Reklama

středa 5. února 2020

Washington brutálně proti Nord Sream 2

Jan Urbach
5.2.2020 VašeVěc
Američané připravují další sankce zaměřené proti plynovodu Nord Stream 2, tentokrát mají udeřit na evropské odběratele plynu. Dnes o tom napsal německý „Handelsblatt”.


Podnikatelský list se odvolává na diplomatické zdroje ve Washingtonu, podle nichž by Kongres měl rozšířit stávající sankce proti, které dopadají na firmy zapojené do výstavby druhé linie plynovodu. Tentokrát by měly zasáhnout evropské investory a firmy, které jsou ochotné po dokončení Nord Strem 2 odebírat přepravovaný ruský plyn. 

Podle Handelsblattu by sankce měly být přijaty ve velmi krátké době, ještě v únoru nebo březnu. Oliver Hermes, šéf německé komory zahraničního obchodu podporující obchod s východními státy (OAOEV) k těmto zprávám uvedl, že Evropská unie se musí proti těmto americkým sankcím postavit. 

„Jestliže nenajdeme odpověď na takové exteritoriální sankce, evropské hospodářství se stane míčem ve hře pro Američany a Číňany,“ vyjádřil své obavy. Autoři textu sice zmiňují možnost protisankcí zavedených celou Evropskou unií, ale současně vyslovují názor, avšak takové řešení je nepravděpodobné. 

„Handelsblatt” také píše o tlaku na švýcarsko-nizozemskou firmu Allseas, která se podílela na kladení potrubí, ale ačkoli americké sankce dávaly 30 dnů na ukončení podílu na budování Nord Stream 2, firma práce ukončila po výhružném dopisu amerického senátora Toma Cruze okamžitě. 

„Američané tak brutálně nevystupovali ani proti Íránu,“ píše Handelssblat s tím, že by firma pravděpodobně dokončila práce před uplynutím lhůty.

111 komentářů :

 1. Američané musejí přerušit dodávky ruského plynu do Evropy ze dvou hlavních důvodů: jednak těžko prodají v Evropě svůj nekvalitní (s nízkou výhřevností) a dražší plyn, jednak těžko vyženou Evropany z teplých domovů na východní frontu, pokud budou vytápěné ruským plynem. Nadto se v USA končí éra plynů z břidlic a budou potřebovat ten ruský sami pro sebe (dovážejí ho už dnes). Nadto, pokud je ruský plyn zkapalněn a dopravován tankery, tak lze i tento plyn prodávat s přirážkou pro Evropu jako plyn americký, což u toho potrubního nelze, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není nad to mít dobré spojence. A jak je stále víc patrné, USA mezi dobré spojence nepatří. Opravdu potřebujeme k životu USA?

   Smazat
  2. 9:47..Az si konecne kazdy zacne hajit i sve zajmy pujde to s USA z kopce

   Smazat
  3. 9.47 Obávám se, že nechtění radostně a bezvýhradně podřizovat se chucpe diktátu z USA bude hodnoceno, a spravedlivě trestáno, coby antisemitismus. "Naše" zákonodárství již mají pod palcem...

   Smazat
  4. 13:37...To těžko...
   To by nejdříve museli přiznat barvu a vyjevit světu, že v USA vládnou kucí od česneku.
   Zatím je to jejich státní tajemství.
   Helanov

   Smazat
  5. Ani ne tak státní tajemství, spíš jako veřejné...

   Smazat
 2. tu to roztřilime tu přeorame tu nařidime sankce tu to humanitarně vybombardujeme zkratka když už je někdo samozvany četnik světa tak si muže dělat co chce a dokonce někde i jasaji nad jeho užasnymy vysledky a chtěji ho mit i nas doma

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono by se to střílelo, ono by se to sankcionovalo. Sankce na RF přineslo jedno, Rusko je z nejhoršího a a výroba důležitých potravin dostačující. A na slavnou us armádu stačí KLDR či 100 ruských vojáků ve Venezuele.

   Smazat
 3. když se dva chtějí dohodnout a třetímu to nevyhovuje, no tak je ten třetí začne trestat no to je náramné.USA potřebuje jen vazaly, nikoliv přátele.To je jakoby nějaký obchodní řetězec trestal část zákazníků za to že jezdí auty s diesly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ekonomika USA bojuje o přežití a je to vidět na všech frontách, praktická ukázka přísloví "umírající kobyla kolem sebe nejvíce kopá"

   Smazat
  2. Nezapomenutelné - právě 5 let tomu:
   https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE&feature=emb_logo

   Smazat
  3. 8.39 Tak jsem četl v detektivce, že mafiáni vydírali počestné podnikatele... a oni je jenom trestali sankcemi, protože nechtěli pochopit, co je pro ně nejlepší... Tohle by Gój gojischerkopff nevymyslel.

   Smazat
  4. 13:41...Raketýring dovedený k dokonalosti...
   Don Corleone byl žabař a snaživý amatér.
   Helanov

   Smazat
  5. 8:39 Jak prohlásil jeden z mocipánu Ameriky USA nemají přátelé, USA mají své zájmy.

   Smazat
 4. Amerika má na podobné akce plné právo. Já být jimi, uložil bych nejen sankce, ale vedl soud, který by jednotlivým vládám EU napařil sto miliardové pokuty k vyplacení na státní americké účty. Jak je vidět EU ani zdaleka není svobodná a demokratická. Honolulu se mnou bude bezesporu plně souhlasit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já s vaším názorem plně souhlasím.
   S USA na věčné časy a nikdy jinak !

   Smazat
  2. 9:53 A proč ne, určitě nás neobsadí tak jako SSSSR v 68, a určitě toho získáme ze strany USA podstatně více modernějšího než ze zaostalého, chudého Ruska!

   Smazat
  3. Stačilo by poslat účty do Berlína a do Paříže. Tam sedí kremelská pátá kolona.

   Smazat
  4. A kde to "právo" ti ubožáci, potomci trestanců a kurev vzali ty duševní mrzáku 8.42? Oni na to mají nějaké zákony? Od koho? Od mimozemšťanů? Sami -pokud si pamatuji - strašně bojovali za takzvané "nevměšování se" do poměrů jiných států, ale sami se serou do všeho. Úplně do všeho a do všech. A další jejich žvásty o lidských právech, která zrovna oni porušují nejvíce ... no ale co chtít od pologramotných, omezených potomků trestanců a kurev? A když už tady uvádíte toho exulanta Jiřího Večerka - který z Čech zdrhl do bájného bordelu, kde holt si každý dělá co chce, třeba chodí po náměstí s nahou prdelí, je vidět, co jste za lidský odpad. Jo a neříkejte mu Honolulu - žádný Honolulu to není. Exulant a odpad - takoví mají vždycky nejvyšší potřebu žvatlat a urážet ostatní. Jako vy. Duševní mrzáci - co lze od nich očekávat? Jen to, že budou drze lézt na všechny diskuze mezi slušné lidi a urážet je.

   Smazat
  5. On si 8:42 dělá srandu, 9:53 ho v tom podporuje, oba mne rozesmáli. 11:00 a 11:42 jsou dva nenávistní rusofobové, kteří jim na to skočili. Fakt se bavím.

   Smazat
  6. 11.00
   Svatá pravda. Už napřesrok k nám mají poslat 100 tun dolarů jako moderní tapety vhodné do hygienických zařízení.

   Smazat
  7. Tak jste vy dva dementi 8.58 a 12.37 konečně potkali? Táhněte oba někam do kanálu, smradi vymaštěný!
   Nebo jsi jeden schizoidní dement co sám sobě odpovídá? Taky možný, parkrát jsi to už zkusil ale neprošlo ti to. Běžte (běž) do prdele idiote (idioti).

   Smazat
  8. A máš, to blbečku 8.58. Zmizels, že ani smrad o výmazu po tobě nezůstal.

   Smazat
  9. 10:44 A již brzy zmizí i ten cenzor Wenzel Hoffstein, zpupně sám sebe označující jménem velkého árijského hudebníka (podobně jako jeho guru Zederblum si vzal jméno zcela neorientální řeky - sic!), který zfetován prdy téhle židočekistické poloopice z Kremlu - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale smázne ho z povrchu této země ta sukovice co tuna držím v ruce! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 5. 8.42 - nechť mi pan Dvořák promine, příspěvek je hrůza, to nemá nic společného se svobodou a demokracií, přispívateli vy jste "demo" hovězí ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ty krysy snad opravdu nechápou, že lezou se svými sprostotami a oplzlostmi na soukromý web, kde o to nikdo nestojí, a může se zde mazat po libosti!!! Kdyby jim do jejich kanálu vtrhly jiné krysy a začaly by je urážet a nadávat jim, taky by je vyhodily - no, dost možná by se spřátelily, ale tady se s krysami prostě nespřátelíme, tak to mají marné. Vědí to, jsou mazány, ale přesto lezou diskutovat a obtěžovat slušné diskutující dál. Jejich drzost nezná mezí - inu, krysy!

   Smazat
  3. 12:41 Všeho dočasu! Tedy do okamžiku kdy dám místním odulým*) cenzorům přičuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Pak vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů odtáhne kam patří, mezi sobě podobné tu! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   *)putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 6. 8:42
  Můžete uvést jediný příklad která země na této zeměkouli je demokratická a svobodná ? Tedy ovšem kromě Česka ehm...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený 8:42,
   demokracie nebyla ani v onom mýtickém ráji, kde Bůh nedemokraticky zakázal požívati ovoce ze stromu poznání. Všichni se musíme smířit s tím, že jakási forma totalitarismu je přítomna v každém zřízení a v každé zemi, ať už se tváří sebedemokratičtěji, nebo se dokonce snaží svou demokracii, rozuměj svou pravdu a své zájmy, vyvážet do těch zemí méně demokratických. Svou pravdu a své zájmy pak podporuje tu náletem dronu v nějaké třetí zemi, kde usmrtí generále druhé země, tu omylem její rakety s chirurgickou přesností vybijí svatební průvod kdesi v afghánské vesnici. Stejně jako se mi příčí a je mi odporný církevní klérus ukojující své zvrhlé choutky na malých dětech, žehnající bez uzardění zbraně na obou znepřátelených stranách a přitom se ještě zaštiťuje Bohem. Stejně se mi příčí a jsou mi odporní političtí představitelé špiček rádoby kolébek demokracie, pro které půl milionu mrtvých je přijatelná cena za tu jejich demokracii. Nad takovými zrůdnými stvůrami se mi už nechce ani zvracet, takové bych buď po vzoru jejich Krista nechal ukřižovat, nebo díky politováníhodnému omylu nechal vybombardovat jejich honosná sídla, pokud možno i s nimi. Neboť jak praví jedno staré přísloví : "Kdo s čím zachází, tím také schází." Příjemný den. František

   Smazat
  2. 8:59 Tuším že dost dobře na tom jsou na Islandu, ovšem to díky embargu mediálních presstitutských kurviček málokdo tuší, že?

   Smazat
  3. 9:35...Františku, moc hezky řečeno!!!
   Helanov

   Smazat
  4. 10:22...Asi taky žádná bomba, 2009 měli velkou krizi a lidi se tam moc nehrnou.(Řídké osídlení)
   Helanov

   Smazat
  5. 17.25
   Nehrne - však on také leží těsně pod polárním kruhem (brrrr), pročež je tam krom zimy střídání dne a noci dost na pováženou a navíc se tam darebákům nedaří. Čímž jsem oslím můstkem u vámi zmiňované krize.
   Jo byla tam. Téměř je to smetlo. Nás by to, v takovém rozsahu, smetlo určitě. Proč ne Islandu?
   Protože nejsou tací kreténi jako my a zbytek světa.

   Protože namísto aby své banky zachraňovali na úkor daňových poplatníků, tak:
   Své banky nechali zkrachovat, znárodnili je, a 26 bankéřů hnali k soudu. A šli do tepláků, kluci jedni práskaní. Horní sazba 6 járů.
   Vyměnili vládu; premiéra taktéž hnali k soudu. Uznán vinným, leč nepotrestán (zjištěna rakovina).
   Ale a hlavně - DRŽELI PŘI SOBĚ a nepodvolili se ani slznému plynu, ani obuchům. Takhle to šlo za sebou:

   2009
   Islanďané protestují před parlamentem a donucují k rezignaci předsedu vlády a celý jeho vládní blok.

   Svět volá po splacení dluhu vůči Británii a Nizozemsku v astronomické výši 3,5 miliard eur.

   2010
   Islanďané
   vyšli do ulic a vybojovali si zákon o obecném referendu. V lednu 2010 ho prezident odmítl do schválení EU ratifikovat. Lidé znovu vyšli do ulic. V březnu rozhodli v referendu odmítnutí zaplacení dluhu Britům a Holanďanům; klientům islandské zkrachované internetové banky Incesave.

   donutili vládu, aby vyšetřila, kdo z vládních činitelů je odpovědný za krizi. Zatčeno několik vedoucích bankéřů a manažerů.

   připravují novou ústavu, která již není kopií dánské, jak tomu bylo doposud.

   Ústavotvorné shromáždění složené z lidí přímo volených občany zahájilo svoji činnost v únoru 2011 a předložilo návrh ústavy na základě konsensu a doporučení. Tato je schválena parlamentem, který byl vytvořen po nových volbách.

   2011 - 2015
   splacení úvěru Faerským ostrovům, Polsku a severským zemím. V říjnu 2015 splacen úvěr MMF.
   Stahují svou žádost o vstup do EU (podanou 2009). Přístupové rozhovory zastaveny. (Se vsadím, že teď předou spokojeností)

   2016
   V plné výši odškodňují všechny klienty zkrachované internetové banky Incesave - tedy včetně Britů a Holanďanů.
   (A to přesto, že nemuseli, jak rozhodl r. 2013 soud Evropského sdružení volného obchodu. Jinak řečeno, dokud na ně vlády Británie a Holandska vyvíjeli tlak a zostouzeli je, naprdli jim, teprve až po vyhraném soudě Holanďanům a Britům dali dobrovolně a ze své vůle to, nač v podstatě neměli právní nárok a oč tak vehementně a nevybíravě usilovali. Hm... Už chápu, proč je nejstarší parlament světa právě na Islandu.)

   Současnost: Všechny dluhy splaceny, země na vzestupu.

   Tolik stručná historie "islandské revoluce". Tolik k přímé demokracii. A hlavně tolik k hrdému, statečnému a nezlomnému pidinárůdku (cca 363 000 ob.), který nade vše miluje mír, vlast, svobodu.   Smazat
 7. Ve světě, kde vládne síla zbraní, má Amerika „právo“ diktovat slabším. Toto „právo“ postrádá u států, které jsou schopné se jim vojensky postavit. Jestliže se tyto odbojeschopné státy chovají vůči ostatním méně diktátorsky, nebo demokratičtěji, měli by je ti ostatní, ve vlastním zájmu, podporovat. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsou to naši spojenci, ne, víc. Jsou to naši bratři, rozsévači míru, pravdy a lásky. S USA, na věčné časy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:27 Velice správně, pan Havel by měl z vás velkou radost. Je vidět, že ne všichni jsou zde hlupáci!Ještě vám tam chybí, že chcete základny USA, potom jte muj člověk.
   Už se těším na odpověď.

   Smazat
  2. Ano, jsem pro aby se tu por americkou armádu, především důstojnický sbor, a pak pro us administrativu postavila velká plně vybavená základna - psychiatrická léčebna. Myslím, že to byl byl velký vklad našeho státu světovému míru a dekolonizaci.Jako obveselovací presonál by tam mohli najít uplatnění tací jako Vondra, Vondrák, Klvaňa, čučkaři, gen. Pavel, a pro obveselení by tam se svými čísly mohli účinkovat tací jako Jakub Janda, Bachor z Náckova, premiérka Němcová, papež Halík a tahle parta undrholtů.

   Smazat
  3. 15:18
   Máte zajímavý nápad,byl by vskutku přínosem pro celý svět,jen tu léčebnu přehodíme do Bermudského trojúhelníku.....tolik odpadu by Česká republika nepobrala!!!!

   Smazat
 9. Státy které budou závislé na tomto plynovodu strkají hlavu do ruské oprátky, ze které nebude uniku.
  Rusko je od anexe Krymu naprosto nevěrohodné, neduvěryhodné a nevyzpytatelné.
  Putin ve své hospodářské chudobě dnes prodá i to poslední co má. No moc toho nemá fos. paliva a zbraně. Turkum prodal " moderní " zbraně a dnes Turecko bojuje proti kamarádu Ruska Sýrii. To jsou paradoxy.Naprosto hloupá politika Ruska!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro anonyma z 09"34,
   můžete mí laskavě sdělit, jak jsou pro Vás věrohodné, důvěryhodné a vyzpytatelné státy, které tu rozbombardovaly Irák, Libyi následně třeba stále bombardují Afghánistán. A abych se stejně jako Vy s Krymem, přiblížil k naším hranicím, tak jak na Vás působí bombardování v jedné raději nejmenované zemi v bývalé Jugoslávii. Stejně jako Putin podle Vás prodává to poslední co má, tak my jsme byli NUCENI prodat také skoro všechno co jsme měli. Nebo pokud se mýlím a jsem pro Vás proruský a pročínský šváb a agent Kremlu a Pekingu, pokuste se mi rozumně argumentovat. Obávám se však, že Vy patříte k té grupě, která se holedbá svou uměleckou a intelektuální elitou a s hrdostí prohlašuje, že "raději se budu mýlit s USA, než mít pravdu s Ruskem." František P.S. Pod hrozbami zavedení, či již i realizace amerických sankcí, některé z těch států o které máte obavy, že strkají hlavy do ruské oprátky, tak tyto státy již hlavu v oprátce mají, ale té americké.

   Smazat
  2. 9: 54 Podle vašeho fanatického příspěvku vám nemá smysl oponovat.
   Vše Západní špatně a naopak vše Ruské dobré.A v USA bijí černochy, to je váš argument!

   Smazat
  3. 10;34
   Omyl,tam je rovnou střílí....ovšem demokraticky ty vemeno z kachny!

   Smazat
  4. Mate porad jen ten Krym?...USA jsou prakticky vsude...Nejnoveji kradou ropu v Syrii,kterou vam pak preprodaji

   Smazat
  5. Ale ona je to pravda 10.34! Vše co přišlo ze západní stoky, je smradlavé, špinavé a páchnoucí, počínaje módou děravých kaťat, potetovanými hnáty a čumáky, zelenými vlasy, lidskými strašáky, hromadou úchylů, teploušů, kurev, střílením, zabíjením, naprosto perverzní a úchylnou kulturou, plnou zabíjení, rozstřílených čumáků a vyhřezlých střev. Něco takového se může líbit jen duševním mrzákům -normálním lidem se z toho zvedá kufr. Přitom měly USA u nás všechny šance, ze se hltaly westerny, hrála country, každý žral "západ" a Ameriku, protože se o ní nepsala pravda, jenom zkreslená. Dnes víme přesně, co je to za zhovadilou senkrůvnu, a čeho jsou potomci zločinců a kurev schopni. USA je země exulantů - Američan s americkými kořeny neexistuje, všechno je to omezená, násilnická havěť vykrmovaná přídělovými lístky, stravou plnou chemikálií, tlustí jak prasata. A teď už se nám zde jenom lže, ale lidi už to prokoukli. Plno jich tam bylo, a říkají a píší pravdu - která je děsná, i kdybyste se tady posral. Nepřesvědčíte nikoho pro oblibu k USA, i kdybyste psal stovky nadávek a urážek - ostatně, sám byste tam žít nechtěl - nebo ano? Tak proč strašíte tady a snažíte se slušné lidi předělat na západní zabijácké idioty? Žádné idiotské nadávky na Rusko vám nepomůžou. Je to zbytečné a vy jste ubožák.


   Smazat
  6. 9:34... To je péče, to je péče, Turek se se v Idlíbu angažuje jen VELICE vlažně, vlastně jde jenom o theatre pro domácí publikum.
   VVP a Erďa jsou už dávno domluvení, zachovejte paniku. :-)))
   Helanov

   Smazat
  7. Rusko bylo vždy chudá, velká, zaostalá země, které ani to nezabránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Protože jeho vůdci potřebovali najít kromě vnitřního i vnějšího nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Naštěstí pro civilizaci tohle ex-Rusko (dnes již pouze parchanát Chujlostan) nemá potenciál být "ekonomickým tygrem", neumožňuje mu to mizerný genofond jeho obyvatel, těhle věčně zlitých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících zoufalců! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Smazat
  8. 9:34
   Anonyme, pro svá tvrzení si nedodal jediný důkaz. Je to jen takový zoufalý výkřik do tmy. Tak věz ty ekonomický idiote. Ruský HDP je tvořen ze 32% průmyslem, 5% zemědělskou výrobou a 63% službami. Rusové nemají žádný zahraniční dluh a mají aktivní obchodní bilanci. Mají ve svých skladech uloženo několik tisíc tun pravého zlata, zatímco USA tam má jen nějaký obyčejný kov přemalovaný zlatou barvou. Ani západním státům, které mají u něj své zlato uskladněno nebylo již dvacet let dovoleno, aby své zlato ve skladu fyzicky zkontrolovali. Asi by se divili, kdyby tam našli jen prázdné palety, možná ani ty ne. I ten Boeing jde do pr.ele.
   Ke Krymu. Krym nikdy Ukrajině nepatřil. Byla autonomní republika Krym, pod správou Ukrajiny. A to je sakra rozdíl, být majitelem a být správcem. Podívej se na mezinárodní právo, co se tam o tom říká. Autonomní republika Krym, podle mezinárodního práva uskutečnila referendum, a to potvrdilo, že už jako správce nechtějí mít Ukrajinu. Prostě Krym vyhodil svého "zaměstnance", se kterým nebyl spokojen. Naopak, našel si takového správce, který mu zaručil bezpečnost a rozvoj.
   A ty idiote, můžeš ve své bezmoci akorát tak křičet do celého světa, že to byla anexe. Ale víš jak se říká, psy štěkají, ale karavana jde dál. Tak si jen dál štěkej, ty ubožáku.
   Pro ty, kteří chtějí vidět oficiální výsledky hospodaření Ruské federace, tak tady:
   https://www.businessinfo.cz/navody/rusko-zakladni-charakteristika-teritoria-ekonomicky-prehled/?utm_source=rss&utm_medium=web&utm_content=teritorialni-informace-101&utm_campaign=rss_portal

   Smazat
  9. 21:16
   Tvým vzorem je asi náš "demokratický spojenec" USA, který svojí demokracii vyváží na křídlech bomb a raket, ne?
   USA, kde lidé neznají jiný jazyk než angličtinu, kde 95% lidí nemá zahraniční pas, aby se mohli podívat do světa, jak to vypadá jinde. Když byl u mě na návštěvě jeden z těch, co ten pas mají, tak se strašně divil, že si na zahradě pěstuji vlastní zeleninu a ovoce. V jeho "demokratické" domovině by mě zavřeli, protože tam je vlastní pěstování ovoce a zeleniny zakázáno, jelikož tím děláš konkurenci potravinářským korporacím. Děkuji, ale takovou totalitní demokracii já tady nechci. Demokracie kde se bezdomovci válejí po chodnících, kde se korupci říká vznešeně lobbing, kde polovina Američanů nemá zdravotní pojištění a když onemocní jsou ponecháni napospas, kde třetina lidí žije z lístků na potraviny, kde 20% mladé generace sedí v soukromých věznicích, čímž se uměle snižuje nezaměstnanost, kde ze škol vycházejí vzdělaní analfabeti, kteří neumí číst a psát, ale mají vysokoškolské vzdělání a zaměstnají se leda tak v neziskovkách podporujících gender, homo, multikulti, společné záchodky a Me too a dalších 72 pohlaví. Kde se vraždí na potkání, hlava nehlava. No to je tedy demokracie - chce se mi zvracet.
   To už raději to Rusko, kde se můžu napít bez toho, abych měl flašku schovanou v papírovém pytli. Ať žije Americká demokracie, navždy s USA a nikdy jinak!

   Smazat
 10. A jaká by byla zdravá odpověď na obchodní terorismus USA proti jiným státům? Zastavit odběr jejich nafty, jejich plynu. Války v jakékoliv podobě jsou terorismem, tedy i obchodní, z toho se nelze vysvléci - je to jen způsob kradení, znásilňování, loupení a může to být i podoba genocidy. Tak tím vším chtějí představovat USA svoji civilizaci Světu? Jak vůbec zdůvodňují USA takové své zločinecké kroky, pro které není omluvy. Svět se může tedy jen těšit na okamžik, kdy se semkne a vyhlásí totální sankce vůči USA. Jinak ten stát, který se cítí pánem Světa a drábem nad jeho obyvateli nepochopí, že zde nežijí sami a že ostatní lidé a národy zde nejsou od toho, aby otročili na diktaturu USA.

  OdpovědětSmazat
 11. No jo sankce můžou diktátoři z usa vyhlašovat ale k žádnému efektu to nepovede.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento ekonomický terorismus ze strany kaganátu USA je jenom znamením toho, že říše mele z posledního a její zánik se blíží. Konečně, stejně jako mnohé jiné říše v historii.

  OdpovědětSmazat
 13. Nikdo by se neměl divit, že se Spojené státy fašistické chovají fašisticky, gangstersky a imperiálně. Nicméně je to obr na hliněných nohou, který se co nevidět zhroutí. A zůstane po něm jen smrad, mnohem horší než ten po pádu SSSR.

  OdpovědětSmazat
 14. USA mají pouze jediného spojence. A to USA. Ostatníé svět dělí na otroky a nepřátele. Přitom to hodnocení mění podle aktuální potřeby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:10...I když přesnější by bylo označit Usrael jako dvoustátí, kde kupírovaný ocásek vrtí hloupým, tlustým hafanem ;-)
   Helanov

   Smazat
 15. Ušáci se potápí do bažiny a aby se zachránili a neutopili se budou si pod nohy házet všechny své, jakoby spojence, kteří budou ochotní a tak hloupí, že se utopí místo nich. Jenomže ve finále je to stejně nezachrání, největší problém je ten, že pokud se vyplní Pjakinovi předpovědi, tak čím více se budou svému přeformátování bránit, tím hůře dopadnou. Tím je myšlena míra krvavosti tohoto procesu. Může to proběhnout relativně nekrvavě, nebo také krvavou občanskou válkou v USA. Zatím to bohužel spěje spíše k tomu druhému. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 16. Sankce jsou k ničemu, jenom se Rusko stalo daleko nezávislejší a my hlupáci jsme opustili trhy v Rusku a ty nahradily domácí firmy a my už se tam nevrátíme a utřem hubu!! Zrovna tak je to s plynem! Rusko má zásoby plynu na cca 200 let a jeho cena je poloviční oproti plynu z USA! Takže , kam by asi tak Rusko prodávalo plyn?Přeci do Evropy ,která je nejblíž! A astronomicky a nesplatitelně předlužené USA zůstanou mimo kšeftu s plynem v Evropě! To mohou USA vyhlašovat sankce a zákazy jak chtějí! Dneska už se jim lidé jenom smějí, protože každý už pochopil , co mají USA ve vedení za prolhané a militantní šmejdy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:34 Až na to, že Rusko je díky sankcím totálně na dně! Co vyváží Rus mimo fos. paliva? a zbraňového šrotu??
   Kde má nějaká auta, autobusy, domácí techniku, zem strje, mobilní tel má, ale slouží jak polní lopatka, to je to vaše " uspěšné " dnešní Rusko.
   Podívejte se na HDP, kde USA je s 59 532 dl na 13 místě a Rusko s 25553 dol. na krásném 61 místě, Dále není co dodat:

   Smazat
  2. 10:34 Sranda je v tom, že obrat Ruska s EU klesnul, ale s USA naopak stoupá. Ironie doby. Poslušné evropské ovce dostaly odměnu :-)

   Smazat
  3. 10:54. Sankce ? I malé dítě, jimž patrně nejste, dnes ví, že díky sankcím se Rusko např. z čistého dovozce potravin stalo jejich vývozcem. A to je mnohem důležitější, než to, že nevyváží mobilní telefony.
   Ruská auta by u nás šla na dračku, kdyby se sem směla dovážet. Atd.
   A proč by Rusko nevyváželo palivoenergetické suroviny, když je má ? Co by jiné státy, námi počínaje daly za to kdyby je měly.
   A to Vaše HDP je k smíchu v dnešní době západních ekonomik dluhů a dělání peněz bankami z ničeho. Já si půjčím, ty si půjčíš, on si půjčí a HDP nám utěšeně roste...

   Smazat
  4. 10:54...Rusko není na dně kvůli sankcím, ale dosud se zvedá ze dna, kam upadlo po rozpadu SSSR.
   Není to snadné, ale nebojte, časem budou i autobusy a vyspělá technologie...
   Nemožné ihned a zázraky do 3 dnů neumí ani Putin.
   Jenom IDIOT nevidí, odkud startuje RF a odkud USA.
   Helanov

   Smazat
  5. Pro 10:54. Tím "zbraňovým šrotem" jste mě pobavil a za to vám sem dám dva odkazy. V době kdy rus představeje nejmodernější ultrasonické zbraně
   https://echo24.cz/a/SpKwF/absolutni-zbran-rusko-zaradilo-do-sve-vyzbroje-hypersonicke-rakety-avangard představují i válečníci z USA ty svoje
   https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/americane-testuji-novy-kourostroj-ma-vojaky-ucinit-neviditelnymi-40309424 :)
   Milan

   Smazat
  6. 11:26 Heroine, tak s těma autama jste mě dostal!!! CHIIÁÁÁÁ

   Smazat
  7. 10:54
   Ty ekonomický idiote. Víš co znamená HDP? Je to teoretické číslo, které je sumou všech transakcí v ekonomice. Závisí na tom, co si který stát do toho započte.
   Tak například USA do toho čísla započítávají i transakce na burzách s fiktivními komoditami. Dále tam mají započtenou šedou ekonomiku, do které patří i prodej drog, prostituce a obrat zločineckých kartelů. A pokud se hodně vraždí a umírá, tak to také zvyšuje HDP, jelikož se zvyšuje obrat pohřebních ústavů.
   Tak, zatímco USA, EU mají tyto položky ve svém HDP započteny, tak Rusko nikoliv. Rusko tam má jenom zemědělství, průmysl a služby. Žádnou šedou ekonomiku tam započtenou nemá. Tak si EU a USA zvyšují svůj HDP. Sám vidíš, jak je to zavádějící číslo, číslo, které neukazuje na to, že to vše dosahuje USA na astronomický dluh. Na světě je největším lůzrem právě USA. Bez svého petrodolaru, je chudší než Bangladéš. A petrodolar jde krok za krokem do záchodu, za chvíli bude spláchnut do kanalizace. Jsem zvědav, koho budeš velebit pak.

   Smazat
  8. 10:54
   Ještě k tomu zbraňovému šrotu. Zdá se, žes ve škole nedával pozor v hodinách fyziky a matematiky, jinak bys větu o šrotu nenapsal. Sám se usvědčuješ z neznalosti,ale já tě učit nehodlám, zdá se, že je již pozdě. Ale něco určitě zjistíš na YT. Tedy pokud máš funkční oči a uši.
   Co se týče toho, že rusové nevyrábějí světově proslulé značky aut a nevyvážejí je. Rusko má svoji historii. Za posledních 1000 let bylo minimálně 8x přepadeno a bojovalo o holé přežití. To Rusy naučilo jednu věc. Pro ně je nejdůležitější bezpečnost a zaručí jim ji jedině jejich zbraně. Proto jsou v tomto segmentu průmyslu nejlepší na světě. A to prosím s desetinnými náklady oproti USA. USA vynaložili 30 mil.USD, aby vynalezli propisku, která bude psát ve vesmíru. Rusům na totéž stačila obyčejná tužka za 3 kopějky.
   Takže na co budou rusové vyvíjet spotřební auta, které již při koupě ztrácejí svojí hodnotu, oni si je raději koupí. Mají kde, nabídky z celého světa se jen hrnou. To platí i pro ostatní rychle obrátkové zboží. Rusové vědí, co je pro ně důležité a bez čeho se obejdou.
   Samozřejmě, vyrábí perfektní nákladní auta, které se u nich v jejich klimatických podmínkách uplatní, místo západních, které při mínus 20 stojí a připomínají spíše ten šrot, jak se kolega vyjádřil.
   Němci ví o čem mluvím. Jejich pěkná naleštěná vozítka za II.sv.války zůstala v podzimním bahně pěkně nepohyblivá a i to jim prohrálo válku. Takže nesuď Rusy podle sebe, oni nejlépe vědí, co potřebují. Já o tom nepochybuji.

   Smazat
 17. Přátele si člověk vybírá sám !

  OdpovědětSmazat
 18. ...to jsme to dopracovali sou-druzí, havel se musí v pekle obracet nad těmito příspěvky ;-)))

  OdpovědětSmazat
 19. Tak jak čtu zde několik protiusa zoufalcu se zde vyzvracelo, bez jedinné znalosti dnešní ekonomiky USA!
  A dorazil tuhle komedii proruský blb dědek hejhou, Pjakin je pro něj buh, něco tak vymytého se nevidí.Ten idiot napíše občanská válka v USA.
  Nic nevíte, ale jen si kopnout co zoufalci.
  Rusko dnes jde do kopru mílovými kroky, výkon ekonomiky klesl na 1,3%, RUBL se k dolaru propadá, ale podle vás " ekonomu" se USA zhroutí!
  Trup dnes řekl, že stav dnešní ekonomiky USA nebyl nikdy tak dobrý, není co řešit. Mužete tady dál psát svá " modra", ale jste tak akorát pro smích!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto u amiokupantů nerostla ekonomika loni ani o ty velkohubě slibovaný 3%????A proto vykrádají ropu cizích okupovaných území a v některých vykrádají zlato v muzeu????!!!!!Vrchol amidemokracie v barvách!!!!!

   Smazat
  2. Dnešní velikost USA, které jdou do kopru, včera večer nejlépe ilustrovala televizní scénka plastikové Nancy Pelosi, která trhá Trumpův projev poté, co jí Trump ostentativně nepodal ruku. Zoufalství Ameriky v přímém přenosu pro celý svět. Bravo, jen tak dál!

   Smazat
  3. Nam je velikost USA naprosto u zadku...Doma at si delaji,co chteji....Co nam vadi, je jejich buzerace ostatnich

   Smazat
  4. 12:02
   Jenže amiokupant si """"""myslí"""""",že je doma všude....i tam,kam ho nikdy,no kdo nezval!

   Smazat
  5. 10:46 Rusko jde "mílovými kroky do kopru" asi stejně, jako Rakousko a Německo. Nejsem tak zdatný ekonom jako vy, proto předpokládám, že pojmem "výkon ekonomiky" jste myslel meziroční růst HDP. Tak ten jak říkáte byl u Ruska ubohých 1,3%, zatímco Německo dosáhlo krásných 0,7% a Rakousko 1,4%. Ale mohu se mýlit. Možná opravdu tvrdíte, že výkon ruské ekonomiky spadl na 1,3% předchozího roku. V takovém případě urycleně vyhledejte lékaře. Se zápalem mozku není radno otálet.

   Smazat
  6. 10:58 A co u nás v parlamentu Kalousek ver. Babiš, taky dobrá komedie .Zameťte si nejprve u vás!

   Smazat
  7. 17:14 Tady ukazujete co jste za hlupce, hloupáho!
   Kde je dnes Německo, Rakousko a kde Rusko. Pokud v těch prosperujících zemích spadne výkon hosp. tak to po několik let nic neznamená, ale v zaostalém, chudém Rusku to bude katastrofa. Pane vy raději nic nepište, dělat ze sebe hlupáka a nedalo vám to žádnou práci!

   Smazat
  8. Dva nemyslící pro-ami zoufalci 10:46 a 14:16, pořád si otvírají hubu na druhé a přitom jsou akorát k smíchu, vám by vyloženě slušelo uzavřít spolu registrované partnerství. :)

   Smazat
  9. 17:31
   A oddací řeč by je mohlo duo PutnoJanda☺

   Smazat
  10. oprava: PutloBanda!☺ - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
 20. 10:58 Impéria přežijí mnohé, ale jakmile se jich ostatní země přestanou bát, je jejich konec blízko. To prodemonstroval světu odvetný útok Iránu proti USA v Iráku (8.1.) a včerejší komediální vystoupení Pelosiová-Tramp to včera (4.2.) jenom potvrdilo :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OK : https://www.protiproud.cz/politika/4864-neskutecne-divadlo-podle-holywoodu-jak-zabit-jednim-uderem-sto-generalu-naleteli-na-to-vsichni-dve-teorie-o-sestrelu-jsme-v-pohadce-zmena-zanru-je-trump-americky-gorbacov-co-je-za-celou-tou-silenou-hrou.htm

   Smazat
 21. V Česku bojují proti zdravému rozumu. Němci se proberou až po dvou třech blackoutech:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020020411454542-sevcik-zeleni-magori-bojuji-proti-zdravemu-rozumu-nemci-se-proberou-az-po-dvou-trech-blackoutech/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby se muselo platit předluženým dolarem, musí se nejdříve položit euro a s ostatním si majitelé FEDu hravě pořadí. Je to naprosto srozumitelné.

   Smazat
  2. https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_nejvy%C5%A1%C5%A1%C3%ADch_budov_v_Evrop%C4%9B

   Smazat
  3. Mají to složité rozhodování, z nebeských výšin kde se vznášejí nadmuté plynem dvě mocnosti, se podávají ruce Evropě. Jedna je ideologicky prokádrovatelná, ale drahá a druhá naopak. Bude zajímavé, jak to dopadne, zda věrnost nebo měšec.

   Smazat
 22. Kdy uz se nekdo pochlapi a posle USA s jejich sankcemi do pr....?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:59...Hned jak se na východě vytvoří nové mocenské centrum.
   Už se na tom PILNĚ maká.
   Helanov

   Smazat
  2. 18:09
   No zatím tam žerou netopýry a jinou havěť a PILNĚ makají na tom aby nevychcípali.

   Smazat
  3. Tak to si dej bacha, opice prý jsou nejnáchylnější - abys nechcípl jako první. A nikdo nezapláče.... máš to blbý. Bejt na světě úplně zbytečnej a jako jedinou zájmovou aktivitu mít to dřepění u PC!

   Smazat
  4. Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Pokud se vytvoří viry, specifické jen pro konkrétní genetickou oblast jakou je Rusko a tuto oblast zcela vylidní, je to naprosto legitimní. Například různé typy rakovin propukající už v dětském věku a neplodnost mužů jsou vysloveně žádoucí. Taktéž těžké respirační choroby, anthrax a další, včetně pravých neštovic. Léčbou těchto chorob se rozmnožují zdegenerované národy, jakými jsou východoevropané, kteří tomu ve své většině scvým jednáním kráčí naproti. Genetická struktura východní Evropy je totiž dlouhodobě těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud, je to legitimní požadavek pro zachování civilizace ... Rozšíření přemnožených ras a zdegenerovaných ethnik na Zemi je mnohem větším nebezpečím než nějaký jaderný konflikt! Možná že dokonce pouze a jen jaderný restart nakonec naši bílou civilizaci spasí!

   Žluťákům pomůžeme nejvíc tím, že je zbavíme komoušů, pak nám budou zase smět sloužit v tradičnější pro pro ně roli kuliů (i kuliJan - sic!) vybavení takovouto praktickou dřevěnou šálou - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
  5. 21:12 Až budeš jedou sedět v čekárně na chemoterapii (což je vysoce pravděpodobné) vzpomeň si na ten svůj post, možná tě to pak uklidní. Vždyť je to legitimní.

   Smazat
  6. 10:59 Chybí ti víc sebekritiky a schopnosti sebeobětování pro národ či rasu, což je také daň degeneraci tak pro moderní Evropany typické! i ten polomongol Putler permanentně vede své mužyky na válečná pole, aby za něj a jeho obřezaný gang padli "hrdinskou smrtí", páč ví, že války jsou nezbytným předpokladem zachování sociální koheze národa i rasy! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení zdejších odulců, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
  7. 11:14 Rozhodovat o tom, kdo tady bude a kdo ne, to je práce Boha. Pozor, nemyslím tím církev, Bůh nerovná se církev. Takže Bůh o tom rozhoduje, ne nějaký Friedrich Nietzche. To, že se někdo narodil takový, nebo makový znamená, že je vše z vůle Boha a má být chráněno. Právě tomu odpovídá povaha a duch Slovanů, na rozdíl od bojechtivých anglosasů. Slované nemají ve své mytologii Boha války i když někteří se to snaží podsunout Bohu Svarogu , zatímco anglosasové mají svého krystalického Boha války Tyra. A přesto Slované nikdy nebyli vojensky poraženi, protože je ochraňuje Bůh. Nikdy nebudou poraženi, jediná jejich slabina je v zrádcích jakým jsi i ty. Ale zrádcové mají tu smůlu, že dlouho nepřežijí, protože po své zradě už nemají cenu pro nikoho. A mýlíš se, že války má člověk zakódováno, má zakódováno lásku. Ta je největším hybatelem, zákon zachování rodu. Slovan nechce nic cizího, ale svého se nikdy nevzdá. A jak řekl Putin, my možná zemřeme, ale budeme v ráji, zatím co takoví jako ty, prostě zdechnou.

   Smazat
  8. 12:25 Slovani nemohli bejt nikdy poraženi, páč sami nikdy nestvořili nic co by bylo schopné válčit, to je pravda. Sámův jepičí rajch založil franckej kupec, bulharskej rajch chán Asparúch, Kyjevskej rajch pak varjag Rurik a tato země zde zase byla od řezenskýho křtu jakýchsi divokých náčelníků součástí Svaté římské říše a jejího nástupce - Rakouského císařství, od kterých obou jste dostali šanci stát se z poloslovanských divochů západní civilizací alespoň krapet dotčenými lidmi, ale tu jste nevyužili a zůstali jste prolhanými, sebechvalnými a sebeklamnými Čecháčky - mistry světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Nedorostli jste pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o vaši zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil). Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Snad jedině za tzv. Protektorátu si trochu spravili reputaci, když s jejich nikoliv bezvýznamnou pomocí se podařilo eliminovat tisíce vlastizrádných, protievropských komunistů (bohužel ani to nestačilo)! Pravda vyděsí!!!

   Smazat
 23. Souhlasím a podepisuji.Kdo komu dál právo!!!!

  OdpovědětSmazat
 24. V ČR je povoleno jídlo z housenek či co to je. Je to stejné nebo ne? Jí se zde šneci, žabí stehýnka … A Gréta? Ta má studovat, a Nobelova cena nemá žádnou cenu, když je na ní snad navržena. Je to hysterka a nedouk ….

  OdpovědětSmazat
 25. WTO je nefunkcni, USA nerespektuji zadna pravidla a dohody.
  Ted jde o to, zda lecba Trumpem bude mit na evropske politiky nejaky ucinek, nebo budou nadale v predklonu jen tise protestovat. Sice vyvoz EU do USA je dvojnasobny proti dovozu, ale je potreba konecne zvednout hlavu. Vyuzit
  sankce, ale ne vuci americkym firmam ci jejich dovozu, ale
  vuci evropskym firmam, ktere by chtely nakupovat americky
  zkapalneny plyn. Jeste tvrdsi by bylo naridit evropskym
  firmam, aby obchodovaly se tretimi zememi krome USA v EUR.
  No a ponekud omezit dovoz americkych zbrani, treba takovych
  letadel a vrtulniku. Ono by se to pohlo, .. a Severni proud
  by byl dostaven jedna dve. Ale nejde jen o ten, pokud
  i tentokrat se EU podvoli, budou obdobna opatreni pouzita
  Americany na cokoliv.

  OdpovědětSmazat
 26. Trumpeta by nejraději obchodoval s Ruskem sám a jako prostředník prodával ruské suroviny a snad i ruské občany.

  OdpovědětSmazat
 27. Kdeže jsou ty časy kdy člověk vzhlížel s respektem a obdivem k USA ? Nenávratně v prdeli !

  OdpovědětSmazat
 28. Dnes až na ojedinělé výkřiky počtení i pro zasmání. Díky.

  OdpovědětSmazat
 29. Jsme ve válce. Zatím v její studené formě. Je jenom otázka času, kdy přejde do horké formy, která skončí jaderným konfliktem. USA nestačí ekonomicky na ostatní státy světa, které jíž nechtějí živit 300 milionový kolos USA, který si zničil veškerou výrobu a jenom inkasoval peníze za výpalné od států celého světa. Nic nedělat a jenom žít z výpalného se nedá donekonečna. V současné době se USA jenom snaží si prodloužit agonii nic nedělání a žití na úkor ostatního světa. Trumpeta nic nevymyslel jiného, než jenom sankce jako výrobní prostředek. Sankce na Rusko, sankce na Čínu, sankce na Evropu, sanice na Irán, sankce na Irák. Američani nic nevyrábí jenom sankce.

  OdpovědětSmazat
 30. 6:03 Vy jste magor, nebo jdete teprve z putyky.
  Kde, koho a jak USA vysává. Bože vy jste hlupák!
  Pokud Amík nic nevyrábí, tak napište co vyrábí Rus????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:09
   Tebe vyrobil amiokupant přes 4gumy,výsledek vidíme☺

   Smazat
  2. 15:24 To říká ten, jehož mámou bylo cosi takovýho!☺ - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   A pak by to pro něj i pro svět bylo lepší.

   Smazat
  3. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí ... kremelskej zakrslík sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu!

   Smazat
  4. 21:15 Včera měly v Bohnicích vycházky?

   Smazat
  5. 11:19 Tys je propásl, Putlerpšouku? Nic si z toho nedělej, stejně si nebyl na seznamu ...

   Smazat
 31. Kluci 14:09 ÷ 6:03, budete-li potřebovat, mám dva páry box rukavic.

  OdpovědětSmazat
 32. Ti američtí hajzlové..Zirkony na ně,na blby nestoudný...

  OdpovědětSmazat
 33. Na Severní Ameriku vrásnění !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.