Reklama

středa 5. února 2020

Svět ruskýma očima 544


Zajoch
5.2.2020 Outsidermedia
Finanční regulátor by neměl být členem organizací, na které dohlíží  * * *  Falšovaná historie postupně vytlačuje skutečnou historii  * * *  Nicolás Maduro se drží


Konec digitální tvořivosti: Proč je Gref připraven opustit Sberbank

Oleg Poljakov
28. ledna 2020


Šéf Sberbank Gref prohlásil, že může opustit své místo, pokud strategie rozvoje největší ruské banky bude změněna. V této souvislosti je několik aktuálních témat. První je otázka převedení banky pod kontrolu vlády, která je pravděpodobně již vyřešena, a prvním na paškále zde nejspíš nebude Gref. Druhým tématem jsou patrně noví příjemci výhod „totální digitalizace“ Ruska, která se prakticky posílí za předsedy vlády Mišustina. Třetím tématem je konsolidace Sberbank v roli instituce pro rozvoj ekonomiky země, na které bude zřejmě trvat první vicepremiér Andrej Bělousov. Poslední bod je pro Grefa nejhorší. Sberbank měla specifické postavení v řadě zásadních záležitostí národního významu. Od vstupu na Krym až po připojení k národnímu systému rychlých plateb.

Krátce po Světovém ekonomickém fóru v Davosu Gref řekl, že je přesvědčen o správnosti strategie a koncepce, se kterou do Sberbank přišel. Pokud bude koncepce změněna, nevidí již ve společnosti své místo. Bezprostředním kontextem tohoto prohlášení jsou slova náměstka ministra financí Mojsejeva, který ještě před Davosem řekl, že schéma odchodu Ruské banky z kapitálu Sberbank je téměř dokončeno. Podíl centrální banky ve Sberbank je nyní 50 % + 1 akcie. Zároveň ministr financi Siluanov připomněl koncem loňského roku, že finanční regulátor by neměl být členem organizací, na které dohlíží.

Nejpravděpodobnější variantou odchodu centrální banky z kapitálu Sberbank je převést kontrolní podíl náležející Ruské bance na Federální agenturu pro správu nemovitostí nyní podřízené ministru financí. Zde bude Gref jen jakýmsi manažerem Sberbank, nikoliv operátorem procesu. Předsedkyně centrální banky Nabiulina už ohlásila, že je připravena vystoupit jako první. Doporučuje, aby vláda koupila ruský balík akcií ve Sberbank, chce-li průběžně brát dividendy. Není to nejlepší řešení, ale jen dočasné.

Podle burzovních analytiků činila hodnota kontrolního balíku Sberbank 2,8 bilionů rublů a výše dividend se odhaduje na stovky miliard rublů. Loni měla Sberbank rekordní čistý zisk: V prosinci 814,1 miliardy rublů, o 7 % víc než rok před tím.

Jedním ze zdrojů nákupu akcií Sberbank byl Národní sociální fond, na začátku letošního roku dosáhl skoro 7,8 bilionu rublů. Pravděpodobně v létě překročí část Fondu národního bohatství v cizí měně hranici 7 % HDP. Vladimir Putin sdělil, že ruské objemy rezerv zaručují stabilitu a bezpečnost a další příjmy mohou být vloženy do rozvoje národní ekonomiky. O tomtéž promluvil i premiér Mišustin.

Převod kontrolního balíku Sberbank na vládu bude předpokládat jinou podřízenost a určitě v roli „volného radikálu“ digitalizace, kterou si Gref dávno zajistil. Grefovi může být předloženo několik stížností, například skandální případ, kdy do sítě unikly zákaznické účty klientů Sberbank. Jeden z jeho spolupracovníků je prodal, odpovědný byl Gref.

Gref nemá dobré vztahy se svojí bývalou podřízenou na ministerstvu hospodářského rozvoje Nabiulinou a ministrem financí Siluanovem. Ten nyní fakticky kontroluje Federální agenturu správy nemovitostí. Na finančním fóru v Moskvě vmetl šéf Sberbank Siluanovovi do tváře, že staré metody řízení jsou překonané. Po odstoupení Medveděva zůstala Siluanovovi ve vládě funkce ministra financí a cena útěchy – kontrola Federální agentury správy nemovitostí.

Další důležitý hráč je nový první vicepremiér Andrej Bělousov, dříve pracující jako náměstek Grefa v ministerstvu hospodářského rozvoje. Tehdy byl podle Grefa nejlepším makroekonomem země, ač se jejich představy o ekonomické politice lišily. Gref – liberál, Bělousov – zastánce aktivní role státu v ekonomice.

Andrej Bělousov, hlavní ideolog národních projektů, bude na místě druhého člověka ve vládě znamenat, že směřování ke stimulaci hospodářského růstu prostřednictvím národních projektů bude nejen pokračovat, ale i posilovat. Co se při tomto kurzu asi stane se Sberbankou a jejím šéfem, který jasně řekl, že národní projekty nebudou mít výsledek.

Sberbank je již dávno státem ve státě. Jeden ze známých příkladů toho je odmítnutí Sberbanky pracovat na Krymu kvůli nebezpečí sankcí, o čemž Gref opakovaně hovořil. To mu ovšem nevadilo kontrolovat nejluxusnější krymský hotel Mrija na Jaltě. Andrej Bělousov podpořil v roce 2014 připojení Krymu k Rusku.

Následující rozhodnutí o Sberbank by mělo odpovědět na otázku o její privatizaci, o níž se mluví velmi dávno. Za prezidentování Medveděva se v roce 2011 uvažovalo o velké privatizaci, tehdy měly být Sberbank a Gazprom klíčovými státními aktivy. Sberbank byla v plánu privatizace na úrovni diskuse s tím, že se na ni privatizace nevztahuje. Jenže přesně řečeno je možnost privatizovat malou část banky bez snížení podílu hlasujících akcií vlády pod 50 % + 1 akcie. Na to upozornil v roce 2016 Andrej Mojsejev.

Před třemi lety utrpěly fiasko snahy o rozprodání státního majetku kvůli naplnění rozpočtu. Avšak loni na podzim se vláda vrátila k ideji „velké privatizace“ již bez zdůraznění rozpočtu. Siluanov řekl na setkání se zahraničními investory v rámci MMF a Světové banky v New Yorku: „Privatizační program musí být ambicióznější. Chvála Bohu máme nyní možnosti přilákat zdroje, nezakoušíme žádné problémy s financováním schodku rozpočtu, proto je privatizace považována za výhradně ‘strukturální opatření’“.

Jedním ze zastánců privatizace Sberbank byl Gref. Navrhoval ruské státní banky privatizovat. V roce 2015 uvedl, že úplné privatizaci Sberbank nic nebrání a hodně to zlepší její pozici. Od té doby skutečně zisk banky narostl více než čtyřnásobně.. Nedá se s jistotou říci, zda se Gref viděl jako hlavní příjemce výhod z privatizace. Ale fakt je, že svůj hlavní úkol viděl v přípravě banky k prodeji, přesněji k jejímu vyvedení z kontroly státu, které je dnes nejméně potřebné. Celkem 45,04 % akcií Sberbanky patří právnickým osobám – nerezidentům, to je zahraničním investorům. Pokud bude na rozhodnutí o konci privatizace Sberbanky uvaleno veto, bude možno poslání Grefa zde považovat za ukončené.

Převzato z Eadaily .com

***


Jak se falšuje památka sovětských osvoboditelů Osvětimi

Jurij Rubcov
29. ledna 2020


Už několik desetiletí funguje „čištění“ evropského vědomí, kdy se nutí do představ o Rudé armádě ne jako o osvoboditelce Evropy, ale jako o okupantovi Evropy. V Polsku se to provádí ne nejvyšší státní úrovni.

V předvečer 75. výročí osvobození Osvětimi Rudou armádou uveřejnil polský předseda vlády Morawiecki v Politico článek, v němž nazval Sovětský svaz „spolupachatelem nacistického Německa“. Vykládal o „45 letech sovětské okupace, která měla na svědomí miliony životů“, o tom, že zásluha Rudé armády v osvobození Polska je silně nadsazená a že koncentrák mohl být osvobozen o půl roku dříve. Podle Morawieckého byla v roce 1944 Rudá armáda „200 km od Osvietimi, ukončila útok a dala Němcům čas na únik a organizaci pochodů smrti“. Záchrana Židů prý nebyla přednostním úkolem Josifa Stalina a Rudé armády.

Kdysi takovým odborníkům na historii, jakým je i Morawiecki, odpověděl Noah Flohg, prezident Mezinárodního osvětimského výboru, předseda Izraelského centra rezidentských organizací holocaustu. Dnes tento člověk, který prošel ghettem v Lodži, Osvětimí, Mauthausenem a Ebensee, již nežije, ale jeho slova stojí za připomenutí:

„Víme a máme na paměti, že … Majdanek, Osvietim a další koncentrační tábory osvobodili sovětští vojáci a Rudá armáda. Když jsme trpěli v ghettu v koncentrácích, byla naší jedinou nadějí Rudá armáda, která nás zachránila, zvítězila nad Hitlerem a osvobodila Evropu. V poslední době často srovnávají režimy v Sovětském svazu a fašistickém Německu. Chci říci, že pro nás je toto srovnání nepřijatelné.“

Současní nevzdělanci neuznávají skutečné události.

K osvobození Osvětimi došlo 27. ledna 1945 při Viselsko-oderské operaci vojsky 59. a 60. armády 1. ukrajinského frontu spolu s vojsky 38. armády 4. ukrajinského frontu.

Střelecké divize 100 a 322 osvobodily dvě východní filiálky Osvietimi – Monowitz a Zaraz. Dne 27. ledna okolo 15. hodiny vtrhl do Osvětimi 454. pěší pluk 100. divize Lvovské střelecké divize. Ve stejný den osvobodili vojáci 286. pěší divize filiálku Jaworzno. Dne 28. ledna osvobodily jednotky 107. střelecké divize Birkenau. Jen v bojích za osvobození koncentráku a města Osvětim padlo přes dvě stě sovětských vojáků, z těch šesti set tisíc, kteří položili životy za osvobození Polska od nacistů.

Dokonce i tak protisovětský politik, jako je Lech Walesa, doporučil polskému vedení pozvat Vladimira Putina na vzpomínkovou akci k 75. výročí osvobození Osvietimi a přiznal, že koncentráky v Polsku osvobodila sovětská vojska: „To je historická pravda a nikdo ji nezmění,“ řekl.

Andrzej Duda odmítl cestu do Izraele na Světové fórum památky holocaustu v Jeruzalémě, kam měl přijet Vladimir Putin. Servilní polský tisk s jistotou psal, že Světové fórum v Jeruzalémě je past, kterou Kreml připravil Polsk, a Duda že se prozřetelně pasti vyhnul. Stejně „prozíravě“ se zachoval Zelenskij. Ten sice do Jeruzaléma přijel, ale setkání s Vladimirem Putinem se vyhnul.

Pravda je, že 27. ledna Duda při vystoupení uznal osvobození Osvietimi „vojáky Rudé armády“, i když jen částečně. Prvenství ve falšování má Zelenskij, který ještě není rozhodnutý, zda má být Židem. Hovořil o těch, kteří otevřeli brány tábora smrti, ale o Rudé armádě a Sovětském svazu se nezmínil ani slovem. Zato hovořil o rodácích z Ukrajiny, kteří se operace účastnili. Bývalý komik nepochopil, že opět vystoupil jako epigon: Jeho objev o „etnické čistotě“ 1. ukrajinského frontu 100. Lvovské střelecké divize je okopírované vyjádření bývalého polského ministra zahraničí Schetyny, který tvrdil, že brány Osvětimi otevřeli a vězně osvobodili ukrajinští vojáci.

Takto postupně falšovaná historie vytlačuje skutečnou historii.

Převzato z Fondsk.ru


***

Krach blitzkriegu ve Venezuele chápou i v USA, uvedli v ministerstvu zahraničí Ruska

30. ledna 2020

Že krach blitzkriegu chápou i v USA, uvedl šéf latinskoamerického úřadu ministerstva zahraničí RF Alexandr Ščetinin.

Do určité míry je zajímavý případ sankcí proti Luisu Parrovi a poslancům národního shromáždění Venezuely, kteří jej podpořili. Poslance, kteří tvoří opozici vládě, „potrestali“ výhradně za jejich právo vyjádřit svoji vůli a hlasovat podle svého přesvědčení, a ne tak, jak to považovali radikálové a jejich washingtonští ochránci za správné. Podle ruského diplomata se jedná o „nejsilnější pojetí demokracie“.

Po uplynutí roku od zahájení masových protestů ve Venezuele je možno konstatovat krach zamýšleného blitzkriegu. A ten chápou i v USA. Diplomat Ščetinin říká, že se změnila rétorika lidí z administrativy USA směrem k Venezuele. Tak státní sekretář Pompeo veřejně odmítl dne 9. ledna použití síly a nevyloučil možnost jednání s vládou Madura. Jsou to dobrá slova a chtělo by se jim věřit a vidět je v praktickém jednání. Jenže se ukazuje opak. Jižní velení USA zorganizovalo společná vojenská cvičení s kolumbijskou armádou na jejím území. To znamená, že teze „o všech volbách“ je na stole a není z možností odstraněna.

Předtím oznámilo ministerstvo financí USA, že rozšířilo seznam sankcí proti Venezuele na sedm občanů země, včetně známých poslanců, mezi nimiž je i Luis Parra, mluvčí venezuelského parlamentu místo Guaidóa, který se nezákonně prohlásil za dočasnou hlavu státu.

V lednu 2019 začaly ve Venezuele protesty proti Madurovi, krátce po jeho prezidentské přísaze. Guaidó, hlava parlamentu kontrolovaného opozicí, se prohlásil za dočasnou hlavu státu. Mnohé západní země v čele s USA jej uznaly. Maduro jej označil za loutku USA. Rusko, Čína, Turecko a řada dalších zemí podpořila Madura jakožto legitimního prezidenta.

Převzato z Ria.ru

77 komentářů :

 1. Rus je dne se svojí ekonomikou totálně v řiti.
  Kurz rublu k dolaru se propadl z 61 na 64 rublu, výkonost Ruské ekonomiky je odhadována na rust pouze o 1,3%, nevypadá to s Ruskem moc dobře.
  A ty nedávné Putivovy výroky kdy házel s miliardama rublu sem tam bude zase jen, tak jako vždy, velkohubé žvanění!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. o 3 ruble, to je přece směšné, před lety skokově devalvovali a z 35 rublů za dolar to skočilo na 65 rublů za dolar, no a co?

   Smazat
  2. Tak trochu problém Ruska a ne náš. Jen pro formu, zkuksil byste, odborníku, srovnat dluhy třeba států EU, USA a Ruska? Potravinovou soběstačnost jednotlivých států EU a Ruska? ... etc.

   Smazat
  3. 9:30

   Jaké dluhy? Dluhy domácností? Dluhy firem? Dluhy municipalit?
   Proč to neuděláte vy, když vás to zajímá?

   Smazat
  4. USA jdou do háje (když se hodně slušně vyjádřím). Průběh demokratických voleb ukazuje na úroveň Afriky.

   Smazat
  5. 9:35
   Pepku, že ti to Rusko tak leží v makovici. S těmi tvými čísly jdi do prodele, pořád se tu opakuješ a machruješ, jaký jsi všeznalec a vidíš, Rus se pořád drží. Napadlo mně, jestli jsi v Rusku vůbec kdy byl, přemřelo? Asi ne, protože pořád dřepíš tady a otravuješ vzduch. Rus přežije všechno, nehledě na tvoje čísla.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Pro 11:09 dodatek k 11:17. V 68. se to také plánovalo, že se v ČSSR prohnou kandelábry a neprohlo se také nic, i díky.... dosaďte si sami, u nás to byli Maďaři

   Smazat
  8. Ti ale mají radost ti diskuzní štváči - jak můžou napsat cokoliv sprostého o Rusku, radostí se jen tetelí. Proč ta praštěná sebranka, ti duševní mrzáci lezou na diskuze NR? Co tady očekávají? Nebo sem opravdu lezou jen nadávat a urážet ostatní, což jim působí orgazmus? Ubožáci u počítačů, sedí a hlídají celý den články, kam můžou okamžitě vlézt se svými nadávkami a urážkami - důkaz o tom, jak jsou tito paraziti společnosti prospěšní. Kdyby chodili do práce, nedřepěli by u PC celé dny za účelem psát hovadiny, takže nechodí, jsou zajištěni buď starobním důchodem nebo ID, ČID a podobně. Jejich nenávist je fanatická a směšná. Stará nepotřebná paka nadávají a uráží - to jsou fakt skvosty. Vůbec nemá cenu se tímhle lidským odpadem zabývat.

   Smazat
  9. Také jednou zestarnete, pouze s tím rozdílem, že vy v 67 letech dostanete povinné uspávací injekci...

   Smazat
  10. 12.17
   Tak co, mladý pako Liborku, jak se maj vaše starý paka? Co zdravíčko, slouží jim, slouží? To je dobře.
   Určitě jsou hrdí, co za pako zplodili.

   Smazat
  11. 12.17.
   A co tě žere, že jsme nepotřebný a ty potřebnej?
   Tak běž somrovat někam ke kostelu, jestli jsi hodně potřebnej. Třebas ti někdo nepotřebnej přispěje na čůčo, smrade.

   Smazat
  12. 12:17...Spíš bych si tipla na nezyskofkáře...
   Sosaj z eráru, dloubou se v nose a h@vno dělaj.
   (V lepším případě, teda...V tom horším škoděj, kudy choděj.)
   Helanov

   Smazat
  13. 9.10
   Zajímavý. Už dlouho je s ekonomikou řiti, že? Teda aspoň to tak denně už třicet let slýcháme a čteme.
   Ale že se v té řiti drží co? A ještě si drze dovolí naskočit na potravinovou soběstačnost, zvedat mzdy a podporovat rodiny.
   Asiže proto, že slouží jen své řiti a neolizuje cizí řitě, natož aby se do nich cpal a přicmrdoval jim.

   Smazat
  14. 9:10
   Svým postem si jen tak náhodou dokázal, jaký jsi analfabet. Takže abych ti trochu nalil znalosti do tvé tupé makovice.
   1. Rusko je jeden z mála států na světě, který nemá dluhy. Porovnej si to s USA, které svůj dluh nejsou schopni splatit i kdyby svůj stát prodali 3x. Proto se snaží vyvolat další světovou válku, jelikož ve válce se dluhy škrtají. Ale pozor, škrtají se jenom korporacím, ale ne obyčejným lidem. Takže až náhodou po válce zůstaneš živý, budeš muset platit, jak mourovatý včetně procent.
   2. Rusko snížilo podíl výnosů z prodeje uhlovodíků na méně než 30%, a zvýšilo podíl zemědělské a průmyslové produkce. Zbytek dělají služby. USA jim takový vývoj mohou jen závidět. O EU je škoda mluvit. Za chvíli budu tady všichni zaměstnaní v neziskovkách.
   3. Důchody se za vlády Putina zvýšili 18x.
   4. Při narození prvního dítěte rodina dostává jednorázově cca 450 tisíc rublů, při narození druhého cca 650 tisíc, při třetím dítěti si mohou odečíst 450 tisíc z hypotéky. Přitom na vesnici se dá koupit dům s hektarem půdy už za 500 tisíc, ve městech je to samozřejmě dražší. Takže jen za příspěvky za narození dítěte, rusové mohou pořídit bydlení. A teď mi řekni, ty moudrá hlavo, co dostane občan USA. Lístky na potraviny? Jinak se jde pást, nebo bydlí v kartonové krabici.
   5. Dále od ledna tohoto roku mají všechny děti 1.stupně obědy zdarma.
   6. Na každé dítě je letos měsíční přídavek na dítě 5 tisíc rublů, od příštího roku se dávka zvyšuje na 15 tisíc. Porovnej to s naším demokratickým vzorem USA.

   No a nakonec. Byl ses někdy v Rusku podívat? Vsadím se na 100%, že ne. Jinak bys takový blábol nemohl ze své nevymáchané h.by vypustit. Moskva měla nejkrásnější novoroční výzdobu na světě. Všude se buduje a všude je cítit dobrá nálada. Lidé upřímně milují svého prezidenta a chtějí, aby vládl do smrti. Jeden názor za všechny. "Proč bychom měli měnit našeho prezidenta. Vy když jste spokojen se svým lékařem také jej neměníte jenom proto, že se o vás dobře stará už dvacet let a nejdete k lékaři který právě skončil školu a ještě se jen bude učit léčit na vás. A Putin je pro nás lékařem, který Rusko vyléčil z Jelcinského zlodějského liberalizmu."
   Nakonec, kup si letenku do Ruska, a běž se tam podívat, jako já a budeš imunní k manipulacím na ČT a podobných hysterickývh médiích.

   Smazat
  15. Žasnu, jak je tady ta nemocná smečka co sem přelezla z novinek, spokojená se sprosťáky, co jim nadávají. K tomu už není co dodat. Snad jen to, že dnes vám zase novinky předhodily několik článků, kde můžete sprostě nadávat Babišovi a prezidentovi. Smečka nemocných k ničemu jinému nediskutuje, než když je článek, kde lze sprostě nadávat těmto politikům, to se k tomu sletí jak krkavci a sprostě nadávají a sprostě uráží. Co by měl Babiš udělat? Sebrat tomu lidskému odpadu důchody, donutilo by je to shánět si živobytí a vyhnalo by je to od PC. Byl by konec sprostot, nadávek, neskutečného štvaní a úchylností. Je lhostejné, že jste všichni dříve narození, jenom je to velice smutné! Naši tátové a dědové - takoví sprostí a nenávistní šmejdi? Že se nestydíte!

   Smazat
  16. 18:23
   Vy si pane skutečně myslíte,že ten nezmizel a ekonom ala Kraďousek Vaše argumenty pochopí?!Obávám se,že při velikosti jeho BEZmozku těžko!

   Smazat
  17. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí ... kremelskej zakrslík sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
  18. 9.07
   Hele znalče, co kdybyste se vrátil zpátky do vepřína?

   Smazat
  19. 10:59 Je fakt trochu expresívní, ale od věc vůbec vzdálen není! Rusko bylo vždy chudá, velká, zaostalá země, které ani to nezabránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Protože jeho vůdci potřebovali najít kromě vnitřního i vnějšího nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Naštěstí pro civilizaci tohle ex-Rusko (dnes již pouze parchanát Chujlostan) nemá potenciál být "ekonomickým tygrem", neumožňuje mu to mizerný genofond jeho obyvatel, těhle věčně zlitých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Smazat
 2. Až USA přijdou o iráckou a syrskou ropu, budou si muset tu venezuelskou vybojovat silou, protože loutkový prezident Juan Guaidó svou roli nezvládl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:24 Žádnou IRÁCKOU, SYRSKOU a už vubec ne nekvalitní VENEZUELSKOU ropu USA nepotřebují.
   Jsou si naprosto soběstační.

   Smazat
  2. 11:17
   Zvlášť při rabování na cizím území!!!!

   Smazat
  3. Ušáci vydávali a prodávali ukradenou ropu za vlastní, za břidličnou. No jo, ale "břidlice" jim v Sýrii a Iráku došla, na Venezuelskou a Íránskou nedosáhnou. To je tady pech.

   Smazat
  4. Jak 9:24 můžeš tvrdit, že nekvalitní ropu? Z té se velmi dobře vyrábí nafta, hůře ale benzín. Proč asi USA dovážely ropu z Venezuely? Aby jejich náklaďáky měly co do nádrží....

   Smazat
  5. Nejlépe EU zakázat Ruský plyn a ropu. Pak jí můžou dodávat přes JUESEJ jako bamderovci berou plyn a ropu přes Německo. No no snažte se o takový kšeft.

   Smazat
  6. 11:17 na internetu si snadno najdete kvalitativní kriteria pro ropu, což je český název pro surovou, tedy přímo těženou naftu. Ropa těžená z břidlic je obecně nejobtížněji zpracovatelná, má jednu z nejnižších výtěžností, těžba je nákladná a znečišťuje podloží, především ohrožuje spodní vody. Soběstačnost evtl. přebytky USA v surové ropě jsou neseny těžbou z břidlic, do které bylo značně investováno, takže úsilí o její odbyt je zoufalým bojem o návratnost prostředků, vložených do technologií těžby a jejího zpracování. To abyste 11:17, nezůstal trapným neználkem.

   Smazat
 3. Je dobře že se převrat ve Venezuele nepovedl. Pan Flohg má naprostou pravdu historie je jen jedna.

  OdpovědětSmazat
 4. 9:10
  Dál žij ve svém mokrém snění. On totiž dolar jako takový se dělá dodnes (a celkem úspěšně) navzdory skutečnosti kurzy.
  Pokud by byla jakákoliv jiná měna zatížena tak fantastickým dluhem už by dávno zkrachovala a s ní i stát který by takovou měnu provozoval.

  OdpovědětSmazat
 5. K těm dluhům - Podíl USA na celosvětovém dluhu je min. 30 procent. Podíl RF pouhých 0,74 procent.

  OdpovědětSmazat
 6. Proto u těch emeričanů loni nerostla ekonomika ani o ty velkohubě slibovaný 3%☺

  OdpovědětSmazat
 7. king kong- roztomilá přezdívka, mající zřejmě asociovat velikost.Možná fyzickou, duševní opravdu nikoliv. Připomíná mně to pašáky s malinkým pindíkem ve velkém autě.Leč i oni by chtěli žít plnohodnotně. A možnost se pochlubit "ekonomickými" znalostmi- toť vrchol zviditelnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10;38
   Genitálni BEZmyšlenka ala Milion chcanek s Geislerkou a Svěračem včele!☺

   Smazat
  2. 10:38 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:34 Tak teď nechápu, čím jsem urazil vás? že na mě reagujete negativně?

   Smazat
  5. A pokud jde o vás přezdívko "king kong" jste sprostý, směšný, oplzlý hulvát. Nic jiného. To, co píšete do "diskuzí" jsou jen sprosté nadávky a urážky. Jste zbytečný člověk, dřepící celé dny u PC aby mohl ostatním nadávat a psát sprosté urážky. Jste lidský odpad.

   Smazat
  6. Prosím nereagovat na trola podepisujícího se King Kong. Redakce ho maže.

   Smazat
  7. A raději ne - nechte tady pana King konga na pokoji, právě jsem se dočetl, že jsou s ním diskutující spokojeni, sprostoty a nadávky jim nevadí, daleko více jim vadí, že se nedovedu smířit se skutečností, že nejvíce sprostí, závislí lidi, kteří se nehnou od PC, jsou lidi zajištění důchodem. Stydím se za naši nejstarší generaci, toto já nepamatuji, aby můj otec nebo děda byli takhle neskutečně sprostí a nenávistní, aby denně dřepěli u jakési bedny a třískali do klávesnice nadávky a urážky. Co jim to přináší za uspokojení, téhle staré generaci, to nechápu. Stydím se za ně. Správně king kongu, změnil jsem názor - jen do nich!

   Smazat
  8. 19:19!
   Ti sprostí stařečci vybudovali vlasníma rukama všechno, co vy bezcharakterní zmetci nejste schopni za 30 let fašismu rozkrást a slouhovsky podsouvat germánům.
   No oni vám germáni ukážou co to je užitečný idiot. Zrcadlo si budete muset koupit sami!!

   Smazat
  9. Nechápat 19:19, to asi budete mít jako vrozenou vlastnost, obávám se. Ba jo

   Smazat
  10. Ďuro, vy mu to žerete? Vždyť to je ten samej imbecil co tu sprostě nadává důchodcům že jsou nepotřební a bolševici a podobně, jenom změnil slovník. Nemůže rozchodit, že jsme zajištění důchodem, zatímco on je socka na dávkách, protože je línej a blbej až bučí. Co potom z takovým chujem.
   Ale je to správnej idiot. On nepamatuje že by jeho fotr (asi taky pěknej kretén, když zplodil takovýho retarda) a dědek (zakladatel dinastie kreténů) třískali do klávesnice.
   On je tak blbej, že si ani neuvědomuje, kdy by se jeho debilní fotr a dědek (kdo jiný než debil může mít debila) museli narodit aby do nich mohli třískat.
   19.19. Nauč se aspoň počítat, socko!

   Smazat
  11. To je sice pravda, ale aspoň neklesla o 186% jako se to stalo v putlerofském Chujlostanu ...

   Smazat
  12. 10:53 Hele Pelosiová, zalez! Jsi skoro stejně škaredá jako tahle rudoprdova máma!☺ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   Smazat
 8. 10:29
  No to kinkong ti sedí asi velkej a blbej, tak jen dál..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je velkej a blbej. Ta blbost může být blbostí nevzdělaného a poměrně omezeného fracka, který leze mezi dospělé, nebo blbostí retardovaného a poněkud dětinského dospělce. Podle obsahu příspěvků tipuji tu první variantu, postpubertálního fracka :-)

   Smazat
  2. Ten King Kong je Pepa Vyskoč, zde už dávno známý největší machr a ekonomický mág, kterého tu máme. Starý přemřela, žlučovitý a nasraný na svůj zpackaný život bez kamarádů, zejména pak na to, že ten srab neměl odvahu, tak jako mnozí jiní, zvednout za socíku kotvy a zkusit nový život v jeho US ráji. Místo toho lezl do řiti komunistům jak jen mohl. Dneska tady mohl honit machra stejně jako ten Honolulu. Místo toho teď ale tady rozsévá žluč, prská, nadává a uráží kde koho. Někdo ho už tady definoval jako sociopata, který si ani neuvědomuje následky toho, jak tady sprostě a arogantně uráží slušné lidi jenom proto, že mají jiný názor. Chudá, ubožák, zhrzenec. Jen mě překvapuje, že ho tady Dvořák trpí. Prostě typický loser.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 11:22
   Jsi Carda retarda.....jedno jakého věku!:-D

   Smazat
  5. přezdívka king kong ( činí se tak americky zajímavým - jak působivé!) je pouze ubožák, zaručeně ne puberťák, ale už zbytečný parazit. Puberťáci by zcela určitě nelezli diskutovat se starými páprdy o blbostech, politika je vůbec nezajímá, a o věcech, o nichž se zde píší články, nevědí vůbec nic. Potažmo celá mladší generace. Opičák je starý pazour, zbytečný, zajištěný ( možná pan domácí, přiživující se na ubohých nájemnících) a protože dřepí od rána do večera u PC, kde vyhledává vzrušení a zábavu v podobě možnosti sprostě urážet ostatní - což je jediná svoboda, kterou ten chudák má - tak si to užívá. Ve skutečnosti je to mrzák - duševní.

   Smazat
 9. 10.38-king-kong: sice nevím, proč mně tykáte, mentální pindíku, ale napište adresu, můžeme se setkat. Člověk vždy rád pozná nějakého morona, skvělá historka pro spolužáky na sraz /všichni jsme absolventi VŠE/. Nepochybuji o tom, že byste byl horký kandidát na blbce na večeři- pokud ovšem chápete význam tohoto slovního spojení, "ekonome". A teď mě prosím, omluvte, už mě nebavíte ekonomický samouku, zavřete oči, odcházím.

  OdpovědětSmazat
 10. Fed tiskne peníze nebo finanční systém imploduje! Elity chtějí trumf, protože ho nemohou ovládat.
  Neděle 19.ledna 2020.
  https://beforeitsnews.com/economics-and-politics/2020/01/greg-hunter-fed-prints-money-or-financial-system-implodes-elites-want-trump-gone-because-they-cannot-control-him-rob-kirby-video-2522799.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po včerejším střetu Trumpa s Pelosi věřím tomu, že v USA může klidně dojít k odstranění Trumpa stejně jako v případě JFK, kdy úkol splnil deep-state.

   Smazat
 11. „Pozor na Sophii.“ Robejšek o migrantech a Kurzovi:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020020411437421-pozor-na-sophii-robejsek-o-migrantech-a-kurzovi/

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západ nás už napadat nemusí, vytvořil z nás standardní kolonii, ze které nepřerušovaně plynou (a každoročně rostou) neokoloniálním tunýlkem kulaťoučké sumičky ve stamiliardách. Dokud se otroci (= slaves) nevzbouří, tak je vše O.K. :-)

   Smazat
 13. Jediné, co tady ten páchnoucí opičák dokázal je, že ovládá a vyplňuje celý diskuzní prostor. Zabral si ho pro své sprosté a oplzlé bláboly, kterým on říká "diskuze" -leze mezi lidi, které nenávidí, pohrdá jimi a pošklebuje se, nicméně mezi ně leze každý den a dřepí s nimi od rána do večera. To je hodně vypovídající. V podstatě je to ubožák. Snaží se vypadat chytře, odpovídá to asi tak osmi obecným a schopnosti ťukat do klávesnice jako ubohoučká sekretářka, a denně dřepí mezi žvásty, pomluvami, hádkami a drby - to má být chlap? A jestli ano, tak je impotentní. Chudák.

  OdpovědětSmazat
 14. 11:22
  No puberťák nejsi, ani ten puberťák by se sebe takového pičuse nedokázal udělat.Jsi jenom obehraný, nešťastný starý cyp jak lampa. A propos, ynteligente, zkus argumentovat toto, jestli se na to zmůžeš.

  https://beforeitsnews.com/economics-and-politics/2020/01/greg-hunter-fed-prints-money-or-financial-system-implodes-elites-want-trump-gone-because-they-cannot-control-him-rob-kirby-video-2522799.html

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:22 Již dlouho jse se nepobavil tak jako včera při scénce babizna Pelosiová vs. prezident Trump. Právě to mně chybí v Česku, protože třeba Němcová vs. Zeman se jim ani za mák nevyrovnají, a proto naše heslo America First!

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Floriďane, je to pravda, že v USA bydlí 20 miliónů Američanů na parkovištích v tzv. "Trash-Trailers" (česky by se řeklo "lidský odpad v maringotkách), kde platí i tak přes 500 dolarů za měsíc (místo, odpady, voda, elektřina a daň)? Děkuji, na byt asi nebudu mít).

   Smazat
  2. 13:44 no jo, ale ani těch maringotkách nemohou bydlet moc chudí, když ta maringotka stojí třeba dvacet táců (v dolarech) :-)

   Smazat
  3. Já vím, smart arse, že všechno znáš a všechno víš, a my jsme tady hlupáci x 99 - akorát nevím že bychom jim lezli do zadku. Jinak máš pravdu, ale totéž platí o Ukrajině, a konec konců to není nijak lepší ani v ostatních post komunistických zemích.

   Smazat
  4. 13:36 jednoho krásného dne pomřou i ti oligarchové, ale i politici a úředníci, kteří chtěli předat své "zlaté ruské doly" svým potomkům, t.č. vyslaných na zahraniční studia. Jenže dne 15.1.2020 jim do toho Putin hodil vidle, jejich potomci se již k lizu v Rusku nedostanou :-)

   Smazat
 17. Místo abyste diskutovali hádáte se s placeným trolem. Diskusi rozvrátil a o to jim jde! Tak hodně zdaru.

  OdpovědětSmazat
 18. 15:00 Floriďane, je to pravda, že v USA bydlí více než 20 miliónů Američanů na parkovištích v tzv. "Trash-Trailers" (česky by se řeklo "lidský odpad v maringotkách"), kde se platí i tak přes 500 dolarů za měsíc (místo, odpady, voda, elektřina a daň)? A je to pravda, že tam bydlí především američtí důchodci, kteří 25-30 let spláceli svůj dům, který jim za ta léta shnil, ten pak prodali a za utržené peníze si koupí "Mobile-Home" (Trash-Trailer)? Děkuji za odpověď, na byt v USA mít asi nebudu.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Co chápou nebo nechápou v Bílém domě těžko říci...
  Realita je, že když Trump pronášel "Zprávu o stavu unie", tak vyzdvihl důležitost Latinské Ameriky a ke svému projevu si přizval (již poněkud zaprášeného) Guaidóa...
  Takže s tím "chápáním" to asi nebude žádná divočina ;-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to vidím já: Trump chce stáhnout americké vojáky z Blízkého východu (i Afghanistánu), takže USA přijdou o syrskou a iráckou ropu (ropa z břidlic bude brzy na konečné), musí ji proto nahradit dodávkami z Venezuely, proto je klíčový ten venezuelský loutkový prezident Juan Guaidó :-)

   Smazat
  2. 17:21...Myslím, že nějaké stahování vojáků z BV by Trumpa nenapadlo ani v nejbujnějším snu.
   Obklopen prosperujícím a mírovým Orientem by se Izrael necítil bezpečně.
   Takže na Středňáku se musí válčit, aby měl izraelský lid klid na práci.
   Helanov

   Smazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. svatá pravda a nejenom tento, ale i jiní, kteří nejsou vlastenci by odsud mněli vypadnout a hledat si obživu jinak než jako Jandovi vlezdo....

   Smazat
  3. Mne jen udivuje jak ten debil staci cmarat na ruzne clanky v NR sve zhovadilosti a stale nekomu nadavat .Je to zcela jiste denmentni jedinec retarded a pravdepodobne i uchyla, pravdepodobme homosexual ktery nema zadne deti dostupne a vse se provalilo do velke boule vzadu na hlave jiste zcela nesoumerne asi i zplostele. Pozor na neho je nebezpecny ,pry zije v jinem svete a casto je Trumpem Putinem ci Napoleonem ci jinymi velikany ,mozna i Hitlerem

   Smazat
 22. Co se týče Mr. Honolulu, buďme vděční, že navzdory cenzorům z NR, která není víc než platformou neobolševických podlidí*), ohrožujících bílou civilizaci ji vůbec tento vyjímečně rozumnej pán neodbytně navštěvuje! Páč na rozdíl od místních odulců)** v životě něco zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel komoušský opičáky na Limpopo a tak ví co bolševismus obnáší, ale místní přemřelá rudá sebranka si dovoluje takovýho machra cenzúrovat! Xindl kerej měl bejt popravenej nejpozdějc do Vánoc 89 a před popravou i mučenej tu dělá 30 let po Plyšáku cenzóry! To to ti "demokrati" a jiná havlistická svoloč teda dopracovala ...

  *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

  Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

  **) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.