Reklama

čtvrtek 6. února 2020

Padla bída na sedláka!

Přemysl Votava
6.2.2020 VašeVěc
Co se to stalo s českou vesnicí? Ještě před 30lety žila svým kulturním a společenským životem. Rostla výstavba rodinných domků i prodejen. Česká vesnice měla po tisíciletí svou tradici i pýchu. I ten kostel nebyl jen mrtvým bodem v krajině. Staré selské rody předávaly svá hospodářství další generaci. Brambory, mléko i vepřové jsme měli hned za humny, stačilo zajít k sousedům. Byli jsme potravinářsky soběstační, kolem vesnic byla zoraná pole, rostlo obilí, cukrovka i brambory, na pastvinách se pásl hovězí dobytek. I v době světových válek bylo kde brát … jezdilo se s taškou na venkov.

Zatím co velkoměsta na horní palubě tančí, z českých vesnic naopak mizí život. Zavírají se školy, obchody, pošty, hospody, osiřela i sportovní hřiště. Taneční zábavu již ani nepamatují, není ani důvod. Místo skotačivých dětí zní klapot holí, vesnice stárne, vymírá. Umíráček na kostele zvoní stále častěji… Z českého sedláka se stal řidič multikáry ve velkoskladu.

Místo prosperujících zemědělských podniků, kvalitních a čerstvých potravin, jsme svědky zániku českého zemědělství. Česká republika přestává být potravinářsky soběstačná. Dovážíme od vepřového, kuřecího masa už i brambory. Podobně zeleninu a ovoce. Po dálnicích se naopak valí tisíce kamionů s potravinami. Jsme velkoskladem EU. Ve svém důsledku ničíme nejen českou vesnici, ale i potravinářský průmysl, deformujeme krajinu.

Dezinformace, nezájem, lhostejnost, to vše dnes ničí české zemědělství. Dlouhodobě klesá zemědělská produkce. Snižují se osevní plochy, např. u brambor za 30let klesla výměra na 20 % té původní, obdobně je to u obilnin, cukrovky, ovoce… Statistika hovoří jasně! Soběstačnost ČR je u vepřového masa jen 40%, u vajec 62%, dovážíme už i švestky, rybíz, třešně, květák, kedlubny i brambory, ty dokonce až z Turecka, Egypta. Vedle brambor je propad produkce i u zeleniny - ještě v roce 1989 jí bylo na českých polích 573 tisíc tun, nyní jen 250 tisíc tun. Tedy opět méně než polovina

Dnes v supermarketech hlídáme akční nabídky. Ceny sýrů rostou. Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem…

Ještě v roce 1989 naše chovy měly přes milion dojnic, nyní jen 36o tisíc. Nemusíme být velkými zemědělskými odborníky, stačí se jen projít českou či moravskou vesnicí, vidět krajinu kolem ní. Naši předkové by žasli nad prázdnými kravíny, vepříny, místo cukrovky či obilnin by viděli jen nedozírné lány žluté řepky, ale i skomírající vesnice…

V Hostivaři v Praze před 90 lety hospodařil slavný sedlák Antonín Švehla, rozuměl půdě, vesnici i politice. Na radu za ním jezdil i TGM.

Drazí politici zkuste zajet na vesnici, poradit se!


198 komentářů :

 1. Ceska vesnice mne opravdu trapi.Dnes tam nesezenete vubec nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše souvisí se suverenitou státu. Nejsme suverénní stát, jsem pouze státnost. 60% zákonů z Bruselu a procenta dále porostou. Vše rozbité na maděru. Školství v p..eli. Brzy nebudeme umět nic, islám nás vystřídá jako nepotřebné. Hitler by byl radostí bez sebe. Češi by měli rozhodovat o Češích sami bez nátlaku zvenčí! Jestli něco z toho bude prosazovat mladej Klaus budeme ho volit !!!

   Smazat
  2. 11:59 Souhlas pane ale není lepší volit SPD Klaus ml je pravičák jako jeho táta.

   Smazat
  3. 11:59
   Klaus junior ? Nevíte že jablko nepadá daleko od stromu ? Aby národ mladému Klausovi uvěřil ty jeho sliby tak by musel svého tatíčka nechat zavřít aspoň na 200 let za to všechno co napáchal .A nejen jeho ale i ty poskoky co se na tom všem podíleli s ním .Ale možná by stačilo kdyby se upřímně omluvil a slíbil napravit co fotr napáchal . Myslíte že to někdy udělá ???

   Smazat
  4. 13,10
   Mluvčí Míry Kraďouska promluvil.

   Smazat
  5. A proč by jezdili kdesi na dědinu, když mají za zadkem americké velvyslanectví? Stačí si při sklence Jacka Danielse vyslechnout dobře míněné pokyny amerických soudruhů a je zameteno. A sedláci musí poslouchat jako dycky.

   Smazat
  6. Anonymní 6.února 2020 11:19
   Ano, také mi vadí stav našeho zemědělství, sadařství atd., tzn. živočišné i rostlinné výroby. Už toho dost pamatuji, vzpomínám na chuť rajčat, paprik, které ovšem byly jen v sezóně - před 50 lety, pak na vůni venkovských jablíček a dalšího ovoce... Co je nám to platné, že si můžeme v zimě koupit jahody, okurky atd., když je vše bez chuti a plné chemie. A že se nedokážeme samozásobit ani bramborami, takovou základní potravinou, tak to je tedy bída. Dnes, kdo má možnost, si raději vypěstuje na zahrádce alespoň pro sebe a rodinu něco zdravější zeleniny či ovoce. Nehoruji pro časy minulé, spousta věcí bylo špatně, ale soběstačnost v potravinách a jejich kvalitě měla zůstat.

   Smazat
  7. Když si vzpomenu na debila Dlouhého, Tošovského, Kočárníka a mnoho jiných "expertů" co zničili tuto zemi, třeba svině Dyba, Salzman, je mi do breku, jak naivní jsme byli! Komunisti nás varovali a já se smál. Nafackoval bych si! Přijdeme o vše-O VŠE!!

   Smazat
  8. História v štyroch vetách
   1. Za Masaryka v našej dedine bola len nezamestnanosť, kostol a krčma.
   2. Za Gottwalda pribudla práce pre všetkých, JRD, škola, knižnica, kultůrny dom, kino a verejná doprava do obce.
   3. Za Husáka pribudla pošta, zdravotné stredisko, materská škola a dom smůtku.
   4. Dnes je tu zas len nezamestnanosť, kostol a krčma.

   Smazat
  9. třeba takove satelity okolo většich měst ty jen kvetou a kitičky chodi zbirat nějaka partička arsena lupina sro na kterou jsou kratky i nepřekonatelny čučkaři ato maji okolo haciend postaveny třimetrovy zdi což mi přijde malo nadruhou stranu zkrblik nema ani to aby byl vidět jak vypada jeho blahobyt

   Smazat
  10. King kongu, z tebe ta naivita a hloupost přímo kape.Kde si žil,v Česku těžko!

   Smazat
 2. Votavo, běžte si na ta pole dřít sám a vemte s sebou děti i vnuky když vám to tak chybí. Ne aby studovali programování! Motyky do ruky a na pole s nima!
  Skutečnost je taková, že vám o tu dřinu za pár šupů nikdo nestojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze to znamena,ze za chvilku nebudete jist krome chemie nic...Vy trubko

   Smazat
  2. 11,25
   Je škoda,že hloupost není bolestivá....ty by ses ubrečel:-D

   Smazat
  3. Nenávistný pologramotný trol King Kong jako vždy útočí demagogií a hlopostí. Už dávno se v zemědělské výrobě nedělá s motykou. To je nějaká předpotopní představa
   Ale hlavně, že trol KK je tu první a může nakydat svůj hnůj do diskuze.

   Proč mezi troly berou jednom trouby? My si zasluhujeme sofisitkovanější demagogii.

   Smazat
  4. king kong6. února 2020 11:25
   V rakouském, nebo německém zemědělství, jsou menší rodinné farmy, kde si žijí velice slušně. Dneska již není nijak drahé navigování traktorů přes satelity a podobné vymoženosti.
   U nás se za pár šupů pracuje nejenom v zemědělství, ale i v průmyslu, nebo službách. Ale to jiná, také podstatná, záležitost, takže je opičí idiotismus, to vztahovat jenom na zemědělství. P.K.

   Smazat
  5. Óóó...! To má hloubku! Ta síla myšlénky!

   Smazat
  6. Snadná pomoc, zrušte dotace a uvidíte, jak bude francouzský, německý, nebo holandský sedlák řičet!
   Nebo aspoň ty dotace srovnat. To se to konkuruje, když jim to EU dotuje!

   Smazat
  7. Ty jsi jistě v životě na venici ani na poli nebyl, nic neznáš, nic neumíš a jen meleš pantem.

   Smazat
  8. 11,25
   Jenomže za socíku lidi sice dřeli, ale dostávali, alespoň proti dnešku, královsky zaplaceno. Matka v osmdesátých letech krmila vepře a podepisovala roční příjem 63 tisíc. krom toho dostávala deputát a mohla sikoupit se slevou i čuníka.
   Podobné to bylo i v lese, kde si šikovní a pracovití chlapi vydělávali 8-9 tisíc hrubého měsíčně. To byl, mimochodem, trojnásobek běžné výplaty. Bydlelo se ve slušných bytech za pár korun. Když to dneska vyprávím mladým, nevěřícně kroutí hlavou a ptají se mi, proč jsme toho bolševíka vlastně svrhli.

   Smazat
  9. 11:45 a 12:01

   No a přesně proto, díky mechanizaci a intenzifikaci zemědělství je v tomto oboru potřeba desetina lidí co za komoušů. A právě proto se vylidňují vesnice, vy hlavy. A díky tomu stojí potraviny pakatel a lidi nemusí dít od nevidím do nevidím za pár šušňů na poli.
   Pokud chcete zaplnit vesnice tak rozbijte stroje, nažeňte lidi na venkov, dejte jim do rukou motyky, oborávačky, trakaře, káry, pluhy a přikažte jim znova dřít. Hloupí a drzí jste na to dost. Sami přitom jenom místo práce klepete hlouposti do klávesnice.

   13:44
   Krmička vepřů 5250 měsíčně plus deputáty, lesnící 8-9 tisíc.... Že tě huba za ty lži nebolí.

   Smazat
  10. 13:44 A moje babička v 81 roce kdy umřela měla duchod 524 kčs, tak tady nemelte něco o dojičkách a lesnícich.Já jako ofs. tiskař jsem měl v prum v r.85 kolem 4 300 a to i s nějakým přesčasem, lháři.To byla jedna z nejlépe placených dělnických profesí, mezi tehdejšíma kamarádama zcela nejvyšší mzda.Lháři!

   Smazat
  11. 16:04
   Leda bys vydával Samizdat a v něm ty havloslátaniny,jinak by ti ty prachy i kdo nedal,nedělej si z huby sráč

   Smazat
  12. re: 16:04
   Lžete vy, v těžkém průmyslu v 80 letech -např. horníci, taviči u vysokých pecí..., hrubá mzda 6500-8000.

   Smazat
  13. Kongu, už zase na šichtě? A kterej Kong z těch tří co se tu střídaj račte bejt? Ten slušnej? Nebo to je teprve zahřívací kolečko?

   A jinak, vylezte z džungle. Potraviny za pakatel jsou odpad kterej bych nevzal do huby. Ostatně právě proto jsem z jídelníčku definitivně vyřadil všechny uzeniny, páč jsou nabouchaný chemií aby vydržely. Jen si zkuste kteroukoli sebedražší uzeninu mrsknout na pánvičku. To se pak teplem ta chemie uvolní a je to k zeblití. Ostatně nejen uzenina, i uzený. To jsem vyřadil z jídelníčku když jsem dostal chuť na uzenou polívku s kroupama. Hnus! Tak samo chleba, konzervy, ovoce z dovozu, pečivo atd. (A tak teď musím žrát, když si nechci kazit chutě, sakra drahej chleba a ani to není ono co kdysi chleba za čtyři kačky. Ostatní pečivo jsem po pár pokusech definitivně vyřadil.)
   Ale a hlavně - nic z toho není za pakatel. Bez výhrad to můžete do sebe ládovat jen vy, vaše a mladší generace, protože už nemáte ánunk jak kdysi takové pečivo, konzervy, uzeniny, ovoce atd. chutnalo. A chutnat by mělo.
   Tož si pošmákněte na těch hnusech za pakatel.

   Dřít na poli? Zajímavé. Tehdy se to bralo jako práce, ne jako dřina. To až teď, pro vaši generaci, pro kterou je kotrmelec problém a vzdálenost 5 km. pěšky nepřekonatelná je pro vás všechno co smrdí pohybem a trochou námahy dřina.

   A že jsem tak smělej - co je vaším živobytím, mimo čekání až vám na kokos spadne kokos - kdo by pro něj lez, žejo - a datlování do klávesnice?

   Smazat
  14. king kong6. února 2020 14:45
   Ti lidé, kteří za komoušů pracovali v zemědělství, dnes berou podporu v nezaměstnanosti. Tak co je lepší, dělat ekologické zemědělství a zásobovat se z vlastních zdrojů, nebo sem přes půlku zeměkoule vozit ty jedy kdovíodkud (ty Vaše potraviny za pakatel), nic neprodukovat a lidem vyplácet podpory? Mj. podpora v nezaměstnanosti je zvěrstvo, které deformuje lidi. Každý by měl dostat příležitost, si na obživu vydělat prací.
   Ty velkofirmy nepěstují potraviny, ale to, na co EU vypíše dotace. Dále nepečují o půdu, neboť zvířata nechovají, takže není přirozené hnojivo, sláma se odveze do Německa ke spálení, takže není ani přírodní materiál k zaorání. Takže to postříkají, čím dál většími a častějšími dávkami chemikálií. Ničí půdu, likvidují spodní vody. P.K.

   Smazat
  15. 14,45
   Jsi debil který nerozezná rozdíl mezi lesníkem a lesním dělníkem. Ano, jako hajný jsem měl 2350,- hrubého. Jako lesní dělní, chceš li dřevorubec 4500,- a svým dělníkům zpracovávajícím kalamitu na Šumavě v roce 1988 jsem ty výplaty dělal osobně. Jenomže to bylo za práci. To je to, co jsi osobně ještě nepoznal. Navíc těžkou práci.
   A moje máma ty peníze neměla měsíčně. Měsíčně dostávala zhruba polovinu a zbytek v prémiích za přírůstky a ušetřené krmení. Ale protože jsi líný debil, navíc zaslepený antikomunistickou nenávistí, tak to nikdy nepochopíš.
   Bolševík neplatil kancelářské krysy. Ale ty, kteří dělali těžkou, rizikovou a zdraví poškozující práci, zaplatil velmi dobře. Na rozdíl od dnešních kapitalistů.

   Smazat
  16. na jurečkovy nebo tomanovy neni opravdu znat že by trpěli a přitom to jsou jen chudi jezedaci zato bohatě sosajici dotačky

   Smazat
 3. A ty zžabíjačky, a dnes v hypermarketech pod tímto názvem jen sra..y. Tedy byli jsme nejen v potravinách soběstační, ale bohatě jsme mohli vyvážet. Jenže, jak jste si jistě všimli, tak souzčasný zájem EU je na tom, aby ČR co nejvíce utlumila svoji zemědělskou produkci, jen za to se dostávají dotace: prostě sedět u počítače a koukat, kolik za nic nedělání EU platí. A tak za těch 30 roků nejeden zemědělec od počítače už si za dotace mohl nakoupit půdu na malý statek - na takový na který dříve muselo dělat 15 a více generací. No není to báječný život? Jen toho pohybu má zemědělec málo, někteří jezdí po horách, jiní po světě a stát se ekonomicky propadá, protože nedovede vypěstovat ani brambor, ani obilí, natož mrkev či petržel... Nejlepší jsou ruce za hlavou, měkký gauč, moravské víno nebo slivovice, to ještě tak trochu umíme. Jo a výroba bioplynu, to tedy v rámci ekologie, jak si ji představují zelené mozky. A hlavně chránit hejna špačků, aby snad se neztenčila, neb i ta pracují pro blaho EU, byť proti zájmům a potřebám ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to jenom o zemědělství jako takovém. Každý měl zahrádku a zeleninu a ovoce si pěstoval. Kdo měl větší tak dal velký foliák a dodával i za komančů do obchodů. Mladí dnes nechtějí dělat. Práce jim smrdí a tak je lépe vše vydláždit, šoupnout tam bazén a válet se. Ona se pomalu blíží doba, kdy dojde opět k tomu, že nebude nebo na to nebude ale dnešní městští hopsálci na rozdíl od dřívějška nebudou mít kam jezdit s taškami a mladí ti už o pěstování vědí prdlajs.

   Smazat
  2. 12.09
   Ale to jim hrubě křivdíte! Měl byste vidět jakou krásnou marjánku dokáží vypěstovat!

   Smazat
  3. Čerstvě upečený chléb nebo rohlík jsem jedl tak před 20roky.Dnes je to vesměs jen rozpek ze zmrazeného těsta.Jahody nemají chuť,ani to rajče není jak bývalo.

   Smazat
 4. Já bych to tak černě neviděl. Trh přece všechno vyřeší, co nemáme to dovezeme, náš velký přitel za oceánem nám sem třeba navalí tu GM soju co nemůže nikde udat (asi jako ty vrtulníky), možná nějaké ty mražené hambáče s prošlou záruční dobou, k tomu jablko z N.Zélandu a česnek z Brazílie, aby Kongové mohli hýkat nadšením a cítit se světově.
  A hlavně jakou úlevu museli pocítit ty desetitisíce pracovníků v zemědělství, když přišli o práci, nemuseli pracovat a mohli se válet doma, nemusí chodit kolem hospod, pošty a obchodu v každé vesnici, to musela být přece otrava, mají klid, mohou se kochat krásnými zátišími s rozpadlými chlévy, skleníky, seníky a stodolami, to je přece úžasný vysledek 30letého budování...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 12,07
   A vy havlokokoti jste to ani za 30 let nenapravili!!!!Naopak,dokurvili jste to víc,než komáři za 40 let!

   Smazat
  3. Anonymní6. února 2020 12:07 jstehlupák. Znám spoustu bývalých soukromníků, kteří sami říkají, jak nechtěli do družstva. Pak když se tam dostali, tak vyprávějí, jak se jim ulevilo. Nebyla to denodenní dřina od 3 ráno do deseti večer. Bez odpočinku, dovolených a bylo jen na obživu. V družstvu najednou měli volno k odpočinku, znali dovolené, a sami říkají, že už by do soukromého hospodaření nešli ani zanic. Na naše zemědělství se jezdili dívat z celého světa. Poláci se za nami také nestačili dívat. Toho se ostatní báli. Proto se vše rozbilo. Co se týká kvality masa, tak sem Němčouři a Rakušáci jezdili nakupovat právě maso a kuřata. To maso plné PCB nebylo od nás ale právě z Německa, kde to jejich velkoobchody daly do slev a blbí češi to závadné maso sežrali, zatím co Němčouři si dovezli kvalitní masíčko z Česka.

   Smazat
  4. 12:07.
   Co se čílíte, vždyť říkám, že je všechno v pořádku a nic se neděje. Po převratu se přece "ukradené" statky a JZD zrušily, vše se vrátilo v restitucích, trh začal fungovat a výsledek v podobě prosperujícího venkova máme přece před očima. A můžeme se koupit hovězí z Argentiny.
   A pak jít třeba demonstrovat proti globálnímu oteplování.

   Smazat
  5. Heriot 6. února 2020 12:26
   A bude líp! Až nám zakážou nakonec cokoliv pěstovat v domácích podmínkách i jen pro sebe. Vždyť, rozumějte, okrádáme slavné vedení EU, USA a nadnárodních korporací.

   Smazat
  6. U nás bylo kdysi na kravíně: Volte voly, volte krávy jen nevolte klerikály. Platí to pořád. Vše co bylo ukradeno, se musí vrátit.

   Smazat
  7. 12:20 Obdivuji vás a zároveň vám řeknu jaký jste za tu lež trouba!Pocházím z vesnice a vím z vyprávění dědy kolik sedláku si vzalo život, jen aby nemuseli do družstva. A ti co nevztoupili jak jim rudoch ničil životy, jste pouze poplatný tehdejší době soudruhu.
   Na naš zaostalé zemědělství, oproti Západním farmám, no to jste tomu dal korunu. Pouze Slušovice mohly tak trochu konkurovat těm Západním,stát do Čuby pumpoval prachy, lhaní vám moc nejde!

   Smazat
  8. 15:55
   Že jsi z vesnice je vidět,máš sečku v makovici!

   Smazat
  9. 15;55 Kdyby to byla pravda,tak dnes jejich potomci s laskou hospodari na svem,ze?

   Smazat
  10. 16:02 Víte že těm co vrátily pudu, kterou jim rudá chátra ukradla znovu mladí hospodaří, na svém. Něco si zjistěte a nekvákejte hlouposti!

   Smazat
  11. 16:09
   Ty vykládej holubům.Krom pár nadšenců na hospodaření na poli díky krávovinách z EU každej sere!

   Smazat
  12. 16:09 To není až taková pravda. Po vrácení půdy se snažili někteří zemědělci navázat na pěstování hlavně pícniny a obilí. Viděli u JZD, že to až takový problém není. Zaseli a nesklidili. Půdě nedali nic, orbu kromě podmítnutí nedělali, nehnojili, žádný postřik výsledek bídný. Pak přišla na řadu řepka nic moc, až nakonec půdu prodali nebo pronajali jako pastvinu pro koně. Půda je zdupaná mrtvá. S půdou se musí umět pracovat chce své. Kdo to umí je radost se dívat jak prosperuje. Jiný nechá půdu ležet ladem maximálně poseká jednou a má dvakrát, shrábne dotací a konec. Na konec řekli, že je nenapadlo, co je kolem toho práce a kolik to stojí a škoda zrušení JZD.

   Smazat
  13. 12:11 V reálu to teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Prdění místních malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se rozdávalo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Levicoví lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc či družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí bez olupování těch úspěšnějších nebo bez darů z EU. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí (znárodní) západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu a kdyby bývali byli Poláci rozumný v roce 1939, tak civilizovaná Evropa mohla v současnosti vypadat takhle! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  14. je pravda že kolchozy nebyli špatna věc lidi měli praci doma a měli daleko vic volna než když soukromničili protože to prostě tak je a dřina nebyla take je pravda že měli meně peněz na vyplatě ale když byla dobirka za urodu tak si pulka vesnice koupila nove auto a druha pulka stavěla nebo přestavovala svepomoci svoje barabizny i proto že měli ten volny čas

   Smazat
  15. 22:15. Samozřejmě, že ta devastace zemědělství v průběhu 30 let "kvetoucího" hospodářství diktatury kapitálu je cílená. Neb české zemědělství svojí ekonomičností 1989 dalece předčilo vše, co v EU bylo. Proto také dotace z EU na hektar půdy v Německu, Francii atd. byly mnohonásobně vyšší než v Česku. Tedy devastace českého zemědělství byl zcela zlý, ba odporný záměr EU. A EU se zadařilo. Vzpomeňte, jak po r. 1989 nabádali zemědělce, aby začali samostatně hospodařit - a kolik se jich dodnes topí v dluzích v důsledku této "rady". Zrada lidství, to je "tažné" heslo dnešní EU. I ta nevidí pro lidstvo nic lepšího, než války, migraci, devastaci, mor a chudobu většiny versus palácové bohatství menšiny.

   Smazat
 5. V současnosti se likvidují evropské státy a národy. Je likvidováno školství, zdravotnictví, průmysl, obranyschopnost a samozřejmě i zemědělství. Jsem optimista, věřím, že toto období likvidace nakonec občané evropských států odmítnou. Otázkou je, jak dalece se do té doby nechají poškodit.
  Ve všech oblastech fungování země, je hrobníkem současný liberalismus. U toho zemědělství nahrává koncentraci zemědělských podniků, velkopodnikatelům v zemědělství. Ty nezajímá nějaký stav krajiny, nebo venkova, ale pouze a jedině, okamžitý zisk. Neboť přijímanou prioritou, je maximální zhodnocování kapitálu a to i za cenu poškozování všeho ostatního, např. kvality půdy, charakteru krajiny, kulturně-sociálního prostředí venkova.
  Náprava spočívá v odmítnutí liberalismu. Je to pokrytecká doktrína, která pomáhá silným finančním skupinám kořistit na slabších, potažmo silným státům, podmaňovat si ty slabší. Chtějí-li liberalismu využívat ti slabší, je jim to neliberálně zatrhnuto. Viz naši autodopravci ve Francii.
  Je třeba vrátit státu jeho základní funkce, péče o občany a o prosperitu země. A to i proti tlaku ze strany proliberální EU. Tento krok je u nás ochotná udělat jediná strana, a to SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 6. Vždy se mě " líbí " žvásty jako, " potravinářsky soběstační, miliony kusu dobytka" a podobné bláboly.
  Proč se tedy za rudých stály fronty pomalu na vše, jen si vzpomínám, jak se opakovala stejná situace každý týden s frontou na maso a pokud ne, tak v masně visely prázdné háky, což bylo většinou.
  Po roce 89 vyšly výsledky kontaminace hovězího masa karcinomem PCB.Před rokem 89 jsme jedli podstaně větší chemické šmakulády něž dnes, akorát se o tom jako pomalu o všem nesmělo za rudých zločincu psát!
  Dnes jdu a koupím od pondělka do neděle maso bez front jaké chci a ve vynikající kvalitě, hov. maso třeba z Argentíny. Jděte se s těma vašema rudejma blábolama vy.. cpat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:54
   A komu skvělou posypovou sůl od Pšonka s jejich skvělou salmonelou jako bonus!!!!☺
   Nech si šmakovat.

   Smazat
  2. Anonymní6. února 2020 11:54
   Moje slova, a za protektorátu to bylo ještě horší. Chvalme vybití dobytka a dovoz kvalitní kraviny z Argentiny. P.K.

   Smazat
  3. 12:00 toho nepřesvědčíte, ten na to maso z Argentíny má, nastartuje Ferari a zajede si na nákup do Německa a pak si na golfu udělá báječnou párty s jemu podobnýma. Pokud si pouze nenakradl, přejme mu to aby mu to dlouho vydrželo. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  4. 12:00 Proč bych měl používat posypovou sul z Polska, já psal o kvalitním mase z Argentíny,SUL si vozím kvalitní mořskou, třeba z Chorvatska pane hloupý, nic z PolskA, NĚJAK MIMO CO.

   Smazat
  5. Tak PCB byly skutečně problémem 80. let. Byly součástí barev, lepidel, různých plnidel a tak. Ale nejenom u nás, všude ve světě.
   Ovšem lžete v tom, že se o tom nesmělo psát. Možná jste jen ještě neuměl číst a nepoznal prázdný hák od plného.
   Naopak, na PCB se vyšetřovaly všechny rizikové potraviny, zejméno maso. A v případě pozitivního výsledku se likvidovaly.
   A když je řeč o vyšetřování potravin, tak ty se v vyšetřovaly před uvedením na trh a pokud nevyhovovaly, nedostaly se tam. Ne jako dnes, kdy inspekce s velkou slávou vlétne o obchodu cosi namátkou vyšetří a než má výsledek, tak je vše spotřebováno. A vyšetří absolutně zanedbatelný počet.
   Tak to bylo, tak to je a s tím nic nenaděláte, kdybyste se unadával...

   Smazat
  6. 12:08 Ty dědku, jak to všechno víš?? Ale malá oprava, Ferari ne, ale BMW-X6 ten golf taky ne, ale rybaření na moři. Do Německa to mám z Liberce kousek, ale někdy nakupuji kvalitní maso v MAKRU.
   Nic jsem nenakradl, ale svojí poctivou prací někdy i 12 hod. jsem se dopracoval k majetku, jo a abych nezapoměl, také díky panu Havlovi!
   Závist je sFFFiňa co ty starej rudej blázne!
   Jen se dál nič a trap tou tvojí rudou závistí, neschopností, leností, za svuj podělaný rudý život si mužeš sám! Ze srdce ti to přeji.

   Smazat
  7. 12:14 Heroin a zase mimo. Za komanču by nesmělo žádné hovězí na pult, proč?. Veškeré silážní jamy byly netřené barvou která PCB obsahovala. Tím bylo veškeré hov. maso kontaminované.
   Si pamatuji jak lidé chodili kupovat maso na nucený výsek, tam kontrola žádná, jistě vše v " super kvalitě ", Zase pouze lžeš a obhajuješ rudý zločinný režim, ale co už je to vše pryč, tak co se zabývat nějakou rudou svoločí, třeba tebou!

   Smazat
  8. 12.29 a že v roce 1990, když ještě se naším kapitalistům nepodařilo rozvrátit zemědělství k nám do zemědělského podniku jezdili německé kamiony pro brojlery, hovězí, vepřové a jejich nákupčí říkali, že u nás je jistota, že maso neobsahuje růstové hormony jako obsahuje maso u nich, takže maso od nás šlo do pětihvězdičkových hotelů a restaurací. Pamatuji jak o víkendech se jezdili v pohraničí němci do naších restaurací nacpat až k prasknutí. Němci když viděli jak máme my vyspěle zemědělství tak říkali, že když vstoupíme s tímto zemědělstvím do EU tak je zlikvidujeme a proto přišlo opatření ještě před naším vstupem do EU, že naše zemědělství musí být zlikvidováno v rámci demokracie.

   Smazat
  9. 12:13
   Já to mám z Teplic taky kousek k deutschmuslimum,ale NENÍ NAD DOMÁCÍ ZABIJAČKU A KAMARÁDA ŘEZNÍKA,ty argentinské vepřovej vohone!☺

   Smazat
  10. 12:29. Používáte pojmy, o kterých nevíte vůbec nic, což je typické.
   A "hovězí nesmělo na pult" a lidi ho tedy poznali až po převratu. :-)
   Kdo vás učí tyhle blbosti, evidentně si z vás dělá srandu a vy mu skáčete na špek. Nesmíte věřit všemu, človíčku.

   Smazat
  11. Anonymní6. února 2020 12:29
   Nerad Vám kazím bonmot, ale výsekové maso procházelo pečlivějšími kontrolami, než standard. Třeba se kus poranil, tak byl utracen, ale bylo prověřeno, zda se neporanil, třeba z důvodu nějaké nemoci. Ovšem i při té standardní porážce, byly kontroly důkladnější, než v současnosti. Vše ošetřeno normami a kontrolou jejich dodržování. P.K.

   Smazat
  12. 12.22
   A jaký že to bylo, to vaše poctivé 12-ti hodinové živobytí? To je tady jeden takovej poctivej pracant, nějakej Bureš, ten poctivě maká ještě víc hodin, a zbohatl taky díky Hadráku a Havlovi.
   Hlavně se nenechte užírat svou nenávistí, jen na sebe prozrazuje jaký jste s tím svým machrováním a lhaním idiot.

   Smazat
  13. 12:47
   Tomu imbecilovi to vysvětlíte,nechápe,že před hadrákem existovala kontrola jak Veterinář,tak kontrola z Hygienické stanice.....oboje prováděli k tomu určení lide DŮKLADNÉ!

   Smazat
  14. Blbe 11.54, kvalitní maso je podle tebe to zmražený z Argentiny.
   Tebe by bylo potřeba taky zmrazit a zachovat pro příští generace, aby věděly co za blbce jim příchystalo tu jejich skvělou budoucnost ..
   Jsi blb a fanatický uctívač bláznovství současného světa, který si sere do vlastního hnízda .., však na vás pomatené blázny brzy dojde ..

   Smazat
  15. Mně se líbí, jak jsou ti pitomci zásadoví. Zřejmě mají tuto logiku:
   -před rokem 89 bylo zemědělství a všechno, co tehdy bylo je špatné a tak, co likviduje to špatné, vůbec není špatné, ale naopak je skvělé, ale že nakonec nebudou mít co žrát, to jim ta zbývající polokřivka mozkového závitu už nebere.

   Smazat
  16. Ja v detstvi mela rada jen tatarak...a dokonce ho prodavali v polotovarech...Kam vy chodite na ty kraviny?

   Smazat
  17. 12:59 Ubohý blbečku, říká ti něco pojem steřelé hovězí,které zraje třeba měsíc? To ty jseš zamrzlej, ale tak 30 let už. Zmzlé maso do obchodu nikdo už nevozí hlupálu! To za vás komoušu, bylo maso samá voda, zmzlé z Mongolska.

   Smazat
  18. 15;46 Za "komousu" bylo maso i cerstve a z nejblizsiho okoli...A nejen maso

   Smazat
  19. 15:46
   Za tu cestu v mase uzraje leda Samlmonela,Schigella nebo E.Coli ty poblbanej havlogreténe.

   Smazat
  20. 16:06 Je naprosto zbytečné tady něco hlupákovi jako ty psát.To tě v prosektuře neučili co!

   15:58 No pokud jste vystál frontu, tak hodinu v parném létě, tak už moc čerstvé nebylo

   Smazat
  21. 11:54 Také si pamatuji, jak se stály fronty na maso. Maminka byla skvělá kuchařka, tak jsme v té době jedli i pličky, vemínko, býčí koule, brzlík, ledvinky a játra. Kuřata a houloubata jsme kupovali od sousedů, králíky a vánoční husu si pěstovali sami. Pro mléko se chodilo s bandaskou, pro pivo se džbánkem, pro zeleninu do zahradnictví. Pečivo bylo v pekařství, boty se nosily opravovat k ševci. Ostatní potraviny byly v koloniálu. Vodu jsme nabírali rumpálem ze studně, popel svážel koňský povoz, špinavá voda se vylévala na ulici, kde běhaly slepice. Prádlo se pralo na valše v neckách. Na jedinou televizi se scházela celá vesnice. Po nocích se hlídaly stohy před žháři. Jo jo, zlatá padesátá léta. O to všechno nás komunisti připravili. Postavili obchďák, vodovod a kanalizici a bylo po romantice venkovského života.

   Smazat
  22. 12:47 Měl jsem na jatkách za komanču známé, dodávali mě hov, svíčkovou ( kradenou ) a když došla řeč v hospodě jak se zabíjí a bourá, tak raději řeklí ať se o to nezajímám, jaký to byl tenkrát hnus!

   Smazat
  23. 16;13 Vam evidentne nakecali nejake blbosti.Je to videt z kazdeho vaseho projevu

   Smazat
  24. 16;17 Tenkrat to byl hnus,ale dnes to delaji skvele:-)...Ja osobne jsem vegetarian od te doby,co jsem zhledla videa z velkochovu v USA.Neco nepredstavitelneho...Kravy nacpane na sebe,po kolena ve vlastnim hnoji...a kurata v tech vlastnich ......primo lezela...Proste hnus

   Smazat
  25. 16:13
   Na prosektuře ne,ale ve škole mně o mikrobech učili....holt v pomocný se to nebere,za to já nemůžu!☺

   Smazat
  26. tak ta kvalitni a předražena argentiska svičkova dovezena z jatek v polsku to nema chybičku hlavně proty vexlaky když už marky nefrči

   Smazat
 7. Pracoval jsem v zemědělství jako zootechnik pak mechanizátor a přivydělával jsem si jak v živočišné výrobě, tak rostlinné výrobě. Práce bylo a byla smysluplná, bylo vidět výsledky. Když v roce 1990 k nám přijel celý autobus plný Německých sedláků na exkurzi tak jenom zírali jaké moderní vybavení jsme my měli a oni bohužel ne o čemž jsme se hned za týden my přesvědčili u nich. Pak přišli odborníci na všechno jako Havel a Klaus a hlavně lidovci a celé zemědělství rozvrátili, rozprodali a zlikvidovali. Na vesnici jsme do roku 1990 měli všechno od lékaře, zubaře, prodejny, služeb, restaurace, hospodu, poštu, dopravu, školu, školku. Dnes nemáme vůbec nic. Prý vše je ztrátové a musíme dojíždět za vším dvacet kilometrů do města. Je to prostě ráj a nedejbože, aby někdo řekl, že to není ráj. Okamžitě je označen za ruského špiona. Mladí lidé se honí za tituly DiS, Bc. MGR, a jinak nic neumí a čumí jenom do chytrých telefonů k práci se postavit neumí. Vymožeností je, že už nemusí na žádné brigády jako my na bramborovou, chmelovou a různě kam bylo třeba, kde jsme získávali vztah k práci a přehled o tom, že bez práce pečení holubi do huby nepadají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen počkejte, až "starší" generace odejde a jim přestanou lítat holuby do úst, jak rychle se staneme národem hubeňourů! A rychle se budou pídit po tom, jak pěstovat podomácku brambory, že ty nerostou omyté, mrkev, není pokaždé stejná, rajčata že rostou jen v určitém období ... A jejich děti jim budou nadávat jaký jsou to starý lemplové, že neumí ani brambory sklidit z pole! Že nepoznaj kedlubnu od zelí, švestku od jablka. Že ten mobil to za ně neudělá ani ve windows 57!

   Smazat
  2. 13:39 Už aby to s těma starejma byla pravda!
   Plno mladých lidí dnes pracuje v zemědělství, nemám strach, ale nedávno se dívám na ČT jak šedesátka vysloveně mladých ajťáku dělá program Babišovi, ten jen čuměl. Žádný duchodce ani starší nebyl mezi nima vidět, to mě zaráží!

   Smazat
  3. 12:30 To jste pracoval asi ve Slušovicích, tam asi ano. Jinak nše zaostalé JZD si k Západním farmám nemohla ani přivonět. Děda pracoval v zem. vzpomínám na ty špinavé krávy, špinavé kravíny, jak se v JZD kradlo, každý doma nejméně 3 prasata, pane, aspoň nelžete.
   To o čem píšete, služby restaurace, obchod atd. musel někdo dotovat a dotoval to z vašeho a všech. Vše se tehdy dotovalo z našich daní a výnosu podniku a na určité věci už nezbejvalo, proto byly tak nízké mzdy, zastaralé stroje, rozpadajíci se města.

   Smazat
  4. 15;31 Co to zase placate?..Samozrejme,kdyz programovani je novejsi obor

   Smazat
  5. 15;40 Je to nesmysl.U kazde vetsi vesnice byl kravin a veprin,ktere zivily lidi z okoli..Nikdo za praci tolik nedojizdel jako dnes..A co mohu soudit,tam tam kde jeste zustaly vypadaji hure nez za sociku

   Smazat
  6. 15:42 No vidíte, ale v dnešním zem. pracuje plno mladých.Ale v programování se taky najdou starší.

   Smazat
  7. S těmi zbalostmi v IT jste všichni s těmi mladými zcela vedle ..
   Ti mladí troubové v znalostech se nemůžou nikdy rovnat starým machrům, kteří začínali v ranných dobách IT, znají základy na kterých fungují IT systémy a dokáží si proto se vším poradit.
   Ti mladí nemají o základech IT systémů ani páru, jsou to pro ně černé skříňky, které něco dělají a oni jenom klikáním myši sestavují ty svoje aplikace podle několika mustrů z prefabrikátů, jejichž vývoj zajišťují stále ty staří machři.
   Je to stejné jako třeba se starými automechaniky, kteří dokáží zgenerálkovat a opravit všechno, ti mladí jenom vyměňují díly podle manuálu ..

   Smazat
  8. 17:20 To jste mě docela pobavil, ti vaši staří automech. by na dnešní motor koukali jak na UFO. Tak proč jsem neviděl mezi těma mladejma nikoho staršího, pouze Babiše?

   Smazat
  9. Pamatuji totéž a souhlasím, jediné co nám vytkli bylo příliš časté používání antibiotik, ale za to naši nemohli, to bylo v rukách veterinářů. Škoda, že vyšlechtěné stáda dojnic končila na jatkách a šťastnější kravky si koupila za babku Ukrajina. To se napsat nesmí, protože paměť má obsahovat pouze opravdu zbídačený stav zemědělství těsně po Klémově rozkulačení. Určitě za tyto řádky dostanu odměnou samé nadávky od dítek narozených po roce 1098. Tak si poslušte. ..

   Smazat
  10. Oprava u 17:00 = po roce 1989 = dodatek nejsem ze Slušlovíc, ale záviděli jsme jim.

   Smazat
 8. Aktuálně, malovyroby uzenin a masných výrobku zavírají, vzorek od každého výrobku za 1000kč analyza a denně vozit . Tak, že konkurenci řizeně zlikvidovali. A Babišovy uzeniny nelze, z marketu nelze. Postavím udirnu. A když bude chuť tak si domácí tlačenku udělám. A ostatní bohužel, rakovina střev vede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vyplatí se i palírna, na dezinfekci proti koronaviru :-)

   Smazat
 9. S tím těžko něco zmůžete. Je to totiž g l o b á l n í jev.

  OdpovědětSmazat
 10. V německém hypermarketu s anglickým názvem Penny a červeným nápisem NAKUPUJTE HEZKY ČESKY se v regálu nachází polské máslo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyrobeno v Maďarsku? Nebo je to výroba ze Slovenska?

   Smazat
  2. 13:41 je to máslo z Polských státních rezerv,které se pravidelně obnovují.To znamená staré máslo ,několikrát zmražené a rozmražené a k nám potom dovezené.

   Smazat
  3. Jsem neustále vychováván ke sptřebitelské inteligenci, tak s brýlemi luštím, datumy výroby, všechny Éčka a nakonec i výrobce. Ale dělají si z nás srandu, např.co to je = vyrobeno v EU =, příště bude snad i vyrobeno na planetě Země. Dokonalelší trik mi provedla polská vejce, která se sama schovala po deseti do krabice označené ČÉSKÁ ČERSTVÁ VEJCE. Se smyslem pro humor, pomsta je neminula, snědli je. Nemám čas obíhat prodejny s reklamací, jen by mne zajímal autor podvodu, zda byl náš nebo jejich. O Belgických pralinkách se šedivým povlakem v čokoládě už vím. Polské maso zatím ke mně, díky bohu, cestu nenašlo. Jen je škoda, že kvůli EU jsme zahodili naše normy na potraviny a šikulové, kteří sem vozí prošlé potraviny nenaráží na odpor a tvrdou ruku zákona. Tím se zmenšuje trh pro naše potravináře a naše zemědělce. Sorry, pak padá bída na sedláka.

   Smazat
 11. Jak šel čas:
  Za Masaryka jsme měli na dědině hospodu, kostel a nezaměstnanost.
  Za Gottwalda přibylo JZD, obchod, autobusová linka a základní škola.
  Za Husáka přibyla školka, kulturní dům, dům služeb, řeznictví, pila a továrnička na výrobu nábytku.
  Dnes máme opět hospodu, kostel a nezaměstnanaost...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná už za chvíli budete mít jen kostel a nezaměstnanost ... Když schválí ty supermoderní účetní eurohovadiny české varianty ohledně piva.

   Smazat
  2. 13.20 Nenapsal jste, zda ta hospoda už není zavřená... u nás má nenažraného majitele který furt zvyšoval nájem, až nesehnal dalšího živitele (ééé, pardon, chtěl jsem napsat nájemce - který by tu hospodu ještě provozoval) tak je už pár let zavřená a rozpadá se... Stejně přežívala z lufťáků, protože dnešní penzisté jsou, proti době za socíku, hospodsky chudší. Zaplatí inkaso, léky, jídlo, něco na zimu a na barák... a pivo si valí v PETkách z Penny - dva litry za 30.- Kč. Na Prazdroj měl za socíku.

   Smazat
  3. 14:33 v našich Potravinách byla desítka za 1,70 (+ 1 Kč záloha za láhev) a Prazdroj za 2,40 (+ 1 Kč). Dnes se divím, proč jsem to vůbec nepil jako ostatní sousedé v domě, dnes už je nedoženu :-)

   Smazat
  4. 14:50 A co tím chcete říct?
   Mzda 2 000 tenkrát, dnes 25 000 tak si spočítejte kolik jte si dal tenkrát piv za 1,7 kč a dnes!
   A to opomínam kvalitu ( katastrofální) tenkrát a dnes!

   Smazat
  5. 15:26
   Jestli chlemtáš ty europatoky tak jsi bezvůlní hňup,dřív bylo PIVO PIVEM!☺

   Smazat
  6. 16:08 JO JO, ty kalňáky kdy se každá lahev obracela si pamatuju, hlupáku eFko.

   Smazat
  7. 16:20
   Zřejmě ti soused od vedle z radostí a z lásky nachcal do flašky,my měli pivo vynikající,inceste☺

   Smazat
  8. 16:20
   Jo, to byly časy, kdy se stejně jako všechno v přírodě, potraviny, jogurty, smetana, nebo majonéza, i pivo kazilo. Není nad to, když je ze všeho natolik mrtvá hmota, že i po letech na slunci je pořád stejná. Hnusná od vyprodukování až do konzumace, ale furt stejná.
   A také jistě zdravá, jak naznačuje dynamický vzestup rakoviny trávicího traktu, kožních nemocí a potíží s plodností.

   Smazat
  9. 14.43
   Povím vám optimistický příběh z Úpohlav, dědinky (251 obyv.) na Lovosicku. Tam se také měla zavřít hospoda (Pod kaštanemm) že ji nikdo nechtěl do nájmu. A starostka, paní Limberková, tehdy ještě mladá, leč moudrá dáma, se zdravě nasrala, řekla že to teda ne a že hospoda je srdcem vesnice a svolala obecní schůzi. Výsledek je, že tam mají obecní hospodu. Máte můj hlubokosklon, paní Limberková.

   Smazat
  10. 19:48 Nejdříve si něco nastuduj. Právě po roce 90 se zvadla obrovsky rak. střev. Po těch vašich šmakuládách za ty roky, dnes je rak podstaně snížen a věk dožití je o 15 let vyšší jak za vás rudejch. Ale to chce něco číst, ne lhát.

   Smazat
  11. 2.46 A kolik peněz do ní paní starostka po zavedení EET sype? Ze svého nebo obecního!

   Smazat
  12. 10,53
   A kolik nasypal udavač Havel NEOPRÁVNĚNĚ Poserplínovi a sobě?!
   A když víš o kolorektálním karcinomu a jiných střevních nádorech hovno,tak se s tím nechlub!!!

   Smazat
 12. Až to tady jednou padne na hubu, budeme muset začít od píky. Chleba bude opět devizou a za maso budou lidi platit zlatem. Jako po válce.
  Na všem zlém je vždycky alespoň kousek dobrého. Až se hodnotový žebříček opět poskládá do své původní a správné polohy, budou všechna ta netáhla z kulturní a neziskové sféry žebrat o krajíc suchého chleba. Chtěl bych se dožít doby, kdy naši "umělci" budou zase vandrovat od vesnice k vesnici a budou hrát ty své kusy za talíř polévky a nocleh na slámě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mně by stačilo, kdyby všichni naši (vše)umělci vycestovali třeba do USA, kde by se museli živit prací, třeba jako Král, co dělal palačinky

   Smazat
  2. 13:49
   Ta doba o které se zmiňuje "zhnusený" už není daleko . Bohužel nebude tomu tak , že ty netáhla darmožrouti a povaleči budou prosit o krajíc chleba . Ti prostě půjdou a těm co ještě něco budou mít to prostě seberou a ne že budou prosit . Dojde to tak daleko , že pro trochu jídla budou i vraždit . Stačí si přečíst román V. Neffa /TMA/.

   Smazat
 13. Nové farmy na vesnicích vznikly díky pronájmu zem.půdy od jednotlivců,mnohdy jen za pakatel.Skoro jako soukromé JZD,ale bohatě dotované státem,jinak by to nikdo nedělal.Kraviny zlikvidované,nová plemena krav,pry otužilá? Jsou tak otužilá,že cena kg hovězího je pro půměrného důchodce nedostupná.Kdysi neznalost využívala církev,pak poslušnost šlechta,politický chaos a rozvoj výr.sil kapitalismus,boj o světový mír a pomoc rozvoj.zemím.Strach a ohrožení nemocemi jako poslední nejnovější pokus o uchopení surovinových základen a cizích územních celků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14.09 Dnes nám vděční rozvojově "pomožení" jezdí osobně poděkovat na gumácích ... abychom tu pomoc nemuseli posílat až do Tramtárie... že ji u nás prožerou a promodlí na místě. Jako Islám misionáři nás prý naučí džihád - začínají UMRAVNĚNÍM ŽEN A VÝKUKOU HALA PORÁŽKY KÁFIRŮ. Jejich hokynář jim prý kupuje ty čluny a smartfony... a chechtá se, až se sousední ješiva otřásá.

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Běžte na ta pole dřít sami, vyžeňte tam své líné fakany a ještě línější vnuky.

   Smazat
  2. Pepku, házím na tebe kládu :-)

   Smazat
  3. 14,52 14,52
   F73 v praxi!.-D

   Smazat
  4. 14:55 Ty tvé eFka už tady jednou byly, musíš vymyslet něco jiného, ale to by jsi nesměl být idiot co.
   Stíhačky Fka nejsou špatný,( určitě lepší jak ruský ), ale mě se nejvíce líbíl nepřekonatelný, nejlepší, nejvýkonější na světě US BLACK BERN!

   Smazat
  5. king kong
   Vás bych chtěl někdy potkat, vidět na vlastní oči. Takový koncentrát zapšklosti, nenávisti a primitivismu, zamotaný ve svých frustracích, to se nemůže nepřenést do zevnějšku. Něco takového vidět, to musí být zážitek na celý život. :-D

   Smazat
  6. 15:19
   Copak,taky máte v rodině F73?☺No,nebylo by divu,v incestu se nelze divit ničemu.

   Smazat
  7. 15:24 Ale víte co je na tom nejlepší, že má pravdu, ten king, na rozdíl od vás!
   Co děláte například vy?

   Smazat
  8. 16:24
   Má pravdu? V čem? Ve svém šílenství?
   Co dělám? Teď? Proč ten zájem? Ale když bez toho nemůžete být, zrovna popíjím čaj a poslouchám ze záznamu pořad na Slobodném vysielači. Doufám, že vám to pomohlo, že se cítíte lépe.

   Smazat
  9. ...celé dny jen buší mastnými prsty nesmysly do klávesnic, ale práce se to netkne...

   To jsi se fakt perfektně popsal, lemro. Ještě jsi tam měl přidat "a noci", vygume. Akorát že ty nejsi ta rudá lůza, že, ale politováníhodný loser.

   Smazat
  10. 16:34 HMMM, tak " svobodný vysíírač " pro voly jako ty. Tím se ještě chlubíš?? Tady se snad slejzají blbštajni z celého světa, prý svobodný vysíííírač, jdi s tím do prdele!!!!!!

   Smazat
  11. 10,47
   A co tady děláš ty,amikokote retardovanej!???Proč si necináš pentle u PornoJandy,tam by ses vyjímal se svejma havlomOUDrama!

   Smazat
 15. (Vypůjčeno, ale velmi trefné):

  Za Masaryka bola u nás na dedine iba nezamestnanost, krčma a kostol.
  Za Gotwalda pribudla práca pre všetkých, JRD, škola, knižnica, kulturný dom, kino a verejná doprava do obce.
  Za Husáka pribudla pošta, zdravotné stredisko, materská školka a dom smutku.
  Dnes je tu zas len nezamestnanost, krčma a kostol.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14?58 Máš tam nějaké " drobné " chyby.
   Za Gottwalda bylo zavražděno 203 lidí kvuli názoru desetititisíce zavřených na uranu, ale je pravda, že za Husáka ne desetitisíce, ale " pouze " tisíce zavřených politických.
   A dnes za POLITIKU nikdo, to ti tam pasáku ovcí chybí!
   Jo a ty tvé JRD, ukradl komouš sedlákum!!! Nezaměstnanost??? Soudruhu, to už snad přeháníš!
   Moje vlastní, velmi pravdivé!

   Smazat
  2. 15:10
   A kolik lidí ZBYTEČNĚ ZAŘVALO po amnestii udavače Havla????!

   Smazat
  3. 15:10
   Dnes jsou "jen" desetitisíce bezdomovců, existujících na rozhraní života a smrti. A 215 532 nezaměstaných v prosinci 12/2019 vám připadá málo? Všichni z nich se podle vás jednoho krásného dne rozhodli, že nebudou pracovat a dají se na bezdomovectví. Režim na tom nemá žádný podíl. Odhadl jsem vás správně?

   Smazat
  4. 14:10 Máš tam chybu soukmenovče. Teď se za politiku nezavírá, teď se za ni vyhazuje z práce. I vědce co věděj, uměj, a vážej si jich za naším kurníkem.
   Bylo jich víc než 203, když už sem chceš tahat padesátý, zatímco se tady probírá normalizace. Na koho to trénuješ soukmenovče?

   Smazat
  5. 10,42
   Ty bys ty lemple líná musel bejt od svého zbytečnýho vzniku pod mostem!!!!Jooooo a jen tak namátkou,takže v emerice valem přibejvá bezďáků díky skvělý demokracii a veteráni jsou na ulici taky jen pro pobavení turistů???!!!!!Bože,že tě ten incestní fotr nevyhonil do kanálu.....bylo by o jednou ÍÁčka míň.

   Smazat
 16. Eduard Bass - Drahota (1913):

  Sládci klejí – zatroleně
  Chmel už zase stoupl v ceně
  Chceme-li jen skromně žít
  Pivo musí podražit
  Mouka dražší vizte ceny
  Křičí pekař ustrašený
  Chceme-li jen trochu žít
  Housky nutno podražit
  Ale nám se nejhůř daří
  Naříkají uzenáři
  Chceme-li jen skromně žít
  Buřty nutno podražit
  Pan domácí hned se straší
  Maso, pivo, chléb je dražší
  Chceme-li jen skromně žít
  Činži nutno přirazit
  Kdopak by se toho nelek
  Stát tím trpí jako celek
  Aby mohl vyjíti
  Nutno daně zvýšiti
  Konsumentu nelze více
  Nežli jít a oběsit se
  Učiň to však neprodleně
  Dokud špagát nestoup v ceně

  OdpovědětSmazat
 17. 14:52. Ten je teda dobrý, tenhle týpek. Co ten nevymyslí.
  Jasně, když se něco pěstuje u nás, tak někdo jiný dře na poli, když se to pěstuje jinde a pak draze dováží, tak tam na poli se to rodí nejspíše ťukáním do klávesnice...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opičák ping pong má nejméně deset laudátů, a ostatní jeho příbuzní za ním klopotně klopýtají.

   Smazat
  2. Unkhown mu dýchá na jeho pozadí.

   Smazat
 18. Je to ještě horší. Lidé na vesnici se změnili, zmizela pospolitost, zakořenily zde maloměšťácké manýry, společnost se rozpadla, lidské vztahy jsou pod bodem mrazu, bují jen závist a nenávist. Už ani na úrovni zastupitelské správy obce se to neliší od parlamentu. Soupeření namísto spolupráce, intriky a hádky namísto dialogu, hrabání pod sebe namísto veřejného prospěchu.
  Ani nejstarší občané nepamatují takový rozvrat. Ani za protektorátu ne.
  Kulturní dědictví chátrá, nebo se rovnou přispívá k jeho vymizení a nahrazování čímsi cizorodým, ani ty staré stromy nenechají napokoji, i ty jsou trnem v oku. Infrastruktura dožívá a jede ze setrvačnosti, na údržbu, natož rozvoj, nejsou peníze ani vůle. Nelze už se zcela svobodně vydat krajinou, obec rozprodala vše kromě hlavních přístupových cest a tak vše kam jsme dříve chodili na jablka, na procházky, dělat táboráky apod., má svého soukromého vlastníka. Svobodně už můžeme sotva vystrčit nos z baráku, zalézt do plechovky a přemístit se v ní do 20km vzdálené montovny. Tam odevzdat cizincům svou životní energii a v plechovce se přemístit zpět za zdi svých domovů(nocleháren). S mezipřistáním v superhyper k doplnění hmoty určené na přeměnu v energii. Ani největší optimisté nemohou být v klidu, žádné světýlko na konci tunelu, tohle nemůže skončit dobře. Lidé žijí, jako by žádná budoucnost nebyla, jako by každý den měl být poslední.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:21 kládu, Pepíčku, kladu na tebe kládu :-)

   Smazat
  3. 15:07
   Nejenže ryba smrdí od hlavy, které se daří, ale je to i dílem "náplavou", a taky "zpanštěním" některých dravců. Opičák je vzorek z nich.

   Smazat
  4. 15:21
   Zdá se to být neuvěřitelné, ale dokonce i něco takového jako vy, byť vzhledem k neanonymitě méně okázalého, nám sem přivandrovalo. Ve zdravé společnosti by to nemělo perspektivu bujení, ale ani v té naší choré to nepředstavuje hlavní problém. Problémem totiž nejsou hlupáci, ale normální lidé, kteří se odřízli od morálky.

   Smazat
  5. 15.21
   Kongu, už zase děláte vlny a zkoušíte to s manipulací?

   1) Absolutní dostatek všeho - podle příjmu a také počtu dětí, zapomněl jste dodat oblbováku.

   2) 3/4 století bez válek - co tedy dělají čeští vojáci na zahraničních misích? A také - jak dlouho ještě?

   3) Žádná pandemie - co to má společného s příspěvkem na který reagujete?

   4) Žádný hladomor - viz bod 3)

   5) Skvělé zdravotnictví zdarma? Skutečně? Vylezte občas ze svého ignorantsví.

   6) Důchodové zabezpečení - zabezpečení jak pro pro koho. V dostatečné výši především pro bývalé soudruhy esenbáky, vojáky, funkcionáře, vychcánky a ostatní bolševickou svoloč, ale ne pro lidi práce kteří je svou prací živili.
   Oni se totiž po Hadráku blbě s prací chytali, po té co je polistopadová squadra od ní odstavila.

   7) 90% populace? A co nám po nich? My se máme srovnávat s Evropou!

   Kongu, jste prolhaný manipulátor. Nereagujete na příspěvek, ale házíte veksl ze společenských, obecně lidských a kulturních hodnot do konzumního materialismu a urážíte člověka, kterému je smutno z toho, jak jde díky vám a vám podobným apoštolům eurohujerství všechno co po celý život budoval a pomáhal budovat do kelu.

   Právě proto je tato doba zdegenerovaná, zvrácená a dekadentní. Díky prolhaným, a prohnaným, parazitům vydávajícím lež za pravdu, prázdno za hodnotu, a hnědé za bílé.

   Už asi třikrát jsem se vás ptal - čím se živíte? Ale ona je neodpověď také odpověď.
   Nechceš-li slyšet lež, tak se blbě neptej.

   Smazat
  6. 20;23
   Zřejmě ten imbecil"""pracuje""""v kniHOVÊ udavače Havla!

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Maul halten,arschloch!!!!

   Smazat
 19. 15:21 Málo se snažíš, agente, pod článkem s francouzskými feministkami ani ťuk, koukej to hned napravit!

  OdpovědětSmazat
 20. OK. Takřka celý produktivní čas jsem nejen žil,ale i pracoval v zemědělství. Pravdou je-chtěl jsem studovat elektrotechniku.Rodiče mají pole-kdo bude pokračovat-půjdeš do zemědělství Tečka Podal jsem tedy přihlášku na SZTŠ Litomyšl.Pro obrovský ppočet přihlášených bylo rozhodnuto 200 uchazečů přesunout do Chrudimi, kde byl otevřen obor mechanizace. Z uvedených 200 nás přijali 37 s tím,že někteří budou"odejiti".Matur. zkoušku dokončilo 32 uchazečů. Sice nás ubývá, ale každoročně se scházíme a vzpomínáme...Tehdy bylo zem.preferováno vládou. Ostatní občané měli odpor k jézedákům- nikdo se do zem. nehrnul.Koncem 80 let měl předseda JZD o 2500 ha plat 3200 kčs. Řidič náklaďáku,kombajnér v sezoně 6-8000 kčs čistého.Pokud byly splněny všechny stanovené ukazatele OZS , tak ještě doplatky-někdy i tučné. Tak to skutečně bylo diskutére 14:45. Republika soběstačná,krom exotic. plodin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dříve nešlo jenom o zemědělství, ale pokud si vzpomínám, tak byl každý okres vybavován tak, aby přežil v připadě válečného konfliktu, měl vedle zemědělství výrobu všech základních potravin, tj. pekárny, mlékárny, pivovary, výrobny masa a uzenin atd. Každopádně se zkracovaly zbytečné převozy všude, kde to jen šlo. Tehdy se šetřila příroda a jednalo ekologicky, ne jako dnes, kdy Brusel sice šikanuje blbostma, ale převozy základních potravin kolem zeměkoule ale nijak nepostihuje. Opravdu nepotřebuji jablka z Nového Zélandu nebo vajíčka z Holandska (Belgie, Francie) a maso z Argentiny. Na druhou stranu se chodilo na nákup v pěší vzdálenosti, ne jako nyní, kdy je to pro rohlíky autem přes deset km (z naší vsi). Snad to vše dá do pořádku sama matka příroda (určitě ne byrokrati z Brusele), která přestane lidem vydávat ropu. Píšu proto, že jsem se narodil právě v Litomyšli :-)

   Smazat
  2. Mate pravdu oba.Smutne je,ze tady mladi tajtrlici si mysli,ze oni lituji nas,ale pritom my litujeme je.

   Smazat
  3. P.S.: právě JZD bylo základním pilířem celé naší vesnice i co se týká zaměstnanosti, do měst za prací jezdilo pár lidí (na nejbližší autobus to bylo 2 km, proto jsme je litovali). Ve vsi byli všichni potřební řemeslníci (můj děda měl truhlářskou dílnu) vedle "jezeďáků". JZD vykonávalo činnosti, které dnes plní jiné společnosti a instituce za drahé prachy (takže se neobjednávají), v naší vesnici se JZD kompletně staralo o celý katastr obce, tj. krajinotvorba, péče o půdu a les, dopravní infrastrukturu (včetně značek a péče stromořadí), zámečnictví, požární zbrojnici, obchod, údržbu rybníků (proto tolik protržených hrází neodbahněných rybníků, které zaplavily právě po revoluci celé obce, naše byla vyplavena bahnem z polí už 2x, protože se nikdo nestará o zanesené výmoly a vpustě podél cest) atd., dnes si tyto služby podělili jiní, protože každý soukromý zemědělec se stará jenom o svoje hektary k mezníkům a dost. Lidem sice vrátili zpátky lesy, ale drobní vlastníci ani nemají prachy na jejich údržbu, natož nějakou mechanizaci (snad to kůrovec zvládne dříve) atd. atd. atd.

   Smazat
 21. No já teda nevím. Kolik stojí ty krásný traktory s navigací a s klimatizací? U nás kolem vsi s tím makají na polích skoro všichni. A když přijede na pole sám sedlák, obvykle jezdí v Land Roveru. To se fakt mají tak špatně?
  Jinak sehnat po vsi se dá ledacos. V sezóně úplně. Ale i dneska když budu chtít, tak ve vsi koupím med, brambory, vajíčka,..
  Tak já už fakt nevím...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jak kde.Ja u nas "nevyzebrala" ani ta vajicka.A to jsme drive jezdili na chalupu s prazdnou.Dnes bez nakupu nemuzu a nebo musime zajet do 15 km vzdaleneho mesta

   Smazat
  2. 15:48
   To nejsou zemědělci, ale zaměstnanci příjemců dotací z pražských vilových čtvrtí. Ti nevyprodukují pro Čechy ani deko zrní, ani kilo masa. Jsou placeni za zatravnění polí a jejich údržbu, případně za pěstování biopaliv.
   Těch několik zemědělců, kteří chtěli navázat na předlistopadové produktivní zemědělství a třeba to dokonce i uměli, už dávno zkrachovalo. V našem systému popřevratového útlumu dotací neměli proti západním, vysoce dotovaným zemědělcům šanci. Někteří tedy zkrachovali a pozemky odprodali pražákům po 2-6,-Kč/m2, další nakonec pochopili jaká je nová politika zemědělství, pole zatravnili a čerpají dotace (úplatek za neproduktivitu),

   Smazat
  3. 16:06 Copak západní dotace, ale dnes mají daleko vyšší dotace do zemědělství i Poláci a ještě k tomu dostali za odměnu (asi za ty nekvalitní potraviny, co nám sem fedrují) komisaře zodpovědného za zemědělství v EU, tj. udělali kozla zahradníkem!

   Smazat
  4. 15.48
   Máte pravdu Také nemám problém sehnat si co potřebuji. Pravda, ale bydlím v regionu Zahrada Čech, kde ne každý zemědělec se dal na řepku, slunečnici a další burešoviny.

   15.53
   I vy ale máte pravdu. Ono je to jak kde. Když potřebuji (české!) ovoce, vajíčka, brambory, zeleninu, jahody a pod. ale i třeba borůvky, hupnu do auta, zajedu si 10 km. do Doksan (jedna obec v Zahradě Čech) a mám jistotu že nekoupím zahraniční šunt. V létě je to navíc celkem hezkej vejlet, páč je tam hezká klášterní zahrada (dokonce i jinan a tulipánovník), protéká tam Ohře, a ještě si můžu odskočit na kus couru do lesa. Nebo to můžu cestou zpátky vzít přes Budyň na návštěvu vodního hradu. Končím, nebo jak se rozkecám o svém milovaném rodném kraji nevím kdy přestat.

   Smazat
 22. No měli jsme na chalupě Holanďany na dovolené. Moc se divili, když viděli ty louky kolem, kde jsou krávy. Vysvětlil jsem jim, že pozemky skoupil jeden vykuk, co nekoupil to si pronajal od majitelů, poseká je 2 krát ročně (pomulčuje) a bere na to dotace. Dost velký balík. Nevím proč by se dřel s kravami, že? Vždyť mléko dovezeme z Polska a maso ze Španělska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás je to trochu jinak. Louky pronajal a pase na nich masné plemeno krav. A vydělává dost i na dotacích i na kravách. No a půda je zadrnovaná, spíš se jí daří než že by chátrala a zbavovala se humusu.

   Smazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to nejak slo.Sla bych do toho vsemi deseti.Vy uz totiz davno nevite,co je dobre jidlo

   Smazat
  2. 16:26
   Člověče, vy jste vážně blbec jako z obrázku. Tak stranu, říkáte. Božínku, to je ten pravý lék na všechno. Zřejmě všechny strany, které se tady za 30 let vystřídaly u vesla, mají ve svých názvech i programnech termíny "obnova kapitalismu, likvidace průmyslu, likvidace zemědělství, likvidace zbrojního průmyslu, rozbití Československa, zkolonizování ČR, předání bank a průmyslu do zahraničí, zašmelení národního zlata za "cenné papíry", likvidace nemocnic a zdravotní péča v menších obcích, zhoršování kvality vzdělání, atd.". Proto je také lidé volili, že?

   Smazat
  3. 16:26 Agente Pepku, kladu na tě kládu. Už jsi něco napsal u francouzských feministek, copak jsi vedle toho agentování i přihřátej?

   Smazat
 24. UPLATEK ZA NEPRODUKTIVITU!!!!!!To jsou dotace do zemědělství za udržování krajiny.Takže v dědině kostel a nezaměstanost!!Lesy restituovaly církve.Není cesty zpět!!!Čeká nás stejný osud jako bývala NDR dosazovat imigranty se nedaří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a vo tom to je, to napsal 16:24.

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ted asi delaji,co?..Shlukuji se...ale pod jednim vlastnikem,ktery chce v prvni rade vydelat a jelikoz zlikvidoval veskerou malou konurenci nemusi mit ani zadnou jakost...Jste a zustanete "lovnou zveri"

   Smazat
  2. 16:36
   Ano, rozorání mezí a zahájení velkovýroby, která je přirozeně efektivnější než živoření malozemědělců na 10 hektarech. Na Západě i v USA už to také dávno ví, jen blbečci z východu si nechali výkonné zemědělství rozvrátit a opět se plahočí na pár hektarech.
   DDT, mimochodem dovezené z USA, bylo používáno všude a mnohde dodnes je. U nás bylo jeho používání zakázáno, když se zjistila jeho škodlivost. Ale v mnoha zemích se dodnes používá a klidně může být v potravinách, které dnes dovážíme.

   Smazat
  3. 16.36
   Vy prázdné neznámo, meze se začali rozorávat už za monarchie! Komáři v tom pokračovali, ale dorazila to a dokurvila bonitu půdy až současná akciová družstva, znalče. Proboha, vždyť vy víte hovno, hlavně že můžete jeduflasat! Viděl jste vůbec americké farmy?! Naše lány jsou proti nim políčka, světáku.
   K tomu jedu - ten používal i západ, hnědá ekoverbeži, a o škodlivosti DDT se nevědělo. Zato teď se hospodaří čistě - bez hnoje, zato s o to víc hnojivy. Tak se nedivte až vám k vaší hlouposti ještě vypučí i ňadra co vedlejší efekt některých nových jedů jako jsou případy ve vašem milované západě.
   Komáři leccos posrali - ale zdaleka ne tolik, co současná akciová družstva a vychcánci dotační burešáci. Kde vůbec berete tu drzost krafat o něčem o čem hovno víte?

   Smazat
  4. 21:08 Je dojemné, jak se idiot Milánek zastává rudé verbeže, ale pouze za cenu lží. Soudruh jako ty vždy podrží soudruha že.Ten jed světáku, se na Západě přestal aplikovat v 50 letech, u nás celá 70 léta.
   Ještě jsi ty rudej zmetku zapoměl přimotat brouka kterého sem importoval Amík:

   Smazat
  5. 10,33
   Že máš broučky v trenkách od nějakýho amivošousta by zajímalo možná PornoJandu,nás tady vůbec!!!!.-D

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 11,32
   Že je tvoje familie jeden velkej buznaincest už víme,opakování netřeba!!!!!!!

   Smazat
  8. 10:33
   Mýlíte se, v USA bylo DDT oficiálně zakázáno v roce 1972, ovšem až do konce 70 let se omezeně používalo a výroba pro zahraniční trhy probíhala ještě v letech 80. V ČSSR bylo zakázáno v roce 1974. Nicméně v mnoha zemích světa se dodnes používá a s tím, jak jsme se po roce 1989 stali z exportérů dovozci potravin, není vyloučeno, že se opět může na náš stůl dostat potravina kontaminovaná DDT.
   https://web.archive.org/web/20110102120306/http://www.aei.org/outlook/27063

   Smazat
 26. America je nam vzorem do prdele s ni tam vlezem
  buzerant Butecek Petricek se svou zenou s kulemi
  vede v democraticke saskarne klani na presidenta USA
  Viva s ocasem hluboce zastrcenym ,to je nase budoucnost negri 60 % uchylni chcipajici na AIDS a jecici debilie propagujici uchylaky vseho druhu Hnus prasatum
  a do toho jeste ten debil hovnocucu

  OdpovědětSmazat
 27. Je to tak jak to je a zlepší se to brzy, jakmile se ten diktátorský spolek zvaný EU rozpadne. Nakročeno už je, VB si jede po svým (libra se pěkně drží - na rozdíl od všech těch katastrofických scénářů eurohujerů).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koalici Francie Nemecko tezkko nekdo porazi v Evrope drzi to pod krkem za pomoci lzidu vseho druhu. Z nebo z je to prolezle tak ze se tomu skoro ani nechce verit jak se ti parasiti dokazali vetrit vsude tam kde je nejaka financni hodnota .Staci se rozhlednout kolem sebe,-vsude po svete ,a co vidite hebelsteina a pytlem penez s peti letadly jachtami zamky a hejnem buzerantu kolem sebe pro zpestreni .K bliti

   Smazat
  2. Psal jsem to včera: Trump plní své sliby. Splnil úkol odtrhnout Británii od EU. Nyní mají USA a Británie společný úkol, rozdrobit EU. Trump ani Johnson Brusel k ničemu nepotřebují, naopak! A hlavním cílem jejich společného útoku bude proto Německo (včetně české spolkové republiky), které představuje 80% ekonomické síly EU. Nedostavěný Nord-Stream II pro Německo, to je jenom začátek. A to rozbíjení EU půjde snadno a rychle, protože od EU již odtrhnuli londýnské finanční centrum. Británie sice zabrání tomu, aby se finanční centrum přestěhovalo z Londýna do německého Frankfurtu, ale USA si finanční centrum přestěhují k sobě do New Yorku. O tom, že Trump splní další úkol, rozbít NATO, dnes už snad nikdo také nepochybuje.

   Smazat
  3. 17:00 Oni se nedohodnou ani spolu.Co jsem cetla,tak ta dohoda mezi USA a VB velmi hapruje

   Smazat
  4. 16.49
   Jede si po svém ale trhla se pozdě.
   Už se stačili infikovat unijním jedem a plánují že od roku 2035 bude výroba naftových a benzinových motory zakázaná.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 10,26
   To si pleteš s knížetem a jeho milovaným Mirdou Kraďouskem…..i když,knížete už nemůžou pustit z Orlíka,aby nezesral celou Prahu a Kraďousek má kamenný játra,takže plynule přešel na šňupání bílýho prášku!!!!!.-)

   Smazat
 28. 17 00 kdepak Trump bojuje o zivot za pomoci prihravani trilionu $ Pentagonu a naprosto zjevnym podlejzanim zidum .Na tom stoji ze jeste funguje .Neplni nic, vse je jen pekny bullshit a hra cisel lidi berou mene a mene a to co zacal Reagan on jen dokoncuje -bohati bohatnou a chudi chudnou ,never pohadkam o nejakem spaseni ,to musi rozhodnout jedine celosvretova revoluce proti nenazrancum a vse jim sebrat

  OdpovědětSmazat
 29. Vážení přál bych vám ochutnat špekáček vyrobený dle ČSN. Nemusel by stát 25-dnes min. 250 kč. Obsahoval kvalitní vepřové,hovězí,sůl a koření. Byl stejný v AŠI,Praze i Horní-dolní. Ta chuť a vůně s dnešními uzeninami neporovnatelná.
  Nehádejme-bydlíme v hotelu ZEMĚ A MÁME TO SPOČÍTÁNO......
  Fukušima: Probíhající jaderná katastrofa, která se nikdy nezastaví. Pondělí 18. března 2019 6:53
  https://beforeitsnews.com/v3/japan-earthquake/2019/2447499.html
  Jaderná katastrofa ve Fukušimě po 8 letech je možná chladnou zprávou, ale její 3 reaktory jsou stále horké a budou ještě horké po celá desetiletí a ještě déle, po dlouhou dobu, protože technologie, která zastaví fúzi roztaveného koriaru, není existuje, dosud nevynalezena. Dokonce i ti speciálně vyrobení drahý roboti to nedokážou zvládnout a po několika hodinách nebo několika dnech se rychle smaží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:16
   Jojo bejvávalo.Dneska ty strojově oddělený sračky s příměsí salmonelózy a posypový soli od Pšonka....výsledek 30let HADRÁKU;-/

   Smazat
  2. To je ono sleduje se jen profit ozna jste videli jak s evyrabi sunka ingekktovanim vody do masa 40 % to nabyde na vaze a to je se vsim ,SUPER zlodejna kam oko dohledne naucili lidi zrat placku mlete kravy i s kostma a slachama a blbci si jeste libuji .Brambory uvarit to je jiz nad lidske sily mozna vajicka .V nedeli jedden econom delal srovnani kupni sily v 1978 a dnec .Co jste koupili za 4$ dnes potrebujete 23 $ ,Platy samozrejme nesly o 500 % jako spotrebni zbozi a hlavne bydleni a plyn atd.Pekna budoucnost pro ty mladsi

   Smazat
  3. 17:16 Japonci jsou sice s Fukushimou v totálním kelu, protože tu radioaktivní vodu budou vypouštět do Tichého oceánu, ale s nimi celý svět! Potom ať někdo ještě pindá, že Černobyl, kam dnes vozí turisty, je nejhroznější jaderná katastrofa v dějinách lidstva!

   Smazat
  4. 17:16
   Kdyby cenou za možnost postavit se s transparentem na náměstí a být tím mocným k smíchu, bylo "jen" zhoršení kvality potravin, dalo by se to ještě přežít. Ostatně dá se i dnes sehnat kvalitní jídlo, ale není to o nic snazší, než sehnat za socíku pornočasopisy.
   Jenomže ono nás to stálo prakticky vše, co budovaly desítky generací před námi. Stálo nás to úplně všechno, včetně budoucnosti. Je to stejný kšeft, jako když indiáni šmelili půdu a zlato za zrcátka, korálky a ohnivou vodu.

   Smazat
  5. Kvalitní špekáček se sehnat NEDÁ!
   To jest takový, který se dá opéct na ohni, nebo ho použít na lečo, aniž by z něj páchla chemie.

   Smazat
  6. Milane, věřte že se sehnat dá, vždy se nechalo sehnat všechno. Ale ne všechno se dá sehnat standardními postupy, čímž se to stává exkluzivním zbožím jen pro některé. Například špekáčky jsem měl ještě donedávna přes známou, která pracovala v jedné zpracovatelské firmě. Řezníci si tam občas udělají várku uzenin pro sebe. Tak jak se má, podle starých receptů, které mají dodnes založené. Mohu vás ujistit, že to jsou skutečně buřty jako kdysi. Jen cesta k jejich získání už bohužel nevede přes prosté zaběhnutí do obchodu.

   Smazat
  7. 21:48
   Provokatére,Vy máte ale štěstí,závidím Vám☺

   Smazat
  8. musi se to nahlasit

   Smazat
  9. Tak teď jste mě JK nasral!
   Když jsem byl v Gentu, tak tam mají nádherný vodní hrad a v něm mučírnu. A v ní jeden mučící nástroj, kterej mě rozchechtal tak, že na mě Vlámové pohoršeně zírali a přítelkyně ode mě utekla, že jí za mě stydno bylo. (Ona vůbec ode mě často odpelášila; na výstavě lidské sexuality v Brně se za mě dokonce i pýřila. To jsem zase dostal při spatření skleněného óbrrobertka matky představené něco jako "přednášecí záchvat" a zatímco se celá místnost řezala smíchy ona mě potichu proklínala a pak se mi vyhýbala, abych pod záminkou rozhovoru s ní nenatropil zase nějakou vostudu. Holt profesorka.) Jo, ten mučící nástroj.
   Představte si nádhernou, pohodlnou, ručně vyřezávanou postel. Na posteli pouta k připoutání, vedle postele otočné rameno ve tvaru obráceného L. A teď v čem spočívalo mučení. Delikventovi natřásli bulánek, uložili ho, zkontrolovali aby ho nikde netlačilo, pak ho připoutali, rameno otočili tak, aby vršek obráceného L s plošinkou na konci měl hezky u hubinky, a na plošinku dali papů - který navíc pravidelně obměňovali, aby furt vábně vonělo. Mě to vrtalo hlavou na co ta krásná postel s pouty je, a když mě pak přítelkyně přeložila anglický text tak jsem právě dostal ten záchvat smíchu. No uznejte - u nás by ho zakopali do země a občas mu dali něčeho čuchnout, ale ty kucí belgický to vykoumali takhle. Kampak my na ně! Teda už jsem viděl hodně, ale na tu mučící postel nezapomenu. Jo aha. Zpátky.
   Já si teď po tom vašem nasíracím příspěvku zkrátka připadám jako bych byl na té posteli a vy mi dával ňuchat laskominky ze světa uzenin který jsem si zakázal. Hamba vám, chlape nedobrá!

   Smazat
 30. Gavól prohovořil,..uvidíme dál,až se západním genosům nebude dostávat,už se to blíží,..u nás už nic krást nelze,není už co,..místo polí jsou hangáry,hnojiště přestěhovali do měst,na silnici s trakařem ani nevjedeš,jezdí se tam moc rychle,do společnosti oděn z čínské náhražky z odpadu tě ani nepustí,na restauraci nemáš a Gavólova lavička je obsazena západním cizincem....tož s Bohem....

  OdpovědětSmazat
 31. Základní teze článku jsou sice pravdivé, ale na Moravě vesnice rozhodně neskomírají (a ani nikdy neskomíraly). Ano, před asi 10 lety jsem projel střední Čechy, část Čech severních; tam opravdu ty malé vesnice byly zčásti vybydlené, bývalá družstva opuštěná, prostě bída a zoufalství. Ve východních Čechách už to začínalo vypadat optimističtěji (zvláště tam, kde se majetky vrátily starým rodům). Na Moravě, kde jsou vesnice průměrně mnohem větší než v Čechách a kde asi byli lidé vždy zvyklí tvrdě pracovat, byly i v té době vesnice plné života. Domy byly buď opravené, nebo v opravě, nebo se na opravu chystaly, a to i když jsou v regionech jako např. Valašsko platy poloviční ve srovnání se stř. Čechami. Od té doby se pak v každé vesnici staví nové domy, někde dokonce obecní bytové domy(!), lidé se stěhují z okresních i krajských měst na vesnici a všichni svorně pěstují více či méně plodin na vlastních zahradách. I my si pěstujeme veškerou kořenovou zeleninu doma, ba i něco navíc, a brambory spolu s dalšími příbuznými na společném poli v rozsahu takovém, že za celý rok nekoupíme v obchodě ani pytlík. Takže kdo může a má čas, pozvolna přechází na samozásobitelství. Nemluvě o tom, že je to i pojistka pro případ jakékoli krize; hospodářské či bezpečnostní. Čili kdo má zaseto a má v dosahu vodu a kus lesa, ten má vystaráno. Aneb: zemňáky a zelé, živobytí celé.
  Viki L.

  OdpovědětSmazat
 32. Zde se ztratilo 30 +/- minus prispevku.

  OdpovědětSmazat
 33. 13,02
  Tak málo??????Škoda,měli je v redakci SMAZAT VŠECHNY ty od senilního emigrantskýho kreténa jménem Hovnolulan alias Večerek!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stalo se.

   Smazat
  2. 13,23
   Nechám tímto redakci děkovat.

   Smazat
  3. Mně se líbí, jak Lulanovi na těch jeho zvratcích záleží, jak kvílí, když to svinstvo administrátor spláchne do kanálu. :-D
   Proboha co čeká? Vždyť se s tím nic jiného dělat nedá a člověk musí jen dávat pozor, aby to nevyšlápl.

   Smazat
  4. Večerek je liberál, volič globalistů! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu sajrajtu ...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.