Reklama

sobota 29. února 2020

Zatloukl Foldyna poslední pomyslný hřebík do rakve ČSSD??

Poslanec Jaroslav Foldyna
Oldřich Rambousek
29. 2. 2020   SvobodnéNoviny
Možná je to odvážné, ale řekl bych, že pan Foldyna skutečně ten poslední hřebík zatloukl do rakve umírající ČSSD. Jistě se to socanům nebude líbit, ale musím říci-KONEČNĚ. ČSSD je stranou, která nemá už v politickém životě občanům co nabídnout-tedy krom kolaborace, kamaráčoftu s landsmanšaftem a potomky nacistů, či análního alpinismu vůči EU a USA, což občanům, ale i republice působí spíše škody a na mezinárodním politickém fóru to z nás dělá pitomce.


Pan Foldyna byl jedním z mála posledních sociálních demokratů, kteří vnímali politiku realisticky a s minimem odkazů na svůj osobní hmotný profit, čímž si udělal ve straně spoustu nepřátel a stal se pro socany svým způsobem nebezpečný. Nepřátelství spolustraníků vyvolávalo i to, že se pan Foldyna nebál veřejně mluvit o ožehavých tématech a to i ve smyslu toho, když předáci ČSSD vymýšleli kraviny, čí dělali politiku, která byla v přímém rozporu se zásadami sociálně demokratické politiky. Musím zmínit i to, že pan Foldyna přestože byl a je politik a poslanec, tak mezi lidmi nedělá rozdíly, hovoří s každým, nechová se arogantně, a i když hovoří s někým méně chápavým, tak je schopen mu danou problematiku vysvětlit. Dokonce si dovolil veřejně se setkat s ruskými motorkáři, kteří přijeli uctít památku svých padlých předků v naší zemi, kteří položili své životy při osvobozování NAŠÍ ZEMĚ od nacistů!!! Vzpomínáte, jak to mainstreamu a mnohým našim politickým elitám vadilo??? Setkání s Rusy moc vadí, ale bratříčkování se sudeťáky, kteří vraždili naše lidi - to je v pořádku - viďte pane Hamáček. Ba ne vážení - Foldyna udělal dobře a totéž by měli učinit i ti, kdož to s naší zemí a našimi občany ještě myslí dobře.

Bohužel je už historicky dáno, že sociální demonstrace je zrádnou stranou. Vlastně díky sociální demokracii vznikla KSČ, jak jistě víte. Ti, kteří se už nemohli dívat na zrádcovství socanů a chtěli se držet nadále čistě levicového programu a politiky pro lidi, tak založili v roce 1921 KSČ. Trochu jsem to zjednodušil, ale v zásadě je tomu tak. To, co předvádí sociální demokracie v současnosti, bych nazval jejich labutí písní a zradou národa. Osobně jsme přesvědčen, že občanská veřejnost to ví a při volbách dá ČSSD navždy sbohem.

Aby se však nesvádělo vše jen na socany, tak nutno říci, že lidovci nejsou o nic lepší. Lidovci kolaborují s každým a prokázali to mnohokrát. Je jim jedno, zda své síly spojí s nacisty, komunisty, socany a snad i marťany. U nich je to tedy jednoznačné, takoví lidé nemají ve sněmovně, co dělat a taková partaj má být zakázána.

Pan Foldyna však nechtíc nastavil zrcadlo i KSČM! I ta by měla zvážit, co činí. Hlavně však její čelní představitelé, včetně Vojtěcha Filipa a jeho stranického klanu. Jejich politika nemá vůbec nic společného s politikou komunistickou a strana to samozřejmě pociťovala poklesem preferencí, ale i znechucením členské základny. Mnozí členové strany v ní zůstávají jen ze setrvačnosti, ale je i hodně těch, kteří odešli. Já se musím počítat mezi ty, kdož odešli. Bohužel, nebo bohudík jsem dosud nenašel žádnou politickou stranu, která by mě svým programem natolik oslovila, že bych opět vstoupil. Mám to poněkud složitější, protože já hledám ideologický základ a program musí být v přímém kontextu s oním základem. Tento aspekt zatím na politické scéně nesplňuje žádná politická strana!! Pro mě není žádným ideologickým základem zisk, peníze nebo moc. Tedy proto už nikam nevstupuji. Snad v příštím životě.

Pan Foldyna si svým postupem zachoval čest a to je víc než peníze a moc. Nemusí se smiřovat se svým svědomím! Totéž bych doporučil i komunistům v KSČM. Víte - členů strany jsem potkal za svůj život už mnoho, ale komunistů tak žalostně málo. On totiž není komunista každý, kdo má stranickou knížku KSČM! Komunistovi nejde o peníze a moc. Tomu jde o rovnoprávnost, sociální rovnost, beztřídní společnost atp. Cílem komunisty není to, aby seděl ve sněmovně nebo ve vládě. To už je bonus soudruzi a to snad víte.

Závěrem mi dovolte, abych panu Foldynovi poděkoval. Nastavil nám všem zrcadlo a měli bychom se do něj ve svém vlastním zájmu podívat. Vím, že je to třeba nepříjemné a někdo tam uvidí člověka, jiný krysu či prdel, ale jen to první je správně a od toho se odvíjí vše. Dokonce i politika.63 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Že odchod Foldyny zatloukl poslední hřebík do rakve ČSSD? Ta si naopak vydechla, že už je Foldyna pryč. Ten asi přejde k SPD, kam spíše patří. Odepisovat ČSSD kvůli Foldynovi je zbytečné

   Smazat
  2. 16:27
   Pravda,odepisovat ODEPSANOU ČSSD v čele s Al-Hamajdou,Diensblírem,Sralbotkou a spol.je ZBYTEČNOST!☺

   Smazat
 2. Pan Foldyna je úžasný politik. Držím mu palce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hlavně rozsvítil oči Babišovi,to je na tom to nejzáslužnější.....nebo má v plánu odejít z EU,jako poslední?,..stejně jako z Afganistánu?...ještě teroristy tu nemáme a hlavně v akci,to teď může být do rána ...

   Smazat
  2. ČSSD skončila, kdy končila při volbě V.Klause presidentem a na Zemana hodila "bobek". Lidi na to nechtějí zapomenout. Hamáček neví kolikátá "bije" a ministryně Maláčová pořad "něco" hledá. Přitom lidé vědí, že je sestrou manželky Bakaly. Všichni ho znají a jen si přitom odplyvnou.

   Smazat
 3. Kašpaři z ČSSD se schází s kašpary z Milonu chlívek a kují pikle. Tak to už je opravdu vrchol. Pan Foldyna byl poslední, kdo něco v této ubohé straně, znamenal. Toto rozhodnutí měl učinit již dávno. Je to jeden z mála politikům kterým se dá věřit. ČSSD skončí v propadlišti dějin, to je víc než jisté.

  OdpovědětSmazat
 4. Souhlasím s autorem - není koho volit, snad ještě SPD, nebo snad nějaká mimoparlamentní strana.

  OdpovědětSmazat
 5. Souhlasím s autorem, není koho volit. Snad ještě SPD nebo nějaká mimoparlamentní strana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "On totiž není komunista každý, kdo má stranickou knížku KSČM!" - zničehožnic objevil autor. A máme
   jasno dokonale nejasné, Držáčků hodné. Tak znova:
   " Není totiž antikomunistka každá, která ji nemá!"
   Ty, co si ji ušily z krepovýho papíru, moc nevydržely a jiné nebyly ani přijaty, přes prosby úpěnlivé. - sck

   Smazat
 6. Pane Foldyno, vítejte mezi normálními lidmi.

  OdpovědětSmazat
 7. Po církevních restitucích to byla už jen strana sedících šašků. Pamatujete ty keci, jak s tím po volbách změní atd.? Udělali úplný hovno! Seděli tam jak vyžraný kocouři.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten příměr o posledním hřebíku do rakve ČSSD nesedí. Nebyl to, a není J.Foldyna, kdo tříská do víka rakve jednu "stovku", nebo větší "hřebajz", za druhou. Ostatně ani to otřepaně kliše o "nastavování zrcadel" není, diplomaticky řečeno, zrovna originální... Ti co vědí, do žádného zrcadla čumět nemusí, a ti co nevědí, nebo vědět nechtějí,se pořád vidí jako lepšolidé, v lepším případě na všechno kašlou.
  J.Foldyna se snažil toho skoro nebožtíka z rakve vytáhnout. Zhusta proti jeho "většinové" vůli. Snažil se dlouho. Fakt to nešlo, nemohlo jít.
  Osobně bych si přál, aby se J.Foldyna, protože má ještě chuť se prát, spojil se s někým, kdo to nejden myslí s touhle zemí dobře, to je málo. Ale kdo má návrhy konkrétních postupů a řešení. Podle mého soudu, přímá demokracie, odvolatelnost politiků, prokazování původu majetku, ochrana vlastní měny, soběstačnosti v základních potřebách(potraviny,energie, pitná voda, atd.)K tomu není potřeba žádná ideologie zářných zítřků. Jen selský rozum, a pravidla, která se dají skutečně vynutit. Takový subjekt rád osobně podpořím. Ale chce to jeden, pokud možno, spojit se. "Rozprsklá síla" nic nedokáže.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdyby měl Foldyna rozum, k socanům se nepřidá. Ublížil obrovskému množství lidí tím, že aktivně sloužil zlu, které bylo obnovení kapitalismu. Milion těch nejchudších dostal do exekuce. Nejlépe by udělal, kdyby přestal hrát ublíženého a někde se stáhl a už o něm nebylo slyšet.

  OdpovědětSmazat
 10. Mám ještě jednu poznámku ke komunistům. Komunisty mohli zůstat jen ti, kde nebylo nebezpečí perzekuce. Takový advokát se uživil nebo někdo bez vedoucího postavení ve školství nebo zdravotnictví. Tam vás nechali na pokoji. Bezpečné bylo i malé podnikání. Autor článku navádí lidi, aby riskovali a poškodili vlastní rodinu. Jestli ty svoje rady myslí vážně, ať ke komunistům vstoupí. Přiznám se, že si vážím všech, kdo ve straně vydrželi a nejsou to penzisté, kteří nic neriskují.

  OdpovědětSmazat
 11. Davam plusovy bod! Netreba k tomu vice dodavat....

  OdpovědětSmazat
 12. Co ma co google delat s komentarema pod vasima clankama?

  OdpovědětSmazat
 13. Pokud se týče odsudku dnešní "soc.-dem." partaje, není co k autorově pohledu dodat.
  Ovšem autorovo konstatování o poslání komunistů se mi nezdá příliš přesvědčivé.
  Pokud totiž uznává principy demokracie, pak by nemusel komunisty odsuzovat pro to, že i tito sedí ve sněmovně (ve vládě - jak autor mylně podsouvá - tito nejsou!).
  To však není bonus, ale nutnost, vyvolaná principy demokracie. Kde jinde by komunisté měli prosazovat zájmy dolních 10 mil., než právě ve sněmovně. Na ulici? ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den pane Opluštile vám se opravdu zdá že stávající vedení KSČM zajímá dolních 10 milionů?nevzpomínám si že by jako strana cokoliv prosadili a jejich prohlášení že k podpoře vlády žádají ukončení nezákonných zahraničních misí se také vytratilo do ztracena.

   Smazat
  2. Re (17:07):
   Možná vás překvapím, ale zdá ... Sleduji je sice jen okrajově, ale i tak. Sympatická mi byla např. jejich snaha o odmítnutí té zvrácenosti zn: Církevní restituce, byť i neúspěšná.
   A pokud se týče schopnosti KSČM cokoliv v PS ještě prosadit, pak i vy jistě znáte pravidla hlasování a přibližný počet poslanců KSČM.

   Smazat
 14. Holá a syrová pravda. Co dodat?!

  OdpovědětSmazat
 15. Jardo máš pravdu, taky jsem z ČSSD odešel ze stejných důvodů. J.H.

  OdpovědětSmazat
 16. Myslím, že je jim to jedno, řídí se heslem dobrý každý den ve vládě a o budoucnost se nestarají. Nějak bude.

  OdpovědětSmazat
 17. Pan Foldyna je skvělý chlap a je dobře že se vykašlal na stranu protinárodních sluhů.

  OdpovědětSmazat
 18. Foldyna ve varu: Petříček vozí peníze vymírajících Čechů rychle se množícím Afričanům. Muslim znásilní mladou Češku, Hamáček nerezignuje. A schází se s chvilkařemi. ČSSD končí!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Foldyna-ve-varu-Petricek-vozi-penize-vymirajicich-Cechu-rychle-se-mnozicim-Africanum-Muslim-znasilni-mladou-Cesku-Hamacek-nerezignuje-A-schazi-se-s-chvilkaremi-CSSD-konci-615270

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To uz ovsem zavani Hilsneriadou

   Smazat
  2. 22:21 Pokud napíšu, že jSOU PAR. LISTY prohnilá, prolhaná smradlavá žumpa tak mě nikdo nevěří. Tohle je pouze lež!

   Smazat
  3. Tak sem ty kniHOVNO udavače Havla NELEZ!!!!!

   Smazat
  4. Indický slimákožravý kačere, rozdíl mezi tvou "pravdou" a parlementolistovou "lží" bývá tak 14 sní. Málokdy víc.

   Smazat
  5. Prosím, nenadávejte Indovi, čeká na to! Nedivte se že budete mazáni i vy. Takoví to provokatéři, jako je běžec si beztak odpoví sprostě sami aby bylo zřejmé, jaký tady diskutuje dobytek. Tak se nepřidávejte!

   Smazat
  6. 10.31
   Že ti nikdo nevěří se nediv dutohlavý kačere. Je to proto, že jsi profláklý manipulátor a nereaguješ v rovině argumentů, ale dehonestace diskutujících a našprtěnými frázemi, neboť tvá dutá leb je vlastních myšlenek prostá, což je každému myslícímu zřejmé.

   Libore, jsi prostý blb, nebo navedený blb? Nejspíš navedený, placený blbeček. Takový chvilkařský Pepek Vyskoč.

   Hele Libore, udělej mi radost a zkus, schválně, co to udělá, jednou pro změnu nějaký argument a ne jen nenávistné výkřiky že ten a ten lže, ale napiš v čem konkrétně ona lež spočívá.
   Například - Parlisty tady a tady lžou, protože ve skutečnosti... Nebo Milan lže, protože... Následovat by měly argumenty. Jenže na to jsi za Á příliš blbý, za Bé příliš liný, a za Cé za to nejsi placen, že?

   Jo, jaks mně v jedné reakci psal že bys mě musel utopit, neb jsem blb, no, to ses báječně odkopal. Nejen tedy placený tupec, ale navíc ještě agresívní hovado. Tos mě moc potěšil.
   To víš, jako anonyma tě občas někdo přehlédl a nezařadil, ale že ses odkopal i jako kačer a zviditelnil se jako agresívní dobytek, to od tebe byla velká chyba.

   Ale bavíš mě. Moc se mi líbí jak kňouráš že tě mažou a nadáváš Dvořákovi. No, mě taky občas něco nezviditelní - a má bejt?
   A v tom je mezi námi rozdíl. Já, na rozdíl od tebe, za prvé vím, za co mě "nezviditelní", a za druhé nekňourám a vztekle nenadávám. Proč? Prostě proto, že jen rozmazlený smrkola řve a nadává když mu někdo sebere hračku. Chlap nikdy.
   Takže nejen myšlenek prostý chvilkařský kretén, ale navíc ještě rozmazlený, vzteklý, nevychovaný fracek. Hodně při tom vztekání sliníš, kačere?

   Udělej mi radost a popiš jak bys mě v té Jugošce topil, ju? Ať je tu trochu veselo.

   K tomu nicku Indický běžec tě vedla láska k Donaldovi, že je také kačer s plechovým zobákem?   Smazat
 19. Sociální demokracie "umírá" proto, že přestala být (otázku kdy nechávám stranou) sociální a přestala "bojovat" o demokracii ve "starém" chápání jako "vlády lidu či většiny" a přejala neoliberární (podobná slova nemám rád, ale zde se asi "hodí") "novodobý" výklad. Zabili ji intrikáři, kariéristé, kteří chtěli vždy ve "své" chvíli využít "nastalé možnosti" jen a pouze ke svému osobnímu prospěchu. Začala ji dávno chybět odvaha mít vlastní program, který by něco řešil jinak, než bývalí vládní "koaliční" středopraví partneři, kterým ochotně ustupovala ve vládní činnosti kvůli "záchraně" koalicí.
  Umrtvila ji také přímá spoluodpovědnost za "připodpoklonkované" přistoupení do EU, NATO atd.
  Zabíjí se sama, protože se nijak nevyděluje od ostatních stran a nenabízí poctivá řešení.
  Good long Night, ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 20. Jaroslav Foldyna udělal dobře, když dal ČSSD sbohem, protože se přiklonila k městským liberálům. Tato sociální skupina je navíc v současnosti z hlediska politických názorů a postojů doslova trapná. Ne, nebudu zde připomínat příklady jejich naivity ve vztahu k migraci, klimatickým změnám atd. Uvedu čerstvý "zážitek". Před několika minutami skončily další dva díly pořadu Comedy club, který je očividně určen tzv. intelektuálům, kteří sami sebe považují za elitu, pražské kavárně. Herec Pavlásek bavil obecenstvo "vtipnými" poznámkami na adresu současného prezidenta republiky a padali přitom výrazy jako např. "kokot Zeman", "Zeman kouří Putina" atd. Obecenstvo hýkalo smíchy a druhořadý herec se cítil jako skromný vítěz od Tobruku. Utrpěl jsem kulturní šok...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Adam - zvláštní způsob zábavy, jedno sprosté slovo střídá druhé. Před krátkým časem jsem shlédl záznam nějakého dílu pořadu Hovory H. Bylo by Vámi zmiňované publikum schopné takový pořad sledovat? Říkal by jim něco pořad bez vulgarit?

   Smazat
  2. Tyto perly byly kde?Na naši rodne česke ČT?

   Smazat
  3. Adam 29. února 2020 23:16
   Já naštěstí neviděl nikdy více než třicet čtyřicet sekund toho odpadu. Ale musím Vám říci, že TEHDY by to "nechápali" ti diváci a odsoudili by to, kdežto dnes TA SAMÁ VRSTVA DIVÁKŮ by prakticky absolutně nechápala tehdejší pořad.
   A to v zemi, která měla humor založený - a to je ta bída dnešních "nových" generací - na vědomostech a znalostech, protože se nemůžete smát něčemu co nechápete ve své podstatě. A navíc to byl humor jemný, laskavý, hřejivý i když ostrý (ve srovnání s dnešním stavem "humoru" zcela určitě). A to se ti "samí" tehdy smáli a vysmívali typicky hrubému, drsnému a tupému čistě pivnímu humoru z našeho "nejbližšího západu". Nebo ten amerikánský vždy předem avízovaný "šoumor" (vlastně je tato zkratka vše říkající. ze slova šoumen - jedinec "pracuje" nad humorem a zadní část slova hu-mor, která však navádí asociaci na morové rány, tentokrát v úrovni myšlení. Myslím, že tato zkratka by se docela hodila i na ten pořad). Jinak totiž v amerikánsku téměř nikdo nepochopí, že se jedná o vtip, humor, legraci, ironii, satiru, rejpnutíčko, bonmot ... bohužel ne už "jen" tam.
   Tady je vidět, kam až vede slepá honba za penězi a hrabání majetku, nakupování všelijakých pomůcek za dlouhé peníze na jedno použití. Lidé pak neznají nic jiného a nejsou schopni ani o ničem jiném vážně uvažovat. A když neumíte o něčem vážně uvažovat, nepochopíte skutečný humor.

   Smazat
  4. Jen dodám,že Mistři humoru v době minulé dokázali zesměšnit mezi řádky komunisty s takovým nadhledem a inteligencí, že národ to ihned pochopil a i oni se tomu sami smáli, protože nepochopili. A bylo to bez urážek a sprostých slov.

   Smazat
  5. 23:16 Vždyť pan Pavlásek řekl jenom pravdu, tak proč ten vztek??

   Smazat
  6. Pavlásek je pseudonymem zrovna tak,jak Geislerová pseudoherečka!!!!

   Smazat
  7. Indický běžec 10:28 se společensky zařadil. Ubezpečuji jeho i podobný odpad, že jsem se nevztekal, jen jsem si znechuceně odplivnul.

   Smazat
  8. Adam 1. března 2020 10:55
   To jste špatně pochopil. On nemyslel Vás , ale sebe. :)

   Smazat
  9. 10.55
   Kačer se co chvilkařský bezmozek z kavárenské žumpy společensky zařadil už jako anonym.
   Je to ten, co nadával důchodcům a pronásledoval Helenu - každý její příspěvek okamžitě napadl. Ne argumentačně - na to nemá potřebnou rozumovou kapacitu - ale urážkami.
   Společensky i obecně lidsky se, co se týká anonyma Libora, nově o kačera, jedná o odpad s cílem rozvracet diskuze.

   Smazat
 21. ČSSD si začal "kopat hrob" již svým "bohuminským usnesením"!!!

  OdpovědětSmazat
 22. Pan Foldyna vystoupil dost pozdě z ČSSD,tak jsem zvědavý na jeho další kroky a založit opravdovou levici,nemá sílu ani pomocníci.Jen můj tip,ČSSD v příštích volbách těch pět procent dostane,velice dobře plní zadání Aspen Institutu.

  OdpovědětSmazat
 23. Už můj děda lakýrník říkal, že za první republiky neměl rád komunisty ale co řekli za tím si stáli. Socdemáci byli podrazáci, někde něco rozšťourali a pak stáhli vocas. Zaštiťovali se tím, že jsou stranou pro dělníky ale ty potřebovali akorát při volbách. No v dnešní době se vybarvili v plné parádě! Prostě hnus velebnosti.

  OdpovědětSmazat
 24. Pavlásek postavil svoji karieru na svém přitroublém vzhledu. Bohužel ten vyjadřuje i jeho povahu a myšlenkové pochody. Ale kam se ještě svými vulgaritami hrabe na takového Izera. Ano vzpomínám na ,,baviče" Mistry Horníčka, Wericha, Sováka, Kopeckého...ti když už museli občas vypustit sprosté slovo aby např. vtip seděl, tak to už byla rána. Dnes samozřejmost, které se nikdo ani nezasměje. M.R.

  OdpovědětSmazat
 25. Foldyna zatloukl svuj poslední hřebíček pouze do své hlouposti. Zbytečný provokater a mastikulka na ruský zpusob! To co předváděl s ruskými moto. bylo víc než nechutné a trapné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10;26
   Když si blbej nepiš,projeví se to!☺

   Smazat
  2. Foldyna ví velmi dobře, proč nechce válku s Ruskem. JAo poloviční Srb se také velmi detailně seznámil s ulhanou válečnou NATO-propagandou i s americkou světovládnou choutkou, která si nevybírá v metodách, jak k ní dojít.Ze sociální demokracie odešel mnohem později než Ivan David, protože není přece jenom tak vyzrálý analytik, ale jeho ryzí srdce a čisté ruce nakonec vyhrály nad jeho váhavostí.
   Foldyna mnoha lidem otevřel oči a za to mu velký dík.

   Smazat
  3. 10.26
   To, co předvádíš ty, je nechutné a trapné!
   Foldyna, když už si ho bereš do huby, byl, coby osobnost jen sám sebou, zatímco ty jsi neosobnost a nastrčený kašpar neschopný myšlení.

   Smazat
  4. 10:26 kachna rozepiš se co bylo na uctění památky padlých nechutné a trapné.Zkus to.Nevaž se a odvaž se chlapče.

   Smazat
 26. Jen na okraj - to s tím vznikem KSČ je totální pitomost! Část soc.dem. si prostě přála revoluční budoucnost, a tak založila radikální KSČ, zbytek chtěl evoluční budoucnost, a tak trval na idejích sociální demokracie. Je to tak banální, až jeden žasne, co z toho někdo dovede implikovat. (PS: Také nejradikálnější bolševici mají kořeny v ruské sociální demokracii.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klíč je právě v té zradě vlastního programu. Socdemáci stejně jako dnes měli (nebo do nedávna) svá myšlenková křídla. Tehdy se u nás jednalo o to, že jedni šli cestou podobnou dnešní soc.dem., a kašlali na zájmy těch, které jako měli zastupovat. Šli parlamentní cestou, ale proti - velmi často - zájmům svých vlastních voličů. Ti druzí si zvolili cestu jinou, revoluční. Ostatně i část soc.dem. se nedokázala ani postavit proti hrozbám okupace v 1938-39. Podobně jako v Německu raději spolupracovali kde s kým, jen ne ... I proto velká již předválečných část členů u nás po válce odešla jinam. A soc.dem. se již pak "oficiálně" stala zástupkyní zájmů maloburžoasie. Ale v r. 1948 vyhrálo ve výkonném výboru levicové křídlo. Bylo by zajímavé "vidět", kam by se dnes postavil Bohumil Laušman. Nejspíš by dnes tleskal radostí. Ale určitě ne Foldynovi. Přitom i Laušman se z počátku projevoval jako radikál v plném slova smyslu!

   Smazat
 27. Foldyno vítej mezi námi obyčejnými lidmi.

  OdpovědětSmazat
 28. Pan Foldyna nic nezatloukl, protože ČSSD si už před posledními volbami nad sebou zaklapla víko sama. Teď se jedná o to, zda náhodou ty hřebíky nezatloukl sám sobě.

  OdpovědětSmazat
 29. Sociální demokracie by si měla změnit název, protože už dávno přestala být sociální i demokratická! Ve vedení jsou lidé, kteří tam názorově vůbec nepatří. Voliči to dobře chápou. Po odchodu pana Foldyny klesnou volební preference ČSSD minimálně o 2%. A to bude trpký konec....

  OdpovědětSmazat
 30. ČSSD taková už skončila.

  OdpovědětSmazat
 31. ČSSD pohřbil Bohuslav Sobotka a jeho potěr typu Petříčka. Volba témat jako z Marsu nemohla a nemůže oslovit žádného soudného voliče. Jeden Foldyna to nemohl mezi těmi zbohatlíky vytrhnout.

  OdpovědětSmazat
 32. Gratuluji panu Foldynvi

  OdpovědětSmazat
 33. Jsem rád že Jarda nesklamal a zůstala mu lidská tvář.Lidé s tímto srdcem srdcem vlastence by ho mohli následovat.Držím mu palce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.