Reklama

pátek 7. února 2020

P.C. Roberts: Důsledkem globalizmu je světová nestabilita

P. C. Roberts
P. C. Roberts
7.2.2020 blog autora, přeložil Lubomír Man

Jestliže se koronavirus prokáže být vážným problémem, což se zatím nepotvrzuje, mohlo by to postihnout mnoho světových ekonomik. Čína vyrábí mnoho součástí zařízení, které se k dalšímu zpracování zasílají výrobcům v jiných zemích, a Čína též vyrábí už hotové produkty mnoha amerických firem, jako jsou např. Apple. Jestliže se dodávky tohoto zboží z Číny zastaví, prodej i výrobu mimo Čínu to nepříznivě poznamená. Bez příjmů nebude z čeho zaměstnance zaplatit. A na rozdíl od finanční krize roku 2008 by tentokrát šlo o nezaměstnaneckou krizi a hospodářský úpadek velkých výrobních a obchodních společností.

Stali jsme se takto, díky globalizmu, snadno zranitelní. Kdyby americké korporace to zboží, které prodávají v USA a ve světě, vyráběly doma, epidemie by poznamenala jen jejich obchodování s Čínou a neohrozila by jejich příjmy tak, jak je tato epidemie ohrožuje dnes.

Příliš rychle uvažující lidé, kteří vytvořili globalizmus, jaksi přehlédli, jak je vzájemná závislost nebezpečná a jaké masívní a nezamyšlené důsledky může přinášet. Mimo epidemie mohou totiž být dodávky zboží přerušeny z celé řady dalších důvodů, např. stávek, politické nestability, přírodních katastrof, sankcí, válek atd. A všechna tato nebezpečí ohrožující hladký chod systému nelze ospravedlnit honbou za lacinější pracovní silou a následnými kapitálovými zisky vlastníků akcií. Z globalizmu má prospěch jen jedno procento.

Globalizmus vytvořili lidé motivováni chamtivostí jednoho okamžiku a žádný trvalý prospěch tento projekt lidem až dosud nepřinesl. Stal se masívním omylem. Nicméně téměř všude na světě jak političtí vůdci, tak ekonomové, globalizmus obhajují. Taková už je inteligence současného světa.

V současnosti jen s obtížemi chápeme světovou hysterií vyvolanou koronavirem a předpovědím o něm jako příčině globální pandémie. V Číně je lidí infikovaných koronavirem 24 000 a 500 lidí zemřelo – to vše v populaci 1,3 miliardy lidí. Ve srovnání s běžnou sezónní chřipkou, kterou se nakazí miliony lidí celého světa a na kterou umírá 600 000 lidí ročně, se koronavirus jeví jako bezvýznamný. A to též proto, že jeho výskyt mimo území Číny je minimální. A navíc se též zdá, že šíření viru je omezeno jen na populaci čínskou.

Nicméně Čína uvrhla na obrovské oblasti svého území karanténu a cestování do Číny i z ní ven je omezeno. Přičemž nic podobného se nepodniká proti sezónní chřipce. Jen v USA jí v současnosti trpí 19 milionů lidí, 180 000 z nich je v nemocnicích a 10 000 lidí na ni zemřelo. Zatímco jen 16 lidí v USA je nakaženo koronavirem a žádný nezemřel.

Je však možné, že koronavirus se teprve vzmáhá a to mnohem horší nás teprve čeká. Jestliže se tak stane, světový hospodářský produkt (HDP), postihne otřes. Karantény omezí pracovní činnost. Hotové výrobky a též jejich součásti se přestanou vyrábět i dopravovat. Obchody se zbožím se přestanou uzavírat, protože zboží bude chybět. Společnosti nebudou mít příjmy a nebudou lidem platit mzdy. Příjmy všeobecně na celém světě klesnou a podniky zbankrotují.

Jestliže smrtelná pandémie koronavirusová či nějaká jiná skutečně vypukne a jejím následkem se stane světová hospodářská deprese, mělo by nám být naprosto jasno, že ji zapříčinil globalizmus.

Země, jejichž vlády jsou tak nezodpovědné či korupčnické, že nepodniknou vše, aby uchránily své občany od rozvratných událostí, které probíhají v cizině, jsou zdravotně, ekonomicky, sociálně a politicky nestabilní.

Důsledkem globalizmu je světová nestabilita.

P. C. Roberts

42 komentářů :

 1. No tak si na to vzpomeňte až tu budete zase někdy v budoucnu básnit o "Čínské hedvábné stezce", jak je pro nás strašně důležitá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hedvábná stezka je ale o přepravě.

   Smazat
  2. Á 17:49 opět ve službě?

   Mchd Propojení Asie s Evropou, Ruska, Evropy a Číny, to je zlý sen všech amerických administrativ. Proto podjebávají kde to jde, proto jsou furt v Afghánistánu, i když tu zemi neovládají - hlavně že tam mají základny. Proto embarga, vyhrožování, korumpování místních politiků - to všechno má udržet USA co nejdéle na vrcholu. Jde to čím dál tím hůř a proto kopou, vraždí, vyhrožují, vypovídají odzbrojovací a limitující smlouvy, proto stálé porušování mezinárodního práva.

   Chápeš, proč mnoho lidí a fungujícím mozkem si od hedvábné stezky hodně slibuje.

   Smazat
  3. 18:04
   Nedělejte si iluze,že to nýmand 17;49 pochopí....

   Smazat
  4. 17:56
   Aha, takže čínská hedvábná stezka není vůbec o exportu, o volném pohybu čínského zboží do světa a volný pohyb zboží není vůbec hlavním znakem globalizace. Díky, že jste mi to vysvětlili.

   Takže globalizaci ne, ale jen tu západní. Čínskou globalizaci ano. Inu, jak se vám to zrovna hodí do krámu.

   Smazat
  5. 18:27. Nějak jste přehlédl, jak jinak, samozřejmě, že Roberts vidí hlavní nebezpečí globalismu v přenesení výrob. Což je typické právě pro západní korporace...

   Smazat
  6. Anonymní7. února 2020 17:49
   Hedvábná stezka je čínský globalizační projekt, ne náš. Pro nás je důležitá decentralizace. Nebýt výhradně směrován, např. na Německo. Stejně zhoubné, by bylo výhradné směrování na Čínu. V současnosti vidím cestu k rovnováze, v posílení vazby na zanedbávané Rusko. P.K.

   Smazat
  7. 18:32 V.Putin, Valdajské fórum 2019:
   "Dvacáté první století slibuje, že bude stoletím velkých změn, érou formování geopolitických kontinentů, finančně-ekonomických, kulturních, civilizačních, a vojensko-politických. A proto naší absolutní prioritou je těsná integrace se sousedy. Budoucí Euroasijská hospodářská unie, o které jsme mluvili v poslední době, není jen souborem vzájemně výhodných dohod.

   Euroasijská unie je projekt zachování identity národů, historického eurasijského prostoru v novém století a novém světě. Euroasijská integrace je šancí pro země bývalého Sovětského svazu stát se nezávislým centrem celosvětového vývoje a ne periferii pro Evropu nebo pro Asii. Chci zdůraznit, že euroasijská integrace bude také budována na principu rozmanitosti. To je sdružení, ve kterém každý si zachová svou tvář, svou identitu a politickou subjektivitu. Spolu s našimi partnery budeme důsledně, krok za krokem realizovat tento projekt. A doufáme, že bude naším společným příspěvkem k zachování rozmanitosti a udržitelnosti globálního rozvoje."

   Smazat
  8. L.S.7. února 2020 18:51
   Putinův cíl, je Rusko jako světový lídr globalizace. Říká, že v jeho oblasti vlivu, zachová kultury a národy. Na rozdíl od euroatlantického typu globalizace, kdy mají být státy a národy zlikvidovány. My bychom to měli pečlivě sledovat a neuzavírat se před nikým. Plán je jedna věc a potom reálný vývoj, věc druhá. Na směr reálného vývoje, má vliv nekonečně mnoho skutečností, s různou vahou dopadu a mezi nimi je i ta, jak se k tomu postaví občané České republiky. Na tom můžeme pracovat. P.K.

   Smazat
  9. 19:06 Spíše než o plán, jde o to, být připraveni na změny, které ve světě probíhají a které, dříve či později, výrazně ovlivní dění i u nás. Po stránce ideové, programové, organizační, finanční, atd.,atd. Jen tak lze získat podporu a zájem dalších občanů ČR.

   Smazat
  10. L.S.7. února 2020 19:14
   Souhlasím s Vámi. Ale bohužel, spíš přebíráme postoje EU, než abychom prosazovali svoje vlastní, středoevropské zájmy. I když tedy aktivity v rámci V4, něco naznačují. P.K.

   Smazat
  11. pro toho vzdělance 17:49
   Vy si asi myslíte, že po té hedvábné stezce budou pobíhat číňánci ve slamáčku, s břevnem a košíky se zbožím za krkem, že ? To čeká nas, studente. A nebudete se moct ani uprdnout, aby jste za sebou nenechal metanovou stopu.

   Smazat
  12. Názor k anonymu 17:49: Samozřejmě nelze všemu nutno věřit a je nutno vždy a vše hodnotit kritickým myšlením a v souvislostech. Čína je dnes z hlediska výrobních prostředků něčím napůl mezi socializmem a kapitalizmem, dalo by se i říci "státním kapitalizmem". Co je však podstatné, při všem, ať na Čínu pohlížíme rozdílně, že je řízenou státní hospodářkou politikou a ekonomikou . Čína se jen přispůsobuje vývoji ve světě, ale co ona nabízí ke globalizaci je , alespoň to prohlásila, že z globalizace musí mít prospěch všichni. To je alespoň verbálně (a snad nejen) něco jiného něž co ve světě prakticky provádí nadnároní kapitál.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 9;08
   CTRL-C A CTRL-V,VÍC tě ty buznaincestní podřadnej poblbanej kriple nenaučil???!!!!☺

   Smazat
  15. Píšeš tu bludy a nesmysly,.....Čína se z toho otřepe,ale Amerika už nevyhrabe,..no a my budeme na vrcholu,ale těch sraček....

   Smazat
  16. Anonymní8. února 2020 9:08
   Poučte se u moudřejších. Putin řekl: „K čemu by nám byl svět, když by v něm nebylo Rusko?“.
   Ve stejném duchu Vám musím oponovat: „K čemu je nám ta Vaše „civilisace“, když v ní nebude náš národ?“ S rasovou bdělostí máme dost špatných zkušeností od německých nacistů, než abychom pro ni horovali. Pouze vlastenectví má význam. Chce-li se k nám přidat někdo, kdo uznává naše hodnoty a postoje a je ochoten je s námi bránit, je mi milejší, než bílý nacista. P.K.

   Smazat
  17. P.K.- 9:08 sní o návratu starých časů, tipuji jej jako potomka carského důstojníka s geny germánskými. Nic mu z toho nezazlívám, jen žije minulý život a také "plevelní" občas diskuzi. Hlavně nechápe, že kruhová obrana "bílé rasy" současné doby není v uznání hegemona z východu či západu ale garancí, zda zůstanou zachovány národní státy!
   A nezlobte se, jsem si téměř jistý, že Rusko lépe garantuje svéprávnost etnik než USA a Západ obecně přes "kecy" o demokracii.

   P.S.-Také jste si všimli, že se z evropského slovníku vytratilo slovo sebeurčení?

   Smazat
  18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  20. 16:09- vidíte, že se dá s Vámi diskutovat bez tapetování.
   Ta doba je pryč a vytvořila Ruskou říši. Stalin ji ještě rozšířil. Gorbačov a ožrala Jelcin ponížili. Nejsem rusofil, ani rusky neumím, chápu expanzi Ruska na jih, nechápu prodej Aljašky, naopak chápu jeho zaostalost trvalou, danou právě ohledu k národním prioritám ostatních.
   Tam si USA servítky nebraly a neberou dodnes. Je hodně věcí o kterých bychom si mohli povídat bez emocí, nebýt jistý druh omezení moci.

   Smazat
  21. Nauč se to Putlerprde! Pak sem budeš moct taky dávat místo těch svých výskřeků po vypití flašky formáče co v něm tvůj primář archivuje potracený cigorky i nějaký skutečný texty s obsahem - sic!

   P.S.: Buznaincestní, to jako tady tenhle tvůj vypouštěč? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Ten se taky na oko i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak vod něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepučujou! Proto je Olivřík Stounů nemoh vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!

   Smazat
  22. 19:07 A přitom kdyby Alexandr I. po pádu Bonaparta místo organizování pompézních vojenských parádemašů v Tuileriích a deklarování Svatých aliancí přesvědčil ostatní panovníky k provedení car-pogromu (masové likvidace Chazarstva v celé Evropě), tak nebyly dneska tyhle problémy! Páč většina jich vyvěrá z toho, že tenhle obřeznej xindl dělá ve světě bordel a intrikuje proti nám! Např. nebyla by Krymská válka! Slované na Balkáně by bývali byli z tureckého jha vysvobození o sto let dříve! Konstantinopol i Svatá zem by byly opět křesťanské a nerozchcapovali by se tam Turci a Źidi! K občanské válce v USA by nedošlo, negři by byli odsunutí zčásti do Afriky, zčásti do Panamy, kde by byli použiti na prokopání průplavu o 50 let dříve a desetkrát lacinějc! Nebyla by búrská válka, rusko-japonská ani americko-španělská válka válka, nebyly by ruské revoluce, mladoturecká ani sinhajská revoluce, nebyly by světové války a krize! Negři a žlutí skrčenci žili by v prosperujících, ale nepřelidněných koloniích a nám by pro klidný a mírový život náležel prostor od Vladivostoku po San Francisco směrem z Východu na Západ! Místo toho se jebem navzájem, vybíjíme v rámci vlastní rasy a obřezanec nás zavaluje masama primitivů co likvidují náš svět! To se dneska bude sotva rudýma a jinýma cancama napravovat ...

   Smazat
 2. Je možné, že je to "odplata" globalistům? Ne, podle mne jde, jako vždycky v kapitalismu, o prachy. V tom rámci si třeba někdo hraje na vojáčky v medicíně (umravnit Čínu). Je jen otázkou, jestli se ten koronavirus "ustálí" či zmutuje. Zatím je po světě za stejnou dobu více obětí "docela obyčejné" chřipky. Tak nevím, co si myslet. A taky je to možná jen varianta těch ptačích, sviních a bůhví jakých odrůd chřipek. Už vynašli snad ve třech zemích nejméně protilátky. Je to byznys, není to byznys? Sakra, když potřebuju sedmikrásku, tak zrovna nekvete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A myslím,že ty máš ten glóbus místo hlavy.....

   Smazat
 3. Je to prosté milý Watsone, koronarvir zničí globalizmus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tebou,amihovne buznaincestní začneme!!!!

   Smazat
  3. oprava: a mý (rozuměj putleroffský) hovne ...

   Smazat
  4. 10;37
   Buznaincestní....

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 11:32 Buznaincestní jako tady tenhle tvůj vypouštěč? - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   Smazat
 4. Podle mého názoru se v Číně uskutečňuje pomocí koronaviru pokus o převrat vnějších sil (britské MI-6 a londýnských bankéřů a dalšího zákulisí) a druhou skupinou je vnitřní čínská opozice tzv. „komsomolců“. Chci upozornit, že město Wu-chan je samo o sobě složité. Je to křižovatka všech hlavních silničních, leteckých a železničních tras Číny, a virus se tam neobjevil náhodou. Dále, v roce 1911 právě toto město bylo centrem protivládních vystoupení, vedoucích k pádu čínského impéria. Potom, v Maových letech „kulturní revoluce“, byly rudé gardy, které mlátily holemi inteligenci, vědce a významné činovníky, právě odtud. Toto město je jakýmsi destabilizátorem, a proto tedy vpuštění koronaviru sem Brity, kteří začali už v prosinci 2019, ale tento pokus byl slabý, potom ale skupina z MI-6 složená ze 2 operativců a jednoho lékaře, z centra pro biologickou a chemickou válku v sousedství britského Salisbury (kde došlo k operaci hybridní války se zrádcem Skripalem), spustila druhou vlnu a začala epidemie. Tady už se zapojili tzv. „komsomolci“ – skupina kolem premiéra ČLR – jak vidíte, velmi podobná situace s ruskou. Si (Xi-Jinping) měl v plánu odvolání vlády po čínském Novém roce, který vycházel na 25. leden. Jestliže Putin stihl uskutečnit čistku ultraliberálů – globalistů, připravujících otřesy (operaci zahájili 19. prosince za plné informační podpory státního televizního kanálu „Russia Today“), ale Putin 23. prosince rozhodl o posunutí „Poselství“ už na 15. leden, a potom už v Damašku rozhodl, že je nutný přesný a pečlivě prověřený krok k záchraně Ruska, Si to nestihl. Předběhli ho, a teď před tímto čínským Stalinem stojí úkol, jak tuto skupinu čínských liberálů a trockistů, tzv. komsomolce nějak přidusit. Už je i dobrý signál, kdy se 30. ledna Si setkal se šéfem WHO a jednal s ním, jak medicínsky urovnat tuto situaci, a za druhé se oficiálně obrátil k příslušníkům čínské lidové armády s výzvou podílet se na urovnání této situace. Podle mého názoru je to přímý signál, že je Si připraven použít vůči spiklencům silovou variantu. Budeme očekávat další vývoj v Číně, nicméně jsem přesvědčen, že by se Si měl zúčastnit konference „nové Jalty 2020“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Vcelku zajímavé, ale tzv. "elity" v Rusku, schůzovaly v den Putinova projevu, nepatří ke globalistům, ale jsou řízeny Deep State USA a globalisté začínají úředníky Deep State USA likvidovat - nejprve jejich pozice, pokud budou vzdorovat tak finančně a pokud ještě budou vzdorovat pak přijdou na řadu růuné běžné lidské "nehody"- např. úmrtí na nemoc, pád ze schodů či z okna, předávkování alkoholem nebo drogami atd.. Tose týká služebníčku - tzv. "elit" i v Rusku. Tam je nebude likvidovat Putin, ale GP, aby nevyšlo všechno najevo, jak to fungovalo. Tihle pitomci buď začnou pracovat pro Rusko a nebo jim to GP dá sežrat. Čína prostě nahradí USA, protže vše je už takřka připraveno. Čína je politicky, ekonomicky i vojensky dostatečně silná na převzetí moci. Dojde jen k rozdělení na nové sféry vlivu a tudíž k tolik žádané stabilizaci, protože stojíme před katastrofou ekologickou, ekonomickou i vojensko politickou !

   Smazat
  5. Těm žluťákům pomůžeme nejvíc tím, že je zbavíme toho rudýho viru, pak nám budou zase smět sloužit v tradičnější pro pro ně roli kuliů (i kuliJan - sic!) vybavení takovouto praktickou dřevěnou šálou - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 5. Světová nestabilita je důsledkem kapitalismu!!Je třeba hledat vždy primární příčinu problémů současného světa.

  OdpovědětSmazat
 6. Jenom aby se ty politické hračičky náhodou nevymkly z kontroly. Možná ani nevědí co činí.

  OdpovědětSmazat
 7. Čím dřív globalizace skončí tím líp. Je to utopie svět bez hranic ne svět jen 27 států.

  OdpovědětSmazat
 8. Minulý týden prošla tiskem informace, že za chřipkové epidemie v roce 2019 jen u nás zemřelo na 1.500 lidí... Bu-bu-bu!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.