Reklama

pátek 21. února 2020

Petro Porošenko - bývalý prezident Ukrajiny -
nahnal Ukrajince do války proti vlastním spoluobčanům
Jan Urbach
21. 2. 2020  VašeVěc
Sebevrazi, oběti čistě kriminálních zločinů, oběť lékařského omylu a osoby zemřelé za neznámých okolností bývalý prezident Ukrajiny Petro Porošenko zařadil do seznamu „hrdinů Ukrajiny“ za účast na kyjevském mejdanu v roce 2014. Mají své pamětní desky, na jejich počest jsou pořádány vzpomínkové akce a ve školách se o nich děti učí básničky. Informaci v rozsáhlejším materiálu přinesl informační portál strana.ua.


Porošenko v průběhu své prezidentury udělil posmrtně titul Hrdina Ukrajiny celkem 112 osobám za účast na státním převratu na přelomu roku 1013 a 2014. Tito údajně zavraždění režimem Viktora Janukovyče jsou považováni za hrdiny popřevratové Ukrajiny a mučedníci národní věci. V Kyjevě má nyní být podle posledních plánů postaven těmto „hrdinům“ gigantický pomníkový komplex. Již nějakou dobu jsou jim však stavěny pomníky, jejich jménem jsou pojmenovávány ulice, na jejich počest jsou vytvářeny sochy a vydávány knihy. Současným ukrajinským svatým je věnována také řada internetových stran. 

Mýtus hrdinů Ukrajiny je však při srovnání s dokonce oficiálními materiály značně méně heroický. Zjistilo se tak, že v případě desítek prezidentem vyzdvižených hrdinů existují vážné pochybnosti verzí, kterými Porošenko ocenění odůvodňoval.

20 komentářů :

 1. A zase pomníky? Od svaté mařeny až po svaté banděro? Lidé jsou nepoučitelní a každé pomněnkování si proto prožijí minimálně dvakrát. Při budování a pak při ruinování. Pokaždé jim to opravdu pomůže (k nenávisti, hlouposti a otroctví).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ďuro.
   Zbytečně vyhozené peníze,ale bude zase co bourat.Někdo si při tom postaví domeček a všichni budou spokojeni.

   Smazat
  2. Kameníci a další UMĚLCI chtějí dobře žít a funerální umění jim zřejmě na Ukrajině nevynáší podle jejich představ.
   Jako ten kameník který spáchal repliku Mariánského sloupu... z lásky k Římskokatolické církvi ani z lásky k "Paně" Marii (první "svatá" svobodná matka v době, kdy bylo cizoložství smrtelným hříchem a trestáno bylo smrtí ukamenováním) ve svém volnu, po práci v zaměstnání, TEDY ZCELA ZDARMA jistě netesal.

   Z jakých zdrojů byla replika a další práce financovány, KOLIK TO STÁLO STOJÍ A BUDE STÁT. ..

   Smazat
  3. Církev svatá si za tisíce let nakradla více, než potřebuje. Jen na církevních restitucích vydělala stovky miliard. Není problém dát dobrému křesťanu - sochaři pár milionů.

   Smazat
  4. Ďuro Trulo Já bych jim tam poslal havloidního „umělce" černýho ten dělá takové věci přesně pro ně.

   https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk025VmExVG3B6aI5FJtzJlMC3M04lg:1582321522984&q=cerny+plastiky&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwjW1rCCz-PnAhWG-qQKHRqUAOkQ7Al6BAgKEBk&biw=1920&bih=937

   Smazat
 2. Ukrajina včera prokázala ("velkolepým" uvítáním svých krajanů z Wu-chanu), že se dnes jedná o teritorium nakažené nacistickým morem, protože ukrajinští "skákající" lidé se po několika letech přeměnili na obyčejnou zvěř!

  OdpovědětSmazat
 3. A opět bude co bourat? Určitě ano. Jen co SS zjistí, že z Ukrajiny nic není a když tam bude US armáda, tak jí při konfliktu s Ruskem, Rus zničí a s ní slavnou Ukr armádu. Ona vlastně ani neexistuje, je to jen tunel na peníze.

  OdpovědětSmazat
 4. Že jim pořád nedochází, že nebýt dnes použitelní proti Rusům, tak na ně každý sere...

  OdpovědětSmazat
 5. Jak asi vyplundrovaná zem bude splácet dluhy...
  PRVNÍ PENÍZE ZPĚT: EU požaduje, aby Kyjev zaplatil VELKÝ DLH 76 miliard DOLLARŮ. MMF není záchranným lanem, ale LIKE pro všechny země a smyčka se smutným koncem! https://www.youtube.com/watch?v=8ZA5c_1uLqs

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se Kyjevský režim zmocnil vlády protiústavník konáním, nemusí Ukrajina nic nikomu vracet. Věřitelé mohou požadovat splátky po aktérech, kteří dluhy nadělali. :-)
   Reakce politiků na dění spojené s majdanem a pomajdonovskou vládou na Ukrajině, nastavuje zrcadlo jejich charakteru a předvádí v plné nahotě jejich názor na svět. Pro mě to znamená velké zklamání a stud za některé výstupy našich představitelů, podporujících zločinecký režim. Měli bychom se poučit dříve, než bude pozdě ... pokud už pozdě není.
   ABC

   Smazat
 6. Porošenko ( a jeho lidi) v r.2014 a poté na Ukrajině

  -poslal proti vlastnímu obyvatelstvu armádu
  -umožnil, aby na obyvatele ( Rusy) Donbasu útočili ryze soukromé armády typu Azov, Národní garda ( k tomu není žádná armáda určena a ani zřizována!)
  - tato ukrajinská armáda zničila dělostřelbou nově postavené letiště- halu (pro MS Evropy ve fotbale v r. 2011 postavené za 900 milionů USD) na letišti v Donbasu,
  zajistil gruzínské střelce, kteří v lednu 2014 postříleli více jak 100 lidí na "Majdanu a to před zraky europoslance páně Štětiny, jak on telefonoval do Prahy z hotelu Ukrajina!
  - naproti tomu ale Porošenko prodává úspěšně svou čokoládu pod značkou "Roschen" v Kanadě i v Rusku!

  ....je to hrdina a v podstatě dobrák....., jen otázka, jak jeho válečné činy posoudí Soud pro válečné zločiny v Haagu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soud v Haagu? To je snad vtip, ne? Jak by se "náš" člověk mohl dostat před tu šaškárnu v Haagu?

   Smazat
 7. Ukrajina je teritorium připravené pro budoucí osídlení lidmi z Izraele po zániku tohoto státu. I ten zánik je prý v prognóze na r. 2022. Jediné, co na tomto úrodném teritoriu překáží, tak to jsou ukrajinští Rusové. Jsou ale úspěšně vytlačováni do světa z celé Ukrajiny rychlostí deset miliónů za dekádu. Ti, co nejsou schopni vycestovat, tak ti pomalu vymřou, malý zbytek bude sloužit novým pánům. Ne nadarmo se slovo Slovan vytvořilo z latinského "slave" = otrok. Dnes tito otroci tvoří budovatelskou třídu v zahraničí, Česko nevyjímaje.

  OdpovědětSmazat
 8. Rusové tam ovšem neměli co dělat. A jestli říkáte doněckým Rusové, přetáhli by vás pohrabáčem. Žil jsem tam, vím, o čem mluvím. O Rusech se dá na Ukrajině mluvit maximálně v Lugansku. Rozhodně ne v Doněcku, nebo Mariupolu. O Dněpru nebo Oděse ani nemluvím. Ne každý Švýcar, který doma mluví německy, je Němec, že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ne každý Cech mluvící český je Čech. Nýbrž Moravan

   Smazat
  2. Helemese tak o rusech mohu mluvit jen v Maximovém Lugansku:-). Ale Pepku18:25, neblbni, po celou dobu existence Sovětského svazu a její Červené armádě rozmistněné taky po osmašedesátém tady, jste mluvili jenom o Rusku a Rusech. A těď od nás očekáváš že ti na tuhle falešnou hru naskočíme? Nebuď směšnej trolíku:-).

   Smazat
  3. Placate nesmysl dombas je rusko jazycny a citi se a citili vzdy vic nez ukrainci rusy.
   Mohl jste tam byt milionkrat i ja jsem po svete potkal obyvatele dombasu i luhanska a citi se rusy zijicimi na uzemi ukrainy..
   Neco jako obyvatele moravy nebo slezka se citi moravany v ramci ceske republiky.

   Smazat
 9. Jistě se rozdávaly i železné kříže - in memoriam nacistickým banderovcům. Ale když si to tak člověk probírá - evropský stát jeden po druhém, kolik se jich může pochlubit nepodlézáním německému nacismu a Adolfu Hitlerovi?. Mnohé z těchto států označujeme za v historii fašistické, ale bližší nahlédnutí do historie a chování třeba k sousedům ukazuje na nefalšovaný nacismus. Tomu propadli nejen Poláci, Slováci, Maďaři, Chorvaté, celé Pobaltí... no a fašismus spíše zůstal Itálii a Španělsku, Portugalsku.. No a dnes černá stvůra nacismu postupně ovládá EU - neb zase kdo je nejlepší, nejskvělejší, nejpanštější, předurčený komandovat africké/asijské pronárody...! - No přece "společenství" EU, přičemž i v něm je klesající kvalifikace na člověka od Západu k Východu - a nezapomeňme - vědí to stavitelé sloupu pohany českého národa na Staromáku?, že jsme habsburky a jejich "výkvětem" byly - český národ - "titulováni" sluhy a služkami Rakouska?

  OdpovědětSmazat
 10. A naši idioti nás vedou do války nejen hospodářské, ale i horké s Ruskou federací. Fuj!
  Václav

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.