Reklama

čtvrtek 6. února 2020

Ostravšti haviři vitaju jaderne zbraně v Mošnově

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
6.2. 2020 blog autora
Včera v dopolednich hodinach byla přijata delegace ostravskych haviřu na jaderne zakladně ameryckych strategickych sil v Mošnově. Haviři zhledli film ameryckych přatel o jejich lasce k pracujicimu lidu Ostravska


a nasledně se zučastnili exkurze v betonovych silach byvale vagonky ve Studence, kaj su fčil skladovane nejnovějši jaderne zbraně obranneho charakteru.

Na zavěr navštěvy si haviři a jejich ameryčti pruvodci vyslechli pasmo pisni a tancu dětskeho suboru Vaginka Studenka a nasledně se vratili do svych rubani. Tedy jako haviři. Ameryčani ni.

Zeptali zme se Ivoša, inycijatora jednani s ameryckyma obrancama miru, hate-mana za hnuti "YES - FČIL JE MI LIP", co řika na to, že je srovnavany se slavnym signatařem zvaciho dopisu, udatnym krejčim Vasilem Bilakem:

"To srovnani samozřejmě neni na mistě. Zatimco Vasil zval Rusaky, ja zvu Ameryčany. Navic Vasil neuměl anglicky a ja sem tak zručny, že aji na sako bych si trufnul, takže nevim, o čem to tu mluvite.


Za moju partyju možu řict, že o umistěni vojenske amerycke posadky na mojem letišťu v Mošnově dluhodobě usilujeme. Kdysik zme totiž byli blbi a roli hlavniho letišťa regionu nam ukradli Polaci v Katowicach. A tak zatimco v Katowicach přistavaju desitky letadel denně, u nas na letišťu Leoša a Lijany Janačkovych v Mošnově přijižďa vic vlaku než letadel. Taku chybu už nezrobime, nenechame si Polakama vyfuknut možnost mět tu amerycke jednotky a s nima klidně aji jaderne zbraně.

Jsem si jisty, že amerycka vojenska posadka zvyši prestyž mojeho regijonu a setka se s pozityvnim zajmem ostravskych žen. Navic nam tu budu konečně litat letadla..."

(Poznamka pro hlupe: To je parodyja, takhle to Ivoš samozřejmě neřeknul. Tady je oryginal jeho řeči:


Hmm, tak soryjako, to pry je proti kodexu blogařa zveřejňovat věci z jinych novin, tuž si to najděte sami tady anebo na mojem osobnim blogu.

Ivoš tak potvrdil to, co zminil na sjezdu svoji strany havloid Saša, tedy že se vedu tajna jednani s Ameryku o umistěni strategicke jaderne zakladny v Mošnově: "Radar je pasé, ale odvážně navrhujeme Američanům, abychom v Mošnově zřídili strategickou leteckou základnu."


Ladislav Větvička, vratny na strategicke amerycke zakladně lišky Bystroušky Mošnov


PS: Slovo "strategicka", kere Saša použil, je kličove. Nic se neděje nahodou a Saša moc dobře vi, proč ho použil. V amerycke vojenske terminologii tento přivlastek odlišuje "obyčejne" zakladny od všech ostatnich. Na take zakladně byvaju umistěni dustojnici US Strategic Command a zakladny su vybavene pro uskladněni a montaž jadernych zbrani na letadla a rakety. Mezi taketo zakladny patři napřiklad znamy Ramstein v Německe spolkove republice nebo Inčirlik v Turecku. Strategicka zakladna nemusi nutně mět uskladněne jaderne zbraně, ale musi byt připravena na jejich přijeti, logistyku a nakonec aji použiti, bo ze strategickych letišť startuju bombardery s jadernyma zbraňama a bylo by hlupe, kdyby v připadě valky vystartovaly bez nich, že... Kratkodoba sila su poctivě vyložena olověnyma deskama, v dluhodobych su jaderne zbraně izolovane pomoci borove vody. Takže se neni čeho bat.

Je jasne, že Saša vypustil zkušebni balonek, jak budu reagovat haviři. Bo on osobně a tajak potvrdil aji hateman Ivoš, už se o umistěni strategicke zakladny s Ameryčanama jednaju a čeka se enem na oficialni pokyn od ameryckych sudruhu.

Se sudružskym pozdravem "Patria o muerte, jaderne zbraně do každe domacnosti, za socialismus a mir!!!"

50 komentářů :

 1. Skvěle napsaný.

  OdpovědětSmazat
 2. Jedine,ze povysi havire na generaly...Jinak ne

  OdpovědětSmazat
 3. Nevím proč se rýpe do havířů komunisté oslavovali tu tvrdou hornickou robotu. Tož určitě v závale je pro všechny takové místa dost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On nerýpe do havířů. On rýpe do nové nablblé ideologie české pravice, která leze Ušákům do řiti jak o závod.

   Smazat
  2. 11:20 No právě protože si to pamatuji, nemohu neříci historku z výtahu. Asi 10 let zpátky jedu ve výtahu se soudruhem a říkám, "ti s těmi horníky pěkně zametají,co? On opáčí patří jim to když po Praze chodili s transparentem Horníci z Ostravy podporují Občanské forum. A protože to pamatuji, vím co horníci byli za šlechtu, jich se báli i komunisti. Dneska si s nima kdejakej grázl, v čele s Bakalou vytírá dupu a oni jako bulíci držej hubu a krok. Sice se prý máme nejlépe co jsme se kdy měli, a ještě do havířů nestřílejí, tak co by ještě chtěli, že jó. Kdepak pamětníci to jsou kurvy, ty neskočej kdejakej špek. Já su hornik, kdo je víc? Štajgrova žena a OF. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. 11:47 Já to chápu ale jako bývalý havíř OKD s tím nesouhlasím chlapy v dole nejsou žádní blbci.

   Rudý dědečku Jo souhlasím si hoši po převratu mysleli že pojedou demonstrovat do Prahy. Že dostanou předčasné důchody tak si tím jen zajistili expoziční dobu. Jestli bude pokračovat zelené šílenství tak stejně vše zavřou.

   Smazat
  4. 11.58
   Přesně tak, dědku. Pamatujete tu slavnou větu: "Hlavně aby se horníci nenasrali?" Tu řek Štrougal někdy v osmdesátejch, když se mělo zase o nějakej ten fufník podražit.

   Smazat
  5. 12:59 Taky se říkalo, že když se zdraží pivo, tak že padne vláda, půllitr točeného stával 1.20 ! ??

   Smazat
  6. 13,26
   A to bylo pivo a ne jako dneska ty europatoky.:-(

   Smazat
  7. V automatech dokonce kačku. To jsem byl ještě harant. Pak to podražili na 1,50 v automatech a 1,60 v krčmě. Takže jsem platil za Gambáč 1,60 no a teď 13,90 za lahváč.
   Kolik stojí v krčmě nevím, protože krčmy jako takové se svou neopakovatelnou atmosférou se zavedením televize do těchto vymizeli, takže jsem tam přestal chodit, neb jsem tam nechodil chlastat, ale na pokec.

   Smazat
  8. 11.58 - a co na to exministr Kremlík, snad je to potomek

   Smazat
  9. Poslední zprávy z kuloárů:

   Merkelová po voľbách v Durínsku: „Výsledky musia byť anulované“. Kemmerich následne rezignoval

   Smazat
  10. 12:56 já si ale vůbec nemyslím, že havíři jsou blbci, prostě jenom sedli na lep nějakému ctižádostivýmu aktivistovi, co chtěl co nejrychleji ke korejtku. Měli by to v televizi znova ukázat, jestli ten transparent náhodou nenesl Bakala. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  11. 13:36
   Jooo to bylo" pivo", když se musela každá lahev otáčet jestli není kalný, joo to byl šmejd!
   Dnes piji SVIJANY a tvrdím jedno z nejlepších piv u nás!

   Smazat
  12. 16:46
   Soused ti zřejmě z radostí a z lásky nachcal do flašky,u my měli pivo vynikající!☺

   Smazat
  13. 16:46 To byly zbytky kvasnic, protože nebylo pasterizované. Dnes takové "nemrtvé" pivo koupíte jako kvasnicové, 40,-kč za půl litru.

   Smazat
  14. 17:14 Jo to bejvávaly časy! Když si pátek co pátek před Severkou stál a s prackou zdviženou a do noci halekal: "Immr Brüüüx! Sieg Heil!", jenže jamile si místo piva s rumem začal chlastat ten formáč ve kterým primář u vás na prosektůře uchovává potraty cigorek a sučasně začal prznit mrtvoly zdechlejch gerontek (ba časem i gerontů - sic!), tak si skončil jako Putlerpšouk!☺

   Smazat
 4. BRAZÍLIE: 92letá babka zemřela poté, co jí kvůli dluhu byla odpojena elektřina a ona tak nemohla používat svůj rozprašovač pro podavání předepsaných léků na onemocnění dýchacích cest:

  https://navratdoreality.cz/smrt-starenky-kvuli-elektrine-9782.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je svoboda a demokracie, o nemocné se nikdo nestará. Ve Vejprtech také měli právo kouřit a nikdo je nesměl omezit. Kdo jim to nosil a hlavně z čeho to platili.

   Smazat
 5. Jaderne zbraně su pase. Lepši su ty biologicke, koronaviricke.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejhorší zbraní je šíření demagogie, lží a nenávisti prostřednictvím ČT a ČRo. To zasahuje hodně lidí, kteří nakaženi jednají proti svým zájmům.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento článek nic moc. Jeho závěr velká ubohost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ynteligentní komentátor z Čt.

   Smazat
  2. Má pravdu, předseda.

   Smazat
  3. Re (11:53):
   Komentář Unknowna ovšem taky nic moc.
   Pokud se vám, unknowne, ta Větvičkova ironie zdá slabou, napište svěží repliku. Třeba dobrými argumenty vyfutrovaný a oslavný článek k podpoře ProMoPro(va) pozvání US hunů do moravsko-slezské země.
   Uvidíme, co za duchaplnosti z vás vypadnou.
   A podepište se. Je to elementární slušnost.

   Smazat
  4. noviczech
   ...unknown 11:53! Taky jsi říkal učitelce vv základní škole, když kladla otázky: děti, kolik je 3+3, také si jí říkal, "že to je nic moc a nebo ubohost?"
   Popřemýšlej o svém IQ...!!!

   Smazat
 8. Saša havířům vysvětlil, že takový protiatomový kryt jako jsou doly OKD nemají ani v Pensylvánii, ani v Transsylvánii... tak se nemusí ničeho bát ani na šichtě. A kdyby uhlí na postjadernou zimu nestačilo, mohou ještě zdarma používat důlní plyn...

  OdpovědětSmazat
 9. Socdem bude hýkat radostí, že se zlikviduje na ostravsku nezaměstnanost. Protože USArmy bude potřebovat, baby do kuchyně, uklízečky a možná i pár děvuch na zábavu (myslím tím kuturní pracovnice do knihovny a průvodkyně)...

  OdpovědětSmazat
 10. Jo to vypadá,že milí havíři budete ještě prosit Putina,aby zadržel ten rozjetý vlak. Angláni mají Faráře,který přesvědčil nevěřící,my náme Ivoše,který se stará,o koho?

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Větvička, bravo. S tím hatemanem perfektní postřeh.

  OdpovědětSmazat
 12. Ten závěr je docela síla i na profláklèho kremlofila. :-)

  OdpovědětSmazat
 13. tI vaši havíři dělají bordel ještě dnes. Nebýt voliču z Ostravy a okolí, tak dnes ten geront nesedí na hradě. Moc vám "děkujem" rudá hornická chátro.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi chytrý jak rádio! Co tak "sjet" své rodiče za to, že "podporovali svou prací komunisty". Zdá se to to "uhozené"? Přesně takové je i tvoje myšlení.

   Smazat
  2. 16:41
   Ty seš chuj jak fotr tvůj!

   Smazat
  3. 16:41
   Sam ses havloidni chátrá.

   Smazat
  4. Možu tě ubezpečit, cype , že kdybys toto řekl kterémukoliv havířovi na Ostravě v hospodě, tak ten tvůj sprosty pražský rypak budu dávat dohromady na Fifejdách tak 4 doktoři 3 dni. Na to bys ale neměl kule, zbabělý zmrde.

   Smazat
  5. 19:24
   Ubezpečuji Vás,že by to neřekl ani na severu Čech,dostal by takovou,že by musel na Vinohrady na plastiku....a to už máme doly zavřené!:-/

   Smazat
  6. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman. Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
  7. 16:41 Ty havloidní filcko byly by jsme s tebou hotovi raz dva. Nikdy nebudeme volit fašisty kraďousky a spol

   Smazat
  8. 22:12 Hovno, dokoulel ho tam starej komouš Šlouf, kerýmu se pak Ovar typicky "odvděčil" tím, že mu ani na ten fúnus nedobelhal, ba ani malej věneček neposlal!:-)

   Smazat
  9. Co to sem leze za sprostá,vulgární, oplzlá prasata? To všechno sem na NR leze z Novinek! Na NR taková sprostá prasečí chátra, která sprostě útočí na prezidenta, nikdy nelezla. Jděte do hajzlu vy prasáci! Že se nestydíte - stará paka u PC - bývalí soudruzi - co se z vás stalo za dobytek!

   Smazat
 14. Nic o Ostravsku nevíte. Žádná velká nezaměstnanost zde není, českých horníků je tu poskrovnu. Nahradili je Poláci a externí firmy např. s Albánci
  Jediné co Ostravu trápí je smrad a jedy z Polska. To je téma pro Ostravu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Albánci ?
   Akurát tak v Kosovu pašují drogy a orgány.
   Kdepak OKD (-:

   Smazat
 15. Docela dobrá diskuze až na pár úchyláků 11:53 a 16:41 co sem lezou onanovat, prostě dobrý. Těm bych skutečně přál aby je havíři dostali do pazourů, s přeraženýma haksnama se asi špatně onanuje. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 16. Bakala nás ojebal a Saša nás nechá okupovat.
  Stop americkým hňupum.

  OdpovědětSmazat
 17. Tady se nabízí otázka, kolik let byl Vondra ve vrcholné politice, v kolika vládách se účastnil řízení státu a zakončím to jednoduchou otázkou - kolik se za něj a jeho kolegů např. postavilo km dálnic v ČR?
  Lobista amerických zbrojařů nějak pozapoměl totiž prosadit vybudování pořádné komunikace, aby se sem někdo po dálnici byl vůbec schopen k nám dostat a tak to bere vzduchem? :-)))
  Já myslel, že se z politiky už stáhnul, ale on najednou vyleze z europarlamentu a začne řvát, že tady chce americkou základnu! To prostě nemá chybu! :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8,10
   Řvát může,stejně ho nikdo,krom havloverbeže neposlouchá!.-D

   Smazat
 18. "Ostravšti haviři vitaju jaderne zbraně v Mošnově"

  To sů ti praví, majů zkušenosti, když nemožu vykopat uhlí možu vykopat alespoň ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.