Reklama

středa 5. února 2020

Ve Wuchanu se bojuje i za Prahu


Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
5.2.2020 VašeVěc

Jestli Číňané epidemii koronaviru 2019 nCoV nezvládnou a změní se v pandemii, dolehne i na nás. Pak nás možná zamrzí, že z obrovitých peněz, které vydáváme na nesmysly, jsme nevyčlenili trochu víc na něco, kde šlo opravdu o národní bezpečnost.

Zprávy o tom, že Číně napřed nepomůžeme, a pak jí teda dáme nějakou drobnost, aby se neřeklo, mě naplňují hlubokou trapností. Není to tak dávno, kdy jsme s ní navázali strategické partnerství, a teď ji najednou neznáme, protože u nás málo investuje. Takhle si může stěžovat leda strategický vyžírka.

Navíc nejde o politiku, ale o život. Nikdo neví, jak se situace s koronavirem vyvine. Častá srovnání s běžnou chřipkou, za kterou jen u nás zůstávají tisíce mrtvých ročně, kulhá. Většina lidí je po opakovaných infekcích imunní, a když je nejhůř, máme tu očkování nějakým předloňským kmenem, který částečně ochrání ty nejohroženější. Tohle u koronaviru 2019 nCoV není k dispozici, tam jsme nahým v trní.

Investiční banka Goldman Sachs se pokoušela odhadnout vliv epidemie koronaviru na světovou ekonomiku, došla k nějakým desetinám HDP, ale spíš šlo o pokus uklidňovat veřejnost. Desítky milionů lidí žijících v Číně v karanténním režimu bez možnosti opustit města, přerušené letecké linky, bortící se systém mezinárodní spolupráce, to všechno je jen začátek. Předpoklady, že koronavirus vydrží jen týdny a zvadne jako všechny sezónní virózy, se nemusí naplnit.

Vlastně ani nemáme příliš přesnou představu o jeho rozšíření, protože statistky počítají jen ty, kdo zamíří do nemocnic. Kdyby se měla rozvinout skutečná pandemie nad možnosti kontroly, škod se nedopočítáme. Proto nestačí jen Číňanům držet palce, aby to nějak zvládli. Je třeba jim pomáhat, abychom zastavili virus, který může ohrozit bezpečnost České republiky. Ve Wuchanu se bojuje i za Prahu. Tentokrát doopravdy.

O bezpečnosti se toho u nás hodně nažvaní, ale příval slov má obyčejně zastřít fakt, že se chystáme vydávat obrovské peníze na něco, co ve skutečnosti nehrozí. Snaha některých politiků vyšponovat české výdaje na obranu až na dvě procenta HDP znamená, že bychom měli na tyto účely vyhazovat až 110 miliard korun ročně. Tuto částku však musíme zvažovat v rámci státního rozpočtu o výši 1,6 bilionu korun, nikoliv HDP ve výši 5,5 bilionu korun. Ve státním rozpočtu by zmíněných 110 miliard korun činilo skoro 7 procent. Řeči o dvou procentech HDP mají jen odvést pozornost od této smutné skutečnosti.

Zbrojovky mají z naší válečné dychtivosti radost, a ti, kdo jim v tom u nás pomáhají, jistě taky. Když ale odkopneme prkno, o které se opírá potěmkiáda hesel, a spatříme realitu, jedná se o rozvojovou pomoc Spojeným státům a dalším dodavatelským zemím a o zvyšování životní úrovně osob, které jsou závislé na udržování iluzí o bezprostředním ohrožení. Stačí připomenout omšelý vtip o nebezpečném přibližování hranic Ruska k hranicím NATO – jak daleko bylo Rusko od hranic NATO před třiceti lety, a kde jsou ty hranice dnes!

Vedle ruské hrozby se při této příležitosti šermuje také komickou argumentací o šíření demokracie. Například v Iráku. Irácký parlament si teď odhlasoval, že už žádné zahraniční vojáky na svém území nechce a irácká vláda vyzvala USA a další mise, tedy i tu naši, k odchodu. Zdá se však, že Iráčani do toho nemají co mluvit. Americká vláda odmítá respektovat rozhodnutí demokratické instituce v zemi, která byla před 17 lety přepadena na základě smyšlených tvrzení o zbraních hromadného ničení. Že ta irácká demokratická instituce není dokonalá? Která je? A útoky amerických dronů na zahraniční delegace jí k dokonalosti pomůžou?

Takže na vymyšlenou a uměle rozdmychanou hrozbu chceme dát 110 miliard korun, a na reálné nebezpečí, jehož dosah si ani neumíme představit, dáme deset milionů. Rozdíl těch čísel ukazuje ještě jedno riziko, vlastně ze všech největší. Největším rizikem bezpečnosti je to, že o ní přestáváme uvažovat racionálně. Že zavíráme oči před skutečností a nahrazujeme ji sadou předsudků. Je to jako zavřít oči za volantem, protože cesta se nebezpečně klikatí.

Nejde o to vyzývat ke zrušení armády a spojenectví, i když sousední Rakousko je neutrální a středoamerická Kostarika žije v klidu a míru bez armády už od roku 1948. Nepřehlédnutelný není ani fakt, že nikdy v minulosti jsme nežili v takovém souladu se všemi sousedy, od kterých nám ani při nejbujnější představivosti nic nehrozí. Nějakou armádu mějme a spojenectví v NATO může být také užitečné, pokud by dodržovalo vlastní zakládací smlouvu, která je zavazuje k řešení konfliktů mírovými prostředky.

Největší rizika jsou trochu dál, v zemích vyčerpaných neokoloniálním drancováním, která byla završena válečným přepadem našimi spojenci. Je-li však cílem bezpečnosti mír, měli bychom jim teď pomáhat, aby se z toho dostali. Byl bych smířen s výdaji dvou procent HDP na národní bezpečnost, pokud by se jí dosahovalo mírovou rozvojovou pomocí v zemích, které si jinak mohou ulevit jen proudem běženců. Může tam být pár našich vojáků, aby se tam naši inženýři a učitelé nebáli, ale na mírové projekty musí jít desetkrát tolik. Abychom si za ty peníze dělali přátele, kteří nakonec zvyšují i náš potenciál.

Ale teď bychom měli poskytnout rozumnou pomoc Číně, protože tahle válka s koronavirem je opravdu světová. S obdivem sleduji, jak tam budují nemocnice během pouhých dnů a co všechno podnikají pro zastavení epidemie. Musíme jim pomoci skutečně, nejen formálně. Jako novinář jsem začínal v Červeném kříži a mohl jsem se tak seznámit s duchem obrovské solidarity a účasti, který vládne mezi obyčejnými lidmi. To není banalita, když někdo daruje krev, často dvacetkrát, padesátkrát, a zadarmo, protože to někomu pomůže. Živě si představuji, jak tyhle lidi netečnost české vlády uráží.

Nemusíme potit krev, abychom dali Číně víc než deset milionů korun.

31 komentářů :

 1. Vše to vypadá na biologický útok na Čínu, i když se o tom tak nemluví ! Tyhle nemoci tam nebyly a na lusknutí prstů se objeví !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jako chceš říct, že u nás byl mor (tyhle nemoci tam byly) a na lusknutí prstů se znovu objeví?

   Smazat
  2. Nejen, že se neobjeví tyto nemoci, ale že se již prý objevil lék. Aby to nebylo tak jasné (vývoj trvá dlouho viz rakovina) tak prý se ujmul dřívější lék na ebolu. bože od opice k netopýrům.

   Smazat
  3. Kdo stojí za vznikem koronaviru 2019-nCoV? Ačkoliv se nám komerční média snaží tvrdit, že za takto agresivním virem stojí netopýři, tak pravda je mnohem děsivější.V roce 2003 kdy byla nemoc SARS potlačena, byl v tomto roce zároveň vytvořen lidský koronavirus, který byl patentován patentovým úřadem Spojených Států dne 25. Dubna 2003, číslo patentu US7220852B1.Co je pro nás ale nejdůležitější informací, tak to je to, že britská laboratoř Pirbrigh´t Institute uvedla 15. Listopadu 2019 (dva měsíce před vypuknutím epidemie), že získala dotaci ve výši 5,5 miliónu dolarů na vytvoření nových lidských vakcín. Je třeba také zmínit, že ta samá laboratoř si nechala patentovat patent číslo EP3172319B1 na využití koronaviru jako vakcíny pro léčbu a prevenci řady respiračních omezení, jako je například bronchitida.Medvěd už byl rozdělen a bylo určeno dávno před vznikem epidemie koronaviru, kdo a jak na tom vydělá. Za vznikem koronaviru stojí ve skutečnosti britské a americké farmaceutické společnosti.To jak se dostal tento virus do Číny a proč právě v době, kdy celý Svět ví, že v tomto období Čína slaví konec roku a všichni jsou na pohybu. Američani hospodářský na Čínu už nestačí. Co tedy dělat? Co dělat, vidíme. Tak nějak vypadá válka s použitím biologických zbraní. Nebo si někdo myslí opak? Dokonce to vypadá na selektivní virus, který byl "vyšlechtěn" tak, aby zabíjel lidi s geny Asiatů (stejně jako ebola byl dáreček pro Afriku)
   USA největší a zcela bezohledný škůdce světa. Kdy už tomu lidstvo udělá přítrž?

   Smazat
  4. 17:43 Kdo umí umí! Dokonce i Rusáci již zjistili že, v nadcházející válce jim dříve tak osvědčený generál Mráz prdele nespasí! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/rusky-poslanec-za-teplou-zimu-muzou-usa-a-jejich-klimaticka-zbran-40311404?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec nejlepší by bylo zbavit svět západních kapitalistů , ti mají na svědomí všechny války !

   Smazat
  2. Naopak! Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Pokud se vytvoří viry, specifické jen pro konkrétní genetickou oblast jakou je Rusko a tuto oblast zcela vylidní, je to naprosto legitimní. Například různé typy rakovin propukající už v dětském věku a neplodnost mužů jsou vysloveně žádoucí. Taktéž těžké respirační choroby, anthrax a další, včetně pravých neštovic. Léčbou těchto chorob se rozmnožují zdegenerované národy, jakými jsou východoevropané, kteří tomu ve své většině scvým jednáním kráčí naproti. Genetická struktura východní Evropy je totiž dlouhodobě těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud, je to legitimní požadavek pro zachování civilizace ... Rozšíření přemnožených ras a zdegenerovaných ethnik na Zemi je mnohem větším nebezpečím než nějaký jaderný konflikt! Možná že dokonce pouze a jen jaderný restart nakonec naši bílou civilizaci spasí!

   Žluťákům pak pomůžeme nejvíc tím, když je zbavíme komoušů, neb pak nám budou zase smět sloužit v tradičnější pro pro ně roli kuliů (i kuliJan - sic!) vybavení takovouto praktickou dřevěnou šálou - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
 3. Panebože kde všude se bojuje za Prahu! A co my, ruce v klíně a nadávat, ať bojují jiní, že jo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavní boj se odehrává u volebních uren a v hlavách lidí-voličů. Koukněte se na Německo, přemýšlel jste proč po tom všem, co provedla cizokrajná spouobčanka Merkelová Němcům, stále řídí stát? Co u nás? Viděl jste to tupé stádo na letenském majdanu, jak na povel hýkalo podle not? Za co chcete bojovat, je to příroda, hlupáci vyhynou, těm nic nevysvětlíte. Jo, když někdo nadělí váš byt třeba panu Bakalovi a ten vám upraví nájemné, potom zmizí oranžová barva z volební mapy. Mě jenom překvapuje, co ještě by se mělo v Německu stát, aby paní Merkelová zmizela, nebo kolik tisíc imigrantů by se mělo dodat do Prahy, aby zmizeli ze scény třeba Míra, Ivan, Péťa a jejich strany?

   Smazat
  2. 8:52
   My Prahu nedáme raději ji zbouráme. JSEM PRO a to i s KAVÁRNOU. Jinak mám příjemné čajovny a kavárny rád. Ale stoky se musí alespoň občas vyčistit.

   Smazat
  3. 8.52 Čulibrku, bojovat jste měl před 30ti lety, když nám tu ještě něco patřilo... po výměně českého národního majetku cizákům za nesplatitelný státní dluh ... komu u nás patří banky, průmysl atd, ten ať bojuje za své a své vlastní děti postaví na frontu do první linie, ze které ať zavelí jako staří králové: "za mnou za Boha a Vlast, za Valois..." nebo "Za mnou, za králem Saulem"...
   On totiž potenciální nepřítel s námi přímo sousedí, není na druhé polokouli. NATO navíc neřeší spory mezi svými členy - viz Řecko-turecká válka o ostrovy, o severní Kypr například... a od okamžiku, kdy nám bylo prostřednictvím Viktora KOŽENÉHO ukradeno námořní obchodní loďstvo, nepotřebujeme ani spolupracující maríny které stejně naše zájmy proti svým hájit nebudou... takže MYSLET!

   Smazat
 4. Hrůza a děs obepínají zprávy pavlačových medií o tom,, jakým primitivním životem prvobytně pospolené společnosti divochů žijí chudáci Číňané se stravovacími návyky kančí zvěře. Jen tak si vzpomínám, jak jsme měli nahnáno drobnou epidemií na zlínsku - prasečím morem a nyní naše vyspělá civilizace (po ztrátě kulturnosti) má a bude mít starosti s ptačí "chřipečkou". A až k nám dorazí koronavirus? Zatím si nevíme rady s epidemií současné chřipky, která se u nás šiří jako ve Wuchanu koronavir. Jenže na chřipku jsme zvyklí, lidé mávnou rukou a mezitím v naší malinké zemičce zemřelo na chřipku na dvacítku nemocných. Ano, dělejme vše pro to, aby se epidemie nešířili a lidé neumírali - ale umírají především staří "neproduktivní" a dokonce nárokující důchody a tak si kapitál mne ruce, jak na chřipce děla dobré kšefty - i za léky a vakciny, které jsou k ničemu. Kdypak se dozvíme nějaký přehled v kterém roce který druh chřipkového viru u nás působil? Vědí to páni virologové! To už jsme za falešné pranostiky před pár roky vyhodili hezkých pár miliard za vakciny, které pak šly do odpadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:30
   To asi proto, že jsme naš famaceutický průmysl předali do správy "hodných kapilalistů" a ti nám místo kvalitních léků zasílají předražené sračky. Ještě si s tomu přidávají naši "hodní" internetový všeho schopní vyděrači a nabýzí neučinné šmejdy za velké peníze (jenom ti lepší nenabízí rovnou jedy.

   Smazat
 5. čulibrku 8:52, ke komuže to voláte? Aby vás oslyšel?

  OdpovědětSmazat
 6. Pane autore zapomněl jste na Švýcarsko též je neutrální a to by bylo to pravé pro náš stát. Babiš nechtěl Číně pomoci protože pro jeho páníčky za mořem to je nepřítel číslo 1.

  OdpovědětSmazat
 7. 10.08 Babiš nemohl přiznat, že po převratu 1989 byla zničena celá struktura civilní obrany, včetně materiálů pro případ ohrožení obyvatelstva a není snaha to jakkoliv napravit... Tohle potřebujeme a ne americké vrtulníky - padat lze i z lešení (vyjde to levněji) - a skromné zásoby zdravotnického materiálu potřebuje pro nás... ano, i pro vás, Unknowne. V případě světové pandemie vám je nikdo neprodá, potřebuje je pro sebe a pro své.
  Vám ta vsugerovaná nenávist k naší legálně zvolené vládě také škodí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš nemohl přiznat, že po převratu 1989 byla zničena celá struktura civilní obrany, včetně materiálů pro případ ohrožení obyvatelstva a není snaha to jakkoliv napravit. To je jádro "demokratického" pudla.
   Západní zdravotnictví je obrovský podvod. Ono neléčí, pouze udržuje lidi ve snesitelném stavu pomocí neléků, až narkotik za velké peníze.
   Rakovinové nádory nebo hromadění toxinů - pokud máte rakovinu, udělejte to nyní ...... Neděle 2. února
   https://beforeitsnews.com/health/2020/02/cancerous-tumors-or-a-buildup-of-toxins-if-you-have-cancer-do-this-now-by-dr-leonard-coldwell-3-3005725.html
   Pokud vás zajímá, proč neexistuje žádný „oficiální“ lék na rakovinu, zkuste každý rok vysledovat příjem rakoviny. Rakovina představuje 60 miliard dolarů ročně, zatímco ochrana proti rakovině a včasná intervence s rakovinou přináší každoročně dalších 162 miliard dolarů.

   „Lékařská osnova byla vytvořena Johnem D. Rockefellerem před více než 100 lety, kdy vyráběl chemikálie a nevěděl, jak je prodávat. Produkoval prodejce a nazýval je MD. Vytvořil celý vzdělávací program pro vzdělávání lékařů. Rockefeller se ujistil, že se lékař nikdy nenaučil léčit. Lékař má asi 1 hodinu vzdělání v oblasti výživy a výživy a nemá žádné znalosti o léčení. Studují patologii, která je studiem rozkladu a smrti. Studují chemický zásah se symptomy; nestudují léčení, léčení ani nehledají kořenovou příčinu nemoci. Jedinou příčinou jakéhokoli onemocnění je nedostatek energie a je to hlavně způsobeno fyzickým nebo emocionálním stresem. “

   Smazat
  2. 11:44 To si pletete pojmy já tuhle vládu toleruji. Pro mě je nepřijatelná demožumpa a pyjáti. Ale zahraniční politika se mě nelíbí.Všichni obchodují s Čínou. A pyjátský hlupák hřib mává pěstičkou. Máme posílat peníze přemnoženým černochům do Afriky. A těm co potřebují opravdu pomoci se nepomůže protože vládnou transatlantický soudruzi.

   Smazat
  3. "Pyját Satan" zastupuje zájmy konkurence z ciziny a tak likviduje naši vlastní konkurenceschopnost. Za macesy to jistě nedělá, stejně jako nácíček hnědokošiláček a další přátelé "náboženských" obcí, církví a jejich krajanů z německého polokalífátu;-).
   A těm černopříživníkům dává lup vydřený z Českého národa. Berou, berou... Otčinu nám berou!

   Smazat
 8. Jak to vidím,ale neříkám,že je to ták. Současný stav nemoci v Číně mne přivedl k úžasu kolik obyvatel z Číny cestuje po světě.Poznává ,hodnotí,studuje porovnává.Prostě získává poznatky,zkušenosti.Jak na ně reaguje?Porovnává s domovem.Snad chce stejné v Číně,nevím.Oficiélní propaganda nijak zásadně nereaguje.Jednotná Čína protesty?Jak přesvědčit o správnosti Čínské cesty.Předvést ohrožení obyvatel s ukázkou jak dokážeme ochránit jejich zdraví.
  Úmrtí a rozšiřování rizik onemocnění i mimo vlastní území.
  Dočasné otupení současného bouřlivého vývoje v protičínských náladách.Zvýšování vlastní prestiže,že dokážou přijat taková opatření,za které by měli být obyvatelé vděčni.Rizika v propadu ekonomiky Vlastní i firem z ciziny.Čas jistě trhne oponou a ozřejmí co se stalo.Podotýkám,že v Indii kde dle mého názoru to také s hygienou není prvotřídní je klid.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neděle 2. února 2020
   https://beforeitsnews.com/foreclosure-gate/2020/02/4-plagues-are-marching-across-asia-simultaneously-coronavirus-african-swine-fever-h5n1-bird-flu-and-h1n1-swine-flu-2450263.html
   Před touto krizí žilo v Číně přibližně polovina všech prasat na celém světě a obvykle by zabíjely asi 700 milionů ročně. Nyní se však výroba vepřového masa naprosto propadla, a to vede k růstu cen vepřového masa v Číně přes střechu .........
   Tato zákeřná nemoc bohužel také ničí farmy v mnoha dalších zemích po celé planetě. Obzvláště těžce byly zasaženy zejména Kambodža, Severní Korea, Jižní Korea, Vietnam a Filipíny.
   Mezitím došlo k velmi alarmujícímu obnovení ptačí chřipky H5N1 v Číně. Na rozdíl od afrického moru prasat se mohou lidé nakazit ptačí chřipkou H5N1.
   Zástupce generálního ředitele CDC Chuang Jen-hsiang (莊人祥) na týdenním zasedání v pátek řekl, že v minulých týdnech v nemocnicích po celé zemi v nemocnicích po celé zemi vyhledalo 116 705 lidí, včetně 61 dalších potvrzených případů chřipky.
   A nikdy předtím jsme neviděli tolik alarmujících ohnisek současně. Je možné, že jsme vstoupili do období, kdy se masové pandemie stanou „novou normou“?

   Smazat
 9. Až se přestane žvanit o koronaviru, jako se přestalo žvanit o Ebole i Novičoku, prasečím moru, Sarsu, a tak dále, bude se žvanit zase o něčem jiném. Ovce musí být strašeny pravidelně, udržovány v nevědomosti, v poslušnosti a stálém strachu o koryta. To na ně platí. Proto jsme udržováni v neustálém strachu. Před více než dvaceti léty byly plné sdělovací prostředky šílených krav, pálená stáda dosahovala až k nebi - děs a hrůza!Pak vyletěla cena hovězího na trojnásobek, nikdy už se to nezměnilo, ale nemoc šílených krav zmizela tak rychle, jak se objevila. Tam byly obětovány krávy, také jsou to prasata ( mor, červinka) zvýšená cena vepřového to rychle zahnala, pak byly páleny husy a slepice ( drůbeží mor) no a teď holt jsou na řadě lidi. Co je zajímavý? Moji rodiče za celých šedesát let života do roku 1989 nikdy nic podobného nezažili - nikdy tady nikdo s něčím takovým nestrašil. Dnešní opočlověk zblajzne všechno. Media jsou zbraně hromadného ničení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SUPER !!! konecne nekdo s normalnim selskym rozumem !

   Smazat
 10. Ptačí chřipka je balónek sám o sobě. Pamatuji plný Smíchov, Strahov i venkov koroptví, vrabců, kosů, chocholoušů i sýkorek... a dráty plné vlaštovek a k sobě namačkaných čurblů (vrabců samozřejmě;-)... a pak najednou se vrabec stal vzácným ptákem... trochu se vzmohl, ale nikdy nedosáhl původních (z mého dětství) stavů. Svádí se to na scelování políček v lány pro traktory a pro kombajny, ale hlavní je, že úbytky tuzemského ptactva vždy navazují na MIGRACI tentokráte ne černochů, ale na přílety stěhovavých ptáků z Asie a Afriky... Jenom to nikomu nevadilo natolik, aby hysterčil, nikdo si z toho u nás za socíku nedělal PŘÍŽIVNÉ KORYTO jako dnes kdejaký vykuk nemakavec, neziskovky žeroucí naše zdroje jako Titanic a Lusitania kdysi hltaly vodu.

  OdpovědětSmazat
 11. zatimco hořeli lesy australie honorace koukala jak si miliardaři pinkaji s balonkem nikdo nebyl z nepokojen přirodni katastrofou snad jen když se někdo netrefil do balonku jak si honorace vsadila podobnost s virem čistě nahodna třeba v našem parlamentu nikdo roušky nenosi a pařeni mezi sebou pokračuje tradičně v divadelnim duchu ja na brachu bracha na mě

  OdpovědětSmazat
 12. Situace v Číně je hrozná, nevím jak jim pomoci. Při naší malovýrobě respirátorů (v ČT záběr z naší výroby hovořil o 2 500 kusech) nepřipadá jejich dodávka v úvahu. Možná by se našel jiný artykl, který by jim mohl pomoci. Napadají mě pláště, holiny, rukavice, brýle (i sjezdařské). Možná pro děti i Sunar, kaši v prášku a pemprsky, pro nemocné i farmaka. Sbírka peněz je teď bezprostředně nanic, potřebují věcnou pomoc ihned. Ojeté sanitky, na které nebudou mít náhradní ďíly a servis, jsou už jen cenou dopravy nanic a ubírají přepravní místo potřebnějším věcem. Tak, kdo se toho ujme, věřím, že nějaká charita toho zorganizuje víc, než moloch zvaný Člověk v tísni. Prosím politiku vynechte, jde o lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jde o velké peníze, na lidi se nehledí
   https://tadesco.org/chazarska-mafie-vyuziva-strach-z-viru-jako-zoufaly-pokus-udrzet-kontrolu-nad-svymi-dvema-sty-narodnimi-staty/
   https://tadesco.org/obrovska-kampan-proti-cine-se-rozjela-pote-co-selhaly-tajne-rozhovory/

   Smazat
 13. Už před lety jsem tady psal, že jim jde o způsob jak snížit stav lidstva na zemi. Protože situace je čím dál horší, bude i způsob drastičtější. Skutečně je těch zmagořených lidí stále víc a robotizace pokročila mílovými kroky.

  OdpovědětSmazat
 14. Především je třeba podporovat chudinky americké farmaceutické společnosti, které již dávno vyvíjely vakcíny proti budoucímu(!!!) koronaviru. VŽDY PŘIPRAVEN!

  OdpovědětSmazat
 15. Dovoluji si upozornit pány 17:58 a 18:47, že ohne sranda brzy budou redukovat i nás. Čekat na boží mlýny asi nelze

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.