Reklama

sobota 29. února 2020

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Vítězslav Jandák zpovídán aktivistickou "novinářkou" z ČT
29. 2. 2020  ParlamentníListy
Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle neziskové organizace Člověk v tísni na této debatě zazněly i věty, které nebyly pravdivé. Člen Rady ČRo Vítězslav Jandák si v reakci na vyjádření neziskové organizace začal dělat z Člověka v tísni žerty, což zjevně nepochopila redaktorka ČT. Naše dva zdroje však přidaly, že celé události předcházely ještě další zajímavosti.


Nezisková organizace Člověk v tísni se ohradila proti výrokům, které zazněly na debatě o mediální gramotnosti. Debatu uspořádala sama Rada ČRo a zúčastnili se jí například publicista Ondřej Neff, člen Rady ČTK Petr Žantovský nebo člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov.

Radní Vítězslav Jandák debatu uvítal a z výtek neziskové organizace si těžkou hlavu nedělal. V pořadu Newsroom ČT24 si z neziskové organizace spíš tropil legraci, když se neustále ptal, jaký člověk je konkrétně v tísni.

„Kterej člověk? Kdo je v tísni? Počkejte, ale já nevím, jaký člověk. Vy jste nikoho nejmenovala. A kteří lidé? Ve které tísni? Já vám nerozumím. Já je neznám, tak se vám omlouvám, tak nemůžu komentovat, jestli jsou v tísni, nebo nejsou. Skutečně, nemohu to komentovat,“ řekl.

Naší redakci se ovšem podařilo zjistit, že Česká televize pojala čekání na někdejší celebritu ČSSD velkolepě. Na jednání rozhlasové rady se podle svědectví vypravila hned ve čtyřech lidech, což si soukromá televize vzhledem k nákladům prakticky nemůže dovolit. Stejně tak se námi oslovení aktéři podivili nad počtem hodin, které lidé z ČT na místě trávili.

„Byli tam celou dobu za dvě hodiny jednání Rady, dorazili už předtím, takže to počítám, že čtyři lidi z ČT si udělali tak tři hodiny času, aby natočili pár desítek vteřin,“ uvedl zdroj.

Vítězslav Jandák během rozhovoru, jak už bylo řečeno, na téma české humanitární, rozvojové, vzdělávací a lidskoprávní organizace Člověk v tísni spíše žertoval. Jak se nám také podařilo zjistit, celý rozhovor začal jinak, než jak jej prozatím Newsroom zpracoval a nabídnul divákům.22 komentářů :

 1. Přiznám se, že Jandáka moc nemusím. O to hůř se vyrovnávám s jeho výroky, pod které bych se s klidným svědomím podepsal.
  Jsem skutečně zhnusený z rozkladu společnosti, kdy skutečné problémy většiny společnosti jsou buď zamlčovány, nebo bagatelizovány. Místo nich nám jsou jistými lidmi podsouvány pseudoproblémy a za naše peníze hbitě navrhována řešení oněch problémů. A tak se dovídáme, že za všechny naše problémy může ruská propaganda, která nám bere "klid na práci", nebo že vybitím poloviny dobytka a zákazem aut se spalovacími motory zachráníme planetu. Samozřejmě jenom v EU, protože zbytek světa jim na tento způsob ekonomické sebevraždy hodí kakáč.
  Já vím, že zrušit politické neziskovky je asi hodně smělý plán. Ale přijmout obdobu amerického FARA, když už jsou dnes USA naším velkým vzorem, by jsme snad mohli. Pak by i těm pomalu, leč důkladně přemýšlejícím bylo zřejmé, čí zájmy tyto party vlastně propagují a prosazují. Neb jak se u nás říká: Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

  OdpovědětVymazat
 2. Kdo je člověk v tísni? To je ten kymácející se a čůrající opilec na rozbitý plot co je v jejich logu. Už nemá na pivo!

  OdpovědětVymazat
 3. Nic ubožejšího jak Jandákovo teatrální vystoupení jsem dlouho neviděl!
  Nevím čím je ČLOVĚK V TÍSNI špatný, asi tím , že pomáhá druhým?
  Tihle lidé jako Jandák, ringo Čech, Vyskočil se neumí smířit s tím, že jejich sezona skončila.
  Proto se přiklání k ruzným extrémum a dělají tímto ze sebe pouze hlupce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se velice pletete člověk v plísní podporuje barevné revoluce a pomáhá islamizaci. Jmenovaní pánové jsou pro nás dobrý lidi. A politické neziskovky jsou nejhorší.

   Vymazat
  2. Ty hlupci se vždy ozvou, viz váš příspěvek, ten bohatě stačí, jako ukázka.

   Vymazat
  3. Nic ubožejšího než aktivistický pořad ČT Newsroom jsem neviděl. Snad za normalizace u komoušů. A kačere, co žereš slimáky, ty jsi také svou zapouzdřeností ubohý a směšný.

   Vymazat
  4. Až bude Čuně v plísni to svoje flákání,cestování a NEčinnost PLATIT ZE SVÝHO,tak to bude v pohodě....já ten spolek lemplů že svých daní financovat NEHODLÁM,havlodemente!!!!!!

   Vymazat
  5. Parlamentní listy uveřejní jakýkoli příspěvek od jakéhokoli politicky působícího člověka v ČR. Je to platforma výměny názorů. Ale zaostalým kachnám-běžcům to jaksi v jejich zabedněnosti nedochází. Myslím, že i Nová republika si zaslouží trochu inteligentnější trollení, než je to indicky běžecké.

   Vymazat
  6. Ano máte pravdu, Jandák je Jandák a Ringo je Ringo ale kam se stále hrabou třeba na ,,humorem" hýřícího Pavču Novotného nebo Evču Holubovou, statečnou to bojovnici bojující chlastem, jak sama přiznala na ČT, proti komunistům, přející smrt důchodcům. Přidám ještě Hřebejka a nebo do mrtvol kopajícího Rejžka(to jak se zachoval k Hapkovi!).Holubová sice mluví málo ale pak co slovo, to perla. Každý máme své oblíbence a neoblíbence Já se nepo.eru ani z jedněch.

   Vymazat
  7. Inde vy dehonestujete své neoblíbence a ostatní zase ty své. To je život! Jsou nám lidé protivní, milí, nesnesitelní...

   Vymazat
  8. Kačer indický pobíhavý je ukázkou kolaborantské idiocie, kde všechno., co má původ u amerických vrahounů je svaté a kdo se postaví "spojencům" je kremelský nok a Putlervovo šváb. Běžec je ukázkový typ hajzla, který nepřemýšlí, nic neví, krmen propagandou je schopen posílat lidi za jiné názory i na popraviště. V každém národě se najdou tací, kterým se slušní lidé vyhýbají, protože jde o lidský odpad, stoku, svoloč, sběř...

   Vymazat
  9. 10.00
   Kačere, kačere... S tím koncem sezony jsi se trefil. Akorát že nechápeš, že se to týká tebe, co reprezentanta chvilkařské žumpy, jejíž konec je v dohledu.

   Vymazat
  10. 11:25 Pokud jseš jiný a " slušný" proč potom na mě reaguješ třeba tím že jsem HAJZL, pane " SLUŠNÝ "

   Vymazat
  11. 15:55
   Když z tebe padají amisr@čky a havlolejna,tak ti.nebudem říkat Einsteine?!☺

   Vymazat
  12. 15:55
   Podle vaší činnosti na NR jste hlavně PROTRŽENÝ HAJZL.

   Vymazat
 4. Agwentura Americký agent v tísni, placená i ČT, se zajímá pouze o záležitosti, kde jsou v tísni zájmy amerických korporací na okrádání ostatního světa.

  OdpovědětVymazat
 5. V televizi jsem viděl, že Babiše přijela vyšetřovat německá baba z Bruselu, dcera slavného sudeťáka, Štrause.

  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3084-je-cesky-senat-plny-kolaborantu-pracujicich-pro-zahranicni-rozvedky-fischer-wagenknecht-a-dalsi
  http://www.skrytapravda.cz/domaci/3081-strougal-se-mlati-smichy-profizlovany-komunisticky-stat-tak-si-to-porovnejte

  OdpovědětVymazat
 6. Vivat ČT, vedoucí síla české společností. Vivat RRTV, zbytečná organizace, která dělá advokáta v zájmech ČT. Ještě jedno, vivat ČT, vivat nejlepší propagandistický nástroj všech doba. Chtělo by to ČT zprivatizovat a zrušit koncesionářské poplatky. Vezměme si příklad z Velké Británie, kde to díky Brexitu také půjde!

  OdpovědětVymazat
 7. Čím více se hlupákem zabýváme, tím více nabývá ve svých očích na důležitosti. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 8. ČT Newsroom plně nahradil Deutche wochenschau. Už se ani nenamáhají označovat své "veřejnoprávní" pořady česky.

  OdpovědětVymazat
 9. Aktivistka je z toho zmatena jak vcela.Ma moc hezke zamestnani .

  OdpovědětVymazat
 10. Člověk v plísni je jen banda vyžírků zneužívajících naše peníze z rozpočtu k provokacím a propagací lží. Něco jako "Bélé přilby" v Sýrii.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.