Reklama

neděle 2. února 2020

The Financial Times napsal o úspěších ruské ekonomiky po zavedení sankcí

2.2.2020 Sputnik
Ruská ekonomika, která již několik let podléhá západním sankcím, je dnes mnohem stabilnější než kdykoli předtím. Podrobněji o tom s odkazem na experty napsal anglický mezinárodní deník o světové ekonomice The Financial Times.
V článku se píše, že i přes mírné zpomalení ekonomického růstu pod vlivem sankcí se ruská ekonomika vyvíjí stabilněji než dříve. Příkladem je vytvoření Fondu národního blahobytu (FNB) ve výši 124 miliard dolarů (2,8 bilionlů Kč). Zároveň „vývozci dokázali najít nové trhy a dovozci domácí alternativy“.

Poznamenává se, že takový stav ekonomiky byl umožněn díky provádění „přiměřené finanční politiky, hospodářské adaptace v průběhu let západních omezení a velkého štěstí“.

Deník naznačuje, že jen malá část ekonomů se snaží zpochybnit skutečnost, že celkový ekonomický stav Ruska je dnes lepší právě v důsledku zavedení západních sankcí. Země reagovala na omezení ve třech klíčových oblastech. Zaprvé Rusko „utáhlo své opasky“, omezilo vládní výdaje a „donutilo své banky a velké korporace, aby vyčistily rozvahy“.

Druhý důležitý krok souvisí s vynaložením bilionů rublů na dovozní substituční programy a se zákazem dovozu potravinářských výrobků z Evropské unie za účelem stimulace domácí produkce. Kromě toho země přezkoumala vynakládání zisků z prodeje ropy a plynu a poslala příjmy nad stanovenou úroveň do FNB.

Na konci článku je zdůrazněno, že výsledky takového směru jsou působivé. Zejména ruský veřejný dluh je kolem 15 procent HDP, zatímco průměrný podobný ukazatel v EU dosahuje 80 procent.
Americké sankce proti Česku

Nedávno Sputnik psal o tom, že USA chtějí uvalit sankce na Česko.
O co jde? O zavedení digitální daně, kterou chystá vláda Andreje Babiše. Ta se nelíbí Bílému domu, a tak nám hrozí sankcemi. Píší o tom česká média. Námitky k dani prý už od amerických diplomatů dostalo české ministerstvo financí.

Česká vláda sedmiprocentní digitální daň pro velké internetové firmy schválila loni, poté ji začala projednávat Poslanecká sněmovna. Washington daň považuje za diskriminaci vůči firmám se sídlem ve Spojených státech. Podobný spor vedou USA i s Francií, která má tříprocentní digitální daň.95 komentářů :

 1. Možná ten článek má něco do sebe ale, aby to nedopadlo jako vždy. Za špulku nití, když byla ukradená dostala šička ve fabrice 5let na tvrdo ale je jasný, že se do rozsudku napíše 500 metrů šicího vlákna, protože pak to má jiný grády. Takto to popisuje nositel Nobelovky Solženicin v S.G.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co si myslíte, že se dneska přímo u nás děje v mnoha podnicích? Myslíte, že se lidé změnili na anděly a svaté Františky? Jen se změnila prvotní motivace. Neposílá se sice do vězení (většinou), ale pomluvami, lží, bojem o přízeň šéfů to jen kvete. Podlézavost, vlezdo...eleleztví bují stejně tak. Nejspíš by Vám mohlo podle vašich slov vadit, že na nás kašlou, jako na "západ" celkově. Pokud věříte všechno jen takovým jako SoLženicin, je mi Vás NEupřímně líto. Patří Vám to.
   A co si tam dělají, je jejich věc. Mohlo by se v opačném případě stát, že by se mohli začít pořádně plést na oplátku do našich věcí.

   Smazat
  2. 10:35 ste to nepochopil. Krade se všude a vždycky se kradlo. Jde o to, jak se dá hospodařit, aniž by se metody středověku nestali politickou metlou. Jinak Solženicin je ruská autorita nonplus gráta a vy jste analfabet ruský literatury.

   Smazat
  3. Nejvíce se prý krade (v rozsahu desítek biliónů dolarů) v Pentagonu. Máme se stále čemu učit.

   Smazat
  4. 10:54 dejte odkaz, jinak to vaše,, prý,, má cenu štěkajícího psa. Ale možné je všechno. PRÝ se nejvíc krade v Rusku a tomu i věřím

   Smazat
  5. Projekty "neviditelných" fagat a letadel jsou poznamenány mimořádnými výdaji ze státního rozpočtu USA, které napovídají na rozsáhlou korupci. Píší o tom skoro všechny americké deníky minimálně už 9 let. Proto Trumpeta vyhrála volby. Slíbila s tím něco udělat. Ale místo toho jí pod příčesek vlétnul vítr.

   Smazat
  6. 10:54 Američtí vyšetřovatelé, kteří shromáždili zjištění korupce, krádeží a defraudace v Pentagonu v rozměru biliónů, měli sídlo právě v mrakodrapu č. 7, který byl proto náložemi odpálen také 11.9.2001, likvidace dvojčat zřejmě sloužila pouze pro odpoutání pozornosti. Hlavním cílem byla "sedmička".

   Smazat
  7. 10:54 Prý v desítkách miliard, vy jste ale magor!!!!!!

   Smazat
  8. 11:41 á, už zase dvojčata , když se napíše ZŘEJMĚ, tak je to naprostá pravda.Dej odkaz ale ne ten z Aeronetu, anebo podobně. Teď ještě přihoď něco o operaci Kozoroh , že Honivůd má príma animaci z měsíčního povrchu a ještě pár mouder o studeným ohni v podání J. Palacha. Neboj, zvracet nebudu mám za ta léta vašeho lhaní už imunitu

   Smazat
  9. To co probíhá v Rusku, tak přesně totéž probíhalo a probíhá v ČR, ale opačně.

   Smazat
  10. Anonymní 2020 10:52 2. února
   SoLženicina (tento tvar s velkým L je v Rusku často používán) nepovažují V Rusku normální lidé za "nic moc" (jemně řečeno). Prvotní doba okouzlení jeho pracemi vystřídala doba konfrontace s fakty a reáliemi. Solženicina si váží jen takoví "numera una" jako vy a vám podobní. Podobně to dopadlo s "díly" Viktora Suvorova, který vyšel i česky. Podivuhodnou neznalost jste naopak projevil vy. Nesmíte si plést "naši doporučenou" dezinformaci za literární kvalitu.

   Smazat
  11. 15.55
   Solženicynovi nevěřit, The Financial Times nevěřit... tak to vám už zbývá jenom kuchařka.

   Smazat
 2. No bodejď, když si hospodaříte doma sami, musíte "nechat" růst ekonomiku a všechno s tím spojené. Mají sice potíže, ale jsou to JEJICH POTÍŽE, KTERÉ PŘEKONÁVAJÍ SAMI.
  A pokud jim , to jako "naše EU", sebereme ještě příjmy za ropu, plyn a další suroviny, za nějakou dobu nás nebudou potřebovat na nic jiného než na koulování a stavění sněhuláků.
  Já bych uvítal sankce takového druhu i proti nám, neboť to by se do politiky hrnuli především "přicmrndávači" (doslova a do písmene) cizím idiotům, aby to "změnili". Tím by byli snadněji odhalitelní širšímu spektru lidí - voličů, no a zbytek by mohl být zvolen třeba jen opcí.
  A pak - sice hodně práce a učení - ale výsledek by mohl stát za to.
  Kdeže české zlaté ručičky jsou? Je jim minimálně nad padesát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK- dnešní školství produkuje v praxi neupotřebitelné polovzdělance .
   http://www.nwoo.org/2020/01/28/soucasne-skolstvi-likviduje-mladez-vyroba-nervaku-fetaku-a-trosek/

   Smazat
 3. Digitální daň. Platí ji domácí firmy a pokud bude zavedena, je namířena selektivně jen proti firmám USA. Jak je možné, že již dávno nebyly zdaněny zisky amerických firem či jiných na českém území, byť jde o zisky z internetové činnosti?!

  OdpovědětSmazat
 4. 11:09 Česko je dnes v postavení nesvéprávné kolonie, a proto všechno je zde zorganizováno na všech úrovních tak, aby byl snadný vývod peněžních prostředků do zahraničí - nejenom zahraničními vlastníky, ale i těmi místními. Oficiálně je to půl biliónu ročně, ale neoficiálně asi bohužel ještě více.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:46 LŽEŠ!!!! Jen si Západ bere co zde do zaostáleho prumyslu po komouších nainvestoval a samozdřejmě dnes už zisk!!! Díky zahraničním investorum tady není bída, tak jako 30 let před tím!

   Smazat
  2. 12:06 Lžeš tady ty prozápadní zaplacený poskoku. Za socialismu si mohl člověk vydělat manuální prací. Průmysl jsme měli skvělý kvalitní výrobky a jídlo. V tomhle zavšiveným kapitalismu jen slyšíme nejsou peníze. Kde jsou daně rozkrádají je politický nýmandi od okresu nahoru.

   Smazat
  3. 11:46 a to, co zůstalo po kupónovce chtěl Zeman nacpat do hrdla Číně.

   Smazat
  4. 12:35 Nenech se vysmát, kvalitní výrobky, kdy jsi dovezl domu Škodu 120 a dva dny jsi ji dával dohromady, automatická pračka, která ti v koupelne rozbila nedostatkové obkladačky,vše co se tehdy koupilo byly krámy ze kterých měl Západ velkou prdel. Výrobky které se vyráběly min. 10 let, žádná inovace a ty tady budeš psát jak bylo vše kvalitní, ani ty potraviny, pokud si vzpomenu na lečo ve skle tak se mě ještě dnes otevírá kufr, nebo odporná tlustá tlačenka, z uší a zubu, ty kvalito, jelito.

   Smazat
  5. 12.06
   Bože, vy jste hlupec...

   Smazat
  6. 16:35 Mě lhát nebudeš ledničku jsem měl 20 let zimní bundu mám ještě teď. Hodinky Primky nosím stále kapitalistickou ledničku jsem musel po 8 letech vyhodit protože se nic neoplatí opravit. A ty západní výrobky též v dnešní době stojí za starou belu. Panasonic nebo prosonic je dnes jednom a to samé. A pro chutné potraviny jezdím do Polska a Německa. Tak se můžeš jít vycpat kavárnický blbečku.

   Smazat
  7. Teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Prdění malomocných, žlučovitých, i zemanovských socek v pracovní době to jenom potvrzuje. Nostalgicky opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se rozdávalo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale promoskevskou trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Čecháčci jen žvaní – kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni a připravují se na moment, kdy azbucky uloupí (znárodní) západní investice v ČR, poskytnuté v době, kdy zde postkomunistická lůza chcípala hladem. Pro Západ jsou stejně nedůvěryhodní a nespolehliví, jako v době předválečného Mnichova pro Francii a Británii. Polsko mělo už tehdy větší cenu. A kdyby bývali jeho vládci byli rozumný v roce 1939, tak civilizovaná Evropa mohla v současnosti vypadat takhle! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 5. Zajímavé, rus bilion sem, bilion tam a duchodci mají v přepočto 5 200kč prum duchod.Kdo ten článek asi psal, zaplacený mazal! Každý ví že dnešní ruská ekonomika jde díky sankcím rapidně dolu, je udivující jak se sputnik hned chytne stébélka!
  Bohaté země nemusí do světa vytrubovat jak jsou na tom dobře! To jen chudák rusáček!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kedy ste boli naposledy v Rusku???

   Smazat
  2. http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2560-lide-v-rusku-pry-umiraji-hlady-jak-se-skutecne-zije-v-ruske-federaci
   http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2983-proc-sileny-poplach-s-putinovou-reformou-ustavy-v-rusku-a-je-to-venku
   Experti FCP Financial Management odhadují množství amerických bankovek v rukou Rusů na 35-40 miliard USD. To je ale velmi skromný odhad. Už v letech 2006-2010 se podle hodnocení ministerstva financí USA nacházela v Rusku dolarová hotovost ve výši cca 80 miliard.Podle mých osobních odhadů dosáhla počátkem roku 2019 veškerá zahraniční hotová měna v Rusku 84 mld. USD, z nichž přinejmenším 70 mld. USD připadlo na stodolarové bankovky. A hotovost rublová k 1. lednu 2019 představovala 9.939 mld. USD (podle oficiálního kurzu je to 143 mld. USD).Takže v celkové peněžní mase RF (hotovost v rublech + zahraniční měně) připadlo na zahraniční měnu 37 %. A podíl stodolarovek dosáhl zhruba 30 %. Jinak řečeno, dolarová hotovost obsadila významnou část ruského peněžního trhu.

   Smazat
  3. 12.03
   Napřed si zjistěte, co si ruský důchodce za ten váš úžasný převod rublů na kačky koupí, ano? Není to nic těžkého - asi minuta klikání. A také zjistěte o kolik tam zvedl Putin během svého působení platy a ekonomiku obecně. Je udivující co za kraviny napadá neinformované jeduflusy. A pak teprve přisírejte do diskuze své manipulační kydy.
   Bohaté země nemusí do světa vytrubovat že jsou nejbohatší, největší, nejchytřejší a jak jsou na tom dobře a při tom hrozit sankcemi vlevo vpravo. To jen blbej machr strejda Sam.

   Smazat
  4. 13:31 Milánku, tvá náklonost k Rusku je mě známá. V rusku je levnější asi o polovinu benzín, jinak je vše v pŘepočtu skoro stejné, pokud srovnám duchody u nás 14 200 prum a ruský 5 200, tak i ty proruský nadšenec musíš uznat, že ruský duchodce ryje držkou v zemi, s tím nic neuděláš. A kdo myslíš, že za ten stav v rusku muže?? Tvuj kámoš Putin, svojí militantní politikou, jen zbrojit a zbrojit a většina rusu má potom hajzl na chodbě!!!A nakonec, znalče, podívej se jak za poslední dny se propadá kurz rublu k dolaru, během pár dnu o 4 bezcenné rublíky, ty proruský pošahanče!Co opsal sputnik? jen chválu na rusko, rusko musí vytrubovat jak to i díky sankcím všem natřelo. Rus byl vždy velkohubý!Tak jako ty.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 14:48 říká se, asi oprávněně, že pouze prostitutka přepočítává všechno jenom na prachy :-)

   Smazat
  7. 15:16 Potom vás asi nezajímá vaše mzda nebo duchod, ani ceny v obchodech, co se týče peněz tak nic, vy na prachy prostě nejste, hmm tak jo.

   Smazat

  8. 14.48+15.00
   Liborku, vy můj hlupáčku pitomoučkej, opravdu, ale opravdu nemohu za to, že zaměňujete respekt za náklonnost. Vím, nemůžete za to, je to nad prahem vašeho vnímání jednoduchého organismu, že. Ale přece jen - nedalo by se stím něco udělat?

   A jinak. Jen tři položky.
   Pohonné hmoty - o 50% méně
   Nájemné o 44% méně
   Životní náklady (mimo nájem+PH) o 20% méně.
   No a včil si vezměte kalkulačku a počítejte a průměrujte a mudrujte.

   Liborku, a co to, že vás tak prudí info z The Financial Times? Že na Rusko neplive? Tak víte co, vy pošahanče bez mozku? Sedněte si do kavárny, před sebe rozprostřete The Financial Times, a poplivejte ho. A jestli vám to pomůže, poplivejte ještě Sputnik a Putina, pak si ho nad tím svým dílem vyhoňte, a zbavíte se tenze. Sice dál zůstanete jelimanem, ale aspoň se vám uleví.

   Kongu, vy mudrlante přiblblá, a jak jinak můžu diskutovat s takovým pitomcem jako jste vy, než se snížit na vaši mentální úroveň a dělat ze sebe blbce abyste chápal o čem je řeč?
   Jinak vám doporučuji totéž co idiotkovi Liborkovi - vezměte si kalkulačku a počítejte a průměrujte. Hlavně vezměte v úvahu nájem a pohonné hmoty. A dále to, že ten vámi nenáviděný Putin mzdy a důchody za dvacet let zněkolikanásobil - zatímco vámi oběma tak milovaný strejda Sam je má už několik desetiletí zamražené a čím dál víc Amíků žijících z ruky do huby.

   Oběma:
   Neměli byste se už konečně smířit s tím, že Rusko je na vzestupu, zatímco váš milovaný strejda Sam ve fatálním sešupu? To už ani na Letné nezachráníte, kašpárci.

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. Chtěl by proruské diskutéry schladit. Pokud se drží v Rusku dolarová hotovost mezi veřejností, to znamená jediné, nevěří vlastní měně. Nevím, podle jakých čísel autor napsal ten článek do FT, ale já bych to typl na velmi malou znalost ruských reálií. Malý vnější dluh je způsoben právě sankcemi, protože Rusku nikdo nepůjčí. To samé je Somálsko a Afghánistán, ti mají skoro nulový státní dluh. Zato dluhů mezi obyvately je podstatně více než u nás a USA. To je spíš alarmující situace než pozitivní. V Rusku jsou přitom jedny z nejnižších výdělků a důchodů. Ceny se vyrovnávají na ty světové, které platí v každé zemi. Jak může někdo s důchodem 5000 Kč přežít, to skutečně nechápu. Ale zato chápu, když 2/3 VŠ už utekli ze země a chápu, když průměrný věk dožití je 64 let.

   Smazat
  11. 6:30
   Liborku, miláčku, ani přinejmenším jsem nepochyboval, že se tady objevíš, i když tyhle informace nepocházejí ze sputniku, ale The Financial Times:-). Tfujtajbl, už i tamní redakce se zbláznila, nebo tam Putin nasadil své agenty! Sakra, ten bejvalej agent ŠTB, nebo čeho, dělá i tam neplechu! Pepku zlatíčko rychle se musíš přestěhovat do jiné prdele, neboť se do toho průměrnýho věku dožití, kterým se tady pořád oháníš a troluješ, nevejdeš:-).

   Smazat
  12. 10:30 Blbečku a co nějaký argument, jen tupý komentář, chudáku proruskej! Příspěvek který pomlouváš uvádí fakta, co ty? Vy proruští idioti jste tak pruhlední, bez fantazie, prostě vymytý mozky ruskou ideologii.
   Ty ho znáš, Libora, jak víš že je to zrovna Libor: IVANE!

   Smazat
  13. 19:55 Jen se divím, že se do toho ruského " ráje " nevypakuješ , co ti brání, tak levně přece není nikde na světě. jak čmáráš. Ty vole, opravdu máš mozek v hajzlu z toho věčného čtení sputniku!
   Idiotivi jako ty to napíšu znovu!
   Pruměrná mzda v Rusku 15 350
   Pruměrný duchod v Rusku 5 200
   To, že jsou dvě položky menší jak u nás a ostatní stejné relaci , tak i ten příjem jim na slušné žití nestačí PANIMAJEŠ IDIOT?
   A Putler jim mohl přidávat třeba desetkrát.
   Tak proč děláš ze sebe totálního blba ty ruský mamrde!
   Ale ten tvuj konec, to je slušná parodie ," RUSKO NA VZESTUPU " TY VOLE UŽ NECHLASTEJ TU SAMOHONKU. Podívej se jak ruský rubl se oproti US DOLARU za poslední dobu propadl! čeuskuřbuřt!

   Smazat
  14. Realita je taková, že prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
  15. Přiblblým genderům nade mnou.
   10:53
   1) Co bych tam dělal imbecile?
   Jsem, na rozdíl od vás, český patriot, ne slouha protičeských neziskovek a adorant militantních ušáků a dementních eurohujerů jako vy.
   2) Idiote, ve skutečnosti je průměrná mzda v Rusku 17 900 kč, ne 15 350. Najděte si relevantní info než začnete jeduflusat, ano? Mimochodem, 150 000 pracujících v čr maká za 13 350 kč/měs. - co myslíte, stačí jim to na slušný život? Co kdybyste se namísto zbytečných starostí o Rusko a juchání se soukmenovci na Letné staral o tyto věci? Že byste tak byl aspoň užitečný.
   3) Jen imbecil nepochopí, že stát s nevětším nerostným bohatstvín na světě který se dokáže rozvíjet i vzdor sankcím, je na vzestupu, a stát který dluží biliony dolarů a jehož sociální politika se dlouhodobě zhoršuje v sešupu. To už musí být někdo skutečný bezmozek aby toto nepochopil.
   4) Jak se stalo, že z vás vyrostl takový kretén vy havloidní nemyslící hovne?
   15.24
   Přečtěte si co jste vyprdnul, ano? To je hloubka myšlenek, co? Chudáčku blbečku.

   Smazat
  16. 21:20

   Státu je největší bohatství k ničemu, když ho nedokáže využít. Uganda nebo Sierra Leone mají taky ohromné bohatství.

   Smazat
 6. Můžeme si tady pindat cokoliv, ale ten ruský dluh 15% HDP a dluh UE 80% HDP, to mluví samo za sebe. To je ale jenom začátek, pokud Putin řekl , že mají zajištěný náskok ve zbraňových systémech, tudíž budou mít klid na práci, budou jejich úspěchy pokračovat. Ušáci hloupou politikou, například výše zmíněnou hrozbou sankcí za digitální daň u nás, od sebe odeženou všechny a zůstanou nakonec jako ten příslovečný kůl v plotě. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 14:54 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  4. 14:57 AÁÁÁÁ zase magorek co neumí nic jiného vymyslet, jen mele neustále dokola tu jednu blbinu.Hodně velký chudák musíš být, paciente.

   Smazat
  5. 15:06 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. 15:08 Jen potvrzuješ co jseš za vola, jdi se léčit, blbe!

   Smazat
  8. 15:19 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  9. 15.13
   Tak to jim závidím. Ty hajzly na chodbě a žumpu na dvoře. Za to u nás je samej hajzl a žumpa rovnou v diskuzi.

   Smazat
  10. 13:50, právě nízký dluh znamená stagnující ekonomiku a nedůvěryhodné investiční prostředí. Optimum je 60-90%. Vysoký dluh nad 100% může být, ale jen tehdy, pokud je ekonomika výkonná s pozitivními vyhlídkami i do vzdálenější budoucnosti. Například u Řecka vysoký dluh hrozil cross default, v Japonsku nevadí, právě naopak.

   Smazat
  11. 15:08 Za víc jak 3 roky si se naučil víc, než změnit jméno, jináč je ten tvůj nepůvodní skřek furt stejnej. Ale poradím ti jak si to ještě víc ulehčit: dej tam tohodle svýho Aspergem stiženýho kremelskýho vypouštěče - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   a nebudeš to muset pracně každých pár let měnit, Hovnere Debyliči!:-)))

   P.S.: Jedinej kdo tu zamečí budeš ty, až po koupeli v bílým fosforu s drátem navlíknutým na hnátě budeš suplovat věřejný osvětlení, Lenere Putlerýči! A s tím se špatně skáče:-)))

   Smazat
 7. 13:50 ...dluh EU 80%...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:15 Ze srdce vám to přeji, na naše poměry se mám taky dobře, jako duchodce 2x do roka na měsíc po Jadranu na rybách super, ale to místním zapšklým starým komoušum v duchodu nevysvětlíte.Ti budou neustále blábolit, jak za nich bylo dobře, tím si omlouvají svuj rudý podělaný život. Přeji vám zdraví a spokojenost!

   Smazat
 10. Vzhůru na Floridu, už tam dlouho moc krásně nebude: https://strangesounds.org/2020/01/florida-sinkhole-swallows-mobile-home-video-tallahassee.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:03 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  3. 15:04 Za víc jak 3 roky si se naučil víc, než změnit jméno, jináč je ten tvůj nepůvodní skřek furt stejnej. Ale poradím ti jak si to ještě víc ulehčit: dej tam tohodle svýho Aspergem stiženýho kremelskýho vypouštěče - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   a nebudeš to muset pracně každých pár let měnit, Hovnere Debyliči!:-)))

   P.S.: Jedinej kdo tu zamečí budeš ty, až po koupeli v bílým fosforu s drátem navlíknutým na hnátě budeš suplovat věřejný osvětlení, Lenere Putlerýči! A s tím se špatně skáče:-)))

   Smazat
 11. Rusko je dnes možná jednou z posledních zemí světa, která žije za své a která nemusí vykrádat a vydírat jiné země, aby vůbec přežila jako USA s tím svým papírovým, ničím nekrytým dolarem, a fiktivním HDP, který není ničím podložen (vybásněnou statistikou a z 80% jakýmisi službami). Máte-li hotovost tak hned zítra po ránu vyražte na burzu nakupovat cenné (bezcenné) akcie, budou se skokově zlevňovat :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se, dolar je udržován stovkami vojenských základen po celém světě, základen, které zabezpečují nepřetržitý přísun životodárné drogy do světového centra pravdy a lásky. Bude tomu tak na věčné časy a nikdy jinak :-)

   Smazat
  2. přesně tak, dolar je stejně jako Lenin, věčný :-)

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 15:03 Sice máte pravdu, ale ti ubožáci nechtějí slyšet pravdu, oni chtějí slyšet, že pravda je to co oni říkají.
   Taky na to je krásnej citát:
   Letnímu vánku o bouři
   studniční žábě o moři
   a polovzdělanci o tom co ve škole neslyšel
   nevyprávěj.
   Čínské přísloví

   Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  5. 15:03 To je strašnej blábol ...

   Smazat
  6. 0:27, připojuju se k hodnocení.

   Smazat
 12. 15:06 Mně to ale připadá, že to píše jako reakci na vaše hloupé, dětinské, ale zejména sprosté příspěvky. Normálně diskutujícím nic takového nechodí, jenom vám, Pepku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 15:34 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 16:48,16:49 a ty blbe neumíš nic jiného ,než tapetovat ty tvoje sračky.

   Smazat
  6. oprava: blbe 15:52

   Za víc jak 3 roky se ten hovner debilyč nenaučil víc, než změnit v tom jeho nepůvodní skřeku jedno jméno. Měl by si to ještě víc ulehčit tak, že tam dosadí tohodle svýho Aspergem stiženýho kremelskýho vypouštěče - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   a nebude to muset pracně každých pár let upgradovat!

   Smazat
 13. Unknown2. února 2020 15:36
  15:03 No nevím, za vykradení našeho uranu nám do dnes Rus nedal ani haléř! Tak bych s tím vykrádáním byl opatrnej.
  ============================================================
  Naprostá hovadina, mantra antikomoušů. Rus nám platil za uran aktuální světové ceny. To je fakt. Ověř si to.

  OdpovědětSmazat
 14. Co se týče HDP, tak výsledky z roku 2 017.
  USA- 13 místo s 59 532 dol
  Česko- 39 místo s 36 916 dol.
  Rusko- 61 místo s25 551 dol.
  Čína- 84 místo 16 086 dol.
  Tak tady není co dál řešit! Tohle nikdo neokecá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:22. Jo, ekonomiky půjček, úvěrů a dluhů ty rostou jako divé. Čísílka bobtnají, troubové plácají...
   Státní dluh USA v r. 2017 byl 20 bilionů a 105 % HDP.
   Deficit rozpočtu 1 bilion dolarů.
   Tady fakt není co řešit, tohle neokecá ani největší zdejší kecal.
   Zatím je drží povinnost kupovat dolary, kdo chce obchodovat a hlavně kupovat ropu, jištěná letadlovými loděmi lodě a stovkami základen. To se nám to parazituje, když to jiní platí...

   Smazat
  2. 16:22, Rusko má 11500, Česko 22000, Čína 23000.

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. 16:55. No, těžko tohle vůbec komentovat...
   Po zrušení sankcí volá každý rozumný člověk, tudíž i prezident, protože na ně doplácejí především naše firmy, které tam obchodovaly. Nevím co je na tom tak nesnadného k pochopení.

   Smazat
  3. 17:11
   Reagujete zbytečně, to je známý žlučovitý přemřela Pepek Vyskoč.

   Smazat
  4. 17:11 Dokud bude ruský parchantstát okupovat Krym, tak sankce budou trvat. Velice dobře Západ dělá, no, ale vždyť ty sankce naopak rusáčka posilují CHIIIÁÁÁCHHÍÍÍÍ, tak na co si stěžují!

   Smazat
 16. To je sranda, že jakýsi "Fond národního blahobytu" je vyčíslen v amerických dolarech. Ovšem co to je za "Fond", ...
  Petr

  OdpovědětSmazat
 17. Petře 0:24, vy jste tady chyběl. A víte vy v čem je onen fond deponován? A k jakému účelu byl vlastně vyčíslen? Jakými prostředky bude vynakládán? Vy netušíte míru svých neznalostí, ale jak to vypadá, troufáte si analyzovat cokoli. No, dál se znemožňujte.

  OdpovědětSmazat
 18. inak - Solženicina v Rusku nepovažujú za spisovateľa ktorého by mali uviesť do Dvorany slávy - celé jeho dielo písané v duchu autentičnosti, v mnohom sú to len polopravdy - príkladom je príchod väzňov po vojne do gulagov, bývalých vojakov ČA, boli to vlasovci,dezertéri, ktorí spáchali rôzne priestupky, krádeže, lúpili a pod. - on ich prezentoval v úplne inom svetle - takže postavil príbeh o trockistoch, ako vpredu, a tých že tam bolo najviac, dnes v Rusku a po rozpade CCCP sa uvidelo, čo za chátra to bola a aj dnes je ...

  OdpovědětSmazat
 19. 7:28 Taky jak jinak, Rusko se vždy bránilo a brání pravdě zuby nehty a dehonestuje ty kteří vidí dál než za ruský roh.
  V posledních letech Ruská lež je na vzestupu. Spousty akcí Ruské sebranky po světě a rus zapře i svou matku!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani přinejmenším jsem nepochyboval Pepku10:26, že se tady objevíš, i když tyhle informace pocházej z The fincial Times a ne ze Sputniku. Stačí jenom napsat: "Rusko, Putin" a Pavlovův psí slintací reflex u našich věrných strážců demokracie lidských Europských prav a hovnot se okamžitě dostaví. Ošetřovatelé by ti měli uvázat podbradníček Pepku10:26, neboť jim oslintáš celou klávesnici počítače i s monitorem!

   Smazat
 20. Putin zachránil Rusko po roce 2000 od rozpadu a proto má doma tak velkou podporu, která stále trvá. Sankce jenom posílily ruskou ekonomiku, protože si dnes Rusko mnoho věcí vyrábí samo a my jako hlupáci jsme opustili ruské trhy a tam nastoupila domácí produkce a my už se tam nikdy nevrátíme! Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes politickou a ekonomickou "rakovinou" světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:58, samovýroby je v Rusku málo a USA v žádném případě nejsou rakovinou. Dluh je většinou strukturován vnitřně a vnější dluh Američany zas tak zajímat nemusí. Alespoň zčásti nemusí. Přesto jejich obligace jsou nejhodnotnějšími aktivy. Pokud se investor rozhoduje, zda koupit zlato nebo US dluhopisy, koupí dluhopisy. To není žádný trolling, ale fakt.

   Smazat
 21. 16:18, mohl byste vysvětlit, kde co tedy není, řekněme ke koupi za deklarované ceny, když US státní dluh v US rezervním fondem emitovaných dolarech představuje biliony dané měny. Potažmo, jakou skutečnou hodnotu (hodnotu!) mají US obligace denominované v US dolarech? Domníváte se, že takové poměry lze udržovat věčně? Když ano, říkáte, že je to mravné? Ptám se!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:01, mají hodnotu deklarovaného výnosu. Já nejsem obchodník s dluhopisy, ale ve všech ekonomických periodikách se o US dluhopisech zmiňují v superlativech a také vím, že jdou rychle na odbyt.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.