Reklama

čtvrtek 20. února 2020

Převálcuje první dodatek americké Ústavy cenzura

Paul Craig Roberts
20. 2. 2020  
PaulCraigRoberts
Pamatuji si dobu, kdy cenzura v Americe byla ojedinělým jevem. Uplatňovala se za války. Uplatňovala se proti pornografii. Proti zobrazování násílí ve filmech. I tam jste sice násílí mohli vidět, ale nešlo o jev, který by byl běžný tak, jako je dnes.
Dnes je cenzura všudypřítomná. Je všude. V USA je buď nakládana institucím shora, nebo tryská ode dna nahoru. Ta cenzura nakládaná shora směřuje např. k televizním společnostem, k tištěným médiím, ke googlu, facebooku a twitteru. A též k 28 státům Americké unie, a to v podobě zákonů, zakazujících kritiku Izraele či účast na jeho bojkotu. A též v podobě Trumpova vládního nařízení, zakazujícího federální podporu těch výchovných institucí, které připouštějí kritiku Izraele.

Nu a cenzura, která tryská ode dna nahoru? To je případ lidí ochraňovaných ras či lidí s odlišnými sexuálními preferencemi, kteří si stěžují, že jsou pronásledováni.

Ona všudypřítomná cenzura, která je dnes pro Spojené státy charakteristická, je cenzura, která ukončila kariéru herců komediálních rolí. Která zatočila s kritikou nebělochů, homosexuálů, transgenderů, feministek – a Izraele. A přitom lze všudypřítomnou cenzuru v USA označit za prazvláštní úkaz, protože svobodu vyjadřování a svobodného tisku zaručuje americkým občanům Ústava USA.

Vyjadřujeme vděčnost novinářce Abby Martinové za to, že nám připomněla naše právo svobodné řeči. Abby totiž žaluje stát Georgia, jeden z 28 shora zmíněných států, které porušily ústavní ochranu svobodného vyjadřování.

Abby byla pověřena pronést hlavní projev na konferenci na georgijské Jižní univerzitě. K čemuž však byla připojena žádost, aby nejdřív podepsala slib, že se ve svém projevu zdrží kritiky státu Izrael. Což Abby odmítla a plánovaná konference se proto nekonala.

Zde tedy máme stát Georgia, blokující volné vyjadření, protože toto nepodporuje izraelský pohled na Palestínu. ZDE. Also: timesofisrael

Na okamžik se nyní zamysleme. Více než polovina z 50 států, tvořících USA, vydala zákony, které jsou jasnými porušeními Ústavy USA. A navíc těchto 28 států uplatnilo cenzuru ve prospěch cizí země. Co tedy mají Američané v ústech jiného než roubíky, když 28 státních vlád upřednostňuje zájem Izraele nad První dodatek ústavy USA? Když sama vláda nepodporuje volnou řeč, co se stane s demokracií a zodpovědnou vládou?

Proč 28 států vydává zákony, které jsou s Ústavou USA v rozporu? Jednou z možných vysvětlení je, že izraelská lobby USA si ty státy koupila za peníze předané pod stolem, za sliby sponzorských darů ve volbách, anebo za výhrůžky, že podpoří kandidáty opoziční. Jak jinak si lze totiž představit, že 28 státních vlád zavádí cenzuru ve prospěch cizí země?

Abby Martinová je osobou, která se proti takovémuto stavu věcí postaví. Vstoupila do soudního sporu a jestliže Nejvyšší soud je stále ještě obráncem Prvního dodatku ústavy USA, pak výrokem soudu bude, že 28 státních zákonů a Trumpovo vládní nařízení budou zrušeny.

Výsledek soudního sporu Abby Martinové nám ukáže, je-li či není Ústava USA stále ještě živým dokumentem.

Překlad: Lubomír Man

12 komentářů :

 1. No to je ale prekvapenni, vzdyt 85 milionu evangelistu jsou primo podpurci Israele neb kazi jejich kazatele pod krizem a zidohvezdou Dalsi spolky nejsou tak pocetne ale v podstate je to stejne Jednim z hlavnich podporovatelu (a nebo mozna narizovatelu ) je Pompeje a za nim Bolton atd .Vsechny media jsou v rukou zidu temer vsechny penize dluhy lidi vsechny banky cely prumysl (zbrojeni a dalsi vynosne odvetvi jako olej doprava atd ) Trump je jen pouzity jako ostatne vsichni ve verejnem zivote .Kdo snad cekal od neho neco jineho mel se zamyslet s kym vydelal ty biliony podivat se na jeho kompletni zidovskou rodinu a jeho pratele a poradce .Tak dost, abych toho nepsal vice nezli autor a ten to zna jeste od Reagana kdy to zacalo ve velkem .
  Byl prakticky cele druhe obdobi presidentovani jiz ve stavu demence vladla Nancy a hosi meli volnou ruku
  Neni tady urcita analogie ? podivejte se na vek horkych kandidatu vcetne Trumpa ten je nejmladsi s 72 lety Howgh

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bude zajimave sledovat kdo nam povi kdo zastavil nalet letadel na Iran, kdy letadla byla jiz ve vzduchu .Celou akci pripravil Israel a jejich zastupci ve st. departmentu -min zahranici.Udajne Bolton musel proto odejit z funkce neb se s Trumpem o uderu pohadal . Problem je v tom ze tohle neni konec Nepritel #1 cina # 2 Rusko a #3 Iran .Vsichni jsou urceni k valce jen se spekuluje jak to zacit a vyhrat

   Smazat
  2. 1:56 Začít můžou ale to bude jejich konec Rusko je sfoukne v cuku letu s jejich zbraněmi. Nejslabší se jeví Írán protože by neměl mít jaderné zbraně ale stálo by je to moc obětí včetně Izraele.

   Smazat
 2. Vyčkejme, jen co se Honolulu probudí, tak nám to vysvětlí. Nebo poví, že nemůže, protože mu to Dvořák smaže.

  OdpovědětSmazat
 3. Jak to začít, to je to poslední. Důvodů je mnoho. Spíš je otázkou, jak to vyhrát! To je brzda a vééélká. Mít jistotu výhry, tak ve válce jsme již dávno. Ale to bychom o tom dnes s jistotou nediskutovali.

  OdpovědětSmazat
 4. TAK
  mně osobně by ten 1.Dodatek americké ústavy úplně stačil,
  pokud by tento text obsahovala i Ústava ČR.

  Přes cenzuru,
  která je ostatně přítomná na celém světě,
  divte se, i ve Švýcarsku, se vám v USA nemůže stát,
  že vás za kritiku, např. izraelských zločinů vůči
  Palestincům, nebo revizionismu holocaustu,
  zavřou do basy.
  Vyrazí vás třeba ze zaměstnání,
  nebo vám neotisknou kritický článek v novinách,
  nebo smažou komentář na FB ap., ale to je také vše.
  Za stávajícího stavu názorové diktatury,
  panující v celé západní Evropě, prioritně v Německu,
  je lépe držet hubu a krok,

  což u nás se stavem před r.89 není velkého rozdílu.
  V tom jsme zase tam, kde už jsem byli,
  tak jednoduché je to, pane Novák...

  OdpovědětSmazat
 5. Dějiny USA jasně dokládají,že války mimo jejich území je nejlepší BIZNIS.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak tenhle komentář jsem napsal 20.02.20 v 10:10:

  "Po odkliknutí příspěvku jsem se dočetl:" Váš komentář bude viditelný až po schválení."
  No fajn, tak teď už bude diskuze obrazem redakce. Jsem zvědav, zda tento můj názor bude připuštěn. JiH"

  Tak jak to ve 20.02.20 ve 14:36 vypadá, zveřejnění hoden není, píšu nijak zvlášť překvapen. Chytrému napověz, ... kopni, zní lidové pořekadlo. Dosadit lze po libosti. Já bych při této příležitosti dal povýšeného. JiH

  OdpovědětSmazat
 7. Nechápu, proč Nová republika nadhání Googlu. Myslím tím to "Pokud chcete mít ... přidávejte je po přihlášení k účtu Google" Pozdravuji Zuckerberka. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mate popletene pojmy a dojmy .Jsou sice vsechno jedno plemeno ale ta jmena patri k jinym entitam

   Smazat
 8. https://beforeitsnews.com/strange/2020/02/the-jewish-cult-behind-illuminatinwo-2475201.html
  kabalističtí Židé jsou organizováni v sektě zvané Chabad, která ovládá Donalda Trumpa prostřednictvím jeho členství ve svobodném zednářství a jeho zetě Jareda Kushnera. Jeden hřebík na Žida má podle Chabada větší hodnotu než celá nežidovská světová populace (včetně Evropanů, muslimů, Asiatů a Afričanů)…
  To je za programem NWO. I vize Davida Ben Guriona, že Židé jsou ve středu NWO, osvětují sen, kde sliby Bible pro Židy ovládají veškerý lid Země v souladu s židovskými proroky bible. Hádejte, kdo financoval a postavil Nejvyšší soud s iluminátskou pyramidou Vševidoucího oka ?! Rothschildové samozřejmě!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No takhle jsem si mohli žít! - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svedectvi-z-dob-kolonialismu-tak-vypadal-svet-privilegovanych-89432?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.