 16:40...To říkejte někomu, kdo nemůže děti poslat na školu v přírodě, protože na to nemá...
   Helanov

   Smazat
 13. KING KONGU

  my tu miliardaře v budoucim systému Nové republiky budeme potřebovat a to jak chtěji proti nim ti z té LEVICE bojovat nám tu ještě nevysvětlili,tak se brouku neplaš a hezky je tu mezi nas lidové komentátory pozvi a neplaš se nejsme tu novi cinkalisti!
  Nebudeme chtit nové znarodněni ani socialismus AČKOLI at ns tu neserou nebot bude vůle lidu vůle boži!

  OdpovědětSmazat
 14. To označení „levice“, už bylo dávno vytunelováno. Pamětníci starých časů mu přisuzují sociálno, ale realita je taková, že levice je liberálno. A liberálno, je dnes antisociálno.
  Revoluční strana by se musela nazývat Antiliberál, nebo Vlastenec. Všichni ostatní, jsou příslušníci systému, který zdánlivě kritizují. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:59... PŘESNĚ takhle to vnímám i já!!!
   Když slyším levice, tak vidím vítače, zkrátka ty, kteří horují pro všechno co není bílé a hetero.
   Levice se přešupačila na liberofašouny.
   Helanov

   Smazat
 15. Skoda,že si SPD nechce dát do programu

  BUDEME USILOVAT S PODPOROU VOLIČŮ O VĚTŠINU VE SNĚMOVNĚ!

  a neumi si podle toho upravit svůj slabý program pane PK.
  Vite jak by ji ta většina hezky slušela?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní2. února 2020 17:26
   SPD na tom pracuje. Očekává také Váš hlas, nejenom prázdné proklamace. P.K.

   Smazat
  2. Pane PK to,ale SPD trva se pochlubit,zda nas voliče

   má na pořadu dne.
   Stejně neni koho volit,tak at Okamura splni svůj slib třeba z Narodni demokracie,ta má heslo

   K LIDU NIŽ S LIDEM VÝŠ!

   Kdovi,zda si pan Samuraj uvědomuje,že když se tu mezi námi objevi,byla by to JEHO okamžitá přimá demokracie a to bez zbytečné brzdy Parlamentu a zaroven bychom mu mohli i poradit jak tedy ZVITĚZIT a on by odpověděl,že to chce,což by ostatni polit. subjekty dopálilo,nebot by měl na PŘIMOU DEMOŠKU MONOPOL a voliči by mohli volat

   SLAVA SPD!!!

   Mame zastoupeni silne jak Byk!

   Smazat
  3. Anonymní2. února 2020 18:31
   Tak samuraje jsme probrali, zkuste se obrátit na Trikoloru, nebo Levici, jak pořídíte. Možná i Národní demokracii byste mohl připomínat jejich heslo. Přeji Vám hodně úspěchů. P.K.

   Smazat
  4. Pane PK největši hloupost v kapitalismu je posilat občana ke konkurenci.

   Té trikkolony se ptalo zda chtěji voliče, hned jak
   ji vyrazily rohy.
   Ukazali jsme mladému navrh Programu voličů.
   Ten s nim otřásl v zakladech.
   Musel by jit proti fotrovi a ten by ho přehnul přes koleno a naloižil rakoskou na holou.

   VOLIČE JEDNOZNAČNĚ ODMITL!


   Potřebuji tam asi jedině hloupé kývaly a cinkálisty z r 89, tak se tu nežinýrujte a vyrazte,pane PK sam a nas tam neposilejte, brouku!

   Smazat
  5. 17:26...To už je na voličích, milý pane.
   Buď si vytáhnou hlavy z p®d@lí, nebo nevytáhnou a budou volit debilblok.
   Helan

   Smazat
  6. pro 19.50 helan.kde chybi ov

   vaš koment je nesrozumitelny.Voliči začali poprve něco chtit v programu a zaleži na tom,zda jejich "zastupci"je neodkopnou jako to dělaji už 30 let pět minut po volbách a zařadi si to do svých "bobkových listů"tzv PROGRAMŮ a pak mohou ziskat voličské hlasy a možná i VĚTŠINU ve Sněmovně!

   Smazat
  7. 20:39...Vůbec vám nerozumím.
   Váš SPD v něčem zklamala?Mne ne!
   Plédují soustavně proti invazi nekompatibilní no obyvatelstva.
   Pro mne je tohle hlavní, protože změna demografie je nezvratná a nedá se napravit.
   To ostatní považuji (proti téhle pohromě) za marginální, s tím ať už si poraděj třeba moji potomci.
   S republikou plnou mešit si neporaděj.
   Helanov

   Smazat
  8. 22.13

   pani Helanov,klidně se ptejte čemu nerozumite

   SPD mě nezklamala.
   Je tu ale jedna hrozná chyba.
   Předseda nevidi,že věc "migranti" nestači,anebo hrozné by bylo,že mu kdosi snad ani "nedovoli" rozvinout jeho Program tak,aby dal vice než snad 10%,coż se může vlivem vznkajicich nových polit.subjektů i nečekaně snižit pod 5%.
   Je potřaba upravit Program tak,aby dal co nejvice ,což se NEDEJE!
   Podivejte se na návrhy pana Okamury ve Sněmovně i kdyby byly zlaté, nemuseji dostat tolik hlasů,aby byly akceptovány!
   Nelze zjistit proč SPD nechce nebo snad neumi rozšiřit Program.
   Proto jsou tu návrhy samÿch voličů,kterých se však majtelé moci ukradené pomoci manipulace tisku a tv, boji jako čert křiže a jsou OKAMŽITĚ blokovány.
   Rovněž by doslo k zrueni vadného exekučniho zakona a dalšich věci!
   TADY CHYTÁ MAJITELE MOCI PANIKA PROTO BLOKACE INFORMACI A NESMITE SE NIC DOZVĚDĚT včetně toho jaké dalši systémy existuji v pokročilejšich zemich EU

   VzV

   Smazat
 16. O majetky, bych se nestaral.
  Hyperinflace, ekonomicka krize, uzavrene hranice s Cinou a z tisicovky mate korunu, ani to ne.

  Nasledne devalvace meny, co dal?

  Privital bych stranu jako levice, protoze verejny prostor patri verejnosti.

  No, ani jedno slovo o tom, jak toho dosahnout.
  Opet slibujeme? My, nove, neokoukane tvare, ego na 100% a po volbach?
  Opet 4 roky nekde, jeste vice zadluzeni a vase splacene hypoteky, zeee?
  Takovych zde jiz bylo.

  Neni nutne schopne miliardare tahat do statniho sektoru, pokud tedy jsou v soukromem. Ale tvrdsi progresivni zdaneni.

  Budou sice pindat, no 30 let zde tise trpeli ti nejchudsi, nemocni, bezdomovci.
  Zato si jini prihrivali polivcicku na milionu kecu o nicem, v zakulisi pouze predavali slova zahranicnich panu.

  Kdyz Levice, pouze z tech proverenych, kteri dlouha leta haji, jak narodni, tak socialni zajmy.

  nobody

  A nenarodni podnikatelska elita, adios.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:49...Noubodíku ale KTEŘÍ to jsou???
   Ti prověření, kteří dlouhá léta hájí...
   Doufám, že nemyslíte nějaké "táty pracujícího lidu" kteří se prezentují hodinkama za půl mega :-o
   Nebo snad chudého Ransdorfa, kterému KSČM musela zaplatit pohřeb :-o
   Helanov

   Smazat
  2. Helco,

   ja jsem take dostal za praci (no byl jeste klid) hodinky Citizen. Doted je mam.

   Ransdorf, vim to Svycarsko, bylo mi 22 a mel jsem Hodnu Civic 1.6 dovezenou z Zurichu, no pracne odmakanou.

   Neni ted mozne myslet na to, kdo co ma. Sel jsem skutecne cestou vzdelani a praci.

   Ale, je cas si odpustit a ja, jako vlastenec, vidim smer pouze v diplomacii a zachrane statu. Jsou jednoduse jak slusni podnikatele, OSVC, tak i velke mnozstvi - smejdu...

   A o tom, ze verejny sektor ma patrit statu (ale pod kontrolou, po zkusenostech, ze...), jsem presvedcen.

   nobody

   Smazat
 17. Pane NOBODY,vždyt se tu kdesi piše o HNUTI TŘI HWĚZD

  a navrhu PROGRAMU samých voličů,který způsobi vitězstvi
  Dokonce prý telefonovali pani předsedkyni KV Semelové do Prahy,ale ta jim řekla,e to vybuleni kapitalismu chce jen pani Prokšonova,mistopedsedkyně mladdych,ale je to tyden a ta mlči.
  No neni to bida pane Nobody?
  Co navrhujete vy konkrétně a srozumitelně, no nestyďte se to napsat pane Nobody!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni se jednoduse svych koryt a penez bokem, nechteji zdat.

   Vim o tom, co pisete.

   Co navrhuji, vsichni muzem ze sve vlastni iniciativy prispet, vytvorit dynamicke medium, zpravodajske i informacni a hlavne diskuze, naucit se te normalni diplomacii.
   Nalezt opet koncenzus.

   nobody

   Smazat
  2. Když o tom všem vite válečniku NOBODY tak pojďte s námi občany,
   Dejte to co se tu děje ostatnim před nos a chtějte napravu.
   Je vidět,že máte přehled,ale neopirate se o voliče a jejich resistenci a zejména návrh jejich Programu.
   Tak do toho osamělý valečniku nebojte se nic se vám nestane!

   Smazat
  3. @20:00

   Neni problem, jen toho musim moc monitorovat, mit prehled, nekolik zpravodajstvi v ruznych jazycich, odhad naslednich reakci na jednotlive udalosti... Pote analyza, no opet v jinych jazycich, mozne budouci reakce z ruznych stran.

   Opravdu to chce jiz partu, nerekl jsem, ze neprijdu:)

   Proste tech udalosti je moc a musim je tak trochu monitorovat. Uz i zena je na prasky.
   Nesnasi politiku, noooo, chapu. Ale ja jsem se po-dedil, neco dedovi slibil.

   No tedy, jeste ne. Prijde zlom a pote, jedem naplno.
   Ted je zapotrebi premyslet, ve vaznejsich otazkach zachovat "publicne ticho" a hledat nejlepsi strategii...

   Sice jsem rocnik 72, no jeste mam od dedy ceduli "Nepritel posloucha".

   A nevykejte mi, jedno co mely levicaci spolecne - pritel.

   nobody

   Smazat
 18. PANE NOBODY a dalši,

  jak se má tedy jmenovat novy systém pro Novou republiku a dejte radu všem domorodým ovečkam,které se vydaly do kapitalismu pro vlnu a jsou teďkom holeny do hola!
  Tak co ruku na to ,dalši válečniku,nebo ne?

  OdpovědětSmazat
 19. Verejny statni sektor, ma patrit pod statni finance a ten z toho ma profitovat, pro dalsi kolobeh.

  Protoze penize ve state nejsou, existuji pouze fiktivni hezka cisla, jsem za, aby bylo tvrdsi progresivni zdaneni, k financovani prave verejneho sektoru.

  Jinak (doporucuji m.j i dnesdno OVM, sice 3 osoby 1 nazor). K
  abrnaci ze 70 let odejdou, jak nemoci (diky fasistickemu zdravotnicvi a ignoraci zivotniho prostredi), do duchodu a mladi, diky tomuto zblblemu systemu, zdravotnictvi, vzdelavani, vedi PRRRRRRDDDD.

  Staci jako odpoved? Progres se neda zastavit a zde je spise ta inklinace "zpet na stromy". Ti, co budou intelektualne silnejsi, odejdou...
  Nebude to poprve.

  nobody

  OdpovědětSmazat
 20. @18:50

  Levice neni spatny nazev, jak jsem napsal, bylo by to super.
  Lepsi by byla "Narodni levice", protoze ta celosvetova, zlyhala. Tedy z meho pohlu spise levici - odrovnala.
  Byl bych rad za obnovu.

  nobody

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Nobody už nejde o název,ale PROGRAM a systém.

   Stale se tu piše,že nynějši selhal a změnil se v rabováni gangsterů republiky ČR!
   KSČM se s voliči odmitá bavit,zrušila odděleni propagace a mistopředseda pověřený po vyhozeni skaly do povětří s agitaci nedela vůbec nic.
   Pana přecedy FILIPA se ptali jak,že to půjde dál a on všechny odkazal na mladou pani Prokšonovou,ta prý to má vědět.
   To je zmatek a anarchiie.
   Ted se nam tu tlači dalši subjekt "LEVICE"a nikdo z nich se tu neodvail strčit ani nos.
   Tak koho mame poslouchat,když obany volie nikdo nechce a sere se tak na ně nebot jsou prý blbi! a lezou do každé pasti jako sleponi!?

   Smazat
  2. @19:23

   Zda se to, prozatim, jako snaha rozbit ekonomiku CN.

   Nyni nelze rikat o reseni, samzrejme existuje, no EU se rozpada (to je fakt) a treba si hlidat kazdy nazor, reseni, ktery za neco stoji.

   Vize neni vse, no mezinarodni situace je ovlivnovana z jinych stran, velmi slozite to vysvetlit, respektive jeste to neni mozne.
   Kazdy jedndoduse, v jistych mezich "musi drzet hubu".

   Ale smer existuje. Jsme maly statik, potrebujeme oporu. Zalezi na tom, od koho a jak:

   Pocasi je skutecne ovlyvnovano umele (da se to jiz prokazat), koronavirus (Jinak vysoky patogen H1N8) byl do Ciny dovezen za ucelem zniceni jejich ekonomiky.

   Mame unor a viry se siri jako... Odpoved: pocasi...

   Uzavrene hranice z mnoha stran a zkontrolujte si kolik v domacnosti mate zarizeni "Made in China".

   Kdo Vam je opravi, zabezpeci servis, kdyz jiz i dovoz zacina byt blokovan...

   A prosim, nevsimejte si hodinky p. Filipa, taky mam darovane Citizen, no nosim Casio.
   Nikdy jsem nebyl v zadne strane, byl to darek za praci.

   A to, ze KSCM mlci, no... nyni musi. Jinak doda dalsi navod druhe strane. Ostatne, mnoho stran hleda spise zastupni temata.

   nobody

   A kdyz uz, dnesni, cerstvy Dobrov (RenTV):
   https://ren.tv/project/dobrov-v-efire

   Smazat
  3. Jeste dodam, pana Josefa Skalu, snad nevyrazily?
   Nebo myslite to vysachovani, ve voleni?
   No, nutno myslet i na antikomunismus a Filip je klidny, kvalitni - pravnik.

   Jestli Skalu nekdo vyrazi, tak to budu fakt nastvany. Jediny, ktery ma ko.le, snad nebudu smazan.:)

   nobody

   Smazat
  4. Skala měl chvilku v ruce agitaci a propagaci.

   Občane mu doporučili,aby v této funkci prosadil otevřeni diskusnich rubrik na webu KSČM,kde tehdy byla na to nalada a čas.
   Nepochopil,to a zabýval se jak se dostat na misto předsedy,myslel ne na občany a jak zajistit hlasy,ale na vlastni prospěch.
   Tak mu zrušili odděleni a kvalifikovanou silu,která by to mohla udělat té k tomu nedali přikaz a propustili ji.
   Z toho lze usuzovat,źe o rozvoj spolupràce s voliči nemaji nejmensi zájem a za "své úspěchy" považuji něco jiného.
   Důkazem ,který vidime i tady, prostě občany pohrdaji a neposlali tu doposud ani pani mladežnici Prokšonovou ,která tam "prý"jediná vi jak tu hydru kapitalismu půjde zkrotit.
   No je to bida a nic si řici nedaji a nikdy nedali!

   VzV

   Smazat
 21. Levice v dnešní době nemusí bojovat proti kapitalismu, on se vyřídí svojí nenažraností a neschopností sám ..
  Levice má za úkol jenom se dobře zorganizovat a po krachu dnešního Západního a Evropského absurdního liberálního systému přijde k hotovému ..
  Po velkých krizích a válkách se lidé z blbosti proberou k rozumu a ujímá se vlády levice aby všechno dala znovu do pořádku ..
  Levice vládne do té doby než lidé znova zblbnou a vše se opakuje ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @19:34

   Velmi trefne.

   Soucasny stav mi (i kdyz budu pranyrovan), pripomina Kapital od Marxe.

   Levice byla degradovana fasisty.

   S jednim nesouhlasim. Evropsti i celosvetovi libeberasti nemaji s liberalismem, vubec nic spolecneho.
   Totalitarni spolecnost a katastrofalni dopady.

   Pouze ukradene slovo - liberte.

   nobody

   Smazat
 22. 19.43

  Levice pry tak levá,že nemusi bojovat?

  Proto si váli koule?To si snad dělate prdel co?
  Kapitalismus nebyl poražen doposud proto,že se flexibilně měni.
  Jen se podivejte na kapitalistu Vycucberga majitele FB,ten má 30 miliard dolarů a hloupí obdivovatelé z řad KsČM mu tam cpou dalši svoje členstvo,aby ho zaplavili dalšimi penězi, nebot tam stači dát jen jedno pismeno a už se sypou penize!

  TO JE KOMENT LENIVÉHO ,PLNĚ OHLUPENÉHO MAJITELE TV APARATU

  s jednim veřejnoprávnim programem GŘ TV,který je tak ohlupený,že nevi co tu piše!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do protivníka kterého skolila jeho blbost a mele z posledního není potřeba kopat, zdechne "flexibilně" sám .., levice si nemusí špinit ruce ..
   Peníze, peníze, ty těm kapitalistům nepomohou, ať se s nimi třeba udusí když jsou jimi pořád nenažraní ..

   Smazat
  2. Opakuji,21.20

   Jen se vymlouvejte a klidně si dal valejte koule.
   Ono už stači málo a ve společnosti přestanete existovat a nebude to ani tim,že členstvo pomře!

   Smazat
  3. Opakuji 21.31
   Levice má za úkol jenom se dobře zorganizovat

   Smazat
  4. Nyni, aktualne nyni je nutno se dat, tak nejak dokopy, ALE, bohuzel i malinko mlcet.
   Zejmena nyni.

   Pozorovat, hledat reseni, existuje (a jake), no publikaci by jsme daly navod na hodne vetsi problemy, ta druha strana ma porad media a...

   Rozdil intelektu. Prijdes z prace, zapnes telku a hned Ti jako ve skole, naplni hlavu - jejimy nazory.
   Pote staci volby a 100 let se nic, nemeni.

   nobody

   Smazat
  5. Nobody jste dobrý borec,vše přečetl,

   musim do práce odpovim později
   Miru zdar ,anebo taky ne..

   Vzv

   Smazat
  6. NOBODY přiteli,co budeš dělat,

   když ti navrhnu,aby tady na webu Nová republika vzniklo něco podobného jako

   DISKUZNI KLUB NOVÉ REPUBLIKY.

   Už tu vidime se klubat jeho válečniky na př pan ABC,Helanov ,VzV já pan NO NI a jistě se objevi i dalši.
   Zdejši jakýsi zajimavějši vyběr članků,zachazejicich jinak za obzor k tomu tvoři ideálni přiležitost.
   Stačilo by i jejich signatury zaznamenat do jakesiho archivu,aby nezapadly a v dalšich přiležitostech a článcich je použit pod hlavičkou DKNR a šlo by na př napsat
   Diskuzni klub NR doporučuje nenažranému krokodýlovi kapitalismu,aby dal na naše dobré rady jinak si z něho udělame dámské kabelky.

   NO ,NI?

   Smazat
 23. 21.39
  dejte tu datum ,kdy a kdo to udělá a nedohadujte se zbytečne o puncošce jako tomu je doposud!

  OdpovědětSmazat
 24. Milá levice nehádej se s milou pravicí, koronavir bude přítulný pro obě strany a vypadá to, že o něj nebude nouze.

  OdpovědětSmazat
 25. Doufám, že nová levice bude řádně prokapitalistická a antikomunistická. Jinak to u nás ani nejde. Zase se budeme bavit lidmi, kteří na tuto lest skočí.

  OdpovědětSmazat
 26. @helanov,
  Tak vás tady nějaký čas čtu, a mohu vás ujistit, že pokud si myslíte, jak jste třeskutě vtipná a inteligentní...
  ...tak nejste.

  OdpovědětSmazat
 27. Strana demokratického socialismu? :-D
  Takovou pitomost jsem už dlouho neslyšel. Takže za mě fakt ne. Petr

  OdpovědětSmazat
 28. Poraďte mi jak se pozná levice od pravice, já nevidím v praxi rozdíl. Teorii mi sem nepleťte, za tu se dá schovat ledacos. Jó a "všichni jsou tu pro nás občany".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dala někdy pravice všem lidem práci a sociální jistoty? Nedala. To lze čekat jen od levice.

   Smazat
 29. Levice prosazuje zájmy většiny neprivilegovaných a utlačovaných proti zájmům utlačující menšiny vlastnící výrobní prostředky a tvořící zákony.
  Pravice naopak.

  Až nějakou levici uvidíte, tak to poznáte.
  Zatím si o ní můžete číst v historických knihách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborně karpi. Ano zákony jsou projevem vůle vládnoucí třídy. Po roce 1989 vládnoucí třídou však není pracující lid jak se dříve říkalo, ale to nejbohatší, kteří skrze politiky píší pravidla hry. V kapitalizmu lid nevládne.

   Smazat
 30. Prosím, byl někde rozdělen na levicí a pravici ten více jak 300členný soubor politických stran a hnutí u nás? Komu vyhovuje tenio stav, "co Čech, to prezident, předseda, generální tajemník jedné či jiné strany". K čemu toto "ROZDĚL" sloužÍ - všiChni jsou to poskoci kapitálu - "ROZDĚL A PANUJ". JISTĚ BY SE NÁROD POBAVIL UVEŘEJNĚNÍM SEZNAMU, STEJNĚ JAKO BY SE POBAVIL TAKOVÝM "CIBULKOVÝM SEZNAMEM" PŘESTUPŮ JEDNOTLIVÝCH "POLITIKŮ". KAM VÍTR TAM PLÁŠŤ - DÁVNO NEPLATÍ, DNES "KDE PLNÉ KORYTU, TAM CHLEMSTAJÍCÍ POLITRUK". TAKOVÍ POSPÍŠILOVÉ, KALOUSOVÉ..... KDY DOSTANOU MEDAILI ZA VELEZRADU?

  OdpovědětSmazat
 31. Konečně někdo, kdo se postaví komunistickému estébákovi Babišovi, toho času miliardáři který okrádá lidi a ve funkci ho drží komouši v čele s Vojtou Filipem krycí jméno stb Falmer.

  OdpovědětSmazat
 32. Děkuji Karpi,ale ta definice je z (před)minulého století, kdo dnes pozná majitele výrobních prostředků, je to u korporaci jakýsi dynamický stav bezhotovostního přesunu mezi bankami a akcionáři i bezejmenými. Tam se odehrává hlavní proud a drobní soukromníci mne neutlačují. Zákony sice definují mnou volení zástupci (ale kandidáty možná už schvalují korporace) a hlavně zástupci pak pracují podle not korporací. Neprivilegovaní jsme vlastně my všichni ostatní co nepatříme do servisu pro korporace. Kam v tom zařadíme demokracii nevím,jestli to vůbec jde ?

  OdpovědětSmazat
 33. Míra zmatenosti přispěvatelky Helanov dokonale ilustruje zmatenost větší části společnosti. Té nedochází, že tzv. Sametová revoluce 1989 nebyla obratem k demokracií, ale majetkovým převratem. Že o společnosti nerozhodují viditelní, tedy titulární politici, ale ne dost zjevná moc, daná majetkem.
  Pak tu máme snaživou Helanov, kterou tak nějak všechna ta skutečná svinstva sice trápí, ale nedohlédne dál, než do zásoby předžvýkaných, propagandistických frází. A prostřednictvím takového, někdy i osobně „vylepšeného“ braku, za lepší svět „bojuje“. Ba jo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravicová a zmatená fanatička helanov nedohlédne ani na špičku svého nosu.

   Smazat
  2. Pokud bude chtit pani helanov vstoupit do diskuzniho klubu DKNR tak se ji zeptáme na podrobnosti,zda by chtěla z toho krokodýla kapitalismu kabelku nebo ne.
   At je jakákoli diskutuje jak umi a chce.

   Na to,abychom k tomu měli připominky by tu prostor byl.
   Ostatně napsala,že se ji libi švedský socialismus či co to tam vlastně je, bo se jim to tam teď pěkně sere!

   NO,NI?

   Smazat
 34. Farana? Pamatuji si ho jako sympaťáka starostu. Ovšem moravskoslezské Orlové, nikoliv severomoravské. Navíc město Orlová leží ve Slezsku.

  OdpovědětSmazat
 35. „Nebojíme se ukázat, že za problémy společnosti může hrstka nejbohatších, uvádí za Levici Milan Neubert.
  No to jsem zvědavý co na to na tiskovce řekne ten komunista, dvojka kandidátky KSČM do Evropského parlamentu Andrej Bóna, když komouši v čele s Vojtou Filipem drží u moci miliardáře, estébáka Babiše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele bene víš ty vůbec co to byla ta StB? Abys náhodou nebyl jako má příbuzná, taková kačenka pitomá 25 letá, která si šla zahopkat proti Babišovi estebakovi. Pak přijde domů a ptá se mě hele strejdo co to je vlastně to estébé? Že ty budeš stejné pako jako ona, že?

   Smazat
  2. Ale stejně jsem na toho komouše Bónu zvědavý, jak bude na tiskovce bojovat proti těm miliardářům jako je Bureš. /Babiš od roku 1982 důvěrník a pak agent Stb/

   Smazat
 36. Bez znárodňování leccos nejde.
  bez združstevňování taky leccos nejde.
  Většina sedláků jsou pdruzi, kteří se nechtí vzdát té rofné hroudy, která nic nenese, jde jen o vyvorávání kamení!
  I malá privatizace se stává velkou prevítizací!
  Přerostlý soukromý sektor, při sešněrovaném statním a komunálním a současně rozsekaném družstevním vede ke 3 věcem:
  zvyšování cen
  snižování dostupnosti
  a konečně pak i zhoršování kvality

  OdpovědětSmazat
 37. bene 19:38, mohl byste naznačit, jak má KSČM plnit, v mezích platných zákonů, pod dozorem státního zastupitelství, orgánů policie, BIS, nakonec i EU, svůj volební program? Chápete, že ani v současné demokracii jiné, než Ústavou a zákony vymezené svobody nemá? Víte vy, že "Sametová revoluce", jako novou svobodu, přinesla právo na majetek? Jakýkoli? Ne jen ten předchozí "totalitou" pro všechny, tedy i komunisty, zákonem (i lidskou závistí) striktně omezený? Z toho pak plynulo, že chtě nechtě, krást bylo možné jen a jen omezeně. Zrovna tak okrádat a buzerovat. Račte mi to vyvracet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nejlepší je plnit svůj volební program boje proti kapitálu spoluprací s jedním z největších kapitalistických vykořisťovatelů Babišem, dle učení Marxlenismu vykořisťuje přes 30 tisíc dělníků. Něco snad o tom učení víte, takže to nebudu dále rozvádět.

   Smazat
  2. Ta současná KSČM je na sešupu a jeji manageři odmitaji spolupráci s občany.

   Důkazem je,že se tu od nich neobjevila ani noha a jede se tam setrvačnosti strany Lumiků přimo do propasti zapomněni.
   Nejsou schopni ani tak zasadni věci jako otevřeni diskuznich rubrik pod svými članky na webu,který jim platime my občané a posilaji své sympatizanty du chřtanu kapitalisty Vycucberga na jeho zcenzurovaný zasraný facebook!
   To zdiskutujme

   NO NI?

   Smazat
  3. Kdyby komunisté nepodpořili Babiše, pak by uvolnili cestu do vlády prohnané křiváky od lidovců, socanů (dostali by více moci než nyní, odeesáků, starostů, Kalouskovců nebo nečitelných Okamurovců. Soudný člověk Okamurovi věřit nemůže. Hlasování dr. Davida v Bruselu varuje. Moudrý český volič možná komunisty zardousí. Koho budu volit pak? Přestanu jednoduše k volbám chodit. Je nás téměř 40%. Do druhého kola voleb do senátu nechodím. Byl jsem jednou a zklamal jsem se. Hovado od socanů hlasovalo pro antikomunistický zákon.

   Smazat
 38. bene 21:47, neodpověděl jste na otázku. To možnosti a rozsah vašeho myšlení, možná i záměr, ilustruje. Něco k mému stanovisku máte? Zdravím srdečně

  OdpovědětSmazat
 39. Tato nová LEVICE nechce vystoupit z EU ani z NATO, a proto je NEVOLITElNÁ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo z vas slyšel o navrhu PROGRAMU VOLIČŮ

   tam se objevuji navrhy jak se tu EU pokusit řešit a NATO taky, aniž by jsme zaživali peripetie cirkusu Humberto jako V.Britanie.
   Nejsme tu přeci blbci,abychom nevymysleli objiďku.

   Nebo ANO?

   Smazat
  2. 23:08 jak to tak předem víte?

   Smazat
 40. Dělení stran ve společnosti na levici a pravici pomáhá konfrontační politice ode zdi ke zdi za slyšitelného "mlaskání" opozice, "počkejte až se my dostaneme k moci"! A občan pláče. Tento systém nahrává tržnímu mechanizmu i ve vojenství. Napřed zničit vše, poté budovat nově a tím připravovat k dalšímu ničení. Na tom je založena taktika "nepostižitelných", kteří vydělávají na obém a plebs to platí i životy.
  Nic nového v politice nebude, dokud se světová elita sociologů a příbuzných oborů včetně ekonomů nepostaví proti současným vládcům Světa, těch v přítmí, kteří garantují tento zrůdný systém peněz bez morálky.

  Příští systém, doufám, tedy nebude pravo-levý a bude generovat politiky bez klapek na očích, opravdu "sloužící svému lidu a to bez ohledu, z jaké sociální skupiny "vznikne".
  Volební systém většinový, jeden volební obvod(ČR) a větší dostupnost informací o kandidátech, včetně národnosti a víry, možnost výběru z vícero stran, je podmínka našeho zodpovědného rozhodování a tím znovu získání skutečné svobody politické!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS. ještě v krátkosti. Každá společnost je rovnoměrně(nerovnoměrně) tvořena lidmi podnikavými a mnohými, závislými na nich, byť šikovných. Společnost národní je v rovnováze. Jakýkoliv zásah zvenčí to vychýlí z rovnováhy a nastává "civilizace zvenčí" investicemi, příp. dovozem levných pracovních sil.

   I takto se dělá genocida národů!

   Smazat
  2. Pane Povolny to co pišete alternativa už davno vi,

   napište přesně bod po bodu kuchařku JAK TO MAME PROVÉST a my se s radosti přidáme!

   Smazat
 41. Utopista Miroslav povolný si v posledním příspěvku jednak protiřečí a jednak píše nesmysly. Sociální skupina neboli třída, ze které politik pochází vždy předurčuje neboli determinuje jeho chování. Politik pocházející z bohatých poměrů bude vždy hájit zájmy třídy bohatých. Člověk podléhá determinismu ať chcete nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23"52- s utopistou nemám problém, v čem si protiřečím a v čem píši nesmysly neuvedete? Determinismus současných vládců je tedy omluva pro ně? Revanš? Minulí determinovaní museli zbohatnout aby byli znovu jinak determinováni? Mám volit tedy bezdomovce? Ze všech determinovaných vznikají politické zrůdy, nebyl jste jeden z nich? Asi jste nepochopil o čem píši, o dobrovolné harmonii v národním státě, nerušené "determinanty"!

   Smazat
  2. 23:52
   Člověk podléhá determinismu ať už chcete nebo ne,
   řekl synek zámožného gymnazijního ředitele, později státního rady a šlechtice, Vláďa Uljanov, přejmenoval se na Lenina, a odjel na Západ vysomrovat prachy na revoluci.
   Synek kulaka Bronštejn si řekl že to je fajn nápad, coby už Trockij a odejel taktéž somrovat prachy na revoluci, neboť oba byli determinování svým původem.

   Ano, někteří skutečně podléhají determinismu. Obzvláště v myšlení.

   Smazat
 42. Ještě chybí němečtí generálové, co dokažou zaplombovat determinovaného s jeho karmou do vagonu a poslat šupem domů.

  OdpovědětSmazat
 43. Levice - pravice, vše rovno, co z toho mám?....
  Diktatura světového kapitálu pořád ne dokonale obládla a pokořila Česko. Vyrobila puče kde všude bylo možné, spočítejte si barevné revoluce, šmirglové kontrarevoluce, majdany, Kuciaky.... a v tom hnusném Česku stále ne a ne skákat jak kapitál píská a ti blbí Češi stále drží se Babiše. To je tedy do nebe volající zrada diktatury kapitálu a to tedy musí někdo odnést. Všechny ty kecy a výroba Čapích hnízd, všechny ty denunciace překračující co kdy dokázalo stb, všechna ta znásilňování do terolristických válek a opkupací a ti zaprcatělí Češi ne a ne volit neonacisty ke slávě kapitálu. A drží a drží zpropadeného Babiše, který se trhl ze smečky oligarců a vymýšlí kapitalismus s lidskou tváří. Kdo kdy takovou zvrhlost viděl, když kapitálu patří libý obličej ďábla s tělem vlkodlaka, jak se patří na zločinný systém. Tak čekám, jak to dopadne, možná, že i dobře a jednou zasedne sněmovna a odhlasuje zákon o zločinném kapitalismu!

  OdpovědětSmazat
 44. Buďme tou malou hvězdičkou, kol níž se velké točí. Jenom ne na modrém banneru.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.