Reklama

středa 19. února 2020

Petr Hampl: Sloup národní potupy

Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl a -rp-
19. 2. 2020 PrvníZprávy
Občas slyším, že to řešením naší civilizační krize by měl být návrat ke křesťanství. Pokud tím myslíte návrat k organizovaným křesťanským církvím, tak to raději běžte říkat do těch církví, odpovídám často. Nechci zpochybňovat jednotlivé osobnosti, o nichž ostatně sám často píšu.




Nicméně přesto ve velkých církvích vidíme převážně podřizování islámu (místy až dychtivé), nenávist k vlastnímu národu, a patolízalství vůči globalistickým kruhům. Pozitivem jsou urovnanější osobní životy a o něco vyšší životní spokojenost – což je fajn, ale to civilizaci nezachrání. A k tomu to nesnesitelné moralizování a neustálé napomínání ostatních! Aby nedošlo k mýlce, protestantské církve jsou na tom minimálně stejně špatně, píše v komentáří Petr Hampl.

A ten nadutý pocit, že pro církve neplatí stejná morální měřítka jako pro ostatní lidi. Obyvatelé České republiky ještě nerozdýchali palčivou nespravedlnost tzv. „církevních restitucí“ a už je tu staroměstský Mariánský sloup. Ano, ten, který Masaryk nazval symbolem národní potupy. Ano, ten, který byl vztyčen jen pár metrů od popraviště, kde byla zmasakrována elita národa. Ano, ten, který byl součástí habsburského projektu likvidace svobodomyslného rebelantského lidu a vytvoření poddajného poníženého etnika, které si nechá líbit cokoliv. Které bude jen dřít a platit, platit a dřít. Dodnes jsme se z toho nevzpamatovali plně.

Katolíci tehdy pro Habsburky obstarali většinu té nejšpinavější práce. Pak je Habsburkové přestali potřebovat a přiklonili se k osvícenství.

Zbořil: Popraviště z roku 1621 by vhodně doplnilo Mariánský sloup

Co to musí být za povahu, když na něco takového dokáže vzpomínat s pýchou? Byl jsem ošizen, ale mohl jsem chvíli mučit a ponižovat jiné. A k tomu ty nehorázné lži o tom, že v roce 1918 strhla sloup hanby skupina opilců. Na tom má být založena duchovní obnova?

Obyvatelé českých zemí mají obrovský zájem o nadpřirozeno. Ale takovou církev nezkousnou.

Možná, že představitelé katolické církve jednou sami dobrovolně strhnou staroměstský sloup pýchy, a možná se národu omluví za všechny zločiny, od Bílé hory pro současné multikulturní řádění katolických neziskovek. A potom se lidé možná začnou zajímat, jestli nenabízí něco, co stojí za pozornost. A možná to nebude stačit. Ale něco takového je stejně v nedohlednu.

Takže milí katolíci, pokaždé, když půjdete kolem obnoveného sloupu na Staroměstském náměstí, můžete si v tichosti říct: Proč Češi nemají nejmenší zájem o učení, které nabízíme? To kvůli naší pýše, nadutosti a pokrytectví.

Zkrátka. Vyhráli jste. Zase jste těm českým rebelantům ukázali, kdo má hlavní slovo. Ale štěstí vám to nepřinese.


83 komentářů :

 1. Všechno se vyvíjí správným směrem!!
  Sloup hamby národa Českého bude znovu vztyčen a Mária bude znovu ukazovat na koš z ocelových obručí, plný hlav českých pánů (uznávaných elit). Pak bude opět následovat vlna parcelace majetků v zemích českých do rukou židů, katolíků a žoldáků celé jevropeje (a to včetně otroků a nevolníků příslušných panství). Již dávno je to nachystáno a černí tupci to jistí (kdo vystrčí hlavu z davu, bude sťat a jeho hlava přidána do koše národní potupy).
  Ale všeho do času, všechny nás nepostínáte, někdo musí na vaše odporné probendy krutě makat a ten někdo jednou zvedne hlavu a podívá se upřeně do vašich satanských očí. A v tom okamžiku pochopíte váš absolutně krutý konec, satansko katolické zrůdy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro, nechal jsi se vyprovokovat, to chce klid ..
   Jsou i jiné a větší zrůdy ..

   Smazat
  2. Za jásotu MCHPD - "METEORISMEM CHUDÝCH PLMÍME DEMOKRACII" ten sweinerei kandelábr postaví, a my budeme miliony chvilek plivat na Staromáku na ten sloup... a necháme ho očůrávat opilci a psy. Až zase jednou přijde den, jako ten český v roce 1918, kdy byla demonstrována gravitace spolupracující s českým národovectvím a Staroměstské náměstí došlo očisty od toho katolického neřádstva.

   Že ho pokaždé cizáci s přisluhovači zaneřáďují! A pak řvou, když po nich Český Národ uklízí...

   Smazat
  3. ne "sweinerei", ale schweinerei...

   Smazat
  4. Ďuro Trulo 19. února 2020 10:53
   A skoro nikdo neobrací pozornost na to, že v nejsvatějších chrámech jsou veřejně symboly satana a lucifera, kterým se klaní "pohanskými" rituály i v soukromí nejvyšší představitelé této církve. Papež vyzývá k nedoplňování stavu věřících, líbá nohy představitelům cizích církví, které se nijak nesebírají s katolickou "spolupracovat" jinak než jen ve vlastní prospěch.
   Já mám jen jednu otázku, kdy Papež přijme Alláhovo učení? A kdy všechen ten majetek tak sprostě ukradený nám všem zrádnými "neomytými" politiky se ocitne naprosto legálně a okamžitě v majetku Islámské víry?

   Smazat
  5. Obnovou původní křesťanské pospolitosti byl marxismus s ideou komunismu, ten ale také degeneráti zprznili jako křesťanství ..
   Jenže než tohle všechno lidé pochopí, tak si mnoho svojí vlastní blbosti ještě užijí ..

   Degeneráti jsou stále uspěšní ve zdění toho svého chrámu debility, neomezené svobody, nic neznamenajících lidských práv, predátorské spravedlnosti a dalších nesmyslů, na které lidé naletěli ..

   Smazat
  6. 15:23 Já zastávám názor, že nejnebezpečnější jsou přesvědčení páchači dobra. Každý člověk má světlou a temnou stranu. Jak stárne a stává se moudřejším, tuto skutečnost si uvědomuje a tento poznatek ho odmění tím, že za svá rozhodnutí přijme odpovědnost. Ne tak přesvědčený páchač dobra. Ten je pro své přesvědčení schopen vyvraždit celé národy a napáchat tolik zla, že nad tím zůstává rozum stát. Takový byl třeba Václav Havel a takoví jsou jeho pohrobci Piráti.
   Na konec názor jedné ošklivé režimní "herečky" Holubové, že bude muset vychcípat celá generace a pak konečně přijde Šangri-la Václava Havla.

   Smazat
  7. když už cirkev vtrhla do nestranne čete škol nemocnic do policie armady ale i k hasičum a našim žoldakum ažehna i panu prasedidentovi tak proč ne sloupi že -ale zase nemuže byt tak daleko aby se někdy přiště nebourali vis třeba nějakej retardovanej starosta odkudkolif nadruhou stranu jsme se dozvěděli že vatikanu se dneska nesmi odporovat a až přijdou jine zahranični cirkve tak třeba ve školach budou mit děti dobrej kulaš komu věřit že je opravdu svaty jestliže by nebylo toto vyvažene tak aby se učastnil i soudruzi satani či belsebubaci z dolnich pater

   Smazat
  8. Já bych doporučoval přečíst si něco o J.A.Komenském. Především o době kdy odcházel do exilu, o letech po Bílé hoře. Uděláte si plastický obrázek o tom, jak zjitřelá byla tehdy atmosféra po exekuci na Staroměstském náměstí a zabavování majetků. Jak dalece protestanti nenáviděli katolickou církev a antikrista papeže. Jak se exulanti považovali z pravé české vlastence, následovníky Husa, kteří byli vypuzeni ze své vlasti.

   Smazat
  9. Pokud tento sloup pohany českého národa vedle bývalého popraviště postaví, nezbude, než jej znovu strhnout. Bez ohledu na to, co si o tom bude část katolíků myslet. Oni se evidentně na názory druhých neptají.

   Smazat
  10. To co se zatim sloupem chysta /co chystaji havlohumanisti / je jasny..Jinak by symbolika byla zbytecna..
   Germanska EU okupacni teroristicka vlada zlocinu..

   Smazat
 2. Pan doktor Hampl je vzdělaný a slušně vystupující "nezávislý filosof" - všechna čest. Ale zde seknul vedle, církve v ČR nemají zatím hlavní úkol předávat učení, ale ve střednědobém horizontu hlavně spravovat a oprvavovat v předchozích letech notně poškozené majetky. Jak známo katolící mají největší díl, tudíž největší starosti. Až bude vše opraveno a řádně spravováno a propachtováno za nájem (třeba právě i nevěřícím) - teprve pak bude dostatek času a energie se věnovat naplno duchovní osvětě, které bude veřejnost zaké více nakloněna, spatřivše tu krásu a již zaběhané organizační úspěchy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecy a kecy,co je to MAŇANA vite?

   Smazat
  2. Tedy já nevím, ale na opravu nešeho kostelíka dobrovolně přispěli občané a chalupáři v obci(i nevěřící jako já). Přispěla i samotná Obec. Ale farnost, nebo nějaký ten jejich nadřízený orgán? Ani prd!!! A to je jen malý kostelík! M.R.

   Smazat
  3. Uvědomte si laskavě, že Josef II, věřící císař, odebral církvi katolické a jejím řádům veškerý majetek a zestátnil ho. Církev totiž nebyla schopna doložit, jak k těmto majetkům přišla. Od té doby byl "majetelk církví" sice užíván katolíky a jejich preláty, ale co se týkalo majetkových poměrů - koupě, prodej, nájmy atd., rozhodoval dozorčí orgán státu. Až teď majetek katolíci ukradli a jako držhubné uplatili i církve ostatní, včetně husitské a reformovaných.

   Největší podpovdníci jsou církve se svou nejužívanější fake-news, že existuje nějaký bůh.

   Smazat
  4. Jak naivita a hloupost spolupracují, zajímavé.
   JK

   Smazat
  5. 11:00 To je snad největší debilita, co jsem v poslední době četl. Chápu, že se snažíte zabalit propagandu do slušného obalu, ale bohužel z obsahu se každý poblije.
   1.Katolická církev hraje s miliardama z církevních restitucí ruletu na akciové burze. V minulém roce prodělala 70 milionů korun. Letos bude tedy investovat do bytů. Na tyhle prachy si nenechaj katolíci šláhnout! Byl by na omylu ten, kdo by se domníval, že z toho snad rekonstruují kostely, nebo nedej bože stavějí hospice a provozují charitativní činnost.
   Opravu církevních památek musí zajistit eurofondy, dotace z ministerstva kultury, památkového úřadu a především formou sbírek samotní věřící, vy volové!!!

   Smazat
  6. Obludné monstrum katolické církve je stále stejné. Jak za Husa, Komenského tak dnes. Monstrum polykající miliardy jak Bermudský trojúhelník lodě. Monstrum dělající z lidí nemyslící idioty a podporující to nejhorší ze středověku - tmářství, modlářství, otroctví a hlavně nenávist.

   Smazat
  7. Katolická církev už nemá tu moc jako ve Středověku, schovávají se za ní a potápějí ji jiní dobráci než ti co ji zneužívali k vlastnímu prospěchu ve středověku ..
   Ježíš by všechny ty zaprodance vyhnal z Božího chrámu a spráskal bičem ..

   Smazat
  8. středověk neskončil i když 21stoleti středověk trva nejlepe by bylo kdyby trval někde vkostele aza penize těch co se pomatli ne za penize všech co se živi rukama tim neni myšleno jakekoliv kaztelske kousky smetlou koupenou v kuplandu jak onehda předvaděl duka s žehnamim požarnich aut vodou z jejich cistery či vyroba neviditelnych křižku při udajnem svěceni

   Smazat
  9. Restituční zákon dopustil novou obrovskou krádež státního majetku ve prospěch Vatikánu. Podle hesla - co bylo ukradeno, musí se vrátit, bude nezbytné navrátit stav do doby Josefa II., který převedl církevní majetek na stát a církve se staly pouze jeho správci. Samozřejmě, že církve budou muset vrátit i ty desítky miliard, které jí přihrály katolické strany TOP09, KDÚ-ČSL a ODS. To je úkol budoucích levicově zaměřených politiků. A hned bude na důchody pro všechny, nejen pro faráře...

   Smazat
  10. Nenechte se vysmát,v restitucích si hlavně vybrali již opravené památky. Tumalou část stejně opravují za peníze ze státního rozpočtu (dotace z ministerstva kultury) a sbírek občanů, posílají žebrat děti, přestože dostaly miliardy ve zlodějských církevních restitucí. Je stále třeba připomínat slova o církvi Karla Havlíčka Borovského: Nic jí nedat nic jí nevěřit, jedině tak s ní lze soužít.
   bv

   Smazat
 3. Bude to symbol vnuceného "smíření". Proč asi nebylo referendum ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Symbol smíření", to je absolutní vrchol cynismu!
   To je jako kdyby si chtěli Němci usmířit Židy vztyčením sochy Hitlera v Osvětimi.

   Smazat
 4. Škoda,že pan Hampl odmitá přimou demokracii IHNED ve formě

  Přimého dialogu mezi námi na diskusnim poli tady mezi námi.
  Byl pozván telefonicky,aby nejen podpořil své popisy naši situace, ale společně s nami hledal, našel a propagoval navrh řešeni těch nechutnosti dneška.
  Bohužel nikdo dodnes nevi, proč to ignoruje,prostě se tu v diskusi neobjevi a neobjevi!
  Kdyby se alespoň našel vymluvu,že na své čtenáře nemá asi čas,ale ani to ne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi si ho budete VY muset vyhledat. Zúčastňuje se mnoha besed po celé republice, tudíž se ničemu nevyhýbá. A asi nebude nějakej hej počkej, na koho se pískne o on se podělá... Ale už jednou vám tady bylo odpovězeno, kde se ním v dohledné době můžete setkat. Tak slezte z toho stromu a jděte na besedu. Přímý kontakt je nejlepší! Ne?

   Smazat
  2. Podivejte se na "besedu"v restauraci Sokolovna Řeporyje.

   Bylo tam narváno jakoby úastnici chtěli co chvili cinkat kličemi znovu!
   Nikdo neupozornil,že ta schromážděni nemaji žadný smysl,když z nich nevyjde požadavek co vlastně účastnici KONKRETNĚ chtěji a navrh PROGRAMU.
   Budte tak laskav a napište tady do diskuse co vlastně chcete mit vy misto nynějšiho zlodějského sastmu a la Klaus byvalý president ODS!
   Pokud bude pan Hampl produkovat jen članky,kde sice kritizuje současný režim,ale nenapiše jak ho proměnit a na co,pak je to jen jeho pára nad hrncem!

   Kdyby se tu objevil mohl by nám odpovědět PŘIMO co chce a toho se zdá se boji.
   Mám dost planých řeči

   KDE JE JEHO NAVRH PROGRAMU CO MAJI OBČANÉ DĚLAT A CHTIT!

   Dejte to tu za něho do diskuse sám,když mu chcete dělat advokáta.

   Jednostrané projevy a přednášky bez diskuse jsou k ničemu,
   Nemaji zpětnou vazbu v diskusi.
   Napište kdy se ozvete s konkrétnim programem a ne kecy,kecy...

   Smazat
  3. Nechápu. proč se s panem Hamplem nechcete setkat osobně? To je přeci lepší říci si to z očí v oči. Je to lepší než si dopisovat. Hlavně mluvte za sebe. Teda já se ho osobně PŘIMO zeptám při besedě. Vypadá to, jako když se osobního kontaktu s panem Hamplem bojíte. On vás neukousne. Konec planých řečí.

   Smazat
  4. 21.11
   Ja přiteli mohu kdykoli s tim panem Hamplem mluvit a byl jsem to já co jsem ho zval 2x telefonicky na primou demokratickou diskuzi TADY.
   Vy sám tu nedávate nic co vlastně chcete.
   Co se pana Hampla tedy chcete zeptat ,když tu nic konkretniho v otázce na něho nedáte.
   To,že se tu nesmi objevit mluví za všechno.
   Z oči do oči to musi jednoho dne vysvětlit stejně tady všem.
   On dobře vi o co jde a proto se tu v diskusi odmitá objevit,tak jakápak vaše křeč!
   Nikomu nebude tak lehce dovoleno přeršit olupováni ubohých domorodců o dvě třetiny platu a 500 miliard ročně určených důchodcům.
   Jistě chapete,že jde o VELKÉ penize a k tomu přičtěte i exekuce,které mohou zasáhnou KAŽDEHO domorodce ČR nebot je tu jasně vadný zakon!
   Mohl by jste konečně napsat o co vám jde a nešmidlat se okolo horké kaše?
   Jaképak fraky,to neni DOPISOVÁNI ,ale otevřená přimá demo diskuse pro všechny s hledánim řešeni a ne zakulisni šaškováni jednotlivců,kterého maji občané už plné zuby!

   Smazat
  5. Přímá demokracie je když si tady budete psát s Hamplem a když si s ním osobně pokecáte tak to přímádemokracie není? Ono je lepší vystupovt jako anonym, než někomu říci něco do očí. Dokonce mu můžete i nadávat a urážet, což by jste si někde v sále před diskutujícími nedovolil. Jen prosím, nemluvte ve druhé osobě. Je to jen váš problém. Howgh.

   Smazat
 5. Demokracie snad není svévole menšiny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nyni musi být každemu jasne,že po zmizeni dělniků a rolniků jejich misto MUSI u neomarxistů nahradit špina a "menšiny",jen,aby po rozkadu statu mohli majitelé velkých peněz nastolit ve zmatku a chlivku anarchie JIMI zdemolovaného Marxe!

   Smazat
 6. Katolická církev je už dlouho pod vlivem něčeho, co stálo např. za vznikem USA, Velkou Fr. revolucí, atd ..
  Schovává se to za volnomyšlenkářství, rovnost, bratrství, demokraci, nezávislost spravedlnosti (justice) a další líbivá hesla ..
  Už v minulosti to bylo identifikováno jako "svobodné zednářství", které se stalo hlavní "tajnou ideologií moderní doby" ..

  OdpovědětSmazat
 7. Koněv vadí sloup nevadí....praháci jsou fakt charakter;-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne nadarmo dostala Praha dodatečný názen "MEKKA ZMRDŮ"!

   Smazat
  2. 11.47 Nevím jestli Mekka, ale Malý Jeruzalém určitě.

   Smazat
 8. Jedna parta to postavila, druhá to zbourala, teď to další parta postaví s výhledem na to, že to další parta zbourá. Bude se tomu říkat běh dějin a zřejmě je to hezký koníček. Navíc poděkování panence Marii, časem možná dojde i šamany a původní pohanské bohy,kteří jistě také mnohé zařídili. Amen.

  OdpovědětSmazat
 9. Konečně se Mariánský sloup symbol státu vrátí zpět odkud byl sprostě odebrán. Ještě dát pryč toho kacíře a budu úplně spokojen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:09 Tví soukmenovci toho kacíře zakryli svastikami a pak trajdali ke svým. Tak sleduj dopravní situaci, aby cestou do říše někde nezasek.

   Smazat
  2. Myslíš toho poblblýho heretika ?

   Smazat
  3. 12,09
   Na tom sloupu tě můžu protekčně pohoupat,vyber si datum černoprdelníku NEčeskej!.-D

   Smazat
  4. 12:09 Placený agent provokatér Pepek opět zde. Pepku, vyskoč!

   Smazat
  5. Mariánský sloup nikdy nebyl symbolem českého státu, ale symbolem podřízenosti českého národa Habsburkům! Proto bude nezbytné ho znovu zboutrat.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. 12.09 Škoda, že ŽID0 NEDBALI ŽIDOVSKÝCH ZÁKONŮ A TU CIZOLOŽNICI PODLE ŽIDOVSKÉHO PRÁVA VČAS NEUKAMENOVALI. Kolik jenom Židů bylo ve jménu Žida Ježíše a Židovky Marie ŘÍMSKÝMI KATOLÍKY VYVRAŽDĚNO ZA KŘÍŽOVÝCH VÁLEK, PŘI POGROMECH, I PŘI HOLOKAUSTU... Ano, i pan Adolf Hitler byl řádně pokřtěný ŘÍMSKÝ KATOLÍK.

  A kolik Gójim, V RÁMCI TZV. CHRISTIANIZACE" za žehnání římskokatolických kněží zbraním a vojákům všech navzájem bojujících stran, se navzájem - ve jménu Ježíše Krista a "Panny" Marie - vyvraždilo za posledních sedmnáct století...

  MÁTE PROČ BÝT SPOKOJEN, 12.09 Pardon, ÚPLNĚ SPOKOJEN.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12.37 To bude možné sto let poté, co se všichni Židé smíří s Holokaustem, voni šlemazle...

   Smazat
 12. Správně to řekl pan Hampl je to potupa celého národa západními proti Českými sluhy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...za pomoci tzv. póvlu - českými lidmi, kteří Němci sami nejsou, ale obdivují je s touhou jimi se stát. Potíž je pak ale pro ně samotné v tom, že praví Němci po jejich využití jimi pohrdají ještě více než Čechy, kteří s nimi nekolaborují. Odpadu to ale moc nevadí.

   Smazat
 13. Osobně nejsem překvapen, protože české země byly odjakživa plné kolaborantů (se zvláště vysokým procentem v Praze) již od středověku, novověk nevyjímaje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Netřeba svádět vše na čecháčkovství. V každém národě, v každé době, v jakémkoli režimu jsou skuteční zrádci a parazité, vychcánkové, rozumbradové, kteří na všechno "vyzráli". Tímto názorem jste mne ujistil, že málo znáte život nejen jinde, ale i u nás. Ale to je, bohužel, obvyklý jev zase v každé společnosti, v každé době ... Tento postoj je postojem celosvětového všudepřítomného maloměšťáčka (hodně jich je v "rozporu" s názvem i na venkově, protože se tu nejedná o místo obývání domu, ale o myšlenkový postup v hlavě), který "jakoby" si dělal sám pro sebe alibi. Aby se nemusel "omlouvat" za svoje pokorné "udavačství" ...

   Smazat
  2. V našem národě je kolaborantství přeci jen více exponované vzhledem k tomu v jakém geograficko- politickém místě se ČR nachází a jak často se u nás střídají režimy a poručníci.
   Je třeba na to nahlížet tak, že na pozadí těchto zrádců, kolaborantů, vyližzadků a lidského odpadu o to více vynikají hrdinské činy českých vlastenců.
   Schovat za protektorátu parašutisty, přestože kolikrát za to zaplatila životy celá rodina, to je obrovská odvaha a ti lidé do toho šli s plným vědomím následků.
   V České národní bance se našlo po válce 250 tisíc účtenek z vyplacených odměn za udání gestapu. V takto nebezpečném prostředí čeští vlastenci bojovali proti zlu!

   Smazat
  3. 15:17 Stejně je kouzelné, že se parašutisté museli obloukem vyhnout katolickým kostelům a museli se schovat v pravoslavném v centru Prahy. To je jasné vysvědčení pro katolické kolaboranty, kteří se tak hlasitě sápali po restitucích. Za co?

   Smazat
 14. Katolická církev nemůže být symbolem a ani pákou obnovy společnosti ani jejích morálních hodnot, když sama je po staletí porušovala a dnes pomáhala a pomáhá ničit. Pokud ovšem máte na mysli desatero pak to samo by mohlo pomoci, pokud by nejen bylo v zákonech (vždycky tomu tak není, prozkoumejte si "vývody" soudů minimálně po Evropě), ale především v morálních postojích. Měl bych jen jednu opravu desatera, která by byla šik. Místo úcty a poslušnosti k církvi, ať přímo či nepřímo tam zakódované, by to byla úcta a poslušnost spravedlnosti, cti a poctivosti.
  Na námitky předem odpovídám, že KAŽDÝ zločinec i dnes skrývá, tají, zamlčuje a snaží se "legalizovat" svoje zločiny nejen proti Trestnímu právu, ale i proti morálnímu a hodnotovému kodexu. Stejně tak jako to dnes je s tím sloupem. Oni to ti, co dnes staví sloup pokoření a symbol jeho poražení byl symbolem naší obrody, to velmi dobře vědí. Proto ten humbuk "vysvětlování", proto tak dlouho museli čekat. Je to součást nejen likvidace našeho povědomí o národu, ale součást "širší likvidace" Slovanů jako celku, která se nakonec nevyhne ani těm, co jim dobrovolně slouží za jidášský groš. Podle toho bychom se měli chovat a následně až bude možnost, kterou si musíme "vyvzdorovat" sami, také jednat. Nikdo za nás nikde, nikdy u nikoho nic neudělá a natož to, co by nám pomohlo se duševně opět zvednout.

  OdpovědětSmazat
 15. Všichni víme, kdo byli Jezuiti, Rudí Khmerové 17.století, pravá ruka papeže antikrista a co na našem území napáchali.

  OdpovědětSmazat
 16. Jediná možnost je zastavení církevních restitucí! O to by se měly snažit všechny vlastenecké strany ať zleva, nebo zprava!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozvěte k tomu tu politickou kreaturu Sobotku z tzv."levicové" strany ČSSD.Třeba to na druhý pokus ten zmrd zařídí!

   Smazat
 17. Však přijde den, kdy jim ten sloup zase shodíme a o těch restitucích si pěkně popovídáme...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Církevní restituce se budou vyplácet až do roku 2042. Když se to podaří zastavit teď, může český stát zachránit ještě 60 miliard korun.
   Církve nehrají v moderní společnosti žádnou roli a když už, tak zápornou. Tohle je návrat do středověku. Česká republika by měla ty peníze investovat do vědy a do vzdělání, ne do mafie obchodující s lidskou blbostí!

   Smazat
  2. Musíme si uvědomit, že nenažranost katolické církve je skutečně grandiózní. Mimo církevních "restitucí" katolická církev protiprávně ukradla po listopadu 89´ jednu třetinu všech lesů ČR!!! 2 tisíce staveb a 36 tisíc hektarů polí a luk. A k tomu jim český stát vyplácí ročně přes jednu miliardu korun na platy duchovních!

   Smazat
  3. za kradež za bileho dne a s pomoci trestance prosadili modrestraky slihovcem kradlouskem a chajnym s podpisem klause tatiček masaryk ktereho maji plne tlamy se musel točit vic jak turbina na plny vykon a vyhradnim platcem toho podvodu tisicioleti je jedině pracujici kterho ojebavaji na jejich danich

   Smazat
 18. 14:49
  Na desateru není potřeba nic měnit . Pouze stačí aby bylo dodržováno . Všemi . A hlavně těmi , kteří se jím ohánějí ale neřídí se jím . Je to podobné jako s tou slavnou demokracií .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Desatero je hloupost. Bůh není. Církve šíří nejstarší fake-news.

   Smazat
  2. ad 21.25 Bůh je. A nevíš ani dne ani hodiny, kdy budeš povolán a podle desatera posuzován. Do té doby máš Bohem danou svobodnou vůli s tím nesouhlasit, nejlépe na Letné.

   Smazat
  3. Na ad 21.25 jsem slušně odpověděl a nikoho jsem nenapadal. Moje odpověď byla zřejmě moc pravdivá, a tak byla smazána.

   Smazat
 19. Pokud byl tento sloup stržen a následně i brán našimi předky jako symbol ukončení nadvlády Němců nad Čechy, potom jde podle všeho o provokaci nás Čechů Němci a pro-Němci.
  Protože se nejvíce v tomto angažuje KDU - ČSL, tak je jasné, že je to hlavně jejich prácička. Ona s jídlem roste chuť, ostatně už nejeden evropský diktátor by v historii Evropy o tom mohl povědět své, když si otvíral tlamu do té míry, že jej to nakonec samotného zadusilo.

  No a pánové Hřib s Novotným? Ti staví pomníky hlavně sami pro sebe. Evidentně už vidí ve WIKI oslavný popis svého proskopčáckého dílka, které, jak pevně doufám bude opět jednou Čechy strženo a uklizeno tam, kam patří - tedy na jednu z pražských skládek veřejného odpadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sloup bude samozřejmě opět stržen, o to nemůže být pochyb. Hřibové, Novotní a podobní šašci si zaslouží jen plivnutí do tváře.

   Smazat
  2. 16:26

   Pokud byl tento sloup stržen a následně i brán našimi předky jako symbol ukončení nadvlády Němců nad Čechy, potom jde dnes podle všeho o symbol obnovení vlády Němců nad Čechy.

   Smazat
  3. 22;05
   Chápete dobře!

   Smazat
  4. Pokud byl tento sloup stržen a následně jeho zničení bráno našimi předky jako symbol ukončení nadvlády Němců nad Čechy, potom jde podle všeho o provokaci nás Čechů Němci a pro-Němci...

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se pak ozvi katolíku. Přijdu tam taky ať se osobně setkáme! Vezmu sebou i Žeryka a taťuldu. Hurvínek.

   Smazat
  2. 17:50
   Na smíchovský skládce kvetou růže????Od kde?!☺

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Honolulu ty aby sis nepřisadil, když už jseš pro Pannu Marii, nezapomínej nikdy na pokoru a na to, že pýcha předchází pád. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
 21. Víte, není dobré stále hanit toho či onoho, katolíka či komunistu, zkuste najít společnou řeč, už tu bylo naznačeno o marxismu, jako pokus o uchopení křesťanství, i když se to zrovna nepovedlo. Mocní totiž nám malým katolíkům nebo levicově orientovaným nepřejí dobro, ale zlo, urážky, napadání a války. Za to panna Maria nemůže, kdysi se proti vůli prelátů postavili šlechtici, aby Marii uhájili. Čeští stavové to dokázali. Nenechme si vzít tento poklad!

  OdpovědětSmazat

 22. PROČ JSTE SMAZALI MOJE OZNÁMENÍ O ZALOŽENÍ PETICE NA SVRŽENÍ SOCHY VRAHA A KACÍŘE J.HUSA NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ?




  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:43
   Protože zakládám PETICI NA STRŽENÍ MARIÁNSKÝHO STOUPU!!!!!!

   Smazat
  2. 5:59

   Ten ještě nestojí.

   Smazat
  3. 7,07
   No a,ale má proti vůli většiny opět ten STOUP stát!

   Smazat
 23. Kdysi po tzv. sametové revoluci, jsa otřesen smrtí otce a podivnostmi základní vojenské služby, ze které jsem se tehdy právě vrátil, nechal jsem se pokřtít, biřmovat a začal na pár měsíců chodit na bohoslužby. Před pár lety se můj zájem o křesťanství začal vracet. Je to inspirativní nauka a člověk si třeba v katolicismu může najít to své. No, vlastně nemůže, je to pořád ten stejný prospěchářský, konjunkturalistický, hierarchický spolek. Poslední kapkou mi byl ten sloup. Stát se praktikujícím katolíkem je pořád problematická, ošemetná záležitost. Katolíci mi nedali tuto zem, její jazyk a kulturu. A všecky tyhle věci jsou víc, než církev.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.