Reklama

neděle 2. února 2020

Otevřený dopis skupiny 19 synátorů členům Senátu

2. 2. 2020 (odkaz na petici ZDE)
Vážení senátoři,
obracíme se na Vás jako občané České republiky, kteří se zájmem i znepokojením sledují dění kolem médií veřejné služby. Dne 7. února 2020 proběhne ve Volebním výboru výběr kandidátů pro volbu 6 členů Rady České televize. Nemile nás zaskočilo, že 19 členů Senátu požaduje po České biskupské konferenci, aby z kandidátky stáhla jméno ekonomky Ing. Hany Lipovské.


Považujeme za nepřípustné, aby demokraticky zvolení zástupci bránili angažovat se ve veřejném prostoru jakémukoli občanu České republiky. A to jenom proto, že si tento občan dovoluje mít odlišné názory na působení veřejnoprávních médií. Senátoři tímto krokem fakticky popírají demokratické principy a pošlapávají Ústavu České republiky.

Je obzvlášť alarmující, že tato iniciativa přichází právě ze Senátu, který je považován za pojistku demokracie. Nehorázný požadavek 19 senátorů tak přímo zpochybňuje samotnou existenci Senátu. Jako občané České republiky proto apelujeme na Senát, aby iniciativu svých 19 členů jednoznačně odmítl a jako celek se od ní veřejně distancoval.

S úctou

Josef Provazník, synátor Josefa Provazníka
textař a publicista

Pavel Pešan, synátor Jiřího Pešana
předseda Občanského sdružení Jeden domov

Ph.D. Petr Hampl, synátor MUDr. Jiřího Hampla
sociolog
 
Jan Koucký, synátor Jaroslava Kouckého
Mgr. Miroslav Červenka, synátor Zvonimira Červenky
podnikatel
Michal Gulyáš, synátor Františka Gulyáše
herec

Pavel Havlíček, synátor Karla Havlíčka z Borovan
živnostník

JUDr. Tomáš Tyl, Ph.D., synátor Ing. Ladislava Tyla
právník

Ivan Šrámek, synátor Ladislava Šrámka
živnostník

Ing. Milan Vodička, CSc., synátor Josefa Vodičky
ekonom

Martin Simandl, synátor Jaroslava Simandla
textař, herec

Tomáš Břicháček, synátor Josefa Břicháčka
právník a publicista
Václav Jakl, synátor Václava Jakla
živnostník

RNDr Jiří Vyhnalík, synátor Karla Vyhnalíka
matematik

Mgr. Petr Štěpánek, synátor JUDr. Františka Štěpánka
rentiér

Mgr. Luboš Zálom, synátor Bohuslava Záloma
zastupitel

Otto Černý, synátor Otto Černého
publicista
Marek Huber, synátor Pavla Hubera
hudební pedagog

Ondřej „Ori“ Václavík, synátor Milana Václavíka
IT analytik

Josef Provazník Kontaktujte autora petice

65 komentářů :

 1. I já bych se podepsal, ale obávám se, že bych mohl mět v příštích letech jisté komplikace. Jednoho ze senátorů, podepsaných pod žádostí o stažení nominace paní Lipovské, znám osobně.
  Schopný kariérista, ideologický prostitut .. prostě vzor ideálního přestřihávače pásek, atd.
  Jeden jeho dobrý kamarád kdysi v podroušeném stavu poznamenal "já ho mám rád, ale pokud by někdy nastala situace ..., vím že by mě potopil".
  Tyhle lidi nemám rád. Je to stále stejný typ, shopný používat naučené a módní fráze s nulovou vypovídající hodnotou. Takoví byli, jsou a budou. Jen by neměli mít moc a vliv ..
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senát pojistkou demokracie, když se lid bojí podepsat se pod svůj názor? Jaká demokracie? Senát zrušit!!!
   A nechápu, jak toho kariéristu může mít jeho dobrý kamarád rád. Leda, že by i on, kdyby nastala situace..., taky by ho potopil. Potom jsou ale oba stejně darebáci.

   Smazat
  2. 21:20 Tak to tu máme opět a zase protimluv "senát pojistka demokracie" ještě tak pojistka od granátu, ale jinak banda nenažraných trafikantských kazišuků, kterým jde hlavně o svá korýtka a o házení vidlí do Zemanových rozumných aktivit a dobro republiky. To je jim naprosto u zádele, chcete-li. Netýká se to těch kteří tací nejsou. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Nepodcenujte pani Lenku Prochazkovou(*)!, ktera prisla s myslenkou "vyhladoveni" senatu. Jak znamo, kapri si vypusteni rybnika sami nikdy neodhlasuji, ale o odmenach senatoru rozhoduje !!!pouze!!! poslanecka snemovna, protoze to neni ustavni zakon a proto lze, v pripade kdy se nejedna o ustavni zakon, veto senatu v PS prehlasovat!!!

   Anonymovi v 20:52 bych tedy chtel vzkazat, ze prave takovi "vseho schopni", budou prvni ze senatu utikat, pokud se jejich odmena snizi treba na symbolickou 1Kc!!! Zduvodnit se to da snadno tim, ze senat prece neni trafika, ale pojistka demokracie. ;-)

   (*) - Pani Lenka uz jednou vymyslela genialni politicky tah, ktery spolu s F.Janouchem pojmenovali "defenestrace" a diky teto "defenestraci", se nedostal do snemovny "Icko". :-)

   Smazat
  4. Senátor by měl mít když už tak čestnou funkci zdarma. Byl by to záslužný čin ve prospěch republiky. To by asi zájem nebyl.

   Smazat
  5. Pobavil jsem se, když je nám předkládáno, že dálniční známky jsou kvůli sledování lidi. Vezměte třeba mobily, ty nás vlastně také sledují, že pane Fialo /ODS/ a placení kartou je totéž. Na pořádné důchody nejsou peníze, ale na 40 mld pro neziskovky se peníze najdou. Co si myslí ostatní? Pište.

   Smazat
 2. Podepisuji otevřený dopis se zvláštním důrazem na poslední odstavec:
  RNDr. Marie Kovalová, dcera Františka Richtera, důchodkyně

  OdpovědětSmazat
 3. Poslední ať zhasne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale světlo nechá svítit

   Smazat
  2. NIC
   směšnějšího jsem už dlouho nečetl.

   ČT je nejdůležitější FIRMA v čechistánu.
   Vyrábí totiž potřebné veřejné mínění.

   A vy blbé ovce, kteří tu propagandu denně konzumejete, si nic jiného nezasloužíte.
   ČT vás má, zcela ve svých rukách,
   nabízí totiž směs pořadů,
   jako kulturu,seriály, filmy a k tomu politiku,
   kterou vás, blbé ovce, formuje k tomu potřebnému
   veřejnému mínění :
   (Milovat zločineckou politiku USA, politbyro EUprotektorátu a nenávidět Ruskou federaci.)
   Ve své době to věděl i Joseph Goebbels a to měl k dispozici pouze radio.

   Děkuji politbyru ČT za jejich osvětu, děláte to fakt dobře !!!

   Tak jednoduché je to, pane Novák...

   Smazat
 4. Tady rozhodně žádná demokracie není, tak je potom tuplem celá pojistka demokracie (senát) k hovnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nee, dame novy, 30 lety termin - demoautokracie.

   Tak nejak mi to sedi:)

   Jinak neskutecne. Priste, kdyz zvolime prezidenta, stranu, tak reknou jednoduse - NE!

   nobody

   Smazat
 5. Už jsem to podepsal pár komediantů z práglu si nemůže přivlastnit TV kterou musíme platit všichni. A na transatlantické bláboly nejsem zvědavý.

  OdpovědětSmazat
 6. Je to jednoduché, kde je pravda zjistíte podle toho, co píší tzv. veřejnoprávní média řízená a obsazená šmejdy a Sorošovy demokratické sračkomety. Pokud na někoho nadávají, tak jim překáří a je to slušný člověk. Funguje to na 100%, bez výjimky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:17 Přesně tak dávno nečtu a nedívám se na mainstream.

   Smazat
 7. Vypráskat neziskovky ze škol. Jdou za nimi těžké prachy, které mají jít učitelům. Třeba ta, co ji podporuje Drahoš... Co slyšela první dáma Trikolóry mezi lidmi:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vypraskat-neziskovky-ze-skol-Jdou-za-nimi-tezke-prachy-ktere-maji-jit-ucitelum-Treba-ta-co-ji-podporuje-Drahos-Co-slysela-prvni-dama-Trikolory-mezi-lidmi-612028

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horsi je, co to dela s nasi nastupujici generaci.

   Smazat
 8. Zrušit senát by bylo to nejlepší,protože většina senátorů jsou zradni zločinci a nepřátelé českého státu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hm, je evidentní, že Senát má pořád svou důležitou funkci ve společnosti.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Úplně naopak nevychovaný sprosťáku 10.08! Komu zde nadáváte "zastydlých soudruhů" když sám jste bývalý soudruh, dnes pokrytec, přizdisráč, leštič klik, a panský slouha! Demokracie zde žádná není, není co by mělo vonět, díky takovým podvraťákům,jako jste vy, se ani o demokracii a svobodě nedá hovořit. Všichni nýmandi, kteří si mysleli, že tato "demokracie" povede k jejich zbohatnutí a za tím účelem byli ochotni ke kdejaké prasečině, jsou dnes zcela viditelní hajzlové, kdekoliv vystrčí rypák. Jsou jenom sprostí, urážejí, a slušný argument neznají. Senát je zbytečný úřad, odkladiště politických mrtvol, a státní trafika pro kámoše politiků.Ano, ať máme Senát pro 10.mil. obyvatel ČR ( vyšší počet obyvatel má i Londýn nebo Tokio - a to jsou prosím m ě s t a! a ne usraná zemička) ale ať všichni tihle političtí šašci, kteří tak prahnou po moci, a touží šaškovat, šaškují -ale za symbolickou odměnu. Když poslanec nebo senátor parazituje na ostatních občanech obřím platem, který by normální prací nikdy nezískal, musí si toho být vědom, že je obyčejný parazit, zločinec, nepřítel, a lump! Jako vy.

   Smazat
  4. Ohledne senatu, nemyslim, ze by mel byt zrusen.
   Nekdy dela i kontrolni funkci parlamentu.

   Nekdy naopak, brzda a jednotlive zajmy.

   Smazat
 9. No nevím, nevím, řekl bych hlasem exprezidenta Klause po přečtení všech příspěvků přede mnou. Absoutně tady chybí trollové i Kingk ong, buďto jim docházejí penízky a nebo dech, oboje to je pro ně špatné a moc dobré pro republiku. Hej hou rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 10. Tak mi to nedalo, jak to je s těmi trolly. A skutečně je to asi po hodně dlouhé době neuvěřitelná věc, žádní trollové tu nezasmraďují ovzduší, což je velice dobrá zpráva. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a místo abyste byli rádi, že na tuto diskuzi nevlezla tradiční sprostá prasata se svými nadávkami a urážkami, čímž diskuze przní a kazí, protože ostatní na ně reagují, zbytečně to komentujete. Chybí vám snad? Toužíte snad namísto diskuzí k článku, hádat se do nekonečna s nějakým zakomlexovaným, frustrovaným, drzým a nevychovaným prasákem? Diskuze nemusejí mít počet ... stopadesát.... příspěvků jen proto, že polovina z nich jsou hádanice, nadávky a reakce na sprosté urážky. Stačí několik diskuzí pod každým článkem, ale k věci, které se dají i přečíst a je možno si zkonfrontovat osobní názor, jako tomu bylo v začátcích působení NR, než na diskuze začala houfně přelézat duševně zmrzačená diskuzní smečka z Novinek. Opět by se zlepšil počet článků i zveřejňovaná temata.

   Smazat
  2. 12:04 A pokud není jiný, opačný názor, než váš, to je potom krása co. Jen se vzájemně ujišťovat jací, že jsou soudruzi kabrňáci,ale schopní každé špíny!Jiný názor vy stará rudá chátro nesnesete, ale máte to marný, marný a zase marný. Dnes si s váma každý SLUŠNÝ člověk jen vytře PRDEL, nebo ŘIŤ, jak je každému slušnému libo, na nic jiného vy rudá, špinavá bando starých duchodcu nejste!

   Smazat
 11. Minimalním požadavkem je zrušení koncesionářského výpalného a odemknout Pendořinu skříňku ČTv pro NKÚ. Volit Radu pro TV by měli diváci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč, když je hospodaření ČT v pořádku, mají problém s kontrolou NKÚ? Je třeba požadovat nekompromisně kontrolu NKÚ, když má mít každý koncesionář transparentní přehled, co se platí a za kolik a komu z jeho koncesionářského poplatku. Začerněné smlouvy a odmítání sdělit výši platů redaktorů a plateb za služby je hrubé porušení práv koncesionářů! Ať pro klid koncesionářů poslanci odhlasují trvalou kontrolu ČT prostřednictvím NKÚ. Co je na tom nedemokratického? Hospodaření je přece podle pana Dvořáka z ČT v pořádku. Nebo snad ne? Proč se tak bojí kontroly?
   Jeden i nadaný ekonom v radě na to nemá dost času a energie.

   Smazat
  2. Já když nezaplatím koncesionářský příspěvek, mám na krku při nejmenším pokutu. A když ČT není schopna řádně prokázat, kam se poděli peníze, tak se jim schválí hospodaření, a to v PS sedí 200 lidí a jejich docházka je zoufalá, jednou čekám, že budou všichni omluveni a uklízečka zhasne a zamkne.

   Smazat
 12. Kdyby snad někdo nevěděl, kdo jsou senátoři, tak si představte třeba JUDr, PUDr a nevzpomenu na jeho všechny Dr Drahoše CSC stahovače králičích kožek. Tak takových je tam celý senát. My normální lůza tomu říkáme normální příživníci, vyčůranci a tlučhubové.
  lada

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.17 Máš pravdu, jsem tupan, ale s tvým mdlým rozumem mi ani po řiť nesaháš.

   Smazat
  2. A kdo jste vy, 10.17 -kromě toho, že jste zcela evidentně darebák, a nevychované čuně? Co víte konkretního o Drahošovi( i když je CSc) a co víte konkretního o diskutujícím, kterému zde sprostě nadáváte "lůza"? Co tady píšete o posrávání - jste ve své fanatické nenávisti ještě normální, anebo už jste duševní mrzák!? Senát v ČR zůstat nemusí - nebyl zde - a nemusí zde zůstat, až nebude z čeho tohle obrovské množství parazitů platit. Pokud vy potřebujete senát, vydržujte si ty parazity ze svého, a netahejte do toho ostatní. Občané Senát k ničemu nepotřebují. Byl zde ustaven, aby bylo možno z dřiny prostých občanů krmit tisíce politických parazitů a jejich kámošů. Už to je velice ostudné. Nikdo není mimořádný jen proto, že je CSc - šikovný klempíř nebo tesař je mnohem - mnohem více! Takové zkušené a šikovné řemeslníky každá společnost potřebuje. Co nepotřebuje, jsou žvatlové, žvanilové, a šmejdi, kteří si přes své ego nevidí, těší je ovlivňovat a ničit životy ostatních, a nezřízeně touží po moci.Ano, vytvořme jim trafiky pro jejich ego - ale budou tam sedět bez nároku na odměnu! A vy přestaňte tady sprostě urážet a nadávat ostatním luzy a soudruhů. Tento web může mít řady čtenářů - každý by se měl cítít být lůzou? Jste nevycválaný darebák, a podle mého názoru bývalá, nepříliš šiková lopata - nikam jste to nedotáhl, tak ze sebe děláte panského slouhu. Jste sprostý a směšný!

   Smazat
  3. Ano 9:53, pokud bude senát čestná a neplacená funkce, služba ve prospěch českých občanů a demokracie.

   Jak je možná demokracie v kapitalismu? Demokracie = vláda lidu, kapitalismus = vláda kapitálu - peněz.

   Smazat
  4. Ať Vám pan Drahoš poví, co dělal a čím se může pochlubit.

   Smazat
  5. 12:16 Ano to znám, za zločinných komoušu" JÁ JSEM HORNÍK KDO JE VÍC "
   Vždy lepší vzdělaný člověk než hloupá lopata!
   Ty jseš hlupák jak raketa, pokud píšeš, že občané senát nepotřebují. BLBE. Jasná pojistka právě proti takovým darebákum, ať rudým, nebo fašounským jako ty!

   Smazat
  6. 10.06 že blbost nevymře jsi jeho pojistka. Kdybys byl trochu soudný, tak bys věděl, že tvůj chlebodárce vyštudoval za těch zločinných komoušů. Ano to byl ten pravý zločin, že takové darmožrouty nechal vyštudovat. A v tobě, který se cítí být ten vyštudovaný se zrodil hlupák a který si fakta přebírá ve sprostotu.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty blbečku o tom stahování se sám ten kretén pochválil. Tak vidíš jaký jsi hlupák a neznalec.

   Smazat
  2. Dvořáku,Semelová a Filip jsou rudé svině, ale na tebe se dá pouze použít RUDÝ GAUNER, to tě vystihuje v celé tvé " kráse", ty jseš horší jak každá rudá SVINĚ, jen mazej, osud si tě za tvé zločiny brzo najde!

   Smazat
  3. 10:11 Jakejpak osud? To Já mu dám čuchnout k téhlencté sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Pak vodsud s hrstkou stejně odulých kumpánů odtáhne kam patří, mezi sobě podobné tu! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už nevíš kam ty ynteligente.

   Smazat
  2. Nějaký přetlak unknownů - nezdá se vám unknowni? Není to drobátko směšné? Jak máme zde rozeznat slušného unknowna od sprostého, a to zde ještě neoperuje další unknown - ta stará babička z Prahy. Ten přetlak unknownů dělá z diskuzí směšnou exhibici -ale to asi nikomu z vás nepřekáží?

   Smazat
  3. Jinak vis, ze mas pravdu?
   Je nas moc a neco s tim, sam udelam.

   No uvedom si Unknown = Anonymni. A tech je tu take hodne...

   nobody

   Jinak s Tebou souhlasim, je nutno se registrovat nickem, jmenem atd.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 15.40 - je Vás škoda jen na příspěvky, dejte přihlášku do ODS, budete mezi svými.

   Smazat
  6. 12:19 A cos čekal mezi místními na Putlerových prdech zcela závislími neproduktivními odulci*)? Oni by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 16. I když neznám paní Lipovskou podepisuji tento otevřený dopis jen proto,že se tito naši zastupitelé vychvalují,že jsou pojistkou demokracie"SENÁT".Je to jeden s dalších chyb kdy je nutno přehodnotit funkci senátu jako odložiště zkomírajících politických kreatur.Jejich postoje a flagrantní způsob sebepýchy eliminovat zrušením.Ukázali,že jsou brzda demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Senát vznikl jako držhubné pro poslance federálního shromáždění a jako odměna za to, že odhlasují konec federace se Slováky. Lidé o něj nemají zájem a prostí lidé práce k volbám do senátu nechodí. Podívejte se na volební účast. Jakou asi může mít Senát a jednotliví senátoři u lidí autoritu? Pojistkou demokracie je referendum a prezident, soudy atd. ale určitě ne Senát!

   Smazat
  2. Jedině referendum - osvědčeno po staletí ve Švýcarsku. Tak jako pro vstup do EU, to nikomu nevadilo, že nejsme na tak závažné a fatální referendum zralí. A teď po 30 letech "demokracie" najednou nejsme ani dost zralí se dozvědět platy redaktorů z ČT, ač na to máme jako poplatníci právo!!! Totalita jak vyšitá!

   Smazat
  3. Vlezli jsme do blázince a nikdo nás předem neupozornil, že uvnitř chybí klika!

   Smazat
  4. 13:52 A že se máme v tom " blázinci " jak prasata u plného žlabu, oprti době před 30r., o tom už ani čárka!

   Smazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se budeš vyjadřovat slušně, tak to nikomu vadit nebude....

   Smazat
  2. 13:56 Slušnost tady? Mezi podlidmi*) z NR? Tady se zúčastníš maximálně tak prdění místních malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době, nostalgicky opěvujících loupeživý bolševismus. Odulí čechomužyci jen žvaní – kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu. A kdyby bývali jeho vládci byli rozumný v roce 1939, tak civilizovaná Evropa mohla v současnosti vypadat takhle! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 18. Já jsem to podepsal jako petici. Udělejte to také!

  OdpovědětSmazat
 19. Já podepíšu jen petici pro zrušení Senátu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:09 Já podepíši jen petici za ZACHOVÁNÍ SENÁTU.
   Pruti fašounum a rudým darebákum jasná pojistka!

   Smazat
  2. 9:55 ? Za první republiky nás Senát před fašisty nezachránil, po válce jsme žili bez Senátu a bez fašistů a teď zase máme obé. Tolik empirie.

   Smazat
 20. Absurdní je, že dnešní státní smutek je vlastně výsměchem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK: http://infokuryr.cz/news.php?extend.27073.2 Něco o kuberovi.
   https://www.reformy.cz/protiustavni-ceska-televize/

   Smazat
 21. "Nemile nás zaskočilo, že 19 členů Senátu požaduje po České biskupské konferenci, aby z kandidátky stáhla jméno ekonomky Ing. Hany Lipovské."

  Tak jako jo. Podpora paní Lipavské, dobrá. Diskuse o senátu, dobrá. Ale co s tím má co děla Česká biskupská konference?
  Zkusil jsem zapátrat, jestli mi něco neuniklo, ale co jsem našel, bylo jen to, že Radu ČT volí a odvolává Poslanecká sněmovna. Netuším tedy, proč by měli psát senátoři ČBK.

  OdpovědětSmazat
 22. PERVOŘADÝM ÚKOLEM OBČANŮ ČR je dosáhnout rozpuštění trafikantské budky zvané senát. Nevím, zda existuje v ČR ještě něco dalšího tak zbytečného a přitom nákladného. Jde o soubor senilů, kteří mají jistě jako každý, kdo pracoval nárok na důchod, ale to ještě neznamená, že má toto exkluzívní sebrání nárok na trafiku s nějakým výsadním právem pro blbce zasahovat do chodu státu. Trafiky, to bývala odměna starého Rakouska- Uherska invalidům také ducha, za "práci" pro říši. Pokud jde o Radu i tam bych doporučoval testovat IQ, znalosti a stav duševního zdraví a míru zkorumpovanosti - a udělat jim píseček hned pod žižkovskou věží. Ach pane Bože, modlím se vroucně k Tobě, zbav nás všech idiotů, gaunerů, vlastizrádců a lupičů, kteří jsou v politice. Děkuji Ti za zbožný lid!

  OdpovědětSmazat
 23. 18:23 Díky za inteligentní poslání kamsi...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.