Reklama

pátek 21. února 2020

P.C.Roberts: Je Rusko odsouzeno k zániku?

Paul Craig Roberts, americký publicista
P. C. Roberts a -rp-
21. 2. 2020  osobní stránky autora a PrvníZprávy
Winston Churchill řekl, že Rusko bylo „hádankou, zabalenou v tajemství, uvnitř záhady.“ Po přečtení dvou protichůdných zpráv o postojích v Rusku chápu, co Churchill myslel, píše v komentáři americký publicista Paul Craig Roberts.


Generál Valerij Gerasimov, náčelník ruského generálního štábu, z mnoha amerických intenzivních cvičení na ruské hranici dospěl k závěru, že Washington a jeho loutkové státy NATO se připravují na velký konflikt. V briefingu se zahraničními vojenskými atašé v Moskvě Gerasimov řekl, že zvýšený počet a rozsah vojenských cvičení prováděných členy NATO naznačuje, že aliance „záměrně připravuje své jednotky, aby se zapojily do velkého vojenského konfliktu“.

Mluvčí Kremlu řekl, že ruská vláda důvěřuje názorům generála Gerasimova.

Abychom to vyjasnili, ruská armáda na základě analyzovaných důkazů vidí Washington a jeho vazaly jak se připravují na válku s Ruskem. Ruská vláda tvrdí, že důvěřuje názoru ruského vojenského vedení.

Přesto současná anketa zveřejněná nezávislou ruskou agenturou Levada Center, uvádí, že 80% Rusů považuje Washington a jeho vazaly NATO za „přátele“.

„Pouze 3% ruských respondentů uvedlo, že vidí Západ jako ruského nepřítele," uvedl Levada. Dalších 16% uvedlo, že vidí Západ jako soupeře.

„Dvě třetiny respondentů Levady (67%) uvedlo, že by se Rusko mělo chovat k Západu jako k „partnerovi“, zatímco 11% prohlásilo, že by se Západem mělo zacházet jako s„ přítelem “, podle údajů deníku Kommersant Business Daily.“

Mimořádný rozdíl mezi pohledem ruského generálního štábu a obyčejných Rusů je obtížné vysvětlit. Kdo komunikuje s ruskými lidmi? Jejich vůdci? Nebo Západem financované nevládní organizace a média, které živí západní propagandu pro ruský lid? Poslouchají Rusové stále Hlas Ameriky?

Pokud jsou tyto protichůdné zpravodajské zprávy správné, pak Rusko čelí skutečnosti, že ruské obyvatelstvo nesdílí povědomí vlády, že Washington a jeho evropští vazalé jsou nepřítelem. To znamená úplné selhání komunikace mezi ruskou vládou, která se zavázala k ruské národní suverenitě, a ruskými lidmi, kteří zjevně nevidí žádné riziko kolonizace svými přáteli na Západě.

Jak mohou Rusové, ponížení americkými sankcemi a nekonečnými útoky na zvoleného prezidenta, který je vyvedl mimo americké zajetí a ohroženi jadernými střelami, věřit. Washingtonu stojícím na jejich hranici, věřit v přátelství a partnerství s Washingtonem?

Pokud jsou průzkumy veřejného mínění správné a ruský lid nerozumí hegemonickému impulsu Washingtonu, není ruská suverenita jistá věc.
35 komentářů :

 1. Nevěřím že by byly Ruský občané tak hloupí vše je jasné i pro nás v ČR. Pokud by je fašisté ze západu napadli tak to bude jejich pohřeb.To bude něco jako předvolební průzkumy též kecy o ničem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl bych vidět ten "nezávislý" průzkum "nezávislé" agentury v rozlohově největší zemi světa se 146 000 000 obyv. ve 146 městech (Česká republika - 594 měst) a nespočtu obcí, osad a samot. Živě vidím, jak se ti chudáci za svými respondenty plahočí celou rozlehlou Rusí od Ukrajiny po Kurily, od Mongolska po Arktidu, by zabrali co nejširší názorové spektrum.
   Čůrat na lopatky jo, ale ne dělat mi z nich mlejn. Asi tak.

   Vymazat
  2. Ten průzkum udělali zřejmě u liberálně orientované mládeži z jednoho města, jinak si to nedovedu představit. Co je ta agentura Levada zač? Byl bych opatrný s takovými kecy, Rusáci nejsou tak hloupí.

   Vymazat
 2. Limonádový Joe byl vlídný a přátelský, ale nakonec tasil rychleji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásný příměr!

   Vymazat
  2. 12.13 Skoro už nechci být padouchem... NE TAK MILÝ SYNU. V NAŠEM PODNIKÁNÍ POTŘEBUJEME ODBORNÍKY VŠECH PROFESÍ! PADOUCH NEBO HRDINA, MY JSME JEDNA RODIMA!

   Vymazat
 3. Veskere pruzkumy jsou jen nastroj propagandy.Neveri jim nikdo ani ti co je sestrojuji ,specielne tento, vzdyt je to zcela evidentne nesmysl aby takove procento Rusu verilo nepriteli po tolika letech sankci pomluv a vseho skodliveho pro rusky narod

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si myslím že je to blbost, která spočívá na citátu válečného zločince, který má taky na svědomí golodomor v Bengálsku - Winstona Churchilla. Vraha a lumpa.

   Vymazat
  2. 23.05
   Tak to dopadá když má někdo (media v USA) v hlavě... Jo. Přesně to. A sakra moc.
   Buď je Putin diktátor a populista masírující a ovlivňující myšlení každého mužika, pak by ten průzkum ale měl dopadnout úplně jinak, že, nebo není diktátor a mužici jsou s ním nespokojení, pročež průzkum dopadl jak dopadl.
   V tom případě prosím o vysvětlení jeho opakovaných volebních vítězství při údajně "snížené" popularitě - za kterou "sníženou" popularitu by západní lídři dali duši.

   Vymazat
  3. Zase rozumy další krávy, co v Rusku nikdy nebyla ?

   Vymazat
 4. Už kronika dávnych vekov poukazovala na to, že Rusky národ bol vždy priateľská naladený ku každému kto prišiel na Rus s dobrými myšlienkami. Preto je tu zvyk chlieb a soľ pre hosti. No je tu aj iný zvyk praktizujúci sa v Ruskom národe a na Rusi. Kto sa snaží ublížiť blížnemu tvojmu, rodine, priateľom, známym vezmi do ruky zbraň a bíj nepriateľa pokiaľ dýcha. To je presná špecifikácia Ruského národa a Rusov. Záverom: S tým západom a západnou hegemóniou je to také ako so psom na ulici. Rusky človek je na to zvyknutý. Pokiaľ pes šteká spoza plota nech si šteká koľko chce. Takých psou bude ešte veľa. Je mi to jedno, lebo nevliezol do mojej záhrady a neohrozuje moju rodinu, priateľov, blízkych. ALE a tu je to ALE. Odpoveď každý pozná dejiny Rusi nám ich dávajú viac než dosť.

  OdpovědětVymazat
 5. „Chtějí, aby to Česko platilo za ně.“ Na summitu Evropské rady čekalo na Andreje Babiše nepříjemné překvapení:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020022111533739-chteji-aby-to-cesko-platilo-za-ne-na-summitu-evropske-rady-cekalo-na-andreje-babise-neprijemne/

  OdpovědětVymazat
 6. Turecko ma zrejme velky zajem /a podporovany ze zadu/ na vyvolani valky na Strednim Vychode.
  Protoze ,ale zapad cvici uz 80 let a trenuje, aby zase nekde prohral valku ,zvysuje zbrojeni na mnoha triliony ,spise uz quadriliony a ani to nepomaha ,autor z bidy vytah na nas nejakou statistiku.
  To se dela furt, kdyz dochazi napady a tak nejaky lidi byli vyptavany tak aby odpovedeli jak se to hodi a uz jsou z toho nejaky penize..Zakvedla se do toho Churchill a Stalin a dalsi co neco rekli kolem..
  A uz se tim pohrbi cely Rusko..
  Tak se to dela , zdesit nas hrozbama nejhorsima..
  Zatimco Putin vyjednava ke smiru, ale kdyz prestane jako v Syrii, nepritel zoufale prcha..A media sveta bedujou a placou atd..Hrdinove a hrstka jich na Donbasu se uspesne brani celym armadam zapadu s poradci s nejnovejsimi vrazednymi zbranemi za miliardy dodavane..
  Aspon sestrelujou civilni letadla, coz neni poprve ani naposled..Proc ? Nemaji zadnou obranu..Ty letadla.
  Obeti pak jsou pouzity a zneuzity pro spinave cile ideologu.
  Potom Putin a rusove a Assad bombardujou sve volice a travi plynem vsecko na uzemi pod okupaci mirumiovnych teroristu a vzdycky je nejvice obeti zen a deti..
  Zatimco USA bombarduje spravne ,lidskopravne a demokraticky a vzdycky jen nepritele a shazovane bomby se nikdy nespletou, aby spadli na nemocnice, pohrby , svatby, mesta skoly atd.
  Proto je Assange v koncentraku.
  Ale demokracie votsud potsud se musi rychle zmenit do nejake formy fasismu, protoze pseudo-demokracie /vzdycke jenom krasne sny pro idioty,jako ostatne vsecko/, vzdycky ztroskota..
  To je zalezitost dneska ,zmena do diktatury fasismu probiha v plnem tempu..Dalsi okupacni Mnichov se chysta kdyz prijizdi Merkel a gang Sudetskych germanu,ktery v Sudetech nikdy nezili zase diktovat aby diktatura nasili bez konce zvitezila.. German se pozna vyznacuje tim, ze mu patri celej svet..Kdyz nepatri tak Bude !!
  Jindy o tom.

  OdpovědětVymazat
 7. Ono se nelze divit, že občané touží po lepším životě na západě. Sami jsme to zažili v r. 1989. Nemohla jsem se tehdy dočkat až bude revoluce, oprotože jsem si chtěla do Rakouska jet koupit modernější boty, než ty komunistické kterých byly plné komunistické regály. Ted si mohu kdykoliv zajet pro nové boty, kulmu, žvýkačky a jiné věci kdykoliv chci. Až budou v Rusku v obchodech věci které lidi schání, také budou lidi hrdí na to kde jsou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy neuvěřím, že tenhle hlubokomyslný komentář o kulmě, žvýkačkách a botech psal někdo zadarmo...

   V zemi, kde je asi 100000 bezdomovců ( nikdo to neví přesně, protože lidský život pro současné mocipány nemá žádnou cenu ), asi 30000 prostitutek, asi 130000 nezaměstnaných + asi 340000 zaměstnaných načerno ( prakticky žádná soukromá firma už nedodržuje zákoník práce a inspektorát je místo sankcí kryje ), atd.
   Země je rozkradená, demoralizovaná, ohrožená jak vnitřní kriminalitou, tak migranty a třetí světovou válkou, ale dáma si může svobodně zajet do Rakouska pro tenisky, kulmu a žvýkačky...

   Vymazat
  2. Jo, jasně, můžeš si kdy chceš zajet do Rakouska pro boty a žvýkačky, ale nevidíš, že máš dluh 160 000 Kč (má ho i každý právě narozený kojenec), dovážíme i brambory, které jsou dražší, než pomeranče a z ubohých zbytků průmyslu, tečou zisky do Německa především. Ta negativa, která přinesl ten převrat nazývaný revolucí, by vydala na knihu, ale můžeš si koupit boty v Rakousku. Tedy pokud na ně máš. Spousta seniorů, kteří vytvářeli v produktivním věku opravdové hodnoty, si kdykoliv nemůže koupit nové boty ani v místním "smíšeném zboží", nebo v akci v německém Lidlu, protože na to prostě nemá.
   Až ten tvůj Západ přestane Rusku házet klacky pod nohy ve snaze ho rozbít, kolonizovat a rabovat přírodní bohatství, budou se Rusové mít, jak prasata v žitě. Jsi velice jednoduchá.

   Vymazat
  3. Tuším tu dáááámu. Ale o to nejde. On(a) si neuvědomuje jak lehce se změní i politické názory - podívejte se na Libyi, jak si "sami" odstranili Kaddáfího a teď nemůžou jezdit do Rakouska pro boty. Tedy ti normální obyčejní lidé ... A přitom si žili díky státu, ropě a Kaddáfímu tak, jako naši "vedoucí" pracovníci ani nemohli nikdy snít. Stačila "barevná revolučička". Podívejte se na to jak my sami jako celek nevnímáme lidi na ulici, co čumí do něčeho v dlani. Ještě před deseti lety vyvolávalo pohoršení, když někdo šel a při chůzi (já to neumím) četl knihu a nedával pozor na cestu. A dnes?
   Ty průzkumy lze provést jak chcete. Stačí natočit dvacet příspěvků a ukázat správně vybrané tři. Nebo zvolit správné místo. Třeba anketa o tom kolik procent lidí umí plavat. Jaký asi bude poměr někde na poušti nebo vysoko v horách a jaký, když se budete ptát lidí vycházejících z prostor plaveckého stadiónu nebo přímo na plovárně?
   A v Rusku je dnes systém tak podobný našemu, že se to ani mnoha lidem nezdá "možným". Tisk a velká média jsou tam v rukách stejně jako u nás "jen vybraných". V Rusku mají velice početnou a dobře placenou "Pátou kolonu" (ta naše by jim mohla jen závidět - a možná i závidí), která tak chyběla Hitlerovi, když ji Stalina a kolektiv "vymázli" ...

   Já bych byl nejhrdější občan této republiky tehdy, když bych si mohl koupit NAŠIMA RUKAMA A NAŠÍM UMEM vytvořené výrobky. Ostatně ani v minulosti jsme na tom nebyli tak špatně. Třeba naše potravinářské normy byli skutečně pro ochranu zdraví spotřebitele! To "jen" "společenské maloměšťácké" myšlení konce období před rokem 1989 naše výrobky "jakoby odsunulo" a "nejžádanějším" se stalo zboží ze Západu, vyrobené, aniž si to ti hlupáci (dáááma) tušili, již tehdy často třeba v Malajsii nebo někde tak ... ba i v Tuzexu se stálo na výroibky našich rukou, aniž to kdy někdo tušil, že je to od nás, či z "Východu".
   Říká se kdo chce kam, pomozme mu tam. Jestli chce být tedy občankou Rakouska, prosím, vystavte ji potvrzení, stejně jako kohortě těch ostatních "Plazilů a Klanělů" před "rakouským či německým kamínkem od ptačího trusu na rakouské polní cestičce někde v Alpách ... v žaludku nějakého toho přežvýkavce, že jsou - konečně - zbaveni českého občanství a místa bydlení zde.

   Vymazat
  4. Anonymní 2:38
   Kdybyste se tehdy více než o boty starala o českou gramatiku, byla byste na tom asi lépe. A tak krásné a přitom pohodlné a hlavně kvalitní české boty, jaké bylo možné koupit v našich luxusních obchodech / a za přijatelné ceny/ jsem nekoupila ani na západě. A to zde žiji /dočasně/ už několik let.

   Vymazat
  5. boty sice ano, ale ten češtin, to být velký nepřítel malá česká člověk, že ano ...

   Vymazat
  6. 2:38 děvče,požádej ať tě napíšou v neziskovce lepší "výblitek".Botičky,kulma a žvýkačky...to je fakt síla.Co to tam máte za "přitroublíky".A sama bys měla mít alespoň trochu rozumu a neztrapňovat se tady.

   Vymazat
  7. 2:38Pokud je to myšleno vážně,pak se musím zamyslet nad tím,jak se může něco tak pitomého narodit?

   Vymazat
  8. 2:38 Blahoslavení chudí duchem,jimž patří království nebeské!!

   Vymazat
  9. V tom Rusku jsou ty obchody stejně plné jako u nás milá dámo.
   Jestli to nevíte, tak zrovna Bělorusko bohatlo na přeprodávání. USA zvýšily obchodní bilanci, stejně jako některé státy EU, sankce postihly hlavně bývalé země východního bloku, Skandinávii, Řecko.

   Vymazat
 8. A jak je zde ted krasne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až na to, že jsme krmelec Evropy čili ždímaná kolonie.

   Vymazat
  2. 5.10 ne ,ja myslel ze je tady krasne bez onoho co nas tady otravoval .Samozrejme souhlas s tim krmelcem a se vsim vsudy

   Vymazat
 9. i já tu v ČR jasně cítím, že USA a NATO jsou mí nepřátelé, kdykoliv bude potřeba, naloží s námi jako se Srbskem a budou nás tu bez milosti bombardovat. Jsou to národy s koloniální mentalitou a z toho není úniku.

  OdpovědětVymazat
 10. Myslím, že Rusové prostě soudí USA podle sebe. Podobně jsme i my před léty nevěřili komunistům, když nás pravdivě informovali, jaké jsou metody a cíle těch, kteří na západě vládnou. Normálnímu člověku se prostě nechce uvěřit, že je něco takového vůbec možné.

  OdpovědětVymazat
 11. Většina průzkumů veřejného mínění na Západě, u nás, v Rusku, sděluje jako nejdůležitější poznatek, že většina obyvatelstva v "demokracii" podléhá propagandě liberálního individualismu a jenom menšina se vzdělává a zajímá se o politické dění, které má zásadní a negativní vliv na jejich životy.
  Demokracie může fungovat jenom když lidé se dostanou na určitou úroveň uvědomnění si významu kolektivní odpovědnosti za svoje osudy a osud společnosti (tomu se říká vlastenectví).
  V Rusku ale manipulovaná liberální individualistická většina s nezájmem o veřejné věci nemá rozhodující vliv, rozhoduje vlastenecká menšina v silových strukturách a armádě ..

  OdpovědětVymazat
 12. Levada je v podstate zahranicni organizace, ktere veri jen novinari ala CT 24, nebo Aktualne CZ, apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také se domnívám, že výzkum té agentury Levada nebude věrohodným.
   Pokud se ovšem týče názoru obyč. Rusů na tzv. Západ, pak je nutno brát v úvahu, že i ten je co do své nebezpečnosti vůči Rusku strukturovaný.
   V popředí jeho skutečné nebezpečnosti stojí USA a UK, na druhé straně spektra pak takové nuly (podržtašky či vazali) jako jsme my anebo Bulhaři, ale i Dánové, Belgičani nebo Španělé a Portugalci.
   Ta otázka měla směřovat na pravé vejlupky atlantické agresivity - USA a UK. Pak by jistě i příslušná odpověď prostých Rusů vyznívala jinak.
   Mnohem realističtěji, protože oni povětšinou nejsou vypatlanými dementy, jak je vídáváme i u nás ...

   Vymazat
 13. Dobrou chuť...Z 10kg je najednou 20kg.......
  https://www.email.cz/download/k/G40PFecWLmyhyiIXikMCumNIEFd7vob 2Vxo28EAFIUHcAfaVLF8ZxaFWI8iEWQbH51wpxI/Z%2010KG%20%2020KG.mp4
  https://www.email.cz/web-office/_AqvHUWGDkQf0uvVOhYKwnswGF9xn9e8_RFKYwxV5nAr1NJwTFOUah6NYJcqGWwjB6V4r1M/Hypermarketov%C3%A9%20raj%C4%8De.do

  OdpovědětVymazat
 14. PŘECE VÁM NEUNIKLO, S JAKO ZDVOŘILOSTÍ NEUSTÁLE MLUVÍ PUTIN O SVÝCH ZÁPADNÍCH "PŘÁTELÍCH". VYPADÁ TO HODNĚ DIVNĚ, KDFYŽ NAOPAK ZÁPAD SE VYJADŘUJE NA KONTO RUSŮ JAKO HULVÁT ze 4 cenové. Nevím, co tím Rusové sledují, ale nakonec si můžeme i u nás všimnout, že se občané dělí na zdvořilé - a jsou to většinou lidé postarší a na hulváty a to jsou většinou lidé mladší. Samozřejmě to vidí jen lidé, co jezdí MHD, vlaky, autobusy, chodí po ulicích, to nevidí velkopansky se chovající nevychovanci, jezdící svými bouráky - teda náš svět je rozpadlý na Křečky a Janoušky. Hlásím se ke křečkům!

  OdpovědětVymazat
 15. 2.38.boty a zvejka.
  Vy nebudete moc slozita osoba kdyz vam staci zvejka.
  Mate hezky zivot..takovy nekomplikovany..))

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.